erugblik op Soesterberg in 2001 Twee dagen ijspret dankzij vrijwilligers en brandweer Feestelijke start 'gemeentelijke' buslijn Soest-Soesterberg Geen concessies ruimtelijke kwaliteit Amersfoortsestraat vaat mauw PAGINA 1?1 "homasvaer en Pieternel in conference op rijm nstallateur DIJSSEL bv SERVICE itallatiewerk rfiwd \\\l 9 februari 2002 4 Points KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Klachten bezorging Soester Courant Jaarmarkt op de Banningstraat en Rademakerstraat Dronken man maakt brokken Gordelcontrole 'De Drie Eiken' en koper'? verkopen, dan met de makelaar ze dienst (make- makelaar dient aral het belang lus niet van de larom eveneens i belang zijn een te schakelen. OESTERBERGSE Centrale verwarming Elektra 'erhuur gastoestellen 34a - Soest - Fax 035 - 601 11 87 hf Thomasvaer en Pieternel in joesterberg na zaterdagavond Jog bij veel vrienden op be- foek kunnen en veel vrienden -p bezoek krijgen, zal de tijd (ren, Ze zeiden soms rake din- jen in hun nieuwjaarsconfe- fnce, waarin Thomasvaer on- r meer de opmerking maak- 'te 'Met waarheid spreken laak je geen vrienden.' Maar ijanden hebben ze zeker ook |iet gemaakt, gelet op de posi- feve reacties na afloop. :t zit er weer op voor een jaar. kleding van Thomasvaer en iternel is inmiddels opgeborgen, ineke Pleij als tekstschrijfster is af aan het jaaroverzicht 2002 be- innen en Piet de Jong als Tho- ,vaer en Wilma Kersten als sternel hoeven nog even niet te iken aan hun volgend optreden, teater' Burgstede was zaterdag- ■nd het toneel waar de bezoe- frs nog eens aan het Soesterberg- se (en in mindere mate Soester) 2001 werden herinnerd. Zoals ruikelijk geheel op rijm en met |i humoristische, soms ook sati- :he ondertoon. ider de belangstellenden die de il van het Dorpshuis vulden, jas het voltallige college van bur- leester en wethouders. Burge- :ester Koos Janssen en de wet- ^uders Neks Blommers, Bart il en Harry Witte waren niet lor niets gekomen, want ze wer- !en stuk voor stuk op de korrel [nomen. Dat gold ook voor de iesterbergse raadsleden. Ze kre- jén, op een enkele uitzondering i, een niet al te positieve beoor- :ling. Hun werd bijvoorbeeld ge- lek aan belangstelling verweten ior de enquête en het rapport van ge Vereniging Ondernemers lesterberg over de toekomst van iet dorp. "et begin van de conference was felijk al raak. Met de veiligheids- ".aatregelen na de rampen in En- ede en Volendam in het achter- »ofd was Thomasvaer en Pieter- iel opgevallen dat de toegangs deur van het Dorpshuis naar bin ten open gaat... van onderwerpen hadden be- tkking op de gemeente. Zoals ^t feit dat vorig jaar de ijsbaan is onder water werd gezet toen de vorst al dagen heerste. Of het verlenen van vergunning aan lestuur van de ijsbaanvereni- voor het houden van een omdat dit een com- activiteit is, terwijl er in wel een discofeest en gehouden (met de bezoekers van buitenaf) veel Soesterbergers op tegen Het discofeest werd eerst et riante Soest' gehouden, mocht na klachten niet meer en verhuisde naar 'Laat uw standpunt tegemoet; het gemeente-imago de politie kreeg er van langs, werd te weinig aandacht voor problemen in Soesterberg zoals het aanpakken van het dorp scheurende brom fietsers, maar parkeerbonnen schrijven is nu eenmaal een stuk Étehvoudiger... Dat met name de genen die financieel voordeel had den van Koninginnedag 2001 na afloop het organiserende Oranje Comité in de kou lieten staan door het met de rommel te laten zitten, ontlokte Thomasvaer en Pieternel stevige kritiek. Dat gold ook voor de gemeentelijke weigering om het monument De Vleugel 's avonds in het licht te zetten door het plaatsen van een spotlight. De gemeente mag zich er dan op voorstaan veel te doen aan het ver beteren van het woongenot, bij voorbeeld door het aanbrengen van verlichting op donkere plek ken, onbegrijpelijk is het dan wan neer blijkt dat aan zo'n verzoek alleen kan worden voldaan als de aanvraagster zelf de kosten van elektriciteit betaalt! 'Wanneer gaat men bij de gemeente het licht zien?' De mislukte poging tot uitgifte van een zelfstandige Soesterbergse krant en de ook mislukte nieuwe voetgangersoversteekplaatsen in Soest die 's nachts door de gebrui kelijke werden vervangen, werden op de korrel genomen, evenals tal van andere zaken. Zorgen maakten Thomasvaer en Pieternel zich om het teruglopend kerkbezoek aan de r.k. Caroluskerk, evenals om de leegstand en de toekomst van de winkels aan de Rademakerstraat. 'Grandioos!' Dat was de reactie van tekstschrijfster Anneke Pleij op de lovende kritieken die zij en Piet de Jong als Thomasvaer en Wilma Kersten als Pieternel na af loop kregen. 'We hebben veel suc ces gehad. Met name burgemees ter en wethouders waren zeer te vreden over het waarheidsgehalte. Er was absoluut niets wat niet klopte. Dat was over het algemeen de reactie van het publiek, al vond een enkeling het soms wel erg pi kant.' Wat Anneke Pleij ook goed deed, is het feit dat het publiek lang nableef. 'Daardoor kreeg je weer even het idee dat het Dorps huis echt een huis van het dorp is. Dat is het mijns inziens jammer genoeg niet echt. Het zou moeten bruisen van dorpsactiviteiten, maar dat is niet zo. Er gebeurt gewoon te weinig. Ik vind ook dat de gro te zaal en de bar naar beneden moeten. Als er dan 's avonds ac tiviteiten zijn en er brandt licht, dan nodigt dat uit om er binnen te lopen voor een kop koffie. Nu speelt alles zich boven af en is het beneden donker. Als je aan komt lopen, oogt het toch niet als een Dorpshuis?! Het heeft iets hoog drempeligs.' Thomasvaer en Pietemei hadden ruim anderhalf uur nodig om de rijmelarij voor het voetlicht te bren gen waarin de belangrijkste of meest opvallende gebeurtenissen in Soesterberg in 2001 nog eens wer den teruggehaald Foto: Eemland Pers 'Als je ziet wat er in De Drie Ei ken allemaal gebeurt en wat daar van de grond komt, dat gebeurt in het Dorpshuis niet. Waar het aan ligt, weet ik niet, maar wel dat er veel meer kan en zou moeten ge beuren om er een echt Dorpshuis van te maken.' Zondagmiddag was De Heybergh het toneel van een herhaling in aangepaste versie van het optreden van Thomasvaer en Pieternel. Ook hier genoten de bezoekers van het programma, wat bleek uit het langdurige applaus na afloop. Foto: Eemland Pers Tekstschrijfster Anneke Pleij (achteraan links) volgt gespannen de verrichtingen van Thomasvaer en Pieternel. Rechts op de voor grond de wethouders Blommers, Krol en Witte, achter hen burge meester Janssen en echtgenote oorraad is beperkt! Baarn Het Brandpunt trechtseweg 4a dag 19.30 uur Zeist leugdgebouw rgweg 92a ).00 uur en 19.30 uur kse cursus. I min) taalliefhebbers in Soester berg hebben geweten dat het heeft gevroren. Twee dagen lang hebben ze de kans aange grepen om op de ijsbaan aan de Kampweg-Banningstraat J)aantjes te trekken of figuren te [TOfenen. Doordat de Peters Baan in Soest niet open was, naakten ook veel inwoners van Soest van de gelegenheid ge bruik om in Soesterberg de gladde ijzers onder te binden. Naast de abonnementhouders kwamen er vrijdag en zaterdag zo'n zeshonderd betalende be zoekers. Hoewel de voorverkoop van abon nementen enigszins achter was ge bleven bij voorgaande jaren, werd dit aantal opgekrikt door de loket- verkoop van vijftig abonnementen Het was twee t dmk op de ijsbaan in Soesterberg, die dankzij de inzet van veel vrij willigers gedurende de korte vorst periode in puike conditie was. aan optimisten die verwachten dat de' echte schaatsmogclijkheden nog moeten komen. Zodra die er zijn, kunnen ze weer op de baan in Soesterberg terecht, want het be stuur doet cr alles aan om voor een puike conditie van het ijs te zorgen. Voorzitter Ab Blokzijl van de ijs- vereniging kijkt met voldoening op beide dagen terug, al had de schaatspret wat hem betreft nog veel langer mogen duren. "De ver koop van koek en zopie was haast niet bij tc houden. We hebben drie keer "leeg" verkocht.' Vorige week donderdag zag het er nog niet echt naar uit dat cr de volgende dag geschaatst kon worden. 'Maar alle vrijwilligers hebben hun uiterste best gedaan om ervoor te zorgen dat de baan toch open kon. En vergeet de medewerking van de brandweer niet. Donderdag lag er nog veel sneeuw op de baan. Daar door zaten er veel hobbels in. De brandweer heeft de hele baan nog eens besproeid zodat we de vol gende dag een fantastische baan hadden,' zegt Blokzijl. Hij is vol lof over de geweldige ploeg mensen die zich yoor de ijs- vereniging inzetten. Zonder hen zou het allemaal niet gelukt zijn en zou de baan niet twee dagen open zijn geweest. Ze verdienen echt alle lof. Iedereen die had meege holpen, was enthousiast, aldus Blokzijl: 'Het was ook oerend ge zellig,' Zodra de vorst weer intreedt en lang genoeg aanhoudt, gaat het bestuur samen met de vrijwilligers weer volop aan de slag om de baan in orde te maken voor een volgen de opening. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 12 januari zondag 13 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 aalm. R. v.d. Vring; cantores Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; herenkoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; opname Radio Soest, na afloop samenzang Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; H.A. World Outreach Church (info locatie: 820346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, 820346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 82352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ^0900-8844; alarmnummer: 821.1.2. VrijwiHigershulp Centraal Meldpunt VrijwiHigershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 82351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grofvuil, 88035-6093666. Het gebied aan en rondom de Amersfoortsestraat is een aan dachtsgebied waar eigenlijk geen plaats is voor concessies aan de ruimtelijke kwaliteit. Precedentwerking moet wor den vermeden. Dit standpunt huldigen burgemeester en wet houders. Zij hebben dit nog eens duidelijk gemaakt in hun reactie op het principeverzoek om een bijgebouw te mogen bouwen aan de Amersfoort sestraat 83b. Het verzoek betreft een gebouw van 80 vierkante meter, b. en w. willen niet verder gaan dan het absolute maximum van 64 vier kante meter. Het terrein waar het om gaat ligt binnen de grenzen van het bestemmingsplan Amersfoort sestraat. Het heeft daarin de be stemming eengezinshuizen met de aanduiding 'bedrijven toegestaan'. Op grond van de bestemmings planbepalingen is bij woonhuizen maximaal 40 vierkante meter aan bijgebouwen toegestaan. Verder mag er ten behoeve van bedrijfs doeleinden nog een bijgebouw van maximaal 60 vierkante meter wor den gerealiseerd. Een eventuele overschrijding van die oppervlak tes is, volgens het overgangsrecht, alleen toegestaan voor zover het bouwwerken betreft die op het moment van terinzagelegging van het bestemmingsplan al bestonden. De aanvraag waar het in dit geval om gaat, betreft een bouwplan voor het bouwen van een bijge bouw van 80 vierkante meter ten dienste van woondoeleinden. Dit is in strijd met de bepalingen van het bestemmingsplan. Wel kan hiervan eventueel vrijstelling worden ver leend. Vast beleid in de gemeente Soest is om medewerking te verle nen aan de bouw van bijgebouwen met een totale oppervlakte van 10 procent van de oppervlakte van het perceel, echter tot een absoluut maximum van 64 vierkante meter. Burgemeester en wethouders hou den hieraan ook in dit geval vast. Een bijgebouw van 64 vierkante meter is dus toegestaan, echter op voorwaarde dat de bestaande bij gebouwen worden afgebroken. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderUnge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. De Vereniging Ondernemers Soesterberg heeft plannen om de traditionele jaarmarkt op Konin ginnedag op de Banningstraat uit te breiden tot op de Rademaker straat. Door het treffen van een aantal kleine voorzieningen (extra markeren van de kruising Kamp- weg-Banningstraat-Rademaker- straat) heeft het gemeentebestuur geen bezwaar om aan het verzoek te voldoen. Wel is het nog nodig om voor die gelegenheid een ver- keersbesluit te. nemen. Een Amersfoorter die onder in vloed was van alcohol heeft vrij dagavond een aanrijding veroor zaakt op de Amersfoortsestraat. De 26-jarige automobilist botste rond half negen tegen een andere wagen. Hij moest zijn rijbewijs in leveren en kreeg een proces-ver- baal, nadat duidelijk was geworden dat hij 1,55 promille alcohol in zijn bloed had. Bij het ongeval ont stond alleen materiële schade. Op de Kampweg heeft de politie maandagmiddag een verkeerscon trole gehouden. Van de 50 auto mobilisten die werden gecontro leerd, hadden er twaalf de gordel niet om. Zij kregen een bekeuring. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Computercursus In het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein begint woensdag 23 januari een nieuwe computercursus voor 55- plussers. Belangstellenden kunnen van 10:00 tot 12:00 uur voor infor matie over kosten van deelname etc. terecht in De Drie Eiken. Men kan zich hier ook als deelnemer opgeven. De cursus bestaat uit acht lessen van elk anderhalf uur. Bij de cursus is het cursusmate riaal inbegrepen. Informatie en op gave: 88 0346 - 351402. Rommelmarkt Op zaterdag 26 januari van 10:00 tot 14:00 uur is het ontmoetings centrum van De Drie Eiken aan het Dorpsplein veranderd in een grote marktplaats. Dan wordt hier een rommelmarkt gehouden, waarvan de opbi engst bestemd is voor activiteiten voor 55-plusiers in Soesterberg. Mevrouw Joke van de Snepscheut uit Soest was maandagmorgen de eerste pas sagier voor de door de gemeen te gefinancierde buslijn Soest- Soesterberg die op busstation Soest-Zuid van start ging. Fees telijk, want verkeerswethouder Harry Witte was persoonlijk aanwezig om het startsein te geven. Eerst zette hij mevrouw Van de Snepscheut in het zon netje door haar niet alleen het bij deze buslijn behorende pas je, maar ook een strippenkaart, een bos bloemen en een para plu aan te bieden. Mevrouw Van de Snepscheut werkt in het Zonnehuis op de Oude Tempellaan in Soesterberg en maakt dus elke dag gebruik van de bus. Voor haar is het gemeen telijk initiatief om de verbinding in stand te houden een uitkomst. 'Eventueel zou ik op de fiets moe ten, maar die is tussen kerst en oud en nieuw gestolen. Anders kijk je uit naar een autootje, maar dat is toch wel een stuk duurder dan de bus.' De tijden waarop de bus rijdt zijn perfect voor haar. 'Ik zou al om zeven uur met de eerste bus mee kunnen. En om kwart voor zes terug naar Soest is ook prima.' Ten slotte wil ze nog kwijt dat ze grote waardering heeft voor het besluit van de gemeente om de lijn te laten voortbestaan. Chauffeur Emmy Spils uit Hilver sum heeft zich op de eerste dag van de nieuwe buslijn Soest- Soesterberg niet verveeld. Ruim dertig passagiers maakten gebruik van de mogelijkheid die de firma Klomp in opdracht van de ge meente biedt om de busverbinding tussen Soest en Soesterberg in stand te houden nu de provincie Utrecht en vervoermaatschappij Connexxion hebben besloten de lijn op te heffen als gevolg van te hoge kosten door een te lage be zettingsgraad. Om de reizigers niet in de kou te laten staan, betaalt de gemeente de nieuwe buslijn zelf. Niet in de spits De eerste dag heeft overigens dui delijk gemaakt dat het rijden in de spits het onmogelijk maakt de aan komst- en vertrektijden te handha ven zoals die voor ogen stonden. De file van Soest naar Soesterberg is zo lang en de voortgang ervan zo traag dat de bus die om half acht bij busstation Soest-Zuid vertrekt, niet op de geplande tijd in Soest terug kan zijn. Dat leidde tot on begrip bij een enkele reiziger. Een woordvoerster van de firma Klomp zei dat daarom bekeken zal worden hoe dit probleem kan wor den opgelost. 'Daar komen we wel uit, want we zijn heel creatief,' zei ze. De lijn wordt gereden met een wit 9-persoonsbusje met opschrift 'Buslijn Soest-Soesterberg'. Het rijdt van station Soest-Zuid naar Soesterberg. De route van het bus je is gelijk aan de route van de hui- Chauffeur Emmy Spils van de bus die de verbinding Soest- Soesterberg onderhoudt, wacht op busstation Soest-Zuid op nieuwe passagiers Foto: Eemland Pers dige buslijn en doet ook zoveel mogelijk de bestaande haltes aan. Het busje rijdt elk half uur tussen 7:00 en 9:00 uur, van 12:00 tot 13:00 uur en van 15:00 tot 18:00 uur. In onderling overleg met de reizigers kunnen deze tijden nog worden aangepast. Om met het busje mee te kunnen rijden, is een pasje nodig. Alleen inwoners van de gemeente Soest kunnen dat pasje krijgen. Het pas je kan gratis worden aangevraagd bij de firma Klomp, 82 (035) 601 06 06 (tijdens kantooruren) of tij dens de eerste keer dat men met het busje meerijdt. Een enkele reis met het busje kost 1,50, onge veer net zoveel als de vier strippen die de rit voorheen kostte. Voor vaste reizigers is een tienrittenkaart interessant. Die kaart kost 12,-. Voorlopig gaat het om een proef van drie maanden. Daarna wordt bekeken of de proef wordt voort gezet. Dat is mede afhankelijk van het aantal reizigers. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling Wegen, Grondza ken en Verkeer van de gemeente Soest, 88 (035) 609 36 29 of (035) 609 36 34 of bij de firma Klomp, 82 (035) 601 06 06 (tijdens kan tooruren). INLpgHTlKlGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 13