Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan ■nJMir D66 wil maatschappelijk hart hij gemeentehuis en de Engh Stiltecentrum: 'De Binnentuin' D66:10 kandidaten Van Breukelen Vast-goecl Assurantiën Soest 2002: 'Krol neemt ons wind uit de zeilen' Gilde met 25 man sterke delegatie naar het huwelijk WOENSDAG 30 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Betere Koningswegroute; echt buitenbad; jongerencentrum' voor verkoopinformatie: Politie ontdekt hennepkwekerij na inbraakalarm Lijsttrekkers op 13 februari bij ouderenbonden M. van Roomen bij CDA-vrouwen Internetcafé van Daelhoven krijgt 2 extra computers Dronken man op bromfiets Service bij Schoemaker ♦Van Den Brink Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Hl RVT Fax 035 603749 1 p|| c.jagtenberg@wxs.nl ..«..«....umi, Rond het gemeentehuis en richting de wijk Engh moet een maatschappelijk hart komen. Op termijn zouden de biblio theek en C-drie (die gaan fuse ren) moeten verhuizen naar deze locatie. Ook andere voor zieningen zijn welkom, zolang het geen winkels zijn. Dat vindt D66 die vorige week haar ver kiezingsprogramma presen teerde. Het plan is opvallend, omdat de bieb nog maar ruim twee jaar ge leden een nieuw pand aan de Wil- laertstraat betrok. Dat vertoont nu al mankementen en volgens D66 gaan die de gemeenschap straks alleen nog maar meer geld kosten. De partij wenst een stedenbouw kundig onderzoek naar de moge lijkheden van een maatschappelijk' hart. 'Misschien lukt het niet in de komende vier jaar, maar je moet nu wel gaan nadenken wat je gaat doen', aldus Roest. Zodra de bieb en C-drie zijn verhuisd, kan op de achtergebleven plek in Overhees uitbreiding van winkels komen, zodat de inwoners van deze wijk en de Boerenstreek voor hun boodschappen in de buurt kunnen blijven en niet meer naar de Van Weedestraat of Soest-Zuid hoe ven. De Van Weedestraat en de Burge meester Grothestraat moeten in de ogen van D66 tussen de rotonde en de kruising met de Stadhou derslaan autovrij worden gemaakt. De markt, die op de Smitsweg doodbloedt, kan dan op dit ge deelte nieuw leven worden inge blazen, aldus D66 die voorstander is van ondergronds parkeren in deze noordelijke winkelpool. Verkeer Zoals bekend voelt D66 niets voor een rondweg, in welke vorm dan ook, aan de oostkant van Soest. Daarentegen is het wel de hoogste tijd dat de verkeersproblemen op de Koningswegroute, met als grootste knelpunt de Ossendam- weg, structureel worden opgelost. Op de kruising Soesterberg- sestraat-Ossendamweg zou een tunneltje moeten worden gereali seerd voor het doorgaand verkeer, zodat er geen conflict meer ont staat met het verkeer Amersfoort- Soesterberg. De spitsafsluiting aan de Den Blieklaan moet worden opgeheven. D66 wil dat ook Amersfoort maat regelen gaat treffen om het sluip- verkeer naar de A28 uit Soest te weren. Aan de andere zijde van de spoorwegovergang wil D66 ter hoogte van het station een fiets- tunneltje laten aanleggen. Jongerencentrum Een jongerencentrum met podium dient te verrijzen in of rond het reeds geplande breed educatief centrum (BEC) aan de Smitsweg. Scholen en eventueel verenigingen kunnen daar dan terecht voor mu zieklessen en dans, jongeren kun nen er muziek maken en nog veel meer activiteiten ontplooien. Een De kandidaten van D66 voor de komende raadsverkiezingen, vierde van links lijsttrekker Wim Roest. nieuwe sporthal (in plaats van Beukendal) past daar ook bij, stelt D66. 'Je krijgt dan een centrum, waar 's ochtends kinderen spelen en 's avonds ouderen internetten of jongeren bezig zijn. Het jonge rencentrum kan simpel blijven, recht toe, recht aan. Past het niet in het BEC, dan moet het in de buurt komen', licht Roest toe. Wat de bebouwing van Soest be treft, is D66 helder: geen uitbrei ding, wel inbreiding. In de wijken Smitsveen en de Eng is nog heel veel te doen. Soesterberg mag wel groeien. Verder heeft de Soester bevolking recht op een echt buitenbad aan de Dalweg en niet op het pierenbad- je, zoals de gemeente in petto heeft. Veel te veel van de gereser veerde 450 duizend euro wordt besteed aan een fraaie wand die kan worden opengesteld, terwijl het geplande bassin te klein en ondiep is, stelt D66. Andere punten van het D66-ver- kiezingsprogramma zijn onder meer: onderzoek naar samenwer king tussen scholen voor betere integratie, inspanning voor behoud van de polikliniek van MC Molen- dael, betere woonkansen voor jon geren en versterking van de kwa liteit van de Engh en herbouw van de korenmolen De Windhond (desnoods met financiële steun van de gemeente). Gevraagde koopsom 317.000,- k.k. Gevraagde koopsom 220.000.- k.k. Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind. entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Korte Brinkweg SOEST Midden in het centr. v. Soest, a.d. v. Weedestr., op de Ie verd. gel. recent geh. gerenov. 3-kamermaisonnette (ca. 115 m2) met gr. dakterr. (ca. 37 m2) en berging op de beg. gr. Ind.: entr., mk, L-vorm. woonkm (ca. 30 m2), gr. luxe eetkeuk. (ca. 15 nv') met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., afz.kap, combi- magn., afwasm., gaskookpl., gran. aanr.blad), rm toil. met font.bakje en hal. 1e Verd.: overl., luxe badkm met ligbad, ap. douche en vwt, oudersl.km met ingeb. schuifdeurkast, kl. sl.km en bergkm. Zolder met vlizotr. Alg.: deze maisonnette verk, in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. dub. glas en c.v. De servicekosten bedr. slechts 43,- p.m. Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr.hal is o.a. v.z.v. krachtstr. in- stall., toil.groep met keuken, verlichtingsapp. en alarminstall. Perceeloppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 225.000.- k.k. Gevraagde koopsom 545.000.- k.k. Van Weedestraat SOEST Midden in het winkelcentrum (A1van Soestdijk gelegen roy aal karakteristiek winkel-woonhuis direct aan de winkelpro menade. Ind.: ruime winkel (ca. 54 m2), hal, toil., grote kelder (ca. 25 m2), magazijn/verkoopruimte (ca. 12 m2) en kantoor (ca. 9 m2). 1e Verd.: overl., ruime woonkm. met open haard, mod. eetkeuk. 2e Verd.: overl., grote slaapkm. (ca. 24 m2), mod. badkm. met ligbad, aparte douche en dubb. v.w.t. en apart toil. Alg.: dit winkel-woonhuis is recent geheel gemod.: o.a. nieuwe plafonds met indirecte verlichting, c.v.-combike- tel, elektra (14 groepen aardlek), hardstenen voorgevel, wandafwerking en vloeren (o.a. granieten- en houten sier- vloeren). Tevens heeft dit winkel-woonhuis op de 1e verd. nog een groot dakterras. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe mai- sonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsom 270.000.- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.ni D66 vertrouwt erop dat ze op 6 maart een tweede raadszetei krijgt toebedeeld door de kiezers. Dat zegt lijsttrekker Wim Roest van de eenmansfractie die de af gelopen vier jaar wel de meeste spreektijd in de raad opslokte. De democraten zien GGS als hun grootste concurrent, maar die partij waait volgens Roest met alle winden mee en heeft volgens hem daarom haar ge loofwaardigheid verloren. Zetelwinst voor D66 zou de deur naar de raadzaal openen voor Jacques Honkoop. De 53- jarige zelfstandig ondernemer (o.a. advies en interim-manage- ment) woont ruim 5 jaar in Soest en vindt dat de raad meer op hoofdlijnen dan in detail moet besturen. Volgens Hon koop kan er nog geld worden bespaard, zodat er meer over blijft voor subsidies aan (verenigings)activiteiten. Wordt hij gekozen, dan zal hij zich waarschijnlijk gaan bezighou den met o.m. financiële zaken en sociaal cultureel werk. Hon koop meent dat het geen kwaad kan als onderdelen van de ge meentelijke organisatie worden geherstructureerd en is bereid vanuit zijn vakgebied een hand je te helpen. De huidige fractieassistent Rolf-Jan Sielcke staat derde op de lijst, gevolgd door Marjorie Jonkers, Peter Schinkel, Ria van Boven, Alfred Feberwee (te vens voorzitter), Nel Verhoe ven, Ale van Elmp en Leon Schrover. Nog geen week nadat een hennep kwekerij aan de Burgemeester Grothestraat was opgerold, ont mantelde de politie er nog eentje aan het Weteringpad. Dat gebeur de na een inbraakmelding. Na de melding nam de politie zon dagmiddag een kijkje bij het ge bouw en ontdekte aan de achterzij de een gat in de muur. Daarachter was een inmiddels gestripte kwe kerij van 1170 planten die allemaal onder aan de stengel waren afge knipt. De lampen en andere appa ratuur waren eveneens verdwenen. Wel trof de politie een vuilniszak met planten aan, die de daders kennelijk in hun haast waren ver geten mee te nemen. De plantage in het gebouw was aan de binnenzijde verborgen ach ter een apart opgetrokken muur. De politie onderzoekt de zaak. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de KBO deelde de voorzitter mee dat het gesprek van de ouderen bonden met de politieke lijsttrek kers plaats zou vinden op 12 fe bruari 's morgens. Aldus werd per brief bericht aan alle 1.500 leden en ook in het ledenblad 'Soester Venster', waarvoor de kopij op 4 februari moest zijn ingeleverd. Het COSBO heeft de datum voor deze ontmoeting echter vastgesteld op woensdag 13 februari, 's middags om 14:00 uur, in De Rank. Een maand voor de gemeente raadsverkiezingen komt het CDA- vrouwenberaad Soest/Soesterberg bij elkaar. Spreekster is het jongste gemeenteraadslid, Margreet van Roomen, met in haar portefeuille ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Zij praat over haar erva ringen in de politiek van het afge lopen jaar en de zaken die ons in Soest nog te wachten staan. Graag wil zij weten hoe de CDA-vrouwen de toekomst willen zien, want 'Sa men verantwoordelijk in Soest/ Soesterberg' is het thema waarmee het CDA de verkiezingen ingaat. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdagmorgen 6 februari om 09:30 uur in De Open Hof, Veen besstraat 2. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Verpleeghuis Daelhoven krijgt 4537 euro van de gemeente Soest voor de aanschaf van twee computers en toebehoren. De in stelling aan het Dalplein opende in december een internetcafé en bij die gelegenheid zegde wethouder Bart Krol financiële steun toe. Nu is ook het bedrag bepaald. De subsidie past in de stimule ringsregeling internet toegang, want met de nieuwe voorziening richt Daelhoven zich op de doel groep die op dit moment relatief weinig op internet surft. Volgens de gemeente zijn dat met name ouderen en lichamelijk gehandi capten. Het internetcafé is bestemd voor bewoners van Daelhoven, maar ook voor die van de bejaardencen tra Molenschot, Groot Engendaal en zelfs de Soesterbergse De Hey- bergh. Het is de bedoeling dat vanaf de zomer ook oudere inwo ners van de gemeente er terecht kunnen. Dankzij de gift van de gemeente kan Daelhoven het aantal compu ters uitbreiden van vier naar zes. Omdat hij zich opvallend gedroeg, trok een 25-jarige Soester de aan dacht van de politie, toen hij dins dagnacht op zijn bromfiets reed. Volgens de politie probeerde de man uit haar zicht te blijven, maar op de Weegbreestraat kon hij wor den aangehouden. Bij de blaastest werd duidelijk dat de Soester de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed bijna driemaal had over schreden. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. De man was al eerder aangehouden voor het rijden onder invloed eicperi Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukcl^worldonline.nl 'T- 1 'De Binnentuin1 is de naam van het afgelopen zondag geo pende stiltecentrum als onder deel van de Petrus en Paulus- kerk. Een plek van rust, een be schermde plek in de tuin van de oude pastorie, een plek om even bij te komen van de druk te van elke dag. Dat waren enkele van de bespiege lingen die plaatsvonden rondom de opening van het stiltecentrum. Een plek waar vroeger een nis was in de gang rondom de kerkruimte en waarin een lectuurwand en een doopvont stonden (en waar ook de toegang was naar de biechtstoelen) werd de laatste maanden afge schermd en uitgebouwd aan de zij de van de Steenhoffstraat. Een fraaie ruimte is ontstaan, van waar uit zicht is op het interieur van de kerk, het nieuwe tabernakel, maar vooral ook een ruimte van rust is geworden rondom de verplaatste doopvont. Er zijn enkele kerkban ken geplaatst en de entourage - met veel en bijzonder licht en een mooie kleurenschakering in de ruimte - zorgt voor een bescherm de omgeving. Het stiltecentrum De Binnentuin is afgelopen zondag 27 januari offi cieel geopend en ingezegend. Na een viering in de Petrus en Paulus- kerk, die werd afgesloten met een toelichting op het proces van rea lisatie en allen die daarbij op de een of andere wijze betrokken wa ren, werd in processie naar het plein rondom de beelden van Pet rus en Paulus getrokken. Achter hun ruggen onthulde burgemeester Janssen eerst het bord van het 'Petrus en Paulusplein', waarna de spanning werd opgevoerd voor de onthulling van de naam die door een deskundige jury onder leiding van dezelfde burgemeester geko zen was uit de vele inzendingen. Het werd 'De Binnentuin', inge bracht en ook ter plekke toegelicht door de blij verraste inzendster, zuster Gerda Revenberg. De voorzitter van de Commissie Stiltecentrum reikte vervolgens de sleutel over aan pastor Sabine Nij- land, een van de initiatiefneem sters. Hoewel zij twee weken gele den afscheid had genomen als pas tor in Soest viel haar de eer te beurt deze ruimte als eerste binnen te gaan en vervolgens in te zege nen. De ruimte is niet groot, dus velen grepen later nog de kans om het stiltecentrum te verkennen. In de oorspronkelijke dagkapel was een Pastor Sabine Nijland (l.) ver richt de officiële opening. Foto: Foto Bell expositie ingericht met 20 inzen dingen rondom het thema Stilte. De bezoekers werd gevraagd wel ke inzending een plaats zou moe ten krijgen in het nieuwe stiltecen trum. Een moeilijke keus, zo bleek uit de reacties bij het rondgaan. Er waren vele mooie stukken ingele verd. Het stiltecentrum is dagelijks geo pend van 8:30 tot 17:00 uur. Op maandag- en vrijdagochtend om 9:00 uur wordt er een viering ge houden. Trots zijn ze en leuk vinden ze het dat ze met een 25 man ster ke delegatie naar het huwe lijksfeest op 2 februari van kroonprins Willem-Alexander en Maxima mogen. Het Groot Gaesbeeker Gilde ontving de uitnodiging van de commissa ris van de Koningin, mr. B. Staal. De gildeleden, uiteraard in vol or naat, vormen onderdeel van een kleurrijk lint van 480 personen in klederdracht, die aan beide zijden van de Singel tussen het Muntplein De nieuwe partij Soest 2002 is blij met het besluit van wethou der Krol om 154.509,47 be schikbaar te stellen voor het schoonmaken van rotondes, trottoirs e.d. 'Wij zien dit als een eerste succes,' zegt Soest 2002-lijsttrekker Teun Mid delkoop. en het Spui worden opgesteld. Dat ligt op de route van de rijtoer. Op deze manier wil de organisatie de betrokkenheid van de provincies tot uiting brengen. Omdat het gilde veel meer (geüni formeerde) leden heeft, moest het een selectie maken onder haar le den. Daarbij werden mensen van alle onderdelen uitgekozen. Uiter aard werd het koningspaar Wim en Ria Hilhorst meteen aangewezen. Zaterdagmorgen verzamelen ze zich om zeven uur bij het gildehuis om de reis naar Amsterdam te aanvaarden, de dag erna vieren ze het St. Agathafeest. 'Soest is de afgelopen jaren be hoorlijk overwoekerd door on kruid en ondanks verzoeken van uit de gemeenteraad veranderde er niets. Nu een nieuwe partij o.a. dit punt als speerpunt van beleid maakt, is er plotseling wel geld, stelt hij vast. Vanaf 31 januari 2002 is de nieu we partij onder de naam: www.Soest2002.com ook op het internet te vinden. Het partijpro gramma, de eerste acht kandidaten met hun achtergronden, het be stuur en verdere informatie zijn daarop te vinden. De actieve pro- pagandacommissie werkt aan een aantal 'verrassende publiciteitsac ties', aldus het deze week versprei de persbericht. Zo krijgen de sportkantines, horecabedrijven en bejaardenrestaurants een dezer dagen speciale bierviltjes van de partij. Soest 2002 kan onmiddellijk na de verkiezingen beschikken over een fractiebegeleidingsgroep, ook wel 'denktank' genoemd. In deze ffac- ticbegcleidingsgroep zitten o.a. deskundigen op het gebied van fi nanciën, ruimtelijke ordening, ver keer en juridische zaken. Voorzit ter van deze commissie is mr. J. Spee uit Soesterberg. De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Willem de Zwijgerlaan SOEST In het centrum van Soest aan rustige kindvriendelijke laan gelegen, royale hoekwoning met garage en zonnige tuin (215 m\ zuidligging). Ind.: hal, k.k., tod. met fontein, keuken, ruime woon-eetkm. met open haard. Verd.: overl., douchecel met 2e toilet en 3 ruime slaapkm. Zolder: met vaste trap en M mog. voor 4e slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede yj staat van onderhoud. VBO <3 MAKELAAR EET-VILLA J Restaurant "a la carte Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie X Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen X High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian X Peter Spier uw gastheren X Soesterbcrgsestraat 122 3768 EL Soest" X Telefoon 035 - 601 27 Telefax 035 - 601 97 Gevraagde koopsom 271.000,- v.o.n.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5