'Soester Muziekcarrousel' stimuleert muziekleven Wie wint Cultuurprijs 2001? Marjoleine de Vos te gast bij de SLAS Filmhuis Artishock gaat 6in het nieuw' Rockconcert 'Open Up' met Christy N band artfóhocK i CULTUUR WELZIJN 'Sassoon 45, Soest 502 06 70 akker akker Vertelmiddag De Klarinet SMG en 'Toont Goed' samen in winterconcert Stemkaart Cultuurprijs 2001 W PAGINA m WOENSDAG 16 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 G. KOFFIE :afeïnevrij 500 GRAM 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' Serie huisconcerten op 21 april Ook elke donderdagmiddag workshop 'Logos Cantat' zoekt zangers Zaterdag 26 janüari, C-drie Uitnodiging voor verjaardagsfeest pastor José Kodden Inwoners kunnen stem uitbrengen Donderdag 24 januari in C-drie Vrijdag 18 januari, Emmakerk Jazz-sessie Film: 'Yi Yi' SOCSTCR^OOURAMT Concert met vijf zingende heren Waarnemingen reidWi INKEL - Dubbel speelplezier 8.00 uur. SPEKLAPJES ZONDER ZWOERD HARTEVELT JONGE JENEVER literfles Cultureel Centrum VVillaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 23 januari Harry Potter is een doodgewone, maar ongelukkige jongen die sinds de dood van zijn ouders bij zijn saaie en barbaarse oom en tante woont, in de bezemkast onder de trap. Op een dag arriveert er een geheimzinnige brief voor hem. En daarna nog een, en nóg een! De brieven veranderen Harry's hele leven: hij wordt gered door Ha- grid, een woeste figuur op een vliegende motorfiets. Met een spe ciale trein, die vertrekt van perron 93/4, belandt hij op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Ho- cus-Pocus, waar hij alles leert over bezemstelen, toverdranken en monsters. Ook komt Harry erach- 1 ter dat zijn ouders tovenaars waren en dat bij wereldberoemd is. Toen hij een baby was heeft hij een moordaanslag overleefd van de meest gevreesde magiër, Volde- mort. Sterker nog: door Harry's toedoen is er nooit meer iets ver nomen van Voldemort. De grote vraag is of Voldemort nog leeft. Als zijn aartsvijand leeft, zal Har ry het opnieuw tegen hem moeten opnemen... Hoofdrollen: Daniël Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, John Cleese, Robbie Coltrane, Ri- chard Griffiths, Richard Harris, Ian Hart, John Hurt, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith en Julie Walters als resp. Harry Potter, Ron Wemel, Hermelien Griffel, Haast Onthoofde Henk, Hagrid, Herman Duffeling, Albus Perkamentus. Professor Krinkel, Meneer Olivan- der, Professor Sneep, Pelunia Duf feling, Professor Anderling er Mevrouw Wemel. Lengte: 152 minuten. Nederlands ondertiteld. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 5,00 (kinderen en vol wassenen). Kaarten reserveren: theaterkassa, 886095829, Willaert- straat 49; ma t/m vr 10:00-18:00 uur. De film wordt op vrijdagavond 8 februari nog een keer vertoond, aanvang 20:00 uur. Zaterdag 26 januari Workshop expressief schilderen C-drie organiseert op zaterdag 26 januari (11:00-15:00 uur) een workshop expressief schilderen onder leiding van docente Judith Dekker. Na een korte inleiding met dia's van expressionisten, Co bra en graffiti kunstenaars gaan de deelnemers flink aan de. slag op groot formaat. Er wordt direct ge werkt met acrylverf; zo wordt een schilderij laag voor laag opge bouwd. De deelnemers kunnen ook aan meer schilderijen tegelijk werken. De docent draagt even tueel ideeën aan. Onderwerpen kunnen zijn: een winkelstraat op zaterdagmiddag, de snelweg, ex treme natuurverschijnselen. Ge zocht wordt naar tekens, symbolen en kleuren om het idee te verbeel den. Of misschien zegt iemands energieke manier van schilderen wel genoeg! Inschrijven via het inschrijfformu lier in het programmaboekje. In formatie: cursusadministratie C- drie, 886095839, 13:00-17:00 uur, of bij de receptie. De kosten be dragen 31,76, inclusief materiaal. Cursusnummer 63JD9. Op zondag 21 april zal muziek- minnend Soest kennis kunnen maken met een heel nieuw ini tiatief, dat het plaatselijk mu ziekleven moet stimuleren en dat ongetwijfeld zal doen ook. Het is de 'Soester Muziekcar rousel': een rondgang langs een aantal concertjes die op parti culiere adressen worden gege- Aan de wieg van dit nieuwe mu- ziekfenomeen in Soest staan Ber- na Kousemaker, de bekende zang pedagoge en coördinatrice van het openluchttheater Cabrio, Rob van Es van Radio Soest, en Frans Wer- twijn, dirigent van het Soester By zantijns Kleinkoor. Ze zien hun initiatief als een soort 'culturele injectie' voor Soest, zoals Wertwijn het omschrijft. Volgens Berna Kousemaker wordt er in Soest heel wat 'in het verborgene' gemusi ceerd. 'Dat is een leuke, onge dwongen manier om al die mensen eens naar voren te halen en ze el kaar laten ontmoeten.' De 'huisconcerten' hebben uiter aard een heel andere sfeer dan een uitvoering in een echte concert zaal, en dat is ook precies de be doeling. 'Het is ontzettend leuk om met elkaar muziek te maken en te beluisteren.' Aan het niveau mogen overigens wel enige eisen gesteld worden, vinden de initia tiefnemers. 'Het moet niet al te amateuristisch zijn, natuurlijk. We verwachten niet dat iemand die net drie weken blokfluitles heeft mee doet. Het moet wél wat om het lijf hebben...' De opzet is dus dat er op die zon dag op een aantal particuliere adressen, verdeeld over diverse Het Soester kamerkoor 'Logos Cantat' zoekt (met spoed) twee sopranen (één le en één 2c so praan) en een bas-bariton, om toe te werken naar het 10-jarig jubi leumconcert in november 2002. In studie daarvoor zijn o.a. Psalm 113 'Laudate pueri dominum' van G. Fr. Handel, voor koor, sopraansolo en orkest. De repetities zijn op donderdagavond van 19:45 tot 21:45 uur in de NPB-kerk (ingang achterzijde, aan de P. de Hoog- hlaan). Wie interesse heeft en af finiteit met de inhoud van de mu ziek, van blad zingt en een ge schoolde stem heeft, kan zich aan melden bij de secretaresse, Ineke Jonker, 886013261. Dick Koblens uit Soest zorgt dinsdag 22 januari voor een luchtige mix van ludieke ge dichten, voordrachten, lime ricks, fanbliaus, geestelijke middeleeuwse gedichten en andere voordrachten. Hij doet dat in ontmoetingscen trum De Klarinet. De vertelmid dag belooft een geestige bijeen komst te worden, die speciaal is georganiseerd voor 55-pIussers. De toegang is gratis. Workshops In De Klarinet worden elke don derdagmiddag, van 14:00 tot 16:00 uur, workshops gehouden. Volgende week staat bord of beker beschilderen op het programma, op 31 januari kunnen deelnemers doosjes bekleden. Daarna volgen agenda of klapper bekleden (7 fe bruari), loden roosjes maken (14 februari), voorjaarskaarten maken (21 februari), tissue doos beschil deren (28 februari), thermometer huisje voor buiten beschilderen (7 maart). Deelname aan een workshop kost 2,30 per keer (exclusief mate rialen). Opgeven kan via 886023139. Per workshop is plek voor tien personen. Op zaterdag 26 januari geeft het Soester Muziek Gezel schap (SMG) een wintercon cert in samenwerking met het oecumenisch koor 'Toont Goed' uit Soest. Het optreden vindt plaats in cultureel cen trum C-drie en begint om 19:30 uur. Het programma is gevarieerd. Zo wel voor als na de pauze zullen er optredens zijn van het SMG, een zittend blaasorkest, en het koor, waaronder ook een gezamenlijke uitvoering van een bewerking van de musical 'Les Misérables'. De avond wordt, inmiddels traditie bij het SMG, geopend met een optre den van het 'Beginnersorkest', dat onder de inspirerende leiding van dirigent Peter Schoenmakers tot vaak verrassende prestaties komt. Het oecumenisch koor 'Toont Goed' is 28 jaar geleden als 'Jon gerenkoor Soesterveen' gestart. Het koor bestaat uit een twintigtal zeer gemotiveerde leden die het heerlijk vinden om samen muziek te maken. Het koor, onder leiding van Frank Kooiman, heeft een ruim aantal engelse liederen in het repertoire, voor o.a. concerten. Vanavond worden door het koor, behalve 'Les Miserables' de vol gende stukken gezongen: 'Naar wat ongrijpbaar is', 'Mansion Buil- der' en 'You are the light'. Als af sluiting van de avond speelt het SMG nog een aantal stukken van Cole Porter en Scott Joplin. Het SMG viert op 25 mei a.s. zijn 25- jarig bestaan. Meer informatie hierover zal t.z,t. in deze courant verschijnen. Het concert begint om 19:30 uur. De toegang bedraagt 2,30; kin deren 1,00. wijken van Soest, professionele én 'gevorderde' amateurmusici zullen optreden. Het publiek gaat de ver schillende adressen langs en krijgt telkens weer een ander concert te beluisteren; vandaar de naam 'car rousel'. Per adres worden drie op tredens georganiseerd van elk ca. 30 minuten. De toegang is gratis, Of het nieuwe initiatief zal uit groeien tot e§n jaarlijkse muzika le traditie valt moeilijk te voorspel len. Berna Kousemaker: 'Daar kunnen we op dit moment nog niets met zekerheid over zeggen. Laten we eerst maar eens afwach ten wat er gaat gebeuren.' De initiatiefnemers doen graag een oproep aan muziekminnende Soesters die over een enigszins royale huis- of muziekkamer be schikken, en die bereid zijn om aan dit bijzondere project mee te wer ken, om zich bij hen op te geven. Ook de muziekmakers - profes sionele en gevorderde amateurmu sici - wordt om medewerking ge vraagd. Zowel solisten als duo's, kwartetten, vocaal dan wel instru mentaal, zijn welkom, evenals an dere 'huiskamerbezettingen' De aanmeldings/inschrijvingster mijn voor vocalisten en instrumen talisten eindigt op 15 maart. Men kan zich telefonisch opgeven via de volgende nummers: 88 6015999,6022944 en 6021598. Op dinsdag 22 januari hoopt José Kodden, pastor in Soest, 40 jaar te worden. In de Mariakerk wordt dit kroonjaar gevierd met een feest middag en avond waarbij alle pa rochianen welkom zijn. 's Middags is er om 14:00 uur koffie met ge bak. Om klokslag 14:30 uur begint de film 'Pay it forward', die tot 16:30 uur zal duren. Daarna wordt er een glaasje geschonken en voor wie gast aan tafel wil zijn is er een kop soep en een broodje, 's Avonds wordt een 'veijaardags- concert' gegeven. Vijf koren heb ben ja gezegd op de uitnodiging om een lied te komen zingen dat ze zelf op zondag het liefst zingen. De avond begint om 19:30 uur. Van harte welkom voor een in drukwekkende middag en/of meerstemmige avond. De toegang is gratis, wel zal er een mandje staan voor eën vrijwillige bijdrage. Piet Floor en Nicolette Versloot - Makelaars/Taxateurs O.G. Van Weedestraat 3 - Soest - Telefoon (03516016 826 www.devlijtmaketaardij.nl - devtijtmakelaardij@helneL Met een stemkaart kunnen de inwoners van Soest bepalen wie de Cultuurprijs 2001 moet winnen. Op vrijdag 25 januari, 20:00 uur, reikt wethouder Blommers in de raadzaal van het gemeentehuis de Cultuur prijs 2001 uit. De zeven geno mineerden zijn De Soester Kring, Muziekvereniging Odeon Soesterberg, De Open Hof, bet Groot Gaesbeeker Gilde, Stichting Literaire Acti viteiten Soest, Stichting Mu- ziekkring Eemland en Vereni ging Artishock. In 2000 nam het College van Bur gemeester en Wethouders het be sluit tot het instellen van een cul tuurprijs van de gemeente Soest. De prijs bestaat uit een bedrag van 1.500 euro. De Cultuurprijs Soest kent de gemeente toe aan een op merkelijke cultuurprestatie. Het begrip cultuur wordt daarbij breed opgevat: elke menselijke activiteit die door haar originaliteit en/of kunstzinnigheid en/of vernieu wende kracht een bijdrage levert aan de vitaliteit van de Soester ge meenschap. Activiteiten overwe gend commercieel van aard blijven buiten beschouwing. Vorig jaar ontving Stichting Cabrio de prijs. Mevrouw Berna Kousemaker nam de prijs als voorzitter in ontvangst. Kort na deze feestelijke uitreiking werd een commissie benoemd om de toekenning van de Cultuurprijs 2001 voor te bereiden. Aan deze commissie nemen deel: Werner Paans, oud-directeur van Kasteel Grocneveld, Berna Kousemaker, voorzitter stichting Cabrio en Ton Herstel, oud-voorzitter van de NCRV. Stemkaart De inwoners van de gemeente Soest kunnen door middel van een stemkaart bepalen wie de Cultuur prijs 2001 moet winnen. De stern- kaarten zijn verkrijgbaar bij: VW/ANWB-kantoor, Soest; De Gouden Snaar, Soest; Boekhandel Jongerius, Soest- dijk; Boekhandel Van de Ven, Soest- Zuid; Gemeentehuis Soest; Bibliotheek Soest/Overhees; Boekhandel Marjolein, Soester berg; Gemeentelijke dependance, Dorpshuis Soesterberg; Bibliotheek, Soesterberg. De kaarten moeten uiterlijk 24 ja nuari bij de gemeente Soest binnen zijn. Iedere Soester en S oesterberger is van harte welkom bij de feestelij ke uitreiking op 25 januari. De bezoekers kunnen kennismaken met de tangb. Eric en Charlotte Voorn, dansend in de hoogste klasse bij de amateurs, geven de monstraties. Gert Wantenaar, ge boren Soester en eerste accordeo nist van het Orkest Malando (het orkest dat tango's speelt tijdens het huwelijk van kroonprins Willem Alexander en mevrouw Maxima Zorreguieta), laat zijn kunsten ho ren. Koos Postema vertelt over cul tuur en cultuurbeleving. De ont werper en maker van de Cultuur prijs, Bert Grotjohann, wordt voorgesteld. Ton Herstel, oud- voorzitter van de NCRV, gaat in op de vraag 'Hebben we wel cul tuur in Soest' en Berna Kousema ker, voorzitter van Stichting Ca brio, presenteert de resultaten van een onderzoek onder het motto 'Er is zaalruimte genoeg in Soest'. Om 21:00 uur onthult wethouder Blommers de Cultuurprijs Soest. Om 21:55 uur reikt ze de prijs uit. Wie krijgt de Cultuurprijs 2001? Zeven verenigingen of organisaties zijn genomineerd voor de Cultuur prijs 2001 van de gemeente Soest. Ook de lezers van deze krant kun nen meebeslissen. Vul de onder staande bon in, stop die in een en veloppe en stuur die naar: Ge meente Soest, Afdeling SOW, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Een postzegel is niet nodig. Wie krijgt de Cultuurprijs Soest? U beslist mee. Breng ook uw stem uit! O Vereniging Artishock Film-muziek-tentoonstellingen-literair-tekenclub-sociëteit. Groot Gaesbeeker Gilde Sint Aegten Schuttersgilde van Soest sinds 1560. Stichting Muziekkring Eemland Organisator van klassieke concerten. De Open Hof Orgelconcertseries en podium voor jonge musici. Muziekvereniging Odeon Symfonisch blaasorkest. Veel aandacht voor jeugd. Stichting Literaire Activiteiten Soest SLAS Organisator van literaire activiteiten. De Soester Kring Aandacht voor o.a. muziek, literatuur, natuur, poezie. Maak één hokje zwart. Inzenden vóór 23 januari 2001. O O O O O O Ja, ik kom alleen/metpersonen naar de feestelijke uitreiking van de Soester Cultuurprijs op vrijdag avond 25 januari 2002. Naam Adres4 Woonplaats Opsturen naar: Gemeente Soest, Afdeling SOW, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest Op donderdag 24 januari is de columniste/essayiste/dichte- res Marjoleine de Vos in C-drie te gast bij de Stichting Literaire Activiteiten Soest. Deze avond komt in de plaats van de literai re lunch, die in november j.1. door omstandigheden niet kon doorgaan. Lezers van NRC Handelsblad ken nen Marjoleine de Vos (1957) van de boekbesprekingen en columns die zij schrijft als redacteur van deze krant. Met de bundel 'Zee hond graag' (derde druk 2001) presenteert zij zich als dichter. Haar bundel, die bestaat uit ee nendertig gedichten, is van een verrassende kracht en oorspronke lijkheid. De Vos schrijft rijpe en rijke poëzie waarin klassieke my then, bijbelse verhalen en het werk van andere dichters meeklinken, maar die een onmiskenbaar eigen karakter heeft: licht, beeldend en beweeglijk. Het is persoonlijke en onsentimentele poëzie, die getuigt van het talent om het pijnlijke on der ogen te zien en toch oog te houden voor wat het leven de moeite waard maakt. Er worden in deze gedichten gro te vragen gesteld: vragen over le ven, tijd en toekomst. De toonzet ting is echter nooit zwaar. In veel gedichten gaat het over onvervuld verlangen en schrijnend gemis, maar het verdriet en de woede om wat onherroepelijk is - de trouwe leegte - gaan altijd vergezeld van een hardnekkige liefde voor het hier en nu, voor goudgele bladeren in de herfst, uitdagende modder, verijsde rietpluimen, plakjes rook worst op een zonnige boterham. 'Zeehond graag' werd genomi neerd voor de C. Buddingh-prijs en de VSB-poëzieprijs 2001. Het in de bundel opgenomen gedicht 'Kooklust' was een van de drie ge dichten die uitverkoren waren voor de Gedichtendagprijs 2000. Verder heeft Marjoleine de Vos onder de titel 'Nu en Altijd' bij uit geverij Prometheus een bundel es says gepubliceerd waarin een ant woord wordt gezocht op vragen als: Waarom herdenken we de Tweede Wereldoorlog nog? Hoe weet je of iemand die dement is dood wil? Is uiterlijk dat wat an deren zien, los van wie erachter zit? Of weerspiegelt het ook wie we denken te zijn? En waarom praten mensen eigenlijk? Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 5,00; Vrienden van de SLAS 3,00. Reserveren: theaterkassa C- drie, Willaertstraat 49, 886095829 (ma/vr 10:00-18:00 uur), of boek handel Van de Ven, Zuidpromena de 1, 886012419. Marjoleine.de Vos. Het Cultureel Centrum Artis hock verzorgt al 35 jaar veel so ciaal-culturele activiteiten voor de bewoners van Soest en om geving. Per jaar brengen onge veer 10000 personen, waarvan overigens 80% niet lid is, een bezoek aan een of meer evene menten. Die bestaan onder andere uit we kelijkse filmvoorstellingen (uit het niet-commerciële circuit), bijeen komsten van de tekenclub en de jongerensociëteit. Daarnaast zijn er maandelijks kunstexposities en concerten op het gebied van klas siek, jazz en blues. Periodiek heeft Artishock literaire bijeenkomsten, cabaret en combinaties van boven genoemde evenementen zoals bij voorbeeld film met literair over een bepaald boek of schrijver. Het filmhuis neemt met de weke lijkse voorstellingen een belangrij ke plaats in binnen al deze activi teiten. Het is dan ook wonderbaar lijk dat nog steeds gebruik wordt gemaakt van de oorspronkelijke inventaris en technische appara tuur. Bovendien is de bouwkundi ge situatie zoals isolatie en venti latie niet meer van deze tijd. Om te voorkomen dat deze kernactivi teit op termijn in moet leveren aan kwaliteit, door mankementen aan de techniek of doorgezakte stoelen is besloten tot algemene renovatie van het filmhuis. Door een inten sieve fondsenwervingscampagne is het grootste deel van de benodig de middelen via externe relaties verkregen, waardoor het project nu al van start kan gaan. Vrijwilligers zullen diverse aanvullende werk zaamheden verrichten. Substantiële bijdragen zijn inmid dels verkregen van de gemeente Soest, het VSB Fonds en het Bouwfonds Cultuurfonds. Verder zijn belangrijke bedragen toege zegd door de Stichting K.F. Hein fonds, Prins Bernard Cultuurfonds Utrecht en de Rabobank Soest- Baarn. Ook de eigenaar van het gebouw, Jan Smeeing, heeft zijn medewerking toegezegd. Artis hock is uiteraard bijzonder blij met de onmisbare bijdragen van deze instanties. Het is des te meer ver heugend dat de renovatie plaats kan vinden in het jubileumjaar 2002. De opening van het ver nieuwde filmhuis zal in september van dit jaar plaatsvinden. De we kelijkse voorstellingen gaan ge woon door, met uitzondering van enkele avonden in de zomermaan den juli en augustus. Ter gelegenheid van de inge bruikneming van de vernieuw de Einrnakerk is er op vrijdag avond 18 januari een bijzonder popconcert: 'Open Up'. Chris ty N treedt op met haar eigen band; in het voorprogramma is ereenpraiseband. Christy N is de naam waaronder de in Soest wonende Christa Nieu- wenhuis als zangeres optreedt. De naam Christy N staat ook voor haar christen zijn, wat de basis vormt voor haar muzikale expres sie. Vanuit een jarenlange ervaring als zangeres in diverse formaties startte zij in 1998 haar solocarrière. Inmiddels treedt ze op door het gehele land, al dan niet met haar begeleidingsband, de Christy N Band. Ook tijdens deze concert avond is zij te beluisteren met haar band, bestaande uit de professio nele muzikanten Ruud van der Steen op drums, Raphaëi Hermans op bas, Mike Smit op gitaar en Richard Poot op keyboards. Het repertoire is voor het meren deel zelf geschreven, de teksten Christy N. door haarzelf en de muziek door Richard Poot. Vanuit deze samen werking verscheen twee jaar gele den het Engelstalige album: 'Your world - our vision'. Naast eigen repertoire maakt Christy N ook verschillende uitstapjes langs inter nationaal bekende artiesten. Christy N presenteert haar songs op een inspirerende, persoonlijke manier. Zeer herkenbaar zijn de thema's die zij in haar nummers bezingt. Opvallend is ook de har monie tussen muziek en tekst. De muziekstijl is het best te omschrij ven als luisterpop en varieert van rustige luisternummers tot symfo nische rock. Het licht en het geluid zijn deze avond in handen van Protheo-Sound. De kaarten voor het concert kos ten 4,00 en zijn verkrijgbaar aan de zaal. Reserveren kan ook bij Aric Huisman, ÉS6468370, of via e-mail: arie.janke@hetnet.nl. De verkoop aan de zaal start 18 janua ri om 20:00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Vrijdag 18 januari Vorig jaar is Artishock begonnen met jazz-sessies op de derde vrij dag van de maand. De avonden hebben inmiddels een eigen pu bliek gevonden en zijn zeer succes vol. Op vrijdag 18 januari is er een nieuwe sessie. Het is verheugend om te zien dat steeds meer mensen deze avonden bijwonen en vooral meedoen. Enthousiaste jazz- en bluesamateurs kunnen zich met elkaar uitleven in hun favoriete muziek. Iedereen die blaast, snaren beroerd, zingt of een ritmesectie bespeelt is welkom. Wat wil de liefhebber meer dan samenspelen en improviseren met soortgeno ten? De leiding van de sessies is wisselend in handen van professio nele musici. Zij zorgen ervoor dat iedereen aan zijn trekken komt. De deelnemers spelen afwisselend sa men en in solo. Ook publiek is welkom. Hoewel de avonden in de eerste plaats voor spelers lijken te zijn kan ook publiek genieten van de sfeer en de improvisatie activiteiten van de deelnemers. Hoe ontstaat muziek, in dit geval jazz, hoe wordt een improvisatie opgebouwd. Dit alles is te beleven bij Artishock. Ieder een is welkom. Aanvang: 20:30 uur. Toegang gra tis voor leden van Artishock en publiek. Niet-leden/deelnemers betalen slechts 4,50 (eerste keer is zonder bijdrage en vrijblijvend). Een mooie gelegenheid om kennis te maken met de jazz-activiteiten van Artishock. Er is nog steeds extra belangstelling voor deelne mers aan de ritmesectie. Maandag 21 januari De achtjarige Yang-Yang is een wijsneusje. Hij fotografeert het achterhoofd van de mensen om hem heen, omdat ze nooit zien wat er achter hen gebeurt. Op school heeft Yang-Yang het zwaar, want de leraar heeft weinig op met de rare foto's die dat jochie maakt. Ondertussen heeft zijn vader, de ondernemer N.J. Jian, het ook niet makkelijk. Op het huwelijksfeest van zwager Ah-Di rent halverwe ge de ex van de bruidegom binnen. "Je had met mij moeten trou wen!", gilt ze. Tijdens het huwe lijksfeest komt N.J. ook nog zijn oude vlam Sherry tegen, en het vuur laait meteen weer op. Thuis, in het appartement in de Taiwane se hoofdstad Taipei, keert de rust niet weer: nog dezelfde dag raakt N.J.'s schoonmoeder in coma. Echtgenote Min-Min wordt de pressief en zoekt steun bij een re ligieuze sekte. Dochter Ting-Ting leidt haar eigen leven en wordt voor het eerst verliefd. N.J. gaat naar Tokio om zijn slechtlopende bedrijf te redden - en ook om Sherry in het geheim te ontmoeten. 'Yi Yi' is een familiekroniek, waar mee regisseur Edward Yang tij dens Cannes 2000 de prijs voor de beste regisseur wist binnen te sle pen. Met zijn ongebruikelijke stijl maakt Yang het de kijker niet ge makkelijk. Door zijn beeldentaal (weinig close-ups, veel opnamen door ruiten en via spiegels) staat hij het de individuen niet toe een eigen plek te vinden. Niet in de metropool Taipei, niet in hun huis, niet in hun eigen leven. In Yang's wereld leven de mensen langs el kaar heen - niet met opzet, maar uit onvermogen. Toch bevat de film ook humor en warmte. Zo is daar bijvoorbeeld Yang-Yang. Het joch is de enige die zich nergens door van de wijs laat brengen. Zijn kleine heldenrol is Yang's pleidooi voor de onafhankelijke geest. (Tai wan 1999, 173 min.). Aanvang 20:30 uur. Entree 5,00; CJP./65+ 3,50. Reser veren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur. S) 60 9577. Scène uit 'Yi Yi'. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Zondag 20 januari In het maandelijkse klassieke con cert van Artishock treden op zon dag 20 januari vijf zingende heren op en een luitist. Dichters, schil ders en componisten zijn in de Romantiek vaak geïnspireerd door de nacht en de maan. Zo ook een groepje zangers dat hierdoor be sloot om hun in 1989 opgerichte kwartet La Notte te noemen. Na zich aanvankelijk vooral te hebben toegelegd op het romantische re pertoire ging men meer en meer richting Renaissance muziek. Om dat hierbij behoefte ontstond aan een hoge stem is in 1996 het en semble uitgebreid met een counter tenor. Als kwintet heeft La Notte met succes deelgenomen aan festivals met oude muziek in Antwerpen, Hoorn en vooral Utrecht. De laat ste jaren heeft het kwintet het re pertoire verder uitgebreid met muziek uit de twintiger en dertiger jaren. Met name de Amerikaanse Revellers en de Duitse Comedian Harmonists zijn hiervan bekend. Voor het concert in Artishock heeft het ensemble bij een aantal stukken de medewerking van de luitist Frits Sandkuijl. Deze zal ook solo optreden. Voor de pauze zingt het kwintet muziek van Orlando di Lasso, Girolamo Frescobaldi en Carlo Gesualdo da Venosa. Daar na zijn er stukken van Robert Schumann, Schubert, Janacek en de al genoemde Comedian Har monists. Het kwintet bestaat uit Olphaert den Otter, counter tenor; Jan Krimp, tenor; Paul Blommaert, tenor; Jan Nobel, bariton en Wil lem Bouwman, bas. Als gast is er dus de luitist Frits Sandkuijl. De laatste klassieke concerten in Artishock waren nagenoeg uitver kocht. Dit geeft aan dat de reeks aanslaat bij een grote groep lief hebbers die de vaste zondag in de maand gevonden hebben met het luisteren naar veelzijdige en goede klassieke muziek. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 6,00 en voor leden 5,00; kin deren 2,50. Mensen kunnen maandag 21 ja nuari foto's meenemen van overle den personen en die aan André Snijders geven. Hij verricht dan waarnemingen. Dat gebeurt tijdens de bijeenkomst van PASO die om 20:00 uur begint in het Vriend schapgebouw aan de Nachtegaal- weg. Entree: 2 voor leden, 4,50 voor anderen. fi\\ Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 A Het lijkt een leuk beroep, speel goed maken, maar dan moeten de omstandigheden waaronder je kunt werken wel goed zijn. Het blijft noodzakelijk dat het iedereen duidelijk wordt dat eerlijke handel heel belangrijk is voor de ruim 300.000 producenten en hun fami lies. Er zijn veel voorbeelden te noemen van fabrieken waar de lo nen laag zijn en slechte arbeidsom standigheden tot hoge ziektccijfers leiden. Gelukkig zijn er gedragsco des opgesteld, waar iedereen zich aan moet houden. Dit zou beteke nen dat de misstanden in de speel goedfabrieken tot het verleden be horen. Helaas komen nog steeds negatieve berichten binnen. In de Wereldwinkel zult u speel goed aantreffen waarvan zeker is dat de arbeidsomstandigheden en de beloning eerlijk zijn. Het bete kent voor de kinderen van deze producenten ook wat meer plezier in hun leven. Speelgoed in de We reldwinkel kopen betekent dus voor dubbel plezier zorgen. Openingstijden: maandag 13:00- 17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00; 88 6028132.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11