11 1 Computers en printers repareren loont de moeite en de investering Iriftland College: uitdagend en doeltreffend onderwijs Eerste paal nieuwe Eurotape BUS VALT! ulemciker akker akker I, MEDEWERK(ST)ERS INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Ontmoetingscentrum Klarinet zoekt nieuwe vrijwilligers Vrijwilligers (50+) gezocht voor fietsboot Eemlijn Forum over 'Gezondheid en Verantwoordelijkheid' f PAGINA 12 T WOENSDAG 23 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 13 Goswderfhud 035-6019954 O 30 ïuineDraft •MSCHNITT 370 GRAM .99 'aterdag 23 februari: Open Dag voor toekomstige brugklassers kan de aanstaande jrugklasser Aan de ouders Samen sterk! Jantje Beton DE WD TELT AF: ELKE WEEK EEN GEVRAAGD VASTE BEZORGERS sogsterScourant Woensdag 6 februari, De Rank lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven Kalmoes beerenburg/ boerenbitter 1 lieer k 0.33 1 4. nspeciaalzaak Soest Tel 035-6012957 KIWI'S FINDLATER'S WHISKY LITERFLES este a.s. brugklasser, )g een half jaar en dan is het Javer. Dan ben je geen basis schoolleerling meer, maar Brugklasser. Een spannend idee, niet meer op je eigen school! Voordat het zover is, zul je eerst moeten weten naar welke school je straks gaat. Ben je geïnteresseerd in het Grift land? Je bent van harte welkom op de Open Dag op 23 februa ri a.s. van 09:30-13:00 uur. De overstap Dat er grote verschillen bestaan tussen de basisschool en het voort gezet onderwijs, weet je. Je zit nu de hoogste groep, maar straks blijkt datje medescholieren ineens veel groter zijn. In plaats van één )f twee leraren, krijg je straks les tan wel 12 docenten. Natuurlijk leb je nu ook huiswerk, maar dat al wel meer worden. Best span nend dus. Wij snappen goed dat leerlingen aan al dat nieuwe moe ten wennen en daarom helpen wij f daarbij. De eerste dagen zijn voor de ken nismaking. Samen met je mentor I leer je de school kennen en je klas genoten, maar ook praktische din- gen als het invullen van je agenda I komen aan de orde. Als je het las tig vindt om je schoolwerk goed aan te pakken of als je cijfers te genvallen, kun je met de mentor hierover praten en samen oplossin- [gen zoeken. Verschillende brugklassen Je weet dat er grote verschillen zijn ftusscn kinderen: zo kan de één goed voetballen, terwijl de ander gemakkelijk kan leren. Op school ?cldt dit natuurlijk ook: dc ene leerling weet direct zelf hoe hij een som aan moet pakken, de ander uceft de uitleg van de leraar nodig. Vij weten hoe vervelend het is als jjc het gevoel hebt dat een leraar Teel te snel gaat, of als hij dingen staat uit te leggen die je al snapt. Daarom hebben wij verschillende soorten brugklassen. Als jij in een klas komt die bij je past, is de kans op een goed schooljaar groot. Je meester of juf op de basisschool kent de verschillen tussen onze brugklassen en weet ook hoe jij bezig bent met je schoolwerk. Zij kunnen je pen goed advies geven, zodat jij een geschikt plekje op het Griftland krijgt. Een leerfabriek® Natuurlijk, het Griftland is in ver gelijking met de basisschool groot. Maar het grootste deel van de dag zit je in je eigen klas, samen krijg je les, organiseer je je feestjes, ga je op kamp. Klas en mentor zijn eigenlijk een klein groepje in de grote school. Daarnaast zijn er nog veel andere zaken te beleven: leer lingen uit hogere klassen organise ren soms feestjes ook voor lagere klassen, op vrijdagmiddag kun je vaak allerlei leuke dingen doen zoals sport, toneel, aerobic. Zelfs in vakanties kun je met een team deelnemen aan verschillende sportwedstrijden. Waar staat het Griftland College voor# Uitdagend en doeltreffend onder wijs. Hoe leerlingen benaderd moeten worden, is sterk afhanke lijk van het type kind: wat de één als uitdaging ervaart, is voor de ander juist demotiverend. Daarom kent het Griftland College drie soorten brugklassen: VWO- HAVO, HAVO-MAVO- en MAVO-klassen, elk met een eigen leerstijl. Een van de grote voorde len van een scholengemeenschap is hierbij, dat de leerling de mogelijk heid heeft ook tussentijds door te stromen. Een kind dat zich anders ontwikkelt dan verwacht, kan naar een andere afdeling. School met heel veel ICT in huis Het Griftland College beseft maar al te goed hoezeer de wereld om ons heen aan het veranderen is. De computer speelt daarbij een grote INDUSTRIAL SEWING THREADS I zoekt met spoed: VOOR DE PRODUKTIE- EN/OF INPAKAFDELING I Lijkt het je leuk om in ons gezellige team te komen werken of wil je I eerst wat meer informatie, neem dan kontakt op met: I Mevr. I. Leeuwis tel. 035-6026240 I Dorresteinweg 64,3762 KK Soest Donderdag 24 januari Informatieavond: ROC Dudok College, Arena 301, Hilversum. Van 18.00-21.00 uur. Zaterdag 26 januari Open huis: Het Baarnsch Lyceum voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30 tot 13.30 uur. Open huis: Waldheim Mavo, Vondellaan 2, Baarn. Van 10.00-12.30 uur. Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Dinsdag 29 januari Voorlichtingsavond: Griftland College, voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00-21.45 uur. Woensdag 30 januari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vrijdag 1 februari I Open dag: ROC de Amerlanden, Disketteweg 10, Daam Fockema- laan 22, Zangvogelweg 140 en Kapelweg 117 te Amersfoort en Noordweg 12 te Zeist. Van 14.30-20.30 uur rol. Het Griftland is er klaar voor om leerlingen voor te bereiden op die veranderende wereld. Ook in dc lessen zelf wordt de computer steeds meer gebruikt. Voor de leerlingen bevat de computer geen geheimen meer na drie jaar infor matiekunde in de onderbouw en het keuzevak informatica in de bovenbouw. En... uiteraard wordt er gewoon degelijk lesgegeven. Ook dat is doeltreffend. Ontwikkeling van eigen verant woordelijkheid en zelfstandigheid De vaardigheden waarover een leerling moet beschikken zijn veel en divers. Studievaardigheden - je kunnen concentreren, kunnen luis teren, hoofd- en bijzaken onder scheiden - komen vooral aan bod in de vaklesscn. Maar er is ook de nodige ruimte ingebouwd om te leren kiezen en om sociale en communicatieve vaardigheden te trainen. Versterken van weerbaar heid en zelfvertrouwen zijn funda menteel voor de ontwikkeling naar zelfstandigheid. Ook in de Tweede Fase (boven bouw V/H) is veel ruimte voor deze vaardigheden. Het Griftland College biedt met het studiecen trum en bètalab leerlingen volop de mogelijkheid zelfstandig bezig te zijn met hun studie, een onder wijskundige aanpak die direct aan sluit op de wijze waarop gewerkt wordt op universiteit en hbo. Ook bij de invoering van de theoreti sche leerweg binnen het VMBO heeft het aanleren van vaardighe den een centrale plaats. De be staande faciliteiten zijn hiervoor uitgebreid met een zogenaamd open-leercentrum. Bewustwording van normen en waarden vanuit de christelijke identiteit van de school Om verantwoordelijkheden te kunnen dragen, moet de leerling kennis nemen van waarden en nor men. Een school die verzuimt het kind keuzes te leren maken vanuit een eigen normenpatroon, laat haar opvoedkundige taak liggen. Voor ons als christelijke school is dit wellicht het meest wezenlijke van de opvoeding. Dat is niet slechts waarneembaar in de gods dienstles, het bepaalt de wijze waarop iedere docent zich opstelt naar het kind, oog heeft voor hem en waar nodig opvangt. Een bege leiding die zich beperkt tot leer problemen, schiet tekort. Culturele en creatieve vorming Juist in een maatschappij die zich op 'carrière-gevoelige' vakken richt, wil de school tegenwicht bie den. "Wat koop ik ervoor" is een teveel gehoorde vraag, ook in het onderwijs. De leerling die geleerd heeft zijn creatieve gaven te ont wikkelen, is voorbereid op de maatschappij van straks. Veel aan dacht gaat dan ook uit naar vor mende zaken zoals toneel, muziek en beeldende vakken. Samenvattend: op het Griftland College kan de leerling volop aan zijn trekken komen! Voor nadere informatie kunt u te recht op de site www.griftland.nl. of contact opnemen met de heer J.J. van Hunen, con rector brugklassen, e-mail: j.vanhunen@griftland.nl. Griftland College, Noorderweg 79, 3761 EV Soest, S (035) 601 17 15, e-mail: mail@griftland.nl OPEN DAG zaterdag 23 februa ri, 9:30-13:00 uur VOORLICHTINGSAVOND dinsdag 29 januari, 20:00-21:45 uur Help Jantje Beton projecten te realiseren die kinderen de kans geven zich op even wichtige en speelse wijze te ontwikkelen. Kijk op www.jeugdlonds.nl Peter Hoebee Eerste "nieuwe" kandidaat op de verkiezingslijst. Oprecht liberaal vooruitgangsoptimist. Geboren en getogen Soester. Zichtbaar en bereikbaar zijn, zijn mede voorwaarden voor behoud van de leefbaarheid in onze gemeente. Betrokken bij de Soester samenleving. Na vele jaren WD-bestuurslid, nu klaar voor het raadswerk. Politiek uit de taboesfeer halen, door eerlijk, helder en duidelijk te zeggen wat je vindt. Keuzevrijheid is kernwaarde van de VVD. Van visie naar actiestem WD IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Wat is vrijwilligerswerk? Vrij willigerswerk is onbetaald werk. Werk dat blijft liggen, bij voorbeeld omdat er geen geld voor is. Maar... vrijwilligers werk doe je nooit voor niks. Waarom vrijwilligerswerk? Omdat je vrije tijd genoeg hebt, werkloos bent, meer wilt dan alleen je huis houden, werkervaring wilt opdoen, andere mensen wilt ontmoeten, enz. Voor wie? Voor mensen met of zonder baan, met of zonder uit kering, kortom, voor iedereen die zijn tijd zinvol wil besteden. Vrijwilligerswerk in een ontmoe tingscentrum voor senioren bestaat voornamelijk uit gastvrouw/ gast heer zijn: zorgen dat de gasten zich prettig voelen. Concreet houdt dit in: koffie/thee serveren of een drankje, maar ook de afwas doen en zorgen dat alles netjes is. En zoals het een r-actvwvnv gastheer betaamt, er zijn voor een praatje en wat aandacht voor de gasten. Ook kan men zich inzetten bij bijvoorbeeld een spelletjesmid dag, de organisatie van een evene ment, de redactie van een nieuws brief, het begeleiden van het Inter netcafé, het koken van een warme maaltijd etc. Natuurlijk is iemand die beschikt over bestuurlijke ca paciteiten ook welkom. Kortom: te veel om op te noemen. Ontmoe tingscentrum 'De Klarinet' heeft in verband met uitbreiding van haar activiteiten dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers, ook op be stuurlijk vlak. Denkt u dat deze vorm van vrijwil ligerswerk iets voor u is, of wilt u meer weten? Bel gerust of kom langs: Ontmoetingscentrum 'De Klarinet', Klarinet 39, of telefo nisch via de secretaresse van de werkgroep, mevr. Bea Krijger, 886016959. Lomdfis Word donateur: giro 1247 Vrijdagmiddag jl. heeft de heer J. Sanchez Baena, technisch di recteur van Eurotape, de eerste paal geslagen voor de nieuwe vestiging aan de Oostergracht. Dat gebeurde in aanwezigheid van een flink aantal genodig den, op een of andere manier betrokken bij de nieuwbouw. Al vanaf 1998 was het duidelijk dat Eurotape, nu nog gevestigd aan de Zuidergracht 31, uit haar jasje zou gaan groeien. Vanaf die tijd is er dan ook alles aan gedaan om voorzieningen te treffen om een groter pand te kunnen bou wen. Dat was niet eenvoudig, om dat in Soest nog weinig groeimo gelijkheden zijn en waren. Na eni ge schermutselingen met de ge meente (Eurotape was bijna naar Zeewolde vertrokken) werd het bedrijf in de gelegenheid gesteld een stuk grond aan te kopen op de voormalige hockeyvelden aan de Koningsweg. Het terrein is 3.500 vierkante me ter groot. Daarop komt een ge bouw te staan van 41,25 meter aan de voorzijde (Konings weg) bij 49,50 m. aan de Ooster gracht. Het hele gebouw wordt 11 meter hoog en zal opgetrokken worden uit glas, staal en beton, met diverse unieke kenmerken in de afwerking. Architect is ir. As- trid Rasch uit Soest. Aannemer is Van dén Hengel uit Soest. De di rectie wordt gevoerd door Verwe- ij, Messnig Partners, architecten in Soest. De bouwtijd zal bijna een jaar in beslag nemen en verwacht wordt dat het pand een markante plaats aan de Koningsweg zal gaan inne men. Eurotape hoopt zijn positie Algemeen directeur P. Thomas van Euro tape (m.), met medewer kers en andere betrokkenen, tijdens het slaan van de eerste paal. Foto: Soester Courant in de internationale markt van zelfklevende materialen voor ope ratiepakketten te kunnen verstevi gen en de innovaties te kunnen continueren. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Het ziet ernaar uit dat de Fiets boot ook deze zomer de toeris tische lijndienst over de Eem en het Eemmeer zal kunnen uitvoeren. De overheden wer ken er hard aan om de aanschaf van een boot mogelijk te ma ken. Er is een bestuur voor de stichting Eemlijn en deze stich ting wordt nu opgericht. Uitge keken wordt naar een geschik te boot. Een aantal vrijwilligers van de praktijkproef van vorige zomer bereidt zich voor op het vervolg. Nieuwe collega's voegen zich bij hen. Het is een bijzonder aantrek kelijk toeristisch vrijwilligerspro- ject, dat heel erg tot de verbeelding spreekt. Nu de contouren van het vrijwilligerswerk op de fietsboot zich duidelijker aftekenen, zijn de vrijwilligers op zoek naar nieuwe collega's, die samen met hen deze klus willen klaren. De vrijwilligers van Eemlijn zoeken vrouwen en mannen die zich ook twee dagen per week beschikbaar willen stel len om van de fietsboot samen een succes te maken. In eerste instan tie wordt gedacht aan 50+ers, die tijd en levenservaring hebben. Deze leeftijdsgrens wordt niet star gehanteerd. Functies Bij het werk op de fietsboot wor den verschillende functies onder scheiden: 1. Varensgasten: De schipper met groot-vaarbewijs zoeken nog drie collega's die in het bezit zijn van het groot-vaarbewijs. Dan kan er alle dagen met de boot worden gevaren. Zij dragen de eindverant woordelijkheid op het schip. Daar naast kunnen nog enkele vrijwilli gers als lichtmatrozen een plek vinden op de fietsboot om zich te scholen in het varen. Zij moeten zich medisch laten keuren en schaffen een 'dienstboekje' aan, waarin de opgedane vaar-ervaring kan worden vastgelegd, ten behoe ve van de verdere opleiding. 2. Gastvrouwen/heren: Om de passagiers een prettige reis te be zorgen is er op iedere vaart een gastvrouw of gastheer aanwezig, die zorgt dat de inwendige mens van de passagier niet te klagen heeft (koffie/thee, enz) en dat deze alle gewenste inlichten over de toeristische mogelijkheden in Eemland kan ontvangen. Als er tijd over is, praten zij gezellig met de passagiers. 3. Vertellers: Tijdens de vaart wordt aan de passagiers via een geluidsinstallatie verteld door welk een bijzonder gebied zij varen. Al lerlei bijzonderheden over het ont staan van de streek, de cultuurhis torie van het gebied en de natuur waarden in het gebied komen in dat verhaal aan de orde. Interes sante informatie en stilte wisselen elkaar af in een goede mix. Waardering Vrijwilligers die zich in meer dan één van deze functies willen ont wikkelen, zullen worden gesteund. Er wordt naar gestreefd om de bemanning van de fietsboot steeds uit vier vrijwilligers te laten be staan, die zich samen inzetten om de reis voor de passagiers tot een genot te maken. Waar nodig assis teren de bemanningsleden elkaar en samen zorgen zij vóór vertrek van het schip dat het schip vaar klaar is; en na afloop van de vaart wordt er samen opgeruimd en schoongemaakt. Tegenover de for se investering in dit vrijwilligers werk (twee flinke dagen per week) staat een stevige waardering van de passagiers voor het toeristische 'product' fietsboot; en het onder linge plezier om daarvan samen een zo groot mogelijk succes te maken. Vrijwilligers die nadere informatie wensen kunnen telefonisch contact opnemen met de secretaris van Eemlijn, Han Gerlings, 88033- 4799412. De commissie Vorming en Toerusting van de hervormde, de gereformeerde en rooms- katholieke gemeenschap Soest-Zuid organiseert op woensdag 6 februari een fo rumavond over het thema 'Ge zondheid en Verantwoordelijk heid'. De bijeenkomst wordt gehouden in De Rank. Een goede gezondheid wordt door het merendeel van de Nederlan ders gewaardeerd als het belang rijkste in het leven. Dat roept vra gen op hoe wij als individu en als maatschappij daarmee omgaan en wat de rol van de overheid hierbij is. Dagelijks worden we vele ma len voor keuzes gesteld. Zijn we zelf verantwoordelijk voor de ge volgen van onze keuzes of draaien anderen en daarmee de maat schappij daarvoor op? Is die ander wel bereid om daarvoor op te draaien in een tijd van toenemen de individualisering? Voor de pauze zal het thema van uit drie invalshoeken nader wor den belicht. Na de pauze vindt een forumdiscussie plaats aan de hand van stellingen. Het programma ziet er als volgt 20:00 uur: Inleiding door D. Ru waard, tevens voorzitter 20:10 uur: Gezondheid en verant woordelijkheid: de medisch-prak- tische invalshoek door J.R Krijger, huisarts 20:25 uur: Gezondheid en verant woordelijkheid: de medisch- ethische invalshoek door J.N. van Dartel, ethicus 20:40 uur: Gezondheid en verant woordelijkheid: de theologisch - ethische invalshoek door J.W. Huisman, predikant 20:55 uur: Pauze 21:10 uur: Forumdiscussie 21:50 uur: Samenvatting en afslui ting Iedereen wordt van harte uitgeno digd om aanwezig te zijn op 6 fe bruari in de Rank, achter de Wil- helminakerk Soesterbergsestraat 18. ■/Cf i. K f DIERENSPECIAALZAAK DE J "Toofdstad b.v. Soesterbergsestraat 59, Soest Telefoon 035 - 601 80 80 Microfix herstelt ook computers voor particulieren De tijd van de aloude reparateur is voorbij. Schoenmakers hebben geen leest meer, horlogemakers knijpen hun loep alleen nog tus sen de ogen wanneer ze hun kleinkinderen willen laten zien hoe het 'toen' was en alleen de kosten van het openschroeven van een radio zijn bij wijze van spreken al hoger dan van een nieuw toestel. Geen wonder, dat reparatie van een pc al nooit aan de orde is geweest. Een computer gebruik je totdat hij helemaal de geest geeft en dan neem je een nieuwe, is de stelling. Directeur Wim. van Leenen van Microfix in Leiden is het volstrekt niet eens met dat uitgangspunt En hij bewijst dagelijks in de praktijk dat het zinvol kan zijn om een defecte pc, monitor of printer door de deskundige te laten opknappen. Zijn computer dokters hebben in veel gevallen een remedie voor een pc, die ogenschijnlijk definitief de geest heeft gegeven. Microfix profileert zich als een soort polikliniek voor alle computers. Dat is een aardige wetenschap voor de door snee-gebruiker, die bij de koop niet meteen heeft gelet op het merk, maar veel meer op de prijs. Verkopers heb ben hen [terecht] gezegd dat een zelf- #bouw of een onbekend merk net zo goed is als de machines van gerenom meerde leveranciers die miljoenen in de marketing van hun producten stop pen. Maar als er ooit iets anders aan de hand is dan een ongeldige bewerking die wordt gestopt, zitten ze met de handen in het haar. De weg naar Impecta, Systa of welke prachtige naam loopt vaak dood. Vrienden of een handige buurman of collega bie den niet altijd soelaas. En de reparatie afdeling van A-merken beperkt zich doorgaans tot het raadplegen van het handboek. In tegenstelling tot Microfix voor wie het een uitdaging is om cre atieve oplossingen te zoeken en die daardoor meestal beter en goedkoper is. In Nederland werken enkele hon derden kleinere computerreparateurs. De meeste zijn doorgaans niet in de Gouden Gids te vinden, want het gaat hier om éénmansbedrijfjes. Een aantal grotere richt zich uitsluitend op de begeleiding van bedrijven. Microfix is volgens Van Leenen, die al in de auto matisering actief was toen veel deskun- digen-van-vandaag nog in. de luiers lagen, één van de weinige die ook par ticulieren van dienst zijn. "ledereen kan aan onze balie terecht," zegt hij. "Sterker, we halen en brengen een kapotte computer van elk adres voor een eenheidsprijs van nog geen 30 euro, inclusief btw. En de HCC, de grootste computerclub van Nederland, heeft Microfix speciaal geadviseerd aan haar leden. De samenwerking heeft geleid tot een kortingsregeling. Dat geeft aan dat we particulieren met ple zier heipen." Ondanks deze consu- mentvrlendelijke opstelling bestaat 90% van de Microfix-klantenkring uit bedrijven. Talloze dealers, fabrikanten, banken etc. maken gebruik van de diensten van Microfix of verwijzen klanten rechtstreeks naar 'Leiden'. Met veel bedrijfsmatige relaties is een onderhoudscontract afgesloten. Zo'n partnership heeft als doel dé levens duur van computer en/of netwerk met jaren te verlengen. Daarvoor heeft de onderneming tien eigen service-auto's langs de weg. Calamiteiten kunnen binnen een paar uur - en zeker binnen een dag - worden verholpen. Selectief klantenpubliek De vriendelijke en klantgerichte hou ding moet wél worden vertaald in business. Ook de Microfix-schoorsteen moet blijven roken. "Ons doel is kapot te computers te repareren en te upgra den voor marktconforme prijzen,zegt Van Leenen. "Klanten, die beseffen dat het herstel van hun computer geld kost, zijn bij ons van harte welkom. De drempel is laag: reparaties zijn al mogelijk vanaf 150 gulden/70 euro. Onze stelling is echter, dat we niet door de telefoon kunnen repareren. Onhandige gebruikers, die gratis advies willen of er niet in slagen om bij voorbeeld een voor weinig geld over genomen videokaart te installeren, moeten we naar iemand anders verwij zen. En er zijn vandaag-de-dag talloze cursussen die ook digibeten een eind op slag kunnen helpen." Het kan maar duidelijk zijn. De doelstellingen van Microfix zijn dus al een grove zeef voor de selectie van het klantenbestand. De keuze wel of niet repareren wordt ech ter voornamelijk bepaald door de kos ten/baten-analyse. Dure laptops en notebooks hebben zelfs na een jaar of twee, drie nog een restwaarde van een paar duizend gulden - een desktop computer is na die tijd doorgaans niet meer dan een paar honderd gulden waard. Van Leenen: "Het blijkt voor steeds meer mensen interessant te zijn om verouderde modellen, die het nog goed doen en waaraan de gebruiker gewend en gehecht is, te laten upgra den Met een grotere harddisk en eventueel meer geheugen kan zon machine soms nog jaren mee." Diversiteit aan problemen Microfix heeft in Leiden afzonderlijke afdelingen voor de reparatie van prin ters, monitoren en systemen. Niet minder dan 70% van alle reparaties is aan printers, meestal veroorzaakt door het achterwege blijven van preventief onderhoud. Bij monitoren zijn voe dingsproblemen de meest voorkomen de oorzaken van uitval, Bij pe's is het meestal de harddisk, het moederbord of de processor. Notebooks gaan voor al stuk omdat er de hele dag mee wordt gesleept Dat heeft nogal eens mechanische problemen, losse contac ten of beschadigde displays tot gevolg. Eén van de sterke punten van Microfix is de prijslijst. Geregeld voorkomende reparaties hebben een vast tarief. In andere gevallen wordt eerst een inspectie uitgevoerd, waarna een offer te wordt gedaan. Er zijn dus zelden of nooit discussies achteraf over de reke ning. En wie de teleurstellende mede deling krijgt dat reparatie onmogelijk of kosten-technisch weinig zinvol is, behoeft dit niet te betreuren. Microfix kent de weg naar schappen vol gerevi seerde en dus uitstekend werkende tweedehands apparatuur. Het zuster bedrijf Restart is immers gespeciali seerd in de handel in gebruikte appa raten Samen zijn ze in staat vervan gende monitoren, notebooks en ande re zaken aan te bieden voor een prijs die ongeveer op het- niveau van het defecte apparaat ligt. Voor bedrijven èn particulieren is dat een interessante optie: geholpen worden voor weinig geld. Microfix is te bereiken via www.microfix.nl, telefoon 071 568 2555, fax 071 568 2556, e-mail info@microfix.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 13