03 ASTE SERS Soest 'dualiseert' nog niet van harte f om&xm Visser Henk Strik (102) nog steeds de oudste man van Soest HALVE PRIJS! 99,- aars Zaalig Cultuurprijs Artishock Meeste stemmen voor de Soester Kring De Eng en het Smitsveen krijgen extra verlichting Stichting Tsjernobyl zoekt opslagruimte www.groenlinkssoest.nl 'Partijen moeten zelf hun boodschap duidelijk maken' 'AGINA 2 WOENSDAG 30 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 \TIEF ENST Gevraagd Soest voor de E MONTEUR VERKER M/v (ERS Politiek schuift besluiten door naar nieuwe raad BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie Soest 2002 is voor behoud van de natuur. Maar miljoenen gemeenschapsgeld voor een paar bomen extra, daar zijn wij tegen u ook? Stem Bezoek onze site www.Soest2002.com Alle restanten van onze wintercollectie nu Gemeente plaatst 25 nieuwe masten diid JÉ! KIES VOOR EEN NIEUW EVENWICHT 'Op 't Hoogt' geen verkiezingskrant FEBRUARI-AANBIEDING Intensieve Décleor-behandeling PVPS Poëzie Eenmalig bedrag voor jubilea van Soester clubs r Witgoed specialis Service voor alle merken lienstver- slmatig en iten, op di- n met een ihuis werk- eleiding. :re locaties ng. vr. E. Vos, ;unt u ons sreniging van Make- n omvatten naast het Irijtsmatig onroerend jouwprojecten. korte termijn op zoek nisch als ook persoon- erhande administratie shoren onder andere: en jong team. 3richt worden aan: NVM V\ETICS is Nederlands' grootste rofessionele haarcosmetica in den. In een ultra-modern n Soest worden haarverzor- voor de kappersbranche xoduceerd, die naast de eigen ies in Nederland, Frankrijk en ten, naar meer dan 50 landen 3n geëxporteerd. Zie ook onze ne.com. Zo hebben wii behoefte aan m/v se formaten verpakkingen van de produkten volgens de s de gestelde normen. oductiestilstand jouwen). ijnen. len van de machines. gaan volgen, ilmachines. m/v ften, procedures etc.) ide functies kunt u uw sollicitatie AB Soest t.q.v. Jacqueline Holtslag ik 035-6016161. De invoering van het veelbe- zongen 'dualisme' in het ge meentebestuur brengt nog heel wat hoofdbrekens met zich mee. Ook in Soest gaat het niet van harte. Van veel veranderin gen is nog volledig onduidelijk wat het effect ervan zal zijn en de Soester politiek heeft de neiging om nog maar even af te wachten hoe het zich allemaal gaat ontwikkelen. Daarom worden er nogal wat besluiten doorgeschoven naar de 'nieu we' gemeenteraad, die na de verkiezingen van 6 maart zal aantreden. In de raadscommissie Algemene Bestuurszaken braken de leidende politici zich maandagavond geza menlijk het hoofd over een aantal veranderingen, bijvoorbeeld de werkwijze van de gemeenteraad. Moet de besluitvorming, zoals tot nu toe, eerst worden voorbereid en doorgesproken in de raadscom missies, of gaat het allemaal vlot ter als er. geen commissies zijn. En hoeveel commissies dan? Met uit zondering van Ans Mann (Groen- Links), die bij wijze van experi ment wel een half jaartje alleen met adhoc-commissies kon leven, wilden de politici de commissies graag handhaven, omdat je daar tenminste nog eens over wat de tails kon doorbabbelen. De bedoe ling van het dualisme is weliswaar - onder andere - dat de gemeen teraad straks alleen nog over de hoofdlijnen gaat discussiëren, maar het moet natuurlijk ook weer niet allemaal té vlot gaan, vindt politiek Soest. De meeste fracties zien dus wel weer graag drie of vier commissies terugkomen, die dan niet meer worden geleid door de wethouders (die zijn straks geen lid meer van de raad!), maar door een raadslid - en dan liever niet een fractie voorzitter, tekenden sommigen daarbij direct maar aan. Het voor zitterschap van de commissie moet ook een beetje eerlijk worden ver deeld over coalitiepartijen en de oppositie, vonden de meesten, al telt 'kwaliteit' het zwaarst. De werkterreinen van de commissie moeten wel wat logischer bij elkaar passen, vond iedereen, en dat hoeft niet noodzakelijk samen te vallen met de portefeuilleverdeling in het College. In theorie kan het dus gebeuren dat er straks drie portefeuillehouders moeten komen opdraven in één commissie, maar dat vond niemand een bezwaar. 'Haags exportproduct' Zo enthousiast is Soest trouwens helemaal niet over het dualisme, volgens Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) een 'Haags exportproduct' waarmee de ge meenten moeten worden bestuurd 'op een manier waarmee ze het in Den Haag zélf al minstens hon derd jaar óók niet kunnen...' Hij toonde zich voorstander van de mogelijkheid om deskundigen van-buiten' in de commissies mee te laten draaien. Ook Wim Roest zag dat wel zitten; wat hem betreft hoefden zulke deskundigen zelfs niet eens politiek gebonden te zijn. Anderen vonden het bepaald geen goed idee - Henk Koning (CDA): 'Het moet geen duiventil wor den...' - en wilden de 'commissie- bemensing' beperken tot de geko zen raadsleden en de fractieassis tenten. Commissievoorzitters worden be lang- en invloedrijke raadsleden, zo verwacht iedereen, ook al om dat ze een dikke vinger in de pap 18,15 Aardappelkoekjes met zalm en saus van zure room Oesterzwammen a l'escargot Roomsoep van groene erwten Elzasser zuurkoolschotel met worstje, spek en speenvarken Gegrilde ribeye met peperboter Gepocheerde zeewolffilet met een prei saus Petit grand dessert Warme peer in rode wijn sabayon Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) K'aesier ,n\vv 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soestcrduinen.nl Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. Een zaal geschikt voor een orkest Toneel, theater en de rest Een zaal met daarbij een foyer Waar men met drankje, koffie, thee Gezellig converseren kan Ach, wanneer komt het daar eens van, daarom: Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. Er was eens een aula, heb ik gehoord Een droom, maar die werd ruw verstoord Nu gaan we meestal naar een kerk Dat is aardig, maar het blijft half werk En het C-drie theater is wel fijn Maar het is natuurlijk veel te klein Daarom herhaal ik als refrein: Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. College, raad, sta op, wordt wijs Win voor uzelf de Cultuurprijs Sta op en neem een kloek besluit Dan kan men in Soest echt 'ns een avondje uit. Daarom nog eenmaal dit refrein: Een echte zaal in Soest, dat zou pas zaalig zijn. Koen Vegter Terwijl mede-bewoners van Daelhoven smullen van een taartje, laat hij zijn mokkage bakje na een paar happen staan. Liever zet hij zijn tanden in een boterham met pinda kaas. Op je verjaardag mag je immers kiezen wat je wilt eten. De Soester Henk Strik verjaarde vrijdag voor de 102c maal en is daarmee de oudste man van Soest, niet de oudste inwoner; dat is nog steeds de 105-jarige mevrouw W. Dievenbach-Meyboom. Op zijn respectabele leeftijd mag Strik dan misschien niet meer zo kwiek zijn als in zijn jonge jaren, De jarige Henk Strik krijgt gezel schap van zijn vrouw. Foto: Foto BeJJ zijn vrolijkheid heeft de tand des tijd ruimschoots doorstaan. 'Hij is altijd in een goede bui', zegt een vrijwilliger van Daelhoven. Vóri ge week had hij een keertje zijn dag niet, maar ais je hem een kopje koffie geeft, is alles goed en is hij helemaal blij. Maar als de koffie niet goed is, hoor je het ook.' 'Ja, voor koffie en een boterham met pindakaas doet hij alles', vult de stiefzoon van Strik aan. Zijn moeder (89), die al eens eerder was getrouwd, woont eveneens in Daelhoven en heeft zich dan net bij haar man gevoegd. Het tweetal leerde elkaar in 1954 kennen, toen ze in een bus van WC Tensen naast elkaar kwamen te zitten. Sindsdien zijn ze onafscheidelijk. Strik werd geboren in Mangelang in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd hij door de Japanners van zijn bed gelicht, omdat hij openlijk had geweigerd met de bezetter sa men te werken. Strik kwam toen in het concentratiekamp Glodok te recht. Drie jaar geleden kreeg hij het herinneringskruis van de Ver eniging van ex-GIodok geïnter neerden. Onder de verjaardagsvisite van vrijdag voegden zich> ook burge meester Koos Janssen en zijn vrouw. krijgen bij het zogenaamde agen- daoverleg, (waar de politiek overi gens ook niet jan-en-alleman bij wil hebben). Pieter ten Hove (PvdA) pleitte ervoor om na twee jaar maar eens te bekijken of ze nog wel het vertrouwen van de raad hadden, waarbij ze eventueel - op een nette manier - geloosd zouden moeten kunnen worden. 'Dat is vaak zo'n moeilijke bood schap...' Wiebe Meilof (Christenu nie) vond het eigenlijk allemaal 'grote flauwekul', zoals hij zei. De aanstelling van commissieleden zonder politiek 'mandaat' (op ba sis van de verkiezingen) was hem een gruwel, 'want dat is uitholling van de democratie'. Spin in het web Op 26 maart moet de nieuwe ge meenteraad op een aantal punten maar spijkers met koppen slaan, vond de commissie. 'We moeten niet over ons graf heen regeren.' De commissie stoeide ook nog even over de nieuwe functie van griffier, een man (of vrouw) die als secretaris van de gemeenteraad gaat optreden en een belangrijke rol gaat spelen in de diverse over legstructuren binnen het gemeen tebestuur ('de spin in het web', zoals hij/zij al wordt genoemd). Dat de Soester politiek niet echt onder de indruk van het naderen de dualisme is, werd bewezen door het feit dat alle fracties meenden dat de zittende gemeentesecretaris Wim de Kam - die in juni opstapt - dat baantje er tot die tijd wel even bij kan doen, naast zijn taak als baas van het ambtelijk apparaat en secretaris van het College. De Kam was volgens sommigen 'schi zofreen' genoeg om zo'n 'spagaat' op te brengen, want hij blijkt ook nu al een man die uit de voeten kan met 'twee zielen in één borst...' De beoogde 'ontvlechting' tussen college en gemeenteraad - nota bene de essentie van het dualisme - wordt zodoende in Soest al de nek omgedraaid voordat het is in gevoerd, maar daar bekommert niemand zich kennelijk om. En het is ook maar voor een paar maan den... Over de 'delegatie' van bevoegd heden van de raad naar het Colle ge hielden de politici zich op de vlakte. Ook dat moet de nieuwe raad straks maar uitzoeken. Het rijk heeft overigens nog steeds geen financiële middelen beschik baar gesteld voor de gevolgen van de invoering van het dualisme, ver telde burgemeester Janssen. Soest moet de nieuwe man/vrouw dus geheel uit eigen zak betalen. En goedkoop wordt-ie niet, dat staat wel vast. De (voorlopig eerst inter ne) sollicitatie is open! Vervolg van pagina 1 verwijzing naar de talrijke 'foute' klokken in de gemeente stelde hij vast dat Soest eigenlijk tijdloos was, en omdat de cultuur dat ook is concludeerde hij: 'Soest is dus cultuur.' Hij besloot zijn toespraak met een passend citaat van Reve: 'Niet tobben, moedeloos voor waarts!' Na de pauze - en de in het water gevallen onthulling van het kunst werk - legde voorzitter Werner Paans nog eens uit hoe de jury tot haar uitspraak was gekomen. Het totaal door het publiek uitgebrach te stemmen (681!) gold als de keu ze van een 'vierde' jurylid. De kwaliteit speelde daardoor een grotere rol dan de kwantiteit, aldus Paans, die vervolgens de vertegen woordigers van de zeven genomi neerde instellingen voorstelde. Berna Kousemaker las daarna het juryrapport voor, waarbij ze de Cultuurwethouder Blommers fe liciteert Artishock-voorzitter Erik van Veldhuizen met de Cultuurprijs 2001. Foto: Soester Courant. spanning aardig opvoerde. Uitein delijk bleek Artishock - de in Soest jarenlang verguisde 'kunste- makersclub' - de winnaar te zijn van de Cultuurprijs 2001 van de gemeente Soest. Eindelijk erken ning! Artishock-voorzitter Erik van Veldhuizen liet weten dat-ie heel erg verrast was, maar had toch een toespraak achter de hand waarin hij wat 'kengetallen' van de (groeiende) vereniging ophoestte en uitvoerig inging op de diverse activiteiten. Hij liet weten dat Ar tishock de 1500 euro's die de prijs vergezellen heel goed zal besteden, bijvoorbeeld voor de verbetering van de toegankelijkheid en het oppoetsen van de filmzaal. De Vereniging Artishock mag dan door de jury tot winnaar van de Cultuurprijs 2001 zijn uitgeroepen, het Soester pu bliek had eigenlijk een andere voorkeur: de Soester Kring, die tweemaal per maand een le zing of een ander cultureel eve nement organiseert, meestal in de NPB-ker aan de Rem- brandtiaan. Dat blijkt uit de scores van de stembiljetten die her en der in Soest (ook via deze krant) ver krijgbaar waren. Van de in totaal 681 uitgebrachte geldige stemmen - een verheugend groot aantal, vond de jury - waren er 194 voor de Soester Kring. Artishock ein digde bij het publiek met 162 stemmen op de tweede plaats. Op de Open Hof bleken 156 stemmen te zijn uitgebracht, op de muziek vereniging Odeon 98, op het Groot Gaesbeeker Gilde 29, op de Muziekkring Eemland 25 en op de SLAS (literaire activiteiten) 17. Volgens ingewijden is er .hier en daar overigens bewust 'campagne' gevoerd om het stemmenaantal op te schroeven. De jury velde echter, zoals omstan dig werd uitgelegd, een kwaliteits oordeel. De uitgebrachte stemmen telden met elkaar dan ook als de uitspraak van één jurylid, waar door uiteindelijk de volgende pun tentotalen tevoorschijn kwamen: 1. Artishock 37 pt. 2. Odeon 36 pt. 3. SLAS 28 pt. 4. Soester Kring 28 pt. 5. Open Hof 25 pt. 6. Muziekkring E. 24 pt. 7. Gilde 18 pt. Exclusieve damesmode, Bvoux Beenmode, Leder-accessoires Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 Elf nieuwe verlichtingsmasten zullen worden geplaatst in de wijk de Eng, veertien extra lampen komen in het Smits veen te staan. Ais er geen vorst meer in de grond zit, gebeurt dat in maart. De maatregelen vloeien voort uit de licht- schouw die een jaar geleden werd gehouden. Bewoners van beide wijken trok ken toen met vertegenwoordigers van de gemeente door de wijk om te laten zien waar het na zonson dergang aan voldoende licht schort. Vier masten komen te staan op de Veldweg, op het gedeelte tussen de Molenweg en de Kolonieweg en drie lantaarnpalen krijgen een plekje op de Van Goyenlaan (nummers 99-149). De twee bestaande lichtmasten op de rotonde van de Molenstraat worden verplaatst en krijgen gezel schap van twee nieuwe en verder plaatst de gemeente twee palen op het Roggeveld, eentje ter hoogte van het voetpad naar de Talmalaan en eentje bij het voetpad naar de Soester Engweg. In het Smitsveen komen er twee bij het voetpad bij de MAVO Soest, vier op of nabij de Valeriaanstraat, drie in het park tussen de Smits- weg en de Varenstraat, vier bij voetpaden aan de Ereprijsstraat, eentje bij de speelplek op de Kam perfoeliestraat en eentje op een parkeerplaats bij de Weegbree straat. Het besluit dat er extra verlichting zou komen, was in het najaar van 2001 al genomen, nu zijn ook de locaties bekendgemaakt. 'Gezocht: Opslagruimte van circa 50 vierkante meter, die droog is en verwarmd kan worden. SB 035-6023392.' Het zou een advertentie kunnen zijn van de Stichting Kinder hulp Tsjernobyl. De organisatie zoekt met spoed een vertrek waar ze goederen kan opslaan, die naar onder meer deze Wit- Russische stad worden ver voerd. Een ander gedeelte van de spullen is bestemd voor Way Back Home, een tehuis voor straatkinderen in Minsk dat door de stichting is geadop teerd. Eind februari vertrekt er weer een transport met 45 ku bieke meter aan goederen, be stemd voor het tehuis. Tot dusver worden de ingeza melde goederen opgeslagen in garages, schuren en op zolders van particulieren en noodge dwongen worden ze - als het weer het toelaat - in de open lucht ingenomen en verwerkt, omdat er binnen geen plaats is. Het is een allesbehalve ideale situatie voor de stichting die naarstig op zoek is naar een fy siek alternatief waar de mede werkers uit de voeten kunnen. Behalve een opslagplaats zoekt de stichting lünderhulp Tsjer nobyl ook nog naar een compu ter, een kopieerapparaat en materialen voor de inrichting. Wie de stichting, of beter ge zegd, de doelgroep, uit de brand kan helpen, kan bellen naar 6023392. 1 Ans Mann (foto), lijsttrekker van GroenLinks Soest/Soesterberg: 'De door enkelen gewenste rondweg zal gefinancierd worden door bouwen in de polder. Ons unieke poldergebied wordt dan vernietigd, gevolgd door nog vee) j meer verkeer en die polder van u, uw kin deren en kleinkinderen komt nooit meer 1 terug. GroenLinks is tegen de rondweg.' Het belichten van partijpolitie ke zaken is volgens burgemees ter Koos Janssen geen taak van de gemeente. Vandaar dat hij het verzoek van D66 om van 'Op 't Hoogt' eenmalig een ver kiezingskrant te maken, af wijst. D66 had onlangs gevraagd alle acht deelnemende politieke par tijen een halve pagina in 'Op 't Hoogt' beschikbaar te stellen, zo dat ze daarop hun verkiezingspro gramma zouden kunnen laten af drukken. Janssen heeft in een brief aan fractièvoorzitter Wim Roest gesteld, dat het uitdragen van po litieke boodschappen de verant woordelijkheid is van de partijen zelf. Het gemeentelijk informatiebulle tin, dat negen maal per jaar als bij lage in deze krant wordt toege voegd, staat op woensdag 27 fe bruari wel in het teken van de ge meenteraadsverkiezingen die op 6 maart zullen plaatsvinden. De ge meente gebruikt die editie om de opkomst van de kiezers te bevor deren. 'Kom stemmen op 6 maart', is het motto van de gemeente Soest. In 'Op 't Hoogt' van volgende maand publiceert de gemeente ook de acht kieslijsten en een foto van alle kandidaten, om te laten zien welk gezicht bij welke naam hoort. Waar de partijen voor staan, dat moeten ze zelf maar aan de bevolking duidelijk maken, vindt de gemeente. Geen genoegen Roest neemt geen genoegen met het antwoord van Janssen. Hij vindt dat de burgemeester voorbij is gegaan aan de wil van de bur gers, omdat hen niet is gevraagd wat ze ervan vinden. 'We kunnen rustig vaststellen dat 'Op 't Hoogt' het mededelingenblaadje van het College is. De gemeenteraad komt, op de algemene beschouwingen na, niet aan bod'. Hij ziet het ver schil niet tussen de mogelijkheden om de algemene beschouwingen in de kolommen te ventileren of eens in de vier jaar het verkiezingspro gramma. Net zo goed als in het gemeentehuis fysieke ruimte wordt geboden aan de raad, zouden de partijen ook plaats moeten krijgen in 'Op 't Hoogt'. 'Het contact met de inwoners en maatschappelijke organisaties is voor de raad in de toekomst min stens zo belangrijk als voor het College', schrijft Roest die de kwestie eergisteren ook aanstipte in de commissie algemene be stuurszaken, omdat hij wilde weten wat het standpunt was van de an dere fracties. Die lieten hem aan zijn lot over, zeker nadat burgemeester Janssen zijn standpunt nog eens, zelfs iet wat korzelig, had toegelicht. 'Par tijpolitiek is geen zaak voor Op 't Hoogt,' meende hij. (voor de vermoeide, droge of gevoelige huid) Nu met een bijpassende kuurcréme Van 125,- voor Ossendamweg 28A - Soest - Tel. (035) 6024492 VERKOOP UW OVERTOLLICE NATUURLIJK BIJ: DILLENBURCLAAN 1ï. SOEST TEL: 0J5-6011J40 WWW. VOOR BIJ-NL In lang vervlogen tijden heb ik ooit, als bestuurslid van Artis hock, een poëzieavond georgani seerd in de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein. In deze basi liek stond toen o.a. de kleine Han- ny Michaelis prachtige gedichten voor te dragen te midden van de hoge kerkmuren, de gebrandschil derde ramen, het altaar, de preek stoel en andere roomse attributen. De gevolgen waren verschrikke lijk, want enkele jaren daarna werd het monumentale godshuis afgebroken en het puin gedumpt in een stortgat aan de Dalweg, waar nu het gemeentehuis op staat. In de kelder daar bij Radio Soest hoor je nog dagelijks het ge luid van onderaardse stromen door de buizen kletteren, wat vol gens mij alles te maken heeft met de mystieke aanwezigheid van de sacrale brokstukken van de oude Mariakerk. Dit had nooit mogen gebeuren. Vorige week was ik in de nieuwe Mariakerk aan het Nieuwerhoek plein op verjaardagsvisite bij de katholieke pastor José Kodden. De kerkruimte was omgetoverd in een soort feestzaal met tafeltjes en stoeien. Aan het plafond hingen twee feestslingers. Op de bank in de hal lagen vele cadeaus. Het goddelijke was afgeschermd door een groot gordijn. Aan de muur hingen nog wel een aantal kruisjes ter nagedachtenis aan gestorven parochianen. Aan één van de tafels zaten twee dominees van verschillende pro testantse huize, samen op weg. De gereformeerde predikant vertelde dat zijn vrouw en kinderen her vormd zijn. José Kodden was nauw betrokken geweest bij de feestelijke opening van de Emma- kerk aan de Regentesselaan. De multireligieuze samenleving. Tij den veranderen. Ter ere van haar veertigste verjaar dag trakteerde de geestelijke iede re Soester die maar langs wilde komen, 's Middags draaide ze de film 'Pay it forward'. Er was appel gebak, rode wijn, heerlijke soep met balletjes en men ging rond met broodjes, 's Avonds was er een feestconcert met acht zangkoren. De aanwezige gasten waren lovend over José. 'Ze geeft iedereen de ruimte en nodigt mensen uit hun beste krachten in te zetten. Ze leeft heel bewust. Ze straalt warmte uit, ze is actief, doet aan sport en leeft heel gezond.' Onlangs vertelde ze in een televisie-uitzending van Stu dio RKK dat ze zich in Soest Iaat uitnodigen bij het avondeten in di verse gezinnen om mensen beter te leren kennen. Ze hoopt vurig dat haar idee ook anderen aanzet om elkaar eens op de maaltijd te vra gen. 'Eten met vreemden ver breedt je eigen leefwereld,' vindt ze. Vandaar ook haar initiatief om op haar verjaardag zelf te trakteren, Eén van de gasten beweerde dat José best priester zou willen zijn. Maar ja. 's Morgens had ik die dag een vraaggesprek met haar voor 'Soest Actueel'. Kun je vandaag de dag nog geloven in God? José vertelt het verhaal van de blinde man die dezelfde vraag kreeg gesteld. Hij zei: 'Het is met God voor mij net als met de zon, ik zie hem niet, maar ik voel hem wel'. Ik geloof in poëzie. De gemeente gaat voortaan vaste, eenmalige subsidies verstrekken aan plaatselijke verenigingen. Ten minste, als een verzoek om een bij drage voor de jubileumactiviteiten wordt gevraagd. Bij een 25-jarig bestaan maakt Soest 125 over; een vereniging van 50 jaar kan 225 krijgen en een 75-jarige maakt aanspraak op €350. De bedragen zijn vastgesteld, na dat het Soester Muziek Gezel schap (SMG) een subsidieverzoek indiende. Het orkest bestaat een kwart eeuw en wil dat vieren. Voorheen waren er geen criteria vastgelegd voor zulke verzoeken. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35o Tel. 035 - 602 93 6f

Soester Courant | 2002 | | pagina 3