DISCO-KARNAVAL KNOLLENBAL Een Brug naar Bitoutouck-Kameroen GARDEROBE Vrijdag 8 februari 2002 Zaterdagavond 9 februari 2002 Niets Is Te Mal Met Karnaval Thema Kinderkarnaval 2002: WOENSDAG 30 JANUARI 2002 KNOLLENKRANT PAGINA 5 Karnavalsdisco met Discotheek "SUN- WAY". Na het succes van verleden jaar heeft het bestuur van de Narre Knollen besloten om Karnavalsdisco op de vrijdag avond te handhaven. Voorafgaand aan de Krokusvakantie kun nen de Knollendammers zich alvast hele maal uitleven en goed in de stemming ko men voor de optocht op de zaterdag. Op veler verzoek laten we op deze avond de jeugd aan het woord en hebben daarom gekozen voor de, speciaal bij de jeugd be kende, disco SUNWAY met de DJ's Leroy de Groot, Michiel Jansen en Robert Dop- penberg. Zij staan garant voor een perfecte muziek keuze en staan ook open voor verzoek nummers. Vanaf 21.00 uur zijn de jeugdige Karna- valsvierders welkom en gezien voorgaande jaren zal er vanaf dat moment tot aan de sluiting om 01.00 uur alleen maar een hossende en springende en dansende me nigte in de Knollenburcht waar te nemen DRIVE Na een lange voorbereiding is het dan ein delijk zover; Karnaval in Knollendam. Op deze avond kunnen alle Karnavalsvierders hun creaties aan de overige gasten tonen en op de muziek van Disco SUNWAY, alle remmen losgooien. Ook deze avond staat in het teken van Karnaval en dat betekent een maximum aan Karnavalsmuziek, afgewisseld met een beetje algemeen en voor de jeugd, en een minimum aan protocol. Vanaf 20.30 uur staan de poorten van onze Knollenburcht in Partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat open voor de Karnavals-vierders en wordt u verwelkomd door onze Raad en Bestuur, waarna om streeks 21.00 uur stadsprinses Loes met haar Hofdame Elize en Adjudant Frans de zaal zal betreden en de gasten zal verwel komen en waarbij om ongeveer 22.00 uur de Dansmariekes hun show zullen opvoe ren. De ervaring heeft geleerd dat onze Knollen burcht vanaf dat moment veranderd in een dansende en zingende menigte die pas zal ophouden als omstreeks 01.30 uur door Vorst Chris het Knollenlied en het lied van onze Prinses Loes, Kom Geef Elkaar de Hand ten gehore gebracht zal worden ten teken dat het feest naar zijn einde loopt. Prinses Loes kennende zal zij u zeker di verse malen voorgaan in de polonaise en gezien haar zal menig Karnavalsvierder de Leroy de Groot 035 - 602 23 11 Michiel Jansen 065 - 369 66 42 Robbert Doppenberg 035 - 602 08 57 zijn. Op deze eerste Karnavalsavond zal er door Prins een aardigheidje beschikbaar worden gesteld voor de best verklede gast. Voor de jury zijn extra mensen aangewezen om dat men met het jaar mooiere creaties te voorschijn tovert. De entree voor het Jeugdkarnaval bedraagt 5,00 en de kaartverkoop is naast de voor verkoopadressen ook aan de zaal. nodige moeite hebben haar in de polonaise bij te benen. Ook zal zij als Prinses der Narre Knollen er op toezien dat de door haar samenge stelde jury de gasten nauwlettend gadeslaat teneinde ook op deze avond weer een prijsje uit te kunnen reiken aan de best verklede Karnavalist. Als om 02.00 uur de poorten van de Knollenburcht zich achter de gasten heb ben gesloten mogen wij met u hopelijk te rugkijken op een geslaagde Karnavalsavond waarbij we het motto van deze Prinses, "Kom Geef Elkaar De Hand" op diverse wijzen onder de aandacht van de gasten hebben gebracht en met z'n allen hebben gezorgd voor een gezellig, mooi, veilig Kar naval Zonder Zinloos Geweld. Gezien de voorgaande jaren belooft het Knollenbal ook dit jaar wederom een groot succes te worden, reden waarom het raad zaam is om uw kaarten alvast in de voor verkoop te kopen (zie voor de adressen elders in deze krant). Het tijdstip van gratis toegang is 01.30 uur. Wij hopen Heel Knollendam op dit Knol lenbal te mogen begroeten. Alaaf; Alaaf; Alaaf. Rijk van Gardingen Secretaris der Narre Knollen. Bitoutouck is een klein dorpje in het oer- woud van Kameroen (Centraal Afrika) en heeft een oppervlakte ter grootte van de gemeente Soest ongeveer 700 inwoners. Het plaatsje ligt zo'n 100 kilometer van de hoofdstad Yaoundé en om vanuit de hoofd stad naar Bitoutouck te komen kan je de trein nemen (als die gaat), en dan ruim een uur lopen. Met de auto doe je er, afhanke lijk van het seizoen, ongeveer 3 uur over waarbij je dan vlak bij het dorpje nog de rivier de Nyong over moet steken. Als je met de auto bent kan dat met een veer pont en voor voetgangers is er een piroque (uitgeholde boomstam). In het droge seizoen geeft dat grote moei lijkheden omdat er dan in de rivier niet ge noeg water staat om met pont of piroque te varen en in het regenseizoen is er een grote sterke stroming en treedt de rivier regelmatig buiten zijn oevers. De meeste bewoners van Bitoutouck wo nen in een zelfgebouwde hut waarvan het dak is gemaakt van raffiabladeren of golf platen van aluminium. De vloer bestaat uit aangestampte aarde en men slaapt op ei gengemaakte bedden van bamboe. In het centrum staat een, door geldgebrek nog net afgebouwde, kerk met vlak daar bij de 'L'Ecole Publique de Bitoutouck', dit is de plaatselijke school met 131 leer lingen verdeeld over vier klassen. Dankzij een bijdrage van de Soester RK Basisschool 'De Wegwijzer' zijn de muren van de lokalen nu gepleisterd, is er beton op de vloeren gestort en is men nu bezig om de lokalen te voorzien van deuren, ra men en plafonds. Bovendien komen er twee toiletten zodat de kinderen hun be hoefte niet meer in de bosjes hoeven te doen. De dichtstbijzijnde medische hulp is geves tigd in Limbamba, een dorpje aan de over zijde van de rivier en dus niet altijd direct te bereiken. De bevolking leeft van de verbouwde groente, vruchten en pinda's welke voor namelijk voor eigen consumptie bedoelt zijn en het overschot probeert men in de stad te verkopen. Voorwaar geen vetpot. In het dorp en de wijde omgeving is geen schoon drinkwater. Om toch aan drinkwa ter te komen dient menig kind (normaal in deze streken) hiervoor kilometers te lopen om dit water uit de rivier of anderszins te halen waarbij rekening moet worden ge houden dat dit water danig verontreinigd is. Door bijdragen van enige particulieren én Fa. Smurfit Mercurius Golfkarton uit Soest is er twee jaar geleden geld ingezameld voor een waterpomp waarmee 'vuil' water opgepompt kan worden en een gezamen lijk aangelegde palmboomplantage be sproeid kan worden. Door deze 'plantage', die een aantal men sen uit het dorp hebben aangelegd door eerst met heel veel moeite de benodigde grond te ontginnen en palmboompitten te zaaien, staan er nu al 900 palmbomen en hebben nu al meer mensen werk. Over drie jaar hoopt men door intensieve verzorging te oogsten en wordt uit de pit ten olie gehaald waardoor het gehele dorp van de inkomsten kan genieten. Teneinde alles beter te kunnen organise ren is op 01 december 2001 de "Stichting Brug Naar Bitoutouck-Kameroen" opge richt. De "Stichting Brug naar Bitoutouck-Ka meroen" heeft ten doel het verbeteren van de leefomstandigheden van de bewoners van Bitoutouck voor wat betreft schoon drinkwater, gezondheidszorg, onderwijs en aanleg infrastructuur d.m.v. een mogelijke brug over de rivier waardoor de bereik baarheid verbeterd wordt. Voor informatie over de "Stichting Brug naar Bitoutouck-Kameroen" kan men con tact opnemen met: Marthe Ans Heykoop, Van Brammendreef 47 Veenpad 2 3813 PM Amersfoort 3763 LN Soest 033 - 48 08 519 035 - 6017 869 Uw overtollige kleding (overjas etc) kunt u op laten hangen door een bevriende ver eniging die met de grootst mogelijke zorg op uw spullen zal letten. De kosten voor deze service bedragen 0,50 per jas en komen, na aftrek van de kosten, ten goede aan de vereniging die de ze taak op zich heeft genomen en die mede hierdoor weer enige doelen kan verwezen lijken. Een en ander neemt niet weg dat u altijd zelf verantwoordelijk blijft voor het inge leverde goed; Laat daarom dus géén dure spullen in uw jas achter zoals portefeuilles, (auto)sleutels, walkman of draagbare tele foons. De mensen in de garderobe hebben het recht om aangeboden jassen te weigeren. De directie van Partycentrum Bos en Duin, de Soester Karnavalsvereniging de Narre Knollen en de aanwezige vereniging zijn niet aansprakelijk voor verlies of diefstal van de afgegeven goederen en jassen. Indien u met de auto komt zorg dan ook dat daarin geen kostbaarheden achterblij ven want bedenk wel: uw auto is geen kluis. HET IN 'BEWARING' GEVEN VAN UW JAS GESCHIEDT GEHEEL OP EIGEN RISICO.

Soester Courant | 2002 | | pagina 41