21, Knijn op 'majestueus niveau' Poëzieversjeswedstrijd over 'vriendschap' op Gedichtendag Klein Soester Koor zoekt sopranen arttóhocK iclaim Object 'Steenlinde' geplaatst aan gevel galerie 'Weg met de kleine lettertjes' Bert Grotjohann maakt Cultuurprijs voor Soest Literaire filmavond: 'De ontdekking van de hemel' PAGINA74 WQE!SiSDAG 23 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 Helman/ W 'Brekebeen' i I M I N G Extra cursus assertiviteit Scholen Soest(erberg) werken mee Voorlichtingsactie bibliotheek Cursus Nederlands en kennismaken met de computer NPB-koor zoekt nog tenoren en nieuwe bassen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Pennen, vellen en gebakken brieven Werk aan weg Cursus 'Leren leven met diabetes' Vrijdagavond uitreiking 4 Donderdag 7 februari in Artishock Bluesnight met Blues Authority 'Songs from the Second Floor' Jazzconcert met Big Band Maarn de totaal vernieuwde afdeling krijgt vakkundig advies, eventueel >or een snelle perfecte afwerking, n en sfeervol bij u thuis! ilINGTEXTIEL V DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 c Donderdag 24 januari Marjoleine de Vos Op donderdag 24 januari is de co lumniste/ essayistc/dichteres Mar joleine de Vos in C-drie te gast bij de Stichting Literaire Activiteiten Soest. Lezers van NRC Handels tad kennen haar van de boekbe- irckingen en columns die zij ihrijft als redacteur van deze krant. Met de bundel 'Zeehond •aag' (derde druk 2001) prescn- :ecrt zij zich als dichter. De bundel staat uit eenendertig gedichten en is van een verrassende kracht en irspronkelijkheid. De Vos schrijft rijpe en rijke poëzie waarin klassie ke mythen, bijbelse verhalen ert het werk van andere dichters mee klinken, maar die een onmisken baar eigen karakter heeft: licht, Sbecldend en beweeglijk. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 5,00; Vrienden van de SLAS 3,00. Reserveren: theaterkassa G-drie, Willaertstraat 49, J',©6095829 (ma-vr 10:00-18:00 uur), of boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1 886012419. Marjoleine de Vos Voensdag 30 januari Jeugdtheater Hobo en het Hand theater spelen op woensdagmid dag 30 januari in C-drie de voor stelling 'Brekebeen'. Vroeger was Donna een prachtige pop met glanzende pijpenkrullen, in een schitterende baljurk. Nu is ze kaal en versleten. Ze ligt in een kelder tussen het kapotte speelgoed. Ge lukkig heeft ze gezelschap van Sloeber, een lappenpop zonder oren. Op een dag struikelt Jip hun leven binnen, een clownspop met een gebroken been. Drie afgedank te poppen, geen kind wil nog met ze spelen. Was ik maar zoals vroe ger, denkt Donna. Sloeber trekt een muts over zijn ontbrekende oren, zo ziet hij er toch prima uit? 'Ik heb lekkere flaporen en een volle bos haar. Als ze mij repare ren, kan ik hier zo weg,' zegt Jip. 'Brekebeen' wordt gespeeld door een dove acteur en twee horende actrices. In hun onderlinge com municatie maken ze gebruik van respectievelijk de Nederlandse ge barentaal en het gesproken Neder lands, zonder dat er wordt getolkt. De voorstelling is toegankelijk voor zowel horende als dove kin deren vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: €3,50/€4,50 (volwassenen). Kaarten reserveren en informatie: cultureel centrum C-drie, Willae rtstraat 49, 3766 CP Soest; thea terkassa: ©6095829; ma t/m vr 10:00-18:00 uur, en een uur voor de voorstelling. Scène uitBrekebeen Foto: Syll Schaap. Wegens grote belangstelling start op woensdagavond 30 januari een extra assertiviteitscursus bij drs. A. Niemeijcr-van Leeuwen. De cur sus bestaat uit 12 wekelijkse bij eenkomsten van 19:00 tot 21:30 uur. In de cursus leer je o.a. zelf richting aan je leven te geven, je zelfvertrouwen te vergroten, dui delijk te zijn in contact met jezelf en de ander, je gevoel te uiten zon der een ander nodeloos te kwet sen, met kritiek, agressie en waar dering om te gaan, nee te zeggen zonder je schuldig te voelen, je ei gen mening te geven, te onderhan delen, niet over je heen te laten lopen en hyperventilatie en ang sten te hanteren. In de groep wordt geoefend met nieuw gedrag. Met elke cursist vindt vooraf een kennismakingsge sprek plaats. Inlichtingen en aan melding: drs. A. Niemeijer-van Leeuwen, psycholoog NIP, BIG rcg., ©6033286 (bellen liefst tus sen 8:30 en 9:00 uur 's ochtends of tussen 18:00 en 19:00 uur 's avonds). Op zaterdag 2 februari wordt in het Wesopa-theater te Weesp het negende Iers, Schots en Scheef festival gehouden. Ook de bekende Soester muziek groep Knijn zal daar weer pre sent zijn. Ondanks/dankzij het huwelijks feest van Willem-Alexander en Maxima rekent men op veel be langstelling. Met Knijn als con stante factor op het festival is ook dit keer weer een juist evenwicht gevonden tussen Ierse, Schotse en Scheve muziek. Bij de repertoire keuze van de deelnemende bands wordt vast en zeker rekening ge houden met de koninklijke gebeur tenissen. Het unieke festival, 'van majestueus niveau,' belooft dus een groot succes te worden. Wees er snel bij! Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij Hans van Hees, ©6026618. Op de Nationale Gedichten dag 2002, donderdag 31 ja nuari, reikt burgemeester Jans sen s middags om half vier in de bibliotheek de prijzen uit voor de aardigste 'poesievers- jes', die door basisscholieren zijn gedicht. In de jeugdafde ling van de bibliotheek is vanaf morgen tot 6 februari een ex positie te zien van de poëzie versjeswedstrijd, waarvoor acht basisscholen hebben inge schreven. Dat zijn de Klimop, de Buut, de Bron, de Postiljon, de Prof. Wate- rinkschool, de Driesprong, de Montessorischool en de Ludger- usschool. De groepen 5 t/m 8 heb ben op uitnodiging van de SLAS en de bibliotheek versjes geschre ven over het thema 'Vriendschap' en hun 'poesie' geïllustreerd met 'plaatjes'. In de klas hebben de kinderen op het meest favoriete versje gestemd. Het versje dat door de klas is uitgekozen als beste wordt opgestuurd naar de SLAS. Vandaag (woensdag 23 januari) moeten alle inzendingen binnen zijn. De wedstrijd en de tentoonstelling zijn georganiseerd en ingericht door Lisette de Zoete en Natasja Kemp (stagiaire bij C-drie). De beste inzendingen zijn vanaf mor gen te bezichtigen in de biblio theek aan de Willaertstraat en de bezoekers kunnen bepalen welk versje in aanmerking komt voor de publieksprijs. Een deskundige jury, bestaande uit de bestuursleden van de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), zal uitmaken wie de eerste, de tweede en de derde prijs krijgen. De SLAS, die voor de der de achtereenvolgende keer de Ge dichtendag in Soest organiseert, heeft zich dit jaar uitsluitend ge richt op de jeugd. Op donderdag 31 januari zijn leraren, klasgenoot jes, vrienden en vriendinnetjes, opa's en oma's allemaal welkom bij de feestelijke uitreiking van de poëzieversjeswedstrijd in de Open bare Bibliotheek Soest om 15:30 Radio Soest Radio Soest stemt op de Gedich tendag 2002 de hele programme ring af op het landelijke thema 'Levensliederen'. Van 's morgens acht tot middags zes uur. Om 8:00 uur besteedt Eef van der Horst in zijn dagelijkse programma 'Goede morgen Soest en Soesterberg' aan dacht aan internationale levenslie deren, terwijl Thari Schröder om 14:00 uur alleen Nederlandse smartlappen laat horen van de Zangeres zonder Naam tot aan Jacques Herb. Na het muzikale programma 'Poesieplaatjes' van Liesbeth Gan- kema en Jan Visser interviewt Ernst Jawetz de Soester vertaler van oud-Franse verzen Dick Ko- blens. 's Middags ontmoet Peter Ensdorff, bestuurslid van de SLAS, de in Soest wonende en werkende dichter/filosoof Tuna Prekpalaj uit Kosovo en praat Jan Visser met de Soester zondags dichter Ton Majoor. Deze drie praatprogramma's worden opge luisterd met veel poëzie. In de re guliere nieuwsrubrieken 'Soest Actueel' en 'Lunchroom' worden vraaggesprekjes gehouden met Natasja Kemp, Lisette de Zoete en de directeur van de Postiljon. Zie voor een volledig overzicht van Radio Soest die dag de speciale krant 'On Air', die volgende week verschijnt in de Soester Courant. Landelijk Voor meer informatie over de lan delijke activiteiten op deze derde Gedichtendag kan men terecht op: www.poetry.nl/gedichtendag. Bij Natasja Kemp heeft de Gedich tendag 2002 in Soest georgani seerd. de Bezige Bij verschijnt op 31 ja nuari de bundel 'De Groeten' van Hugo Claus. Bij uitgeverij Podium de bundel 'Het Lichte Gedicht' met grappige en gekke gedichten uit Nederland en Vlaanderen. Ger- rit Komrij, onze Dichter des Va derlands, richtte ter gelegenheid van de Gedichtendag vorig jaar de PoëzieClub op, die volgende week officieel van start gaat met het eer ste nummer van het PoëzieClub- blad 'AwaterHet is het eerste en enige literaire blad dat zich volle dig op poëzie richt. Nadere infor matie bij Stichting PoëzieClub p/a William Boothlaan 4, 3012 VJ Rotterdam, ©010-2822777. Aan de gevel van Galerie de Steenlinde in Soest is het ob ject 'Steenlinde' van kunste naar Manja Hazenberg ge plaatst. Zij kreeg de vrije op dracht van galeriehouder Ron Geurs. Er ontstond een object van cortenstaal en leisteen. Naar aanleiding van deze opdracht is ook een tentoonstelling geopend van haar werk, die bestaat uit kera miek en objecten uit staal en hout. Werk van Manja Hazenberg is in bezit van het Gemeentemuseum in Arnhem. Aan üe wand hangt het werk van de jonge kunstenaar Babet Olde Weghuis. Tijdens de opening hield haar leraar Hans Dingjan een bespiegeling waarin hij zei dat de kracht van Babet is dat zij op tijd stopt met schilderen. Haar werk is divers van aard: mys tieke landschappen afgewisseld met rood getinte doeken die bewe ging verbeelden. De tentoonstelling loopt tot 3 maart en is geopend van donder dag t/m zondagmiddag, 13:00- 17:00 uur, in Galerie de Steenlin de, Lindenlaan 1. Lezen is een ontspannende, boeiende of leerzame bezig heid. Voor de meeste mensen is het lezen van een boek van zelfsprekend. Maar als je wat slechter gaat zien of een boek moeilijk kan vasthouden van wege een handicap (MS, reu ma, afasie of Parkinson) kan lezen heel vermoeiend zijn. Om tc kunnen blijven lezen zijn er nog verschillende mogelijkheden, zoals grootlettcrboekcn, lceslocpen of gesproken boeken die te beluis teren zijn op cassettebandjes. In de periode t/m 9 februari organiseert Bibliotheek Soest, Willaertstraat 49, een tentoonstelling over ge sproken boeken. De tentoonstel ling biedt informatie van de NLBB, de Nederlandse Luister- en Braillebibliotheek. In aanvulling op deze tentoonstel ling geven medewerkers van de NLBB en van Bartiméus, de regio nale hulpverlening aan mensen met een visuele handicap, een voorlichtingsbijeenkomst over de dienstverlening van hun organisa tie. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 29 januari van 9:30 tot 11:00 uur. Tijdens deze presenta tie is er een uitgebreide uitleg en zullen weer andere materialen wor den getoond dan die te bezichtigen zijn tijdens de tentoonstelling. Bibliotheek Soest nodigt iedereen die meer over dit onderwerp wil weten van harte uit. De toegang is gratis. Belangstellenden voor de informatiebijeenkomst wordt vriendelijk verzocht zich aan tc melden bij de bibliotheek: ©6095811. Bij ROC De Amerlanden start donderdag 21 februari de cursus Nederlands en kennismaken met de computer. De serie lessen is bedoeld voor Soesters die teksten willen maken met het programma Word onder Windows en een vooropleiding hebben van maxi maal mavo. Tijdens de Nederlandse les wordt aandacht besteed aan veel voorko mende spelling- en grammatica problemen. De cursist leert brieven schrijven en creatief schrijven. De Spelling kan meteen op de compu ter worden geoefend. Ook wordt kennisgemaakt met internet. De cursus bestaat uit 15 lessen die telkens op donderdag van 9:00 tot 11:30 uur (behalve in de schoolva kanties) worden gehouden in het Orlandogebouw aan de Di Lasso straat. Deelname kost 34,03 en 15,88 aan materiaalkosten. Wie nog niet eerder bij ROC De Amer landen een cursus volgde, moet 18,15 inschrijfgeld betalen. Voor informatie en/of aanmel ding, 6038090. Met 20 leden timmert het NPB- koor aan de weg, maar het gezel schap zou graag nieuwe tenoren en bassen verwelkomen. Daarvan zijn er nu met respectievelijk twee en drie zangers eigenlijk tc weinig. Tenoren en bassen, maar natuurlijk ook sopranen en alten, kunnen daarom zo instappen als ze willen. Het NpB-koor zingt religieuze lie deren, maar tevens operetteklan ken en volksliederen uit diverse landen. Het repeteert iedere dins dagavond van acht tot tien uur in de NPB-kerk aan de Rembrandt- laan (ingang bij de parkeerplaats aan de Picter de Hooghlaan). Belangstellenden kunnen vrijblij vend langskomen en meezingen of contact opnemen met mevrouw Jansen, 6025434. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Op dinsdag 26 februari start aan de Volksuniversiteit Soest een nieuwe cursus van vier avonden over schrijfmaterialen uit het ver leden. Als we nu een vel papier uit de printer halen, dan staan we er niet bij stil dat het woord 'vel' oor spronkelijk een echt vel was, na melijk perkament dat ooit eens de huid was van een lam, kalf of geit. De pen die we ter hand nemen is genoemd naar de slagpen die we uit een gans trokken. De Assyriërs gebruikten een 'vegetarischer' ma teriaal: klei van rivieren die hun land doorsneden. Ze drukten hun spijkerschrift erin met een stok of stift, droogden de tabletten in de zon of bakten ze als de mededeling van belang was voor de toekomst. Het mandje van Mozes uit het Oude Testament lag verscholen tussen het papyrusriet van de Nijl, waarvan het merg ook weer grond stof was voor schrijfmateriaal. Be halve aan het materiaal besteedt de cursus ook aandacht, zij het be knopt, aan de schriften die werden gebruikt: ons alfabet, het al ge noemde spijkerschrift, de Egypti sche hiërogliefen en Chinese ka rakters. Ze hebben alle met elkaar gemeen dat ze begonnen zijn als tekeningetjes, voorstellingen: een voet, een boom, een maansikkel. Van lieverlede verfrummelden de tekeningen tot tekens die ook klan ken weergaven. Dat u in de letter m ook een golfje kunt herkennen omdat het oorspronkelijk voor water stond is geen toeval. Cursustijd: 20:30-22:00 uur. Cur susprijs: 22,00. Gedroogde bloemen Op het programma staan weer en kele workshops waarin de meest mooie decoraties gemaakt worden met natuurlijke materialen. Op woensdag 6 februari, 19:30-22:00 uur, kan met behulp van gedroog de bloemen, bloemblaadjes, krui den, besjes, zaadjes en dergelijke steekschuim omgetoverd worden tot 'smaakvolle gebakjes'. Prijs: 14,00. Materiaalkosten: 8,00. Op woensdag 27 februari, 19:00- 22:00 uur, wordt een buitendeco ratie (gans, eend of dokterstas) gemaakt van gaas, spagnum en plantjes. Met enige zorg kunnen ze de tuin enkele jaren opfleuren. Prijs: 16,00. Materiaalkosten: 11,50. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ©6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl, maandag 13:00- 16:00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. In de Betje Wolflaan en de Mar grietlaan worden momenteel weg werkzaamheden uitgevoerd. Zoals de zaken er nu voor staan, zullen deze voortduren tot en met 30 ja nuari. Dat is door de gemeente meegedeeld. Bewaar de Soester Couranten! 27 febr. 2002 komt er weer een Logo puzzel in deze krant. De afdeling Eemland van de Dia betesvereniging Nederland organi seert in Amersfoort binnenkort een cursus over het leren omgaan met diabetes. De cursus telt vijf avonden en begint op 18 maart 2002. Behandeld worden naast de aandoening, de behandeling, de voeding en de zelfcontrole/zelfre gulatie. Glucosemeters worden gedemonstreerd. Mensen die geen vergoeding voor deze meters ont vangen kunnen deze gratis krijgen of bestellen. De cursus kost 11,35 p.p. en ook partners of niet-leden zijn welkom. Opgave: V.E. Edeling, ©033-4721626, of H. van Laar, ©033-4726690. I 1 De Amsterdamse kunstenaar Bert Grotjohann heeft van de gemeente Soest de opdracht gekregen de Cultuurprijs te ontwerpen en uit te voeren. De beeldend kunstenaar Bert Grotjohann (1939) is een zeer veelzijdig man. Opgeleid voor het grafische vak, ontpopte hij zich als etser en schilder van een vooral mystieke wereld. Eén van de hoogtepunten in zijn werk is de ets 'De ark van Noach', waarvoor hij in 1976 de Therese Schwartz-prijs ontving. Er volgden vele vormen van schilderen, van aquarel tot olieverf en schilderijen met gemengde technieken. Vooral de wijze waaróp hij de verf laag over laag op de doeken aanbrengt geeft zijn werk een haast mystieke sfeer. Dat is ook goed te zien in Bert Grotjohann in zijn Amster damse atelier. Foto: Igno Cuypers zijn glasplastieken. Net als bij het schilderen gebruikt hij de techni sche mogelijkheden optimaal. Een grote transparantie vait daarbij op, de nuances in licht en kleur geven zijn werk iets vrolijks en uitnodi- gends. Vrijdagavond zal de wethouder van Cultuur, mevrouw N. Blom- mers-Biezeno, zijn glasplastiek, de Cultuurprijs Soest, onthullen in de hal van het gemeentehuis. Een plaats die de bezoekers moet inspi reren om cultuur te gaan beoefe nen en kennis te nemen van de culturele activiteiten in Soest. De feestelijke uitreiking van de Cul tuurprijs begint om 20:00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. In samenwerking met het Film huis van Artishock en de SLAS organiseert de Werkgroep Li terair van de culturele vereni ging op donderdag 7 februari een literaire filmavond. Ver toond wordt de Nederlandse film 'Discovery of Heaven', de geslaagde bewerking van Jeroen Krabbé van de beroem de roman van Harry Mulisch, waarvan de titel op twee ma nieren uitgelegd kan worden. In deze bijzondere rolprent van 150 minuten zijn zowel qua tech niek als qua bezetting door de ac teurs grenzen verlegd naar voor Nederland tot nu toe ongekende maatstaven. God wil dat de origi nele Tien Geboden weer terugke ren naar de hemel. Maar het is de engelen verboden om zelf naar de aarde af te reizen om de verloren gewaande stenen tafelen op te ha len. Zij moeten een mens creëren, slim genoeg om de stenen tafelen te vinden en bovendien bereid om zijn leven op te offeren om ze naar de hemel te brengen. De met de opdracht belaste enge len ontwikkelen een even inge nieus als onbarmhartig plan om hun doel te bereiken. Hun plan begint definitieve vormen aan te nemen als twee bijzondere mannen op aarde elkaar 'bij toeval' ont moeten: de excentrieke linguïst Onno Quist, zoon van een voor malig minister-president, en de as-- tronoom Max Delius, zoon van een Nazi-vader en een joodse moeder. De mannen zijn meteen Het Klein Soester Koor is op zoek naar sopranen. Het koor bestaat sinds 1997 en telt mo menteel 15 vrouwen, onder lei ding van dirigente Norien Sie- mons. Elke dinsdagochtend wordt er van 10:00 tot 11:30 uur gerepeteerd in het Gilde- huis aan de Steenhoffstraat 46 (ingang achter het museum). Het repertoire komt o.a. uit eeu wen klassieke muziek. Voorbeel den van componisten zijn Brahms, Bartók, Fauré, Monteverdi. Schu- bert en Schumann. Het Klein Soester Koor heeft de afgelopen jaren diverse uitvoeringen gegeven, zowel binnen Soest als in de regio. Afgelopen najaar was het te gast bij museum Flehitc en heeft daar een repertoire gezongen dat aan sloot op de schilderijententoonstel ling van Marri Oosterholt, met als thema 'Bloei en vergankelijkheid' Daarnaast zijn er in de kerstperio de diverse uitvoeringen geweest. Op 23 maart zal het Klein Soester Koor te horen zijn op de muziek dag voor amateurs in Kasteel Groeneveld te Baarn. Verder zal het koor meewerken aan de Schu- bertiade, die tweemaal zal worden uitgevoerd, en wel op 14 en 21 april in Baarn resp. Soest. Infor matie hierover volgt nog. Het is de bedoeling dat de leden enig huiswerk verrichten (ook met cassettebandje), zodat er op de re petities vlot kan worden ingestu deerd. De repetities kan men zien als lessen. Er wordt dan ook aan dacht gegeven aan de ontwikkeling van de stem, ademtechniek etc. Geïnteresseerd? Kom dan vrijblij vend langs op een dinsdagochtend in het Giïdehuis, of bel voor infor matie met mevr. A. van Vliet, ©6026456. boezemvrienden en laten alleen de celliste Ada toe in hun hechte vriendschap. Ada raakt zwanger en weet niet of Max of Onno de vader is. De geboren zoon Quinten ontwikkelt zich al snel als een heel bijzonder kind. Is hij de uitverko rene? Zal hij in staat zijn om de opdracht van de engelen uit te voeren? In zijn roman van 900 pagina's heeft Mulisch alle thema's uit zijn werk bijeengebracht. De Tweede Wereldoorlog en de jodenvervol ging, het raadsel van de tijd, vra gen van schuld en verantwoorde lijkheid, de spanning tussen poli tiek en macht, de combinatie van erotiek en vernietigingsdrang, de relatie tussen verbeelding en wer kelijkheid: al die bekende thema's uit Mulisch' vroegere werk komen in 'De ontdekking van de hemel' terug. Mulisch geeft een brede en moderne uitwerking aan de Mid delnederlandse Elckerlyc, van de mens die zijn ziel aan de duivel verkoopt. De mensheid heeft het verbond met de hemel, in de vorm van de Tien Geboden, verraden en ingeruild voor een pact met de duivel, die hem een verleidelijke 'vooruitgang' belooft via weten schap en techniek. Muziek: Hen- ny Vrienten. Drs. Joke Rip houdt een inleiding over het verhaal. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 6,00, leden van Artishock en Vrienden van de SLAS: 4,50. Reserveren is noodzakelijk: ©6019577. Op zondag 10 februari is er een extra filmvoorstelling van deze film, maar zonder inleiding. Aan vang: 14:30 uur. Entree: 5,00; leden van Artishock en de SLAS: 3,50. Reserveren is aan te beve len. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 26 januari Blues Authority laat zich vooral inspireren door allerlei invloeden die in de oude maar ook in de moderne blues aanwezig zijn. Doordat ze niet echt specifiek met een stijl bezig zijn hebben ze een gevarieerde eigen stijl ontwikkeld. Dit is vooral te merken op hun Nieuwe cd 'Wetlands' die zij in ei gen beheer hebben uitgebracht. Deze cd bevat naast twee covers, één van Tony Joe White en Rob ben Ford, acht eigen composities. Dat men daarnaast ook zomaar een cover van Bad Company of Eric Clapton hoort maakt dat deze band een breed publiek trekt dat ook uit zijn bol gaat als ze hun ei gen werk ten gehore brengen. Blues Authority: drie jongens die de blues recht uit het hart spelen maar je ook van rockjazz en swamp doen proeven. Alle drie opgegroeid met verschillende stij len in de muziek, hebben zij samen één doel, laten zien dat de blues niet alleen kommer en kwel is. They want to show that the blues is pure fun! Het trio bestaat uit: Ed Sens, bas en zang; Dirk Brosinski, drums; Lars Muller, gitaar en zang. Aanvang 22:00 uur. Entree 10,00. Voorverkoop: zaterdag 29 december 15:00-16:00 uur. Maandag 28 januari 'Songs from the Second Floor' is de eerste speelfilm die de Zweed se regisseur Roy Andersson in 25 jaar maakte. 'Gillap', zijn voor laatste, verscheen in 1975 en werd een flop, en dit leidde ertoe dat Andersson zich volledig met com mercials ging bezighouden. Hier mee heeft hij zijn eigen studio kun nen bekostigen, waarin hij vol strekt onafhankelijk en zeer precies te werk gaat. Langzaam maar zeker lijkt de Dag des Oordeels een steeds grotere schaduw op een naamloze stad in het noorden te werpen. Er doen zich bizarre zaken voor. Het ver keer staat al dagenlang muurvast en de straten zijn uitgestorven. Van vijftig personages worden de le vens- en lotbestemmingen ge volgd. De winkel van Kalle, een meubelverkoper op leeftijd, gaat in vlammen op. Hij probeert de ver zekering ervan te overtuigen dat hij van niets weet, ook al is dit in strijd met de waarheid. Op aanraden van een oude zakenvriend bégint hij een handel in kruisbeelden. Lasse is een simpele kantoorklerk. Hij werkt al veertien jaar voor de zelfde baas en vertelt zijn vrouw trots dat hij nog nooit een werkdag heeft gemist. Vol goede moed be geeft hij zich dan ook naar een be spreking met zijn baas Pelle: hij zal wel loonsverhoging krijgen. Maar het tegendeel blijkt waar: hij wordt op staande voet ontslagen. En het wordt allemaal alleen nog maar gekker. Een illusionist zaagt een vrijwilliger uit het publiek bijna in tweeën en een meisje wordt door vrij normale burgers in een heidens ritueel geofferd. 'Songs from the Second Floor' is verrassend, ontroerend, grappig en tragisch. De beelden zetten aan tot nadenken, zonder moraliserend te werken. Dat de westerse maat schappij materialistisch en indivi dualistisch is, weten we. Anders son helpt ons met zijn overdreven beelden hier even aan herinneren. (Zweden 2000; 100 min.) Aanvang 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. Zondag 27 januari Op zondagmiddag 27 januari is er een jazzconcert van een swingen de Big Band van de Utrechtse Heuvelrug. De Big Band Maarn is van oorsprong afkomstig uit, zoals de naam al doet vermoeden, Maarn. Het orkest is midden jaren '80 ontstaan uit een groep muzi kanten van de Maarnse muziek school. Hoewel de meeste leden daar niet meer wonen bestaat de groep nog steeds. Onder de bezie lende leiding van dirigent en trom bonist Cees Wieman is de groep uitgegroeid tot een volwaardig en goed bezet orkest met zowel jong als ervaren muzikaal talent. Men speelt een gevarieerd en breed re pertoire, dat bestaat uit klassieke Big Band-arrangementen van Glenn Miller, Count Basie, Tom my Dorsey en Duke Ellington. Ook moderne composities zoals The Pink Panther, Peter Gunn en een Blues Brothers-medley ont breken niet. Een echte middag dus voor de liefhebber van Big Band muziek. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 5,00; leden 4,00. Bewaar de Soester Couranten! 27 febr. 2002 komt er weer een Logo puzzel in deze krant.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11