jmsper Beleggen is vooruitzien Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Schaalmodel Windhond vernield C-drie zwaait Eveline Paalvast uit Drukte bij afscheid pastor Sabine Nijland profiteer nu van een herstel van de economie 1 Van Breukelen 'P. Vast-goed 8c Assurantiën Pax Christi Kinderhulp zoekt weer gastgezinnen PAGINA 4 WOENSDAG 16 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 SPECIALE AANBIEDINGEN 1/2 PRIJS 112,99 EURO 30% KORTING 25% KORTING MODE Rijverbod lelheidscontrole Vlaggengooiers Nieuw bij de Rabobank: Robeco Economie Recovery 02/04 rabobank.nl Uw Nieuwe Partij! 16 Procent van fietsverlichting niet in orde .IQ Wi voor verkoopinformatie: Oostergracht krijgt ook draaibomen Service bij Schoemaker KOSTUUMS COLBERTS (Hfl. 249,-) JACKS OVERIGE COLLECTIE W Zuid Tele Zuidpromenade 12-3768 EM Soest Telefoon 035 - 602 35 30 iten niet tot een positief resul- J geleid hebben, een medische:4 zaak moet uitgesloten zijn enl ers moeten vooraf een gesprek 'ij de jeugdverpleegkundige heb- de Birkstraat zijn donderdag- rgen 24 kentekennummers op dreven, omdat de betreffende a's te hard reed. Dat aantal is itief laag, gezien het feit dat de Iheid van bijna 2100 voertuigen d gemeten. Waar de politie id, mag maximaal 80 kilometer uur worden gereden. Bij de otste boosdoener die de politie iet vizier kreeg, sloeg de meter ir naar 106. Oude kentekenplaten op een auto trokken donderdagavond de aan dacht van de politie. Ze hield de automobilist op de Jachthuislaan aan en rook meteen een alcohol- lucht. De man moest mee naar het bureau voor de ademanalyse, waaruit kwam vast te staan dat hij te veel alcohol in zijn bloed had. Hij kreeg daarvoor een rijverbod van 3 uur. De 46-jarige man moet zich bovendien bij de rechter mel den, omdat hij een rijbewijs had, dat al een half jaar ongeldig was. Een 18-jarige Soester en een vier jaar oudere Soesterberger zijn aan gehouden en bekeurd voor balda digheid. De politie betrapte het tweetal toen het zaterdag om 4 uur 's morgens vlaggen (met stokken) van een winkel aan de Smitsweg wegnam en deze in een boom gooide. De politie begreep dat het hier niet om een promotieactie ging en nam de daders mee naar het bureau, waar ze een proces verbaal kregen wegens baldadig heid. Het betonnen schaalmodel van de molen De Windhond in de tuin van Co Uyland aan de Fer- dinand Huycklaan is door on bekenden vernield. Zaterdag morgen ontdekten buren dat. onbekenden in de nacht ervoor niet alleen hun brievenbus hadden vernield, maar ook in de tuin van Uyland hadden huisgehouden. Uyland bouwt als hobby al jaren lang gebouwen na. Enkele daar- deling Communicatie Soest De stemkaarten zijn verkrijg- iel Jongerius, Boekhandel Van arjolein, Gemeentelijke depen- caarten moeten voor 24 januari j Cring, Muziekvereniging Odeon ing Literaire Activiteiten Soest, mtehuis reikt wethouder Blom zijn. ders van plan zijn de volgende ïmde voorschriften: aleriaanstraat 76. er bevoegd binnen een termijn ag 13 februari 2002, eventuele enen. i ter inzage gedurende diezelf- is, afdeling Planologie en Bou- e kapvergunningen verleend. De Eveline Paalvast, hoofd cultuur van C-drie, heeft vorige week onder veel belangstelling afscheid geno men van het cultureel centrum. Ze is per half januari benoemd tot directeur van het Architectuurcentrum Aorta in Utrecht. Ze kwam in november '93 als docent tekenen en schilderen naar Soest en was ook een perio de plaatsvervangend directeur. Namens het bestuur sprak vice-voorzitter Baukje Veile koop een afscheids woord; namens de collega 's deden Idelette de Nooij en Jacqueline v.d. Velden dat. Het cadeau was o.a. een fotoboek over architectuur en beeldende kunst en een keramiek-kunstwerk. Foto: Herman van Dam. nnen 6 weken na verzending van >urgemeester en wethouders van NINGEN ;ende kapvergunningen verleend. icia beuk en 2 berken >r een eventuele vergunning kun- ickendmaking kenbaar maken bi) s 2000, 3760 CA Soest, telefoon Dit nieuwe beleggingsfonds belegt in die sectoren en bedrijven die de komende tijd naar verwachting het meest zullen profiteren van een herstel van de economie. Om daar optimaal van te profiteren kunt u nu inschrijven op Robeco Economie Recovery 02/04. Meer informatie op www.rabobank.nl en bij uw adviseur van de Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Iedere lokale Rabobank en andere onderdelen van de Rabobank Groep die als effec teninstelling zijn aan te merken, zijn als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Genoemde beleggingsinstelling beschikt over een vergunning van de Nederlandsche Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Het prospectus is vanaf 7 januari 2002 verkrijgbaar bij uw Rabobank. Rabobank van, zoals typisch Soester boeren huisjes, heeft hij in de voortuin staan. Het pronkstuk van die ex positie was de molen De Wind hond. Het was trouwens het twee de exemplaar. Het eerste verkocht hij ruim een jaar geleden aan een architect in Hilversum, die er he lemaal weg van was en het ter ver fraaiing van z'n eigen tuin over nam. Vandalen hebben niet alleen de molen van z'n voetstuk geduwd, waardoor onder meer de wieken van aluminium en koper het bega ven, ook een tiental paddestoelen die rond de molen stonden moes ten het ontgelden. Verder bleek een Soester boerenhuisje te zijn verdwenen. Uyland neemt aan dat de daders dit onderweg in een wei land hebben weggegooid en hoopt Co Uyland bij het vernielde schaalmodel van de molen De Windhond. Hij hoopt dat hij de schade kan herstellen. Foto: Eemland Pers. dat het nog teruggevonden wordt. Uyland vermoedt dat de daders jongelui zijn die niet uit de buurt komen. 'Misschien hebben ze er gens een feestje gehad.' Of de schade aan de molen hersteld kan worden weet hij nog niet. Hij moet het zware betonnen gevaarte eerst grondig onderzoeken om te kijken hoe groot de schade precies is. Als deze beperkt is gebleven tot de wieken is het te doen en kan de molen binnenkort weer in volle glorie de blikvanger van de tuin zijn. Vele belangstellenden hebben- afgelopen zondag 13 januari afscheid genomen van pastor Sabine Nijland die na bijna 6 jaren arbeid uit Soest vertrekt. Om 10.00 uur begon in de Pet rus en Pauluskerk aan het Kerkplein de afscheidsdienst, die voorgegaan werd door Sa bine zelf en de overige pastores van Soest. De dienst had als thema 'Wat de toekomst brengen moge'. Parochi anen van de vier Soester parochies, familieleden van de pastor en vele genodigden, vulden de kerk. Het Caeciliakoor zong o.l.v. Henk de Ruig de Petrus- en Paulusmis. Het was een schitterende viering, waar in parochianen hun wensen naar Sabine uitspraken namens hun ei gen parochie en waarin Sabine zelf een indrukwekkende afscheid spreek hield. Na de dienst werd de aanwezigen een kop koffie aange boden en kreeg men.de gelegen heid Sabine toe te spreken. De sprekers waren o.a. Ineke Spij ker namens de parochie Petrus en Paulus en Frits van Wesemael na mens het Algemeen Bestuur. Ook vertegenwoordigers van diverse vrijwilligersgroeperingen richtten het woord tot de afscheidnemende pastor. Een belangrijk moment was ook het overvendelen van Sa- Van de fietsverlichting in Soest is 16 tot 20 procent niet in orde. Dat is vorige week gebleken tijdens controles. Op de Stadhouderslaan werden dinsdag tussen zeven uur en half negen 646 fietsers staande gehouden voor een meting. Bij 50 fietsen mankeerde er iets aan de verlichting, van 50 andere deed de verlichting het zelfs helemaal niet. Twee dagen later bleken 76 van de 390 tweewielers onvoldoende of helemaal geen verlichting te heb ben. Dat is bijna 20 procent. Deze controle vond 's ochtends plaats op de Birkstraat. De meting werd verricht om te kij ken wat het effect was van de ver schillende controles die de politie in december had uitgevoerd. De regionale doelstelling is dat 3 op de 4 fietsen de voorgeschreven verlichting moeten voeren. Soest scoorde bij de twee genoemde controles 80 tot 84 procent. De politie concludeert daaruit dat de controles van december wel dege lijk effect hebben gehad, maar blijft de komende periode de fiets verlichting in de gaten houden. bine door het Groot Gaesbeker Gilde, dat met enkele mensen ver tegenwoordigd was. Icoon De heren van het Caeciliakoor zongen een speciaal voor het af scheid gecomponeerd lied. Ook de overige aanwezige pastores en le den van de coördinatiecommissie waren aan het componeren gesla gen en brachten hun liedjes ten gehore. Verrassend was het cadeau dat Sabine aanbood aan de heer Wim van Doorn. Dit cadeau, een icoon, is bestemd om opgehangen te worden in het binnenkort te openen Stiltecentrum waarvan Sa bine de animator is geweest. Dit gebaar werd beloond met een groot applaus. Vervolgens kreeg men, onder het genot van een hapje en eèn drank je, de gelegenheid afscheid van Sabine te nemen. Velen uit Soest, o.a. de burgemeester, maakten hiervan gebruik maar ook afge vaardigden van o.a. de Samen op Weg kerken, de Raad van Kerken, de parochies van Soesterberg en Baarn en van Dekenaat 't Sticht uit Amersfoort. Sabine 'mocht veel cadeaus in ontvangst nemen maar ook ontving zij giften voor haar project in Oeganda. De laatste die haar de hand schudde heeft lang in de rij moeten staan; een teken dat Sabine, die ziekenhuispastor wordt in Doetinchem, geliefd was bij ve len. P.S. De totale opbrengst voor het project voor Oeganda was afgelo pen zondag nog niet bekend om dat de rekening nog niet afgesloten is; er kan dus nog steeds gestort worden op rekeningnummer 3599.03444 t.n.v. Soester Paro chies i.z. inzamelfonds. NIEUW IN DE VERKOOP Gevraagde koopsom 317.000,- k.k. k&ÉÉlÉlS NIEUW N DE VERKOOP Gevraagde koopsom 220.000.- k.k. I NIEUW IN DE VERKOOP Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai-en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Korte Brinkweg SOEST Midden in het centr. v. Soest, a.d. v. Weedestr., op de 1e verd. gel. recent geh. gerenov. 3-kamermaisonnette (ca. 115 m2) met gr. dakterr. (ca. 37 m2) en berging op de beg. gr. Ind.: entr., mk, L-vorm. woonkm (ca. 30 m2), gr. luxe eetkeuk. (ca. 15 m2) met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., afz.kap, combi- magn., afwasm., gaskookpl., gran. aanr.blad), rm toil. met font.bakje en hal. 1e Verd.: over/., luxe badkm met ligbad, ap. douche en vwt, oudersl.km met ingeb. schuifdeurkast, kl. sl.km en bergkm. Zolder met vlizotr. Alg.: deze maisonnette verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. dub. glas en c.v. De servicekosten bedr. slechts 43,- p.m. Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr.hal is o.a. v.z.v. krachtstr. in- stall., toil.groep met keuken, verlichtingsapp. en alarminstall. Perceeloppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 225.000.- k.k. Gevraagde koopsom 545.000.- k.k. Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) Van Weedestraat SOEST Midd/en in het winkelcentrum (A1) van Soestdijk gelegen roy aal karakteristiek winkel-woonhuis direct aan de winkelpro menade. Ind.: ruime winkel (ca. 54 m2), hal, toil., grote kelder (ca. 25 m2), magazijn/verkoopruimte (ca. 12 m2) en kantoor (ca. 9 m2). 1e Verd.: overl., ruime woonkm. met open haard, mod. eetkeuk. 2e Verd.: overl., grote slaapkm. (ca. 24 m2}, mod. badkm. met ligbad, aparte douche en dubb. v.w.t. en apart toil. Alg.: dit winkel-woonhuis is recent geheel gemod.: o.a. nieuwe plafonds met indirecte verlichting, c.v.-combike- tel, elektra (14 groepen aardlek), hardstenen voorgevel, wandafwerking en vloeren (o.a. granieten- en houten sier- vloeren). Tevens heeft dit winkel-woonhuis op de 1e verd. nog een groot dakterras. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 271.000,- v.o.n. Willem de Zwijgerlaan SOEST In het centrum van Soest aan rustige kindvriendelijke laan gelegen, royale hoekwoning met garage en zonnige tuin (215 m2, zuidligging). Ind.: hal, k.k., toil. met fontein, keuken, ruime woon-eetkm. met open haard. Verd.: overl., douchecel met 2e toilet en 3 ruime slaapkm. Zolder: met vaste trap en mog. voor 4e slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 293.000.- k.k. Gevraagde koopsom 613.000,- k.k. De Genestetlaan 12 SOEST Aan eervvao-'>--^r^)^U?__^TïtTSoest-Zuid gel. halfvr.st\ Vj^Jrfiï'garage (2 auto's), wijnkel der en aV-*geCvrije zonnige tuin met loggia. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO fj MAKELAAR Konmginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukeltsHvorldonline.nl Bewaar de Soester Couranten! 27 febr. 2002 komt er weer een Logo puzzel in deze krant. De werkgroep Amersfoort van Pax Christi Kinderhulp is op zoek naar gastgezinnen voor 40 kinderen uit Bosnië. Het gaat om kinderen van voorna melijk 8 tot 12 jaar, die van 7 tot 27 april in ons land zullen verblijven. 'Om deze kinderen weer nieuwe moed en toekomstperspectief te bieden, zijn wij op zoek naar en thousiaste gezinnen die hun huis drie weken open willen stellen voor deze Bosnische kinderen', al dus een woordvoerder van de or ganisatie die sinds 1991 actief is om Kinderen uit voormalig Joego slavië een fijne vakantie te bieden in Amersfoort en omgeving. De logeetjes worden" altijd per tweetal in een gastgezin geplaatst, zodat ze ook steun aan elkaar heb ben. Wie twee logeerbedden en een warm hart heeft, wordt ver zocht te bellen naar Ellen Vreug- denhil, 88 033-4801690, of Joke van 't Hof, S8 033-4808326. Pax Christi Kinderhulp is een alge mene organisatie van vrijwilligers, voorzien van het CBF keurmerk. Door middel van dit soort activi teiten wil ze een reële bijdrage le veren aan onderlinge verdraag zaamheid en vrede in de wereld. DE CROOT5TE SORTERIN6 IN SOEST EN OMSTREKEN NATUURLIJK BIJ: DILLENBURGLAAN 12. SOEST TEL: OÏ5-601234O WWW.VOORBIJ.NL De Oostergracht, het bedrijventer rein dat momenteel aan de Ko ningsweg wordt ontwikkeld, krijgt draaibomen. Die komen te staan bij de toegangsweg, ter hoogte van de Zuidergracht. De bomen ko men er ter beveiliging van het ter rein. De gemeente heeft de Stich ting Bedrijvenkring De Grachten toestemming gegeven de draaibo men te plaatsen. In 1996 gebeur de hetzelfde bij bedrijventerrein De Grachten. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige eparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5