Ijsberen trotseren plensbuien Schitterende thuiswedstrijd barokorkest Colenso Consort aOa De polder is in groot gevaar T)ogterom Mus'ab arushocK I SLAS-columnwedstrijd over De Liefde X-Change komt met nieuw programma van activiteiten Over oorzaken en gevolgen PAGINA20 WOENSDAG 3cTjANUAf^002" SOESTER COURANT PAGINA 21 jlaardij o.g. f !3. Cursus edelsmeden in C-drie Woensdag 6 februari Peggy Olislaegers: 'Rillandia' -601 61 51 Neerslag kan pret niet drukken op muzikaal jubileumkamp Financiële Diensten, Voor al uw Verzekeringen, Hypotheken en Pensioenen SCHRAVEMADE B.V. Boekenweek 2002: specialist in All Wheel Drive AWD DE WD TELT AF: Kinderconcert in het teken van 'Het Huwelijk' Informatie over reizen 50-plus en minder validen Maandag 4 februari 'De Grot' Expositie Zaterdag 2 februari Expositie en jazz itermakelaardij.nl STERBERGSE- \AT 131 aande villa met nultifunctioneel bij- iw op ca 1.100 m2 en aan drie zijden end aan natuurge- De Korte Duinen". VRAAGPRIJS: 633.000 k.k. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 In C-drie geeft docente Ophelia van de Kieft een nieuwe cursus edelsmeden (acht lessen) op maandagmiddag van 16:30 tot 18:00 uur. In deze korte cursus kan men kennismaken met de ba sistechnieken van het edelsmeden. Via een aantal vrije opdrachten leert men dingen als zagen, vijlen, buigen, solderen, polijsten en ste nen zetten. Van begin af aan wordt gewerkt met - en ontwikkeling van een eigen ontwerp. De lessen zijn individueel gericht. Daarom is het mogelijk dat mensen met ver schillende ervaringsachtergronden naast elkaar werken. Mensen die voor het eerst kennis maken met edelsmeden, maar ook mensen die al enige ervaring heb ben opgedaan in het edelsmeden kunnen zich verder ontwikkelen in deze cursus. Er wordt gewerkt in een prettige sfeer, waarbij stimu lans en inspiratie over en weer vanzelf plaatsvinden. Cursusprijs: 54,50; Start 18 fe bruari. (Cursusnummer 130K4). Inschrijving via het inschrijfformu lier in het programmaboekje. Na dere informatie bij de cursusadmi nistratie van C-drie, 886095839, dagelijks 13:00-17:00 uur, en bij de receptie, dagelijks 10:00-18:00 Peggy Olislaegers en Adriaan Luteijn in 'Rillandia Foto: Hans Gerritsen 'Rillandia' is een dans- en muziek theatervoorstelling. Peggy Olislae gers (1966) studeerde in 1989 af aan de Dansacademie Brabant. In de eerste jaren daarna danste en zong ze bij het Bredaas Dansthea ter, schreef kleuterliedjes en maak te onder de naam Springveer dans voorstellingen voor kleuters. In 1993 brak ze door als smartlap- penzangeres onder de naam Desirée de Winter. In 'Kopje on der' (1996) bundelde ze haar uit voerende kwaliteiten: zang, dans en spel werden vaste ingrediënten in haar voorstellingen. In 1998 maakte ze in opdracht van het Kunstjuniorfestival 's Hertogen bosch de proeve 'Koe'. Taal en zang werden ondergeschikt ge maakt aan beweging die typerin gen als slapstick en 'Hollandse hu mor' meekreeg. In 'Kalf' (1999) werd deze vorm onder regie van Diek Hauser verder aangescherpt. Tijdens haar studietijd ontmoette ze de danser Adriaan Luteijn (In- trodans) en samen werkten ze aan de tragikomedie 'La Complainte'. In 1999 besloten ze opnieuw sa men te gaan werken en deze keer werd het een soapmusical: 'Best wil'. Hun nieuwe voorstelling, 'Rillan dia', is gebaseerd op herinneringen van Peggy Olislaegers en Adriaan Luteijn. Hun jeugdervaringen als miss majorette en tamboer bij res pectievelijk 'Door het Volk, voor het Volk' in Sprundel en Fanfare vereniging Rillandia (uit Rilland!) vormen de inspiratiebron voor deze voorstelling. De jonge Adriaan en Peggy worden klaarge stoomd voor een belangrijk mu ziekconcours. De strenge instruc teurs Ankie Slabbekoorn en Nol Nuijten zitten hun talentvolle, maar eigenwijze leerlingen op de huid. Er moet gepresteerd worden! De voortvarende en kordate Ankie (een dubbelrol van Adriaan Lute ijn) vindt in de bevlogen Nol (dub belrol van Peggy Olislaegers) een tegenpool, maar ze delen één pas sie: de liefde voor de fanfare. En dat is niet het enige. Onder druk van de twee fanatieke instructeurs sluiten ook Adriaan en Peggy een verbond... een band voor liet le ven! Leeftijd: vanaf 5 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Entree: 3,50; volwas senen 4,50. Reserveren en infor matie: theaterkassa C-drie, Willae rtstraat 49, 3766 CP Soest, 886095829, ma. t/m vr. 10:00- 18:00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Ongeveer 300 leden van vijf tien scoutinggroepen hebben zich niet uit het veld laten slaan door wind en regen. Kletsnat werden ze tijdens het twintigste ijsberenweekeinde van de Hopman Masselman Groep (HMG), maar dat mocht de pret niet (te veel) drukken. Saterdag regende het, plensde het of viel het water met bakken uit de lucht. Neerslag, maar niet te neer geslagen, was de gedachtegang van de scouts die het bovendien te druk hadden om zich te storen aan de weerelementen. Na het hijsen van de vlag en het opzetten van de tenten kwamen tal van activiteiten op hun af met als rode draad de poging om Freddy Steady, een rock and roll ster uit vervlogen tijden, te helpen aan zijn comeback. Tegelijkertijd moesten de 51 groepjes zelf een muziekfor- matie formeren en proberen de eerste plaats in de hitlijst in te gaan - nemen. Dat lukte uiteindelijk 'Doe Maar Niet' van scoutinggroep Laurentius. De HMG nam onder meer de vierde tot en met de ze vende plaats in, de Don Bosco onder meer plek 10 tot en met 13 de Fakkeldraagsters werden 20c tot en met 24c. Muziek was het sleutelwoord tij dens het ijsberenweekeinde dat als thema 'The Best Of meekreeg. De regen tikte niet zachtjes tegen het zolderraam, maar hamerde op de tenten en het clubhuis aan de Spar renlaan. Allereerst was daar het jubileumlied dat iedereen luidkeels meezong en er was een theater middag, in het teken van Freddy Steady, in het openluchttheater Cabrio. Omdat het gutste van de regen, was er geen live muziek, maar 's avonds werden de duinen Met onder meer warme worsten hielpen medewerkers van de HMG de 300 scouts de 'natte winter' door. wel omgetoverd tot muziekpaleis. 'The show must go on'. De scouts dienden verder talrijke opdrachten uit te voeren, ze be klommen de toren van de Oude Kerk, waarvan ze bijna afwaaiden, en deden mee aan een geheugen test en nog veel meer. Ijsberen was er niet bij, koukleumen wel, maar voor onder meer warme chocola demelk en worsten werd gezorgd. Natuurlijk werd ook weer een fraaie kampkrant in elkaar ge draaid met bijdragen van veel deel nemers. Daarnaast kon iedereen een speciale cd met vijf (ijsbe- ren)nummers bemachtigen. Kort om, de HMG en honderden scouts uit tal van plaatsen kunnen weer met plezier terugkijken op een ge slaagd weekeinde. Concert: Colenso Consort o.l.v. Gre- gory Hubert. J.S. Bach: Sinfonia en ko raal uit de Cantate BWV 42. Tele- njann: Concert voor 2 altviolen en strijkers in G; Orkestsuite in D; Heini- chen: Concert in F; Vivaldi: Concerto Grosso voor viool, hobo en strijkers in a, opus 3 nr 8; Boyce: Symfonie opus 2 nr 5 in D; gehoord op zondag 27 janua ri in de Oude Kerk. Bachs sinfonia uit cantate 42 is een fantastisch stuk muziek om in alle vroegte een doorsnee werkdag mee te beginnen en is dus zeker ook geschikt om er een wat drui lerige zondagmiddag in Soest mee op te luisteren. Van de 200 van Bach bewaard gebleven cantates bevatten er ruim 20 sinfonia's, stuk voor stuk juweeltjes. De diri gent koos een vlot tempo en het orkest kon erop inspelen. Met werk als dit is de (juiste) stemming meteen gezet. Eigen is voor het Colenso Consort dat het koraal uit de cantate ook ten gehore werd gebracht. In het hierop volgende Concert voor 2 altviolen en strijkers van Telemann, sinds de 20c eeuw we derom gewaardeerd als één van de grootsten naast Bach, konden we genieten van een solistenduo be staande uit de altviolisten Jan Hulst en Jan Walter die dit 4-de- lige werk accuraat, zuiver en be wogen vertolkten. Van dezelfde componist volgde een orkestsuite in D, bestaande uit een ouverture, gevolgd door enige barokke dansen. Telemann ver langt in de suite van een aantal in strumenten een solistisch optre den, zoals in de Air waarin de houtblazers (hobo's en fagot) ex celleerden. Na de pauze komen ook in het concert in F van Heinichen veel solisten aan bod zoals de viool, de celli, de fluiten, de hobo's en de fagot zodat er feitelijk sprake is van een concerto grosso. Dat alle solisten zich voortreffelijk van hun solistische taak kwijten doet je wel eens vergeten dat het Colenso Consort feitelijk een amateurgezel schap is. In het navolgende Concerto Gros so in a van Vivaldi is het solistische werk weggelegd voor de viool en de hobo, begeleid door de strij kers. Het Colenso Consort presen teerde een tweede voortreffelijk solistenduo in de personen van Karei Brester (1° viool) en Janne- ke Jongewaard (hobo). Vivaldi vergt met al die korte nootjes veel van de musici maar bij Karei en Janneke gaat dat schijnbaar moei teloos. Licht en mooi spel verraadt semi professionalisme. Het middagconcert werd afgeslo ten met de Symfonie in D opus 2 nr 5 van Boyce. De speciaal voor de orkestsuite en deze symphonie ingehuurde 2 trompetten en pau ken maken van het Colenso Con sort een omvangrijk barokorkest. De symfonie begint met een volle dig orkest (tutti) waarna onder andere een fugatisch deel volgt: alleen al in het begin wordt het thema door zes verschillende in strumenten ingezet. Als toegift trakteerde het orkest de bezoekers op het Largo van Vïvaldi's Winter uit De Vier Jaargetijden. Wederom schittert Karei Brester in een prachtige vioolsolo, pizzicato bege leid door de strijkers. Dirigent Gregory Hubert leidt het Colenso Consort overigens op bekwame wijze. Hij is helder is zijn directie en het orkest anticipeert goéd. Dit blijkt niet alleen uit de kwaliteit van het concert van vanmiddag maar ook uit het feit dat het orkest erin is geslaagd deze kwaliteit de afgelopen jaren voortdurend te verbeteren. www.soesteronderlinBe.nlinfo@soesteronderlinBe.nl SOCStCF Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OndGViivl(JC De Soester Zakenkring heeft plannen ontvouwd om de ver keersproblemen op te lossen. Die plannen houden onder ineer in dat de polder aan de noordkant van Soest, vanaf de Stadhouderslaan tot en met Birkhoven in Amersfoort, op de schop gaat voor nieuwe au towegen, zo meldt de Soester Courant van 23 januari. Het weidegebied van de Eempol- der behoort tot de ecologische hoofdstructuur van de provincie Utrecht. De ecologische hoofd structuur (kortweg EHS) bestaat uit een samenhangend stelsel van natuurterreinen, landgoederen, bosseil en agrarische gebieden met bijzondere waarden. In het streek plan staat te lezen dat de provin cie in het kader van natuur- en landschapsbeleid streeft naar een duurzame instandhouding van deze gebieden. Ondernemer Kees Boerkoel, ge wezen PvdA-politicus, is de nieu we voorzitter van de Soester Za kenkring. Hij heeft jarenlang voor die partij in de gemeenteraad ge zeten, maar heeft daarvoor geen interesse meer. Hij heeft wél be langstelling voor een wethouders- post en overduidelijk voor heel veel bouwen en heel veel onderne men. Hij heeft als voorzitter de eerste nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester Zakenkring aangegre pen om onder meer een pleidooi te houden voor de aanleg van de rondweg door de polder. Die rondweg noemt hij opeens liever een 'kernontsluitingsweg', want gebruiken van het gewone Neder landse woord rondweg, 'daar komt bonje van', zo zei hij. Als de doortrekking van de Beek en Daalselaan naar de rotonde op de Stadhouderslaan binnenkort - helaas - een feit is, komt er wat de voorzitter van de Soester Zaken kring betreft ogenblikkelijk een vervolg. Namelijk de aanleg van wat hij de 'Verlengde Buitenbrink' noemt. Die weg over 'enkele hon derden meters, een fluitje van een cent', zo zei hij, zou van de Stad houderslaan naar de Dalweg moe ten leiden. De zakenwereld wil dan die weg vervolgens doortrekken in de polder naar een rotonde in Amersfoort nabij Birkhoven, plus realiseren van aansluiting op Soest- Zuid. Langs de nieuwe rondweg zouden mogelijkheden ontstaan voor bedrijven, kantoren en 'klein schalige woningbouw', want hier mee moeten uiteraard de nieuwe wegen gefinancierd worden. Dat houdt o.a. in een bedrijventer rein voor volumineuze detailhan del realiseren en kantoren bouwen, terwijl er nu al in Nederland ge middeld 9% leegstand is (bron: Maandblad Vastgoedmarkt van deze maand), een toename zo'n 4% ten opzichte van vorig jaar. De Zakenkring heeft wel 'kleinschalig' bouwen voor starters in de aanbie ding, waarbij de kans echter le vensgroot is dat betaalbare wonin gen uiteindelijk toch niet voor jon geren te betalen blijken te zijn (zie de ervaring in toekomstig Spoor- dal). Deze volksverlakkerij wordt tevens vergezeld van de belofte dat in ruil voor de verwoeste polder de verkeersproblematiek zal worden opgelost. Hoezo, oplossen van de verkeer sproblematiek? De werkelijkheid is, en dat'zegt de Soester Zakenkring er niet bij, dat de volgebouwde polder nog veel méér, vooral doorgaand auto- en vrachtwagenverkeer zal aantrekken en nog méér problemen zal veroor zaken. Bijvoorbeeld de Van Weedestraat zal nóg drukker wor den. Wie zit daarop te wachten? Het mooie van onze gemeente is dat wij nog kunnen genieten van een schitterend, afwisselend land schap en dat alleen al is het behou den meer dan waard. Het is genie ten om de hoek van de deur en dat is een kostbaar bezit voor o.a. de eigen inwoners. Bij de'raadsverkie zingen van 1998 werd de volgen de stelling aan alle partijen voorge legd: 'De zogenaamde Buitenbrink (doortrekken Dalweg langs de nieuwe brandweerkazerne naar de rotonde Braamhage) moet voor het doorstromen van het door gaand verkeer en bovenal voor de verbetering van het winkelklimaat in de Van Weedestraat snel wor den gerealiseerd.' Alleen de PvdA en het CDA wa ren voor, waarbij het CDA ook nog benadrukte voor een weg langs de spoorlijn naar Amersfoort te zijn. Alle andere partijen waren in 1998 zo verstandig daartegen te zijn. De rondweg is er in de bijna afgelopen raadsperiode gelukkig niet gekomen, maar alleen al bij een blik op de aanleg van de Beek en Daalselaan en de uitbreiding van de parkeerplaatsen van Albert Heijn besef je dat de polder in groot gevaar is. De polder moet blijven. Ans Mann, fractievoorzitter GroenLinks Soest/Soesterberg tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 De Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS) orga niseert ter gelegenheid van de Boekenweek 2002 - van 13 maart tot 23 maart - een columnwedstrijd onder de bevolking van Soest en daar buiten. Het thema van de komende Boekenweek is De Liefde (Hebban olla vogala nestas...). Gevraagd worden columns van maximaal één a-viertje, getypt of geprint, met een keuze uit een van de volgende vier onder werpen: 1. 'Liefdeslisten' 2.'Liefde is vrijheid vooi de ander' 3. 'Liever dan de liefde' -4.'Mijn liefje wat wil je nog meer?' Uit de inzendingen worden en kele columns geselecteerd, die op zaterdag 16 maart tijdens een feestelijke bijeenkomst in C-drie aan de Willaertstraat publiekelijk worden becom mentarieerd door een deskun dige jury. Iedereen, jong en oud, mag meedoen. De drie beste columns worden gehono reerd met een prijs van respec tievelijk 44, 22 en 11 euro en een oorkonde. De drie winnende columns worden gepubliceerd in de Soester Courant en uitgezonden door Radio Soest. Tijdens de prijsuitreiking - op 16 maart om 20:00 uur in C-drie - wor den door bekende Soesters lief desgedichten voorgedragen. De toegang is vrij. De inzendingen voor deze co lumnwedstrijd worden vóór 1 maart a.s. ingewacht bij het se cretariaat van de SLAS: Speen kruidstraat 5, 3765 AA te Soest. Dat moet geschieden in een envelop waarop duidelijk naam, adres, leeftijd en tele foonnummer zijn vermeld (deze gegevens dus niet op de a-viertjes zelf!). Nadere inlichtingen: 88035- 6014283. Jazzballet, een Doe Café, com puteren, video's kijken en een kookcafé, het zijn enkele van de activiteiten die X-Change de komende maanden elke week in petto heeft. Het tienercen trum van de Stichting Balans organiseert daarnaast, op ver zoek, ook uitstapjes. In de voorjaarsvakantie kan de jeugd eventueel schaatsen, klim men, zwemmen, naar een storm baan, meedoen aan een lasergame, spelletjes doen in de duinen of iets naders naar keuze. Iedere sugges tie is welkom, als er voldoende animo is, zet X-Change het op touw. In de folder van de instelling, die is af te halen in De Schoof aan de Molenstraat 142, is een inschrijf formulier afgedrukt, waarop tie ners hun voorkeur kunnen aange ven. Vaste prik zijn de activiteiten op de doordeweekse middagen, van 15:45 tot 17:15 uur, tenzij anders aangegeven. Op maandag is er jazzballet voor meisjes (30 euro voor 10 keer) en op dinsdag zijn er computers beschikbaar om te in ternetten en spelletjes te spelen (30 euro voor de duur van het pro gramma). Op de woensdag opent X-Change het Doe Café (vanaf 15:30 uur). Elke keer wordt een andere tech niek behandeld, zoals marmeren, t-shirt beschilderen, glas-in-lood op spiegeltje en houtbewerken. Wie belangstelling heeft voor ko ken, kan op de donderdagmidda gen terecht en kleine gerechten be reiden. Tot slot is de vrijdagmiddag ge bombardeerd tot videomiddag (vanaf 16:30 uur). De tieners mo gen de films zelf uitkiezen (film keuring: alle leeftijden of tot 12 jaar). Voor meer informatie over het nieuwe activiteitenprogramma van X-Change kan contact worden opgenomen met Duko, Marea of Monica. Ze zijn bereikbaar onder nummer 6017615. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of nor een ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Gebr. van der Pouw Kraan bv Middelwijkstraat 40-42 Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 60234 31 Verwachtingsvol stromen zij allen binnen, zeven genomineerden en tout Soest wie zal er straks de erepalm gewinnen, wiens naam zal aanstonds worden opgehoest? Causaliteit ligt aan hun komst ten gronde, - de oorzaak ligt verankerd in cultuur - en het gevolg hoort men vandaag bij monde van een meneer uit een geacht bestuur. Amper zit het gehoor aaneengesloten rondom de piste van de politiek, of Oorzaak en Gevolg strooien hun noten vol virtuositeit in het publiek. Dan laten ieders longen lucht ontsnappen; de goden lof(!), vol verve en vol vuur gaan Neks, Ton, Werner, Koos (niet die!) verklappen: «In Soest, daar bulkt het toch van de cultuur?!?» Stemt het nog hoopvol om herhaald te horen dat Soest zó'n platform heeft op de planeet, als men die rijkdom steeds weer laat versmoren in gepalaver met een waas omkleed? Kunnen de muzen het publiek bereiken in een gezellige, intieme sfeer? Speels en spitsvondig laat ons Berna blijken dat Soest niet strijken gaat met deze eer. Zou geldnood écht hiervan de oorzaak wezen? Wordt het gevolg van dit 'bewijs' aanvaard? Is er geen stuurgroep zonder blaam of vreze die durf en koopmanschap aan kunstzin paart? Wat waren Bert Grotjohann z'n gedachten, toen hij zijn kunstwerk in de hal bekeek en lijdzaam als een boer met kiespijn lachte, omdat het omgekeerd stond, naar het bleek? Eén oorzaak had een onvolprezen staartje! Wijl men aan kwaliteit de voorkeur gaf, werd Artishock - met stip! - paradepaardje...: in draf ging het op de cultuurprijs af! Kond Ie Bisck 26 januari 2002 Joke Mulder Woonachtig in Soest/getrouwd en 2 kinderen. Gewerkt als tolk/vertaler en Liaison Gfficer voor de Amerikaanse politie van het 32TFS op de vliegbasis Soesterberg. Al 4 jaar lid van de WD Fractie in de Gemeenteraad, Lid van de commissie Financiën. Voorzitter van de Vrouwen in de VVD afd Soest/Soesterberg. Wil graag weer 4 jaar meedraaien in de fractie en zich inzetten om Soest een nog fijnere plaats te maken om te wonen, werken en recreëren. Belangrijk wordt de komende jaren het niet meer besturen op afstand maar meer en meer de burgers betrek ken bij het besluitvormingsproces. "Luisteren wordt nog belangrijker voor gemeenteraadsleden". Bijzondere interesse gaat uit naar: "jeugd- en ouderenbeleid, gezond heidszorg, onderwijs, sport, wijkbe heer en cultuur". Op vrijdag 1 februari (Soest), za terdag 2 februari (Amersfoort) en zondag 3 februari (Hoogland) vin den de jaarlijkse kinderconcerten plaats, georganiseerd door de Mu ziekschool (Scholen in de Kunst). Het kan natuurlijk bijna niet an ders of het thema van dit concert heeft deze keer alles met het 'ko ninklijk huwelijk' te maken. Na hun huwelijk komen Maxima en Willem-Alexander eindelijk in hun eigen huis en Maxima heeft haar echtgenoot beloofd nu eens een keer zelf voor hem te gaan koken, maar... uit de reusachtige pan ko men de wonderlijkste 'voorwer pen', waar ook bijzondere geluiden uitkomen! In de keuken van het koninklijk paar vinden mini-optredens plaats door jonge leerlingen en docenten van de Muziekschool, zodat de toehoorders de verschillende in strumenten goed kunnen beluiste ren. De kinderen in het publiek mogen zelf keukengerei (geen pan- nendekselsü) meebrengen om op bepaalde momenten mee te doen met de muziek en te helpen bij dit 'kookconcert'. Het concert duurt ongeveer een uur en is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar, met ouders, opa's en oma's, etc. De toegang is gratis. Er zijn drie uit voeringen: Vrijdag 1 februari: C-drie, Wil laertstraat 49c, Soest, aanvang: 19:00 uur; Zaterdag 2 februari: Johannes- kerk, Westsingel 30, Amersfoort, aanvang: 16:30 uur; Zondag 3 februari: Partycen trum 't Hoogh Landt, Kerklaan 1, Hoogland, aanvang: 12:00 uur. Dameskapsalon VOORDELIG DAMES KNIPPEN IN ALLE MODELLEN EN HAARSTULEN voor 15 Wij verzorgen ook: - bruidskapsels - het epileren van gezichtshaar (zoals wenkbrauwen en snor) Beukenlaan 66/68 - Soest Tel. 035-642 42 11 E-mail: musab@hetnet.nl Op initiatief van de ouderenbon den ANBO en PCOB wordt vrij dag 1 februari een bijeenkomst over reizen gehouden. In ontmoe tingscentrum De Klarinet komen de dames P. de Boer en M. Hoeks van SRO en Kras vertellen welke mogelijkheden er zijn op het ge bied van reizen voor 50-plussers, alleenstaanden en minder validen. Ze nemen dia's mee om hun ver haal te illustreren en de belangstel lenden kunnen vragen stellen. De twee gasten zijn bekend van de 50- plus vakantiebeurs. De bijeenkomst van de ANBO en de PCOB begint overmorgen om 14:00 uur en is gratis toegankelijk. Na afloop wordt er een verloting gehouden, aangeboden door SRO en Kras. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I 'De Grot' beschrijft de vriendschap tussen twee mannen, ontstaan tij dens een vakantiekamp voor jon geren in de Ardennen, maar doet dit niet volgens de aloude wetten van de chronologie. Vanaf de eer ste scène op een druk plein in een Aziatisch land, tot het moment waarop alle puzzelstukjes samen vallen, kent deze boekverfilming dezelfde sfeer van afwendbaar on heil als de eerdere bewerking van Krabbés werk, 'Spoorloos'. De door geologie gefascineerde Egon is een brave angsthaas, die wordt aangetrokken en teleurge steld door de duivelse charmes van Axel, zijn absolute tegenpool: een waaghals die voor galg en rad op groeit. Axel maakt handig gebruik van de zwakte van zijn jeugd vriend, maar is ook aan hem ge hecht. Zo ontstaat een diepere en duistere laag, over de verwezenlij king van dromen en het spannings veld tussen lot en toeval. Regie: Martin Koolhoven. Scena rio: Tim Krabbé, naar zijn gelijk namige boek. Acteurs: Fedja van Huêt, Marcal Hensema, Kim Huf fman, Saskia Temmink e.a. (Ne derland 2001; 90 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 8S6019577. Net een week na de toekenning van de Cultuurprijs 2001 van de gemeente Soest kan Artishock op nieuw bewijzen dat deze waarde ring terecht is. In een veld van ster ke kandidaten bleek de veelzijdig heid van Artishock voor de jury en de bewoners van Soest, die hun stem konden uitbrengen, de door slag te geven voor het winnen van deze eervolle prijs. Op de bijzondere datum van 2 fe bruari 2002 houden enkele leden van de tekenclub Artishock een veelzijdige expositie. Uniek hier van is de combinatie van schilde rijen en beelden. Natuurlijk wordt de opening weer omlijst door een jazzconcert van het huisorkest Per ron 5B. Initiatiefnemer voor deze expositie is Corrie Bloemen. Zij heeft een bijzondere reden om een overzicht te geven van haar kleurrijke schil derwerk. Om er een bijzonder eve nement van te maken heeft zij en kele mede-Artishock tekencluble den gevraagd daaraan bij te dragen door het tonen van een andere kant van hun werk: een overzicht van door hun gemaakte beelden. Harrie Jacobs, Freek de Jong en Marijke te Vaarwerk tonen ver schillende stijlen en technieken op dit gebied. Corrie Bloemen noemt zich non conformist. De geboren Limburg se wqont reeds vele jaren in Soest en is al geruime tijd actief lid van de tekenclub Artishock. Afhanke lijk van haar stemming schildert zij figuratief of abstract. Haar uitda ging is steeds weer om mensen in vele kleuren en vormen op papier of linnen te zetten en zo een weer spiegeling van haar vrijheid te schetsen. Harrie Jacobs is geboren in Til burg, woont ook in Soest en leeft zich regelmatig uit bij de tekenclub Artishock. Als architect heeft hij vele creatieve studies gevolgd. Zijn werken komen vaak voort uit pro cessen die te maken hebben met leven, dood en liefde. Het werk dat daaruit ontstaat is altijd zijn verhaal, zijn beleveniswereld. Dat komt tot uiting in de door hem geëxposeerde beelden. Freek de Jong is eveneens een veelzijdig Soester kunstenaar, wiens voorkeur uitgaat naar het maken van beelden. Op deze ex positie laat hij beelden zien waar van een deel uit klei gevormd is en de overige uit steen zijn gehakt. In de tekenclub Artishock houdt hij zich ook bezig met andere vormen van kunst. Marijke te Vaarwerk is een laat- bloeister in de kunst. Zij is gebo ren in Twente, woont inmiddels alweer vele jaren in Soest en is wekelijks actief bij de tekenclub Artishock. Na een periode van basistekenen en -schilderen is zij enige tijd geleden begonnen met het maken van beelden uit klei. Haar werken kenmerken zich door een verrassende oorspronkelijk heid. Met veel oog voor detail weet zij bijzondere gevoelens in haar beelden tot uitdrukking te brengen. De unieke expositie wordt op za terdagavond 2 februari om 21:00 uur geopend door collega teken clublid Hansje Prinsen. De entree is gratis. Na de opening is er ruim gelegenheid om onder het genot van een drankje en een hapje de expositie te bezichtigen. Perron 5B zorgt voor een muzikale sfeer die de avond nog lang op de bekende Artishock-manier gezellig zal ma ken. De beelden zijn te zien in het weekend van 2 en 3 februari. De kunstenaars zullen ook op de zon dagmiddag van 14:00 tot 17 00 uur zoveel mogelijk aanwezig zijn De schilderijen zijn de hele maand februari nog te bewonderen in het Artishock gebouw.

Soester Courant | 2002 | | pagina 21