ê.93 Basisvijf Red Stars geeft doorslag 7 DEC. Korte Cross Heren wordt weer spektakel BDC gaat al bijna voor anker Reeks prijzen Toonen en zn. SPOED 7 98 Keulen Nog meer prominenten aan de start in Sylvestercross Wilson Chelal meldt zich af voor Sylvestercross kijzer Dakwerken [basketbal DUIVENSPORT ATLETIEK NIEUWE BEZORGERS KORFBAL Schifting in eerste divisie lijkt te zijn gemaakt HANDBAL PAGINA VRIJDAG 28 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 Soesters spelen in eerste en derde kwart met Juventus: 89-69 Eemvogels loopt tegen eerste nederlaag op BADMINTON Selby volslagen kansloos tegen koploper Inside Tentoonstelling De Zwaluw; uitslag Champions League Wateroverlast door hennepplantage Met de feestdagen moetu de heerlijke salades van Toontje bestellen!!! TEFION ituurregeling sproeifunclie en jiding ïstvrijstalen ■peciale Wu liet zie, laatste 2001. tetcafe^ Centraal nt ook vrijblijvend iriondeuren.nl. 10-0224040 Dat duurde niet zo gemakkelijk omdat in het kat Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 035 - 601 29 98 Ovenschaal Materiaal: aardewerk Afm.: 22.5 x 8 cm. Samen ontketenden de vijf basket ballers een wervelwind. De storm hield acht minuten aan en toen het stof was opgetrokken, werd het scorebord weer zichtbaar: 70-44. Achteraf gezien hadden de spelers elkaar toen meteen maar prettige kerstdagen kunnen wensen, want de resterende twaalf minuten wa ren niet om aan te zien. Omdat de wedstrijd was beslist, deed ieder een maar wat. Velen gingen op de solotour en dat kwam het spel- beeld en -verloop allerminst ten goede. De bankspelers verzuimden hun kans waar te nemen tegen Ju- ventus dat niet over een wonder- team beschikt. Heel eventjes moest Red Stars nog op zijn tellen pas sen, toen Juventus drie minuten voor tijd 79-69 maakte. De 'Oude Dame' uit Schiedam, die de com petitie was begonnen met zes ne derlagen, maar daarna vijfmaal achtereen won, had daarmee haar kruit verschoten. De laatste tien punten kwamen op het conto van Red Stars dat zijn zesde zege in twaalf duels boekte, de gedeelde zesde plaats op de ranglijst pakte en volgens Batts nog een mooie tweede competitiehelft tegemoet 'De eerste vijf. In één korte zin gaf Dave Batts aan wat zater dagavond de doorslag gaf in de thuiswedstrijd tegen Juventus. De basisvijf van Red Stars was verantwoordelijk voor de 89- 69-zege op de andere midden moter. Harry Toonen en zoon kunnen terugzien op een bijzonder ge slaagd seizoen binnen de dui vensport. Evenals in 2000 was deze combinatie de grote win naar van de tentoonstelling van De Zwaluw en dat leverde Too nen en zn. het keizerkam- pioenschap op. In vier categorieën werd de eerste plaats behaald, daarnaast waren er twee derde plekken voor de suc cesvolle duivenhouders. Andere eerste prijzen waren er voor W. van Dorrestein (oude duivinnen), R. van Hornsveld (jonge doffers), S. van der Heyden (jonge duivin nen), Astrid van Hornsveld (jeugd) en H. Vonk (fondklasse). De prijswinnaars werden zaterdag avond in het middelpunt gezet tij dens de tentoonstelling van De Zwaluw. In het clubgebouw aan de Koningsweg werd tevens de uitslag bekend gemaakt van de Cham- pions League, een gezamenlijke competitie voor De Zwaluw en De Vriendschap. Dit klassement werd opnieuw aangevoerd door Harry Toonen en zn. Uitslagen Tentoonstelling De Zwaluw. Oude dof fers: 1. Harry Toonen en zn., 2. Com binatie Van Egdom, 3. L. van Horns veld; oude duivinnen: 1. W. van Dor restein, 2. Comb. Van Egdom, 3. Gebr. De Bruin; jonge doffers: 1. R. van Hornsveld, 2. R. Voskuilen, 3. Harry Toonen en zn.; jonge duivinnen: I. S. van der Heyden, 2. R. van Hornsveld, 3. Harry Toonen en zn.; lady klasse: 1. Harry Toonen en zn., 2. R.W. Grift, 3. H. de Bree; Adonis klasse: 1. Harry Toonen en zn., 2. Comb. Van Egdom, 3. E. van den Brakel en zn.; jeugdklas- se: 1. Astrid van Hornsveld, 2. Tjeerd 'de Jong, 3. Bas Konig; Fondsklasse: 1. H. Vonk, 2. G.M. Schimmel, 3. E. van den Brakel en zn. De afgelopen dagen heeft het deelnemersveld bij de dames prominenten defintief vorm •gekregen. Met publiekslieve ling Irma Heeren, Grete Koens, Erika van de Bilt, Vi- vian Ruijters had de organisa tie van de MagicMinds Sylves tercross al eerder overeenstem ming bereikt. Annelieke van der Sluis heeft op het laatste moment te kennen ge geven in Soest te willen starten om zich voor te bereiden op de Halve Marathon van Egmond. Onzeker was nog de komst van Nadja Wijenberg. Haar man Ger liet via een e-mail weten dat sportarts Peter Vergouwen het niet verstan dig acht wanneer Nadja start op het parcours dat haar zo goed ligt. Het ziet er dus naar uit dat Nadja niet in Soest zal starten. Zoals reeds bekend komen uit Bel gië Sonja Deckers, Isabelle Sluys- mans, Stefania Statkuvienne op 31 december naar Soest. Sigrid Van- denbempt heeft de voorkeur gege ven aan familieverplichtingen. Race-director Erik Tolboom van de Sylvestercross heeft drie talent volle atletes uit Afrika weten vast te leggen. Het gaat om een Keni- aanse en twee Marokkaansen. Viola Kibiwott uit Kenia werd za terdag 18 jaar. Zij werd in 2000 derde en vorig jaar eerste bij het wereldkampioenschap veldlopen voor junioren. Zij is voor het eerst in Europa. Namens Marokko nemen Malinka Asahssah en Outaarabt Khadija deel aan de mooiste cross van Ne derland. Malinka werd van 1996 tot en met 2000 ieder jaar Marok kaans kampioene op de cross. In 1999 werd zij tevens Afrikaans ju nioren kampioene op de cross. Afgelopen jaar werd zij derde bij de Marokkaanse Kampioenschap pen voor senioren. Bij het laatste WK Veldlopen- eindigde zij als twintigste. In Dublin rekent zij op een plek bij de eerste tien. Outaarabt Khadija is van 1997 tot 2000 Marokkaans kampioene op de 800 meter. Diezelfde titel be haalde zij in 2001 op de 1500 me ter. In 2001 nam zij deel aan de Marokkaanse Kampioenschappen Veldlopen, haar eerste cross. Tot haar grote verrassing eindigde zij als vijfde. De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Evenals vorig jaar verwacht de organisatie van de Magic Minds Sylvestercross een grote opkomst, zeker als het gaat om de deelname aan de steeds po pulairder wordende Korte Cross. Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief moet dit onderdeel veel spektakel op gaan leveren. De win naar van vorig jaar, Jurgen van der Wielen, komt met zijn landgenoten Joeri Japsen en Ridouan Essaadi naar Soest. Vorig jaar waren zij de nummer 1, 2 en 4 van de Belgische Crosscup op de korte afstand. De Belgen moeten de strijd aanbinden met befaamde Nederlanders. Wouter Timmer werd vorig jaar negende in Soest. Zijn verrassen de titel op het NK op de 1500 m en vierde plek in Tilburg geven hem hopelijk dat beetje meer om in Soest te winnen. Johan Koning, meervoudig win naar in Soest, kon vorig jaar van wege een blessure niet in Soest starten. In Tilburg werd de fysio therapeut vierde. Johan is zeer ge motiveerd om weer van zich te doen spreken. Ruud van den Oe- telaar startte vorig jaar nog op de lange cross en werd toen verdien stelijk dertiende. Dit jaar start hij op de korte cross. Vorig week heeft Marko Koers te kennen gegeven in Soest te willen starten. De organisatie hoop deze sportheld dit jaar wel op 31 de cember te mogen begroeten. Vorig jaar namelijk had Marko dezelfde intentie maar hield een griep hem aan het bed gekluisterd. Hoe het veld bij de dames korte cross er uit komt te zien is nog niet helemaal duidelijk. Duidelijk is wel dat de top 3 van Tilburg, Anette Bezemer, Carina van Dorp en Eva Jansen, met elkaar de strijd aan zullen gaan. De schifting in de eerste divisie lijkt gemaakt en Smeeing/ BDC vertoeft aan de goede kant van de grens die weliswaar denkbeeldig is, maar in maart meedogenloos zal zijn. Door een 22-24-overwinning in en op Volendam verankerden de handballers zich nog steviger in de bovenste groep van zeven en dat is dit seizoen van groot be- lang- De nummers acht tot en met 12 moeten straks de eerste divisie ver laten en de voorsprong van Smeeing/BDC op de achtste plaats bevat halverwege de rit vijf volle wedstrijdpunten. Wellicht gaat de ploeg van Paul van den Deijssel in 2002 nog voor vuur werk zorgen. 'De verwachting is dat we in de tweede competitie- helft beter ingespeeld zijn en hier en daar voor een verrassing zor gen', aldus de Soesterbergse trai ner/coach. In oktober en november had het team al surprises kunnen maken. Het bracht verschillende topploe- gen, waaronder koploper Kolping aan het wankelen, maar verspeel de de winst onnodig in de slotfa ses. Zover dreigde het tegen het laag geklasseerde Volendam ook te ko men. Vrij gemakkelijk was Smeeing/BDC op een 5-13-voor- sprong gekomen. Na de rust (9-15 en kort daarna 11-17) leek er nog niets aan de hand, maar toen kwam de Soester ploeg in de pro blemen, omdat Aijan Roest een persoonlijke mandekking kreeg. Mede doordat Charles van Kordel- aar in de afronding niet in topvorm was, moest Van den Deijssel door wisselen. De automatismen in het spel waren meteen verdwenen. Balverlies betekende een break-out en een doelpunt om de oren. Smeeing/BDC kwam 12 minuten niet tot scoren en zo werd het een minuut of zeven voor tijd 17-21. Het verschil werd nog kleiner (20- 23), maar in de laatste vijf minu ten kwam Volendam tijd te kort om een stuntje neer te zetten. Op schema 'Ik ga ervan uit dat vandaag de schifting is gemaakt. Met twaalf punten uit elf wedstrijden hebben we een punt minder dan was be groot, maar per saldo zitten we op schema', rekende een tevreden Van den Deijssel voor. Om maar bij de cijfers te blijven: topscorer bij de Soesters wei^ aanvoerder Roest met zes doelpunten, terwijl Dave de Jongh en Van Kordelaar ieder vijfmaal raak schoten. In de defensie van Smeeing/BDC waren zondagmiddag twee nieuwe 'oude' gezichten te zien. Michel Roest maakte zijn rentree, omdat Patrick Versteegh een schorsing uitzat na de rode kaart die hij een week eerder had opgelopen. Roest nam daarom de verdedigende ta ken waar van Van Kordelaar, die normaliter volgens de Roemeense variant alleen in de aanval wordt ingezet. Waar de beurt van Michel Roest waarschijnlijk incidenteel zal blij ven, keerde Berton Kemp vast te rug in de hoofdmacht. De doelman was gestopt, maar is weer aan de selectie toegevoegd, omdat Ma- nasse Wisse is vertrokken. Wisse, in het voorjaar overgekomen van Nijenrodes, was teleurgesteld over zijn speeltijd. Op grond van zijn prestaties en trainingsarbeid meen de hij recht te hebben op een ba- Zaalvoetbalvereniging DVS/DAVO wenst hoofdsponsor DAVO Doe het zelf centrum en subsponsors Bar-Eetcafé d'Oude Enghe en Eetcafé Centraal een voorspoedig 2002 Eemvogels is tegen de eerste ne derlaag in de zaalcompetitie opge lopen. Animo 4, waartegen twee weken eerder ternauwernood ge lijk was gespeeld, toonde zich za terdag iets schotvaardiger: 14-13. Lange tijd leek de uitwedstrijd het zelfde scenario te krijgen als de ontmoeting in Aqua Indoor. Tot 5- 5 bleven beide ploegen in even wicht, maar daarna nam Animo het initiatief in handen, vooral dankzij twee dames die op schot waren. De Soesters werden daar door op een achterstand gezet, die in de rust 10-7 bedroeg. Het werd zelfs 11-7, maar toen kwam Eemvogels langzaam, maar zeker terug in de wedstrijd. Door doelpunten van Ward Steffens, in valster Aukje Merema, Willem Oldewarris, Kathja Rauch en Sjoerd Lub sloop Eemvogels dich terbij (14-12). De spanning was te snijden toen Almar Lijfering het verschil terugbracht tot een doel punt, maar in de enerverende slot minuut bleef de gelijkmaker uit. Wilson Chelal, de winnaar van de Warandeloop in Tilburg, heeft zich via zijn manager Frans Denissen afgemeld voor de Sylvestercross op 31 decem ber. Denissen meldde dat Wilson in de Montferlandrun van twee weken geleden al wat minder presteerde dan ver wacht. Daarop is de trainingsintensiteit teruggebracht, met als doel om goed te presteren tijdens de IAAF Cross Challengc in Brussel. Hier eindigde Chelal niet bij de eerste twintig. Reden voor Denissen om Chelal niet in Soest te laten star ten. Chelal gaat zich in Kenia weer opladen en zal naar verwachting in maart weer naar Nederland afrei zen. In Brussel stonden diverse at leten aan de start die volgende week in Soest acte de présence zullen geven. Met aansprekende prestaties gaven zij blijk van goe de vorm. Kamiel Maase bevestigde zijn EK- zilver met een derde plaats achter Europees kjampioen Veldlopen Lebid en de Kenyaan James Kip- keter. Na een voorzichtige start rukte Maase, op de door sneeuw én modder zware omloop, sterk op. Maase kan volgende week re vanche nemen want zoals bekend start James Kipketer ook in Soest. Een paar Afrikanen waren te voortvarend gestart in Brussel en vielen terug. Een van hen was Ethiopiër Silehsi Sihen. Vorige week won hij nog in Neuss. Dit maal werd hij achtste. Het is te verwachten dat hij in Soest zijn krachten beter verdeelt. Jerry van den Eede werd eerste Belg en lldc in de totaalklasse ment. Zijn landgenoot Tom van Hooste werd 17^ in het totaal klas sement. In Soest gaan zij wederom strijden om de positie van hoogst geklasseerde Belg. Bij de dames startte Irma Heeren gedurfd en fi nishte uiteindelijk verdienstelijk als 10e. gaat. Het ongeslagen Punch, dat gemiddeld met 30 punten verschil wint, is onaantastbaar, de rest lust Batts 'rauw'. De trainer die in de coaching La Rose, Marco van Maanen en Dik kers veel verantwoordelijkheid geeft, denkt dat zijn ploeg goed genoeg is om in de resterende veertien wedstrijden acht, negen overwinningen te boeken. De spe lers (gemiddeld 22,2 jaar), die in de rust in een speciaal wedstrijd boekje handtekeningen zetten voor hun jeugdige fans, zouden daar mee een opmerkelijke clubpresta tie neerzetten. De laatste twintig jaar deed de herenformatie van de basketbalclub het niet zo goed in de eerste rayonklasse. Scores Red Stars: Guido La Rose 29 punten, Christiaan Glerum 15, Manfred Dikkers 13, Tommy van Eeten 10, Frank van der Wal 9, Dennis van Wijk 5, Thomas Kok 4, Marco van Maanen en Eelco Dijksma 2. 3.2 cm. geluid, resef, dubbel in/out lnside'82 is kampioen geworden in de derde klasse van de badminton- competitie. De Baamaars beslisten de strijd door naaste achtervolger Selby met 7-1 te verslaan. De Soesters moesten zonder de nog steeds geblesseerde Jolanda van Cleef aantreden, in haar plaats maakte Gerdie Hooijer haar rent ree in de hoofdmacht. Johan Meijer deelde een plaag stoot uit aan de koploper door zijn enkelspel in twee games en met ruime cijfers te winn'en. Ook Har- rold Topper was kansrijk, maar legde het in de verlenging van de derde game af. >Ort, Rietzangerstraat I, Hamersveldseweg 22 in Weedestraat 141 ri Reenenweg 151-153 Adv./52 'Oen arlikcfea verkopen wij Moditen jij ondanks lorgvuWije Ie mei lijn uHverkorkl, do» vragen w| hiervoor begrip. De vetpokling m de oljebeelde orliki" leo kunnen ofwijken. Zet- en drukfouten lijn voorbehoud*8 Monique Visser, die bij afwezig heid van Jolanda van Cleef als eer ste dame fungeerde, en invalster Gerdie Hooijer hadden weinig in te brengen en scoorden gezamen lijk slechts 9 punten. Ook de dub belspelen werden in twee games ingeleverd door de badmintonners van Selby. Hetzelfde gold voor de mix van Meijer Scheerhoorn en Gerdie Hooijer. Meer tegenstand boden Herman Scheerhoorn en Monique Visser. Zij pakten de eer ste game, maar gingen alsnog met tweemaal 15-7 onderuit. Inside werd daardoor de terechte kampioen, voor Selby ligt de twee de plaats nog in het verschiet. Manfred Dikkers op weg naar twee van zijn 13 punten. De center had een makkie, maar werd nog te veel overgeslagen door de guards, van wie Guido La Rose topscorer werd met 29 punten. Foto: Aldo Allessie Fandag bij Red Stars. De jeugd zich niet onbetuigd tijdens de basketbalwedstriid van Foto: Aldo Allessie De politie werd vorige week vrij dagochtend naar een flatgebouw aan het Saenredamplantsoen ge stuurd. Vanuit een woning op de eerste etage werd wateroverlast veroorzaakt. De bewoner was niet thuis, zodat de politie besloot de woning in te gaan. Daar troffen de agenten in twee kamers een hen nepplantage aan. De collectie van 500 planten en de bijbehorende apparatuur werd in beslag geno men, op last van de Officier van Justitie. Er is een onderzoek inge steld naar de bewoner c.q. eige naar van de plantage. Onze salades zijn rijkgevuld en een vol- taaltijd per persoon. U kunt ze bestellen van woensdag t/m tussen 12.00 en 20.00 uur bij Birkstraat7 of tel. 6013337. De Huzaren Salade, voor f20,- per persoon, bestaande uit bet vol gende: - Huzarensalade (200 gram p.p.). Ham-rolletje met asper ge, Gevuld ei. Rookvlees met augurk, Brie, Cervelaat met zilverui, Pompernikkel, Fricandeau, Ananas en Pate'. De zalmsalade, voor f 25,- per persoon, bestaande uit het volgen de' - zalmsalade (200 gram p.p.). Gevuld el, Mosselen, Garnaaltjes, Gerookte Forel, Makreel, Hollandse Haring, Pompernikkel, Gerook te Zalm en Krab. Hors d'oeuvre, luxe salade voor f30,-per persoon, bestaande uit bet volgende: -Zalm en Huzarensalade (200 gram p.p.), Brie, Ge vuld ei, Rosbief, Gerookte paling, Fricandeau, Gerookte Zalm, Ham-rolletje met asperge, Hollandse Haring, Gevulde tomaat met garnaal, pompernikkel en Gevulde komkommer met Krab. Birkstraat 7 - Soest - Tel.: 601 33 37 matbeker oud: 1 liter i -40°C lot +300°C. ï/onderhoud ;en s-specialist alle merken Zo liepen de Soesters in het eerste kwart spelenderwijs weg van de Schiedammers. Spelverdeler Tom my van Eeten begon uitstekend, Manfred Dikkers en Christiaan Glerum maakten onder het bord dienst uit, Frank van der Wal blonk weer uit in nuttigheid en Guido La Rose scoorde. Het had meer dan 22-11 kunnen zijn, maar de eerste tussenstand zag er uit. duurde niet lang. Omdat het was gegaan en van de fandag tientallen jeugdleden en ouders de i tribune bevolkten, wisselde Batts genereus door. Maar de spelers die van de bank kwamen, gaven uitge rekend tegen het matige Juventus niet thuis. Slordigheid was troef, balverlies in de mode, het rommel de. Iedereen rende en draafde in plaats van te wachten op het mo- ment dat Dikkers en Glerum aan gespeeld konden worden. Ook Van Eeten, die het roer moest omgooien, deelde in de malaise, de voorsprong smolt in recordtem po en Juventus wist niet wat het overkwam: 22-23. Voor Batts was toen duidelijk in welke samenstelling er verder ge speeld moest worden. Nog in de tweede periode greep hij in, zodat Red Stars alsnog met een 39-32- voorsprong ging rusten. Daarna mocht de basis het karwei afma ken. Wervelwind

Soester Courant | 2001 | | pagina 17