R.0UDSI Ventuur Q PROGRAMMA - OVERZICHT onpaar Odeon Nederlands kampioen Ttogteröm maoÊÊÊÊmmam PAGINA 2C rtprogramma M 3T0ELBASBETBAL Vlug uit it arbiter op basketbal ;o SEC ampioen Gevraagd VASTE ORGERS oest voor de 41 52 WOENSDAG 23 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 21 Dierenlief Dierenleed Radio-uitzending op 21 en 28 januari SP**! tü JllS ^BurgerHjk^tandJ De lopers van de week Klachten bezorging Soester Courant MEDISCHE DIENST Campagne voor verkiezingen op Radio M Waarnemingen KERKDIENSTEN Muziek in Utrecht Gebeten door de slang Informatie KBO over vakanties en dagtripjes ie beste, ie lekkerste Cultuurprijs Smartlappen Soest Klassiek Janssen De Kam Op bezoek bij de politiek Afghaan in de Hangtafel Soester muziek ybal leistad 6-Stam/SoVnr, nersfoort) men lamtoernooi DVSB vn„, :a (Griftland College) tinton :lby-Harderwijk (C-drie) etbal c,d,^tars W-Binnenland idal) tal >VO 8-Eemvogels (Ben- >al 'RC-WZ'49 (Veenen- VL-Hees (Langbroek-) SEC-DOB (Bosstraat- ybal :am/SoVoCo (D)-Lycur- akendal)(zaterdag 26 ja- Ibal meeing/BDC (H)-Quin- eukendal) )al Imniworld-Soest (Alme- VCV-SEC (De Meern) ing lompetitie Soester Bow- eniging, ook op dinsdag oetbal VS-Vebo'78 (Beukendal) lug uit Soest is een van de eidsrechters op het Euro- mpioenschap rolstoelbas- Dat wordt van 19 tot en december gehouden in lam. hoofdstad komen naast de nationale teams van Frankrijk, Engeland, ïd, Israël, Italië en Zweden Van elk deelnemend land scheidsrechter aangesteld, .st werden Vlug en een ïitgenodigd om een aantal den te leiden. >ter is al vele jaren interna- scheidsrechter bij rolstoel- al en floot verschillende se clubduels en tal van in- tijdens onder meer de pies 2000 in Australië. 25 januari opent Sec de van de kantine voor de lijkse bingo. Op de Bos test kan men om 19:15 uur inen en drie kwartier later de balletjes aan het rollen po ren deden mee aan het seniorenkampioenschap at door de KB O was geor- ederom de KBO garant. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Amivedi, ©035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Poes, wit, met zwart en bruine vlekken, 'Pammetje', 6-7 maanden oud, Troelstrastraat. Kater, gec., cypers wit, rood, wit te bef, poten, achterpoten witte sokken, rood/wit gevlekte staart 'Boomer' 6 jaar, Troelstrastraat. Poes, wit/zwart, zwarte staart, voetjes wit, rood bandje met bel, bruine vlooienband, "Lotus", 2xh jaar Hazepad. GEVONDEN Kater, grijs, fors, bruine vlooien band, Beckeringhstraat. Voor informatie: José Ruijsse- naars, tel/fax. 6012697. Het harmonieorkest van mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg is zaterdag onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd Nederlands kampioen geworden. In Hilversum kreeg het orkest met 93,25 punten de hoogste waardering en uitslui tend lovende kritieken van de jury. Aan de titel wedstrijd mochten al leen harmonieën en fanfares mee doen die in het afgelopen jaar een bepaald aantal punten hadden be haald tijdens de verschillende con coursen. Odeon behaalde in no vember 2001 op een concours in Veldhoven een eerste prijs met promotie en lof, waarna het orkest werd uitgenodigd om deel te ne men aan de Nederlandse kam pioenschappen. De titelstrijd werd gehouden in het gebouw van het Muziek Centrum Omroep te Hilversum, waar vijf orkesten deelnamen. Twee ervan kwamen in de ere-afdeling uit. De orkesten werden beoordeeld door een professionele, landelijke jury. Deze lette onder meer op klank vorming, balans, techniek, samen spel en muzikale uitvoering. De afgelopen weken is er zowel door dirigent Gerrit de Weerd als de muzikanten van Odeon veel tijd en aandacht aan de muziekstukken geschonken om een zo goed mo gelijke prestatie te kunnen leveren. Bij het horen van de eerste tonen van het inspeelwerk 'Jupiter Hymn' van Gustav Holst waren de muzikanten uiterst geconcentreerd. Meteen wist Odeon met haar war me klanken deze prachtige akoes tische KRO-studio optimaal te be nutten. Daarna gaf de jury het te ken dat Odeon kon beginnen aan het verplichte werk 'Reminiscencia Gitana' van de componist André Waignein. Dit karaktervolle werk waarin melodie, virtuositeit en het Gitana-zigeunerkarakter elkaar af wisselen, Werd op een bijzondere wijze door het orkest uitgevoerd. Met het vrije werk 'Third Suite for Band' van Alfred Reed, bestaande uit vier delen die ieder een dans vorm weergeven, wist het orkest de aandacht van het publiek en jury volledig op te eisen. Het or kest was zeer goed in staat om zo wel de complexiteit van het stuk als de diverse muzikale interpreta ties op een hoogwaardige wijze te vertolken. Een daverend applaus en staande ovatie volgden. Bij het horen van het puntenaan- tal van het andere orkest uit de ere-afdeling (81 en 83 punten) steeg de spanning bij de muzikan ten van Odeon. Zouden ze net als vier jaar geleden naar huis gaan met de kampioenswimpel? De be kendmaking van het puntenaantal voor het eerste muziekstuk (92,66 punten) leverde al gejuich en gegil op. Het tweede stuk werd gewaar deerd met 93,83 punten, een zeer Het harmonie-orkest van Odeon tijdens het stemmen van de instru menten voor de Nederlandse kam pioenschappen. Het Soesterbergse harmonieorkest keerde met de titel huiswaarts. hoge score. Het was direct duide lijk: Odeon was Nederlands kam pioen! Volgens het juryrapport was er sprake van: 'veel finesse zowel technisch als muzikaal', 'mooie interpretatie met goede muzikale intenties', 'doordacht gespeeld', 'ik moet in superlatieven spreken als ik hiervan een beoordeling geef, in alle opzichten een prachtige uit voering. Complimenten!' Na aankomst in Soesterberg werd de feeststemming alleen maar gro ter. In een speech feliciteerde de nieuwe voorzitter Karei van Geet muzikanten en dirigent met de prestatie, waarbij hij zijn waarde ring uitsprak voor het enthousias me en de gedrevenheid waar Odeon voor staat. Ook dirigent Gerrit de Weerd sprak een aantal lovende woorden en prees het or kest voor zijn inzet in de afgelopen periode. Een prachtig begin van het 75-jarig jubileum. De KRO heeft opnamen gemaakt van de Nederlandse kampioen schappen. Deze worden op de maandagen 21 en 28 januari op Radio 4 (20:30-23:00 uur) uitge zonden. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 10 januari t/m 17 januari 2002. GEBOREN Emine Berire Sehle, dochter van M. Kartal en Y. Simsek. - Hidde Willem Benjamin, zoon van S.A. Spiekerman van Weezelenburg en A. Brandsma. - Vincent Joshua, zoon van D.M. de Boer en V.C. Wildeboer. - Chiara Akane, doch ter van B':P.A. Untersalmberger en M. Chiba. ONDERTROUW/AANGIFTE REG. PARTNERSCHAP Mark Reimer Buitenhuis en Nicole Melanie Krijger. HUWELIJKEN/ GEK. PARTNERSCHAP Edmondus Volkert en Freeya Ire- na Tang. OVERLEDEN Adrianus Johannes Maria Blom- mestein, wed. van J.J.M. Ruhe. - Antonius Abraham Hooijdonk, echtgen. van Clazina Anna Sophia Tabak. - Jantje van Dijk, echtgen. M. Kremer. - Theodora van 't End. - Leendert Cornelis Christi- aan de Vries, echtgen. van C.M.P. Bottenheft. - Hessel van der Veen, echtgen. van W. Landman. - Jo- hanna Alida Kooijman, echtgen. van L.J.M. Linger. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Dirk Smit Arjan Wiggelinkhuizen Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Zaterdag 26 januari zondag 27 januari Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 24:00 uur: P. Mout, Schoutenkampweg 4,©6020168. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: M. Smits-Schaffels, Lange Brinkweg 63A, 886090424. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, ©6012333. Groep A: Bavinck, Van Dorssen. Van Kranenburg/ten Berge. Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Ver- berne/Weusten ('De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, ©6019646. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: ©033-4328500 Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, ©6012000. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (BAARN), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Bewaar de Soester Couranten! 27 febr. 2002 komt er weer een Logo puzzel in deze krant. Smitsweg 311, tel. 6012630 Vacatures Deze week vraagt de Vrijwilligers Vacature Bank Soest e.o. aandacht voor de volgende geselecteerde vacatures: 03-128 Kinderparadijs te Soest zoekt vrijwilligers voor de voorbe reiding en uitvoering van kinderac tiviteiten in samenwerking met anderen. 03-180 Maatjesproject te Soest zoekt betrokken personen die mensen met een psychiatrische achtergrond willen begeleiden en stimuleren weer van alles te onder nemen. 03-182 Verpleeghuis te Soest zoekt een flinke vrijwilliger voor een bewoner van de somatische afdeling, die verstandelijk en fysiek wat minder functioneert, maar nog wel samen met iemand op de duo- fiets kan rijden. 09-182 Hulpdienst te Soesterberg zoekt vrijwilligers voor o.m. bood schappen doen, vervoer per auto naar polikliniek of ziekenhuis, be geleiding naar therapeut of specia list, noodopvang van de kinderen, aanvullende hulp bij ziekte, kleine hand- spandiensten in en om het huis. 09-183 Gezinsvervangend tehuis te Soest zoekt vrijwilligers voor mensen van verschillende leeftij den, die zelfstandig wonen, maar met een verstandelijke handicap, om deze bewoners een rugge- steuntje te geven en nieuwe con tacten te laten leggen in het gezel lige eetcafé. 10-181 Humanitas Eemland zoekt een coördinator voor vriendschap pelijk huisbezoek in Soest. Dit houdt in: het werven van vrijwilli gers en er leiding aan kunnen ge ven; huisbezoeken doen bij de be zoekaanvragers; koppelingen ma ken tussen vrijwilliger en aanvrager en werkzaamheden die verband houden met het project. Voor informatie: Vrijwilligers Va cature Bank Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dinsdag t/m don derdag 9.00-12.00 uur, 6012630. Radio M organiseert een verkie zingscampagne voor de inwoners van Midden Nederland. De 'Ver kiezingskaravaan', de 'Stem-bus' en een grote rijdende poster zijn onderdelen van deze campagne. De 'Verkiezingskaravaan' trekt van gemeente naar gemeente en orga niseert overal waar zij komt een pittig debat! Lijsttrekkers van de lokale politieke partijen strijden met elkaar om de gunst (en de stem?) van de inwoners. Alle hete politieke hangijzers komen ter sprake. De regionale zender geeft ook één minuut zendtijd aan de partijen. Gratis en voor niets ver kondigen lijsttrekkers hun verkie- zingsboodschap. Inwoners van Midden Nederland krijgen een stem op M. Wie de 'Stem-bus' van Radio M tegen komt mag zijn hart luchten. Vra gen, opmerkingen, suggesties en natuurlijk ook klachten over de lokale politiek: alle reacties zijn welkom! Radio M zendt elke werkdag een selectie van de reac ties uit. De Stem-bus bezoekt elke gemeente en staat tussen 12:00 en 12:30 uur voor het gemeentehuis. Een grote rijdende poster met ge luidsinstallatie kondigt aan wan neer de Stem-bus in welke ge meente is. Een live verslag van de verkie zingsavond vormt de afsluiting van de campagne. Met vele verslagge vers volgt Radio M de uitslagen op de voet. Én vraagt politieke par tijen direct te reageren op hun overwinning of nederlaag. De ver kiezingscampagne van Radio M loopt van maandag 21 januari tot en met woensdag 6 maart. Radio M is te ontvangen via de ether op FM 100.1 en via de kabel op de lokale kabelfrequentie. Wie zijn naam en geboortedatum opgeeft bij Hannie Franken, kan maandag 28 januari waarnemingen laten verrichten. Ze is dan te gast bij PASO in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachte- gaalweg. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. De entree bedraagt 2 voorleden en 4,50 voor an dere belangstellenden. Zaterdag 26 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Kodden; communieviering; samenzang Zondag 27 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 pr. S. Nijland e.a.; communieviering; gemengd koor (opening stiltecentrum) Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11:00 pr. K. van Schadewijk; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, WiNibrordusstraat 19 11:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; jeugdkoor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 zie Open Hof Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ós. H. Gijsen, Holten Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H. van Haeringen en pr. H. v.d. Schepop; oec. dienst Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Huisman 19:00 ds. H. van Heil; oec. avondgebed Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 L. Lievaart Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. W. van Gorsel, Schoonhoven; 17:00 ds. G. van Wijk, Wezep Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. C.J. Mewe, Spakenburg; 17:00 ds. H. Hoksbergen, Spa kenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 ds. J. Driessen Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 dr. W. Middelhoven, Wolfheze (bijzondere bijeenkomst) Evangeliegemeente, Juiianakerk, Julianalaan 19 geen opgave Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Peter Steffens; doopdienst in Amersfoort Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. R.A. Veen, Bussum; triodienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Vïctory Life Jeugd Evangeliegemeente De Tabernakel, 'De RoeP, Assenraadstraat 2 10:30 G.A. Anthony Zaterdag 26 januari, Domkerk: werken van C.Ph.E. Bach en G.P. Tèlemann door Wilbert Hazelzet (traverso), Piet Dhont (hobo), Christine Jansen (sopraan), Elske Tinbergen (cello) en Jan Jansen (orgel en clavecimbel). Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. ELKE WEEK EEN SOESTETCÖCOURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel. (035)6014152 Op 27 januari zal ds. Mewe uit Spakenburg in de vrijgemaakt-ge- reformeerde kerk (Parallelweg 1) om 10:00 uur spreken over hoe we een slangenbeet kunnen overleven. Om 17:00 uur is er een feestelijke dienst waarin een baby gedoopt wordt. Meer informatie: ©5826448 of 6027898. Dinsdag 29 januari houdt de KBO een informatieochtend over de rei zen die ze dit jaar houdt. In ont moetingscentrum De Klarinet aan de gelijknamige straat kunnen be langstellenden vanaf 10:00 uur in lichtingen inwinnen. Geadviseerd wordt tijdig aanwezig te zijn, de deur gaat om 9:30 uur open. Op het programma staan tien dag tochten, een achtdaagse bootreis naar Strassbourg, tweemaal een achtdaagse busreis naar de Voge zen en tweemaal een vijfdaagse herfstreis naar Luxemburg. Me vrouw R. Korte-Tieland licht 29 januari een tipje van de sluier en neemt alvast inschrijfformulieren mee. De bijeenkomst is gratis toeganke lijk en de koffie staat klaar. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Tekst TV Slem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt 'v-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Het belooft een spannende avond Ie worden, vrijdag 25 januari. Want dan wordt eindelijk bekend wie de Cultuurprijs 2001 zal gaan krijgen. De nerveuze genomineer den vullen de raadzaal, vergezeld van familie en vrienden. En na tuurlijk zijn alle andere belangstel lenden ook welkom. Er is gezorgd voor een feestelijke aankleding van de avond. Met muziek, dans, een hapje en een drankje. Radio Soest heeft in haar programma's alle ge nomineerden al de revue laten pas seren, zodat u als luisteraar een gefundeerde keuze hebt kunnen maken. En natuurlijk zijn we er op de avond zelf ook bij. Met live ver slaggeving vanuit de raadzaal! Om u zoveel mogelijk van de sfeer te laten meeproeven, ook als u er zelf niet bij kunt zijn. Dus luister op 25 januari vanaf 20:00 uur naar Ra dio Soest, De presentatie is in han den van Marijke de Jong, de tech niek wordt verzorgd door Rob van Es. Tijdens de Nationale Gedichten dag 2002, op donderdag 31 janua ri, staat de hele programmering van uw eigen zender Radio Soest, in samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), in het teken van de poë zie. Productie: Jan Visser. Het the ma van die dag is 'levensliederen'. Van acht uur 's morgens tot zes uur 's middags zendt de lokale omroep zes programma's uit van een uur over verzen, gedichten en liederen. Eén van deze program ma's wordt 's middags om 2 uur ingevuld door Thari Schröder met Hollandse smartlappen. Dat bete kent een uur lang kommer en kwel. Thari zegt hier zelf over: 'In vroe ger tijden gingen veel mensen niet naar school en konden dus niet le zen en schrijven. Door tekeningen te maken van een droevig verhaal kon de zanger duidelijk maken wat hij bedoelde. Maar smartlappen worden nog steeds gemaakt, zij het zonder tekeningen.' U kunt in dit uurtje in ieder geval rekenen op levensliederen van o.a. de Zange res Zonder Naam met 'Ach vader lief, toe drink niet meer', Willy Alberti met de dievenwagen, Jac- ques Herb met hetauto-ongeluk van Manuela en Koos Alberts, die voor de zoveelste keer een foto verscheurt. Om 's morgens vroeg alvast in de sfeer te komen, zal Eef van der Horst u om 8 uur wekken met in ternationale smartlappen om de Gedichtendag, die tot 's middags 6 uur te beleven valt, alvast vorm te geven. Ook in de reguliere nieuws rubrieken 'Soest Actueel' en 'Lunchroom' zal die dag aandacht besteed worden aan de Gedichten dag-activiteiten in Soest van de SLAS. Volgende week meer hier over. Zie voor een volledig programma overzicht de Radio Soest-krant ON AIR, die op 30 januari via de Soester Courant huis-aan-huis wordt verspreid. Op zondag 27 januari om 14:00 uur in 'Soest Klassiek' aandacht voor vier beroemde sopranen: Kiri te Kanawa, Margaret Price, Baba- ra Hendricks en Lucia Popp. Mao- ri Soprano Kiri te Kanawa is gebo ren op 6 maart 1944 in Nieuw Zeeland. In 1981 werd zij onder scheiden als 'Dame of the British Empire'. Margaret Price, de mooi ste lyrische sopraan van Engeland, is geboren op 13 april 1941 in Blackwood te Wales. Op haar 21e debuteerde zij in Mozarts Chcru- bino. Babara Hendricks, uit Ar- kansas in Amerika, studeerde mu ziek en behaalde ook een graad in wiskunde en chemie. Zij is in Frankrijk onderscheiden als 'Com mandeur des Arts en des Lettres' en zij is 'doctor of music' aan de Ncbraska Westleven University en doctor in dc rechten aan de univer siteit van Dundee. Lucia Popp werd geboren in Bratislava in 1939. Ze werd 54 jaar en had een gecompliceerd karakter, wat haar goed uitkwam, in de verschillende operarollen die ze vertolkte. Popp was getrouwd met de pianist Gyorgy Fischer, die vaak haar be geleider was. In het tweede uur van 'Soest Klas siek', om drie uur, de wereldbe roemde Astor Piazzolla met zijn bandoneon, die de tango nieuw le ven inblies. Hij heeft ook talloze ensembles geïnspireerd, zoals het Kronos Quartet, het speciaal voor hem samengestelde ensemble van de violist Gidon Kremer en het ensemble van de cellist Yo Yo Ma. Producent Jacques van de Griendt zal van iedere cd vijftien tot twin tig minuten laten horen. Met deze vernieuwde muziek, tussen amuse- ments- en klassieke muziek, wer den ook de dansparen op een ho ger niveau geplaatst. Presentatie: Berna Kousemaker. In de serie 'saaie' verkiezingspro gramma's die Radio Soest de ko mende weken uitzendt hebben Thari Schröder en Jan Visser mor genmiddag, donderdag 24 januari, om 18:00 uur, een gesprek met burgemeester Janssen en gemeen tesecretaris De Kam over de ge meenteraadsverkiezingen op 6 maart. Saai, maar met een hoog politiek gehalte voor luisteraars die echt geïnteresseerd zijn. Onder werpen die ter sprake komen zijn: de staatscommissie Elzinga, de ontvlechting van het college van burgemeester wethouders en de gemeenteraad, het dualisme, het recht van onderzoek (enquête), de gekozen burgemeester (Janssen is tegen en De Kam is vóór!), de re kenkamerfunctie, de burgerpartici patie, de nieuwe functie van grif fier, de nieuwe indeling van de raadzaal (er moeten drie pluchen zetels bij komen), etc. etc. Tech niek- Jaap Gankema. Het driewekelijkse programma voor de zondagmiddag, waarin Werner Paans op bezoek gaat bij een fractielid van een politieke partij. Ditmaal is hij te gast bij Bes- seline Gerritse-van Ee, van het CDA. Wie is ze en wat is haar drijfveer in de politiek? Ook luis teraars kunnen reageren via ©6098357 of fax 6098360, e- mail: radio@soest.nl. Het pro gramma wordt uitgezonden op zondag 27 januari van 12:00 tot 14:00 uur. De in Soest wonende student Shams Arya uit Afghanistan is vrijdag 25 januari om 10:00 uur te gast in het tweemaandelijkse dis cussieprogramma 'De Hangtafel'. Het panel, bestaande uit Neks Blommers, Eit Algra en Gerard Trienekens, discussieert over actu ele gebeurtenissen op nationaal en internationaal niveau. De Soester historicus dr. Gerard Trienekens neemt de plaats in van de vorig jaar overleden René Eijbersen. Gespreksleider is Jan Visser. Tech niek: Fredy Timmer. 'De Hangta fel' wordt herhaald op dinsdag 29 januari om 17:00 uur Deze keer aandacht voor het AJO- symfonieorkest van de provincie Utrecht. Het AJO - dat staat voor altijd jong - viert dit jaar zijn 40- jarig jubileum; reden voor Radio Soest om het in de schijnwerpers te zetten. Lonneke Meijer ontvangt pijman Jan Zwart, violist Florian Zwart en celliste Sharon Zeyseink. Het programma wordt uitgezon den op donderdag 24 januari 17:00 uur. Herhaling: maandag 28 januari 10:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 24 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Muziek van weleer 4 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gasten: AJO-jeugdorkest 18:00 Verkiezingen 19:00 Radio M VRIJDAG 25 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Blues uit Artishock 19:00 Radio Soest non-stop 20:00 Cultuurprijs 2001 22:30 Radio M ZATERDAG 26 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 27 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Bezoek bij de politiek 13:00 Vrijwilliger 2002 14:00 Soest klassiek 16:00 Dit was de week 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Dc Open Hof (SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 28 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Muziek voor bedrijven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De derde helft sportmagazinc 18:00 Verkiezingen 19:00 Radio M DINSDAG 29 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker chr. kinderprogramma 19:30 Het kompas chr. jongerenprogramma 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Bijbelverzen 22:00 Radio M WOENSDAG 30 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzondering na) worden uitgezon den via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, S8035-6093851; fax: 035-6093860; c-mail: radio@soest.nl. Ook voor program ma-ideeën, persberichten, aankon digingen, verenigingsnieuws, club bladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 21