KRIE OPRUIMING 'Bericht uit India' (2) 'De Zoete Verleiding': alles vers uit bakkerij-in-de-winkel Prijzenfestival Winkelkring Wijkkrant Smitsveen en de Eng KOR LAAR da 7HANDEL WANDÊL PAGINA 9 Goed gezien in woord en beeld (18) SOESTER COURANT KEUKENCENTRUM AL 33 JAAR MEERWAARDE /ff WONEN Marleen Vernhout en Ellen Kwantes TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN GRATIS Snelheidscontrole cveet4e*t cc <pe$eC£tye e*t eett Cfye*a£e'c& 2002 Feestelijke Kerstexposities PAGIMa; WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 slaapkamer. Lambertus v.d. Kooy Nieuw leven Wij wensen u heel gezellige kerstdagen en een schadevrij 2002. Wij wensen onze huidige en toekomstige cliënten fijne feestdagen en een zeer voorspoedig en gezond 2002 BADKAMERS SANITAIR WAND-en VLOERTEGELS In de maand december ZEER AANTREKKELIJKE KORTINGEN op al onze artikelen. Showroom: Veldweg 4, Soest. Tel. 601 48 78 Geopend: dinsdag t/m zaterdag Eind augustus stapten Marleen Vernhout en Ellen Kwantes uit Soest op het vliegtuig naar In dia. De vriendinnen - allebei 18 - hadden zich opgegeven om als vrijwilliger Engelse les te geven aan een school in Leh (Kashmir). Daarna zouden ze doorgaan naar Nepal, waar ze tot het voorjaar blijvenIn april komen ze weer terug. Ze stuur den vorige week per e-mail hun tweede brief. Lieve Soesters, Na alweer een maand Nepal is het wederom tijd voor een kort be richtje. De eerste tv^ee weken van Nepal hebben we genoten van de besneeuwde bergtoppen van Lang Tang, een National Park, zo'n 200 km ten noorden van Kathmandu. Na een 9 uur durende busreis zijn we de volgende drie dagen om hooggelopen tot 4300 meter. Van af dat punt hadden we een master- lijk uitzicht over besneeuwde berg toppen tussen de 6000 en 7000 meter. Werkelijk prachtig. Na deze twee weken vakantie namen we onze intrek in Sankhu op 15 no vember. We kwamen hier midden in een hindoe-festival aan, Tihar, dat we hebben meegevierd en meebeleefd met een grote hindoe familie. Er kwamen veel kaarsen, bloemen en kleuren aan te pas en ook veel wierook en eten. Het was een hele ervaring. We vinden het erg leuk dat we eerst in een boed dhistisch dorp hebben verbleven en dat we nu in een hindoe-dorp zijn. Het is erg leuk en interessant om deze beide godsdiensten te be leven. We logeren nu bij een hele lieve familie, waar we onze eigen kamer hebben. Deze is inmiddels versierd met een vlaggetjessiinger, kerstver sieringen en landschapsposters. We voelden ons direct thuis in deze warme omgeving waar we de komende vier maanden zullen ver blijven. Ons welkom op Vijaya Academy was een blijde verrassing voor ons. We werden ontvangen met een bloemenkrans en van iedere leer ling kregen we een bloemetje. Ze vertelden ons allemaal hun naam en verwelkomden ons hartelijk. Vandaag zijn we precies drie we ken bezig met lesgeven op deze basisschool en het wordt almaar leuker en drukker. Ellen geeft English Language en Marleen geeft English Literature. We geven les aan de klassen 3 t/m 6, waar van de leerlingen tussen de 9 en 12 jaar oud zijn. Binnenkort komt hier ook nog een keer per week de nursery bij (3 en 4 jaar) voor het leren van Engelse liedjes en rijm pjes. Een schooldag ziet er zo uit: Vlak voor school nemen we de Nepale- se maaltijd Dalh Bhat, dat wil zeg gen om 9.30 uur eten we rijst met linzen en groentes. Om 9.45 uur lopen we in een grote stoet met de leerlingen en de andere leraressen richting school. Alle leerlingen hebben een keurig schooluniform, bestaande uit een grijze broek of rok met een rode trui. Om 10.00 uur staan alle kinderen in nette, strakke rijen klaar op het school- veldje. Ze zeggen dan hun gebed op en zingen hun schoollied: We shall overcome. Er zitten zo'n 100 leerlingen op de school, waarvan de meesten in de laagste klassen zitten. Om 10.20 uur begint de eerste periode van veertig minu ten, waarna er nog drie volgen tot de lunchpauze om 13.00 uur. In deze vier periodes hebben wij sinds kort al onze klassen. Na de lunchpauze van ook veertig minu ten, zijn er namelijk nog drie pe riodes tot 15.40 uur, waarna er weer een gebed volgt en de stoet zich richting huis begeeft. Wij heb ben dus de middag vrij. Dit komt doordat wij van 16.00 uur tot 18.00 uur sinds een paar dagen ook Special Language Classes ge ven. Er zijn zo'n twintig leerlingen tussen de 15 en 22 die wij conver- sation class en grammar geven. Na thuiskomst nemen we rond 19.30 uur weer Dahl Bhat. En na een vermoeiende dag liggen we altijd voor 22.00 uur in bed. Ons verblijf is hier duidelijk anders dan in Leh. De mensen zijn even vriendelijk, maar hier in Sankhu zijn ze duidelijk rijker dan in Leh. In het huis waar wij logeren is al tijd licht, we hebben een zacht matras en er is zelfs een kleuren- tv. Toch is de armoede wel te mer ken, aangezien er hier geen warme douche is en ook geen koude. Ons haar wassen doen we hier op het dak, wanneer het zonnetje 's mid dags eindelijk is doorgebroken. Het is nu 's ochtends tot een uur of elf vaak mistig en erg koud en ook 's avonds en 's nachts knap koud. Dit is ook te merken in de school. De kinderen dragen dunne rode truitjes, vaak met veel gaten. En dat is niet warm, aangezien er in de school geen ramen zitten en ook niet overal zit een deur. Hier door tocht het veel en dat resul teert weer in de afwezigheid van vele kinderen door verkoudheid en griep. Dit is een van de redenen waarom we na het eerste uur bui ten in het zonnetje gaan zitten. Van binnen ziet de school er kaal uit, aangezien alleen het lokaal van klas 1 leuke beschilderingen op de muur heeft. Hopelijk kunnen we hier in de komende vier maanden wat aan veranderen. Voorlopig blijven we in ieder geval onze best doen met het lesgeven en genieten we volop van de brave, lieve kin deren. Groetjes van Ellen en Marleen. Bezorgers, redacteuren en ande re medewerkers bij de presentatie van de wijkkrant. Foto: Soester Courant. gedrukt op glanzend papier en zien er dus tamelijk 'chique' uit. 'Geen gestencild krantje, maar een mooi stukje drukwerk,' aldus hoofdredacteur Frans Bos bij de presentatie. Buurtopbouwwerker Pieter Henke wees erop dat er al eens eerder een wijkkrant in het Smitsveen was ge maakt, maar die sneefde destijds vooral door gebrek aan financiële middelen. Volgens wethouder Bart Krol is de wijkkrant 'maar papier', maar toch ook een symbool van wat de wijkbewoners samen tot stand kunnen brengen. Hij had dan ook alle lof voor de vrijwilli gers die voor dit 'samenbindend element' hebben gezorgd. Het ge meentebestuur heeft de uitgave dan ook graag mogelijk gemaakt, aldus Krol. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! É"7,, Tevens hoogpolig Ij;. en zuiver scheerwol AgjflHntapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEU5A TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225,www.vanheugten.com Bel s.v.p, voor gratis kleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 3,75 p.t. 50x50 cm gulden/eurocalculator bij aanschaf van ISm'KELA tapijttegels Actie geldig t/m 31/12/2001 Tijdens een snelheidscontrole op de Vredehofstraat zijn donderdag 207 bestuurders bekeurd wegens te hard rijden. Tussen twee en vier uur 's middags passeerden 1669 voertuigen, waarvan ongeveer een op de acht de limiet van 50 over schreed. De topsnelheid bedroeg 84 kilometer. Groothandel in oud ijzer en metalen (ook particulieren) Gespecialiseerd in fabrieksafvallen /Milieuverantwoorde verwerking (W.C.A. Vergunning) Aangesloten bij de /Metaal Recycling Federatie Containerservice (1 - 40m3) inzameling oude accu's Afdeling bruikbaar ijzer en metalen ISO-9002 gecertificeerd Zes overheerlijke gerookte en uitgesneden zalmen zijn vrij dag de deur uitgegaan bij Vis- gilde Ruud Smit aan de Van Weedestraat. Ze vormden de weekprijzen van de Winkel kring en vielen getuige de reacties van de winnaars bij voorbaat in de smaak. Ruud Smit had de lekkernij uit de Noorse wateren reeds geprepa reerd voor de zes mensen die voor www.hooijervuurwerk.nl In de galeries Wind, Steenhoff- straat 6 en Anna Paulownahuis, Burg. Grothestraat 51, kunnen kij kers en kopers weer de traditionele 'Kerst Finish' exposities, bezoe ken. Aanhangers van abstracte kunst komen bij Galerie Wind aan hun trekken. Liefhebbers van meer figuratieve kunst kunnen bij het Anna Paulownahuis goed terecht. Beide galeries tonen hun nieuwste collecties schilderijen, etsen en beelden voor binnen en buiten. Tot de meest recente aanwinsten beho ren o.a. groot beeldhouwwerk van Karin van Ommeren (Galerie Wind), Waddengezichten van Dolsma en klein beeldhouwwerk van Anja Vosdingh Bessem en Marion Visione (AP-huis). Bezoe kers kunnen onder het genot van een hapje en een drankje in de gra tis loterij meedingen naar één van de twee hoofdprijzen: kunst naar keuze tot duizend gulden, 'Kerst Finish', van 20 december t/m zondag 6 januari, iedere mid dag van 13:00 tot 17:00 uur; ge sloten op maandag 24 december, ls,e kerstdag, Oud- en Nieuwjaars dag. Winterstop van 7 t/m 21 ja nuari. Nijverheidsweg 4, 3762 ER Soest Tel. 035 - 601 33 97, Fax 035 - 602 67 19 e-mail: soest@korlaarrecycling.nl - www.korlaarrecycling.nl Kerkstraat 5. 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 www.vonkinterieurs.nl Gedurende een ZEER KORTE PERIODE bieden wij u enkele showroom modellen aan tegen sterk gereduceerde prijzen! tweezitsbanken fauteuils lampen salontafels bijzettafels enz. OPENINGSTIJDEN dinsdag t/m vrijdag van 9.00- 18.00 uur vrijdag koopavond tot 2100 uur zaterdag 9.30-17.00 uur BIJ VAN ZAL ZIT JE OKÉ! IAM won 7AI www.vanzal.nl JA Dl Vall ZAL I Beckeringbsiraaf 11,3762 EV Soest AUTOSCHADESPECIALIST tel. 035-6011018, fax. 035-6026672 Bij 'De Zoete Verleiding', de bekende (banket)bakkerszaak aan de Zuidpromenade, wor den brood en banket sinds kort ter plaatse gebakken. Een paar weken geleden is er een moder ne oven geïnstalleerd, en de broodjes zijn dus verser dan vers. Ben en Katarina van den Berg van De Zoete Verleiding zijn trots en tevreden met deze 'bakkerij-in-de- winkel'. Nog niet zo lang geleden moesten alle producten dagelijks uit Soesterberg komen, waar de bakkerij bij de winkel was onder gebracht. Tot voor kort werden het brood en het gebak dan ook al 's morgens om een uur of acht uit Soesterberg aangevoerd, en daar mee moesten ze het feitelijk de hele dag doen. Nu ze zich op Soest-Zuid hebben geconcentreerd kunnen brood, koekjes en gebak, maar ook crois- santjes, pizza's en nog veel meer, ter plaatse gebakken worden. Ver ser kan dus niet. 'En als 't op is zie ik het meteen; daar kan ik direct op inspringen,' aldus bakker Ben. De nieuw geïnstalleerde remrijs- kast zorgt er bovendien voor dat het 'bakwerk' automatisch ver loopt, zodat hij niet meer midden in de nacht aan het werk hoeft, maar nog een paar uurtjes in zijn bed kan blijven liggen. De Zoete Verleiding heeft ook een uiterst smakelijk aanbod aan luxe belegde broodjes. Daarvoor be- schikt de winkel sinds kort ook over een speciale saladebar. De gezonde belegging van de brood jes wordt geleverd door buurman De Goudreinet, met wie De Zoe te Verleiding dus hartelijk samen werkt. Nieuw in het assortiment is het biologische brood, o.a. het zuurdesembrood (zonder gist). De klanten blijken het verse aan bod van de bakkerswinkel aan de Zuidpromenade bijzonder te waar deren. De Zoete Verleiding heeft bovendien een jong team: naast Ben en Katarina zijn er nog drie medewerksters, zodat de sfeer heel prettig en gezellig is. een van de komende feestdagen het menu nu dus al klaar hebben. Ze hadden, zoals vele anderen, meegedaan aan het prijzenfestival van de winkeliers uit de Van Weedestraat, de Burgemeester Grothestraat en de FC Kuyper- straat en hun voordeelbon was vo rige week uit de grote stapel ge trokken. De winnaars van vorige week zijn de dames Ilse Vaessen, Philips-Nuij, Bouwmeester, Otto- Van Manen, Van den Bedum (Soesterberg) en Arends (Baarn). Vrijdagmiddag kwamen ze opdra ven bij Ruud Smit, waar voorzitter Emile Wortmann van de Winkel kring hen ontving en de prijzen uitreikte. Hij probeerde ditmaal met zijn outfit de indruk te wek ken, dat hij de zalm zelf had klaar gemaakt, maar die eer komt alleen Smit toe. De zes prijswinnaars met Win kelkring-voorzitter Emile Wort mann (die vroeger altijd vooraan moest komen zitten en die traditie in stand houdt) en Ruud Smit van het gelijknamige Visgilde. Foto: Soester Courant Namens de deelnemende collega's reikt Wortmann overmorgen voor de zesde en laatste keer dit jaar prijzen uit. Wie in de afgelopen week met een voordeelbon iets heeft aangeschaft, doet mee aan de verloting. De zes prijswinnaars krijgen een uitnodiging om vrijdag bij Wijnimport Gommers aan de FC Kuyperstraat een dubbelmag- num Cabernet op te komen halen. Ben en Katarina van den Berg van 'De Zoete Verleiding'. 333-4724649 i milieusubsidie, er 1 januari 2002 len. Dat is samen ar de showroom in onze modellen. nd Tour 1.6 16V if 500 euro 5 I: 275 euro 500 euro 1.275 euro cn kosten rijklaar maken. 12 jaar plaatwerkgarantit. :l BTW. brandstof en vervangend vervoer op basis van le Renault laguna. 5,4-10.11/100 km. resp. IB.5-93 nar de loonraarderr van de 500 euro vaardecfieque. ■SffiHSSjB zicht van alle Hastens bed- uperieure Superia, de uiterst :ldaad voor uw lichaam! Als de dagen zijn geteld en ben door ouderdom geveld heb ik mijn plek gevonden goed genoeg om alles af te ronden Dit was de zin van het leven het was de moeite waard om een ander iets te geven daarvoor zijn wij hier op aard Wij kunnen nu alleen maar leven dankzij jouw bestaan misschien nog lang, misschien maar even kunnen wij weer verder leven Het ging wat snel, soms te vlug eigenlijk maar heel even maar op zijn oude rug groeit alweer nieuw leven pels water op elkaar en bevatten ook grotendeels dezelfde inhoud - is veel energie besteed. De tekst bevat uiteraard veel wetensnwaar- digs over de wijk en de voorzienin gen die er zijn, plus een aantal tips en andere interessante informatie. Een driekoppige redactie zorgde voor de tekst en de foto's. In een oplaag van 2300 exempla ren werden de kranten zaterdag in de beide wijken huis-aan-huis ver spreid door een klein legertje vrij willige bezorgers. De kranten zijn l Zaterdag is in het Smitsveen en op de Eng - waar de afgelopen j maanden bijzondere aandacht is gegeven aan het 'wijkper- spectieF -de nieuwe wijkkrant verspreid. Wethouder Bart Krol nam 's morgens aan de Smitsweg de bezorging van de eerste exemplaren voor zijn re- kening. Aan de voorbereiding van de twee edities - ze lijken als twee drup-

Soester Courant | 2001 | | pagina 9