Windhond Actiejaar: een kijkje terug en een blik vooruit! ^°et rö^ NVM De ervaring van zorg van o e zssoe Het slagveld van de managers Zonder een stuiver na te laten is de gulden weg Anne Schröder wint stapel boeken bij Van de Ven PAGINA 24 SOESTER COURANT o p M ^OhLBPBLB BSC«-\ LAPUS...WsRLO£ ONS, ARfhEN -fb C/V MACNf.. OS MANA - GBRS Samenwerkende Bonden van Ouderen [unie kbo 1OB ANBO IAA<0M€ 1<0CHWB£K GBWOCtVOf/S I y/£PKMM£/V Prepaid-gsm KPN fors duurder De gouden oliebol Een boodschap van de burgemeester Met Carr y Slee Leespuzzel Van de Voorzitter Heuvelweg harmantenka- taand woonhuis en een vrije beslo- zuidwesten, let, woonkamer pen haard, mo- jken met inbouw- ;n, badkamer met mbinatie. Verdie- slaapkamers, stu- Voorzien van gas jnvaarding in ijs 270.000,-k.k. Mercury >rijs 299.000,-k.k. Hartmanlaan orihuis uit de der- ;en rustige laan in nog diverse stijl periode. De onder egde tuin (met be- heeft diverse ter- g ten opzichte van al, toilet, luxe com- pparatuur (Bosch), ler met parketvloer in, studeerkamer ;uren naar de tuin. v.w. en zwevend net c.v. opstelling iluxraam. Alle ka- :ing. De vrijstaande /aarding in overleg. )m 429.000,- k.k. Laanstraat carport, grote sn verwarming. Be kende staat van on- »rijs€ 405.000,-k.k. ck Pyrmontlaan ijke en rustige loca- ;ristiek vrijstaand rage en carport en ichtertuin. Bouw- akte 365 m2. Inhoud hal, provisiekel- 'oonkamer met par- rd en serre totaal oonkeuken. Verdie- slaapkamers, badka- >uche en toilet, vaste et twee kamers. :.v. en gedeeltelijk prijs €497.000,-k.k. NVM 035 - 6030025 HUIS KOPEN? Neem je eigen makelaar mee. Met een NVM-makelaar koop je zonder zorgen S0ESTERBERG iso^Tst Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 "Een noodzakelijk kwaad", zegt m\v. Truus Budde resoluut. Mw. Budde, 88 jaar, kwam 15 jaar geleden met haar man vanuit Den Haag naar Soest én naar Mariënburg, in een aanleunwo ningen Soest woonde schoonfa milie, vandaar. En de bossen; toch schitterend hier oud te wor den. Een jaar na inschrijving hadden ze een aanleunwoning, een bewuste keus; veiligheid voor later want zij was toen al reu ma patiënt. Haar man is inmiddels overle den en aan een huwelijk van 65 jaar kwam een einde. En een droeve bijkomstigheid was dat met het heengaan van haar man er tevens een einde kwam aan haar, toen nog, be trekkelijk zelfstandig wonen. Dat dit zo zou gebeuren wisten ze beiden. "Nu kan Eelemaal niets meer" zegt ze "want alleen mijn hoofd is nog goed." En dat hoofd van mw. Budde is heel actief; lezen, puzzelen en na tuurlijk ook televisiekijken. Ze is gek op soaps en als - As The World Turns - aanstaat, is ze niet te spreken. Verder interes seert ze zich voor medische do cumentaires. "Ik wil alles over het lichaam weten", zegt ze met klem. Haar zoon en dochter, die toch wel ver weg wonen, zoeken haar regelmatig op, ze heeft vijf klein-kinderen en vier achterkleinkinderen. Mijn zoon van 62 heeft ook het begin van reuma zegt ze; ik wist niet dat dit erfelijk was. Dat vind ik erg. Het ondergaan van achteruit gang? "Het erge van achteruitgaan is dat het zo sluipend komt vorig jaar bijvoorbeeld ging ik nog naar het huwelijk van mijn kleindochter in Leiden, nu kan ik niet eens de auto meer in. En zo is dat met alles; opeens is er weer een stukje beweeglijk heid weg. Vindt u dat u goed verzorgd wordt? "Ja", zegt ze stellig en je kunt ook merken dat de verzorgende mensen hier hun beroep gekozen hebben maar.... er zijn er altijd te wei nig. "Het aannemen van zorg", vraag ik, want mw. Budde kan eigenlijk zelf niets meer. Dat is een vraag waarbij emoties los komen: kwaad op mijzelf zegt ze, opstandig en verdrietig, dat ben ik. Eigenlijk is het huilen en lachen tegelijk want het is ver schrikkelijk zó afhankelijk te moeten zijn, zegt ze. Maar uit eindelijk is het toch jezelf over geven. Positief én reëel zijn. Ja, ze heeft een euthanasieverkla ring en nee ze is niet bang dat als men haar lastig zou vinden om te verzorgen, dat zo'n ver klaring daar invloed op heeft; wat een belachelijk idee zeg! Waarom zo'n verklaring? Toen haar man na een hersen bloeding in het ziekenhuis kwam hebben zij en de kinderen dat verschrikkelijke gesol meege maakt; terwijl hij, goed van geest, de slangetjes eruit trok omdat hij niet meer wilde, spra ken de artsen toch nog over al lerlei technische verrichtingen om haar man in leven te hou den. "Als je zoiets meemaakt te ken je meteen een euthanasie verklaring" zegt ze heel stellig, "want op onze leeftijd moet je het mensen gunnen om in waar digheid te sterven. Dan moet je ook niet meer reanimeren". Wat zou ze nog graag eens doen als ze zich "normaal" (zo noemt ze dat zelf) zou kunnen bewegen? Dat weet mw. Budde precies; de Keukenhof nog eens zien, al die prachtige bloemen, die schitterende kleuren! De ambitie echter om buiten dit huis nog iets te doen is verdwe nen; koffie met gebak... heerlijk maar sinds ze zelf niet meer in - staat is het eet- en drink- gerei te hanteren wil ze zeker in het openbaar niet met haar handi cap te koop lopen. Is de stem ming in dit huis goed, worden er gezellige dingen gedaan en heeft u daar wel zin in? Abso luut vindt zij; naar afleiding kijk je uit. Ik kan niet meer in mijn handen klappen maar dat doe ik dan maar op mijn stoelleuning zegt ze met een twinkeling in haar ogen. Apropos stoel. Mw. Budde zit in een schitterende stoel, een groene stoffen stoel die alles kan door middel van een soort afstandsbediening. De elektrische rolstoel staat in een hoek, daarmee gaat ze 's zomers naar buiten. En op een mooie winterdag? Ze schudt haar hoofd; te veel werk voor dat eventjes want de zuster moet ko men, ze moet me dan aan- en uitkleden, nee laat maar, ik be kijk het allemaal wel door mijn raam. Ze peinst even. "Optimis tisch blijven, dat is goed maar 't moet niet te lang meer duren want waar is dat goed voor, niet dan?" Er wordt op de deur ge klopt en een vrolijke donkere jongen komt binnen met het middageten. Tijd om afischeid te nemen van mw. Budde. Het is de laatste keer dat ik wegfiets van Mariënburg na een inter view. Ik was daar welkom en zag er regen, zon en mooie herfstkleuren; deze keer zit er een kilte in de lucht; voorbode van de winter. Ik hoop dat u, net als ik, van deze interviews heeft kunnen genieten; dat "de ervaring van zorg" Zorg een beetje verduidelijkt heeft. door Anna Wagemakers, redactielid Senioren Nieuws NIEUWS 12» JAARGANG NUMMER 9. 'És CUUAPUS Als er iets snel ingeburgerd is, dan is het wel de mobiele tele foon. Overals ziet men, dat er druk gebruik van wordt ge maakt. Bij ouderen is vooral het prepaid-mobieltje erg in trek. Het is handig en niet duur, ten minste Veel ouderen hebben een pre paid-mobieltje aangeschaft voor snel gebruik in noodgevallen. Gewoon bellen doen ze thuis wel, omdat de gesprekskosten daar goedkoper zijn dan bij het mobieltje. Vooral als men veel onderweg is b.v. met de fiets; krijgt men een lekke band dan kan men het thuisfront even melden dat men wat later terug is. Of met de auto: bij pech of andere noodsituatie hoeft men niet naar een praatpaal te lopen om hulp in te roepen, maar men belt even vanuit de auto. Kosten De kosten worden vooruit be taald door oplading met een be drag naar keuze van 25 of 50 gulden. Na een jaar moet de kaart weer worden opgewaar deerd, ongeacht het nog reste- Enkele maanden geleden heeft KPN het oplaadbedrag ver hoogd naar resp. 44,07 (20 euro) of 88,15 (40 euro) Een behoorlijke verhoging dus. Maar dat is nog niet alles. Met ingang van 1 januari 2002 wordt de oplaadtermijn teruggebracht van een jaar naar een half jaar. Een verhoging van 100 procent boven de eerdere verhoging van het oplaadbedrag. De opwaarde ring van het beltegoed moet bin nen 30 dagen na het verstrijken van de halfjaartermijn plaatsvin den, daar anders de aansluiting aan het einde van die maand vervalt. Alternatief De vraag is of overstap naar een andere aanbieder op de lange duur uitkomst biedt. Dit zal on der meer afhangen van de vraag of ook andere aanbieders de prijzen gaan optrekken. Ook hier geldt weer: eerst de aanschaf aantrekkelijk maken door voordelige tarieven en bij massaal gebruik de taneven fors verhogen. Een en ander zal ook afhangen van het feit of de Opta (het toezichthoudend orgaan) voor deze verhoging nog een stokje kan steken. Professor Dr. B. Smalhout heeft enige tijd geleden in zijn co lumn: 'Op het scherp van de snede' geschreven over de kwalij ke rol van de managers. In zijn artikel: 'wie stopt de managers?' neemt hij als voorbeeld ons ei gen Medisch Centrum Molen- dael en de dreigende ontmante ling van dit kleine maar uitste kende ziekenhuis. Aan het hoofd van dit centrum staat de vroegere luchtmachtge- neraal en de oud-politiechef van Rotterdam J.W. Brinkman. Nota béne! Zoals we weten is het de bedoeling dat Molendael gefuseerd wordt met ziekenhuis Eemland te Amersfoort, dat zelf al een fusieproduct is van de Lichtenberg en het Sint Eli- sabeth Ziekenhuis. De fusietechniek van de mana gers is even simpel als kwaadaar dig: eerst stellen zij voorzichtig een zogenaamde 'samenwer king' met een ander ziekenhuis ter discussie met als gevolg dat de paniek dan meteen toeslaat bij het personeel. De beste dok toren en verpleegkundigen vluchten en zoeken hun heil el ders'. zij weten namelijk al wat hen aan ellende te wachten staat; personeelstekorten. Daardoor ontstaan weer tekor ten op andere afdelingën: het bekende sneeuwbaleffect en dan zegt het management handen wrijvend: helaas nu moeten we fuseren, want er kan geen 24- uurs zdrggarantie meer worden geboden. Ongeveer twintig jaar geleden begon in ons land de moordda dige aanval op de kleine zieken huizen. Die aanslag viel samen met een wild woekerende groei van het aantal managers. De ge volgen zijn desastreus gebleken. De klassieke structuur die borg stond voor een goede gezond heidszorg, werd in rap tempo tenietgedaan. In plaats hiervan kwam een organisatie die af komstig was uit de industrie en het bedrijfsleven. Dit systeem in filtreerde de ziekenhuizen tot in de kleinste afdelingen tezamen met het daarbij behorende taal gebruik: zwaartelijnen, speer punten, invalshoeken, clusters, functieprofielen, prijskaartjes en draagvlakken moesten geïmple menteerd worden met een ver taalslag naar de werkvloer toe. Uiteindelijk werden er meer vergadertafels dan operatietafels gebruikt. In deze gefuseerde mega-units heerst vaak, zoals wij zelf erva ren, een onaangename kille sfeer waarin intermenselijke contacten zijn verdwenen en wij ons als patiënten verloren voelen. De echte zorgprofessionals, zoals doktoren en verpleegkundigen stonden uiteindelijk voor de keus; aanpassen of opstappen. Als zij opstappen doen zij dat omdat het niet meer bevredi gend is te werken in de ijskast van een managementcultuur die het eigen belang voor ogen heeft. Duidelijk is ook gebleken dat met de wensen van de plaat selijke bevolking, huisartsen en het gemeentebestuur geen enke le rekening wordt gehouden. Lastige medewerkers krijgen een gouden handdruk en moei lijke vragen worden niet beant woord. De overheid heeft in boven om schreven sloopproces een kwa lijke rol gespeeld; de vis stinkt altijd vanaf de kop. Is het voor minister Borst mo gelijk over haar eigen schaduw heen te springen: te herover denken en heroverwegen, weer als arts en niet als manager te functioneren en zó een krachtig halt toe te roepen aan de pest van de fusiepsychose die de cul tuur van de gezondheidszorg nu al zo lang teistert? Wellicht kan zij dan in mei aanstaande het vreselijke slagveld dat haar de partement geworden is, met op geheven hoofd verlaten. door Anna Wagemakers en LiesbethDrijver-Pina Woensdagmiddag, 16 januari werd in "De Schoof' tijdens de feestelijke nieuwjaarsreceptie van GroenLinks/Progressief Soest, de zestiende Gouden Oliebol 2001 uitgereikt aan de Thuisbe zorgen Maaltijden van de Stich ting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Deze geweldige orga nisatie telt 130 vrijwilligers. Het spreekt vanzelf dat de bekroon de bezorgers van deze maaltij den zeer veel betekenen voor al die mensen die thuis afhankelijk zijn van hun onvermoeibare in- De Gouden Oliebol is destijds ingesteld als vrijwilligersprijs door GroenLinks/Progressief Soest onder het motto; "Je moet wel een oliebol zijn als je dit werk vrijwillig wilt doen". Ondertussen is deze Gouden Oliebol, een beeldje met stevige De volgende editie verschijnt op 27 februari 2002. Kopij graag vóór 11 februari 2002 inleveren bij de werk groep "Seniorennieuws" p/a SWOS-kanioor Dalweg 6, 3762 SP Soest of dhr. J. Schreuders Veenbesstraat 630, 3765 BT Soest, e-mail: j.schrcuders@12move.nl voeten op een marmeren sok keltje, een begrip geworden in Soest en de regio. Dat het bekende symbool van vrijwilligerswerk deze keer werd uitgereikt door Paul Rosenmöl- ler, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks was niet alleen extra feestelijk maar had wellicht ook een dub bele symboliek. door Anna Wagemakers, redactielid Seniorennieuws Hoera de euro is er en we moe ten afscheid nemen van onze vertrouwde gulden en de daar mee samenhangende muntstuk ken. We zullen nooit meer Voor een dubbeltje geboren worden' en dus ook nooit meer 'een kwartje kunnen worden'. 'Voor een dubbeltje op de eerste rij zitten' is er niet meer bij. Als voorzitter van het comité van aanbeveling ondersteun ik van har te de herbouw van stellingkoren molen "De Windhond". Momen teel wordt overlegd om belangrij ke financiële bijdragen te verkrij gen. Ik ben er positief over en zie de molen herrijzen op de Soester Eng. Ook alle Soesters en Soester be drijven wil ik vragen hun bijdrage te (blijven) leveren. Bedankt. Burgemeester van Soest, drs J.J.L.M. Janssen door Teun Duhen, redactielid Senioren Nieuws Trouwens we zullen ook nooit meer 'een dubbeltje zien rollen', laat staan dat het 'een dubbeltje op z'n kant wordt'. We zullen voortaan 'geen stuiver meer be zitten', maar we kunnen er ook niet meer 'een stuiver mee ver dienen'. Op de markt kunnen we het ook vergeten, 'de gulden wordt nooit meer een daalder waard'. Maar gelukkig zijn we af van 'een heitje voor een kar weitje' en van een 'knaak voor een taak.' Jammer is echter dat 'de eerste klap geen daalder meer waard is', dat wordt nu vast een euro. We zijn ze kwijt- De Stuiver, het beisje, het heitje en de piek. We 'kunnen fluiten naar de daalder', een knaak en een joetje. Vergeten zijn het geeltje, de meier en de rooie rug. Zo zien we maar weer dat de geschiedenis zich herhaalt, wij senioren hebben wel meer afscheid moeten nemen van ons vertrouwd geld. Onze ouders betaalden nog met 'een gouden drietje' of met 'een hangend haar' (gouden tientje met Wil lem III en Wilhelmina in haar kinderjaren.) Zelf deden we nog boodschappen met een spie en een plak (cent en 2Vi cent.) We betaalden met klinkende munt, ofwel het geluid van een zilveren gulden of rijksdaalder op het marmeren toonbankblad in de winkel. We hadden een munt stuk van een halve gulden, ter wijl we ook nog meegemaakt hebben een stuiver van zilver, van nikkel en van brons. Voor de oorlog hadden we een nikke len vierkante stuiver en konden we een duit in het kerkzakje doen. En dan in de oorlog dat verschrikkelijke zinken geld met Germaanse symbolen terwijl op de papieren gulden en rijksdaal der "Zilver Bon" gedrukt stond. De omwisseling van de gulden naar de euro, waar men het nu zo druk mee heeft gehad, is ook voor ons senioren ouwe koek. Je kunt nu zoveel omwis selen als je wilt, maar vlak na de oorlog waren we allemaal even rijk. Niks omwisselen zoveel als' je wilt. Het tientje van Lieftick was ons hele bezit. Door de geldsanering werd wel een hoop zwart geld, in de oorlog ver dient, uit de markt gehaald en dat zal nu ook wel weer de be doeling zijn. Een troost echter... De gulden was poen en de- euro blijft ook poen. Toch zal de euro op den duur haar nut wel bewijzen, ook al doen we. wat weemoedig over onze gul-; den. We zijn in een hoop lan den van Europa in ieder geval van dat valuta wisselen af. De gulden is dood... Leve de euro! door Loek Nachbahr, redactielid Seniorennieuws Als voorzitter van de Stichting De Windhond ben ik verheugd te kunnen melden dat het Ac tiejaar 2001 een bijzonder suc ces was. Meer dan ooit heeft het plan om de Windhond te herbouwen in de belangstelling gestaan. Het 'openbare' begin van het actiejaar was de deel name aan de carnavalsoptocht in februari. Het afgelopen jaar is er veel infor matie verstrekt en werden er hon derden Windhond stickers uitge reikt. Brasserie 'De Soester Dui nen' en pannenkoekenboerderij 'De Smickel' droegen bij aan het succes door het aanbieden van di nerbonnen als prijzen voor de maandelijkse stickeractie. Opval lend was dat, ondanks de lange ge schiedenis van de Stichting, acties zoals het verspreiden van posters voor veel van de toeschouwers van de optocht iets'nieuws' waren. In maart gingen 13 basisscholen aan de slag met het Windhond-les pakket. Tien van deze scholen hebben ook meegedaan aan de kunstwedstrijd 'Wind wint'. De burgemeester van Soest, die tevens voorzitter is van ons Comité van Aanbeveling, opende temidden van een grote schare kinderen de kunsttentoonstelling in het Cultu reel Centrum C-drie en reikte de prijzen uit. Van een aantal 'kunst werken' die de kinderen hadden ingezonden hebben wij professio nele wenskaarten laten maken, waarvan er al veel hun weg in bin nen- en buitenland hebben gevon den. De Molenloop over en rond de Eng in april bracht veel mensen, jong en oud, op de been. Tien schoolteams plus bijna zestig recre antenlopers deden mee aan de Molenloop, die georganiseerd werd in samenwerking met Atle tiekvereniging Pijnenburg. Het winnende team van de Insinger- school ontving de 'cheque' voor de eerste prijs - een kleurenprinter - van Andries Geleijnse van Tech- nocare. Jammer was dat er veel minder deelnemers aan de dertig kilometer lange fietstocht waren, die in samenwerking met Tempo Wielervereniging tot stand kwam. Sien O verduin (l.) van De Wind hond ontvangt een cheque uit han den van Renée v.d. Horst van t Vaarderhoogt. öütiZ&SSI Posters, huis-aan-huis brieven, stickers, acties, een 'Dagboek' in De Soester Courant - de sneeuw bal begon te rollen en er kwamen spontane reacties. Zoals de af scheidsreceptie van ambtenaar Marcel Vossestein, die als cadeau een bijdrage voor de Windhond vroeg. De Soester Horeca organi seerde de veiling van een tonnetje Hollandse Nieuwe, waarvan de opbrengst voor De Windhond was. De koper van het vaatje haring zorgde ook nog eens voor een extra bedrag voor onze molen door de zoute versnapering met winst te verkopen. Tijdens de zomer liep het actiejaar gewoon door. Elke maand was er een winnaar Van de stickeractie en de hele zomer heeft men vrolijke Vlijtige Liesjes kunnen kopen bij Tuincentrum 't Vaarderhoogt. Van elk verkocht Vlijtig Liesje werd tien procent beschikbaar gesteld voor De Windhond. Omdat De Oude Ambachten markt niet door ging i.v.m. de MKZ-crisis werden onze ballon nenwedstrijd, met als prijs een bal lonvaart aangeboden door SNS Vorige week woensdag vond bij boekhandel Van de Ven de prijsuitreiking plaats van de wedstrijd 'Doe mee en maak kans op de Carry Slee Trofee'. Anne Schröder uit Soest won de grote stapel kin derboeken. Ze maakt ook nog eens kans op de grote super- prijs: de Carry Slee Trofee en een boekenbon van 113,45. In september konden alle kinderen van 8 jaar en ouder de Carry Slee Leespuzzel ophalen bij Van de Ven. In de Carry Slee Leespuzzel moesten de kinderen allerlei vra gen beantwoorden over de boeken van Carry Slee, de bekende kin derboekenschrijfster. Anne Schrö der heeft deze antwoorden als een echte Carry-fan beantwoord. Zij heeft de puzzel het beste gemaakt en werd dan ook gekozen tot win nares van een grote stapel boeken van Carry Slee, Paul de Leeuw, Francine Oomen, Joost Heyink, Ron Molemaker, Pieter Feller, Mirjam Mous en Noëlla Eibers. En dat is nog niet alles, want Anne maakt óók nog eens kans op de grote superprijs: de Carry Slee Trofee en een boekenbon ter waar de van 113,45. Libris Carry Slee Trofee In het hele land, bij alle Libris- boekhandels, hebben prijswinnaars zo'n geweldige grote stapel lees boeken gewonnen. En toch..... er kan er maar één de beste zijn: de - grootste Carry Slee-fan. Daarom zullen alle inzendingen van alle prijswinnaars door een deskundi ge jury beoordeeld worden. In ja nuari 2002 zal Carry Slee de Car ry Slee Trofee en een boekenbon ter waarde van 113,45 persoon lijk overhandigen aan de gelukki ge winnaar/winnares. Bank Randstad, en de start van de 'Steentjes'-actie uitgesteld tot de Gildefeesten van eind augustus. Half september was de deadline voor deelname aan de fotowed strijd 'Wind' die was georganiseerd i.s.m. alle fotozaken van Soest. De jury boog zich over ruim zeven tig inzendingen. Eind oktober heeft Koos Postema de prijswin naars bekend gemaakt tijdens de opening van de expositie in C-drie. Vindt U ook dat de Windhond rond moet? Wilt u donateur of begunstiger worden Of op andere wijze hel pen, bijvoorbeeld als vrijwilli ger? Neem dan contact met ons op. Bel 035-6014841, of schrijf (zonder postzegel) naar Stich ting 'De Windhond', Antwoord nummer 7006, 3760 TA Soest, of kijk op windhond.nl Tegen het eind van het jaar was De Windhond aanwezig op de sei- zoenmarkt, de ruilbeurs van de Historische Vereniging en de kerstmarkt van het Vaarderhoogt. Wat een verschil met het begin van het Actiejaar! Bijna niemand in Soest had NIET van De Wind hond gehoord. Veel steentjes ver kocht, veel sets wenskaarten aan de man/vrouw gebracht. En toen werd de Stichting ook nog als een van de zeven groepen genomi neerd voor de Gouden Oliebol 2001 (een vrijwilligersprijs van Groen Links/Progressief Soest). De Windhond leeft als nooit te voren! Zo'n succesvol Actiejaar was al leen mogelijk dankzij veel steun van veel mensen, bedrijven en or ganisaties in en rondom Soest. Wat nu? Wij zullen ons in dit nieuwe jaar, met de hulp van donateurs, be gunstigers, sponsors, vrijwilligers Een impressie van de herbouw de Windhond. De herbouw kost ongeveer 1 miljoen. en vrienden van De Windhond blijven inzetten om 'De Wind hond' letterlijk van de grond te krijgen. Momenteel is er serieus overleg gaande met een financieel betrouwbare partner om in de her bouw en de exploitatie van de molen te participeren. Wij hopen dat wij binnen niet al te lange tijd positief nieuws kunnen melden: 'DE MOLEN KOMT ER'. Gerhard Sterken Voorzitter stichting 'De Windhond' Tonnetje Hollandse Nieuwe voor de Windhond, aangeboden door de Soester horeca.

Soester Courant | 2002 | | pagina 25