Soesterberg-Noord 'op de schop' ■v/fl/ orpshuis onmisbaar voor Soesterberg 1 Auto brandt volledig uit BEZORGERS/-STERS Zotteklappers pakken uit bij viering eerste lustrum Bij Vredekerk: plan voor bouw van klokkentoren Bestemming bedrijfspand wijzigt in kantoorgebouw onclusie rapport: toegevoegde waarde voor gemeenschap ^oor verbetering beeldkwaliteit en grotere uitstraling KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST gevraagd voor ochtendblad De Telegraaf. In Soesterberg. Min. leeftijd 15 jr. Diverse wijden. Bloemheuvel e.o. Apollo e.o. Startpremie 68,07 /ƒ150,- Verdiensten 56,72 125,- per week, excl. bonussen. Ook seniorbezorgers zijn welkom. Aanmelden: v. Barneveld, Soest Dagblad De Telegraaf. Informatiemiddag De Pruttelpot Informatie KBO over vakanties en dagtripjes OESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 23 JANUARI 2002 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ndhaving van een dorpshuis an belang voor de leefbaar- el van Soesterberg. Zo'n rziening in de kern van het p heeft een toegevoegde rde voor de gemeenschap, deze conclusie komt het i Drijver en partners uit inchem op basis van het offilerzoek dat het in opdracht van het bestuur van de Stich ting Dorpshuis Burgstede Soesterberg heeft verricht naar het toekomstperspectief voor het idorpshuis. Dit mede naar aanleiding van de vragen aan en wensen van het bestuur in het [kader van het haalbaar heidsonderzoek dat de ge meente iaat uitvoeren naar de herinrichting van (de omge ving van) het Dorpsplein. Daarvan is Burgstede een be langrijk onderdeel. Met name door de laagdrempelig heid, het sociaal-culturele karakter, '•Bpinctionalitcit, het productaan bod en de lage tarieven is het hui dige dorpshuis een uitstekende irziening in Soesterberg. Het envoegen van voorzieningen !t tot realisatie van een centra- j^fcoorzicning op sociaal-cultureel lied, waar alle sociaal-culturele iviteiten in Soesterberg kunnen den gehouden, aldus het rap- ft. [t is niet per se noodzakelijk dat dorpshuis op dezelfde plek [ft. fn principe kan het bestuur dan ook vinden in een ande- llocatie voor het dorpshuis in- |n de herindeling van het Dorps- :in daarbij gebaat is. Daarover het bestuur, als eigenaar van gebouw en de grond, te gele ier tijd niet als participant maar onderhandelingspartner in rleg treden met de gemeente (est, met tegelijkertijd daaraan ':oppeld het verzoek een waar- joordeel tc geven over de rol van (t dorpshuis in de Soesterbergse lenleving in relatie tot de doel- lllingen van het welzijnsbeleid in gemeente Soest. Met andere >orden of de gemeente achter de )clstelling en rol het dorpshuis staat en deze ook wil ondersteu nen. Als er een nieuw dorpshuis zou komen, staat het bestuur op be houd van de huidige functie en het huidige volume. Zou er in het dorpshuis ook sprake zijn van na schoolse opvang, dan is een uit breiding afhankelijk van de eisen die hieraan worden gesteld. Een eis van het bestuur bij realisering van een nieuw dorpshuis is met het oog op de laagdrempeligheid dat de horecagelegenheid op de bega ne grond komt. Overigens is bij nieuwbouw de ideale situatie een geheel gelijkvloers gebouw. Dit is dan ook één van de randvoorwaar den. Het bestuur is blij met de positie ve conclusie van het rapport met betrekking tot het bestaansrecht van het dorpshuis. Volgens voor zitter Jean-Marie van Staveren is met name gekeken naar hoe de positie van het dorpshuis anno 2002 in de gemeenschap is. 'We draaien nu een aantal jaren en heb ben geprobeerd inhoud aan het dorpshuis te geven.' Penningmees ter Chris Keiler is ervan overtuigd dat het bestuur daarin is geslaagd: 'Ik hoor mensen in Soesterberg zeggen: ik moet er niet aan denken dat het dorpshuis er niet meer zou zijn.' Overigens werkt het gebouw niet echt mee aan het binnenhalen van publiek. Een veelgehoorde klacht is dat het geen uitstraling heeft. Voorzitter Van Staveren beaamt dit. 'We moeten er veel energie in stoppen om de mensen binnen te halen en binnen te houden, maar eenmaal gewonnen, dan zeggen ze: wat is het hier leuk.' Het be stuur is erin geslaagd een vaste groep gebruikers te krijgen 'met nul komma nul subsidie voor de activiteiten, alleen voor de exploi tatie en de personele lasten en dan nog een minimaal bedrag. Zo kan het eigenlijk niet doorgaan, want een onevenredig deel gaat naar de vaste lasten die bovendien steeds hoger worden. We zitten nu echt aan de grens van de financiële mogelijkheden en de personele bezetting. Als je dan ziet wat hier budgettair-neutraal met vrijwilli gers allemaal gebeurt, dan doet dit dorpshuis het zo slecht nog niet.' Foto: Eemland Pers Secretaris Elja Bouwmeester on derstreept de conclusie van het rapport dat het belangrijk is dat Soesterberg z'n dorpshuis be houdt, ook ai zou dit door de her inrichting van het Dorpsplein moe ten verhuizen. 'Iedereen kan wel staan juichen dat er door de herin richting meer huizen gebouwd kunnen worden, maar een ge meenschap bestaat niet alleen uit huizen. Er moeten ook sociaal-cul turele voorzieningen zijn. Ook naar dat aspect moet zorgvuldig onderzoek zijn gedaan. Daar heb ben wij door dit rapport ons steen tje aan bijgedragen.' De conclusies van 'Dorpshuis-rap port' zijn inmiddels aangeboden aan de voor eventuele herinrich ting van het Dorpsplein verant woordelijke wethouder Bart Krol en het Houtense bureau BBN dat in opdracht van de gemeente het haalbaarheidsonderzoek naar de herinrichting uitvoert. BBN pre senteert op maandag 4 februari in het dorpshuis tijdens een bijeen komst voor alle participanten de eerste fase van het onderzoek. belangrijkste conclusies in het adviesbureau DHV lilieu en Infrastructuur BV it Amersfoort die met een rojectgroep de Ontwikke- ngsvisie Soesterberg-Noord eeft opgesteld, is: handhaaf combinatie van wonen en erken en verbeter de bereik- aarheid van het gebied door ijvoorbeeld de aanleg van een indweg en een tweede ont- uitingsweg in de vorm van n rotonde (naar voorbeeld in de rotonde bij de Banning- raat-Verlengde Oude Tem- ellaan) op de Amersfoort- straat ter hoogte van de Ste- erdingweg. t staat in de aanbiedingsbrief in DHV, het bureau dat in op- acht van de gemeente een inte- ale visie heeft ontwikkeld voor icstcrbcrg-Noord met als doel de imtelijke kwaliteit van het gebied verbeteren. Door de ligging van t gebied met z'n strakke grenzen n hier de groei- en uitbreiding- logelijkheden voor bedrijven be- rkt. •or het tot stand, brengen van ze visie pleegde DHV nauw erlcg met de projectgroep die staat uit vertegenwoordigers van gemeente, de bewoners en de drijven in het gebied. DHV be dt aan deze projectgroep een rmanent en formeel karakter te ven. De inbreng van de groep is n wezenlijk belang geweest voor uiteindelijke inhoud van de vi- Deze heeft dan ook geen vrij- ijvend karakter. :halve de in de inleiding ge temde conclusies, is vastgesteld t een goede werk-, woon- en ïfkwaliteit wordt bevorderd door men te werken aan gedragscodes or Soesterbers-Noord. Het is m belang de betrokkenheid en de menwerking te versterken door zamenlijk te investeren in be- •gwijzcring op en beveiliging van 'estcrberg-Noord. Het is ook >odzakelijk te investeren in de •cr)inrichting van de openbare 'imte van de Amersfoortsestraat, Batenburgweg en de Veldmaar- iialk Montgomeryweg. Ook is 't nodig een representatieve ge- 1 of wand te ontwikkelen op de tek van de Amersfoortsestraat en Vcldm. Montgomeryweg. Dit cdt tegelijkertijd de gelegenheid een onderzoek in te stellen aar de wenselijkheid om door een ijziging van het bestemmingsplan 'eer (hogere) bebouwing mogelijk maken voor bedrijven/kantoren. )c feitelijke uitvoering van alle oorstellen kan pas beginnen als le gemeente antwoord heeft ge- kregen op de aanvragen voor sub sidies en de gemeenteraad met de plannen akkoord is gegaan. Omdat dit traject en het noodzakelijke overleg met de provincie (die als beheerder van de N 237 een be langrijke stem heeft in de aanleg van de gewenste rotonde en hier aan ook een financiële bijdrage moet leveren) en de gemeente Zeist (voor het westelijk deel van de eventueel aan te leggen rond weg) nogal wat tijd kosten, zal de uitvoering van de Ontwikkelings visie Soesterberg-Noord niet eer der dan in april/mei 2003 kunnen beginnen. Redelijk uniek De combinatie wonen en werken in Soesterberg-Noord maakt het gebied redelijk uniek. Vermenging van woningen en bedrijvigheid op deze schaal komen niet vaak voor, aldus DHV. Overigens kan deze combinatie nog worden versterkt met als doel de leefbaarheid verder te vergroten. Het parkeren in met name de Veldm. Montgomeryweg en de Batenburgweg moet (door een noodzakelijke aanpassing van het parkeerbeleid) worden verbeterd, evenals de herkenbaarheid van het gebied langs de Amersfoort sestraat. Nu zijn door de afwisse lende groot- en kleinschalige be bouwing de beeldkwaliteit en de uitstraling slecht, terwijl deze hier toch het visitekaartje van Soestcr- berg-Noord moeten zijn. DHV beveelt dan ook een vergroting aan van de herkenbaarheid door langs de Amersfoortsestraat, tussen de Veldm. Montgomeryweg en de Postweg, een representatieve wand of gevel tc creëren. Zorg bovendien voor een herken ningspunt bij de entree van Soesterberg-Noord, aldus DHV. De entree is nu, ondanks de goe de bewegwijzering, vanaf de Amersfoortsestraat ruimtelijk slecht. De gebouwen die op deze kruising aansluiten zijn te klein schalig om de kruising als markan te entree herkenbaar te maken. Het gesloten groene karakter van het gebied moet worden versterkt door middel van laanbeplanting. Afgezien van parkeeroverlast nabij de woningen is sprake van qen rommelig karakter in het gebied door het deels ontbreken van. een goed ingerichte ruimte voor de bedrijven. Deze hebben, een enke le uitzondering daargelaten, een verwaarloosde uitstraling. DHV beveelt ter verbetering van deze situatie een onderzoek aan naar de mogelijkheden van een ruilverka veling en een efficiënter gebruik van de binnenruimten. Aan de in richting van de Postdwarsweg ci« De beeldkwaliteit en uitstraling van bedrijfsbebouwing aan de rand van Soesterberg-Noord langs de Amersfoortsestraat zijn onvoldoen de. Een meer representatieve be bouwing is dan ook aan te bevelen. Foto: Eemland Pers. de Schooldwarsweg moet aandacht worden besteed, evenals aan de afstemming van het gebruik van materialen voor de wegen op de functie ervan, zodat de herken baarheid en eenheid van het ter rein worden vergroot. Foto: Eemland Pers. De (enige) entree van Soester berg-Noord, de Veldm. Montgo meryweg, moet een herkennings punt krijgen. De entree is nu ruim telijk gezien slecht en niet markant. Zondag 27 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A.; mmv Byzantijns koor Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 82 0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (geen weekenddienst): Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25, S0346-334000; voor weekenddienst zie de apothekersdiensten Soest/Baarn Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft., Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 82352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Zondagavond is als gevolg van een eenzijdig verkeersongeluk op de Richelleweg in Soesterberg een personenauto volledig uitgebrand. De be stuurder kon de auto tijdig verlaten. De brand ontstond nadat de automo bilist, een inwoner van Soesterberg, door onbekende oorzaak de contro le over de auto verloor. Hij kwam in de berm terecht, waar de auto een lantaarnpaal raakte. Het voertuig schoot nog 25 meter door, kwam gedeel telijk dwars op de weg te staan en vloog in brand. Toen de brandweer ar riveerde, laaiden de vlammen al aan alle kanten hoog op en was er niets meer te redden. Met behulp van twee stralen en schuim werd het vuur ge blust. Het geblakerde wrak moest worden weggesleept. Gedurende de blus werkzaamheden werd het deel van de Richelleweg tussen het Zeisterspoor en Gemini in de richting Amersfoortsestraat voot het doorgaand verkeer afgesloten Foto: Brandweer Soest. 035-602 18 41, b.g.g. 06-22 -90 93 90 De peuterspeelzaal De Pruttelpot aan de Van Angerenstraat 1 in Soesterberg houdt op woensdag 30 januari een informatiemiddag. Van 13:00 tot 14:00 uur zijn be langstellenden welkom om kennis te maken met de leidsters en de speelzaal eens van binnen te bekij ken. Ook is het mogelijk kinderen vanaf de leeftijd van anderhalfjaar in te laten schrijven. Vanaf de leef tijd van tweeënhalf jaar is het dan welkom op de peuterspeelzaal. Als er echter een wachtlijst is, kan dit ook later zijn. Belangstellenden kunnen kinderen die al zijn aange meld alvast een kijkje laten nemen. Donderdag 24 januari houdt de KBO een informatieochtend over de reizen die ze dit jaar houdt. In De Drie Eiken aan het Dorpsplein kunnen belangstellenden vanaf 9:30 uur inlichtingen inwinnen. Geadviseerd wordt tijdig aanwezig tc zijn, de deur gaat om 9:00 uur open. Op het programma staan tien dag tochten, een achtdaagse bootreis naar Strassbourg, tweemaal een achtdaagse busreis naar dc Voge zen en tweemaal een vijfdaagse herfstreis naar Luxemburg. Me vrouw R. Korte-Tieland licht 24 januari een tipje van de sluier en neemt alvast inschrijfformulieren mee. De bijeenkomst is gratis toeganke lijk en de koffie staat klaar. De Soesterbergse carnavals vereniging De Zotteklappers grijpt het jubileumjaar (het elf jarig bestaan) aan voor extra feestelijkheden voor jong en oud. Op zondag 3 februari is er in dorpshuis Burgstede een kindercarnavalsmiddag voor de jeugd van Soesterberg. Er zijn prijzen beschikbaar voor de mooist verklede kinderen op die middag. De jury bestaat uit Prins Zotteklap XI en zijn gevolg en de leden van de Raad van Elf. Op zaterdag 9 februari doen De Zotteklappers mee aan de grote carnavalsoptocht in Amersfoort. De carnavallisten rekenen op gro te belangstelling uit Soesterberg. Terug in eigen dorp bestaat het avondprogramma uit een groot feest met als thema Midwinter Beach Party. Het wordt gehouden in de residentie van Prins Zotte klap, de Leutbunker (café de Gou den Leeuw) aan de Rademaker straat. Op deze avond krijgt Prins Zotteklap de sleutels van het dorp overhandigd door de burgemeester van Soest, drs. J.J.L.M. Janssen. De Prins met zijn gevolg, de Raad van Elf en de Zottewijven gaan op maandag 11 februari naar Abrona (De Sterrenberg) om feest te vie ren met de bewoners van de Ster renberg. De Prins zal velen van hen onderscheiden. Het feest be gint om 15:00 uur. Op dinsdag 12 februari is er een spetterend feest voor de Soester bergse senioren. De carnavalsver eniging houdt dan een groot senio rencarnaval in De Hcyberg aan de Rademakerstraat. Daarbij is ook aanwezig Stadsprinses Joris XXVI van Amersfoort. De aanvang is 12:00 uur. Het programma ver meldt onder meer een verrassing soptreden. Alle inwoners van Soesterberg van 55 jaar of ouder zijn van harte welkom. Voor de lunch is gezorgd. De avond wordt gevuld met een groot afsluitend feest, het Donder- op-bal, waarbij de prins de sleutel van Soesterberg weer zal moeten inleveren bij de burgemeester. ZKH Zotteklap wordt vervolgens om 23:11 uur onttroond. Dit ge beurt in het 'huiscafé', De Leu tbunker (café De Gouden Leeuw) aan de Rademakerstraat. Namens de Samen Op Weg-ge- meente 'Vredekerk' in Soester berg heeft de heer B. Kedde- man bij de gemeente een ver zoek ingediend tot medewer king aan het realiseren van een klokkentoren bij de Vredekerk aan de Generaal Winkelman straat 103. Hoewel het plan in strijd is met de voorschriften van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders bereid aan het verzoek te vol doen. Hiervoor is wel een vrij stellingsprocedure nodig. Het kerkgebouw staat binnen het geldende bestemmingsplan Soes- terberg-Kom. Het heeft de be stemming 'bijzondere doeleinden'. Omdat het bestemmingsplan uit sluitend bouwwerken toestaat tot een maximale hoogte van twee meter, is het plan voor de klokken toren bij de Vredekerk in strijd met de voorschriften. De toren ia na melijk tien meter hoog. Daarom is een vrijstellingsprocedure nodig. De toren is functioneel in overeen stemming met de geldende be stemming. Hij wordt opgericht binnen het bouwvlak aan de noordoost kant van het kerkge bouw, op voldoende afstand van de woonbebouwing. De toren is niet meer dan ongeveer een meter hoger dan het hoogste punt van het kerkgebouw. Mede door dit geringe hoogteverschil vinden bur gemeester en wethouders het bouwplan stedenbouwkundig aan vaardbaar. Het bedrijfspand Rademaker straat 28 a en b (achter Ton de groenteman) kan wat burge meester en wethouders betreft een nieuwe bestemming krij gen als kantoorgebouw, mits aanvrager Putman Beheer BV op basis van een parkeerplan kan aantonen dat er negentien bereikbare parkeerplaatsen op eigen terrein kunnen worden gerealiseerd. Verder moet aan een tweetal ande re eisen (positief advies welstands commissie en planschaderegeling) worden voldaan. Bij een positieve uitkomst zijn b. en "w. bereid mee te werken aan het verzoek van Putman tot verbouw en het daar aan gekoppelde nieuwe gebruik van het pand. Het terrein waarop het pand staat, valt binnen het bestemmingsplan Soesterberg-Kom en heeft de be stemming bedrijven. Op grond hiervan zijn productie-, reparatie- en groothandelsbedrijven toege staan, evenals open terreinen en parkeerruimten. Dc verbouw tot en het gebruik van het pand als een volledig kantoor is daarom niet toegestaan. De gemeente kan niettemin aan het verzoek voldoen als een vrij stellingsprocedure in werking Deze bedrijfspanden aan de Rademakerstraat kunnen wat de gemeente betreft een kantoorbe stemming krijgen, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Foto: Eemland Pers. wordt gezet. Burgemeester en wet houders zijn hiertoe bereid omdat er in beginsel tegen de wijziging van het gebruik vanuit steden bouwkundig oogpunt geen bezwa ren bestaan. Voorwaarde is wel dat er voldoende parkeerplaatsen ko men. Volgens de norm die de ge meente Soest hanteert, moeten het er bij dit kantoor op eigen terrein negentien zijn. Op de tekeningen bij het verzoek van Putman staan slechts twaalf parkeerplaatsen in getekend. Bovendien zijn twee er van naar het oordeel van de ge meente niet goed bereikbaar. Uitgaande van de beschikbare ruimte twijfelen burgemeester en wethouders eraan of Putman dc norm van negentien parkeerplaat sen kan halen zonder extra grond aan tc kopen om hierdoor de be nodigde ruimte te vinden. Is die ruimte er voor negentien parkeer plaatsen, dan zijn b. en w. bereidt de vrijstellingsprocedure in wer king te zetten om te voldoen aan het verzoek van Putman voor een nieuwe bestemming van het be drijfspand.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17