Ben de Bruin (fflj Mstsner aSw Visser TactueélI De 'lopers van het jaar' SmXSUÏU VA* K90ttH Waterschap: kwijtschelding voor 9000 huishoudens Stiltecentrum zo goed als af KORTING CD VE3CE3C Waldheimmavo hield succesvolle kerstactie Huisartsen doen nu mee aan proef met Zorgpas PAGINA 2 ikkig aal. Gastyrde&mA 035-6019954 mekrant fm 41.99 VRIJDAG 28 DECEMBER 2001 SOESTER COURANT PAGINA 3 BRASSERIE KEUZEMENU Straatlantaarns Publiekszaken en Sociale Dienst dicht op 31/12 mmm SOEST Service voor alle merken Pastor Sabine Nijland gaat Soest verlaten Maikel Fagel, Mathilde Hagens, Judith Verhoeks Kapvergunning Bij aankoop van 10 OLIEBOLLEN een pakje sterretjes GRATIS (zolang de voorraad strekt) Voor de lekkerste Oliebolleni, appelflappen appelbeignetsBerliner bollen hartige hapjes enz. enz. gaat u natuurlijk naar Wij wensen al onze gasten, vrienden en bekenden een gelukkig, voorspoedig en smakelijk 2002. Verkeerscontrole Ifoor een schitterend Oud Nieuw! Vuurwerkverkoop 28,29 en 31 december 4# jfc,-II1 rijwiel specialist Wij wensen u voor 2002 veel geluk, gezondheid en fietsplezier! OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE f\</ MODE SCHRAVEMADE B.V. 150 praktijken aangesloten Aanbevelingen spectaculaire De exclusieve O turbomotor ;t ook de Saab d, exclusiviteit leze exclusieve 3 Euro Edition Euro Edition is ?9.- (fl. 1.099,-) 243 g/km; ver- •d 65, 424. lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven /DJAARSPECIAL «DINGEN GELDIG mandag 24 t/m TnT3,'»DECEMBER TOT 18.00 UUR •rs IVERSE SOORTEN GRAM ërs 2?\ €0.90 lers4HJ DE BONI SLIJTERIJ GANZEBOOM JONGE JENEVER LITERFLES 39,9918,15 Combinatie van zalm en tonijn met Japanse mosterdsaus Assortiment Spaanse tapas Soep van rode peper met chorizo Gegrilde tonijnbiefstuk met tartaarsaus Filet mignon met roquefortsaus Hazenpeper met wildgarnituur Schuimbakje gevuld met warme kersen Flensjes met appel en caramel Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) (Brasserie "ester 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Ziet men een niet brandende straatlantaarn, dan kan men het beste met de Remu bellen, 820800-0100. Het is belangrijk dat dan het nummer wordt ge noemd dat op ooghoogte op de paal is aangebracht. De Remu wil dat nummer weten om de lan taarnpaal te traceren. Als er geen nummer op staat gaat het bijna nooit om een paal van de Remu, maar betreft het verlichting van een particulier of bedrijf. In die gevallen kan de gemeente of Remu niets doen. Op oudejaarsdag, maandag 31 de cember, zijn de afdeling Publieks zaken (rijbewijzen, paspoorten, enz.) en de afdeling Sociale Dienstverlening van de gemeente gesloten. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrij'kosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Pastor Sabine Nijland gaat afscheid nemen van Soest en van de vier Soester parochies. Bijna zes jaar is ze in Soest werkzaam geweest en ze vindt dat nu de tijd is gekomen om elders een nieuwe start te ma ken. Op zondag 13 januari zal ze in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein voor het laatst voorgaan in de viering. Die begint om 10:00 uur. Na afloop van de viering, waaraan het gemengde koor van de parochie zijn medewerking ver leent, zal er gelegenheid zijn om afscheid van haar te nemen. Ieder die haar kent wordt daarvoor van harte uitgenodigd. Als afscheidscadeau zou Sabine Nijland graag een geldelijke bijdra ge ontvangen voor het fonds dat zij heeft opgericht en dat bestemd is voor school- en collegegeld voor kinderen en jongeren in Oeganda'. Giften voor het afscheid kan men overmaken op banknummer 35.99.03.444 t.n.v. 'Soester Paro chies inzake inzamelfonds.' (NB: In het kerkblad 'Kruispunt' is het banknummer 37.99.03.444 ver meld; dat nummer is echter niet juist!) r Vorige week zijn op het kan toor van de Soester Courant de drie 'lopers van het jaar' (2001) in het zonnetje gezet. Maikel Fagel, Mathilde Ha gens en Judith Verhoeks kre gen in dit jaar de minste klach ten over de bezorging. Dat is een hele prestatie, want om elke woensdagmiddag - weer of geen weer - foutloos een kranten wijk te 'bedienen' valt heus niet mee. De meeste van de meer dan 62 bezorgers van de krant laten zich echter niet uit het veld slaan door een onweers-, hagel- of sneeuwbui, laat staan een beetje Hollandse regen. Toch komt het voor dat er wel eens een adresje wordt overgeslagen. Maikel, Ma thilde en Judith overkomt dat eer lijk gezegd eigenlijk nooit, of hóógst zelden. Mathilde (15), leerlinge van klas 4- gymnasium aan het Baarnsch Ly ceum, 'loopt' de krant al sinds sep tember 1997. Haar wijk omvat de Burgemeester Grothestraat, de Korenweg, de Jachthuislaan en de Vredehofstraat. Ze behoorde al drie keer eerder tot de 'lopers van het jaar', maar ze stopt er nu mee, dus een prolongatie van de titel zit er niet meer in. Maikel is inmiddels ook een 'ouwe getrouwe', als is hij nog maar 14. Hij zit nu voor de derde keer in successie bij de ere-lopers. Maikel zit in 3-havo van het Baarnsch Ly ceum en loopt elke woensdag de Stadhouderslaan, de Maatweg, de Dillenburglaan, het Nassauplant- soen en de Nassaulaan. Judith (13) is een nieuw gezicht in dit illustere gezelschap. Ze zit in 2- havo van het Griftland College en haar wijk omvat de Hobbemalaan, Ruysdaellaan, Jan Steenlaan en Vermeerlaan. Ze is daar de bezor ger sinds mei vorig jaar. V.l.n.r. Maikel Fagel, Mathilde Hagens en Judith Verhoeks. Foto: Soester Courant. Het drietal werd donderdagmid dag op het kantoor van de krant met een drankje en een hapje ont vangen door Johanna Hoogen- donk van de' abonneeservice, die elke week de bezorging regelt en daar soms grijze haren van krijgt. Voor Mathilde, Maikel en Judith had ze de gebruikelijke cd-bon. Voor het kappen van bomen is een kapvergunning nodig, met name voor bomen met een stamdiameter die groter is dan 15 cm, gemeten op borsthoogte. Een aanvraagfor mulier kan via www.soest.nl wor den opgevraagd of bij de afdeling Groen en Milieu. Een beslissing op de aanvraag kapvergunning duurt in de regel 6 weken. Daar voor worden geen leges geheven. Voor informatie kan men terecht bij de afdeling Groen en Milieu: 82035-6093643. DE GROOTSTE SORTERING IN SOEST EN OMSTREKEN NATUURLIJK BIJ: DILLEN BURG LAAN 12, SOEST TEL: 035-6012340 WWW.VOORBIJ.NL Verkoop in onze kramen aan de winkels en op het parkeerterrein bij Albert Heijn (Burg. Grothestraat) BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Traditioneel wordt op de Wald heimmavo in Baarn voor de kerstvakantie een actie georga niseerd voor een goed doel. Dit jaar werd actie gevoerd ten be hoeve van de stichting 'Vrien den van Roemenië'. Veel mensen leven in Roemenië nog onder omstandigheden die wij ons nauwelijks kunnen voorstellen. De gezondheidszorg is rampzalig, de infrastructuur is slecht, het voedsel is eenzijdig waardoor de mensen ongezond zijn, hygiëne is GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl een onbekend begrip. Met name het noordoosten van dit land is moeilijk bereikbaar door de slechte wegen. Hierdoor zijn er in dat ge bied weinig of geen hulpverlenen de instanties werkzaam. Juist in dit deel van het land is de stichting 'Vrienden van Roemenië' actief. De stichting heeft haar oog laten vallen op het plaatsje Hudesti op 10 km afstand van de Oekraïne/ Russisch Moldavië. Het plaatsje telt ongeveer 6800 inwoners. Men wil in dit piaatsje een ziekenhuisje met ongeveer 20 bedden inrichten en blijvend ondersteunen. De be doeling is dat de kosten voor het inrichten van het ziekenhuisje, energiekosten, de salarissen van het verplegend personeel enz., be kostigd worden uit de opbrengst van een paar winkeltjes in Hude sti. De winkeltjes in tweedehands goederen worden bevoorraad van uit Nederland. Verder moet het gebouw worden opgeknapt, d.w.z. van verwarming voorzien, de rio lering en sanitaire ruimten worden vernieuwd, enz. Nadat een aantal mensen van de stichting in de klassen voorlichting had gegeven over het project, zijn de leerlingen enthousiast aan het werk gegaan. Onder familie en kennissen werden zoveel mogelijk kerstkoekjes verkocht. Dit bracht uiteindelijk het prachtige bedrag op van f 6.175,00. Via de stichting zullen de leerlingen en het perso neel van de school de werkzaam heden in Hudesti met belangstel ling blijven volgen. Vorige week woensdagmiddag vond er tussen vijf uur en half zes een verkeerscontrole plaats op de Peter van den Breemerweg. Hier kregen vijf automobilisten een be keuring omdat ze de daar gelden de geslotenverklaring negeerden. Ongeveer 225.000 huishou dens in het gebied van Water schap Vallei Eem krijgen de komende dagen de aanslag 'zuiveringsheffing/ingezete- nenomslag 2002' in de bus. Voor mensen die deze belastin gen echt niet kunnen betalèn, kent het waterschap een kwijt scheldingsregeling. Zo'n 9000 huishoudens in het wa- terschapsgebied komen voor kwijt schelding in aanmerking. Dat zijn huishoudens met een inkomen op of onder het bijstandsniveau. Kwijtschelding kan alleenstaanden maximaal 59,52 (f 131,16) op leveren. Huishoudens van twee of meer personen kunnen ruim 156,96 (f 345,89) besparen. Af gelopen jaar heeft het waterschap 4400 verzoeken voor kwijtschel ding ingewilligd. In totaal hebben dit jaar 5400 mensen kwijtschel ding aangevraagd. Men kan een kwijtscheldingsfor mulier aanvragen door het opstu ren van de antwoordkaart die het waterschap samen met de aanslag verstuurt. Iedereen die de ant- Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 woordkaart opstuurt, ontvangt van het waterschap het kwijtschel dingsformulier en een toelichting erop. Men moet het ingevulde for mulier uiterlijk drie maanden na de laatstey termijnbetaling van de aanslag terugsturen. Met vragen over kwijtschelding kan men op werkdagen tussen 9:00 en 16:00 uur contact opne men met de Afdeling Belastingen van het waterschap, 82033- 4346299. Van 24 december tot 2 januari is het Waterschapshuis ge sloten. Het formulier is ook aan te vragen via een briefje naar Water schap Vallei Eem, antwoord nummer 3126, 3800 XA Leusden of door een e-mail naar kwijtschelding@wve.nl. Dat kan pas nadat men de aanslag heeft ontvangen. Wie hulp nodig heeft bij het invul len van het kwijtscheldingsformu lier kan op werkdagen vanaf 3 ja nuari 2002 tussen 9:00 uur en 12:00 uur in het Waterschapshuis, Fokkerstraat 16 in Leusden te recht. Uiteraard kan dat ook tele fonisch (^033-4346299). Waterschapsbelasting Huishoudens moeten zuiverings heffing betalen omdat het Water schap het huishoudelijk afvalwater in het waterschapsgebied schoon maakt. Deze aanslag bedraagt 146,16 voor een huishouden van twee of meer personen en 48,72 voor een alleenstaande. Het Wa terschap legt alle huishoudens bo vendien een aanslag ingezetenen- omslag op van 10,80, omdat het Waterschap zorgt voor het onder houd van dijken, optimale water standen en de aanvoer en afvoer van water. Daar hebben ook huis houdens belang bij. Naast huishou dens betalen ook bedrijven en ei genaren van gebouwen grond wa terschapsbelasting. Zij komen niet in aanmerking voor kwijtschelding. mssfm Het gaat goed met de bouw en de inrichting van het stiltecen trum bij de Petrus en Paulus kerk. Rondom kerst wordt de laatste hand eraan gelegd. Dan wordt ook de inrichting van het voorplein, behoudens plot selinge hevige vorst, afgerond. Als alles volgens plan verloopt wordt het stiltecentrum in januari 2002 officieel geopend en dan zal ook bekend worden gemaakt on der welke naam het de toekomst ingaat. Tot 19 januari is het nog mogelijk een bijdrage te leveren aan de verdere aankleding van het centrum in de vorm van een kunst zinnige uiting. Wie belangstelling en ideeën heeft voor de vormge ving van het begrip 'stilte', kan voor alle benodigde informatie contact opnemeij met mevr. R. Wolters, 826090923. Wil men nog op een andere ma nier van zijn betrokkenheid bij het stiltecentrum blijk geven, dan kan dat natuurlijk ook. Elke bijdrage is nog steeds welkom op bankreke- Het stiltecentrum aan de Steen- hoffstraat nadert zijn voltooiing. Foto: Soester Courant. ningnummer 35.99.74.201 t.a.v. Petrus en Pauluskerk o.v.v. 'Stilte centrum'. 25 - 50% Tele Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest Telefoon 035 - 602 35 30 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. wenst u een voorspoedig nieuwjaar Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Na aanvankelijke terughou dendheid hebben nu ook de huisartsen, via de Regionale Huisartsen Vereniging (RHV), aangegeven actief aan de proef met het Zorg Informatie Net werk mee te willen doen. Tij dens deze proef kunnen zorg aanbieders en zorgverzeke raars in de regio Eemland elek tronisch niet-medische gege vens uitwisselen, wanneer een patiënt de Zorgpas gebruikt. Via de proef wordt ervaring opge daan voor de verdere ontwikkeling van het Zorg Informatie Netwerk, met op termijn nieuwe mógelijkhe den. De RHV heeft met de Zorg- pasgroep afspraken gemaakt over het uitproberen van een aantal functionaliteiten die voor huisart sen van belang zijn. De proef is hierdoor voor de RHV voldoende aantrekkelijk geworden en wordt dan ook gezien als een serieuze aanzet tot verbetering van de com municatie in de zorg. Er zullen via de RHV ongeveer tien praktijken wordén benaderd om mee te doen aan de proet. De KH V zal de huis artsen die deelnemen aan de proef ondersteunen via de eigen ICT- stuurgroep. Op dit moment kunnen verzeker den in de regio al bij 150 apothe ken, tandartsen, fysiotherapeuten en ziekenhuizen de Zorgpas ge bruiken om elektronisch hun meest actuele persoons- en verzekerings- gegevens aan een zorgaanbieder bekend te maken. Dit aantal zal, onder meer door participatie van de huisartsen, verder gaan toene men. Het doel is om begin 2002 meer dan 200 zorgpraktijken te hebben aangesloten. Op de inter netsite www.zorgpas.nl wordt hier van een overzicht gegeven. Daar is ook te vinden waar in de regio in formatiezuilen staan waarop con sumenten kunnen zien welke gege vens in de chip op de pas staan en waar ook SOS-waarschuwings- adressen kunnen worden ingevuld. Door de Zorgpas altijd bij zich te hebben, en te gebruiken bij elk bezoek aan een zorgaanbieder, dragen de inwoners en zorgaanbie ders van Eemland actief bij aan het verbeteren van de zorg in Ne derland. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKPF grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 TOSS heeft de kans laten liggen om knopen door te hakken op weg naar 2015. Dat kan ook niet in ze ven themabijeenkomsten, die kwalitatief niet uitstegen boven het niveau van 'roept-u-maar'. Kwan titatief is een gemiddelde van nog geen honderd burgers per bijeen komst een slechte graadmeter voor een doortastend beleid op langere termijn. De onbenullige toneelstukjes van de commissaris van politie, me vrouw Acton, en van brandweer commandant Lettinga waren type rend voor de 'gezellige' sfeer van alle avonden. Het filmpje dat op de laatste TOSS-avond een indruk moest geven van het totale gebeu ren van de laatste maanden, was maatgevend voor de hele sessie. Ik moet toegeven dat burgemees ter Janssen op de drukbezochte slotavond met verve het publiek trachtte te inspireren zijn/haar mening nog eens te geven. De be zoekers waren er echter niet op voorbereid en droomden er op los. Een uitspraak van de burgemees ter was: 'De schat aan kennis, erva ring en deskundigheid in de Soes ter samenleving moet beter benut worden.' Die schat aan kennis, er varing en deskundigheid bleef on besproken. Niemand ging in op de uitspraak van de Utrechtse ver- keersprofessor, die de rondweg van het CDA en 'Soest 2002' een slechte oplossing vond. Niemand reageerde op de suggesties van Jan Wessels, die uitgesproken ideeën heeft over het winkelbeleid. De wensen van de cultuurdragers in onze gemeente bleven onderbe licht. Waarom geen pittige discus sie over het onderwijs of aandacht voor de heer Lugtmeyer van het Utrechts Landschap, die belang rijke plannen heeft voor ons bui tengebied? Op discussiëren rust in Soest een groot taboe. Het gemeentebestuur durft een debat niet aan. Daardoor ontbreekt het in de vage aanbeve lingen aan duidelijke uitspraken, aan concrete actieplannen. De aanbeveling die het meest tot de verbeelding sprak ging over het behoud van Molendael en de poli kliniek aan de Dalweg. Tachtig procent van de aanwezigen was ui termate deskundig op dat gebied toen bij handopsteken bleek dat zij wel eens cliënt waren geweest in de poli en in het Baarnse ziekenhuis. Het wemelde in de raadzaal van de 'patiënten' op deze laatste TOSS-avond. Gezien de gemid delde leeftijd van de bezoekers ha len wij nauwelijks het jaar 2015, vrees ik. De voorzitter vertelde aan het eind van de vergadering dat volgend jaar de jongeren aan de beurt zijn om te tossen. En de buitenlandse Soesters. Voor de jeugd heeft Ba lans ook een serie 'talkshows' in voorbereiding. Achter gesloten deuren. Ook de ambtenaren hebben drie middagen mogen tossen. De ver slagen van deze bijeenkomsten worden in het slotmanifest als bij lage opgenomen. Ik ben be nieuwd. Ons politieke lot ligt na 6 maart in handen van de nieuwe gemeente raad. Van harte aanbevolen. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 3