Stam/SoVoCo herovert 2e stek I ®EST fflHrr Smeeing/BDC overklast Olympia Spektakel en chaos in duel met krankzinnig scoreverloop i yiösaüÊöüitiij mÊSr Hees loopt na 112 dagen weer tegen nederlaag aan ZONNESTUDIO - SOEST Selby eindigt als vierde Wederom ambities bij Shot 'OENSDAG 30 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 17 Lerenteam weer (tijdelijk) aan de leiding VOLLEYBAL I Zaterdagequipe SEC aast op eerste dagwinst ZWEMMEN NK junioren VOETBAL zaterdag ^adfreJwjM Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 WATERPOLO Duinkikkers kan niet profiteren van man meer SCHAATSEN Henriëtte Kuijt prolongeert veteranentitel Loodgieterswerk Gehavend team in laatste duel onderuit BADMINTON Van Eeten redt Red Stars met driepunter: 93-92 BASKETBAL Te kleine zege van tafeltennissers TAFELTENNIS VISSEN Van de Kraats ZAALVOETBAL Zegereeks van DVS duurt nu al acht duels KORFBAL Felle opening helpt Eemvogels aan overwinning Vierde plaats handballers binnen handbereik HANDBAL m np eente Soest n I st 609 34 55 us2000@soest.nl '.soest.nl ikel 22 van de Tijdelijke Referendum*» :ster en wethouders besloten dat over ibesluiten een referendum als bedoeld in :n gehouden. in 17 januari 2002 tot vaststelling van "dening; in 17 januari 2002 tot vaststelling van iëntenparticipatie gehandicaptenbeleid- n 17 januari 2002 tot vaststelling veroó correctief referendum. adere kiesgerechtigde een inleidend ïen om over de genoemde besluiten een iienen. Indiening geschiedt in persoon liekszaken onder overlegging van een aijv. paspoort). van het verzoek moet gebruik gemaakt rmulier dat door de afdeling Publieksza- g zal worden gesteld. De verzoeker on- lulier ten overstaan van een medewer- Publiekszaken. g van een inleidend verzoek is vereist ardt gedaan door 200 kiesgerechtigden, d verzoek van 200 kiesgerechtigden i ontstaat de fase van het definitieve verzoek is vereist dat het inleidend ersteund door een ondersteuningsver te 2.250 kiesgerechtigden. i over de procedure kunt u verkrijgen jzer of mevrouw C. van Harten van de een MM. in het college van burgemeester en loemde raadsbesluiten referendabel igen na deze bekendmaking beroep i de Raad van State te 's-Gravenhage. ie hiervoor genoemd zijn, treden niet an zes weken na deze bekendmaking. een definitief verzoek voldoet aan de er een referendum wordt gehouden, i inwerkingtreding van rechtswege. ventueel referendum heeft een raad- sn een voldoende aantal kiesgerechtig- e'genomen. Dat betekent dat de raad 't te besluiten. :thouders van Soest houders hebben aanlegvergunning n van en ri- ipen van sloten en Jen nabij de A.P. Hilhorst^ januari 2002). Tiene wet bestuursrecht (Wet Awb) 8n ^motiveerd bezwaarschrift ift wilt indienen, dan moet dat be- errcht aan Burgemeester en Wet- :tbus 2000, 3760 CA Soest. 'et binnen zes weken na de eerder im worden ingediend. NTERREIN uders maken in verband met het n het Besluit administratieve igverkeer (BABW) bekend, dat 'rijventerrein De Grachten via gracht tussen 19,00 uur en 6.00 laibomen met bord C12 (geslo- 'igen). jnnen tegen dit besluit bezwaar burgemeester en wethouders atum van de bekendmaking. den gericht aan het college van 000. 3760 CA Soest. palingen over bezwaar) en de ndere bepalingen over be et bestuursrecht zijn van toe kan ook om een voorlopige gd, als er tijdelijke maatrege- tot de beslissing op het be- wacht. gedaan bij de president van de lus 16005, 3500 DA te rschuldigd van 109,- voor 218,- voor een rechtsper- lene wet bestuursrecht is van Door voor de tweede keer te winnen van Lycurgus heeft Stam/SoVoCo de tweede plaats heroverd in de eerste di visie A. Met Donitas (60 pun ten) als bijna zekere kampioen is dat het hoogste waarom de overige elf ploegen kunnen strijden. Op papier komen al leen Stam/SoVoCo (43 pun ten), Flash (42) en Lycurgus (40) nog in aanmerking voor de troostprijs. De topper in De Bunt, waar weer eens een ouderwets sfeertje ont stond, was het aanzien meer dan waard en bezat ook spanning, een onmisbaar ingrediënt. Tweemaal noest de Soester ploeg een 5-10- achterstand goed maken, een paar goede serviceseries kwamen het team van pas: 25-20, 23-25, 25- 20, 25-20. Gert Veldhuizen was over het ver toonde spel niet super tevreden, over de instelling was hij bijna ly risch. 'Onze aanvallers hadden het .moeilijk om door te komen, maar we hebben geduld gehad. De laat ste twee sets zijn we steeds harder gaan werken, kregen we meer overtuiging. De wissels deden het prima, de mentaliteit was zeer goed, de bezieling fantastisch. Ik heb een hoop teams gehad, maar qua beleving is dit een topploeg.' In verdedigend opzicht vindt Veld huizen Stam/SoVoCo een van de I sterkste teams, daarentegen mist het nog mentale kwaliteit. Dat rij pingsproces is echter in volle gang en hoewel het kampioenschap een utopie is, gezien de suprematie van Donitas, is er iets moois gaande, vindt de trainer/coach uit Veen- endaal. Kennelijk is dat niet onopgemerkt gebleven, want het damesteam speelde eergisteren een oefenwed strijd tegen Jong Oranje en mag volgende week woensdag (om 19:00 uur in De Bunt) sparren te gen WC, derde in de eredivisie. 'Het zijn ploegen die ons uitnodi gen: Op een hoger niveau wordt gesignaleerd dat we goed bezig zijn', aldus Veldhuizen die blij was dat ook de toeschouwers zaterdag middag werden bediend. 'Je speelt toch ook een beetje om het pu bliek te vermaken en er was weer stemming. Het publiek was niet zo timide als anders.' Heren Het herenteam profiteerde van de onderlinge confrontatie tussen de voornaamste concurrenten Gemi- ni en Odis (3-2). Zelf wonnen de Soesters met 0-4 bij Keistad, zodat ze de koppositie overnamen van Gemini dat een punt minder bezit, maar ook nog een inhaalwedstrijd te goed heeft. Odis, over enkele weken tegenstander in de bekerfi nale én de competitie, heeft nu twee punten minder, AGAVS staat op een achterstand van vijf punten, de rest is uit het zicht. Bijna had Stam/SoVoCo een punt verspeeld in Amersfoort. Na een voudig met; 20-25 en 13-25 te heb ben gewonnen, verslapte de con- centratie. Ondanks een 15-20- voorsprong kreeg Stam/SoVoCo een setpunt tegen. Het was even •schrikken, maar op het juiste mo ment werd omgeschakeld (25-27), Waarna het in de vierde set snel gepiept was: 12-25. 'Dat setpunt tegen is iets wat niet Saskia Taylor en Linda Elle- broek (rechts) maken het de aanval van Lycurgus moeilijk. Foto: Foto Bell mag gebeuren', vond Juijan van Slooten die in de voorafgaande week zijn team had aangesproken op het slechte optreden tegen Uni- cornus (1-3-verlies). 'Dat mag niet meer gebeuren', was de simpele, maar duidelijke boodschap die de volleyballers in hun oren konden knopen. VOETBAL zaterdag 'Hij komt er, we gaan ervoor, op deze manier hebben we nog iets om voor te strijden.' Ruud van Rouwendaal houdt de moed erin. Met de zaterdagequipe van SEC staat hij laatste in de vijfde klasse. Drie gelijke spelen behaalden de groenwitten in de eerste competi tiehelft, de overige elf duels wer den verloren, maar ze gaan een keertje winnen. Op zeker. Tegen DOB lukte dat niet. Op ei gen veld en de wind in de rug kreeg SEC drie kansen om de wedstrijd te beslissen, maar het gebrek aan een afmaker werd weer eens duidelijk. Gescoord werd er voor rust alleen door DOB dat bij de eerste de beste aanval raak kop te. Dat SEC ook kan scoren, bewees Michel Wijnbergen. Hij maakte in de 55c minuut een prachtige tref fer, maar had alleen het verkeerde doel uitgekozen: 0-2. Invaller Fred Posthuma bediende in de 74c minuut Bas Verheyen (1- 2) die een minuut later na een identieke aanval vanaf vijf meter mocht inschieten: over. Even later stond de volledige SEC-defensie toe te kijken hoe de spits van de gasten tussen twee verdedigers te gen de paal kopte en in de re bound alsnog voor 1-3 zorgde. Afgelopen weekeinde vonden de Nederlandse zwemkampioen- schappen voor junioren plaats in Maastricht. Vrijdagavond startte Stephanie (13 jaar) op de 200 me ter vrije slag, maar was de span ning te groot en eindigde ze op de 22c plaats in 2.22.14. Zondagoch tend ging het beter op de 100 me ter vrije slag en zwom ze naar een 10c plek in een nieuw persoonlijk record van 1.03.47. Na 112 dagen is Hees weer te gen een competitienederlaag aangelopen. SVL, concurrent voor de derde plek, maakte een einde aan de serie van zes wed strijden, waarin de roodwitten 16 punten vergaarden. De eerste nederlaag sinds 6 okto ber kwam niet helemaal onver wachts. SVL is dit seizoen op eigen veld zelfs de koplopers Eemdijk en SVM de baas gebleven. Dat ook Hees sneuvelde, kwam deels door dat de Langbroekers zich beter aan de harde wind aanpasten. SVL is een liefhebber van het En gelse 'kick and rush', omdat het voorin een paar lange mannen heeft lopen. Vandaar dat Hees de tegenstander zo snel mogelijk op eigen helft wilde vastzetten, maar dat lukte onvoldoende. In de 14c en 25e minuut werd een hoge voor zet van SVL, dat wind mee had, koppend afgerond, en in de 39° minuut werd het nog erger, toen een overtreding op Robert Scha- dee niet werd bestraft. SVL nam het balbezit over en liep uit naar 3- 0. Ron Daselaar schakelde terug naar een tweemansvoorhoede en hoop te dat Jeffrey van Dorrestein en Danny Brandenburg gelanceerd konden worden. Door de wind kwam de bal vaak niet op de be stemming aan. Dorrestein scoorde nog wel uit een strafschop, nadat hij was gevloerd, maar in de reste rende 25 minuten kon Hees niet de schijn wekken nog in de buurt van een gelijkspel te komen. 'We waren gewoon de mindere', stelde Daselaar vast. 'Jammer, want we hadden een gat kunnen slaan.' Nu kan SVL, als het zater dag een inhaalwedstrijd wint, op gelijke hoogte komen met de Soes ter promovendus. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x€ 44,00 per keer 5,50 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 57,00 per keer 6,90 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 80,00 per keer 9,20 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Als de Duinkikkers beter over weg kan in overtalsituaties, kan de eer ste seizoenzege niet lang op zich laten wachten. Tegen koploper Zeist hadden de Soesters dertien keer een numerieke meerderheid, maar daaruit werd slechts eenmaal gescoord. Omdat ze meer zwemmen dan de fysiek sterkere, maar ook tragere tegenstanders, worden er vaak overtredingen begaan op de Soes ters. Daar moet dus vaker van worden geprofiteerd. Het herenteam van de waterpolo- vereniging was met iets te veel ont zag aan het duel in Zeist begonnen en kreeg de kous meteen op z'n kop: 3-0 na vijf minuten. Daarna groeide het vertrouwen, maar moest zowel in de tweede en der de periode een treffer worden geïncasseerd. Jeroen van Drie had zijn plaats in het duel inmiddels afgestaan aan nieuwkomer Mat- thijs van de Burg. Van Drie ging als laatste man spelen als extra buffer. In het laatste kwart liep de Duin kikkers een doelpunt in. Namens de Soester scoorden Ruud Leclu- se (uit een strafworp en een man meersituatie), Pieter van Schalkwijk en Vincent van de Vaart. Met overmacht heeft Henriëtte Kuijt bij de veteranen haar Neder landse titel schaatsen geprolon geerd. Op een 300 meter baan in Nijmegen werd ze eerste op de 500 (47.23), de 1000 (1.32.23) en de 1500 meter (2.19.10). Haar clubgenoot Bert van der Weerd van SV Eemland, vorig jaar nog derde, moest ditmaal genoe gen nemen met de vijfde plaats in het eindklassement. Zijn tijden waren: 500 meter (43.23), 1500 meter (2.07.22), 3000 meter f4.26.07). Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Voor Selby was een plek in de middenmoot het uitgangspunt van dit seizoen. De badminton ners presteerden evenwel aan zienlijk beter en volgden de koploper op de voet, totdat ze werden geplaagd door blessu res van Jolanda van Cleef en later Johan Meijer. Het gevolg was dat de resultaten in de laatste reeks tegenvielen. In de slotwedstrijd werd zaterdag verlo ren van Harderwijk (3-5), zodat de Soesters de competitie afsloten op de vierde plaats. In C-drie begon het team met ver lies. Eerste heer Herman Scheer- hoorn kwam er vanaf 8-8 in de beslissende game niet meer aan en Harrold Topper verspeelde in zijn tweede game een 10-6-voor- sprong. Van Cleef en Monique Visser trokken de stand in even wicht en hadden daarvoor beiden aan twee games genoeg. Het he- rendubbel was op weg naar een zege (12-11 in de derde game), maar verloor toch en weer moes ten de dames van Selby het recht breien, hetgeen ze via 15-6 en 15- 5 deden. Hoe onnodig de uiteindelijke ne derlaag was, werd ook nog eens duidelijk in de mix van Scheer- hoorn en Van Cleef die een 10-7- marge verspeelden in de laatste game. Visser en Topper hadden weinig in te brengen (5-15, 10-15) tegen Harderwijk dat op de rang lijst onder Selby is terug te vinden. Jeugd Het vierde juniorenteam en tevens enige meisjesteam van Selby is dis trictskampioen, geworden en mag op 9 maart deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. In Nijmegen ontmoet het team, be staande uit Demelza Kruis, Rosi- ta Muljokarno, Franoush Tabeian en Lieneke van Renswouw, zeven andere kandidaten. Het kon niet, mag normaal niet, maar moest, drie teilen voor het onverbiddelijke sig naal van de zoemer. Tommy van Eeten werd geblindeerd door het paar handen van zijn verdediger die zowat in hem kroop. De spelverdeler ging toch omhoog en sprong naar achteren voor een bijna wanho pige driepunter. De bal protes teerde tot tweemaal toe op de ring, voordat hij zich bij het lot neerlegde: 93-92. De climax paste volledig in het even chaotische als zinderende duel met een krankzinnig scorever loop. Veertig minuten lang hadden Red Stars en Binnenland elkaar afgemat met sprintjes. Uitblazen was er niet bij tijdens de hardloop wedstrijd met bal. Alsof ze de trein moesten halen, zo haastten beide basketbalteams zich in Beukendal. Het gevolg was een kettingbotsing van balverlies. Bij basketbal krijgt de aanvallende formatie 24 secon den de tijd om een schotpoging te ondernemen, maar de man die dat moest bijhouden, had net zo goed thuis kunnen blijven. De spelers liepen zichzelf voorbij en sloegen zodoende aan het prut sen. Eerder vaak dan soms was het bijna angstaanjagend en naarmate de tijd verstreek koddig te zien hoe de bal werd verspeeld, maar het spektakel dat de Soesters en Ba- rendrechters boden, maakte alles goed. Niets was zeker in het duel, waarin de aanvallers zich geen tijd gunden. Zelfs geen ruime marge bood garantie op een rustige fase. De tussenstanden waren grimmig en er was geen peil op te trekken: 13-9,13-16, 21-18 en 21-24 na het eerste kwart; 29-37,43-40 en 46- 51 na de tweede periode. Daarna beleefde Red Stars zijn slechtste fase en werd het op de grootste achterstand van de wedstrijd gezet: 56-68. Onder meer driepunters van Van Eeten en Marco van Maanen zorgden ervoor dat de ploeg van Dave Batts een voorna mere rol in het verhaal kreeg. Het werd gelijk (70-70) en prompt klapte Red Stars terug. Het werd 70-77 na onverklaarbaar geknoei en ruim vier minuten voor het ein de leek het over, te zijn voor de thuisploeg: 76-84. Binnenland plaatste een uitval, maar verspeelde de bal uiterst knullig en onnodig en een minuut later had Van Eeten weer een drie punter losgelaten, Guido La Rose met een bonus gescoord en Van Eeten nog eens toegeslagen. De strijd was, met minder dan drie minuten te gaan, weer volledig open: 84-84. Wie gedacht had, dat daarna op 'safe' zou worden gespeeld, kwam bedrogen uit. Red Stars en Bin nenland bleven volharden in een riskante basketbalstijl en de vraag was wie zich'in de beslissende fase zou vergalopperen. Het was Bin nenland, waarbij Red Stars een maal het geluk had van een foute beslissing van de scheidsrechters. Het werd 86-86, 88-88 en 90-90 toen Binnenland in balbezit was. Aanvoerder Hofman van de gas ten, zette Red Stars onder druk (90-92), de seconden tikten weg en Van Eeten kreeg de bal. Voor de derde keer waagt Shot een poging kampioen te wor den in de vorig jaar nieuw inge stelde hoofdklasse. In de na jaarscompetitie werd de ploeg tweede, zodat er in theorie kansen zijn op de titel. Wat de ambities betreft was het optreden van vorige week bij SVO echter mager. De promovendus werd geklopt, maar slechts met 4- 6, wat Erik Merkus de opmerking ontlokte, dat Shot punten had la ten liggen. Met zijn 21 jaar is hij de jongste van het viertal dat verder bestaat uit Martin Fransen, Hans van Gooi en Marcel Jansen. De laatste heeft nu definitief de plaats ingenomen van Robbert Huisman die met US in de derde divisie uit komt. Ma Jansen, Merkus en Fransen werd het 0-3 voor de Soesters, maar het dubbel ging in de derde game met 21-18 verloren. Daarna kreeg vooral Jansen het zwaar. Na een goede start was hij in de twee laatste enkelspelen kansloos. Mer kus ging in zijn laatste partij ook onderuit, maar dankzij een hattrick van Fransen ging de overwinning mee naar Soest. Willem van de Kraats maakt goe de kans de zomercompetitie van de Snoekbaars te gaan winnen. Hij werd in elk geval weer eerste tij dens een wedstrijd, de zesde in een serie van tien. In de inloophaven van Huizen ving hij 16.96 meter vis en daar konden de overige 22 deelnemers niet aan tippen. Niet minder dan 81 keer had de win naar beet. A. Greef deed het ook niet slecht met 46 vangsten (10.83 meter) en werd tweede, net voor N. Koot (10.80), M. van Loenen (10.16) en W. van Zoeren (10.16). En dat was nummer acht. DVS blijft winnen in de eerste klasse. De ploeg werd eerder deze maand weliswaar door de plaatsgenoten van Firtina'93 uit het bekertoer nooi gewipt, maar zijn in de com petitie schier onverslaanbaar. Het Spakenburgse Vebo kon de opmars maandagavond niet stui ten, in sporthal Beukendal werd het 5-2 voor de Soesters. DVS schoot flitsend uit de startblokken en na 20 seconden was het reeds 1-0 door Michael van de Broek. Toch kwam Vebo voor rust twee maal op gelijke hoogte. In de twee de helft had DVS aan een periode van zes minuten genoeg om het duel te beslissen door doelpunten van Michel Vlaswinkel (zijn twee de), Luits Houkes en Marcel van Essen. Daarna ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. DVS heeft het minste aantal verliespunten in de eerste klasse, maar moét nog twee duels inhalen Door opnieuw fel uit de startblok ken te komen, legde Eemvogels de basis voor de 10-16-overwinning op het negende team van DVO. Dat de Soesters met enkele inval lers uit het tweede speelde, deer de niet. In de eerste tien minuten bracht Eemvogels de stand op 0-2 en die zou daarna worden verdubbeld, alvorens de Drontse gastploeg voor het eerst de bal door de korf schoot. Halverwege was het al 3- 9 voor de korfballers uit Soest. De zege kwam niet meer in gevaar. Acht overwinningen had Smeeing/BDC op zijn conto en vijf daarvan werden op vreemde bodem behaald. De laatste thuiszege dateerde van 28 oktober (24-20 tegen Ac tief) en dus was het tijd om de aanhang weer eens op een suc ces te trakteren. Dat gebeurde zondag tegen Olympia dat werd overklast door de Soes ters: 28-18. In Beukendal werd Smeeing/BDC aanvankelijk verrast door de 5 plus 1 dekking van de Hengeloërs. De gasten namen dan ook - tegen de verwachting in - een voorsprong van 1-3 en leidden na een kwart van de wedstrijd met 4-6. Het waren echter de Soesters die het tempo bepaalden en vlot werd duidelijk dat de oosterlingen naar zuurstof snakten. Via verschillende break-outs nam Smeeing/BDC het initiatief over en nog voor de rust werd orde op zaken gesteld: 13-10. Daarna kreeg Olympia handballes van een ontketend Smeeing/BDC. Charles van Kordelaar en Koen Smeeing scoorden beiden een hat trick en Berton Kemp was aan een grote schoonmaakactie bezig in zijn doel. Hoewel daar bij handbal nauwelijks sprake van kan zijn, leek het wel eenrichtingsverkeer. De gasten meden het 'oogcontact' met het scorebord, maar dat loog er dan ook niet om: 25-12. In de slotfase van de wedstrijd gunde Smeeing/BDC de nummer tien van de ranglijst iets meer spelple- zier, zodat de marge zelfs werd te ruggebracht tot tien treffers: 28-18. Doelpunten Smeeing/BDC: Aijan Roest 6, Charles van Kordelaar en Jos Lans 5, Koen Smeeing 4, Dave de Jong, Richard van de Hoef en Robert Wijnen 2, Bas de Pijper en Olaf van Heusden 1. Schema Smeeing/BDC ligt prima op sche ma en is nagenoeg zeker van een plaats bij de eerste zeven. Met nog zeven duels voor de boeg, blijft het verschil met de gevarenzone zeven wedstrijdpunten. Smeeing/BDC staat gedeeld vijfde; de vierde plaats van Quintus, dat zondag op bezoek komt, is binnen handbe reik. Voorzichtig kijken Paul van den Deijssel en Peter Stoelenga dan ook naar boven in plaats van naar beneden. Het smeedwerk van het technisch duo van de handbal formatie met twaalf nieuwkomers, is solide. Tot dusver werd alleen verloren van de huidige top 4, Kolping, UDSV (tweemaal), Swift en Quin tus. Met name tegen de eerste en de laatste twee hadden de Soesters uitstekende mogelijkheden om te winnen, maar verspeelden ze in de eindfase een (ruime) voorsprong. Van de zeven ploegen die onder hen zijn geklasseerd, werd alleen een punt 'gemorst' tegen zowel E en O 2 als CSV. Smeeing/BDC moet nog tegen Quintus 2, Swift, Kolping, ,CSV, Volendam, Hurry Up en E en O. De stand in de eerste divisie A: 1. Kolping 15-24, 2. UDSV 14-22,3. Het lijkt alsof Dave de Jong een linkse directe van zijn tegenstander krijgt, maar de handballer van Smeeing/BDC vervolgt schijnbaar ongestoord zijn weg. Foto: Foto Bell Swift 15-22,4. Quintus 2 15-20 5 Aalsmeer en Smeeing/BDC is 18, 7. CSV 15-16, 8. E en O 2 is 11, 9. Hurry Up 15-8, 10. oivn,." pia 15-7,11. Volendam 2 14-6 n Actief 15-5. 11

Soester Courant | 2002 | | pagina 17