't Fierhuis: uniek Soester project V C-drie zi 'Droogslapen is te leren' prof WOENSDAG 16 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 16 Begeleid zelfstandig wonen voor gehandicapten specialist in AU Wheel Drive AWD Morgenavond informatieavond WOENSDAG 16 JANUARI 2002 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEGEMEENTE SOEST 1 Snelheidscontrole Rijverbod 'Geen confectie, maar een maatpak.' Zo ongeveer luidt de filosofie achter 't Fierhuis, een nieuw Soester project voor de huisvesting van een aantal ver standelijk gehandicapte kinde ren, op weg naar (begeleide) zelfstandigheid. De bewoners kunnen daar - onder toezicht hun eigen leven leiden. Dc nieuwe regeling van het per soonsgebonden budget schept de mogelijkheid om die zorg 'in te kopen' bij een zorgverlenende in stelling. De kinderen zijn daardoor niet langer aangewezen op de tra ditionele centra voor verstandelijk gehandicapten, waar het nogal eens voorkomt dat de 'goeden' onder de 'kwaden' moeten leiden. Zo zien althans de initiatiefnemers van het project, Fred Klinkhamer en Harry Gundlach, het. 'Vroeger werden zulke kinderen helemaal weggestopt; later kwam er meer aandacht voor hen en werden ze ondergebracht in een mooi huis in het groen, maar wel met een hek eromheen, waar je ook verplicht bent de daar geboden zorg af te nemen. En nu is er gelukkig een duidelijke tendens om zorg en huisvesting te ontkoppelen. Dat wil zeggen: ze wonen in een 'ge woon' huis, tussen 'gewone' men sen in, voor zo ver ze dat aankun nen. De zorg die ze nodig hebben wordt dan ingekocht.' Geen grijs huis Fred Klinkhamer en Harry Gund lach - vaders van resp. Lindy (22) en Mare (18) - hebben de ouders van nog tien andere verstandelijke gehandicapte kinderen weten te interesseren voor het ambitieuze project, dat moet gaan bestaan uit tweemaal zes woningen onder één dak. De locatie is nog niet bekend; eerder was het oog gevallen op het Randstad-terrein aan de Eiken laan, maar daarover kon met de projectontwikkelaar geen overeen stemming bereikt worden. Klink hamer en Gundlach zoeken een plek die voldoet aan hun eisen: 'geen grijs huis met een grijs dak in een grijze buurt, maar midden in de bewoonde wereld, het liefst ook een beetje in de buurt van winkels en andere voorzieningen.' 't Fierhuis moet de twaalf bewo ners een flink stuk zelfstandigheid bieden, maar toch ook een beetje de sfeer van een gezin. In het con cept is ruimte gelaten voor o.a. gezamenlijk eten, televisie kijken, een feestje bouwen, misschien wel dansles. De naam 't Fierhuis geeft iets weer van de trots en fierheid die de ouders, maar vooral ook de kinderen hopen te ervaren als ze straks zo zelfstandig als het kan door het leven gaan. Structuur Want dat is uiteindelijk de bedoe ling. 'De meeste kinderen gaan tussen hun 18e en hun 24e het huis Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 uit, en ook deze kinderen zijn daar zo langzamerhand aan toe. De ouders soms óók wel, trouwens... Bij deze kinderen is het dikwijls moeilijk te polsen wat ze willen: soms wel, soms niet. Een stukje zorg is dus onmisbaar: er moet ie mand zijn die de structuur in het dagelijks leven bewaakt, als een soort 'moeder' die een oogje in het zeil houdt en begeleiding geeft bij eten klaarmaken, tafel dekken, wassen, aankleden, tanden poet sen, naar bed gaan, zoals ook moe ders van gewone kinderen - van zeg maar een jaar of twaalf - dat doen. Het gaat daarbij overigens vooral om de avond en de nacht, want overdag zijn de bewoners naar school of andere vormen van dagbesteding.' Tot nu toe hebben Klinkhamer en Gundlach al zo'n tweeënhalf jaar voorbereidingstijd in het project gestoken. Afgezien van de defini tieve locatie is alles zo goed als rond; de plannen zijn uitgewerkt, het gemeentebestuur is tot alle medewerking bereid, er is een stichting opgericht en ook een be heerder gevonden: de Baarnse woningbouwvereniging Eemland neemt het project onder haar hoe de. Het ministerie van VROM heeft al een subsidie van 180.000 gulden toegezegd krachtens de woonstimuleringsregeling. De to tale stichtingskosten zullen volgens Klinkhamer en Gundlach overi gens wel eens tussen de 2 en 3 miljoen kunnen liggen. Sponsors Er is dan ook heel wat geld nodig om het project een bestendige ba sis te geven. Voor een aantal bijko mende voorzieningen - de inrich ting, de tuin, een lift - denken de initiatiefnemers aan het inschake len van sponsors, bijvoorbeeld uit het bedrijfsleven. Ook de 'service clubs' worden benaderd en onge twijfeld zal er ook aan de Soester bevolking steun worden gevraagd voor dit bijzondere woonproject. Gedacht wordt aan een eenmalig evenement, ergens in het najaar, waar men 'tafels' kan kopen. Ver moedelijk zullen er straks ook vrij willigers nodig zijn om het project goed te laten marcheren. Er komt binnenkort een speciale website met informatie, waarop belangstel lenden ook kunnen reageren. Het zal zeker nog wel een jaar of anderhalf duren voordat het Fier huis er staat. De initiatiefnemers zijn optimistisch, maar er moet nog wel het een en ander gebeuren. Wat voor hen vaststaat is dat het in elk geval geen project is van al- leen-maar-twaalf-ouders, maar van de hele gemeenschap van Soest. 'Het past helemaal in deze tijd, en voor Soest is het echt uniek.' Voor Lindy, Joyce, Salina, Saskia, Anne- jet, Jeroen 1, Jeroen 2, Mare, Bram, Douwe, Michiel en Geert- Jan worden het nog spannende tij den, en voor hun oüders uiteraard ook. Maar ze verheugen zich nu al op de verhuizing naar 't Fierhuis, waar voor hen een nieuwe toe komst begint. De toekomstige bewoners van 't Fierhuis (hier zonder Saskia, An- nejet en een van de Jeroenen) kij ken uit naar hun toekomstige on derdak. Peter van derWeij 37 jaar woonachtig in Soest. Was werkzaam in het bedrijfsleven. Raadslid sinds 1996. Lid van de commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Openbare werken, Recreatie en Voorlichting. Staat voor een liberaal sociaal beleid. Wil samen met de inwoners van Soest en Soesterberg blijven werken aan een kwalitatieve, mooie en leefbare Gemeente Soest, is daar door u ook op aan te spreken. Daarom rekent de WD op uw stem! Morgenavond, donderdag 17 januari, organiseert de GGD Eemland een informatieavond over bedplassen voor ouders uit Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Soest en Soesterberg. Er is sprake van bedplassen als een kind ouder dan 7 jaar tijdens de slaap, zonder opzet één of meerdere malen per week in bed plast. Deze kinderen doen een comple te plas in bed. Dit varieert van 2 maal per week tot iedere nacht nat. Overdag zijn zij volledig droog en bij regelmatig drinken gaan ze on geveer 6 keer per dag naar de wc. Bedplassen komt bij jongens twee keer zoveel voor als bij meisjes. Sommige kinderen zijn nog nooit droog geweest en andere zijn een tijdje droog geweest en zijn daar na toch weer in bed gaan plassen. Bedplassen betekent voor een kind niet alléén een nat bed en een nat te pyjama. Het betekent ook niet voldoen aan de verwachtingen van de ouders en de kans op pesterijen door klasgenoten. Het is ook las tiger om te gaan logeren of om aan een schoolkamp mee te doen. Ouders nemen het hun kind soms en zichzelf vaak kwalijk dat het ze niet lukt hun kind 'droog' te krij gen. Informatieavond Tijdens de bijeenkomst, morgena vond in het gemeentehuis van Bunschoten (Stadsspui 1), zal een jeugdverpleegkundige informatie geven over de verschillende ma nieren om kinderen te leren droog te slapen. Er wordt aandacht gege ven aan prijzen, hygiëne, 's avonds opnemen, de kalendermethode, de plaswekker en de droogbedtrai- ning. Opgave kan telefonisch bij het secretariaat van de afdeling jeugdgezondheidszorg van de GGD: S8033-4678111. Er is per avond een maximum van 40 deel nemers. Droogbedtraining Wanneer ouders de informatie avond hebben gevolgd en pogin gen hebben gedaan hun kind droog te laten slapen, kunnen ze, als hun pogingen geen succes heb ben, deelnemen aan een droog bedtraining. De droogbedtraining zal bestaan uit een serie van zes bijeenkomsten van elk twee uur. Na informatie, gaan ouders thuis aan de slag. Wie aan deze training wil deelnemen moet aan een aan tal voorwaarden voldoen: het kind moet 7 jaar of ouder zijn; eerdere pogingen (ook de piaswekker) HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 609 34 55 Internet: www.soest.nl B-mail: info@soest.nl BESLUITEN B&W d.d. 8 JANUARI 2002 WET MILIEUBEHEER CULTUURPRIJS 2001 ONDERWERP Nachtelijke afsluiting en daarmee be veiliging bedrijventerrein De Grach ten Reactie concept-besluit provincie om afwijkend te beslissen op bouwplan aan Birkstraat 111 te Soest Afweging van locaties in ruimtelijke ordening Regionalisering hulpverleningsvoer tuigen Voorstel RVO inzake ingediende be zwaarschrift familie Kersbergen 27 november 2001 tegen de op 1 no vember 2001 verleende bouwvergun ning voor bouwen schoorsteenpijp' Larixlaan 5 te Soest BESLISSING Akkoord gaan met plaatsing draaibomen ter hoogte van de Zuidergracht. Beslissing tot medewerking bouwplan in stand hou den. Brief met zienswijzen versturen aan de provin cie. Kennis genomen van brief VNG over de water- toets. Brief en besluit ter inzage voor raadscommis sie. Consequenties meenemen met de voorjaarsnota 2002. Ter kennis brengen van de commissie ABZ. De bezwaren van de familie Kersbergen ongegrond verklaren. In heroverweging besluit tot verlenen bouwvergunning in stand houden. bouwplaats nr regnr Apollo 172 020002 Christinalaan 5 020003 Ganzetrek 45 010830 Libel 5 010831 Park Vredehof 2a 020001 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN betreft ontvangen plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak en het wijzigen van de zijgevel (plaatsen deur) 4-1-2002 vernieuwen/veranderen van een berging/schuur 4-1-2002 plaatsen van een tuinhuisje 31-12-2001 vergroten van een dakkapel en het bouwen van een dakkapel (achtergeveldakvlak) 31-12-2001 bouwen van een carport 3-1-2002 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN bouwplaats Burgemeester Grothestr. Chr. Huygenslaan Draailier Duinweg Gemini Kerkpad ZZ Koninginnelaan Meidoornweg Patrijsgang Veldm. Montgomeryweg 23-25 010722 Waldeck Pyrmontlaan 40 010734 nr regnr betreft verzonden 6-6a 010331 bouwen van een winkelpand met 3 apparte menten 4-1-2002 4 010657 bouwen van een berging 28-12-2001 59 010636 bouwen van een erker 28-12-2001 47 010763 vernieuwen/veranderen van de kapconstructie van de tussenbouw 4-1-2002 75 010684 41 010692 29 010732 4 010032 14 010804 verbouwen/uitbreiden van de slaapkamer 3-1-2002 bouwen van een zwembad 28-12-2001 plaatsen dakkapel (zijgevel) en het uitbreiden van het woonhuis (verdieping) 3-1-2002 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 4-1-2002 bouwen van een dakkapel op het achtergevel dakvlak 3-1-2002 verbouwen en uitbreiden van een kantoor 28-12-2001 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een dakkapel 4-1-2002 Op grond van dc Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift wor den gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na dc verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van T. Westeneng, Veenzoom 7 te Soest. Het betreft hier een wijzigingsvergunning voor een agrarisch bedrijf. Aan de desbetreffende vergunning zul len voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerpbeschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 17 januari 2002 tot en met 13 februari 2002 in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur en in de bibliotheek aan de Willaert- straat 49b tijdens openingstijden. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde schriftelijke bedenkingen tegen het ont werp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (postbus 2000, 3760 CA, SOEST). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer een indiener van een bedenking daar om verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk tegelijkertijd met de bedenking bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bedenkingen inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling. De vergunning- aanvrager wordt hier eveneens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u vóór 31 januari 2002 een afspraak te maken. Beroep tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer Albert Heijn (Burg. Grothestraat 2). Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instelling zal aan de al gemene voorschriften gesteld bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur voldoen. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN KLAARWATER 2002 Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken ter voldoening aan het bepaal de in artikel 23, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 17 januari 2002 gedurende vier weken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1, bij de af deling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30 - 12.30 uur), in het gemeentelijk INFOcentrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden) en in de plaatselijke bibliotheek in Soest voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Klaarwater 2002. Ingevolge het bepaalde in artikel 23, lid 1 sub c van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende deze termijn schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp bij de gemeen teraad kenbaar maken. De gemeenteraad stelt degenen die hun zienswijze hebben kenbaar gemaakt, in de gelegenheid deze nader mondeling toe te lichten. BESTEMMINGSPLANNEN BETREFFENDE PROSTITUTIE Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken ter voldoening aan het bepaal de in artikel 23, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 17 januari 2002 gedurende vier weken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de af deling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30 - 12.30 uur), in het gemeentelijk INFOcentrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden) en in de plaatselijke bibliotheek in Soest voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Partiële herziening diverse bestemmingsplannen gemeente Soest betreffende prostitutie. Ingevolge het bepaalde in artikel 23, lid 1 sub c van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende deze termijn schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp bij de gemeen teraad kenbaar maken. De gemeenteraad stelt degenen die hun zienswijze hebben kenbaar gemaakt, in de gelegenheid deze nader mondeling toe te lichten. KWIJTSCHELDING ZUIVERINGSHEFFING Formulieren voor het verzoek om kwijtschelding zuiveringsheffing en ingezetenenomslag 2001 van het Waterschap Vallei&Eem zijn verkrijgbaar bij de receptie in de hal van het gemeente huis, Raadhuisplein 1 te Soest. Perceel: Dr. Rupertlaan 7 Lange Brinkweg 61 Prunuslaan 28 Rademakerstraat 33 Stadhouderslaan 59 Valeriaanstraat 203 Amersfoortsestraat 84a Praamgracht 3 Betreft: 1 boom 3 coniferen 1 eik en 1 boom 3 berken 1 conifeer 1 den diverse bomen 1 picea abies Perceel: Klinkveld 16 Boekweitland 78 Valeriaanstraat 55 Birkstraat 109 Birkstraat 131 Park Vredehof la Honingbij 21 Fockenlaan 3 Lange Brinkweg 33 Betreft: 1 eik 1 berk 1 prunus en 1 acacia 1 els 18 populieren, 1 beuk en 2 berken 46 bomen 1 boom 1 den en 2 eiken 1 beuk moeten niet tot een positief resul taat geleid hebben, een medische oorzaak moet uitgesloten zijnen, ouders moeten vooraf een gesprek met de jeugdverpleegkundige heb ben. Op de Birkstraat zijn donderdag morgen 24 kentekennummers op geschreven, omdat de betreffende auto's te hard reed. Dat aantal is relatief laag, gezien het feit dat de snelheid van bijna 2100 voertuigen werd gemeten. Waar de politie stond, mag maximaal 80 kilometer per uur worden gereden. Bij de grootste boosdoener die de politie in het vizier kreeg, sloeg de meter door naar 106. Oude kentekenplaten op e< trokken donderdagavond c dacht van de politie. Ze h automobilist op de Jachth aan en rook meteen een a lucht. De man moest mee n bureau voor de adema waaruit kwam vast te staan te veel alcohol in zijn bloe Hij kreeg daarvoor een rij van 3 uur. De 46-jarige ma zich bovendien bij de rechti den, omdat hij een rijbewi dat al een half jaar ongeldij Wie wint de cultuurprijs 2001? Heeft u uw stem al uitgebracht? De stemkaarten zijn verkrijg baar bij: VW/ANWB-kantoor, De Gouden Snaar, Boekhandel Jongerius, Boekhandel Van der Ven, Gemeentehuis, Bibliotheek Overhees, Boelchandel Marjolein, Gemeentelijke depen dance, Dorpshuis Soesterberg en Bibliotheek Soesterberg. De kaarten moeten voor 24 januari bij de gemeente Soest binnen zijn. De genomineerden voor de Cultuurprijs 2001 zijn: De Soester Kring, Muziekvereniging Odeon Soesterberg, De Open Hof, het Groot Gaesbeeker Gilde, Stichting Literaire Activiteiten Soest, Stichting Muziekkring Eemland en Vereniging Artishock. Vrijdag 25 januari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis reikt wethouder Blom- mers de prijs uit. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. hèt uitbreiden van een woonhuis, Chalonhof 100; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/uitbreiden van een balkon (achterzijde), Valeriaanstraat 76. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing wordt genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, van donderdag 17 januari tot en met woensdag 13 februari 2002, eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen ter inzage gedurende diezelf de termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdehng Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. Eveline Paalvast, hoofd vorige week onder veel belc men van het cultureel centn benoemd tot directeur van Aorta in Utrecht. Ze kwam i tekenen en schilderen naar S de plaatsvervangend direct VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Van 4 januari 2002 tot en met 10 januari 2002 zijn de volgende kapvergunningen verleend. Dc vergunningen zijn verstuurd op 11 januari 2002. Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: W. Beckmanstraat 2 t/m 40 1 esdoorn Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Van 28 december 2002 tot en met 10 januari 2002 zijn de volgende kapvergunningen verleend. De vergunningen zijn verstuurd op 11 januari 2002. Degenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van dc gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest telefoon (035)609 36 43. Dit nieuwe belegginc komende tijd naar ver van de economie. Om op Robeco Economie I Meer informatie op Rabobank. De waarde van uw b resultaten bieden gee Iedere lokale Rabobank teninstelling zijn aan U Toezicht Effectenverkeer overeen vergunning var beleggingsinstellingen. I Rabobank.

Soester Courant | 2002 | | pagina 4