0-schooi4Aangenaam kennis te maken' Beleggen is vooruitzien Soest start verkiezingsjaar met totale politieke slapte ff nt: een profiteer nu van een herstel van de economie Expositie De Kwekerij over communiceren in de natuur SRO verwelkomt duizend bezoekers op open middag zwembad Service bij Schoemaker Waarnemingen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Tai Chi Quan Hallo met Madelief!' tot 28 februari Amuseer je slank: bewegen en anders eten 1»! Secretariaat: Henk Gerth over 'oud Soest' Div. soorten TULPEN 1 bos 2,90 2 bossen 4,80 Soester Courant-Reclamekrant Op nieuwjaarsreceptie WD weinig te beleven Makelaars die van wanten weten EH PAGINA^ WOENSDAG 9 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 int nnn nrtpjp 1/Anrkn—zL iet een goede voorbereidi,, overstap naar het vervolgo'^. '1 ijs (MBO). Er zijn'0p Groo, ant meerdere leerwegen die in ector te volgen zijn: van meer isch tot zeer theoretisch. Wél- r; ;rweg de leerling zal gaan vol- t hangt natuurlijk sterk af van ogelijkheden van de leerling :ns het volgen van leerlingen r as 1 en 2 (de leerprestaties ook de interesses zijn daarbij joed hulpmiddel) kunnen wij iver als school een goed advies j-' n aan het eind van de tweede :raal staat op Groot Goylant: zijn een gezellige, kleine ol voor Mavo- en VBO-leer- I :n, de VMBO-school 4oq ingen). We zullen de leerlij zo goed mogelijk voorbereiden e overstap naar het vervolgon- rijs (vaak het MBO). 'Brede' idingen in Techniek en Zorg - Velzijn zijn op Groot Goylant jelijk. De te volgen leerweg ér praktisch of méér theore- iof een combinatie hiervan) dt zorgvuldig begeleid. We zijn 'regionale school'. Veel leerlin- 50%) komen van buiten i /ersum (met name Soest, m, Bussum, Huizen etc), denken dat veel leerlingen zich thuis zullen voelen bij ons op >ot Goylant. Het kind staat traal en daar draait toch alles Wij gaan er van uit dat elke ling die bij ons start, de school laat met een diploma. )r ons als medewerkersteam uitdaging om ook waar te ma il Wij hopen u eens te mogen moeten op één van de open ;en of informatieavonden, k voor instroomleerlingen (klas 5 of 4) is er altijd een mogelijk- d om, met succes, de schoolop- ling op Groot Goylant voort te ten. rdeling Communicatie Soest /MELDINGEN arage 20-12-2001 van een berging 19-12-2001 en van gevels bedrijfs- 27-12-2001 ïg aan het woonhuis 19-12-2001 owroom 27-12-2001 i van een woonhuis 19-12-2001 Ikon (achterzijde) 20-12-2001 Ikon (achterzijde) 20-12-2001 ïuisje 19-12-2001 nhuis met aangebouwde 27-12-2001 nhuis met aangebouwde 27-12-2001 lebbenden een gemotiveerd be- schrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet diend. 1, Afdeling Planologie en Bou- I uur. ders van plan zijn de volgende emde voorschriften: 2; ;1 50 lid 4 van de Woningwet) ;1 50 lid 4 van de Woningwet) ;hof la; Noord) n ieder bevoegd binnen een ter- i met woensdag 6 februari 2002 Iers in te dienen, m gedurende diezelfde termijn, 'g planologie en bouwen (balie .Duizend bezoekers, de eerste honderd aanmeldingen voor de zwemlessen en tal van en- p thousiaste reacties zijn NV SRO zondag ten deel gevallen. De open middag wordt dan ook door een woordvoerster als 'heel succesvol' omschre ven. De eerste kennismaking tussen de nieuwe exploitant van het sportcomplex en de Roester bevolking was een aan gename. - Natuurlijk was er, twee weken na dat de directie van Aqua Indoor vertrok, binnen nog niets veran derd. De interne fysieke aanpas singen volgen in de loop van dit jaar en als het goed is zal het com plex worden uitgebreid met een buitenbad. Nieuw en eenmalig was dat voor slechts één euro gebruik kon wor den gemaakt van de bassins en dat aanbod lieten velen zich niet aan hun neus voorbij gaan. Verder wa ren er veel mensen speciaal geko men om hun kind(eren) aan te melden voor een zwemcursus of voor gerichte informatie over de activiteiten. Voor de zwemlessen kreeg SRO zo'n honderd inschrijvingen te ver werken, de verwachting is dat er deze dagen nog meer cursisten worden opgegeven. Plaatsing- :smogelijkheden zijn er vooralsnog •voldoende, aldus een medewerk ster van het Amersfoortse bedrijf dat de exploitatie heeft overgeno men van Aqua Indoor. Nadat het zwembad en de sporthal aan de Dalweg twee weken dicht waren geweest, heropende SRO zondag de deuren. Bijna alle me- -dewerkers van Aqiia Indoor zijn gebleven, zo bleek tijdens een rondgang door het gebouw. Mana ger van het complex is Rob Groen, terwijl de bedrijfsleiding berust bij Gerben Dorrestijn. De bezoekers konden zondagmid dag naar hartelust graaien in de stapels documentatie, een hapje en een drankje nuttigen en voor de kinderen waren er twee clowns die vooral bedreven waren in droog zwemmen, een activiteit die SRO zelf verder niet in huis zal hebben. Eergisteren werd wel begonnen met hét ochtendzwemmen en in middels is ook het schoolzwem men en het recreatief zwemmen hervat en kunnen de sportvereni gingen weer terecht in bad of hal. Recreatiezwemmers kunnen door deweeks van 15:00 tot 22:00 uur (woensdag vanaf 13:00 uur) in het bad terecht, op zaterdag van 10:00 tot 17:00 en zondag van 13:00 tot 17:00 uur. Op zondag is het bad van 10:00 tot 13:00 uur alleen toe gankelijk voor ouders met kinde ren. Volgende week maakt SRO een begin met de zwemlessen en de week daarna starten de aqua spor tieve activiteiten, zoals Tae Bo (donderdag van 19:30 tot 21:15 uur) dat in de Amersfoortse baden van de exploitant een ware hype schijnt te zijn. Verder zullen de komende maanden voor Soest nieuwe activiteiten gefaseerd aan het programma worden toege voegd. Ook in de sporthal, waar zondag middag wedstrijden van MHC Soest werden afgewerkt, wil SRO meer beweging stimuleren en dan met name overdag. De leiding gaat onderzoeken wat er bestaat aart mogelijkheden en waaraan de meeste behoefte bestaat en zal in dat verband ook in overleg treden met de clubs die van de hal ge bruik maken en waarmee mogelijk zal worden samengewerkt. SRO gaat sowieso onder de bevolking onderzoek doen om te kunnen be palen ho'e ze het best kan inspelen op de wensen van de Soesters. De exploitant wil het aantal bezoekers dit jaar opschroeven van 125 naar 200 duizend en in de komende ja ren telkens 300 duizend bezoekers trekken. Krokusvakantie Tijdens de krokusvakantie in fe bruari komt SRO alvast met een extra programma dat met name op de kinderen en de jeugd is toege sneden. In deze week zal obk de Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 l tussen Kerkpad zz 27 en 29) :n 3x abies innen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders van i fl Nieuw bij de Rabobank: Robeco Economie Recovery 02/04 Dit nieuwe beleggingsfonds belegt In die sectoren en bedrijven die de komende tijd naar verwachting het meest zullen profiteren van een herstel van de economie. Om daar optimaal van te profiteren kunt u nu inschrijven op Robeco Economie Recovery 02/04. Meer informatie op www.rabobank.nl en bij uw adviseur van de Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voorde toekomst. Iedere lokale Rabobank en andere onderdelen van de Rabobank Groep die als effec teninstelling zijn aan te merken, zijn als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Genoemde beleggingsinstelling beschikt over een vergunning van de Nederlandsche Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Het prospectus is vanaf 7 januari 2002 verkrijgbaar bij uw Rabobank. Rabobank rabobank.nl Een van de activiteiten die SRO niet zal ontplooien in het Soester zwembad: droogzwemmen. Clowns oefenden tijdens de open middag toch maar even met de kin deren. nieuwe naam van het complex worden bekendgemaakt. Uit stuk ken van de gemeente Soest, die de accommodatie aan SRO verhuurt, werd vorige maand duidelijk dat het zou gaan om de naam Spleasu- re Centrum Soest, maar bij SRO doen ze er nog steeds een beetje geheimzinnig over. Tot gisteren was het sportcomplex aan de Dalweg nog niet telefonisch bereikbaar, wat volgens de leiding kwam doordat KPN afspraken niet was nagekomen. Vandaag of mor gen komt daar verandering in, dan is de aansluiting gerealiseerd en beschikt over nieuwe telefoon nummers (de oude van Aqua In door zijn vervallen). Bloemen die door bezoekers wor den meegebracht, worden door Jos Atsma gebruikt om waarnemingen te verrichten. Hij doet dat bij PASO die maandag 14 januari een bijeenkomst houdt. Deze begint om 20:00 uur in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nach- tegaalweg. Niet-leden wordt 4,50 euro entree gevraagd. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 De Volksuniversiteit biedt dit voorjaar voor de zesde achtereen volgende keer een introductiecur sus en een vervolgcursus Tai Chi Quan aan. Dit is een eeuwenoude Chinese bewegingsleer, met als voornaamste doel een goede ge zondheid. Dit kan bereikt wor den door lichaamsontspanning, lichaamsstructuur en geestelijke rust. Deze combinatie zorgt voor een goede doorbloeding met als gevolg, warmtegevoel over het hele lichaam, verhoogde concen tratie en meer vitaliteit. De toepas singen van Tai Chi Quan in het dagelijks leven zijn legio. De vervolgcursus zal dieper ingaan op de reeds geleerde basisprinci pes. De nadruk zal liggen op het leren gebruiken van het lichaam als geheel, waarbij de geest (of 'wil') de initiator is. Iedereen met enige ervaring in Tai Chi Quan kan mee doen aan de vervolgcursus. Aanvang beginnerscursus: woens dag 23 januari, 19:00-20:30 uur. Cursusduur: acht lessen. Cursus prijs: 60,00. Aanvang vervolg cursus: woensdag 23 januari, 20:35-22:05 uur. Cursusduur: tien lessen. Cursusprijs: 65,00. Internet en e-mail Internet, het internationale net werk van computers, is erg popu lair. Voor diegenen die wel enige kennis hebben van de computer, maar nog niet met internet of e- mail overweg kunnen biedt de Volksuniversiteit weer een intro ductiecursus aan. Deze cursus geeft zicht op de (onmogelijkhe den van internet en e-mail. Aan vang: dinsdag 29 januari, 19:00- 21:30 uur. Cursusduur: drie les sen. Cursusprijs: 65,75 (inclusief lesmateriaal). Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65,3766 EB Soest, 386022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl; openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Tot en met 27 februari is in De Kwekerij 'Hallo met Madelief!' te zien. De tentoonstelling in het milieu educatief centrum aan de Molenstraat gaat over communicatie in de natuur. In een kleurig verhaal met veel fo to's, verrassende geluidseffecten en luchtige teksten wordt getoond dat dieren en planten in geuren en kleuren, door geluid, houding en gedrag van alles aan elkaar vertel len. Met een knipoog naar de mensenwereld wordt ook duidelijk gemaakt dat mensen, dieren en planten, als het om communiceren gaat, eigenlijk veel minder ver schillen dan je zou denken. Het afbakenen van een territorium met zang en reuksporen; het ver sieren van een vrouwtje door im- Amuseer je slank is een verant woorde oplossing voor mensen die overgewicht willen kwijtraken. In acht weken tijd leren de deelne mers hun eet- en leefpatroon aan te passen. Regelmatig bewegen en verandering van de voedingsge woontes is de combinatie waarbij het om draait. Sportstudio Physical begeleidt de cursisten acht weken lang. Het programma bestaat uit onder meer twee keer per week sporten, een buitentraining en twee speciale trainingen, een excursie en gratis gebruik van de saunafaciliteiten van de sportstudio aan de Dalweg. De deelnemers krijgen intensieve begeleiding van de instructeurs en worden voorzien van informatie materiaal. Wie belangstelling heeft voor de cursus Amuseer je slank kan op dinsdag 15 of donderdag 17 janua ri vrijblijvend de informatieavond bezoeken. Beide beginnen om 20:00 uur in het gebouw aan de Dalweg 2a. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen, SB 6016000 of 06-16208647. poneergedrag en mooie kleuren; het hoofd bieden aan vijanden door camouflage of intimidatie, al deze onderwerpen komen aan bod. Door de keuze van de foto's is de boodschap meteen helder. De tentoonstelling is geschikt voor kinderen en volwassenen. De tentoonstelling is elke dinsdag tot en met donderdag te zien van 13:00 tot 16:30 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: Hen- riëtte Steijn (SS 6093454) of Johan Simon (ffi 6093202). Ook in het kader van 'Hallo met Madelief!' heeft De Kwekerij een lesprogramma samengesteld voor basisscholieren uit de groepen 4 en 5. Verschillende schoolklassen ko men deze en volgende maand op gezette tijden naar het milieu edu catief centrum om aan het project deel te nemen. De Soester Kring Albert Cuyplaan 136 I SoTel. 035-6017001 De Soester Kring organiseert op woensdagmorgen 16 januari een bijeenkomst waar Henk Gerth komt spreken over Soest 'zoals het vroeger was'. Hij illustreert zijn le zing met dia's uit zijn omvangrijke collectie. Aan de hand daarvan is met nostalgie te zien wat er zoal verloren is gegaan en gewonnen is. Gerth laat de bezoekers ditmaal beelden zien van de Birkt, het bos achtige gebied in Soest-Zuid, de polder en de Eem. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de NPB-kerk, in gang Pieter de Hooghlaan (par keerterrein). Aanvang 10:00 uur. Kosten: 5,00 of 2,30, inclusief koffie/thee. Komende onderwerpen: 6 februa ri: 'Moskou en de schat der Tsa ren' door Lika Smirnova; 20 fe bruari: dialezing over Santiago de Compostela door Ria Janson. In formatie en volledig programma: 386017001. Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 036 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 De allerbeste wensen voor 2002 met de allerbeste bloemen!! U weet het, bij Jasmijn zijn de bloemen dag in dag uit veilingvers, ook in het nieuwe jaar. Dit weekeinde hebben we TULPEN in de aanbieding. alleen geldig op donderdag/vrijdag en zaterdag a.s. zolang de voorraad strekt b I o e io e n h u i s |P Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Twee maanden voor de ge meenteraadsverkiezingen is er in politiek Soest nog nauwe lijks een teken van activiteit waar te nemen. De campagnes, als daarvan al sprake is, wor den in dit verkiezingsjaar voor alsnog gekenmerkt door totale slapte. Een veeg teken is in elk geval dat de nieuwjaarsbijeen komsten van de partijen - tra ditioneel altijd het startpunt van een nieuw politiek jaar, waarin de politici zich nadruk kelijk profileren - óf inhouds loos zijn, óf simpelweg niet eens gehouden worden. De WD, in Soest al jaren de grootste partij, organiseerde afge lopen zondag in de chique entou rage van het Royal Pare Holiday Inn-hotel in Soestduinen de ge bruikelijke nieuwj aarsbijeenkomst. De liberalen kwamen elkaar daar het beste wensen, evenals enkele politici van andere kleur. De poli tieke leider - fractievoorzitter en toekomstig wethouder Bert Krijger - begon zijn speech met de opmer king 'dat de VVD staat voor Soest 2002, 2003, 2004 enzovoort', en dat 2001 een best jaar was ge weest, 'maar Soest is nooit af. Een Gouden Doorloper was er dit jaar ook niet bij (vorig jaar ging die naar de inmiddels overleden oud- WD-er Joop Ebbers). Politiek-inhoudelijk was er weinig te beleven. Krijger beperkte zich min of meer tot de vaststelling dat het gemeentebestuur met steeds weer andere wensen wordt gecon fronteerd, van ouderen en jonge ren, en dat het zo mooi was dat het CWI (Centrum Werk Inkomen) in Soest behouden was. 'Goed voor het sociale gezicht!' Tenslot te deelde hij mee dat de partij nog op zoek was naar een bingomaster, dit naar aanleiding van een avond je brainstormen met alle WD- kandidaten tijdens een 'diner pen sant' bij de Chinees, en daar was uitgerold dat de politiek toch voor al ook gezéllig moest zijn... Enige verkiezingskoorts, of zelfs maar een lichte verhoging, viel bij de liberale aanvoerder niet waar te nemen. Over andere partijen wil de Krijger zelfs niets zeggen. 'W. gaan niet afgeven op de concur rent.' Volgens hem is de WD overigens net zo goed een 'lokale' partij als elke andere. Een grapje over een mogelijk coalitie tussen de WD en GroenLinks zorgde nog voor enige hilariteit, maar dat was dan ook alles. De WD gaf zich, dat moet ge zegd, met de organisatie van de nieuwjaarsreceptie in elk geval nog enige moeite. De andere 'grote' partij, het CDA, ziet in dit verkie zingsjaar zelfs helemaal af van zo'n bijeenkomst, die natuurlijk altijd een paar centen kost. Het zelfde geldt voor Gemeentebelan gen Groen Soest, hoewel gezegd moet worden dat GGS nog nóóit in haar bestaan een openbare bij eenkomst heeft gehouden. Van de PvdA - altijd goed voor een re ceptie waar wat 'politieke noten' worden gekraakt - is ook nog niets vernomen, maar wellicht is men daar nog niet bekomen van de schrik dat er tóch aan de verkiezin gen meegedaan moet worden. De ChristenUnie/SGP houdt zich eveneens muisstil, maar dat is ie dereen in Soest inmiddels wel ge wend. GroenLinks grijpt - als al tijd - de uitreiking van de Gouden Oliebol (16 januari, mét Paul Ro- senmöller) aan voor de nieuw jaarsontmoeting en dus moet nog worden afgewacht of dat nog enig politiek vuurwerk gaat opleveren. Van de nieuwe partij Soest 2002 valt op dit punt ook bitter weinig te vernemen. D66 organiseert dit jaar ook niets, maar raadslid Wim Roest heeft kennelijk wél wat te melden. "Hij stuurt zijn nieuwjaarstoespraakje tenminste nog per e-mail rond aan de leden. Hij laat daarin o.a. we ten dat hij meer fiducie heeft in de (raads)werkgroep Bestuurlijke Vernieuwing (die in februari met voorstellen komt) dan in de hele TOSS-discussie. Roest vindt ook dat er in de gemeenteraad absoluut een 'cultuuromslag' nodig is, want dat de Soester cultuur van coalitie- 'onderonsjes' met de komst van Harry Witte nog geen spat veran derd is. Hij ziet ook nog geen wet houders van buiten de raad aantre den. 'In Soest niet: daar stellen de nieuwe wethouders Witte, Krol en Krijger in onderhandelingen het collegeprogramma vast dat ze ver volgens zelf gaan uitvoeren. Hoe zo dualisme?' Roest spreekt zijn zorg uit over een aantal ontwikkelingen: o.a. de Bre de School zonder stedenbouwkun dige visie, het doorrommelen met de wegenstructuur, het getob met de bibliotheek/C-drie, de sport- ciustering, de Zonnegloren-deal, het zwembad en de afvalstoffen heffing die bijna overal gedifferen tieerd kan worden behalve in Soest. Een tikkeltje opdeborst- klopperig volgen er enkele punten CDA-wethouder Krol kijkt enigs zins betrapt tijdens zijn bezoek aan de VVD-bijeenkomst. waarvan D66 als initiatiefnemer beschouwd wordt, o.a. 'Poen voor groen', klankbordgroepen, referen dum en zo nog wat zaken, zoals o.a. groene stroom voor de ge meentegebouwen en de inzet van surveillanten bij de handhaving van dé 30-kilometer. 'D66 is nodig om Soest mooi te houden,' conclu deert Roest ten slotte. De Soester politiek heeft vanaf vandaag nog precies acht weken om de stemming erin te kr jgen. Op 6 maart gaan de stembussen open; dan vellen de kiezers een oordeel over de inzet waarmee de partijen zich van hun taak hebben gekweten. Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (03516016 624 www.devtijtmakelaardij.nl - devtijtmaketaardij@hetnel

Soester Courant | 2002 | | pagina 5