SPOED HIL-TON i SU Mevrouw Streefkerk is 'Soester vrijwilliger van het jaar' Koningin Emma en Jacob de Ruig luisteren opening Emmakerk op UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE NUANCE HALVE PRIJZEN 40-60 KORTING Stiltecentrum wordt zondag geopend Leegloop van personeel bij MC Molendael baart zorgen -awwi ationale collecte tot en et zaterdag in Soest Alle genomineerden mogen naar Arena 'Een monument met toekomstwaarde' llOUTPOST HMG IJsberenweekend: twintigjarig jubileum Nieuwe W V-gids 2002 van Utrecht is uit! WOENSDAG 23 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 7 ™nioorr3J5 J NIEUWE BEZORGERS Beukendal geopend voor laatste munten irdiji akeiaardij.nl SCHRAVEMADE B.V. Stt. Gynaecoloog Crane neemt afscheid Stichting dringt aan op maatregelen specialist in All Wheel Drive AWD Tips voor weekend of dagje uit sstoff. op 1e veJ" E 11365of06^19333g™ te /bedr.weu^ 033- irplaatsen. Tel 28. ERKCURSUS. Bijlesssen eiding bij hei schoo" en schoolproblemen amei, 035-60170BÜ 0 kg afvallen met Heb E/GOLD. Gratis bege? j. Tel. 035-5420845 «therapeutische huln ling: DE DAKKAPEL (k voor Gestalttherapie iek van Haeringen 035 196, www.dedakka'ofiini. diverse relaties zoeken WOONHUIZEN en/o ilpanden. Wilt u uw wo- m/of winkelpand verkg. Neem dan contact o» 'an Breukelen, Vastgoeo surantiën, Koninginne Si De Soester Courant zoekt per direkt voor diverse wijken. W. de Zwijgerlaan, Emmalaan, Julianalaan en omg. en Colenso, Oranjehof enz. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. 40, tel.6017962, ie gebruikte FIETSEN shop Soesterberg, Ra. akerstraat 17, tel. 0346 5 64. J-MASTER, geeft onder- ning bij psych. en lich. iten. Ook chakra-medita- ïn ontspannings-massa- Bel voor afspr. 035- i623. /PUTERCURSUSSEN ie groepen, flexibele iden, direct starten, Inter- Word, Windows, Excel, erPoint,, Access, Websites en, Digitaal Rijbewijs en m. DataDidact Computer- iidingen: 035-6022826; J rnet: ww.datadidact.nl. duur te zijn. Stem VVD. enbrochure die verpers zet, biedt rediënten voor Bel voor een ie 035-6016251. en 4-kamer) •ing met schitterend vrij vernieuwde badkamer, t laminaatvloer en toe- in de achterzijde uitge- herm. Royale slaapka- astenwand en toegang bijkeuken met a.s. was- jeplaatst, afgewerkt met gewerkt met gipsplaten, isolatieglas. rro (f 304,66) per maand 12,- k.k. 'ol. vrijstaand ime garage en berging, itterend uit over de zon- ndelijk weidegebied, mer met parketvloer en jur en bijkeuken met a.s. j: overloop, ruime berg er met ligbad, vaste was- rap naar zolder met mo- jeheel eigentijds en per- 445 m2. 70,- k.k. Tot en met zaterdag 26 januari wordt nog geld ingezameld in het kader van de Nationale Eu- ocollecte/Coins for Care. Ne gentig collectanten hebben de afgelopen anderhalve week aan de deur gebeld. Zoals be kend wordt de opbrengst van '►de grootste collecte ooit ver- fleeld over ruim honderd goede doelen. Vie morgen nog steeds thuis geen fcollectant heeft gezien, heeft hem of haar waarschijnlijk gemist. )aarom kan de bevolking van Soest en Soesterberg zaterdag 26 Ljanuari nog terecht in sporthal Beukendal om overgebleven een ten, stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens, rijksdaalders of vijfjes af te geven, bij voorkeur in de daar voor huis-aan-huis verspreide zak jes. Hiervoor is het restaurant in de sporthal aan de Beukenlaan spe ciaal geopend van 10:00 tot 12:00 uur. Buitenlandse munten zijn ook welkom, maar dan graag apart. Euro's mogen ook in de zakjes worden gedaan. Wie slecht ter been is, maar toch geld wil doneren, kan wellicht een bekende of een familielid vragen de munten af te geven. Anders kan worden gebeld met de coördi nator voor Soest, G. van Delden, SS 6013728. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 'v 's v—V W. X' -v "V Uit de 92 genomineerden voor de titel 'vrijwilliger van de maand', waarmee de gemeente Soest in het afgelopen jaar hul de bracht aan allerlei 'vrije- tijdswerkers' in diverse secto ren van de samenleving, is me vrouw E. Streefkerk (79) bij lo ting aangewezen als 'Soester vrijwilliger van het jaar'. Me vrouw L. Bosma werd aange wezen als vrijwilliger van de maand december (kerken- werk). De raadzaal zat woensdagavond goed vol met vrijwilligers en hun 'aanhang'. Burgemeester Janssen legde na zijn welkomstwoord nog eens uit waarom het gemeentebe stuur in dit jaar graag aandacht had besteed aan het vrijwilligers werk, dat in allerlei soorten be staat: van een uurtje per maand tot twintig uur in de week, in de sport, in de zorg, op cultureel gebied, enz. De bedoeling van de maande lijkse hulde was vooral geweest het vrijwilligerswerk 'zichtbaar' te ma ken en de waardering ervoor te la- Burgemeester Janssen feliciteert mevrouw Streefkerk als 'vrijwilliger van het jaar'. Foto Soester Courant ten blijken. Vrijwilligerswerk is volgens Jans sen 'werk dat je voor een ander doet; het is niet vrijblijvend, maar wel professioneel, en onbetaald, maar ook onbetaalbaar.' Naar schatting zijn er in Soest ook enke le tienduizenden vrijwilligers actief en de gemeente is hen graag ter wille bij het oplossen van knelpun ten. De tijd en de energie die men sen in het vrijwilligerswerk stop pen wordt nooit gecompenseerd. Hij vond overigens dat het een zaak van 'het warme hart' moest blijven en geen 'plicht' (bijvoor beeld voor de jeugd) mocht wor den. 'Anders gaat het bijzondere eraf.' Als gesprekspartner en assistente had de burgemeester een wat zon derling uitgedoste dame -'tante Annie uit Nijmegen' - die door het gemeentebestuur was inge huurd om het geheel een gezellig rijstaande villa jin met veel privacy smieuwd. Vanuit de ruime Je royale woonkamer met ruime woonkeuken voor- i plavuizenvloer en bijkeu- i Verdieping: overloop, 3 naar het balkon. Nieuwe i wastafelmeubel. 2e Ver kamers, overloop met CV- ngen zijn voorzien van gezinshuis dat u zeker van '•000,- k.k. t in de Groene Jr gebouwde, vrijstaande an maar liefst 1375 m2 en >ovendien niet alleen maar glas in lood, paneeldeuren de eigentijdse afwerking, er stijlvol uitgebouwd. Bo- ingelegde tuin (v.v. aie vijverpartij u een opti- -vormige woonkamer (ruim .euken, wijnkelder, badka- garage biedt deze woning u overtuigen en plan een 50.283,- k.k. Niemand minder dan koningin Emma en schoenmaker Jacob de Ruig (destijds de 'grondleg ger' van de gereformeerde kerk van Soestdijk) maakten afgelo pen zaterdag hun opwachting bij de feestelijke opening van de Emmakerk. Burgemeester Janssen verrichtte de officiële handeling door het luiden van de klokken. Hij noemde het vernieuwde kerkgebouw 'een monument met toekomstwaar de'. Namens de kerkenraad werden de genodigden - o.m., buren, verte genwoordigers van andere kerken en parochies in Soest, oud-predi kanten en uiteraard veel gemeen teleden - verwelkomd door K. de Waard, die vond dat de bloemen weelde in de Emmakerk die van de St. Pieter in Rome overtrof. Van het kerkgebouw zelf stelde hij vast dat daarover uitsluitend in su perlatieven wordt gesproken. Burgemeester Janssen bracht na mens het gemeentebestuur de fe licitaties over. Ook hij was vol lof over het 'nieuwe' godshuis, dat volgens hem een uitnodiging tot 'ontmoeting' uitstraalde, als een hechte gemeenschap onderling, maar ook in een open relatie met de samenleving. Janssen noemde de Emmakerk een 'monument met toekomstwaarde' en bracht uit de historie nog wat aardige anekdotes naar voren, o.a. over een verslag gever die thuis constateerde dat zijn goeie goed tijdens de opening in 1931 was besmeurd (daarover in 2002 geen klachten). Ook haalde Janssen met plezier de herinnering op aan zijn voorganger Deketh, die destijds had gesproken van een 'hopeloze wanorde cn janboel'. Ook toen voelde de burgemeester zich kennelijk verantwoordelijk voor het veiligheidsbeleid, want de Van Weedestraat 4/8/9 - Soest kerk zou bij de feestelijke opening veel te vo! zijn geweest, en als er wat gebeurd was... Deketh kon het vanaf dat moment niet meer zo goed vinden met de kerkenraad en het protestantse deel van de ge meenteraad, aldus Janssen. Hij beloofde dat hij dat voorbeeld niet zou volgen. Vervolgens trok de burgemeester aan het geïmproviseerde schellen- koord, zodat onder passend klok gebeier de plechtige intocht plaats vond van koningin Emma, naam- geefster van de kerk, en haar tijd genoot Jacob de Ruig, de Soest- dijkse schoenlapper die de plaatse lijke gereformeerde kerk (Juliana- kerk) stichtte. De vorstin (gespeeld door Sari Luijk) las De Ruig (Hans Fransen) enigszins de les over de 'doleantie', maar uiteinde lijk konden ze het samen wel vin den, zo bleek. Daarna zongen Daphne Noordhof en Hein Kieffer een aandoenlijk liedje over de Emmakerk als 'open huis' ('wees welkom, voel u thuis'). Architect Aijan Valk - 'het brein achter de verbouwing' - gaf nog een korte toelichting op zijn werk. Hij hoopte dat het gebouw gauw te klein zou worden en bood de kerk een verzilverde doopschaal aan, die door de beide Picters (de pre dikanten Van Winden en Gocden- dorp) in ontvangst werd genomen cn op de daarvoor bestemde plek op het liturgisch centrum werd ge- Koningin Emma en Jacob de Ruig betreden het nieuwe kerkge bouw. Foto: Soester Courant zet. Ten slotte presenteerden Ellen Visser en Irene v.d. Boon het boekje 'Leuk voor later, vorstelijk kerken in Soestdijk', waarin de ge schiedenis van zowel de Emma kerk als de Julianakerk is ge boekstaafd. Burgemeester Janssen kreeg daarvan het eerste exem plaar. En ten slotte bood schilder G. Donker de kerk nog een 'Sa men op Weg' vlag aan, die al van de gevel wapperde. Bron Ds. Pieter van Winden sprak daar na nog een slotwoord, waarin hij onderstreepte dat het ook in de nieuwe Emmakerk moet blijven gaan om wat duizenden jaren ge leden ontwaakte in het menselijk bewustzijn: het besef dat er meer moest zijn dan jagen, sterren kij ken, eten en zich voortplanten, la ter het geloof van Israël in een god die een appèl doet op mensen, dat uiteindelijk gestalte heeft gekregen in de mens Jezus, die de mensen leerde God als 'Vader' aan te spre ken. De Emmakerk wil een kerk zijn die open is naar dc samenle ving, midden in dc wijk cn de ge meenschap van Soest, 'en een bron van vreugde en liefde voor allen,' aldus Van Winden. tintje te geven. Het publiek vond .het allemaal prachtig. Het was wethouder Bart Krol die - ver moedelijk vanwege zijn CDA-ach- tergrond - de vrijwilligersprijs van de maand december mocht uitrei ken. Die was bestemd voor men sen die op kerkelijk/religieus ge bied actief zijn. Genomineerden Er waren acht genomineerden: de heer H. Spoor, o.a. actief als pre sentator van christelijke program ma's op Radio Soest; mevrouw J. v.d. Breemer, die 'onmisbaar' is in de Maria-parochie; mevrouw J. van Ginkel, actief in de Oude Kerk, mevrouw M. Tijssen, o.a. in de weer voor het katholieke kerk blad en in vieringen in de Petrus en Pauluskerk; mevrouw L. Bosma, die in de vrijgemaakt-gereformeer- de kerk o.a. de muziek en de preekvoorziening onder haar hoe de heeft; en de dames T. v.d. Berg, J. Krop en A. van Logtenstein, die pastoraal vrijwilligerswerk doen in het verpleeghuis Daelhoven. Notaris Jan Jager bleek mevrouw Bosma 'uit de hoed' te hebben ge trokken. Zij kreeg het inmiddels bekende beeldje-met-de-duim en de gebruikelijke envelop. Direct daarna maakte de notaris bekend wie de vrijwilliger van het hele jaar 2001 was geworden: mevrouw E. Streefkerk-Richter, die op het ter rein van het sociaal-cultureel werk was genomineerd omdat ze- on danks haar hoge leeftijd (79) - al 15 jaar vrijwilligerswerk doet in Molenschot. Ze is sinds acht jaar voorzitter van het Molenschotkoor Wethouder Krol overhandigt me vrouw Bosma de december-vrijwil- ligersprijs. Foto Soester Courant 'Zanggenot' en medeorganisator van het jaarlijkse uitje. Vervolgens werd ook de notaris bedankt en werd mevrouw G. van Ekeren, die achter de schermen de ambtelijke rompslomp van de maandelijkse vrijwilligershulde had geregeld, in het zonnetje gezet. Verrassing! Het feest was daarmee nog niet afgelopen, want de burgemeester had voor alle genomineerden nog een verrassing in petto: doordat Soest van andere gemeenten kaar ten had overgenomen konden ze allemaal mee naar het volksfeest in de Arena, ter ere van Willem - Alexander en Maxima, op 1 fe bruari. Ook de Oranjecomités uit Soest en Soesterberg gaan mee, en de kaarten die overblijven - som migen bleken verhinderd of wisten nog niet of ze mee zouden gaan - zijn voor de bezorgers van de war me maaltijden (SWOS), die die zelfde dag al de Gouden Oliebol van GroenLinks Soest hadden ge wonnen. In totaal gaan er straks drie bussen naar Amsterdam. BAR, GRILL RESTAURANT Onze super sliptong? onze heerlijke gebraden beenhammetjes? Onze bourgondische lamsschouder? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTOAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Aan het begin van dit nieuwe jaar beginnen de gezamenlijke parochies van Soest met de feestelijke opening van het stil tecentrum. Want al staat het stiltecentrum dan bij de Petrus en Pauluskerk, en al komt het initiatief vooral van de Petrus en Paulusparochie - gestreefd wordt om met dit stiltecentrum tegemoet te komen aan de be hoefte van veel mensen in deze jachtige en onrustige tijd, om ergens, al is het maar heel even, rust en stilte te vinden en wel licht houvast om verder te kun- Katholiek Soest wil zo ook gezicht geven aan het kerk-zijn in dit dorp en in deze samenleving, om te la ten zien, dat zij ook doordeweeks kerk en gemeenschap is en dat zij ook dan een gastvrij huis wil zijn voor iedereen. Het centrum zal open zijn van 9:00 uur tot 17:00 uur, maar in de zomer langer. Op maandag- en vrijdagochtend is er een viering om 9:00 uur. Deze openingstijden zijn allemaal nog voorlopig, want het kan best zijn dat er behoefte blijkt te zijn bij mensen om het langer open te stel len of om - bijvoorbeeld - daar aan op bepaalde dagen in de week ook een 'koffieuurtje' te verbinden. Mocht iemand ideeën of suggesties hebben, dan staat de coördinatie commissie van de Petrus en Pau lusparochie daar altijd voor open en kan er contact worden opgeno men met mevrouw R. Wolters (886090923). De bouw van het stiltecentrum is mogelijk gemaakt door de inzet van velen. Veel vrijwilligers hebben hun betrokkenheid bij de gemeen schap handen en voeten gegeven door letterlijk met hun handen mee te bouwen. Daarnaast zijn er ook velen die een financiële bijdra ge geleverd hebben. Bij de opening zal aan hen speciale aandacht wor den geschonken. Opening De officiële opening zal plaats vin den op zondag 27 januari. Iedere belangstellende is van harte wel kom om 10:30 uur. De opening begint met een viering rondom het thema 'stilte'. Voorgangers zijn de leden van de werkgroep woord communievieringen, mevrouw Thijssen, de heren Van Hal en Weitzel en pastor Nijland. Aan sluitend vindt om ongeveer 11:30 uur de officiële opening plaats, met o.a. de onthulling van de naam van het centrum en de ope ning van de expositie van de kunstwerken die gemaakt zijn rondom het thema 'stilte'. Na de opening is er gelegenheid de expo sitie te bezoeken onder het genot van een kop koffie en een borrel. Na langdurige ziekte moet me vrouw A.B.F. Crane-EIders, gy naecoloog, haar praktijk in me disch centrum Molendael te Baarn/Soest definitief beëindigen. Voor haar beroep als gynaecoloog is zij arbeidsongeschikt verklaard als gevolg van problemen met haar handen. Ruim 8 jaar is dokter Cra ne in Molendael werkzaam ge weest. Haar inzet voor haar prak tijk en voor de organisatie van het ziekenhuis was opvallend en werd zeer gewaardeerd. De Raad van Bestuur betreurt dan ook dat hieraan nu een einde ge komen is en wil de patiënten van dokter Crane graag in de gelegen heid stellen haar de hand te druk ken tijdens een afscheidsreceptie op vrijdag 25 januari, van 14:00 tot 15:30 uur, in de parterrezaal van het ziekenhuis in Baarn. De Stichting Behoud Molen dael maakt zich ernstige zor gen over het grote aantal perso neelsleden dat de afgelopen maanden vertrokken is bij Me disch Centrum Molendael. In de laatste twee maanden van 2001 zijn 21 medewerkers weggegaan. De Stichting die strijdt voor het behoud van Molendael als vol waardig basisziekenhuis, vreest dat als gevolg hiervan de kwaliteit van de geboden klinische zorg niet lan ger gewaarborgd kan worden. Molendael, vorig jaar door Else vier nog bekroond met de titel 'beste middelgrote ziekenhuis van Nederland', is momenteel verwik keld in een fusieproces met Zie kenhuis Eemland te Amersfoort. Pikant detail is dat er, ondanks het tekort aan personeelsleden bij Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Op zaterdag 26 januari organi seert de scoutinggroep Hop man Masselman Groep (HMG) uit Soest voor ruim 350 scouts uit de provincie Utrecht een 'supergaaf week endkamp. Om meer dan één reden wordt het een speciaal weekend. Ten eerste omdat het voor het eerst sinds drie jaar weer op het HMG-terrein aan de Sparrenlaan plaatsvindt. Vanwege bouwwerk zaamheden waren de scouts twee jaar lang genoodzaakt om uit te wijken naar andere plaatsen. Ten tweede omdat het weekend een jubileum te vieren heeft. Het is dit jaar namelijk het twintigste IJsbe renweekend! En dat is, te meer omdat het weekend door uitslui tend vrijwilligers wordt georgani seerd, iets om trots op te zijn. Na aankomst zullen de scouts eerst hun tenten opbouwen. Om 11:30 uur wordt het weekend officieel geopend met het hijsen van dc vlag. Daarna maakt men kennis met de artiest Freddy Steady, een grote ster uit het verleden die dit weekend wil proberen zijn come back te maken. De padvinders kunnen hem daar dus mooi bij hel pen! 's Middags wordt tijdens een groot fietsspel door Soest gepro beerd Freddy een beter imago te geven. Daarna is het, om 19:30 uur, tijd voor een spectaculair theaterstuk. Freddy zal hier tijdens de 'Aan ta fel met... -show' uit de doeken doen hoe zijn carrière is verlopen. Na dit theater wordt er een groot spel gespeeld in de Lange Duinen. Moe van het zware werk is er voor de IJsberen ook nog eens een grote disco georganiseerd. Voor degenen die daar niet zo van houden staat er een heus casino klaar. Natuur lijk ontbreekt ook het traditionele kampvuur niet. Om half acht worden de deelne mers al weer uit hun bed getrom meld. Er start 's morgens weer een heel belangrijke activiteit. Freddy moet zijn hitsingles hoog in de top 40 zien te krijgen en het is aan de Ijsberen om daar voor te zorgen. Na de lunch begint het laatste spel: sportieve activiteiten, maar ook karaoke en een look-a-like-wed- strijd. Het Usberenweekend sluit zondag om 15:30 uur met het strijken van de vlag. Dan wordt ook bekend wie de meeste punten heeft ge haald en de IJsberenwisselbeker winnen. De IJsberenstaf hoopt in ieder geval dat alle deelnemers het naar hun zin hebben. Medisch Centrum Molendael, zes verpleegkundigen van Molendael zijn 'overgenomen' door Zieken huis Eemland. Ziekenhuis Eemland blijkt overi gens, in tegenstelling tot Medisch Centrum Molendael, geen proble men te hebben met het werven van personeel: in dezelfde tijd dat het personeelsbestand van Molendael slonk met 21 medewerkers, kreeg Eemland er 22 nieuwe krachten bij. Hiervan waren er zes afkomstig van Molendael. De Stichting Behoud Molendael heeft dan ook de stellige indruk dat het de afgelopen maanden, van de kant van de Raad van Bestuur van Medisch Centrum Molendael, heeft ontbroken aan maatregelen om het personeelsbestand van Molendael op peil te houden. Dat schrijft ze in een persbericht. Ze denkt tevens dat de lakse hou ding van de Raad van Bestuur in de hand wordt gewerkt doordat het personeelstekort bij Molendael de Raad van Bestuur extra argu menten verschaft voor het overhe velen van zorgvoorzieningen van Molendael naar Eemland; een doelstelling waartegen de Stichting Behoud Molendael zich verzet. In een brief aan de Raad van Be stuur van Medisch Centrum Mo lendael dringt de Stichting Behoud Molendael er op aan dat op korte termijn effectieve maatregelen ge troffen worden om het aanbod en de kwaliteit van de klinische zorg in Molendael te handhaven. Verder meldt de Stichting Behoud Molendael dat in het nu voorlig gende functieverdeelplan welis waar om 'politiek-technische' re denen 'voor de buitenwereld' de openingstijden van de Spoedeisen de Hulp bij Molendael zijn ver ruimd, maar dat er voor de resl nagenoeg geen essentiële wijzigin gen zijn aangebracht. Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 Automobielbedrijf De nieuwe VW gids provincie Utrecht. Handig ter voorberei ding op een ontdekkingstocht door de meest veelzijdige pro vincie van Nederland: Utrecht. De brochure is nu nóg over zichtelijker, completer, aan trekkelijker en informatiever! In de kleurrijke uitgave staat alle toeristische informatie over de provincie bij elkaar. De VW-gids is met name interessant voor be zoekers en bewoners. De gids laat de lezer kennismaken met diverse landschappen die de provincie rijk is. Prachtige sfeerbeschrijvingen en bijpassende beelden zorgen ervoor dat de bezoeker alvast in de stem ming komt voor een interessant dagje uit of een weekendje weg. De nieuwe VV V-gids provincie Utrecht 2002 is te koop voor 3,50 bij o.a. alle VW-kantoren in de provincie Utrecht en de gro te VVV-kantoren in Nederland. Toeristisch ABC In het toeristisch ABC wordt een opsomming gegeven van allerlei interessante onderwerpen zoals: musea, attracties, (speel) tuinen, kerken, forten en kastelen. Boven dien is op overzichtelijke wijze een groot aantal hotels, campings, bun galowparken en restaurants opge nomen. Daarnaast bevat de gids ook een jaaroverzicht van alle eve nementen die in de provincie wor den georganiseerd. Kortom, het bevat alle informatie die nodig is om maximaal van een verblijf te genieten.

Soester Courant | 2002 | | pagina 7