var PRins chris i nen DE DAflSGARDE RIET TRR1RSTER Efl BEGELEIDSTERS 9 92 39 1 uur JONGE AANWAS MUIKELEN (INRICHTING nugro v.o.f. ito recycling 5 - 60112 76 ris? PAGINA 14 WOENSDAG 30 JANUARI 2002 KNOLLENKRANT PAGINA 15 Chantal Geytenbeek Stephanie Groen Priscilla Kenter w duivenhok, verd worden. i. shokken loket- n - zitkasten - spoetniks. iDERS: i - Mariman. tel. 035-6013407 /m zaterdag lesloten. ;oop van gebruikte onderdelen alle merken auto's erzorgen ook APK tvw.mugrovof.nl strieweg 16a, soest Het is maandag 24 juli 2001. Nog een kleine week en het zit er weer op. Dan komt de meute in Parijs aan en is de Ronde van Frankrijk van dit jaar weer achter de rug. Dan heb ik het ge voel dat het met de zomer ook al aardig op schiet. Het is net Karnaval want als dat voorbij is komt het voorjaar in zicht en blaast Koning Winter de aftocht. Zijn er nog meer vergelijkingen te trekken tussen de Tour de France en b.v. het EK Voetbal in 2000 en het Karnaval? Ja, en waarom dan wel? Wel omdat er zoveel belang stelling voor deze sportevenementen bestaat en voor het Karnaval in Knollendam zo weinig. Dit wordt geen klaagzang of gezeur maar mis schien kunnen we van die grote evenementen 'ets leren. Overigens viel de belangstelling het afgelopen jaar in Knollendam nog best mee. Zolang je als organisatie van de optocht en be seleiding tijdens die optocht ogen van voren en van achteren moet hebben om te voorkomen dat er mensen (en niet alleen kleine kinderen) onder de wielen van de wagens geraken, kun je niet spreken over te weinig aandacht. En na afloop, in onze eigen Knollenburcht aan Je Hos- straat was het ook bomvol, maar dan heb je het wel zo'n beetje gehad. De avonden van de ver eniging zijn over het algemeen gezellig en wor den redelijk bezocht, maar dan wel door be vriende verenigingen en de 'harde kern. En die wordt steeds kleiner. Wat heeft nu de Tour de France wat het Karnaval in Knollendam niet heeft? Laten we proberen enkele raakvlakken te vinden, maar ook de verschillen want daar kunnen we van leren. Laten we aannemen dat de Raad van Elf gelijk staat aan een ploeg in de Tour de France Dan is de Prins natuurlijk de Kopman en zijn Adju dant is Hoofd Waterdrager, in Karnavalstermen heet dat overigens Bierdrager met tot zijn be schikking minimaal één Opperschenker. De rest van de Raadsleden vormen een hecht team om de Prins en steunen hem zoveel als mogelijk is om hem het Karnaval te laten winnen. Ho, dat kan dus niet en hier gaat de vergelijking al mank. Je kunt de Tour winnen en veel geld verdienen maar het Karnaval win je niet en dus krijg je geen cent. Sterker nog, het kost alleen maar geld. Dat moet dus anders. Die Kopman in de Tour, maar ook zijn helpers, kunnen bijvoor beeld een etappe winnen en dan krijgen ze be halve geld en applaus ook kussen!!! Kussen van de Ronde missen, of zijn het ronde Missen. Ik denk datje voor het een ook het ander moet zijn. Nu wordt er tijdens het Karnaval ook wel wat gekust, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Je verdient er geen geld mee en er komt geen mens extra naar kijken. Een punt van aan dacht dus. Laten we nu eens naar de kleding kijken. In de Tour hebben we Truien en Hel men maar bij het Karnaval Capes en Steken. De leider van het Algemeen Klassement in de Tour heeft een Gele Trui om zijn schouders. Om een beetje tot elkaar te komen zou de Prins een gele cape en een helm met pluimen of ve ren moeten dragen. (Prins Chris de Eerste draagt een 'gouden' jacket en een gouden steek met gouden veren, dus dat zit wel snor.) Dan is er nog de groene trui en die is voor de man die de meeste punten pakt. Bij ons wordt dat natuurlijk de man/vrouw die de meeste PIN TEN pakt. Maar dan kan je net zo goed de hele meute een Groene trui aantrekken. Oke, dan hebben we nog de Bolletjestrui. Die is voor de persoon die in de Tour de beste bollen (Bel gisch voor heuvels) opgaat en ook weer af. Ja, met de beste wil van de wereld zie ik hier geen overeenkomsten want het Karnaval is een nette aangelegenheid en dus worden er geen vreemde heuvels beklommen. Dan kennen we nog de Witte Trui en die wordt toegekend aan de meest- belovende jongeling. Kijk, en daar gaat het nou om. Als wij Kamavalisten maar zoveel moge lijk veelbelovende (in plaats van veel belovende maar weinig doenende) jongeren produceren dan ziet de toekomst er althans weer beter uit. Een en ander moet wel plaatsvinden (dat pro duceren) buiten het Karnavalsseizoen want an ders ligt de boel helemaal op zijn gat, zowel letterlijk als figuurlijk. Met al die nieuwe veel belovende aanwas kunnen die grote evenemen ten nog jaren vooruit, zo is gebleken en dat moet met het Karnaval ook lukken. Vrij overgenomen met toestemming en dank aan Ton van der Kort. Carmen Ruitenberg Trainster: Miranda UiterwijK Begeleidster: Jenny Epping Begeleidster: Ria Sieben Cheryl Kenter Jessica van Wegen Loubna Prop

Soester Courant | 2002 | | pagina 51