BDC vindt meerdere in UDSV vIVM Red Stars in 2e helft drama Verplichte nummers Stam/SoVoCo Sportplatform officieel Hans de Wit nieuwe trainer bij S.O. Soest m M 1 nc-n SM Olympia brengt 487 mensen op de been in winterserie Duinkikkers ruiken al een beetje aan 'n overwinning PAGINA 14 WOENSDAG 16 JANÜART2ÖÖ2" Nederlaag tegen 'virtuele' koploper heeft geen gevolgen SOESTER COURANT PAGINA 15 HANDBAL Elf deskundige adviseurs van start TURNEN Driemaal eerste JO.g. EÏ3 ££3 2e seizoenshelft moet het voor WZ'49 gebeuren! s.v. VVZ'49 - A.F.C. AJAX Procar B.V. KORFBAL Flitsende start helpt Eemvogels in zadel: 9-6 BADMINTON Incompleet Selby verliest mede door 'oud zeer' WANDELSPORT SCHAATSEN Onder 50 seconden BADMINTON Badso mag niet meer verliezen in vierde divisie Heren verspelen ruime voorsprong; dames winnen BASKETBAL VOETBAL WATERPOLO Bekeravontuur ten einde voor dames; heren in halve finale I VOLLEYBAL I Molenbeek laan .k. •^ijstaandevilla eslatèntuin odemisserd sme badkamer LJ ÏZDlI NVM inwijk gelegen uit- den patio-woning ,g. Inhoud ca 235m3, :e 123m2. hal met plavuizen ikamer met parket- n met inbouwappa- li naar patio, ruime (met toegang tot adkamer (2000) voor- :abine, wastafelcom- radiator. Verdie- aapkamer met opstelling en aanslui- aats van de bergruim- bele beglazing. Aan prijs 217.000,- k.k. Van Hamelstraat Vijf duels was Smeeing/BDC ingeslagen gebleven, maar zondagmiddag vonden de handballers in UDSV hun meerdere. Het werd 19-20 voor de Utrechters die tweede staan, maar de minste verlies- punten hebben van alle ploe gen in de eerste divisie. Hoewel Smeeing in de slotfase de kans had gelijk te maken, vond Paul van den Deijssel de nederlaag verdiend. Vooral in de eerste helft hadden de Soesters enorm veel moeite de of fensieve dekking van de gasten te omzeilen. Smeeing/BDC kwam [j met 2-6 achter en scoorde pas in de achttiende minuut de derde H treffer. Het werd daarna nog erger. Terwijl de thuisclub, met name via Jos Lans, de ene na de andere kans verknalde, liep UDSV spelender- wijs weg. De Utrechters waren uit de tweede lijn veel gevaarlijker en de defensie noch doelman Mare Vermaak had een antwoord op de kanonskogels van Patrick de Jongh en David den Hartog: 4-10 en 5- 11. In de slotfase van de eerste helft hervond Smeeing/BDC zich en incasseerde UDSV twee tijd- straffen, zodat de thuisclub door onder meer twee strafworpen van Arjan Roest (zes uit zes) terug kwam tot 8-11. Direct na rust voerde Smeeing/ BDC de spanning op, weer benut te Roest twee zeven meter worpen en werd het 11-12 en 12-13. De Jong van UDSV sprong een paar keer om uit te halen en zeven mi nuten later was het alweer 12-17, maar de ploeg van Van den Deijs sel gaf niet op. Voor de verande ring benutte Roest een strafworp, rondde Richard van den Hoef een break af, schoot Bas de Pijper raak en maakten de 250 toeschouwers zich op voor een enerverend laat ste kwartier. Ze werden - zoals het in een streekderby hoort - op hun wen ken bediend, mede doordat het scheidsrechterskoppel voortdurend bezig was onbegrip te zaaien. Dat was al in de eerste helft begonnen, toen bijvoorbeeld Olaf van Heus- den, een minuut of drie na zijn rentree, ineens rood kreeg. Het was meer de optelsom van de overtreding met een daarvoor on bestraft gebleven charge. Dit geval werd in de tweede helft 'rechtge trokken', toen een UDSV-er in de 37s,c minuut het veld moest rui men. Beide spelers zijn daarom voor één duel geschorst. De lei ding deelde verder veertien tijd- straffen uit, waarvan achtmaal aan Smeeing/BDC. De Pijper werd driemaal verbannen, zodat hij ach tien minuten voor tijd tussen het publiek mocht nestelen. Meteen daarna leed Smeeing/ BDC balverlies (15-19), maar nog gaf de ploeg zich niet gewonnen en ontwikkelde zich een stormachtige slotfase, waarin een glaszuivere treffer van UDSV over het hoofd werd gezien door de arbiters, UDSV een pingel miste, beide teams een keer benadeeld werden en Smeeing/BDC ineens de fraai ste combinatie van de wedstrijd tevoorschijn toverde: 18-19. De Jong veerde nog een keer op voor wat later het beslissende doelpunt van de wedstrijd zou blijken (18-20). De nog altijd onmisbare Arjan Roest probeert zich een weg te ba nen door de offensieve dekking van UDSV De geroutineerde aanvoer der benutte alle zes strafworpen. Foto: Herman van Dam Nadat Charles van Kordelaar de marge verkleinde, Smeeing/BDC werd bevoordeeld door de leiding, Van Kordelaar de bal weggooide en Berton Kemp een break-out van de gasten onschadelijk maak te, had de Soester club 34 secon den de tijd om de gelijkmaker voor te bereiden. Luttele seconden voor tijd was Robert Wijnen op weg naar het doel van UDSV, maar hij werd teruggefloten, omdat net daarvoor een overtreding van UDSV was gezien. Nog drie se conden waren er over öm de vrije worp te nemen, en die tijd was te kort om tot een gerichte poging te komen. Ondanks de nederlaag blijft Smeeing/BDC op de gedeelde zesde plaats staan. Nog steeds heb ben de geelhemden een veilige zone van zes punten boven de rode streep. ig in overleg. gprijs€ 220.000.- k.k. Het Sportplatform is vorige week officieel opgericht. Het nieuwe adviesorgaan van het College bestaat uit elf mensen j die deskundig zijn op het ge bied van sport en onderwijs, I kennis hebben van bestuurlijke processen en/of thuis zijn in de bouw- of financiële wereld. Gevraagd en ongevraagd gaan ze burgemeester en wethouders advi seren als het gaat om (be- leids)zaken binnen sport en onder wijs, die al dan niet een link heb ben met welzijn. Het Sportplat form is daarmee de opvolger van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) die inmiddels is overgegaan j in een belangenvereniging. De VSS bekeek alles in het licht van de belangen van haar leden, ruim 50 sportclubs. Voor het Sportplatform geldt het algemeen belang en één van de richtlijnen is het sportbeleid dat in het afgelopen jaar is voorbe reid door een klankbordgroep die r inmiddels is opgeheven. Het is de bedoeling dat het platform advi- r seert op basis van onafhankelijk heid en expertise. Breedtesport is het toverwoord in het nieuwe beleid van de gemeente die daarvoor de komende zes jaar in totaal 317 duizend euro subsidie van het rijk krijgt. Dat geld wordt benut om welzij nsactiviteiten op sportgebied te ondersteunen en om een deel van de salarissen van een sportcoördinator en een bewe gingsconsulent te betalen. De sollicitatieprocedure is inmid dels in gang gezet. Bij de selectie van de sportcoördinator wordt het Sportplatform nauw betrokken. Door onder meer een formidabe le ringoefening is Eef de Klerk bij de senioren eerste geworden in een regiowedstrijd. De Springbokken behaalden zaterdag in Ochten nog meer eerste plaatsen. Deze werden verdeeld over Bastiaan van Vulpen (junioren II) en Timon Sloos (6-7 jaar). De overige deelnemers van de Soester vereniging belandden op de vierde tot en met de tiende plek. De toppers Willem Strijbosch en Ed Kramer moesten door ziek te verstek laten gaan, maar op 9 maart is er weer een kwalificatie wedstrijd voor de regiofinale. 035 - 6030025 woonlaag gelegen 4-ka- zicht op het park Colenso; raai gelegen en in de direc- uitvalswegen en winkels; lern toilet, badkamer met apkamer aan voorzijde, iers achterzijde, keuken oor- en achterzijde. nva=..iid Zaterdag 19 januari a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: VEEVOEDERHANDEL EEMLAND Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - ASBO Groep B.V. Jasper Mode - Bakker Bedrijfswagen Groep Printkado Promotie/ Becker Int. Transport Relatiegeschenken Beulique des Fleurt - Van Hengsrum Apparatenbouw B.V. Scholieren pub The Cardinal - Van de Meer Dakbedekkingen Deelen B.V. Makelaars - Van de Munt Automatenalen B.V. - Esso Servicecenter Zaal - Van 't Net B.V. Verba,angen Harrie Toonen Assurantiën - Wasiel Steitner - Unden Bedrijfskleding B.V./ - Rob Wilhelm en partners Een flitsende start hielp Eemvo gels in het zadel tegen SKF 7. In Spleasure Centrum Soest, het voormalige Aqua Indoor, werd het 9-6 voor de Soesters. Willem Oldewarris zette de toon aan de Dalweg met twee treffers en na twee rake doelpogingen van Kathja Rauch konden de korfbal lers weer van vak wisselen. Danië- 11e Ras zorgde voor 5-0, waarna het lange tijd duurde voordat bei de achttallen eenmaal scoorden en met een 6-1-stand gingen rusten. Via Ward Steffens en Ras ging Eemvogels op de oude voet verder en niets leek een eenvoudige over winning in de weg te staan. Toen stokte evenwel de productie van de Soesters en regen de gasten vier doelpunten aan elkaar. Oldewarris stopte de opmars van de gasten met zijn derde en Eemvogels ne gende treffer, zodat de wedstrijd op slot zat. Het laatste woordje van SKF had geen invloed meer op de puntenverdeling. Jolanda van Cleef maakte zaterdag haar rentree bij Selby, maar kreeg al snel last van de blessure, wat zijn invloed had op de resultaten. In de thuiswedstrijd tegen Irene moest de Soester badmintonclub het ver der zonder eerste heer Johan Me ijer stellen. Hoewel Herman Scheerhoorn als vervangende eerste heer zijn partij naar zich toe trok, verloor Selby met 2-6. Het andere punt kwam op naam van Meijer en Harold Topper die het dubbelspel in twee sets veroverde. In zijn enkelpartij verzuimde Topper, ondanks goed spel, de winst te pakken. Monique Visser kon in de eerste set nog goed meekomen (9-11), maar was daarna kansloos (2-11). In de drie partijen die Van Cleef speelde, ging het ook mis. Ze be gon haar enkelspel uitstekend (11- 0), maar toen speelde de kwetsuur weer op, waardoor ze met 9-11 en 10-13 verloor. Het dames dubbel was een partij om snel te vergeten De tweede wandeltocht in de winterserie van Olympia heeft 487 mensen op de been ge bracht. Dat zijn er aanzienlijk meer dan tijdens de eerste wan deling in december toen 351 mensen de routes liepen. Het is opvallend dat de wandelin gen in het begin van het nieuwe jaar veel deelnemers trekken. Ken nelijk willen mensen na de feestda gen er op uit en de buitenlucht in, anderen bereiden zich alvast voor op de Vierdaagse van Nijmegen of Apeldoorn. Ondanks het regenachtige weer kozen zaterdag 179 mensen voor de 20 kilometer, de route van 15 kilometer werd afgelegd door 159 wandelaars, terwijl de 10 kilome ter werd gekozen door 126 perso nen. De 5 kilometer kreeg de min ste belangstelling (23). Onderweg was er hinder van sneeuw- en ijsresten in onder meer De Stulp, landgoed Pijnenburg en in de Staatsbossen achter paleis Soestdijk. Valpartijen bleven niet uit. Verder was het startbureau, in het duivenzaaltje aan de Koningsweg, moeilijker bereikbaar voor mensen die gebruik maakten van het open baar vervoer. Lijn 71 stopt niet meer pal voor het gebouw, maar op de verder gelegen Laanstraat. Vanwege de bouwwerkzaamheden op het nieuwe bedrijventerrein was de parkeerplaats moeilijker bereik baar voor automobilisten. De derde wandeling in de winter serie van Olympia is op zaterdag 16 maart. Dan is het startbureau weer in het clubgebouw van De Zwaluw aan de Koningsweg ge vestigd. Voor die tijd kan worden meegedaan aan wandelingen in Huizen (26 januari), Bunnik (16 februari) en Zeist (2 maart). Angelique van de Berg (dames se nioren) van SV Eemland is voor het eerst door de 'magische' grens van 50 seconde op de 500 meter gebroken. Hier zat ze al een aan tal jaren tegen aan te hikken, maar in het weekeinde lukte het. Sanne Delfgou nam deel aan de regionale selectiewedstrijden all round junioren B. Zij eindigde op de 14c plek. In de laatste wedstrijd moet Bad so winnen om een kans te behou den op handhaving in de vierde divisie. De Soesterbergers moeten zondag afrekenen met Leusder BC, zoveel is duidelijk na de 7-1- nederlaag tegen de Bever. Tweede heer Henny Vernooy was zaterdag de enige die zijn partij in winst kon omzetten. Lensselink verspeelde een voorsprong van 1- 2 in sets en Claudia Schüssler en Myriam de Lange hadden hun dag niet. Dat bleek vooral in het dub belspel, waarin ze fout op fout sta pelden en in drie sets werden ver slagen. In de tweede mix persten Vernooy en De Lange er nog wat uit, ze kwamen met 2-1 voor, maar hadden toen zoveel gegeven dat ze alsnog met 3-2 verloren. Het uur van de waarheid voor Badso is bijna aangebroken. Leus- der BC wordt zondagmiddag om 13:00 uur geserveerd Stomverbaasd stond Dave Batts langs de kant in de Nieu- wegeinse sporthal. Hij kon zijn ogen niet geloven wat daar zich in de tweede helft afspeelde. Hij probeerde van alles, wissel de spelers, nam time-outs, maar het mocht niet baten. Red Stars verspeelde in de tweede helft de 24-40-voor- sprong tegen New Stars op dra matische wijze: 84-69. 'Ik heb er geen woorden voor, je wil het niet geloven als je het niet zelf hebt gezien', stamelde de ver bouwereerde basketbalcoach. Waar hij een week eerder de ab sentie van Manfred Dikkers op voerde als een van de redenen voor het verlies tegen BC Utrecht, was hij ditmaal niet te spreken over zijn center. 'Hij blokte niet uit, zijn man heeft in de tweede helft zeker twintig punten ge maakt, alleen al uit de rebound.' Er schortte meer aan het spel van de Soesters die in de eerste helft de stand op de ranglijst tot uiting hadden gebracht, maar na de her vatting een diepe val maakten. De passing was belabberd, de bal werd te hoog, te laag of te zacht inge speeld en er werden verkeerde keuzes gemaakt. Had Dikkers twee man op zijn nek, dan ging de bal toch naar hem. New Stars rook bloed en wiste de achterstand binnen zes minuten weg. In de tien speelminuten daar na had Red Stars nog steeds kans om te winnen, want vijf minuten voor tijd bedroeg de achterstand slechts zes punten. Vijf keer balver lies was evenwel dodelijk voor de Soesters, die in de tweede helft 60 punten tegen kregen en bij wie het schaamrood goed kleurde bij het wedstrijdshirt. Het damesteam van Robert Oos terhof rekende in Utrecht af met Niels Stensen, waarmee het voor af de derde plaats deelde. De nieu we press, waarbij twee basketbal- sters de spelverdeelster van de te genstander onder druk zetten en de drie anderen de pass-lijnen moeten afsnijden, sorteerde vaak effect. Red Stars kon er regelma tig een tussensprintje door plaat sen. Minpuntje was dat Red Stars te veel makkelijke scoringskansen verprutste, zodat het uiteindelijk spannend bleef. Met nog achttien seconden op de klok had Red Stars een voorsprong van één punt én balbezit, maar een slechte pass maakte daar een ein de aan. Een opzettelijke fout van Suzanne van Velzen betekende dat Niels Stensen twee vrije worpen mocht nemen en daarna balbezit zou krijgen. Beide pogingen gin gen mis en in de laatste seconden verspeelden de Utrechters op hun beurt de bal, zodat het 63-64 in het voordeel van Red Stars bleef. Hans de Wit wordt met in gang van volgend seizoen hoofdtrainer van S.O. Soest. De 41-jarige inwoner van De Meern stapte onlangs op bij zaterdag eersteklasser Montfoort, waar hem het werken door derden onmo gelijk werd gemaakt. Voor zijn dienstverband in Montfoort loodste De Wit De Meern naar de eerste klasse. Daarvoor was hij vier jaar hoofdtrainer van DOS, waar mee hij drie periodekampioen schappen behaalde. DOS is de club waar het alle maal begon voor De Wit. Van zijn 8s,e tot 17c speelde hij in de jeugd, vervolgens elf seizoenen in het eerste en uiteindelijk nog vijf jaar bij Elinkwijk. Bij deze hoofdklasser werd hij jeugdtrai ner en zette hij het samenwer kingsverband met PSV op, voordat hij eerst de A-junioren en daarna de selectie van zijn eigen kluppie DOS onder zijn hoede nam. Straks wordt De Wit de opvol ger van Henk van Asch die in november instapte toen Ruud Vork om gezondheidsredenen moest afhaken. Aardig om te weten: tijdens de opleiding voor trainer/coach 1 was De Wit kamergenoot van Peter Vïsee die Soest van de tweedfl klasse naar de hoofdklasse bracht. In het dagelijks leven is De Wit, getrouwd en vader van een zoon en een dochter, program meur bij KPN Telecom. Bij de heren van de Duinkik kers verwachten ze dat ieder moment de eerste overwinning kan worden bejubeld. Wellicht is het zondag al zover, wanneer het niet hoog aangeslagen Or- cano'75 op bezoek komt in het Spleasure Centrum Soest. Redenen van het optimisme bij de waterpoloërs zijn het stijgende spelniveau, wat zaterdag net niet voldoende was om van IJsselmeer te winnen (7-6-verlies) en het feit dat Ron van de Plaats de coaching op zich heeft genomen. Het vlaggenschip van de Duinkik kers leek een beetje stuurloos, na dat de vorige trainer coach aan het begin van dit seizoen opstapte, omuat enkele spelers ook al waren gestopt. Met een coach aan de kant, scheelt het de helft, vond Marcel Pappot die afgelopen weekeinde een van de vier spelers was die scoorde. De Duinkikkers hadden de uit wedstrijd moeten winnen, maar verzuimden voldoende gebruik te maken van man meer situaties. Elf keer waren de Soesters in overtal, maar dat leverde slechts drie doel punten op. IJsselmeer had geen een keer een numerieke meerder heid, maar kreeg wel een strafworp toegekend. Dat was in het laatste kwart, waarin de Duinkikkers be zig waren een 7-4-achterstand weg te werken. Doelman Jeroen van. Drie stopte de vrije inzet op mira culeuze wijze, maar het feest werd niet compleet, want de Duinkik kers kwam uiteindelijk tijd te kort om minimaal de gelijkmaker te produceren. Zowel de dames als de heren van Stam/SoVoCo hadden za terdag een op papier 'verplicht nummer' af te werken. Belang rijk was dat beide ploegen geen setverlies zouden lijden. De coaches Gert Veldhuizen en Jurjan van Slooten kunnen te vreden zijn na de 4-0-zege van hun team. Het tweede team van eredivisie club Sneek kreeg in De Bunt geen kans van de volleybalsters. De Friezinnen namen veel risico in de service in de hoop dat ze het Stam/SoVoCo moeilijk konden maken, maar de thuisclub liet zich niet van de wijs brengen. Vooral Marit Fakkeldij stak zaterdagmid dag sinds enige tijd in goede vorm en dat verheugde Veldhuizen. 'Dat heeft het team goed gedaan. Men taal hebben we een goede ontwik keling doorgemaakt. Ik vind dat er steeds meer meiden naar de top van de eerste divisie groeien, ik hoop dat ze er straks ook eens al lemaal tegelijk staan.' Stam/SoVoCo had weliswaar moeite in het ritme van de wed strijd te komen, maar dat had geen gevolgen voor het scoreverloop. De Soester club pakte de eerste sets met 25-22, 25-14 en 25-19 en kwam daarna even in de proble men. Het werd 4-10, maar vanaf dat moment lag het initiatief weer bij Stam/SoVoCo. 'Goede teams gaan vanaf de 20 punten hun bes te volleybal spelen', verklaarde Veldhuizen een van de verschillen met Sneek 2, waarvan de laatste set met 25-18 werd gewonnen. Beker Drie dagen eerder vond Stam/ SoVoCo zijn Waterloo in het be kertoernooi. In de tweede ontmoe ting binnen vijf dagen met Marti- nus kon het Soester team niet op nieuw de nummer negen van de eredivisie aan het zweten brengen. Na de 3-2-nederlaag in Amstel veen werd het vorige week 1-3 voor Martinus. 'Ik heb er een goed gevoel aan overgehouden. We heb ben aardig van ons afgebeten, maar Martinus was een maatje te groot. We hebben aan publieksbin- ding gedaan en twee spectaculaire wedstrijden gespeeld. In het twee de duel konden wij niet zo onbe vangen spelen als in het eerste en Martinus benaderde ons ditmaal anders, Ik heb tot en met de laat ste bal genoten, maar er is toch sprake van kwaliteitsverschil.' Vandaar dat in Maartensdijk met 0-4 moest worden gewonnen van Salvo'67 en dat deed de ploeg van Van Slooten, zij het 'stroefjes'. De volleyballers waren na een pauze pas anderhalve week in training en weten dat het spel van Salvo'67 Heren De heren spelen maandag 21 ja nuari de halve finale om de regio beker (om 21:00 uur in De Bunt tegen Oberon) en zijn al verzekerd van deelname aan het bekertoer nooi voor divisieteams, dat in fe bruari van start gaat. Dat beteke nen extra zware (oefenwedstrij den voor de volleyballers die in de competitie het zich niet kunnen veroorloven te verzwakken. hen niet ligt. In de problemen kwam Stam/SoVoCo niet, of het moet in de derde zijn geweest, toen Salvo'67 dreigde de stand daarin in evenwicht te trekken. Het werd 21-25, 18-25, 22-25 en 19- 25 na een wedstrijd, waarin aan Soester zijde Roy van de Broek en Brad Taylor het beste spel lieten zien. Van Slooten had gehoopt dat Ge- mini een of meer punten zou laten liggen tegen AGAVS, maar de koploper maakte geen fout. De achterstand van Stam/SoVoCo blijft daardoor een punt. 'Ik vrees dat het een tweestrijd met Gemi- ni gaat worden en ik zie hun niet meer veel punten verliezen', aldus Van Slooten die 15 maart met zijn spelers naar Hilversum moet voor wellicht het beslissende duel in de competitie. Foto: Aido Allessie Marit Fakkeldij (links) en Tama ra Smit leggen een verdedigings- schild aan tegen de aanval van Sneek 2. De Friezinnen kregen za terdag geen kans in De Bunt. ."TV -W i Assurantiemakelaars

Soester Courant | 2002 | | pagina 15