'Bekijk bouwplan nog eens kritisch' OPRUIMING Gebruikers besparen ruimte, gemeente veel tijd en geld Thomasvaer en Pieternel op nieuwjaarsontmoeting Diner luidt kerstviering in Knallende schietclub start jubileumfeest The British Lee Reis naar Bethlehem op terrein De Sterrenberg Toerismesector wil meer in het buitengebied Bezorgde bewoners Zwarte Wegje en Kampweg (Zeist): Piet Schuurs vindt (t)huisvuilpers uit ürsus 'Muziek :oor de jongsten' KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Anneke Pleij schrijft 't hele jaar door Ernstige aanrijding met vier gewonden 'Stichtse Logies' van start De kracht van de reclame ligt in de herhaling 3AGINA 12 DEMAKER ERJARIGE ^GAZIJN- IEUW. IZEN MAKER. S-CAMERA'S ELEFOONS- WASAUTO- AGNETRONS- GERS- KLEINE SHOUDELIJKE APPARATEN - FDTELEFOONS )G VEEL MEER. PROFITEER BIJ SCHOEMAKER soesterbergseILcourant VRIJDAG 28 DECEMBER 2001 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Bezorgde bewoners van 't Zwarte Wegje en het Zeister deel van de Kampweg in Soesterberg zijn er niet op te gen dat er twee halfvrijstaande villa's gebouwd worden aan het begin van het Zwarte Wegje op de hoek met de Kampweg (Zeist). Ze vinden echter wel dat het college van B. en W. het ontwerp van de drive-in wonin gen nog eens kritisch moet be kijken. Daar dringen ze dan ook met klem op aan, met het advies 'een bouwvergunning goed te keuren waarbij recht wordt gedaan aan de welstand beeldkwaliteit van onze wijk.' In november hebben B. en W. de bouwvergunning goedgekeurd, ondanks bezwaren van de buurtbe woners. De afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer (WGV) heeft een voorstel gedaan waarin gepoogd wordt de verstening van het aanzicht wat te verdoezelen door de bewoners een gezamenlij ke oprit van 5.50 m. te verlenen en links en rechts een strookje ge meentelijk groen van twee meter breed te projecteren. De huidige aanplant overstijgt de hoogte van 80 centimeter niet; zelfs het door de afdeling WGV beoogde effect wordt daarmee niet bereikt. Met dit voorstel erkent de gemeente naar de mening van de buurtbewo ners hun bezwaren, maar neemt die met deze aanpassing geenszins weg. Verstening van de buurt, dat is wat hier dreigt plaats te vinden. Een fenomeen dat voor een Vinex-lo- catie vaak onvermijdelijk en daar door ook karakterbepalend is ge worden. Voor een wijkje als het Zwarte Wegje is het echter wel vermijdbaar door een woningont werp te kiezen dat meer in over eenstemming is met de bestaande woningtypen. Temeer daar het hier qua locatie het begin van het Zwarte Wegje betreft wat bepalend is voor de eerste indruk van de buurt. De buurtbewoners blijven dan ook van mening dat een dergelijke ver stedelijking niet past in de buurt. Zij realiseren zich dat het ontwerp binnen de bouwtechnische grenzen van het bestemmingsplan blijft, maar menen dat in termen van welstand hier geen recht wordt ge daan aan het karakter van de wijk. De buurt heeft zich al gevormd. Hoe 'past' het nieuwe ontwerp in de bestaande omgeving en welke gevolgen heeft het voor de be staande infrastructuur? Wie kijkt er naar het effect van een bouw ontwerp op dat totaal aan factoren In eerste instantie was zijn uit vinding voor eigen gebruik be- jdoeld, maar nu kunst-siersmid Piet Schuurs in .Soesterberg heeft gemerkt dat zijn (t)huisvuilpers zo aanslaat, durft hij er zelfs van te dromen (lat gemeenten net zoals des- ijds Soest met de regentonnen- actie zijn vinding promoten door de inwoners een korting tan te bieden als zij hem ko- >en. 'Voor de mensen betekent jet dat ze veel meer vuil kwijt lunnen, maar ook de gemeen- levert het veel financieel en Ruimtelijk voordeel op. Ze krijgt het vuil veel compacter jjangeleverd, de wagen hoeft ainder te persen want de lucht s er al uit, en hij hoeft dus min- ler vaak te lossen, wat een he- eboel ritten scheelt en tijd be- paart.' Iet principe is simpel, zoals chuurs demonstreert. Hij heeft an de buitenmuur een simpel gend apparaat bevestigd, de huis- uilpers. De groene huisvuilcontai- er staat eronder en telkens als er en flinke hoeveelheid afval in is jjedaan, gebruikt hij de pers door :n hendel over te halen. Een ver bal hangende ronde metalen ijf wordt daardoor in horizon- Ie stand op het huisvuil in de intainer gedrukt met een druk- cht van ongeveer 100 kilo. 'Het ilnis bestaat voor het grootste 'deel uit lucht. Als je het vacuüm zou zuigen, blijft er maar weinig echt afval over. De pers drukt alle :ht eruit. Dat hoor je ook als je at te persen. Door dit regelma tig te herhalen, maak je zoveel ïimte in de bak dat er toch al [edio januari 2002 start er weer ta cursus 'Muziek voor de jong- ;n'. Dat is een korte cursus waar baby's en peuters samen met :n ouder/begeleider zingen, be- 'egen en muziek maken. Samen et hun (klein/oppas)kind bou- en de deelnemers een heel lied- isrepertoire op. De kinderen wor- len afhankelijk van hun leeftijd :a. 10 maanden tot ca. 3 jaar) in ;roepen ingedeeld. De cursus /ordt gegeven op dinsdag- en vrij- agochtend in Hoogland, op don- lerdagochtend in Amersfoort en >p vrijdag in Soest. Voor opgave :n meer informatie over de cursus- en kan men bellen: Scholen in de Cunst, 82033-4622004 (in de ichoolvakanties gesloten). gauw zestig procent meer, vijf zak ken extra, in gaan. Bij het legen ontstaan geen problemen omdat de bak taps toeloopt. Ik heb nog nooit een papiertje teruggevon den.' Idee in seconden Kerstmis 1999 stond Schuurs met een zak vuilnis bij een overvolle bak, toen hij dacht: Dit moet an ders kunnen. 'Binnen een paar se conden kreeg ik toen het idee om een pers te maken. Dat heb ik meteen op papier gezet, ben ermee gaan spelen en heb een prototype gemaakt. De eerste keer gaat het meestal fout en ook dit was hele maal niks, maar het idee is wel zo gebleven zoals ik gedacht had. Na enige aanpassingen werkte de tweede uitvoering perfect.' Schuurs heeft op zijn huisvuilpers octrooi (nr. 1014240) gekregen en op een onderdeel.ervan patent. Via via slaagde hij erin zijn vinding te commercialiseren. Samen met Martin Groenewoud in Oud-Beijerland, die een container- reinigingsbedrijf heeft en nu zijn zakenpartner is, besloot Schuurs de productie over te laten aan een bedrijf in Maleisië. De kosten daar zijn, inclusief verpakking en ver voer, ruim de helft lager dan in Nederland. Daardoor kan de prijs van de pers beperkt blijven tot 89 gulden. Dat is ook de reden dat de pers niet door winkels wordt ver kocht; die wilden een zo hoge winstmarge, dat het voor de po tentiële klanten een stuk minder aantrekkelijk zou zijn het apparaat te kopen. Schuurs biedt het met ingang van januari op internet aan (www.de-compactor.nl). De pers wordt via de PTT naar de afne mers gestuurd. 'Maar wie in de buurt woont, kan hem na telefoni sche afspraak (0346 - 351237) bij mij thuis (Mercury 104 in Soester berg) afhalen.' Dat is inmiddels een paar keer ge beurd ('veel mensen namen er zelfs twee mee') en de reacties van de kopers waren zonder uitzonde ring enthousiast. Dat deed Schuurs goed. 'De familie en de vrienden kring hadden wel gezegd dat het een perfect apparaat is, maar ik wilde toch ook een onafhankelijk oordeel.' Meer ideeën Als de huisvuilpers een succes wordt, betekent dit dat Schuurs meer financiële armslag krijgt. Die wil hij gebruiken om een ander idee uit te voeren, want eigenlijk, vindt hij zelf, is hij 'professioneel uitvinder in vrije tijd'. Dat is niet zo verwonderlijk. In zijn vak als kunst-siersmid moet hij vaak heel veel vindingrijkheid en flexibiliteit hebben om iets te kunnen realise- Piet Schuurs demonstreert de simpele werking van zijn vinding, de (t)huisvuilpers. Foto: Eemland Pers. ren. 'Als ik ergens naar kijk, denk ik vaak: het moet toch beter kun nen.' Het idee waar hij nu mee rondloopt en dat hij al in prototy pe heeft uitgewerkt, heeft betrek king op motorfietsen. Meer dan 'het is universeel en kan wereld wijd gebruikt worden' laat hij er niet over los. 'Ik vind het spannend en een uitdaging om met nieuwe dingen bezig te zijn.' ELKE WEEK EEN SOESTEKSCOURANT, IN DE BUS? en de beeldkwaliteit van de wijk? Door de huidige procedure (er is eerst al een 'rondje schetsplan' ge weest) kan het college van B. en W. aan het eind al bijna niet terug naar de kern, namelijk het afwijzen van een ontwerp omdat het niet 'past' in de buurt Welstand kijkt naar het ontwerp en niet naar de consequenties voor groen of infrastructuur. De afde lingen Groen en Wegen kijken naar de gevolgen, alsof de bouw- aanvraag al een feit is, dat wil zeg gen: ze 'nemen' vaak bij voorbaat al het verlies en middelen bij het zoeken naar een tussenoplossing. Hun advies is nooit 'niet bouwen' of 'anders bouwen'. Inbreilocaties als deze zijn de enige die Soest nog resten als men in de nabije toe komst nog wil bouwen. Omge vingsfactoren luisteren bij dergelij ke plannen echter des te nauwer. Dichtheid De indieners van de bezwaren we ten dat er bouwbestemming rust op de strook waar deze woningen geprojecteerd zijn. Naar aanleiding van het betreffende bestemmings plan in 1987 is echter toen ook dis cussie geweest over de woning dichtheid van de wijk ('moet er wel sprake zijn van een maximum van negen woningen?). De bouw- strook is ondiep en de verkaveling in drieën van de oorspronkelijke 'strook' maakt ook de breedte van de kavels smal en veroorzaakt zo een (te) hoge dichtheid. Daarom vragen de buurtbewoners het college van B en W met klem het ontwerp nog eens kritisch te bekijken. Zaterdag 29 december t/m maandag 31 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 deken E Zwarts; cantores Zondag 10:30 deken E Zwarts; gemengd koor Maandag 19:30 aalm. J. Schutte; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Zondag 10:00 ds. R. Zandstra Maandag 17:00 ds. M.A.A. Nawijn en ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Zondag 10:30 J. v.d. Steen World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) Zondag 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen arts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 820346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en EB.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 82352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: @0900-8844; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 'uur, @035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grofvuil, @035-6093666. Zodra de eerste krant van het jaar binnen is, begint Anneke Pleij deze van a tot z te lezen en de Soesterbergse Courant zelfs te spellen. Dat doet ze ook met alle volgende kranten, die de basis vormen voor de teksten van de op rijm gestelde confe rence van Thomasvaer en Pieternel. Het resultaat over 2001 is op zaterdag 5 januari te beluisteren tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in het dorpsbuis Burgstede, waar alle inwoners van Soesterberg welkom zijn om elkaar wensen voor 2002 over te brengen. Ze heeft nu voor de zevende keer dit satirisch programma geschreven over wat algemene gebeurtenissen in Soest, maar vooral over onder werpen die de bevolking van Soesterberg hebben beziggehou den. 'Over Soest gaat het meer over de gemeente; wat we daar van vinden en wat ze niet goed doet in onze ogen en wat wel. Het is heus niet allemaal negatief.' Wat ze bedoelt met 'in onze ogen'? 'Ik luister naar de mensen in Soester berg. Het is niet mijn mening, het gaat, denk ik, over wat er onder het volk leeft.' Piet de Jong, voorzitter van de to neelvereniging Utile Dulci en on derwijzer in Soest, speelt de rol van Thomasvaer. Pieternel wordt op de planken gezet door Wilma Kersten, lange tijd actief voor het Oranje Comité, onder meer als I voorzitter. Zij staan voor de pau ze zo'n drie kwartier op het toneel, na de pauze een uurtje. Het schrijven is Anneke Pleij niet zwaarder gevallen dan voorgaande jaren. Wel vindt ze het telkens weer moeilijk om de aardigste on derwerpen eruit te halen. 'Je kunt wel elke keer in herhaling vallen en dingen gebeuren in Soesterberg ook bij herhaling, maar wil je een beetje afwisseling en de tekst actu eel houden, dan moet je iedere keer iets anders gaan zoeken.' Ze is daar weer aardig in geslaagd, vindt ze zelf. 'En het staat hele maal op rijm; van de voorste let ter tot de achterste letter is het he lemaal rijmelarij.' Ze zit er het hele jaar door weke lijks een dag aan. 'Dan werk ik het op de computer uit en zet het ge lijk op rijm. Dat is een tweede na tuur geworden. Elke maand lees ik de hele maand door en corrigeer ik dingen. Er zijn wel eens dingen die in de loop van het jaar veranderen; die ik heb aangekaart in januari en bijvoorbeeld in september veran derd, bijgesteld of toegelicht zijn. Dan moet ik dat onderwerp her schrijven. Dus eigenlijk ben ik er heel lang mee bezig.' De inmiddels traditionele bijeen komst in Soesterberg is georgani seerd door Anneke Pleij met in breng van Piet Taai en Wilma Ker sten. Wat de tekst over 2001 be treft vindt Taai 'dat het allemaal wat steviger is dan voorgaande ja ren. Het fluwelen is eraf. Ze was elke keer bang dat ze te hard was. Ik moet zeggen dat de vertolkers van het stuk ook aanmerkelijk be ter zijn geworden. Ook daardoor komt het allemaal wat pittiger over.' Op zaterdag 5 januari is de zaal van het dorpshuis Burgstede om zeven uur open; dan staat de kof fie klaar Voor de belangstellenden'. Ruim vijftig inwoners van Soesterberg hebben vo rige week aangezeten aan een kerstdiner in het ont moetingscentrum De Drie Eiken. Deze bijeenkomst enkele dagen voor het kerstfeest is inmiddels een tra ditie geworden in Soesterberg. Op initiatief van me vrouw Irmgard Lensink waren enkele vrijwilligers druk in de weer (foto) om het diner voor te bereiden. De zaal was feestelijk in kerstsfeer aangekleed, de ta fels zagen er zeer verzorgd uit, kortom de zaal deed in niets onder voor een duur restaurantDe bezoekers ge noten van het diner en waren na afloop vol lof Niet al leen over het eten, maar ook over degenen die het di ner hadden georganiseerd en de vrijwilligers die voor de bediening zorgden. Het lijdt dan ook geen twijfel dat het kerstdiner in De Drie Eiken voor inwoners van Soesterberg volgend jaar opnieuw op het programma staat. <tekst8>Foto: Eemland Pers). Vorige week vrijdagavond vond op de Batenburgweg in Soesterberg een aanrijding plaats waarbij vier personen gewond raakten. Rond kwart over negen reed een perso nenauto met vier inzittenden over de Veldmaarschalk Montgo meryweg in de richting van de Ba tenburgweg. De auto, bestuurd door een 18-jarige inwoner van Soesterberg, raakte door nog on bekende oorzaak in een slip en gleed met de rechterzijde tegen een aan de linkerkant van de rij baan geparkeerde bestelauto aan. De bestelauto werd door de kracht van de aanrijding tegen twee ande re geparkeerd staande personen auto's gedrukt. De bestuurder en de drie andere inzittenden, twee jongemannen van 17 en 22 jaar oud en een 17- jarig meisje, allen afkomstig uit Soesterberg, werden door de brandweer uit het autowrak ge haald en met diverse ambulances overgebracht naar het UMC jn Utrecht en de Lichtenberg in Amersfoort. Ze hadden o.a. in wendig letsel en botbreuken opge lopen. Twee slachtoffers werden opgenomen op de intensive care, maar verkeerden buiten levensge vaar. De voertuigen raakten zwaar beschadigd. De Regionale Ver keersdienst van de Politieregio Utrecht stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Hef is traditie geworden dat te gen de kerst op het terrein van Abrona (Sterrenberg) een 'Reis naar Bethlehem' wordt gemaakt. Dat was ook dit jaar liet geval. Daartoe was het ter rein aangekleed als een Oos ters landschap. Het verhaal uit de bijbel werd nagespeeld en kon daardoor ook werkelijk worden beleefd. Het verhaal begon met het bevel van de Romeinse keizer, die wilde weten over hoeveel mensen hij de baas was. Net als in bijbel werden de mensen op pad gestuurd om zich te laten inschrijven. De reis voerde langs allerlei mensen: her ders, soldaten, een bedelaar, zan gers en muzikanten, het paleis van koning Herodes, de Wijzen uit het Oosten, een Oosterse markt en uiteindelijk, gemarkeerd door de ster, bij het kind in de stal. De Koning die kwam om te dienen en niet om gediend te worden. Een groot aantal medewerkers van Abrona speelde mee in dit kerst spel. Zowel voor zorgvragers als voor medewerkers was het een belevenis om deze tocht mee te beleven. De eerste groepen gingen vanuit de kerk/recreatiezaal 't Lichtpunt om half zeven op weg, de laatste groep vertrok om negen Abrona Abrona is een christelijke organi satie voor dienstverlening aan mensen met een verstandelijke be perking. Het zorgaanbod is bijzon der breed. Zowel kinderen als vol wassenen kunnen bij Abrona te recht. De instelling biedt onder steuning bij wonen, logeren, dag opvang, naschoolse opvang, nood opvang, maaltijden, training en thuiszorg. Die ondersteuning vari eert van enkele uren begeleiding per week tot zeer intensieve bege leiding, verzorging en verpleging. Er maken meer dan 1.080 mensen gebruik van deze diensten. Door ervaring weet Abrona dat mensen met een verstandelijke beperking met een goede begeleiding vaak meer kunnen dan werd gedacht. Hieraan wordt dan ook veel aan dacht besteed. De commerciële projecten van Abrona bestaan uit het Hotel Res taurant Abrona in Oudewater en een lunchcafé, cadeauwinkel en kunstuitleen in Zeist. Hier wil men de contacten tussen mensen met en zonder verstandelijke beperking bevorderen. Bij de dienstverlening zijn 1.500 medewerkers betrokken. De woonvoorzieningen en de dag bestedingscentra van Abrona zijn verspreid over de hele provincie Utrecht. Gedurende een ZEER KORTE PERIODE bieden wij u enkele showroom modellen aan tegen sterk gereduceerde prijzen! Maandagmiddag 31 december zijn wij ook geopend. tweezitsbanken fauteuils lampen salontafels bijzettafels enz. OPENINGSTIJDEN dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 18.00 uur vrijdag koopavond tot 21.00 uur zaterdag 9.30- 17.00 uur Kerkstraat 5, 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 www.vonkinterieurs.nl Het nieuwe project Stichtse Logies draait om de realisatie van kleinschalige toeristische verblijfsaccommodaties in het buitengebied of de dorpsker nen van de provincie Utrecht, waarbij kwaliteit en gastvrij heid hoog in het vaandel staan. Voor belangstellenden worden informatieavonden georgani seerd. De eerste stap van het project is de verbouw van karakteristieke boer derijen, monumentale panden, au thentieke dorpsherbergen of mooie buitenhuizen tot logies met ontbijt, familiehuizen of appartementen. Daarop volgt de gezamenlijke mar keting, promotie en realisatie van boekingen. Het project is een ini tiatief van het UBT (Utrechts Bu reau voor Toerisme) en de Provin cie Utrecht. Voor geïnteresseerde potentiële participanten (bewoners, onderne mers of eigenaren) worden twee informatieavonden georganiseerd: op maandag 21 en donderdag 24 januari 2002. Op deze avonden wordt meer specifieke informatie gegeven over het project en de sa menwerking op zowel regionaal als landelijk niveau. Daarnaast zal een ondernemer, die een paar jaar ge leden is gestart met luxe logies op het bedrijf, een toelichting geven. Locatie 21 januari: NJHC Rhijnauwen, Rhijnauwenseweg 14, 3981 HH, Bunnik. Locatie 24 ja nuari: De Boerinn, Poldersport en Vérgaderhoeve, Mijzijde 6, 3471 GM, Kamerik. Het programma begint op beide avonden om 20:00 uur. Opgave vooraf wordt op prijs gesteld maar is niet noodzakelijk. Informatie Voor opgave voor de informatie avonden, routebeschrijvingen naar de locaties of verdere (schriftelijke) informatie over het project kan men contact opnemen met mevr. Ellen Kok-Hendriks, Nachtdijk 1, 3945 PK, Cothen, @030- 6342813), fax: 030-6342815, e- mail: ellen-kok-consult@hetnet.nl Hoewel defensie niet langer toestemming verleende om de schietbanen op de Leusderhei en (voor wedstrijden) op de Harskamp te gebruiken en ze moest uitwijken naar de parti culiere baan van de vereniging Neerlandia in Ede, is de schiet vereniging The British Lee nog steeds in Soesterberg gevestigd. Het is overigens geen typisch Soesterbergse vereniging, want de vijftig leden komen uit het heieland. Op zaterdag 26 januari 2002 ver zamelen ze zich in Soesterberg wanneer de vereniging haar tienja rig bestaan viert. Een viering met een letterlijk bulderende start: bij het monument van de vliegtuig vleugel op de hoek van de Kamp weg en de Banningstraat worden twee schoten afgevuurd uit een historisch kanon. Oprichter, erelid en algemeen bestuurslid D.H. Wa- reman uit Soesterberg zal deze handeling tussen 11 en 11:15 uur uitvoeren. Wareman bedacht tien jaar geleden de naam The British Lee voor de op 16 januari 1992 officieel opge richte vereniging van liefhebbers van het wapen dat in de Tweede Wereldoorlog het meest werd ge bruikt voor de bevrijding van Ne derland, de Engelse Lee Enfield. Aanvankelijk werd er geschoten op de Leusderhei, 'maar ik denk dat defensie ons graag kwijt wil, al kan ik dat niet hard maken,' zegt Wa reman. De leden schieten met een klein kaliber Lee Enfield; voor waarde is dat het wapen voorzien moet zijn van de oorspronkelijke militaire richtmiddèlen. Een keer per jaar organiseert The British Lee een internationale open wed strijd. Dan wordt er geschoten met, klein kaliber geweer en in twee klassen met groot kaliber: van zo wel voor als na 1945. Ook is er een prijs voor de beste schutter met bijzondere richtmiddelen. De leden van The British Lee die schieten met een wapen waarvan het laatste exemplaar in 1957 werd gemaakt, krijgen ter gelegenheid van het tweede lustrum op zater dag 26 januari 2002 een verras- singstocht aangeboden. Die start om kwart voor elf op de Prof. Lo- rentzlaan hoek Rademakerstraat in Soesterberg. De bus met het fees tende gezelschap rijdt vervolgens naar het monument op de hoek Kampweg-Banningstraat voor de eerste stop. Hier wordt het eerste decennium afgesloten en het twee de ingeluid met twee kanonscho ten. Die worden afgevuurd uit een kanon uit de tijd van Napoleon. Het kanon op affuit is van leden van Batterij 4 uit Naarden. Ze zijn gekleed in historisch uniform en in gezelschap van een marketentster, de vrouw die vroeger eet- en drinkwaren aan militairen ver kocht. De schoten worden tussen 11 en 11:15 uur gelost in de richting Egghermonde. 'Dat geeft een be hoorlijke knal. De mensen in Soesterberg hoeven dus niet te schrikken en alarm te slaan,' zegt Wareman.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13