Bezwaren tegen Pearle ongegrond fc* Rechtdoor is de kortste weg. "Zonder u halen wij geen cent op Oranje Comité Soesterberg heeft een nieuw bestuur Doe iets groots met uw kleingeld! l Concourswinnaar geeft concert in het Cenakel jSÈk ipaS® pagina 8 DONDERDAG 3 JANUARI 2002 ieuwbouw aan Laan Blusse van Oud Alblas 'Simmer 2000' Toestemming voor in gebruik nemen bedrijfsruimte KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST De kracht van de reclame ligt in de herhaling Zaterdag 5 januari Hulpverlening Klachten bezorging Meldt u aan als collectant of organisator: (030) 297 11 97 1 WÊÉËÊA Doe iets groots met uw kleingeld! bij het Vleescentrum ichotels met o.a.: aren - div. salades - at - steengrill en fondue 1 prijsvriendelijk OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Pearle B.V. mag aan de Laan Blussé van Oud Alblas 2 in Soesterberg een bedrijfshal met kantoorpanden bouwen. Burgemeester en wethouders hebben de bezwaren hiertegen van vijf omwonenden onge grond verklaard en de eerder afgegeven bouwvergunning in stand gelaten. Pearle is een bedrijf dat brillen fa- sriceert op het adres Amersfoort- >estraat 84. Het heeft te kampen "tiet ruimtegebrek en huurt daar voor elders ruimte. Om dit pro- aleem op te lossen, wil het bedrijf aan de Laan Blusse nieuwbouw realiseren. Deze betreft ook het kantoorgedeelte. Om hier meer 'lucht' te krijgen, zal straks een deel van het personeel naar de nieuwbouw verhuizen. De bezwaren van de omwonenden richtten zich vooral tegen het aan tal te bebouwen vierkante meters en tegen het niet noodzakelijk zijn van een milieuvergunning. Daar naast is de buurt bang dat de kan toorgebouwen apart verkocht en gebruikt gaan worden. Burge meester en wethouders stellen ech ter vast dat de bouwaanvraag vol doet aan het bestemmingsplan, zodat zij niet anders konden dan de vergunning te verlenen. Een milieuvergunning is niet noodzake lijk; de activiteiten van Pearle val len onder de meldingsplicht. Een splitsing van het perceel en de ge bouwen is niet toegestaan. Dit is strijdig met het bestemmingsplan. Volgens de omwonenden zijn de kantoorgebouwen een aantasting van de privacy. Ze zijn bovendien bang voor een verkeersonveilige situatie. De Laan Blusse van Oud Alblas is niet geschikt voor de ver werking van de hoeveelheid ver keer die zij verwachten. Burgemeester en Wethouders stel len dat de omvang van het bouw plan ruimschoots binnen het vast gestelde bebouwingsvlak valt. Aantasting van de privacy is geen weigeringsgrond voor de bouwver gunning. Overigens is de afstand van de nieuwbouw tot de bestaan de bebouwing gelijk aan die tot de perceelsgrens of zelfs groter dan volgens de plankaart noodzakelijk is. Met betrekking tot de parkeer- norm zeggen Burgemeester en Wethouders dat er volgens de Bouwverordening ten behoeve van het parkeren of stallen van auto's voldoende ruimte moet zijn in, op of onder het gebouw dan wel op of onder het bebouwde terrein dat bij het gebouw behoort. Bij de bere- is een mooie rotonde in de ïersfoortsestraat bij de aan- ïiting met de Banningstraat de Verlengde Tempellaan. verdag is hij duidelijk zicht- lar door de afwijkende kleur in de 'bekleding' van de ver- togde rotonde, het lage rode •ïekwerk eromheen en de be- •ording. vlet de voorwaarschuwingsborden i nog duidelijker aangegeven dat een 'knik' in de weg zit. Ook anneer het donker is, kan men de Stonde nauwelijks over het hoofd p. Hij is zelf uitstekend verlicht ook de verlichting eromheen iaat niets te wensen over. Althans, voor de geconcentreerd en oplet tend rijdende automobilist. Door welke oorzaak dan ook zijn er niettemin weggebruikers die de rotonde blijkbaar over het hoofd zien. Zij houden zich aan het ge zegde dat rechtdoor altijd de kort ste weg is. In dit geval is dat ech ter niet zo. Een aantal weggebrui kers heeft dat tot z'n schade en schande gemerkt toen hij het hek werk omverreed en in de rotonde bleef steken. De sporen ervan zijn dagelijks te zien, want herstel van de schade behoort blijkbaar niet tot de prioriteiten van de wegbe- heerder. Niet alleen blijven de res tanten van de eenzijdige aanrijdin gen vaak wekenlang liggen, als er dan eens een reparatie wordt uit gevoerd, gebeurt dat maar aan een kant. De andere schade laat men ongemoeid, zo lijkt het. Misschien in de overtuiging dat er binnen af zienbare tijd toch wel weer een automobilist is die de rotonde 'over het hoofd ziet'. Op de foto's twee voorbeelden van schades als gevolg van eenzijdige aanrijdingen. Veroorzaakt door weggebruikers die 'gewoon' recht door reden in plaats van met de weg mee. Boven de schade'aan het rotonde-meubilair in de richting Utrecht, onder in de richting Amersfoort. Foto: Eemland Pers. kening van het aantal parkeer plaatsen is het uitgangspunt niet het aantal ter plaatse werkende medewerkers omdat dit per dag kan verschillen. Soest hanteert hiervoor als leidraad de 'Aanbeve lingen voor verkeersvoorzieningen van de Stichting Centrum voor Regelgeving en Verkeerstechniek'. Deze gaat uit van het bruto vloer oppervlak, 1.65 parkeerplaatsen per 100 vierkante meter bruto vloeroppervlak. Dit leidt in dit ge val tot 117 parkeerplaatsen, een algemeen aanvaarde norm waar aan Pearle ruimschoots voldoet. Inderdaad maakt militair verkeer gebruik van de Laan Blussé van Oud Alblas omdat er militaire complexen op deze weg uitkomen. De bouw van bedrijfsgebouwen door Pearle leidt tot een toename van het verkeer van en naar dit bedrijf, met name op het kruispunt met de Amersfoortsestraat. Hier door ontstaat echter geen verkeer sonveilige situatie, aldus burge meester en wethouders. Bovendien heeft de gemeente hierop geen in vloed. Op grond van al deze overwegin gen zijn Burgemeester en Wethou ders tot de conclusie gekomen dat de bezwaren van-de omwonenden ongegrond zijn en de verleende bouwvergunning daarom in stand moet blijven. 'Simmer 2000' is de naam waaron der het grote zomerspektakel in Friesland wijd en zijd bekend is geworden. Van heinde en ver, uit binnen- en zeer ver weg buitenland kwamen de Friezen weer terug naar het heitelan. In vrijwel alle steden en dorpen was iets georga niseerd. Soms éénmalig, soms ge durende meerdere weken. En ge noten is er al die tijd. Herinnerin gen zijn opgehaald en oude ban den hernieuwd. Om dat nog eens te beleven orga niseert de Friese Vereniging Mei Inoar uit Zeist ter gelegenheid van haar Nieuwjaarsbijeenkomst een dia-avond waar op lichtvoetige wijze door Jaap Bakker en Tjalling Schiphof van de Friese Vereniging uit Assen Simmer 2000 nog eens de revue passeert. De voorstelling is op zaterdag 5 januari 2002 en begint om 20:00 uur en de toe gang is - net als de oranjékoek - gratis. Zoals gebruikelijk vindt één en ander plaats in de zaal van de Bergwegkerk aan de Bergweg 92 B in Zeist. Burgemeester en Wethouders heb ben de heer J. Hielema toestem ming verleend voor het in gebruik nemen van de bedrijfsruimte Ge neraal Winkelmanstraat 95 in Soesterberg. Voorwaarde is wel dat voldaan wordt aan de vereisten van de Wet Milieubeheer. De ruimte is vooral bedoeld voor het droog op slaan van voorraad en machines en ook voor het verrichten van tim mer- en montagewerkzaamheden. Deze zijn hier toegestaan. In het verzoek van de heer Hielema deelt hij mee dat er geen verkoop zal plaatsvinden in de bedrijfsruimte die voorheen in gebruik was als loodgietersbedrijf. Volgens het gel dende bestemmingsplan bestaan er geen bezwaren tegen de vestiging van het bedrijf van de heer Hiele ma, reden voor b. en w. om hem hiervoor toestemming te verlenen. Zaterdag 5 januari zondag 6 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zaterdag 19:00 themagroep; cantores Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: ®0346-350458) 10*30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 880346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak: H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. De Haagse violist Tjeerd Top (23), winnaar van het Natio naal Vioolconcours Oskar Back 2001, verzorgt op zater dag 5 januari in de kapel van het Cenakel in Soesterberg een bijzonder concert met begelei ding van de pianiste Mariken Zandvliet. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan werken van Johann Seb. Bach uit Partita in d-klein: Chaconne; van Johannes Brahms de Sonate nr. 2 in A- groot, en na de pauze de Sonate in A-groot van Gabriel Fauré. Tjeerd Top kreeg zijn eerste vioollessen op achtjarige leeftijd. Hij studeer de bij Qui van Woerdekom en Ja- ring Walta op het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. In 2000 sloot hij de studie Eerste Fase af met onderscheiding. Hij studeert nu aan het Conservatorium van Amsterdam en heeft les van Alexander Kerr. Tjeerd Top was winnaar van het Oskar Back Con cours 2001. Frits van der Waa schreef naar aanleiding hiervan in De Volkskrant: 'Met zijn gedistin geerde lezing van Bartoks viool concert liet winnaar Top horen dat hij eveneens volstrekt boven de noten staat. Opvallend zijn zijn slanke, maar nergens iele toon en de vanzelfsprekendheid van zijn virtuositeit. Die eerste prijs is eer lijk verdiend.' Tijdens het Oskar Back Concours ontving Top samen met pianiste Mariken Zandvliet tevens de prijs van de Stichting Het Kersjes van de Groenekan Fonds voor de ver tolking van het werk van de com ponist Carlos Michans. Tjeerd Top soleert regelmatig met verschillen de orkesten in de bekende Neder landse concertzalen. Ook is hij ac tief in het uitvoeren van heden daagse composities. Mariken Zandvliet debuteerde op haar veertiende als soliste bij het Gewestelijk Orkest van Zuid-Hol land. Zij behaalde haar diploma Uitvoerend Musicus met onder scheiding aan het Utrechtse Con servatorium Herman Uhlhorn. Verder studeerde zij onder meer bij Norman Shetler aan het Mozar- teum te Salzburg. Mariken Zand vliet is als docente en correpetitor verbonden aan het Conservato rium van Amsterdam en het Utrechtse Conservatorium. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 880900- 8844; alarmnummer: 381.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilli gershulp; werkdagen 09:30- 11:00 uur, ®035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soester berg, aanvragen dagelijks 09:00- 10:00 uur, ®351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 8835 2391. Grofvuil, 88035-6093666. Succesvol adverteren het ligt voor de hand dat doen ondernemers in de Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (88 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond na bezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdag middag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachten nummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat num mer kan op woensdag tus sen 18:30 en i9:30 uur wor den gebeld voor nabezor- ging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donder dag nabezorgd. €jo&4r- €975 kleur wenge/wit 1020 ud nikkel €2200 1812 )del Zen 1495 deurtjes €1675 sen kleur 1040 en€jwa«r- 1700 Kijk op 180 x 200 cm, compleet stje en ladenkastje, kleur 0T- €2700,- hoekopstellmg kastjes 0 cm €4080 Ook in 2002 wordt geld ingezameld voor de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten Helpt u weer mee? En voor wie nog niet heeft gecollecteerd... De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid hebben ook üw hulp hard nodig! Help desnoods maar enkele uren of doe creatieve suggesties. Elke cent telt! lellen met hoge ïn, kasten, etc. Het Oranje Comité Soester berg is in een nieuwe samen stelling al druk bezig met de voorbereidingen voor festivi teiten op 30 april, koninginne dag, en 2 februari, de dag waar op Willem Alexander en Maxi ma in het huwelijk treden. Ri chard Kenter als voorzitter, Menno Bausch als penning meester, Beebs Huisman voor de public relations en oud voorzitter Wilma Kersten als ondersteunend lid hebben al vast een tipje van de sluier op gelicht. Op koninginnedag is er op het Dorpsplein een 'zwarte markt' voor de jeugd. Hier kunnen jon gens en meisjes hun overtollige speelgoed of andere zaken kwijt. Daarnaast is er voor jong en oud een talentenjacht. Hier kunnen aankomend of eenmalige artiesten hun kunsten vertonen, zoals zin gen, playbacken, soundmixen, goochelen en verder alles doen om het publiek te vermaken. Wie zich voor deelname wil opgeven, kan terecht bij Beebs Huisman, 38 35 10 25. Odeon zorgt voor de muzi kale omlijsting van het feest op het Dorpsplein. Op de huwelijksdag van kroon prins Willem Alexander en Maxi ma staat in ieder geval een lam- pionnenoptocht op het program- Het nieuwe bestuur van het Oranje Comité Soesterberg, van links naar rechts Richard Kenter, Beebs Huisman, Menno Bausch en Wilma Kersten Foto: Eemland Pers. ma. Om 18.30 uur vertrekt de op tocht op het Dorpsplein. Voor deze gelegenheid zijn lampions verkrijgbaar bij het Karweihuis. De route en het volledige programma worden later bekend gemaakt. Voor vragen, opmerkingen en sug gesties kan men terecht bij de voorzitter van het Oranje Comité, Richard Kenter, 38 06 29 50 70 04. Binnenkort is veel van uw (buitenlandse) kleingeld voor niets meer waard. Goede doelen kunnen er echter groot ste dingen mee doen! Geef uw overgebleven buitenlandse muntjes en papiergeld, uit alle landen, daarom aan Nationale Eurocollecte/Coins for Care en steun meer dan 100 erkende goede doelen. Lever uw bijdrage nu in bij een van de duizenden winkels en banken of geef in januari aan de collectant. il.nl of bei 0900-9594 (22ct/min.) voor meer info. Nederland voor het goede doel. /v-in 1 Paul Nouwen Voorzitter Stichting Nationale Eurocollecte

Soester Courant | 2002 | | pagina 9