ulleman opSèk WAANZINNIG lITi 3opk' ERKOOP! va» Wer3f00rP Danscentrum Gerla 2002 'Actie voor doodzieke kinderen in Israël verdient alle steun' SPOEDCURSUS Niet alleen agrarische functies in agrarisch landschap StarTravel' Oudejaarsknollentraditie: traktatie voor de politie Hulleman Optiek wenst u een gelukkig nieuwjaar en een goede kijk op 2002 Computercursus bij ROC De Amer landen Nieuwjaarsoptreden van folkgroep Knijn Beste mensen, de beste wensen Wij zijn gesloten t/m 7 januari. Nieuwjaarsrecepü 'Huisvrouwen' Soesters Els van Doorn en Willemien Bouwhuis: INFORMATIE-INSCHRIJVING Service bij Schoemaker Soest ontwikkelt eigen beleidslijn U heeft de oliebollen laten zakken? f Dan kunt u nu uw koffers pakken! Wij wensen al onze klanten en klanten in spé. een vliegende start van Maak er een WERELDS jaar van! V-V SCHRAVEMADE B.V. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Tuinontwerp Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Steef Klarenbeek (1950) l; DONDERDAG 3 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 Woonachtig in Soesterherg sinds J989. Register Makelaar in Assurantie Voor het behoud en uitbreiding,, leefbaarheid in Soest en Soesterbe, Waardeert bijtonder het verenigd en vrijwilligerswerk. Aanspreekt; voor iedereen. Klaar om vppI hu, VOOR O O G Z O R G BURG.GROTHESTRAAT 10-3761 CM SOHSTDIJK - TEL. 601 3859 's Maandags gesloten besteden aan het raadswerk voori Kiezers maak gebruik van uw democratische rechten en ga En als het even kanStem WD Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 528;:: De afdeling Soest/Baarn e.o de Nederlandse Vereniging Huisvrouwen houdt op dinsdaj januari haar nieuwjaarsreceptie! ontmoetingscentrum 'Klaarwate: Wiardi Beckmanstraat. 475. Mf vrouw J. Schouten zal een diaV zing houden over huwelijkse ei bruiken. Aanvang 14:00 uur. Op dinsdag 22 januari start bij ROC De Anierlanden in Soest £$ii computercursus. Deze cur- sus is bedoeld voor beginners diè meer willen weten over de tqlpassingsniogelijkheden van de computer. In het ruime, moderne computer lokaal in gebouw Orlando aan de DiLa ssostraat 65 leren de cursis ten werken met MS Office. Met dit jramma leert men tekstverwer ken in Word, rekenen in Excel, ;sen bestanden maken in Ac cess en een presentatie maken met erpoint. Dit alles met behulp het besturingsprogramma Windows. Tevens krijgt men een introductie tot internet. Onder be geleiding van een deskundige do cent werkt men zelfstandig, in ei gen tempo. De cursus telt 15 lessen van 2xh uur. Lestijd: dinsdagmiddag 13:00-15:30 uur. Kosten: 34,03; lesmateriaal 15,88. Alle nieuw ingeschreven cursisten moeten 18,15 inschrijfgeld betalen en een geldig^legitimatiebewijs te la ten zien. Meer cursussen In de tweede helft van februari start een cursus Nederlands op de computer. In deze cursus ook met Windows en Word gewerkt zal worden. Voor alle cursussen bij ROC De Amerlanden in Soest geldt dat de vooropleiding niet hoger mag zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (max. mavo niveau). Tijdens de lesuren over dag is het mogelijk voor kinderen van 0 tot 4 jaar tegen een geringe vergoeding gebruik te maken van de kinderopvang. Aanmelden en inschrijven: don derdag 17 januari, 13:00-15:00 uur in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, S86038090. Tijdens de school vakanties zijn er geen lessen en is de administratie gesloten. sst/Afdeling Communicatie •2 AV Soest 55 'an en naar station Baarn, telefoon moren tot het bedieningsgebied van mer (033) 462 24 44. n dakkapel 20 eiden van balkon op nr. 86 aragedeur op nr. 88 19 dakkapel 29- eiden van een woning 21- ^rport 20- erfafscheiding 20- 3erging 17- aderen van gevels 17- n woonhuis 17- ïiden van een woonhuis 18- lakkapel 19_ deren van een woonhuis 18- lexibele podiumoverkap- nd met koelcel 19- 'iden van helft dubbel 19- iden van de woning 21- aden van een e, 18 aKopbouw 29 erre 17. Koninginnelaan 22 o 3762 DE Soestdijk telefoon 035 - 602 59 96 Els van Doorn en Willemien Bouwhuis uit Soest hebben zich al vaker ingezet voor een actie, die op de een of andere manier aansloot bij hun inte resse voor en betrokkenheid bij Israël. Ook nu weer zijn ze aan de slag gegaan om een aanspre kend project te steunen. Dat is de stichting Zichron Mena- chem, die Israëlische kanker patiëntjes (en hun ouders) bij staat in de laatste fase van hun leven. Els en Willemien kwamen onlangs via 'Christenen voor Israël' - ze zijn daar beiden overtuigd lid van - in contact met Deborah Maars sen uit Amsterdam. Zij is in Ne derland de grote motor achter 'Zichron Menachem', waarmee ze via haar dochter Aviva in aanra king kwam. Echte professionele opvang voor deze situaties kent men in Israël niet. Aviva, die in Jeruzalem woont, deed vrijwilli gerswerk bij een gezin, waarvan de zoon (14 jaar) aan leukemie leed. 'Ik was daar zo van onder de in druk dat ik hier in Nederland voor hen aan het werk ben gegaan,' al dus Deborah Maarssen, die vorige week op bezoek was in Soest. Ze organiseerde daardoor de afgelo pen zomer een vakantie in Neder land voor 120 Israëlische kanker patiëntjes, in de leeftijd van 7 tot ■12 12-2001 12-2001 ■luisplein 1, afdeling Planologie U-12.30 uur. Knijn op volle sterkte. :rre aan de voorgevel 17-12-2001 sdrijfshal 17-12-2001 'den van een dubbel woon- 14-12-2001 den van een verbindings- ..t 14-12-2001 ïdnjfsverzamelgebouw 14-12-2001 njfshal (wijziging vergunning 14-12-2001 ^hebbenden een gemotiveerd bc t moet dat bezwaarschrift wor* 1 'Stbus 2000, 3760 CA Soest. Hel 5 orden ingediend. 30 uu^cld'mj Planologie en Bou- r^. "bte «A t K S&A lüi ia Cr, Je 'ïs. O, -&nne Op zondagmiddag 6 januari zal de bekende Soester-Ierse Folkgroep Knijn een nieuw jaarsoptreden verzorgen in 't Oude Raadhuis aan de Wakke- rendijk in Eemnes. Het optre den begint om 16:00 uur. Knijn is de laatste jaren met zijn fiers, Schots en Scheve theaterfolk vooral populair geworden in de 1, kleine theaters. Boekingen zijn al tot en met april 2003 gedaan. De groep bestaat inmiddels 22 jaar en f beschouwt ieder optreden nog steeds als een feest. Met grote pas sie spelen de zes muzikanten ieder hun eigen bevlogen rol en alles bij elkaar vormt het een sluitend mu zikaal geheel, waarbij de juiste ba lans haarfijn wordt weergegeven door de onverzettelijke Friese ge luidsman Jan Betten. Knijn heeft inmiddels twee cd's op zijn naam staan. Over de op han den zijnde derde schijf wordt in de wandelgangen al woest gespecu leerd, hoewel tot op heden nog geen nummer geselecteerd is voor deze geluidsdrager. Afgelopen no vember heeft Knijn nog mogen optreden in het Muziekcentrum Frits Philips te Eindhoven, met grote namen als de Ierse band Al- tan en Shantalla. Bovendien treedt Knijn op tijdens het huwelijksfeest van Prins Willem Alexander en Maxima op 2 februari 2002. Dat optreden zal plaatsvinden in thea ter Wesopa te Weesp. Op dit hu welijksfeest is iedereen welkom, ook de hoge gasten. Laat'ie Knijn zijn! De entree voor het nieuwjaarsopt reden is gratis. Het om 16:00 uur. Kom vooral op tijd, want vol is vol. Albert Cuyplaan 198b Soest www.danscentrumgerla.nl i Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus: donderdag 17 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat-stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eicpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 18 jaar, begeleid door zo'n 60 vrij willigers en een aantal artsen. Het Rode Kruis zorgde o.a. voor een aantal touringcars, waarmee het vervoer plaatsvond. Deborah werkte vrijwel in haar eentje, maar kreeg daarbij wel de nodige 'hulp van Boven', zoals ze het omschrijft. Ze zet zich nu full time in voor Zichron Menachem, nadat ze zo'n anderhalf jaar gele den haar baan opgaf bij de sociale afdeling van de Joodse gemeente in Amsierdam. Een van de projec ten is het nieuwe Day Care-cen- trum, dat o.a. met de opbrengst van de acties in het kader van EO- Metterdaad tot stand is gekomen. In Israël is een dergelijke voorzie ning volledig afhankelijk van 'fund raising', en dus wil Deborah ook in Nederland geld proberen in te za melen. De actie moet, als alles goed gaat, binnenkort ook 'over waaien' naar Amerika en Zwitser land. Voor alle duidelijkheid: het gaat om kankerpatiëntjes in Israël, maar niet per se om joodse kinde ren, want ook Palestijnse, Ethiopi sche en Russische kinderen profi teren van de voorziening. 'Er wordt niet gekeken naar religie of afkomst,' aldus Deborah. 'Elk kind dat zo doodziek is heeft er recht op.' Inzameling Eén van de manieren om in Ne derland geld, in te zamelen wordt een bijzonder benefietconcert, dat in september gaat plaatsvinden in Amsterdam. De details daarvan zijn op dit moment nog niet be- V.l.n.r. Willemien Bouwhuis, Deborah Maarssen en Els van Doom. Foto Soester Courant. kend. Verder is Deborah al succes vol geweest met de werving van een speelgoed-sponsor, de firma Koopmans in Amsterdam, die houten speelgoed beschikbaar heeft gesteld voor het centrum. 'Waar ik ook kom, ik vind altijd enthousiaste mensen,' aldus Debo rah. Dat geldt dus in Soest in elk geval voor Els en Willemien, die rondom de kerstdagen en de jaarwisseling graag hun schouders onder dit bij zondere project gaan zetten. Het motto daarbij is: 'In de laatste da gen van het jaar investeren we in de laatste dagen van een kind', al dus het tweetal, dat de Soester be volking graag oproept om de actie financieel te steunen. Dat kan door een gift over te maken op bankre kening 43.36.82.000 (Stichting Zichron Menachem). Ieder bedrag is welkom. Piel Fluor en Nicoleöe Versloot - Makelaars/Taxateurs D.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 www.devlijtmakelaardij.nl - devlijtmaketaardijOhetnet. Het agrarisch landschap veran dert. De gemeente vreest leeg stand en verval. Jaren lang was het overheidsbeleid gericht op het behoud van een zuiver agrarische functie, maar ook dat is aan het veranderen. De ministeries en provincies pro beren stap voor stap naast agra rische ook andere waarden vei lig te stellen, zoals natuur en landschap. De gemeente Soest wil daarop niet wachten en komt met een eigen visie: De Soester beleidslijn Agra risch Landschap. Deze beleidslijn houdt in, dat er ook andere dan agrarische functies mogen worden gevestigd in het agrarisch land schap om verval tegen te gaan. Als bedrijfsbebouwing wordt gesloopt, mogen de opgeknapte restanten een woonbestemming krijgen. Na tuurlijk let de gemeente Soest er wel op, dat de nieuwe bestemmin gen passen in het landschap. Daar voor ontwikkelt de gemeente nog een beeldkwaliteitsplan. In de Soester beleidslijn Agrari sche Landschap staan de volgende punten (letterlijke tekst): 1 Er worden overeenkomsten ge sloten, waarbij maximaal 20 van de (voormalige) agrarische bebouwing tot woning en daar bij behorende stalling en opslag mag worden verbouwd en als zodanig gebruikt, mits de overi ge 80 van de (voormalige) agrarische bebouwing wordt ge sloopt en de in eigendom zijnde weilanden als weiland in gebruik blijven. Hierbij geldt bovendien een maximum van 3 woningen (inclusief bestaande) per agra risch bouwperceel. In het onder twee genoemde beeldkwaliteits plan zullen de zelfstandige bouwpercelen worden aangege ven; 2 Vo'or de situering en het uiterlijk van gebouwen, groen, toegangs weg en parkeren wordt een beeldkwaliteitsplan opgesteld. Dit kan van geval tot geval (per bouwperceel) worden uitge werkt; 3 Er is een zekere maatschappelij ke behoefte aan het gebruik van stallen voor niet-agrarische doel einden. Ook zal, gelet op de ra ming in het kader van de Vijfde Nota, de behoefte aan ruimte voor recreatie veel extra ruimte vergen. De ruimte zal voor een deel gevonden moeten worden in het agrarisch gebied. De alter natieven die als verbrede platte landsontwikkeling nu al worden geboden moeten worden benut en zo nodig uitgebreid. Hiervoor is een aanpassing van het be stemmingsplan wellicht noodza kelijk. Vooruitlopend daarop wordt het toestaan van -met de agrarische productie verband houdende- detailhandel,- op slag,- bedrijvigheid enz. van ge val tot geval bekeken; 4 Bij de totstandkoming van een nieuw bestemmingsplan, over enkele jaren, wordt overwogen een aanlegvergunning te eisen voor verandering van weiland in akkerland. In het huidige be stemmingsplan van 1994 is dit zonder vergunning mogelijk; 5 Het houden van paarden is ac ceptabel, mits hekken en overi ge bouwwerken voldoen aan de maximaal toegestane hoogte (hekken maximaal I meter). In de toekomst valt te overwegen om extra mankracht aan te trek ken voor het tegengaan van clandestiene situaties in het bui tengebied. Paardenbakken wor den alleen toegestaan op het erf (situatie 23-4-1994). Op dinsdag 8 januari vergadert de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening over de beleidslijn Agra rische landschap. De vergadering is openbaar en begint om 19:30 uur. Iv: ,A REISBURO f Star Travel Reisburo Uilenpad i 3722 AW BILTHOVEN tel. 030-2281202 fax 030-2257289 e-mail: bilthovenSstartravel.nl Kijk op www.startravel.nl Net als in de afgelopen jaren bracht een delegatie van de Soester Carnavalsvereniging De Narre Knollen op oudejaarsavond een smakelij ke attentie bij de Regiopolitie Eemland-Noord op het politie bureau Soest. Het gebaar was bedoeld als blijk van dank en waardering voor het vele werk dat door deze mensen verricht wordt tijdens de dagen die ie dereen graag gezellig bij zijn familie of vrienden door brengt. Speciaal daarvoor was het gezel schap van De Narre Knollen onder aanvoering van prins Chris de Eer ste, met zijn adjudant Hans en de hofdames Brenda en Joke, naar het bureau aan het Dalplein geto- geh, Daar bood hij, geflankeerd door voorzitter Berend en bestuur en leden van de Dansgarde, een salade met bijbehorend garnituur aan voor de 'pechvogels' die in de oudejaarsnacht over de veiligheid van de Soester bevolking moesten waken. Namens de politie namen Anita Roest, Angélique Heijnen, Henny Truin en Martin van Charldorp de traktatie onder dankzegging in ontvangst. De politiedames kregen bovendien een persoonlijke onder scheiding van de prins, vergezeld van de nodige zoenen. Want, zoals Chris I bescheiden opmerkte, 'als je een vrouwelijke agent kunt kus sen moet je 't niet laten...'. De knollentraktatie zal ongetwijfeld in de smaak gevallen zijn, ook bij de ca. 40 andere politiemannen en - vrouwen die in de nacht van oud- op-nieuw operationeel waren. HUUR NU PLAYSTATION 2 NATUURLIJK BIJ: DILLENBURG LAAN 12. SOEST TEL: 035-6012340 WWW.VOORBIJ.NL Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant (f~P) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Di Lassostaat 65°, tel. 6022195 Aan mensen die in het voorjaar een nieuwe tuin gaan inrichten of een bestaande tuin grondig willen renoveren biedt de Volksuniversi teit de helpende hand. Op 23 ja nuari start de cursus Tuinontwerp, dat wil zeggen: het ontwerpen van de indeling van de tuin. Het is een op de praktijk gerichte cursus. De cursist maakt aan de hand van ad viezen van de docent, ir. A. Wil- lems, schetsontwerpen en een een voudige schetsmaquette. Dat leidt uiteindelijk tot een definitiefont- werp van de ruimtelijke structuur van de tuin. Start van de cursus: woensdag 23 januari, 20:35-22:05 uur. Cursusduur: tien lessen. Cur susprijs: 58,00; syllabus en les materiaal: 9,50. Wijncursus Voor de wijnliefhebber die zijn kennis over wijn wil verbreden start op donderdag 24 januari een basiscursus. In het theoretische Telefoon 035 - 602 02 49 deel van de cursus vertelt de do cente, mevrouw Mea Gerrits, on der andere over druivensoorten, grondsoort en wetgeving. Per avond worden zes tot acht ver schillende wijnen geproefd uit de klassieke Europese wijnlanden. Deze wijnen worden aan de hand van proefnotities met elkaar be sproken. Start van de cursus: don derdag 24 januari, 19:30-21:30 uur. Duur van de cursus: vijf les sen. Cursusprijs: 40,00; kosten wijnen en naslagwerk: 37,00. Quilt of kleed met ronde vormen Wie wel eens ronde vormen in quilts heeft gezien is vaak enthou siast over het effect. Toch wagen veel patchworkliefhebbers zich hiér niet aan. Mevrouw Aagje Admi raal leert in twee lessen graag de techniek en laat zien dat het niet moeilijk is. In deze cursus maken de deelneemsters een werkstuk en ze doen veel ideeën op om zelf de techniek toe te passen. Cursusda ta: maandag 21 januari en 4 fe bruari, 14:00-16:30 uur. Cursus prijs: 32,00. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, $?6022195, e-mail: vusoesl@csnet.nl; maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woens dag en donderdag 10:00-13:00 uur. In verband met de kerstva kantie is de Volksuniversiteit ge sloten tot maandag 7 januari. www.soesteronderlinee.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Ond©rlill(JQ

Soester Courant | 2002 | | pagina 5