Grote Karnavalsoptocht Mogen wij ons even Hen? rtner et ite >r Zaterdag 9 februari 2002 AGINA 2 035-6022022 )35-5412837 035-6022022 )35-5412837 Vertrek: 13.00 uur Regentesselaan hoek Koningiimelaan, Nieuwerhoekplein, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhoffstraat, Middelwijkstraat, Kerkstraat, Soesterbergsestraat, Ossendamweg, Nieuweweg, Koningsweg, Pimpelmees Bosstraat tot aan Party centrum Bos en Duin. WOENSDAG 30 JANUARI 2002 KNOLLENKRANTPAGINA 3 Ook dit jaar organiseert de Soester {Carnavalsvereniging De Narre Knollen weer de tra ditionele Karnavalsoptocht door Soest waarin verenigingen, bedrijven en particulieren op karnavaleske wijze aan kunnen geven waar zij het wel of niet mee eens zijn in de plaat selijke of landelijke politiek, de invoering van de Euro, de gestegen brandstofprijzen of zo maar iets leuks of geks uit kunnen beelden. Nieuw dit jaar is de uitbreiding van de route door Winkelcentrum Hartje Zuid. Dat deze uitbreiding ten koste van de winkels aan de Smitsweg en Winkelcentrum De Tamboerijn in Overhees gaat is jammer maar we kunnen de route nu eenmaal niet té lang laten worden i.v.m. de diverse loopgroepen. Wel hebben we dit jaar weer beslag kunnen leggen op een gerenommeerde Fanfare en doen de Bloaspiepers met hun Blaaskapel weer alle moeite om boven de mechanische muziek uit te komen. Voor de kijkers langs de route zal de wa gen waarop de Bloaspiepers spelen nog een verrassing inhouden, maar wat dat is zul len de mensen zelf moeten bekijken, (an ders is het geen verrassing meer). Net als voorgaande jaren kunnen de deel nemers tot aan het moment van vertrek aansluiten bij de stoet, maar gezien het feit de stoet vroegtijdig wordt samengesteld en de jury vroeg geïnstrueerd wordt is het niet meer mogelijk, om deelnemers die zich na vrijdag 8 februari 2002 20.00 uur opge ven in aanmerking te laten komen voor jurering en vallen deze dus automatisch buiten de prijzen. Ook het opgeven van een voorkeursplaats in de stoet is na vrijdag avond niet meer mogelijk. Als alle kandidaten die mee willen doen aan deze optocht zich tijdig opgeven kan iedereen meedingen naar de prijzen en hoeven wij niemand teleur te stellen. Voor deelname kan men zich opgeven bij de voorzitter van de jury, Wil Meijer, telnr. 035 - 601 20 20 of bij het secretariaat van de Narre Knollen telnr. 035 - 602 23 32. Reglement Karnavalsoptocht X. Vertrek om 13.00 uur precies. 2. U krijgt bij aanmelding een nummer toegewezen. Bij de start wordt dit u uit gereikt en u dient het goed zichtbaar, liefst aan de voorzijde, mee te voeren. (Na afloop weer inleveren bij de Optochtcommissie). 3. Opstellen en vertrek vanaf de Regen tesselaan. Bij het opstellen dient u de aanwijzin gen van de Optochtcommissie en Poli tie strikt op te volgen. De oprit plus woning van Dr. Huitema dient u vrij toegankelijk te houden. Tevens dient u tussen de praalwagens voldoende ruimte vrij te houden voor evt. uitwijkende personenauto's. 4. Alle motorisch aangedreven voertui gen dienen minimaal W.A. verzekerd te zijn! 5. Het deelnemen aan de Karnavalsop tocht geschiedt voor eigen risico, met uitzondering van de omstandigheden die zijn gedekt in de door de Soester Karnavalsvereniging De Narre Knollen, danwel door de vereniging namens wel ke men aan de optocht deelneemt, af gesloten verzekering. 6. Wielen dienen goed afgeschermd te zijn om ongelukken te voorkomen. Bewegende onderdelen op het voertuig, alsmede posities voor figuranten dienen voor wat betreft de uitvoering en con structie aan de daarvoor geldende vei ligheidseisen te voldoen. Ondeugdelijke constructies vallen niet onder verant woordelijkheid van de organiserende vereniging. Geen personen op uw wa gen toelaten die er niet bijhoren. 7. Op grond van de gemeentelijke veror dening is het buitensporig gebruik van milieuonvriendelijke confetti verboden. Overtreders van deze verordening zul len persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbon den zijn aan de opruimingswerkzaam heden. 8. Overmatig en provocerend gebruik van alcohol dient tijdens de gehele optocht te worden vermeden door alle deelne mers. Overtreders van deze regel kunnen wor den gediskwalificeerd en/of uit de op tocht worden verwijderd. Chauffeurs van optocht(motor)voer- tuigen dienen zich te onthouden van het gebruik van alcohol, op straffe van het uit de optocht verwijderen van het be treffende voertuig en een op juridische gronden te verwachten procesverbaal. 9. Deelnemers aan de optocht dienen zich voordat deze aanvangt te overtuigen van de doorgangsmogelijkheden, (lengte, breedte, hoogte, draaicirkel). 10.U kunt in drie categorieën meedoen, te weten: a) Individueel; b) Kleine groep (2 t/m 5 personen); c) Grote groep (meer dan 5 personen). Voor elke categorie zijn prijsjes beschik baar. De wisselbeker gaat naar de individuele deelnemer of groep die het hoogst aan tal punten heeft behaald. 11. De wagen act zal door een deskun dige jury beoordeeld worden op: - Keuze van het motto, - Uitbeelding van het motto, - Het 'Karnavaleske'. De bekendmaking van de winnaars en uitreiking van de prijzen zal om onge veer 16.00 uur plaatsvinden in Party- Centrum Bos en Duin, alwaar volop muziek aanwezig zal zijn. 12.Het parkeren van de Karnavalswagens na afloop van de optocht aan de Bos straat valt buiten de optocht en dus buiten verantwoordelijkheid van de Karnavalsvereniging De Narre Knollen. 13.Het reglement voor deelname en het Juryreglement is van toepassing op alle deelnemers van de Karnavalsoptocht in Soest. De Optochtcommissie behoudt zich het recht voor deelnemers die in strijd met het reglement handelen, verdere deel name aan de optocht te ontzeggen en/ of uit te sluiten voor de einduitslag en/ of de prijsuitreiking. Deelnemers die zich na 08 februari 2002 20.00 uur hebben ingeschreven komen niet in aanmerking voor beoor deling door de jury en vallen derhalve automatisch buiten de prijzen. In gevallen waarin het reglement niet voorziet zal het door de Optocht commissie genomen besluit bindend zijn. 14. Het bestuur van de Soester Karnavals vereniging De Narre Knollen behoudt zich het recht voor om bij onvoldoende deelname de optocht niet door te laten gaan. 15 De route is als volgt: Prins: Chris Kenter Adjudant: Hans van Remmerden Hofdame: Brenda Kenter Hofdame: Joke van Remmerden Bestuur der Narre Knollen: Voorzitter: Berend Sieben Secretaris PR: Rijk van Gardingen Penningmeester: Sjaak de Vries Reizen/muziek: Chris Kenter Dansgarde EC: Frans Elshout Raadszaken: Hans van Remmerden Vorsten der Narre Knollen: Berend I (Sieben) Chris I (Kenter) Frans I (Elshout) Loes (Elshout) Raadsleden - Dames én Heren - der Narre Knollen: Jenny Epping Thea van Gardingen Leroy de Groot Herman Leurs Daniël Loos Martin Loos Patrick van der Pas Désirée van Plateringen Henk Renes Ria Sieben Remco Thijssen Gerda Vos Opperschenker der Narre Knollen: Freek Bralts Jeugdraadslid der Narre Knollen: Timothy Loos Dansgarde der Narre Knollen: Chantal van Geytenbeek Stephanie Groen Cheryl Kenter Priscilla Kenter Carmen Ruitenberg Loubna Prop Jessica van Wegen

Soester Courant | 2002 | | pagina 39