li 'Vliegbasis beperkt ontwikkelingen' 1 810.057,°° 275,00 €12.357,00 275,00 Amersfoort rs Soest In Soesterberg grijpt alles in elkaar samen' Ab Blokzijl boos over tekst Thomasvaer en Pieternel Waardering voor bedrijfsleven in 'eigenzinnig Soesterberg' ddealers erland Harmonieorkest Odeon naar kampioenschappen BEZORG ERS/-STERS TwrzT~T$w VOS-voorzitter Wico Bunskoek in nieuwjaarstoespraak: Wethouder Blommers over de toekomst KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Autogordel 'Neem geen vrijwilligers op de hak!' Gordelcontrole PAGINA 12 zie rekenvoorbeelden fordka las I-installatie op achterruit an neerklapbare achterbank oftoevoerbeveiliging iet tussen zonnekleppen lenuit verstelbare buiten- arrosseriegarantie ord Assistance ich bedienbare buitenspiegels >sseriekleur teunen op achterbank jte verstelb. bestuurdersstoel metten achterzijde voorstoelen anden verstelb. achterbankleun. ound System 6000N (radio/cd- met RDS/EON) 1T IVIET EEN GROTE KA: cunstwerk (zeefdruk) van kun- r Kees Verkade 3 €3.988,- kredietsom €6.564,- ng €5.343,- kredietsom €7.374,- Imaand- le tarief vrijw.koop eind contr. 36 x €99 36 x €99 verkoopprijs op afbetal. 4 104.76 5.509,27 11.659,64 14.009,51 aan he' 8ur ^ediet Registra- ihBtah^ c^Xn0s,en "Jklaarmaken, verwijde- ng °00'- Wijzigingen voorbehouden. Amersfoort. Tel.: 033-4670511 ;g). Tel..- 035-7501820 SOESTERBERGSEllcOURANT WOENSDAG 16 JANUARI 2002 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Hoewel Soesterberg een eigen oeluid wil laten horen en daar door de presentatie van de toe komstvisie door de Vereniging Ondernemers Soesterberg (VOS) ook goed in geslaagd is, realiseert de VOS zich dat de toekomstvisie voor Soester- niet alleen op het niveau van Soest en Soesterberg kan worden ingevuld. 'We zijn als Soest en Soesterberg deel en afhankelijk van bovenlokale plannen, zoals de Structuurvi- sievan de provincie Utrecht die in 2003 zijn beslag krijgt, en uiteraard het beleid van het mi nisterie van defensie met be trekking tot de toekomst van de vliegbasis. Juist de aanwezig heidvan de basis brengt, naast enorm veel goodwill en sup port in het dorp, ook een groot aantal beperkingen met zich mee voor de ontwikkeling van Soesterberg, met name als het gaat om woningbouw.' Dat zei VOS-voorzitter Wico Bunskoek in zijn 'maidenspeech' als voorzitter, tijdens de nieuw- aarsreceptie van de Soesterbergse mdernemers in het Kontakt der Kontinenten. Hoewel sinds het vertrek van de Amerikanen de ge luidshinder van Soesterberg dras- :isch is afgenomen, gelden nog steeds de grenzen van destijds, waarbinnen niet gebouwd mag worden. Is dat volgens Bunskoek een reden de grenzen aan te pas- n, andere redenen zijn dat de Vmerikaanse F-15 squadrons niet neer op Soesterberg komen oefe- len en het besluit van defensie om et onderhoud aan de baan te toppen. Daardoor kunnen er met ngang van 2003 geen straaljagers neer landen. 'De staatssecretaris eeft voor 2001 een onderzoek angekondigd naar inkrimping van e geluidsgrenzen, maar dat on- erzoek is helaas nog niet gestart. iVe doen een dringend beroep op ie gemeente om alle middelen in e zetten voor het zo spoedig mo- ;elijk afdwingen van dat onder- :oek.' Junskoek stelde dat niet alleen de 'liegbasis maar ook de overige de- ensieterreinen zoals het Kamp van Zeist een belangrijke rol spelen in le actuele planvorming met be- rekking tot de Utrechtse Heuvel- ug in het kader van de ecologi- iche hoofdstructuur. De Stichting Het Utrechts Landschap heeft sa- pen met de ING Bank plannen mtwikkeld om de natuurgebieden en noorden en ten zuiden van de ijksweg A 28 met elkaar te ver binden door middel van ecoducten over de A 28 en de provinciale weg N 237 (Amersfoortsestraat). Hierbij wordt in de regio gescho ven met militaire terreinen nadat deze een nieuwe functie hebben gekregen. Defensie wil immers concentreren en ruimte afstoten. 'Een samenhangend beleid voor de hele regio kan daardoor leiden tot verrassende resultaten, waarin ook het Wallaardt Sacrékamp en het stationsgebied Den Dolder een rol zouden kunnen spelen. Goed overleg met betrokken instanties over deze plannen, in welk pril sta dium dan ook, is natuurlijk een vereiste. Ik heb begrepen dat het daar nogal eens aan heeft ge schort', aldus Bunskoek. Reële toekomstmuziek Soesterberg volgt alle plannen met veel belangstelling. 'Immers, wan neer er aan weerszijden van Soesterberg groene corridors wor den gecreëerd, ontstaan er in de visie van Het Utrechts Landschap in Soesterberg zelf wellicht moge lijkheden voor groei met betrek king tot wonen en werken. Dit sluit prachtig aan bij de Toekomstvisie van Soesterberg en bij de TOSS- aanbevelingen (Toekomst Oriënta tie Soest-Soesterberg). Wellicht toekomstmuziek, maar reëel ge noeg om door te gaan,' aldus de VOS-voorzitter. Er zijn nog andere plannen in ont wikkeling in Soesterberg, zoals voor Soesterberg-noord. Voor dit gebied is inmiddels een plan ge reed dat (gisteravond, red.) is be sproken met bedrijven en bewo ners. 'Gezien het feit dat daarin sprake is van een rotonde (onge veer ter hoogte van de afrit Soesterberg, komend uit de rich ting Utrecht) en een rondweg op de grens met Zeist, is hiervoor sa menwerking met Zeist geboden. De VOS hoopt dat de gemeente die samenwerking wil aangaan. De VOS biedt daarbij desgewenst graag ondersteuning aan,' aldus Bunskoek. Hetzelfde geldt voor de plannen voor reconstructie en her indeling van het Dorpsplein, waar aan in goede samenwerking met het particulier initiatief en betrok ken instellingen en bedrijven wordt gewerkt. Beperkte groei De vorig jaar mei door de VOS in samenwerking met Soesterbergs Belang, onderwijs, ouderenbon den, kerken, sportverenigingen en andere instellingen gepresenteerde toekomstvisie met een aantal aan bevelingen voor het dorp, is goed ontvangen bij het college en vrij wel alle politieke partijen. De on langs opgerichte partij Soest 2002 heeft de visie integraal in haar pro gramma opgenomen. Bunskoek nam het advies van de burgemees ter over: Gaat u in maart stem men. 'Een Soesterbergse kandidaat komt met 250 voorkeurstemmen al een heel eind!' In de Toekomstvisie voor Soester berg staat beheerste groei centraal. Een groei van 6.000 naar 8.000 inwoners in tien tot vijftien jaar. Daarvoor moeten ongeveer 800 extra huizen worden gebouwd. De voorzitter van de Vereniging Ondernemers Soesterberg, Wico Bunskoek, tijdens het uitspreken van zijn nieuwjaarstoespraak. Foto: Eemland Pers. Doel: voorzien in een gedifferen tieerde woningbehoefte, behoud van voorzieningen als midden stand, onderwijs en sport, en be heerste groei van werkgelegenheid door bescheiden maar wel gerich te uitbreiding van bedrijfsterreinen in bepaalde categorieën die in Soesterberg op dit moment onder vertegenwoordigd zijn, met name de dienstensector. Bunskoek noemde het verheugend dat in het kader van de TOSS-bij- eenkomsten de eerste 2 van de 25 aanbevelingen aan de politieke en het ambtelijk apparaat over Soesterberg gaan: meer ruimte voor wonen en werken in het dorp en de aanpak van de geluidsover last van de A 28. 'Ik denk dat het heel goed zou zijn als de gemeen te zich daarvoor een niet aflaten de inspanning zou getroosten. Dat kan heel goed in samenwerking met bijvoorbeeld de Kamer van Koophandel, die zich inspant voor een extra (spits)strook tussen Zeist en Amersfoort. Die belangen lij ken op het eerste gezicht tegen strijdig: meer asfalt is immers meestal meer herrie, maar tegelij kertijd kan meer asfalt wellicht ge paard gaan met meer en/of bete re geluidwerende voorzieningen, waardoor beide doelen worden gediend,' aldus VOS-voorzitter Bunskoek. loewel zij zichzelf niet als een jude dame' beschouwt, zoals e zelf zei, neemt wethouder Jeks Blommers (o.a. economi- che zaken) na 24 jaar raads- dmaatschap waarvan de laat- te acht jaar als wethouder, bin- enkort afscheid als gemeente- ladslid. 'Ik vond het raads- erk fantastisch met het wet- ouderschap als hoogtepunt, maar het is op een goed mo- ment genoeg.' Zij was vrijdag dan ook voor het laatst aanwe zig op de nieuwjaarsbijeen- komst van de Vereniging On dernemers Soesterberg (VOS). Maast haar portefeuille economi sche zaken beheert wethouder Blommers ook de portefeuilles werkgelegenheid en sociale zaken. 'Dit hangt nauw met elkaar samen. Als je bedrijfsterreinen beheert, merkje dat het één niet zonder het ander kan.' Soesterberg wil meer Bedrijventerreinen. 'Acht jaar gele den zou ik misschien hebben ge zegd "ja", dat moeten we doen. Maar nu spelen ook andere facto ren een grote rol, zoals de geluids overlast van de A28. Die willen we graag opgelost hebben. Als ik dan de heer Bunskoek hoor zeggen: gemeente, gaat u eens een keer, dan denk ik: wat zijn we al vaak geweest. Wat is het verschrik kelijk moeilijk om bij de hogere lerheid uit te leggen dat er hele ikken naar het oosten en hele fikken naar het westen wel voor in kunnen worden van maatrege- |n en dat dit bij Soesterberg ken- lijk niet op een goede manier Nu zegt het college: geen uit- reiding tenzij er vrijuit gepraat [ordt over die maatregelen. Er is is wat dat betreft al te veel be- iofd. In de afgelopen periode is sthouder Witte hier heel actief in iweest, maar je merkt gewoon 3at het bijna net zo moeilijk is als Ire bereikbaarheid van Utrecht op te lossen,' aldus mevrouw Blom- Het' wordt de gemeente vaak niet akkelijk gemaakt. In dit ver noemde de wethouder het ibaar vervoer cn het initiatief de gemeente om een eigen islijn Soest-Soesterberg te laten rijden. 'Ik heb begrepen dat een gedeputeerde de wethouder al op z'n schouder heeft getikt met de vraag: "het is toch niet concurre rend?" Terwijl wij met z'n allen proberen de zaak overeind te hou den wordt er in Utrecht gewoon moeilijk over gedaan! Bereikbaarheid is voor ons alle maal hoognodig. Daarom zijn we in goed overleg met Zeist begon nen zijn met gesprekken over de rotonde aan de Zeister kant van het industrieterrein Soesterberg- noord. We willen dat zo gauw mo gelijk voor elkaar krijgen om er voor te zorgen dat ons bedrijven terrein goed bereikbaar is.' Wethouder Blommers sprak de wens uit dat alle ondernemers elke gelegenheid zullen aangrijpen om met elkaar te kijken naar kwaliteit. 'Niet alleen maar: wat kan er, maar ook: hoe kan het ook mooier, zodat iedereen die erlangs komt denkt: daar zou ik willen zit ten. Er is nu weliswaar bijna geen vierkante meter te huur, maar juist als we met z'n allen de renovatie gaan aanpakken, de ondernemers vereniging zorgt voor een goede beveiliging en een goede beweg wijzering en de gemeente Soest een bijdrage levert aan de infra structuur, dan denk ik dat we daar een fantastisch bedrijventerrein hebben en dat we vergeleken met zes jaar geleden, toen we nog moesten beginnen, al een enorme stap hebben gezet. Maar nu ook nog even die tweede!' Met betrekking tot de herinrichting en nieuwe bestemming van defen sieterreinen zei mevrouw Blom mers: 'Laten we in ieder geval op z'n Soesterbergs echt met elkaar praten over de mogelijkheden, met elkaar ideeën uitwisselen, zodat wij als Soesterberg en Soest niet uit elkaar worden gespeeld in een dis cussie die we straks met z'n allen gaan voeren.' Over de plannen tot reconstructie van het Dorpsplein zei de wethou der dat uitvoering hiervan- gevol gen zal hebben voor het hele dorp. Bijvoorbeeld door de openbare school op een andere plaats te si tueren. 'Dat is ingrijpend. Maar het is goed om erover na te denken, zoals het ook goed is om na te gaan waar je voor de uitbreiding van het aantal woningen naar toe moet. De raad staat achter de uit breiding, die staat ook het in col legeprogramma, maar over "waar" is de afgelopen vier jaar niet ge praat. Dat moet nu gaan gebeuren. Mevrouw Janssen, echtgenote van de burgemeester, tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Ver eniging Ondernemers Soesterberg in gesprek met de voorzitter van de Soester Zakenkring, Kees Boer- koel. Foto: Eemland Pers. Dat is een enorme uitdaging, maar ik ben ervan overtuigd dat we er uit kunnen komen. Dan kunnen we locatiekeuzes maken en dan kunnen we naar de provincie en het rijk gaan en zeggen: schiet nu eens op met de inperking van de geluidsgrenzen, want wij hebben plannen, wij zijn er klaar voor. Het winkelbeleid hangt hier nauw mee samen, aldus mevrouw Blom mers. De situatie in Soesterberg is wat dat betreft zorgelijk. 'Er ver dwijnen steeds meer winkels waar van we altijd hadden gehoopt dat ze in het dorp zouden blijven. Als we de plannen voor de woning bouw en voor het Dorpsplein kun nen uitvoeren, dan komt er weer een stuk basis bij voor het winkel beleid. Maar dat moeten de Soes- terbergers zelf doen. Het gemeen tebestuur kan daar helemaal geen invloed op uitoefenen. Voor initia tieven in deze richting zijn we al tijd tot een gesprek bereid.' Zondag 20 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 ds. R. Zandstra en pr. P. van Hooijdonk; oecumenische dienst Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 zie Caroluskerk Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 J. v.d. Steen, Baarn World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, ^0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §80900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grof vuil, §8035-6093666. Spannende tijden voor het har monieorkest van muziekvere niging Odeon uit Soesterberg. Aanstaande zaterdag 19 janua ri neemt het orkest deel aan de Nederlandse Kampioenschap pen voor harmonieën en fanfa res in Hilversum. Doordat het orkest op 24 novem ber vorig jaar tijdens een concours in Veldhoven een uitstekende prestatie leverde met als resultaat de eerste prijs met promotie en lof, mocht het tevens een uitnodiging voor de Nederlandse kampioen schappen in ontvangst nemen. Tij dens de kampioenschappen in het MCO-gebouw te Hilversum strij den vijf orkesten om de hoogste eer. Elk orkest krijgt een individuele jurybeoordeling en kan een eerste, tweede of derde prijs behalen. Per afdeling krijgt het orkest met de meeste punten de kampioenswim pel. Odeon zal dezelfde nummers ten gehore brengen als tijdens het con cours. Het orkest begint met het inspeelwerk 'Jupiter Hymn' van Gustav Holst. Daarna worden het verplichte werk 'Reminiscencia Gitana' van André Waignein en het vrije werk 'Third Suite for Band' van Alfred Reed uitgevoerd. gevraagd voor ochtendblad De Telegraaf. In Soesterberg. Min. leeftijd 15 jr. Diverse wijken. Startpremie 68,07 150,- Verdiensten 56,72 125,- per week, excl. bonussen. Aanmelden: v. Barneveld, Soest Dagblad De Telegraaf. 035 - 602 18 41b.g.g. 06 - 22 90 93 90 VOS-voorzitter: 'Allochtonenproject is een goede zaak' In zijn nieuwjaarstoespraak heeft de voorzitter van de Vereniging Ondernemers Soesterberg, Wico Bunskoek, ook aandacht besteed aan de allochtonen in de samenle ving. 'Het is een goede zaak dat er in Soest sinds een jaar een alloch tonenproject is waarin de gemeen te, de Kamer van Koophandel en verschillende bedrijven werken aan het vervullen van vacatures door minderheden. Hieraan gekoppeld is het zonodig aanpassen van voor zieningen op de werkplek van al lochtonen. Het project is niet al leen goed voor allochtonen, maar ook voor de betrokken bedrijven en andere instanties: het dwingt hen om zich te realiseren dat er andere culturen in onze samenle ving zijn alsmede om zich te ver diepen in de aard van die andere culturen. Op z'n minst leert het je dat wij als Nederlanders in de ogen van anderen ook "anders" zijn', aldus Bunskoek. Een van de manieren waarop men kan werken aan het voorkomen van maatschappelijke tegenstellin gen als gevolg van achterstelling en uitsluiting van bepaalde groepen is volgens Bunskoek het voeren van een beleid dat gericht is op inte gratie van minderheden. Gelukkig wordt er in Nederland en in andere Europese landen hard gewerkt om de integratie vorm te geven. Ook door ondernemingen. Door 'maat schappelijk verantwoord onderne men' komen thema's als mensen rechten, duurzaamheid en minder heden binnen het aandachtsveld van ondernemingen te liggen. In tegratie van minderheden is in dat verband een factor van belang, al dus de voorzitter van de VOS. Bij controles op de Banningstraat en de Kampweg zijn dertien be keuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de autogordel. De politie deed dat zaterdag, tussen de middag in de Banningstraat, la ter op de middag in de Kampweg. Het optreden van Thomasvaer en Pieternel mag dan van de bezoekers een positieve waar dering hebben gekregen, niet iedereen was er even gelukkig mee. Met name Ab Blokzijl, voorzitter van de ijs- en skeelervereniging, was in zijn wiek geschoten over de passage over de ijsbaan. Volgens Tho masvaer en Pieternel was de baan vorig jaar pas onder water gezet toen de vorst al was uitge raasd en lag er hooguit een zie- lig plasje ijs. 'Het is gewoon niet waar,' zegt Blokzijl. 'Er is wel degelijk ge schaatst, vier dagen lang.' Wat hem, afgezien van het (on)waar- heidsgehalte van de tekst, het meest stoort, is het feit dat de vrij willigers daardoor op de hak zijn genomen. 'Iedere vereniging gaat dit aan,' zegt hij. 'Als de tekst schrijfster iets wil zeggen over ie mand of over iets wat niet goed is, laat ze dat alsjeblieft doen. Maar dat moet ze niet doen over vrijwil ligers. Die zijn schaars te krijgen. Iedere vereniging is blij dat er een beroep op vrijwilligers kan worden gedaan. Iedereen denkt dat hij het heel goed doet. Maar als vrijwilli gers met zo'n tekst worden gecon fronteerd die helemaal niet op waarheid berust, dan beschouw ik dat is dat een trap na. Mij per soonlijk kan het niet schelen, ik ben door de wol geverfd. Maar laat ze alsjeblieft van vrijwilligers afblijven.' Blokzijl zegt dat wij altijd zo ont zettend hard gewerkt hebben met vrijwilligers. 'En als het nou waar was wat er gezegd is... En als iets niet waar is, moet je er ook geen satire over maken. Maar dan nog: 'Al denk je met elkaar datje al les voor elkaar hebt, je kunt dan toch nog heel kwetsbaar zijn. De aanslagen op 11 sep tember 2001 in Amerika heb ben aangetoond dat in het le ven en in de bedrijfsvoering, de onverwachte, niet voorspelba re gebeurtenissen wellicht van veel grotere invloed zijn op het reilen en zeilen van de welvaart en het welzijn dan wat je denkt in de hand te hebben.' Met deze woorden reageerde bur gemeester drs. J.J.L.M. Janssen vrijdagavond tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van de Vereni ging Ondernemers Soesterberg (VOS) op de opmerkingen die VOS-voorzitter Wico Bunskoek hieraan in zijn nieuwjaarsrede had besteed omdat 'we tot op de van dag van vandaag wereldwijd wor den geconfronteerd met de direc te en indirecte gevolgen van die aanslagen.' Met uitzondering van wethouder Harry Witte, die verhinderd was, was het voltallige college van bur gemeester'en wethouders op de nieuwjaarsbijeenkomst van de VOS aanwezig. Burgemeester Janssen sprak zijn waardering en erkentelijkheid uit aan het adres van oud-voorzitter Wim Putman, die vorig jaar de voorzittershamer aan Wico Bunskoek overdeed. 'U hebt jarenlang voor Soesterberg "in de wind" gestaan. Het was niet altijd dankbaar werk. Daarom na mens het college van burgemees ter en wethouders heel veel dank voor het goede werk.' Burgemeester Janssen sprak zijn waardering uit voor het Soester bergse bedrijfsleven. 'Het is heel erg divers. Je komt in alle soorten, maten en variëteiten het bedrijfs leven in Soesterberg tegen. Dat past ook bij dat toch wat -en ik bedoel dat echt in goede zin- ei genzinnige Soesterberg. Er wordt altijd hard gewerkt, een beetje op een eigen manier, recht toe, recht aan. in eieenzinnioheid cn zelfstan digheid, maar altijd toch op de een of andere manier in verbonden heid met Soest. Er wordt soms op Soest gemopperd vanuit Soester berg, maar direct de dingen tegen elkaar kunnen zeggen is eigenlijk heel waardevol omdat je met de directe manier van communiceren toch het beste zaken kunt doen', aldus de burgemeester. Organisaties en bedrijfsleven in Soesterberg zijn volgens de heer Janssen 'niet blijven steken in van daag, maar willen vooruit en kij ken in de toekomst. Dat heeft de bijdrage aan de TOSS-bijeenkomst in Soesterberg wel aangetoond.' De burgemeester prees ten slotte de sociale betrokkenheid en bewo genheid in Soesterberg. Met zijn reactie op de toespraak van VOS- voorzitter Bunskoek gaf hij aan 'dat zoals u ons in de gaten houdt, doen wij dat omgekeerd ook, maar altijd vanuit de benadering dat we in goede gezamenlijke inzet en sa menwerking een stap verder willen gaan.' Ab Blokzijl op de ijsbaan in Soesterberg bij het lek waar men drie jaar lang naar heeft gezocht voordat het 'boven water' kwam. Foto; Eemland Pers. hou op over vrijwilligers. Want juist dankzij hen kon er vorig jaar geschaatst worden. We hadden voor de kerst de baan onder water gezet maar tijdens de kerst zijn kwajongens over het hek geklom men en hebben de banken die langs de baan staan op het ijs ge gooid. We konden ze er niet af krijgen omdat er net een dun laag je ijs op stond. Dus als er gespro ken wordt over een plasje ijs, dan is dat niet waar. Veertien dagen later sloeg de vorst toe en hebben we de banken er nog uit kunnen krijgen en de gaten op kunnen vul len. Ook in het midden van de baan, waar overheen gelopen was toen het ijs nog niet sterk genoeg was. We hebben geprobeerd dat te repareren en dat is ons aardig ge lukt. Daardoor heeft iedereen in januari fijn kunnen schaatsen, vier dagen lang. Dus waar haalt de schrijfster de informatie vandaan om zo'n onware tekst te schrijven? Laat ze dan zeggen dat de jeugd, waar wij dag en nacht voor klaar staan, de eigen baan stuk gegooid heeft. Maar dat zullen geen schaat sers zijn geweest. Die doen dat niet, die wachten op ijs.' Overigens heeft de ijsbaan in Soesterberg drie jaar te kampen gehad met een lek. 'We konden het maar niet vinden. Onder de baan liggen allemaal leidingen om het water af te voeren. Aan het eind daarvan zitten putten met elk een afsluiter. Een van die afsluiters bleef defect te zijn. Nu het lek bo ven water is, hebben we het kun nen repareren en raken we geen water meer kwijt,' aldus Blokzijl. Omdat ze de veiligheidsgordel niet benutten, zijn negen automobilis ten op de bon geslingerd. Ze wer den betrapt tijdens een controle die de politie dinsdagmorgen en - middag hield.

Soester Courant | 2002 | | pagina 13