'Aange OP 'T V( Initiatiefvoorstel D66 voor uitgebreider referendum Groot Goylant: een goede VMBO-school Hastens 7$: Hèt complete overzicht van alle Hastens bedsystemen. 'Aquariusdag breekt aan' SRO verwelkoi w. prof WOENSDAG 9 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 9 JANl VRIJWILLIGERSHULP NODIG?. Nieuwe cursus voor assertiviteit Zondag 20 januari, Spirituele Kring: Cesar therapie Theatermiddag op De Vrije Teugel DE WD TELT AF: WOENSDAG 9 JANUARI 2002 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN PE GEMEENTE SOEST Wini Roest, raadslid voor D66, heeft een initiatiefvoorstel in gediend op het vaststellen van een verordening op het houden van een correctief referendum over andere onderwerpen dan in de tijdelijke referenduniwet (Trw) genoemd. De Trw geeft gemeenten die bevoegdheid. D66 acht het raadzaam om het collegevoorstel daarmee uit te breiden. Reden om juist nu met een aanvul lend voorstel te komen is de ver sterking van de betrokkenheid en de invloed van inwoners op het beleid. Inwoners kunnen op deze manier niet alleen eens in de vier jaren hun invloed aanwenden, maar krijgen ook tussendoor bij belangrijke besluiten de kans om hun mening aan de politiek ken baar te maken. Ook voor de poli tiek is dat een goede zaak, want besluiten met een draagvlak zijn vaak duurzame besluiten. Het voorstel past dus uitstekend in de raadsbreed nieuw ingezette lijn van bestuurlijke vernieuwing. Inwoners kunnen op deze manier namelijk in alle fases van besluitvorming hun invloed aanwenden, vindt D66. Allereerst kunnen inwoners zelf onderwerpen aan de orde stellen via het recht van reactie dat impli ciet mogelijkheden geeft voor ini tiatieven die de raad kan overne men. Vervolgens kunnen inwoners aan het begin van een plantraject hun invloed aanwenden middels klankbordgroepen. Tenslotte wordt de cyclus van invloed op besluiten door inwoners pas echt gesloten als ook een eenmaal door de raad genomen belangrijk besluit nog referendabel is. Een tweede reden is gelegen in het feit dat Soest in de komende tijd o.a. gezien de omvang van het in vesteringsplan stedelijke vernieu wing, de reserve infrastructurele voorzieningen en de ambitie van de Toss-aanbevelingen zeer waar schijnlijk voor een aantal besluiten komt te staan waarvoor een goed draagvlak noodzakelijk is. Een mogelijk referendum vormt naar de mening van D66 een waarborg voor dergelijke besluiten. De inzet van het aanvullende refe rendum dient naar de mening van D66 alleen te geschieden voor raadsbesluiten die een verstrek kend karakter hebben. De fractie denkt daarbij aan: a. raadsbesluiten tot vaststelling van structuurplan als bedoeld in artikel 7 van de Wet op de Ruimtelijke ordening of een raadsbeslissing die qua intentie en strekking een vergelijkbaar karakter heeft als bedoeld struc tuurplan; b. raadsbesluiten tot vaststelling van duurzaamheidsplan/milieu beleidsplan; c. raadsbesluiten tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aanleg van infrastructurele voor zieningen in het buitengebied. De fractie van D66 heeft het Col lege door middel van dit initiatief voorstel uitgenodigd om vóór 1 fe bruari 2002 een voorstel aan de gemeenteraad te presenteren met betrekking tot het correctief refe rendum waarin bovengenoemde aanvulling is opgenomen. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op 24 januari start er weer een assertiviteitscursus bij drs. A. Nie- meijer-van Leeuwen in Soest. De cursus bestaat uit 12 wekelijkse bijeenkomsten op de donderdag avond van 19:00 tot 21:30 uur. In de cursus leren de deelnemers o.a. hun gevoelens te uiten zonder an deren nodeloos te kwetsen; zelf richting aan hun leven te geven; hun zelfvertrouwen te vergroten; duidelijk te zijn in het contact met zichzelf en anderen; met kritiek en agressie om te gaan; nee te zeggen zonder zich schuldig te voelen; hun eigen mening te geven, te onder handelen en voor zichzelf op te komen; hyperventilatie en angsten te hanteren. In de groep wordt geoefend met nieuw gedrag. Met elke cursist vindt vooraf een kennismakingsge sprek plaats. Inlichtingen en aan meldingen: mevr. drs. A. Nieme- ijer-van Leeuwen, psycholoog NIP, BIG reg., SB6033286 (bellen 08:30-09:00 uur of 18:00-19:00 uur). since 1852 Hastens Store Amersfoort Westsingel 10-13, Amersfoort, Telefoon 033-4724649 Op zondagmiddag 20 januari zal Sander Wijnen een lezing geven over het Aquarius tijd perk in de Spirituele kring Soest. De bijeenkomst vindt plaats in De Deel, Kerkstraat 11B. Aanvang 15:30 uur. Toe- gang: €7,00. 'De meest ingrijpende veranderin gen treden op als de nacht over gaat in de dag en omgekeerd. De kosmische nacht, die ongeveer 300.000 jaar heeft geduurd is ten einde en de dageraad breekt aan. Alles, maar dan ook alles veran dert hierdoor. Dit is al waarneem baar. Volkomen nieuwe ontwikke lingsmogelijkheden openen zich voor ons als mensheid. We gaan dan ook een tijd van grote veran deringen tegemoet naar een hoop volle toekomst, met heel andere spelregels. Om dit veranderings proces goed door te komen, wordt er van ons als individuele mens veel vereist. 'Loslaten' is een kern woord in dit proces, het loslaten van onze (schijn) zekerheden. Dit vraagt veel van ons vertrouwen in het hogere.' Tijdens de lezing zal worden ingegaan op dit kosmische veranderingsproces en worden voorbeelden gegeven van de mo gelijkheden die het nieuwe tijdperk ons biedt. Na afloop is er ruim tijd voor vragen en discussie. Sander Wijnen (1962), mede op richter van Aquarius Wholisme, houdt zich onder meer bezig met de advisering rond veranderingen op energieniveau. Dit soort ener gieën, de zogenaamde negatieve omgevingsfactoren, verstoren on der andere het functioneren van de aura van de mens, dier en plant. Dit heeft veel ingrijpender gevol gen dan men over het algemeen veronderstelt. De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkv/aardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Lid maatschap is niet vereist. Informa tie: Marijke en Bert Smit, 886019815. De reumavereniging Baarn-Soest e o. houdt dinsdag 15 januari een bijeenkomst over de oefentherapie Cesar. Tijdens een lezing wordt het belang van deze methode bij het behandelen van reumatische aan doeningen benandeld. De bijeen komst begint om 14:00 uur en vindt plaats in De Speeldoos aan de Rembrandtlaan in Baarn. Op woensdag 16 januari is er op het kinderparadijs De Vrije Teugel (Vedelaarpad 53) een inloopmid dag van 14:00 tot 16:00 uur, voor kinderen van 4 tot 10 jaar. De kos ten zijn 2,50. Het wordt een theatermiddag, dus iedereen die het leuk vindt om toneel te spelen is welkom. Er wordt een toneel stukje gemaakt én uitgevoerd. Paul Frijling 42 jaar en sinds 1994 inwoner van Soest Onze mooie natuur gaat mij aan het hart. Eén van de problemen, zwerfafval, dient harder bestreden te worden door milieueducatie, sociale controle en meer taakstraffen voor vervuilers. Vlotte doorstroming van verkeer op hoofdwegen voorkomt onnodige luchtvervuiling en ergernis bij automobilisten en omwonenden. Geen lapmiddelen maar structurele maatregelen! Hier sta ik voorU ook? Stem dan WD op 6 maart a.s. Groot Goylant in Hilversum is een school voor voortgezet on derwijs waar kinderen met een VMBO advies (voorheen VBO en/of Mavo advies) naar toe kunnen. Sinds augustus 1999 is Groot Goylant een school voor VMBO (Voorbereidend Middelbaar Beroeps Onder wijs). Zo langzamerhand is het voor ouders, basisschoolleer krachten en leerlingen erg moeilijk om bij alle nieuwe ter men te bedenken wat dat nu al lemaal betekent. Op Groot Goylant kunnen alle leerlingen met een VMBO advies goed terecht. In de onderbouw, Was 1 en 2, wordt de basisvorming gevolgd. Dat wil zeggen: alle vak ken die verplicht zijn om in het begin van het voortgezet onderwijs te volgen. Er wordt als het ware een basis gelegd om straks na klas 1 en 2 een goede keuze te kunnen maken voor een vervolgopleiding in de bovenbouw (klas 3 en 4) en vervolgens een studie na Groot Goylant te kunnen gaan volgen. Veel leerlingen gaan na 4 jaar Groot Goylant naar het MBO (Middelbaar Beroepsonderwijs, bijv. het ROC de Amerlanden of het Dudok College in Hilversum). Omdat vanaf nu de Mavo en het VBO samengaan (dat is dus al in augustus 1999 gestart) heeft het deze nieuwe naam gekregen: VMBO. Groot Goylant liep al enkele jaren vooruit op deze ontwikkelingen. In de sectoren Economie, Zorg en Welzijn óf Techniek heeft Groot Goylant al ervaring opgedaan met de verschillende leerroutes. Ook kinderen met een 'Mavo-advies' (of een advies vbo-mavo) kunnen op een wat praktischer manier be zig met een goede voorbereiding op de overstap naar het vervolgon derwijs (MBO). Er zijn op Grooi Goylant meerdere leerwegen die in een sector te volgen zijn: van mee, praktisch tot zeer theoretisch. Wél ke leerweg de leerling zal gaan vol gen, hangt natuurlijk sterk af van de mogelijkheden van de leerling Tijdens het volgen van leerlingen in klas 1 en 2 (de leerprestaties maar ook de interesses zijn daarbij een goed hulpmiddel) kunnen wij hierover als school een goed advies geven aan het eind van de tweede Was. Centraal staat op Groot Goylant Wij zijn een gezellige, kleine school voor Mavo- en VBO-leer- lingen, dé VMBO-school 400 leerlingen). We zullen de leerlin gen zo goed mogelijk voorbereiden op de overstap naar het vervolgon derwijs (vaak het MBO). 'Brede' opleidingen in Techniek en Zorg en Welzijn zijn op Groot Goylani mogelijk. De te volgen leerweg (méér praktisch of méér theore tisch, of een combinatie hiervan) wordt zorgvuldig begeleid. We zijn een 'regionale school'. Veel leerlin gen 50%) komen van buiten Hilversum (met name Soest, Baarn, Bussum, Huizen etc). Wij denken dat veel leerlingen zich erg thuis zullen voelen bij ons op Groot Goylant. Het kind staat centraal en daar draait toch alles om. Wij gaan er van uit dat elke leerling die bij ons start, de school verlaat met een diploma. Voor ons als medewerkersteam een uitdaging om ook waar te ma ken! Wij hopen u eerts te mogen ontmoeten op één van de open dagen of informatieavonden. Ook voor instroomleerlingen (klas 2, 3 of 4) is er altijd een mogelijk heid om, met succes, de schoolop leiding op Groot Goylant voort te zetten. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035-609 34 55 Internet: www.soest.nl E-maii: info@soest.nl BESLUITEN B&W d.d. 2 JANUARI 2002 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN ONDERWERP Rol van de gemeente in projecten in het kader van het scheiden van wo nen en zorg Voortgang jongerenparticipatie Verzoek subsidie muziekvereniging PVO ten behoeve van het nieuw jaarsconcert op 11 januari 2002 PPC-advies ontwerpbestemmings- plan "Partiële herziening diverse be stemmingsplannen betreffende pros titutie Schetsplan uitbreiding woning Birk- straat 54 te Soest Verzoek om vrijstelling voor gebruik begane grond F.C. Kuyperstraat 24 ten behoeve van kapsalon Aanvraag bouwvergunning en aan vraag aanlegvergunning ten behoeve van realisering afrastering/hekwerk, Park Vredehof 9 te Soest (regnr. 10742) BESLISSING Mevrouw Van Waveren meedelen: - Dat de gemeente in principe positief tegenover het scheiden van wonen en zorg staat. - Dat u mee wilt denken in de concrete plannen van de SBBS. - Dat u de SBBS indien u instemt met de uitein delijke plannen wilt ondersteunen in gesprek ken met derden. - Dat u het initiatief bij de SBBS laat. - Instemmen met het organiseren van twee jon- gerenpanels in 2002 in het gemeentehuis in sa menwerking met Stichting Balans en jongeren. - Instemmen met het voorstel dat Stichting Ba lans ter voorbereiding voor elk jongerenpanel twee talkshows organiseert met vooraf vastge stelde onderwerpen. Muziekvereniging PVO éénmalige subsidie toe kennen van 185,— (ca, 400,—) ten behoeve van het nieuwjaarsconcert op 11 januari 2002, dit ten laste van het budget "stimulering culturele ac tiviteiten". Meedelen dat college helaas verhin derd is het concert bij te wonen. Ontwerpbestemmingsplan ter inzage leggen in het kader van de vaststelling door de gemeenteraad, na verwerking van het PPC advies. Het schetsplan afwijzen. 1. In beginsel bereidheid tot medewerking voor de toepassing van een vrijstellingsprocedure als bedoel in artikel 19 lid 3 WRO, onder de voor waarde dat een planschade-overeenkomst wordt ondertekend. 2. De vrijstelling verlenen wanneer geen zienswij zen tegen de voorgenomen vrijstelling worden ingediend. 1. Het verzoek om toepassing van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening afwijzen en de bouw vergunning (artikel 44 sub c Ww) en de aan legvergunning weigeren (artikel 14 WRO). Toestemming organisatie jaarmarkt Overeenkomst inzake opvang en verzorging in het kader van de open bare veiligheid Nationaal klachtencultuur onderzoek 2001 Subsidieaanvraag voor het gemeen telijk monument Birkstraat 125 Evaluatie oud papierregeling 1998 Vragen gesteld tijdens buurtgesprek G. v.d. Veenstraat Weigering instemming melding Sloothaak 91 Principeverzoek bijgebouw Amers- foortsestraat 83b Aanvraag om in te stemmen met melding voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Eigendom weg 14 Gebruik Soesterbergsestraat 37 Diverse stukken met betrekking tot Medisch Centrum Molendael 2. Aan de aanvrager in de begeleidende brief in formeren over de mogelijkheid om de elzen die op zijn grond staan af te zetten en op die manier toch een (groene) erfafscheiding te kunnen creëren. Onder voorwaarden medewerking verlenen. Instemmen met aangaan overeenkomst. Voor kennisgeving aannemen; ter kennisname commissie ABZ. Medewerking verlenen aan de subsidieaanvraag voor het restaureren/verbeteren van de schaaps kooi gelegen bij het gemeentelijk monument Birk straat 125 te Soest en hiervoor een bedrag toeken nen van 13.613,00 (f 30.000,-). - Regeling ongewijzigd handhaven. - Vergunning verlenen met geldigheidstermijn van 5 jaar. Bakken niet over de wijk verspreiden. Problematiek van vuil rondom cocons behandelen in kader gemeentelijk afvalstoffenplan. - Niet in te stemmen met de melding voor het bouwen van ee n schuurtje op het perceel Sloot haak 91. - Aanvrager berichten conform bijgevoegde con ceptbrief. Medewerking verlenen tot een oppervlakte van maximaal 64 m2. •Bouwvergunning geweigerd wegens strijdigheid met bestemmingsplan. Bezwaarschrift kennelijk niet-ontvankelijk ver klaard. College is blij met de bemiddeling door de gede puteerde. Bosstraat 67 Felix Orttlaantje 8 Industrieweg 17 Kampweg 28 Koninginnelaan 84 Meidoornweg 2 Valeriaanstraat 4 Valeriaanstraat 22 Van Hamelstraat 48 Veenzoom (ong.) Veenzoom (ong.) 010286 010745 010738 010675 000759 010514 010610 010611 010661 000008 000007 verplaatsen van een garage 20-12-2001 verbouwen/uitbreiden van een berging 19-12-2001 vernieuwen/veranderen van gevels bedrijfs pand 27-12-2001 bouwen van een berging aan het woonhuis 19-12-2001 uitbreiden van een showroom 27-12-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 19-12-2001 uitbreiden van een balkon (achterzijde) 20-12-2001 uitbreiden van een balkon (achterzijde) 20-12-2001 bouwen van een tuinhuisje 19-12-2001 bouwen van een woonhuis met aangebouwde garage 27-12-2001 bouwen van een woonhuis met aangebouwde 27-12-2001 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1*. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Apollo 142; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 2*. het verbouwen/uitbreiden van een berging, Mercury 81; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 3. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Park Vredehof la; (artikel 4 lid 2 voorschriften bestemmingsplan Soestdijk-Noord) 4. het bouwen van een tuinkas, Van Lenneplaan 58. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 10 januari tot en met woensdag 6 februari 2002 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN ONTHEFFING Algemene Plaatselijke Verordening Gemeente Soest 2000 Burgemeester en wethouders maken bekend dat ontheffing is verleend van artikel 5.4.2. lid lc van de Algemene Plaatselijke Verordening aan: D. Niels voor het houden van een avondprogramma in het gebied de Lange Duinen op de j avond van 26 januari 2002 tussen 20.00 uur en 22.00 uur. ONTHEFFING Algemene Plaatselijke Verordening Gemeente Soest 2000 Burgemeester en wethouders maken bekend dat aan D. Niels ontheffing is verleend van arti kel 4.1.5. van de Algemene Plaatselijke Verordening voor het ten gehore brengen van mu ziek in de Lange Duinen op 26 januari 2002 tussen 22.00 en 24.00 uur in verband met het te houden IJsberenweekend. ONTHEFFING Wet op de Openluchtrecreatie Burgemeester en wethouders maken bekend dat ontheffing is verleend van artikel 8 van de Wet op de Openluchtrecreatie voor het kamperen van 300 deelnemers van het IJsberenweek end op het terrein van de Hopman Masselman Groep in de nacht van 26 en 27 januari 2002. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na bekendmaking (4 januari 2002) van dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Soest. Tevens kan er een ver zoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mw. J. Nuvelstijn, telefoon 035-6093643. n Periode: 21 december 2001 tot en met 4 januari 2002 Datum verzending: 4 januari 2002 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND plaatsen van 2 gevelkozijnen 27-12-2001 uitbreiden van een woonhuis 27-12-2001 verbouwen/uitbreid en van een woonhuis 27-12-2001 aanbrengen van eert verdiepingsvloer 27-12-2001 uitbreiden van een woonhuis 27-12-2001 verbouwen van een snackbar 28-12-2001 plaatsen van een dakkapel op het linker dakvlak Bakkersweg 1 010823 Nachtegaalweg 16 010825 Park Vredehof la 010709 Postweg 55c 010827 Sloothaak 27 010826 Van Weedestraat 21 010828 Wilhelminalaan 28 010824 Betreft: een aantal bomen 6 beuken 9 eiken en 1 fagus 1 boom 1 vliegden 7 berken 1 spar 1 naaldboom 3 berken 1 spar 2 douglas dennen 1 wilg 1 spar 1 kerstboom l^oniïcer™ ^eg tUSSen KerkPad 22 27 en 29) 3 beuken, 1 eik en 3x abies 1 boom 1 farix 1 berk 1 den 3 eiken Duizend bezoekers, de eer honderd aanmeldingen vc de zwemlessen en tal van thousiaste reacties zijn T SRO zondag ten deel gevall De open middag wordt d ook door een woordvoers als 'heel succesvol' omsch ven. De eerste kennismak tussen de nieuwe exploit van het sportcomplex en Roester bevolking was een a gename. Natuurlijk was er, twee weken dat de directie van Aqua Ind vertrok, binnen nog niets vei derd. De interne fysieke aan] singen volgen in de loop van jaar en als het goed is zal het c plex worden uitgebreid met buitenbad. Nieuw en eenmalig was dat 1 slechts één euro gebruik kon1 den gemaakt van de bassins er aanbod lieten velen zich niet hun neus voorbij gaan. Verder ren er veel mensen speciaal g men om hun kind(eren) aa melden voor een zwemcursi voor gerichte informatie ove activiteiten. Voor de zwemlessen kreeg zo'n honderd inschrijvingen tc werken, de verwachting is d deze dagen nog meer curs worden opgegeven. Plaal smogelijkheden zijn er voora voldoende, aldus een mede\ ster van het Amersfoortse b dat de exploitatie heeft overj men van Aqua Indoor. Nadat het zwembad en de spi aan de Dalweg twee weken waren geweest, heropende zondag de deuren. Bijna all< dewerkers van Aqiia Indoo 27-12-2001 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30- jl2.30 uur. Perceel: Verlengde Talmalaan 7 N234 N 413 Dr. Rupertlaan 84 Sparrenlaan 9 Claroenstekerpad 9 Bosstraat 20b Van Lenneplaan 80 Birkstraat 130a Ir. Menkolaan 43 Beaufortlaan 12 Lange Brinkweg 109 Bartoiottilaan 20 Hildebrandlaan 38 Kerkpad zz 27 Valeriaanstraat 84 Van Mecklenburglaan 1 Valeriaanstraat 205 Foekenlaan 1 Heideweg 50 Prunuslaan 26 lc Heezerlaantje 26 (achter) Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van bureemJ^ct verzending va»t de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest meester en wethouders vat Dit nieuwe beleggin komende tijd naar ve van de economie. Om op Robeco Economie Meer informatie o; Rabobank. De waarde van uw resultaten bieden ge Iedere lokale Rabobank teninstelling zijn aan Toezicht Effectenverke overeen vergunning vc beleggingsinstellingen Rabobank.

Soester Courant | 2002 | | pagina 4