OP'T HOOGT' ■us^ab UITVERKOOP Rosenmöller reikt Oliebol uit Gemeenteraad verliest in elk geval 82 jaar ervaring Eén wijziging in top van GGS BOEKHANDEL JONGERIUS D66: 'Soest moet eigen verkiezingskrant uitgeven' Eventjes 'oude' coalitie Bent u voor een frisse wind door politiek Soest? Stem dan 'Soest 2002' publiceert stemlijst met 18 namen Zaterdag 26 Januari de LAATSTE dag WOENSDAG 23 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 Met ruimte voor alle politieke partijen Service bij Schoemaker WD, CDA en PvdA met z'n 3-tjes Drukke nieuwjaarsbijeenkomst GroenLinks Bromfietser onder invloed Lijsttrekkers praten over ouderenbeleid Harry Witte lijsttrekker; Gastelaars vervangt Bijman ommunicatie uit? Wie gaat wat doen lelt. Deze commissie is agelijks bestuur van de uctieplan voor de Gel- »oede ruimtelijke struc- i-, werk- en leefklimaat nzij anders vermeld. U nmaal per 6 weken. De luari 2002 in de raad- idering bijwonen. Aan- bijeen. De agenda luidt: ACTUEEL ONTWERPBESCHIKKING WET MILIEUBEHEER urgemcester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn ingevolge het Besluit horeca, -sport en recreatieinrichtingen milieube heer nadere eisen op te leggen voor: 'afé 't Puntje perceel Koninginnelaan 123a te Soest. Het betreft nadere eisen ten aanzien van geluid. De ontwerpbeschikking en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 24 januari 2002 tot en met 20 februari 2002. - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur in de bibliotheek aan de Willaertstraat 49b te Soest, tijdens de ope ningsuren. edurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJ KE BEDENKINGEN tegen het ontwerp van de beschikking inbren gen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur wor den ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BE DENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling, waarbij de vergunning- aanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe een afspraak te maken vóór 7 februari 2002. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de adviseurs, [echts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn idenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men rede- 'kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. andmeerkust in het noor den en de grens van het punt van het betreffende Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 jest (RV 02-21). glement van orde voor de ar college (RV 02-20). ltshuisvesting /ers langs de Koningsweg. 5. chappelijke regelingen en n, milieu c.a. 2002 [b]; itie f Centrum lijke organen en losstraat 2 iet het accountantskantoor gebouw aan de :i 2002 appelijke regelingen nen om 19.30 uur. matiecentrum hal gemeen- idering kunnen sprekers uit tellen van vragen of het ge- ;ers uit het publiek de gele aar te maken. otaal niet langer dan 30 mi- "eken over alle onderwerpen orzitter of secretaris aanmel- t langer dan 30 minuten. :ren op het door de spreker a de vergadering een reactie eld worden in een van bo- emeentelijk INFOrmatiecen- De gemeentelijke informatie krant 'Op 't Hoogt' moet op woensdag 27 februari geheel in het teken staan van de gemeen teraadsverkiezingen op 6 maart. Dat vindt Wim Roest van D66, die een verzoek hier toe heeft neergelegd bij burge meester Koos Janssen. Alle partijen ('ook de nieuwe par tij', schrijft Roest zonder de naam van Soest 2002 te noemen) zou den een halve pagina moeten krij gen. Net als in de begrotingskrant (oktober) zouden de partijen de bevolking dan kunnen laten zien wat ze de komende vier jaar wil len. Volgens Roest levert dat voordelen op voor de burger, cq. de kiezer. Hij krijgt een krachtige oproep om op 6 maart te gaan stemmen en kan een inhoudelijke vergelijking maken tussen de acht verkiezings programma's. Aan deze inhoude- ijke voorlichting hebben de bur gers meer dan bijvoorbeeld het publiceren van foto's van kandida ten, zegt de voorman van D66. Ook de partijen zijn er bij gebaat. Ze hebben gelijke kansen. Finan ciële draagkracht dient geen rol te J ipelen bij het overbrengen van een lolitieke boodschap', aldus de factievoorzitter van D66 dat met één zetel de kleinste vertegenwoor- liging in de gemeenteraad heeft. Tot slot is er winst te boeken voor iet milieu, stelt Roest, omdat de >artijen het drukken van folders en inder materiaal achterwege kan aten. loest wil dat de burgemeester en iet het College (VVD, CDA, ïGS) een besluit neemt over zijn rerzoek. Het gaat volgens hem om :en bijzondere manier van voor- ichting aan de burgers die uit de sfeer van politieke belangen moet worden gehaald. Roest stelt de burgemeester voor zijn licht te gaan opsteken bij de andere politieke partijen en denkt dat Janssen ook de mening van de burger te weten komt, als hij op de gemeentelijke home page op inter net de inwoners om hun mening vraagt. Gaat Janssen in op het ver zoek van Roest, dan zou 'Op 't Hoogt' voor een keertje de naam 'STEM' moeten krijgen. 'Op 't Hoogt' is de gemeentelijke informatiemagazine die negen keer per jaar als bijlage in de Soester Courant verschijnt. De inhoud van 'Op 't Hoogt' valt onder de verant woordelijkheid van het gemeente bestuur, niet van de redactie van de Soester Courant. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke 1 apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMPert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Voor de politieke statistieken ivas het aardig en min of meer nemorabel. Voor het eerst inds de zomer van 2000 zaten /VD, CDA en de PvdA weer net z'n drietjes op één lijn. De :oalitie die daarvoor zes jaar aan de macht was geweest en in de jaren 80 ook al 8 jaar had stand gehouden, was eventjes in ere hersteld. 5r was één klein verschil. GGS- wethouder Harry Witte - die in 2000 de College-zetel van PvdA'er Pieter ten Hove innam - ichaarde zich in een rijtje voor standers van de vérkoop van grond aan de Bosstraat. Op het terrein van Keeper's Lodge wordt de weg vrijgemaakt voor de bouw van luxe villa's. De gemeente die de grond nu verhuurt aan de manege, is be reid haar eigendom voor geld van de hand te doen. In de huidige coalitie van WD, CDA en GGS vormde de fractie van GGS een dissidentenrol door tegen de grondverkoop te stem men. GGS acht woningbouw on wenselijk en vindt bovendien dat de manege zou moeten blijven be staan, omdat er behoefte aan is. Ook GroenLinks, ChristenUnie/ SGP en D66 stemden tegen. Omdat van zowel WD als CDA een fractielid ontbrak, beschikten de twee partijen over 'maar' 12 zetels. Doordat wethouder Witte het College volgde en het stand punt van zijn partij naast zich neer legde, was er in elk geval een meerderheid voor het voorstel van CDA-wethouder Bart Krol die bo vendien hulp kreeg van de PvdA die drie 'ja-tjes' aan de stemming toevoegde: 16-9. Zolang Witte zich solidair opstelt, hoeft het College in de huidige be zetting dus nergens voor te vrezen, zelfs niet als er twee raadsleden van de coalitiepartners op het ap pèl ontbreken. Zodoende mag de GGS-fractie af en toe de schijn ophouden, dat het niet radicaal is omgeslagen, sinds het anderhalf jaar geleden 'aan de macht' kwam, omdat Ten Hove zich terugtrok als wethouder en de PvdA (niet snel genoeg naar de zin van WD en CDA) een geschikte opvolger koi) vinden. Net zo goed als de PvdA donderdagavond bij dit voorstel eventjes uit de rol van oppositie partij kroop. Paul Rosenmöller, fractievoor zitter van GroenLinks in de Tweede Kamer, heeft vorige week in Soest de Gouden Olie bol uitgereikt. Dat gebeurde tij dens de drukbezochte nieuw jaarsbijeenkomst van Groen- Links/Progressief Soest (zoals de groepering nu nog officieel heet) in De Schoof. De Oliebol is al zestien jaar Soests enige echte en onvervalste vrijwilli- gersprijs, wat er her en der in de gemeente ook aan alterna tieven wordt verzonnen. Rosenmöller verrichtte zijn taak vlot en met verve. Hij interviewde zelf de winnaars van de Bol 2001: de werkgroep maaltijdbezorging van de SWOS, in de persoon van voorzitter Hans van den Berg, twee van de bezorgers en een ge- bruikster, die de maaltijden ook na tien jaar nog 'erg lekker' vond. De Haagse politicus toonde zich on der de indruk van deze bijzonde re vorm van vrijwilligerswerk door een groep van ca. 130 bezorgers, die 52 weken per jaar, zeven dagen per week maaltijden uit de Molen schot-keuken bezorgen bij zo'n 350 afnemers. In Soest en Soester- berg. Daarvoor hadden zijn plaatselijke GroenLinks-collega's Ans Mann, Olga Duijm, Jos Tak, Guus Kruis en Anna Wagemakers de andere genomineerden voor de Bol van 2001 ondervraagd. Zo legde Sien Overduin van de stichting De Windhond uit dat ze toch wel zo'n twee miljoen euro nodig had om de molen te herbouwen. Het plan is in de 'terp' een kelder voor edu catieve doeleinden en presentaties (geen horeca) in te richten. De stichting onderhandelt met een partner over het medegebruik van de molen. Eit Algra liet namens het Vredesplatform Soest weten dat de nieuwe actie voor het kin- derdagverbijf in Tuzla al 150.000 gulden heeft opgebracht. De 80 vrijwilligers van de brandweer zien graag versterking, ook van vrou wen, en een van de meest hilari sche voorvallen van het afgelopen jaar was de uitruk naar een brandje dat veroorzaakt was doordat de bewoners de saucijzenbroodjes in de oven vergeten waren: schade 80 mille! Toost De voetbalclub 't Vliegdorp speelt nu nog in Zeist maar hoopt voor de drie teams vurig op een eigen accommodatie in Soesterberg, bij voorbeeld op het sportpark aan de Kerklaan, vertelde Jolanda de Jon ge. Marjolein ten Brinke sprak honderduit over de brand die het clubhuis van de Fakkeldraagsters twee jaar geleden verwoestte. Ook de literaire activiteiten van de SLAS passeerden nog even de re vue. Alle genomineerden werden beloond met een narcisje. Tussen de bedrijven door werd er nog een toost - met een onbestemd rood groen drankje - uitgebracht op het nieuwe jaar. De beide GroenLinks-aanvoerders Paul Rosenmöller en Ans Mann - resp. lijsttrekker in 'Den Haag' en in Soest - zetten tijdens hun toe spraken elk op hun eigen manier de toon voor de komende verkie zingscampagnes. Mann stelde vast dat in 8 jaar Paars vrijwel alleen liberale gedachten aan bod waren gekomen onder het motto 'alle macht aan de markt', ook voor de zorg, het onderwijs en het open baar vervoer, met nadelige gevol gen, die ook in Soest merkbaar waren. Ze keerde zich ook tegen een rondweg, die volgens haar de verkeersproblemen niet oplost maar wel de polder vernietigt, en verlangde naar creatief denken over het openbaar vervoer, de be reikbaarheid per fiets en selectief autogebruik. In dat verband ver weet ze het zittende College een veel te 'afgemeten' reactie op het initiatief voor een autovrije dag. 'Wijkwethouders' Verder pleitte ze voor het dichter bij elkaar brengen van bewoners en bestuur, bijvoorbeeld door 'wijk wethouders', waardoor elk lid van het college van B. en W. de zorg voor een bepaalde wijk zouden dragen. In de 'brede school' zag ze volop kansen, maar ze vond ook dat er weer aandacht zou moeten zijn voor het bijbrengen van om gangsvormen en opvattingen over vrede en veiligheid. Volgens Mann is er in Soest al heel veel gepraat over bestuurlijke ver nieuwing, maar een verandering in de bestuurscultuur vond ze belang rijker dan in de structuur. Ze vond het maar raar dat het zittende col lege er bij voorbaat - ondanks de discussie - van lijkt uit te gaan dat het in dezelfde politieke combina tie zal doorgaan. Dat maken de kiezers uit, aldus Mann, die meen de dat na de stembusuitslag wel duidelijk zal worden of al dat ge- Paul Rosenmöller (l.) overhan digt Hans v.d. Berg de Gouden Oliebol, onder goedkeurend toe zicht van GL-fractievoorzitter Ans Mann. Foto: Soester Courant discussieer geen 'praatjes voor de vaak' zijn geweest. Gaten Rosenmöller raakte ten slotte ook nog een aantal opmerkingen kwijt over de landelijke politiek. Hij stel de, na alle lof voor het vrijwilli gerswerk, wat schamper vast dat daartoe tegenwoordig ook weer veel aanleiding bestaat, omdat de paarse bezuinigingen allerlei gaten hebben laten vallen in de publieke dienstverlening. Hij wees in dat verband o.a. op de toenemende onvrede over het openbaar vervoer en vond dat de publieke diensten in de 21e eeuw op z'n minst toch 'een beetje fatsoenlijk' zouden moeten functioneren. Wat de ge zondheidszorg betreft - 'wachten, wachten, wachten' - pleitte hij on omwonden voor het behoud van kleine ziekenhuizen, zoals Molen- dael. 'Een ziekenhuis hoort in de buurt; daar zou je geen 20 of 25 kilometer voor moeten rijden...' Piet Floor en Nicalette Versloot - Maketaarsiïaxateurs O.G. Van Weedeslraat 3 - Soest - Telefoon (035) 6016 824 www.devü/fmakebardij.n! - deviij!m3kehardij@hetntL Een bromfiets zonder verlichting trok zaterdagnacht de aandacht van de politie. Ze maanden de be stuurder te stoppen en stelden vast dat het voertuig niet was verze kerd. Bovendien bleelj dat de 16- jarige jongen onder invloed van drank verkeerde. Hij had 1,1 pro mille alcohol in zijn bloed en kreeg daarvoor een rijverbod van vier uur en een bekeuring. Hoe de uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen ook zal uitvallen, Soest verliest in elk geval 72 jaar raadservaring en waarschijnlijk zelfs 82 jaar, omdat Besseline Gerritse door het CDA op een schier onver kiesbare achtste plaats is gezet. Vertaald naar de huidige zetelver deling kan er maximaal 125 jaar ervaring blijven zitten en daarvan nemen WD'er Bert Krijger (20 jaar), diens fractiegenoot Ellen Huberts, CDA'er Bart Krol en de GGS'ers Harry Witte en Hans van Wuijckhuijse (allen 12) al meer dan de helft voor hun rekening. Wat Soest na 6 maart overhoudt, is een gemeenteraad die niet uit blinkt in routine, al is dat natuur lijk niet per definitie een nadeel. Van de huidige 27 raadsleden heb ben er acht hun vertrek aangekon digd. Wethouder Neks Blommers (VVD) heeft de langste zit achter de rug, want zij kwam in 1978 in de raad. Ook Wil Stekelenburg (PvdA) en Wiebe Meilof (Christe- nUnie/SGP) keren na vier volle perioden van vier jaar niet terug; Besseline Gerritse na in totaal 10 jaar waarschijnlijk ook niet en PvdA'er Pieter ten Hove (8 jaar) evenmin. De overige politici die afscheid nemen, zijn nog maar kort verzeild in het lokale, politieke web. Het gaat om José Bijman (GGS, 4 jaar), Pierre Storimans (CDA, 4 jaar) Abbas Naseri (PvdA, 2 jaar) en Olga Duijm (GroenLinks, 2 jaar). En dan is het nog maar vraag ot de raadsleden die wel beschikbaar blijven, mogen terugkomen van de kiezers. Voor D66 zou een nega tief antwoord op deze vraag fata le gevolgen hebben, want de de mocraten hebben nu alleen Wim Roest als raadslid. ChristenUnie/ SGP en GroenLinks hebben 2 ze tels, PvdA 3, GGS 5, CDA 6 en WD 8. Dit zevental krijgt over vijf weken concurrentie van Soest 2002, een lokale partij die is opgericht uit onvrede over het gemeentebe stuur. Soest 2002 heeft als lijsttrek ker Teun Middelkoop die ruim twee jaar geleden uit de CDA-frac- tie en de gemeenteraad stapte. Mutaties Hij was niet de enige die in de af gelopen vier jaar voortijdig ver trok, want de raad kende zeven persoonlijke mutaties, eigenlijk acht. Namens GGS was Jos van den Eijnden gekozen, maar hij zag er toch maar van af, zodat Bert van 't Holt uit Soesterberg een kans kreeg. De kruitdampen van de verkie zingsstrijd waren nog niet opge trokken of Sander Brunekreef (WD) moest de laan uit, omdat hij in opspraak was gekomen van wege zakelijke transacties die op z'n minst riekten naar belangen verstrengeling. Hij werd opgevolgd door Reinier Bordewijk. Niet veel later verloren de liberalen ook Bar- tho Anderson die vanwege werk naar het zuiden van het land ver huisde en zijn stoel afstond aan Pieter van der Torre. De CDA-fractie werd voor de helft vervangen. Middelkoop werd ook beschuldigd van belangenverstren geling, toen de gemeenteraad het nieuwbouwplan behandelde van de Rabobank, waarvan hij voorzit ter van de Raad van Bestuur was. Verder zou het allerminst boteren tussen Middelkoop en de meerder heid van de fractie, waaruit later ook Jan Smeeing stapte uit onvre de over de gang van zaken. Hans Koning diende zich aan en werd meteen fractievoorzitter, terwijl Besseline Gerritse terugkeerde. Het vertrek van Jan Pieter Lokker had alles te maken met zijn benoe ming tot lid van Provinciale Staten en nu is hij zelfs gedeputeerde. Zijn plek in de Soester raad werd ingenomen door Margreet van Roomen. Ook de PvdA nam afscheid van zijn fractievoorzitter. Kees Boer- koel hield het twee jaar terug voor gezien en maakte ruimte voor Ab bas Naseri, terwijl Nel Koster (GroenLinks/Progressief Soest) naar het buitenland emigreerde, zodat Olga Duijm haar entree maakte. Daarnaast zwaaide Soest ook de benoemde burgemeester Hans de Widt, in zijn functie tevens voorzit ter van dé gemeenteraad, uit. Na 11 jaar in Soest te hebben gewerkt, ging hij met pensioen; collega Koos Janssen verliet Bunnik en kwam begin 2000 naar Soest. In de aanloop naar de gemeen teraadsverkiezingen krijgen de lijsttrekkers van de politieke partijen de gelegenheid hun ideeën over ouderenbeleid uit de doeken te doen. Ze zijn uit genodigd door de ouderenbon den ANBO, KBO en PCOB op woensdag 13 februari deel te nemen aan een speciale verkie zingsbijeenkomst die speciaal is georganiseerd voor 50-plussers. De lijsttrekkers mogen eerst in het kort vertellen op welke wij ze hun partij de belangen van de ouderen gaat behartigen. De drie bonden stellen speerpunten over senioreribelangen ter dis cussie, waarna de aanwezigen zich kunnen mengen in het ge sprek. De politieke samenkomst wordt van 14:00 tot 16:00 uur gehou den in De Rank aan de Soester- bergsestraat. De belangstellen den hebben daarna nog drie weken de tijd te bepalen op welke partij ze gaan stemmen. In De Rank zullen WD, CDA, GGS, PvdA, GroenLinks, ChristenUnie/SGP, D66 en nieuwkomer Soest 2002 van de partij zijn. Dameskapsalon VOORDELIG DAMES KNIPPEN IN AUE MODELLEN EN HAARSTULEN voor €15 Wij verzorgen ook: - bruidskapsels - het epileren van gezichtshaar (zoals wenkbrauwen en snor) Beukenlaan 66/68 - Soest Tel. 035 -642 42 11 E-mail: musab@hetnet.nl Inclusief lijsttrekker Teun Mid delkoop telt de kandidatenlijst van de nieuwe partij 'Soest 2002' voor de komende ge meenteraadsverkiezingen in totaal 18 namen. Een aantal daarvan zal geïnteresseerde Soesters zeker bekend voorko men; andere zijn relatief onbe kend. Opvallend is in elk geval de onverkiesbare plaats van Jan Smeeing (evenals Middel koop zelf oud-CDA-fractielid). De politieke ervaring moet in de nieuwe partij van deze twee 'oudgedienden' komen, hoewel ze geen van beiden erg lang in de CDA-fractie hebben meegedraaid. Uit zijn plek op de lijst mag wor den afgeleid dat Smeeing bij nader inzien toch geen trek meer heeft in het actieve raadslidmaatschap. De aanvankelijke veronderstelling dat 'Soest 2002' vrijwel uitsluitend mensen uit het bedrijfsleven voor de lijst heeft aangetrokken wordt door aanvoerder Teun Middelkoop met een verwijzing naar de 18 na men bestreden. 'Uit het bedrijfsle ven? Absoluut niet. Ze komen juist uit alle sectoren van de sa menleving.' De lijst van 'Soest 2002' ziet er als volgt uit. 1. Teun Middelkoop 2. Gert Nijhoff 3. Tljmen Koelewijn 4. Frans van der Lugt 5. Valeska Kleczewski 6. Kaj Rosman 7. Peter de Leede 8. Frans van Dusschoten 9. Leo Kortekaas 10. Cees Vos 11. Johan Burgemeester 12. Yvonne de Jong 13. Jan Smeeing 14. Pieter van Berge 15. Hans van den Pol 16. Leo Valk 17. Hans Boks 18. Gerard Beijer De kandidaten Nijhoff (2), Klec zewski (5) en De Jong (11) zijn af komstig uit Soesterberg; de ande ren wonen in Soest. Op maandag 18 februari, 20:00 uur, houdt 'Soest 2002' een open bare bijeenkomst in de Rank (Soesterbergsestraat 18). Yolande Gastelaars wordt het nieuwe gezicht in de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS). Als de huidige coalitiepartij tenminste drie zetels haalt, maakt de Soester onderneemster in april haar opwachting in de gemeente raad. Gastelaars is bepaald geen onbe kende in het gemeentehuis. Jaren lang vocht ze een juridische strijd met Soest over het perceel Vrede hofstraat 7, waar de eigenaar een uitbouw wilde en een kantoor wenste te vestigen. Gastelaars woont erachter en diende een be zwaar in. Nadat ze bij gemeente, de provincie en de rechtbank nul op rekest kreeg, stelde de Raad van State vast dat er een procedu refout was gemaakt, zodat na vier jaar de molen van vooraf aan weer ging draaien. Uiteindelijk verloor Gastelaars alsnog de strijd. Bij GGS, dat in de loop van deze week haar verkiezingsprogramma presenteert, neemt de huidige frac tieassistente de plaats in van José Bijman die op eigen verzoek op een onverkiesbare plaats (twaalf de) is gezet. Na vier jaar kan zij haar raadswerk niet langer combi neren met werk en studie. Verder zijn er geen verrassingen op de lijst van GGS die wordt getrok ken door Harry Witte, de wethou der van onder meer welzijn en on derwijs. Financiële man Hans van Wuijckhuijse blijft tweede, Gerard van den Deijssel vierde en Bert van 't Holt vijfde. Zij behoren nu al tot de 27 lokale volksvertegen woordigers. Mocht GGS op 6 maart meer ze tels verdienen, dan is Ingrid Koomen de eerstvolgende nieuw komer. Zij is huisvrouw, werkt parttime bij een bank en was acht jaar lang bestuurslid van de bewo nersvereniging Soest-Zuid. Op de zevende plaats staat René Corbe- ij, geboren en getogen in Soest en leraar geschiedenis en maatschap pijleer in Amersfoort. In de negentienjarige student be- stuurs- en organisatiewetenschap Roder van Arkel heeft GGS een zeer jonge telg op de lijst (achtste) gezet. Het is de vierde keer dat GGS deelneemt aan de gemeenteraads verkiezingen. In 1990 kwam de partij met stip binnen op vier ze tels en werd ze de derde grootste partij van Soest. Vier jaar later moest ze één stoel in de raadzaal afstaan, maar in '98 kreeg GGS voldoende stemmen om vijf men sen in de raad af te vaardigen. De partij wrong zich toen in alle bochten om deel te mogen gaan uitmaken van het College, maar WD, CDA en PvdA hadden de handen allang in elkaar geslagen en gingen in de oude samenstelling verder. Totdat in 2000 de proble men (met name op onderwijsge bied) zich opstapelden op het 'de partement' van Pieter ten Hove. De PvdA-bewindsman trok zich terug om gezondheidsredenen, maar behield wel zijn plaats in de raad. Voor Witte was toen de weg vrij om de door hem felbegeerde wethouderskamer in te richten. De lijst van GGS wordt gecomple teerd door achtereenvolgens Ma- rianne van Halen (jarenlang be stuurslid van de onlangs opgehe ven Vereniging Sportraad Soest), Elske van Gorkum (oud-raadslid), Martien Hornsveld, José Bijman, Marcel Vossestein, Janny Harder, Ad van den Herik (onderwijzer op De Werveling en actief voor o.m. rVN Eemland), Aag van der Neut-Bons, Jos van den Eijnden, Hans de Koning, Alte Venema, Coby Honeé-de Koning, Peter Uiterwijk, Leo van den Berg (uit Soesterberg), Nel van der Eijk, Fons Hilhorst, Fred Weevers en Jeanny van Reuth. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (03S) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 5