feg 'Mijn agenda is nu nog vrijwel leeg' m GORDIJNEN Ook paleis voor Kindercentra box- spring °uUCEN Maandelijkse bustochtjes project VOS en Rotary A LIFE LESS ORDINARY GRATIS GEMAAKT orging. WOENSDAG 30 JANUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 7 rikozenjam) )m zeggen bij: ker KLEINTJES DE MOOISTE COLLECTIE service rosten Soesterbergs raadslid Wil Stekelenburg (PvdA) stopt na 16 jaar expert ff) schoemaker Cor Geraets weg bij Molendael Nieuwe naam voor uitgebreid Olleke Bolleke Meningen van lezers I Spelregels Rotondes Korenfestival NATUURLIJK WONEN SOEST 'bylos. Brink om 19.30 uur. -up €90,- 098 017355 Psychotherapeutische hulp verlening: DE DAKKAPEL, praktijk voor Gestalttherapie, drs. Riek van Haeringen, 035- 6012496, www.dedakkapel.nl RE'KI-MASTER, geeft onder steuning bij psych. en lich. klachten. Ook chakra-medita- ties en ontspannings-massa- ges. Bel voor afspr. 035- 6010623 computercursussen Kleine groepen, flexibele lestijden, direct starten. Inter net, Word, Windows, Excel, PowerPoint, Access, Websites maken, Digitaal Rijbewijs en typen DataDidact Computer opleidingen: 035-6022826; Internet: www.datadidact.ni. pJANOLES, keyboardles, or gelles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een e™aren enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef, tel. 035-6027330. horlogereparaties gegarandeerd goed' Gerubriceerde advertenties ma*. 15 regels. Uitsluitend over één kolom; eerste 3 regels 5,50; iedere regel meer 1,30 (exclusief BTW). Kleine advertenties moeten uiterlijk maandag 17.00 uur binnen ziin. BIJ WAS IEl STE1TNER WASIEL STEITNER SLAAPSTUDI O T A p U T lange 3 I N KWE O 3 8 oest, i.o. REMU-TeL- 035-6019600 oedService B.V. witgoedapparaten. 51:0610900560 in-koken-afwassen Ieder jaar rond Kerst vult Wil Stekelenburg haar nieuwe agenda in. 'Maar die is nu nog vrijwel leeg, dat is me nog nooit gebeurd. Beangstigend? Nee hoor, ik heb nog een stapel boeken, waarvoor ik eindelijk tijd krijg. En kamperen kan nu zonder dat ik moet denken dat ik dan en dan weer terug moet zijn.' Nog twee maanden en dan komt een einde aan een zestienjarige politieke carrière van de Soestcr- bergse PvdA'ster in hart en nieren. - De sociaal zeer bewogen Wil Ste- kelen burg, een van de langst zit- tende raadsleden, besloot afgelo- pen najaar dat ze zich voor de ko- mende raadsperiode niet meer be schikbaar zal stellen. Het feit dat de sociaal-democraten uit het College werden gewipt, na dat Pieter ten Hove in september 2000 terugtrad als wethouder, heeft beslist geen rol gespeeld in haar besluit. 'Ik vond het genoeg, na 16 jaar is het mooi', zegt Steke lenburg die wel diep teleurgesteld is in haar voormalige bondgenoten I van WD en CDA. 'De collegialiteit is me zwaar te gengevallen. In de politiek mag je de zaak best scherp spelen, maar zuiverheid en fatsoenlijkheid naar jersonen horen er wel te zijn. Tackelen achter de rug, van dat ;oort grappen hou ik niet. Spreek elkaar gewoon ergens op aan en speel geen smerige spelletjes. Je kunt het Harry Witte en GGS niet kwalijk nemen dat ze er ingespron gen zijn, maar WD en met name CDA wel. Het heeft invloed gehad op de contacten, ja. Als je mensen niet meer kunt vertróuwen, kun je geen afspraken maken en dat is niet goed voor de burgers. Voor mij is het contact met mensen heel belangrijk, alleen dan hou je het vol. Anders lijdt het werk eronder', aldus Stekelenburg die na 14 jaar door het tussentijds, maar aange kondigde vertrek van Kees Boer- koel werd gebombardeerd tot frac tievoorzitter en ruim een half jaar later ineens in de rol van de oppo sitie werd geduwd. De laatste an derhalfjaar was niet de leukste tijd van haar raadsperiode. Vrijwilligster Wil Stekelenburg, Soesterbergse sinds 1969, ruim 30 jaar vrijwillig ster in variërende perioden voor onder meer de Vereniging Soester bergs Belang, de Vrouwen Advies Commissie, het Oranje Comité, Jeugdwerk. Ze zat in de huurcom- missie van het ministerie van VROM en was namens de FNV tien jaar actief binnen de Kamer van Koophandel. Wil Stckclenburg vond de tijd om er 16 jaar raads werk aan vast te knopen, zakelijk, soms ook emotioneel. Haar ande re activiteiten ondersteunden haar raadswerk, omdat ze kennis op deed die ze als volksvertegenwoor diger kon omzetten in doordachte politiek. Nu haar afscheid nadert, heeft ze haar plakboeken tevoor schijn gehaald om vast te stellen dat er in vier keer vier jaar veel is veranderd in de gemeente, en niet alleen in fysieke zin. 'Toen ik in de raad kwam, keken de mensen er tegenop. De raad was een instituut, maar dat is afge brokkeld, m.i. in positieve zin. Er is vandaag veel meer inspraak en daar heeft de PvdA veel voor ge daan.' Alleen al de intrede van de fractieassistenten en de toenemen de bevoegdheden die ze kregen, vindt Wil Stekelenburg nog steeds een belangrijke ontwikkeling. 'De werkdruk is enorm toegeno men. Steeds vaker worden verga deringen ingelast, kijk de laatste tijd maar naar het onderwijs, het zwembad en Balans. Daardoor wordt het lastiger voor mensen met een fulltime baan om raads werk te doen.' Stekelenburg pleit daarom voor een nog ruimere regeling van frac tieassistenten. Iemand die op een onverkiesbare plaats staat, maar wel deskundigheid heeft op een bepaald terrein, moet in haar ogen de mogelijkheid krijgen om het standpunt van zijn partij op dat gebied in de commissievergaderin gen te verwoorden, vindt Stekelen burg. 'In een kleine fractie worden drie mensen geacht overal verstand van te hebben. Dan moet je wel een hele grote generalist zijn. De factor tijd speelt een steeds grote re rol. Dan moet je als fractie men sen met expertise kunnen inzetten. Op die manier hou je deze mensen ook betrokken bij het raadswerk, anders maken ze een andere keu ze.' Soesterberg Stekelenburg zette zich in voor Soesterberg, zoals ze dat ook deed voor andere wijken in de gemeen te. 'Waar je woont, daar heb je de meeste affiniteit mee. Ik kreeg hier altijd veel reacties, hoorde dingen op straat, net zo goed als een raadslid uit Soestdijk dat in zijn buurt meemaakt. Maar ik huilde nooit mee met de Soesterbergers die klaagden dat ze werden achter gesteld ten opzichte van Soest. Dat is niet zo. Er zijn hier veel goede dingen gebeurd. Denk maar aan de sporthal en de bieb die wc heb ben kunnen behouden en later zelfs is uitgebreid. En de meeste partijen zien nu in dat Soesterberg moet kunnen groeien om bepaal de voorzieningen voor de toe komst te waarborgen. Voor de ontwikkeling van bedrijven in Soesterberg-Noord is nu een poli tiek draagvlak, voor meer woning bouw ook.' Met bijzonder veel genoegen denkt de PvdA'ster terug aan het terrein aan de Generaal Winkel manstraat, waar het oude gebouw van de Carolusschool werd ge sloopt en waarop een mix van ouderen- en jongerenwoningen moest worden gebouwd. Die staan er nu, maar praktischer verdeeld. Bovendien werd het plantsoen met de inmiddels monumentale boom gered. Dankzij Stekelenburg en haar toenmalige Soesterbergse col lega's Cees Verheus (CDA), Wil lem Blaauw (WD), wijlen Joop Ebbers (WD) en Jan van Esse- veld (D66). 'We zijn bij elkaar gaan zitten en hebben het geza menlijk voor elkaar gekregen, dat het plan anders werd ingevuld. We zaten als leden van Collegepartijen en de oppositie bij elkaar. We spraken boven de partijen, in het belang van de gemeenschap, dat is, denk ik, het punt waar ik de mees te voldoening aan heb overgehou den.' De PvdA verdient lof voor veel zaken, meent ze desgevraagd. Ze noemt de werkgelegenheidsprojec ten, het minimabeleid, sociale wo ningbouw, allemaal zaken waaraan de partij een steentje bijdroeg in een periode dat het economisch minder voor de wind ging. Het zijn onderwerpen die de laatste jaren minder actueel zijn geworden. 'Maar ze staan wel, dankzij toen.' Onderwijs Extreem jammer vindt ze het, dat er niets van de grond is gekomen voor de jeugd en dat de integratie in het basisonderwijs is mislukt. 'Je zag hef bergafwaarts gaan, maar alle waarschuwingen werden gene geerd en het is mij niet gelukt mensen ervan te overtuigen, dat er iets moest gebeuren. Of het nog goed komt? Laat ik het zo zeggen: ik hoop het. Het kan alleen als de besturen van de bijzondere scholen ook hun verantwoordelijkheden nemen. Ik lees al jarenlang in de stukken, dat ze er over nadenken, maar concreet is er tot op heden niets gebeurd. De bijzondere scho len zitten in de elitaire situatie dat ze voldoende leerlingen hebben, maar ze dienen wel hun maat schappelijke verantwoordelijkheid Er is nog werk genoeg aan de win kel in Soest en Soesterberg, beseft Stekelenburg die het jeugdwerk en de ontlasting van het verkeer, met name in de winkelgebieden, als voorbeelden geeft. 'Maar daar ga ik niet meer over', zegt ze alsof ze al weg is. Voor de vaste volgers van het politieke circuit zal het vreemd zijn, dat ze er straks niet meer zit. Stekelenburg - die wel eens opstond om even met een Wil Stekelenburg bij de monumentale beuk op het Carolusplein. 'Waar je woont, daar heb je de meeste affiniteit mee. Ik kreeg hier altijd veel reac ties, hoorde dingen op straat, netzo goed als een raadslid uit Soestdijk dat in zijn buurt meemaakt. Maar ik huilde nooit mee met de Soesterbergers die klaagden dat ze werden achtergesteld ten opzichte van Soest, want dat is niet zo.Foto; Soester Courant ander raadslid te overleggen, bij voorkeur als de publieke tribune goed gevuld was - zal de humor van de raad niet missen. 'Plaats voor grapjes was er niet, het was altijd zo serieus. In de bezuini gingsronde zat Kees Boerkoel met een mijter op en droeg hij baard, om aan te geven dat we niet voor Sinterklaas konden spelen. Dat mocht niet.' Stekelenburg die WD-wethouder Neks Blommers en Raymond van Gelder (in de jaren 80 Pvd A-frac tievoorzitter) tot de beste lokale politici rekent, die ze heeft meege maakt; Stekelenburg die de ijdel- heid niet heeft om te zeggen dat Soest en Soesterberg er zonder haar anders zouden hebben uitge zien; Stekelenburg, die zichzelf niets verwijt, hooguit dat ze soms wellicht te detaillistisch was, zet er een punt achter. 'Ik heb mezelf en thuis beloofd dat ik het eerste half jaar nergens ja tegen zeg,' beweert ze resoluut aan het begin van het gesprek. Anderhalf uur later glinstert het toch weer in haar ogen. 'Ik zou de raad willen zeggen; geef al je aan dacht aan het Smitsveen en de Eng. Soest is prachtig, maar dat zijn twee wijken die onvoldoende in ontwikkeling zijn. Je moet ze ri goureus aanpakken. Onder meer vanwege de doorstroming, gaat er bijna niemand meer wonen, terwijl het prachtige gebieden zijn. Als je ze goed ontwikkelt, ontstaat er vanzelf differentiatie. Daar zou ik op termijn best mede-invulling aan willen geven. Ja, dan kriebelt het alweer.' De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 Project VOS (Vereenzaming Ouderen Soest), werkgroep van de SWOS, organiseert ie dere vierde dinsdagmiddag van de maand, in samenwerking met de Rotary Soest-Baarn, een bustochtje voor senioren. De tochtjes zijn altijd een suc- Iedere maand stelt de Rotaryclub het zgn. Bentinckbusje met chauf- De BeoSound 3000 verenigt een radio met RDS en een schrandere cd- speler in zich, die tot wel 200 cd's kan herkennen en bovendien de namen ervan laat zien Als u dat wilt, speelt de BeoSound 3000 van uw lievelings muziek alleen de nummers die u wilt horen en slaat uw minder favoriete nummers over De BeoLab 8000 is gemaakt van geanodiseerd aluminium, zodat veel problemen van traditionele luidsprekers worden vermeden, gemonteerd op een massief stuk gietijzer en levert een fraai effect, waar u hem ook opstelt De nieuwe BeoCenter 1 is de combinatie van een state-of-the-art tv, een superieure dvd-speler en een intelligente FM-radio, alles in eén. Bediend wordt dit alles met één handige, gemakkelijk te gebruiken, afstandsbediening, de Beo1 De dvd/cd-houder komt vanuit het niets tevoorschijn, En met de indrukwekkende beeldkwaliteit en een krachtig actief luid sprekersysteem biedt de BeoCenter 1 complete ontspanning binnen een minimum aan ruimte. Een compleet muzieksysteem, met alleen de essentiële func ties, lijkt zo'n eenvoudig idee Toch heeft het ontwerpen van de BeoSound Century ons nogal wat hoofdbrekens bezorgd Met radio, cd en cassette beschikbaar zijn er natuurlijk nogal wat bedieningsfuncties Maar daar heeft Bang Olufsen iets op gevonden Alleen die toetsen zijn verlicht, die op dat"moment van toepassing zijn Televisiekijken gebeurt op alle uren van de dag en onder heel verschillende omstandigheden. Daarom meet een ingebouwde sensor voorop elke BeoVision MX televisie voortdurend het omgevingslicht in de kamer Doet u het licht aan, of breekt de zon door de wolken, dan worden automatisch kleur, contrast en helderheid aangepast. Dat maakt kijken voor u een stuk comfortabeler. U kunt kiezen uit een 55 cm of 70 cm beeldscherm en 6 ver- schillende kleuren. Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN feur voor deze uitstapjes beschik baar. In het voorjaar van 2001 is de Rotary met deze waardevolle activiteit gestart. De tochtjes zijn bedoeld voor senioren die er door omstandigheden zelf niet meer op uit kunnen trekken. De rollator of rolstoel, kan meegenomen worden in de bus. De deelnemers worden rond 13:30 uur thuis opgehaald en aan het eind van de middag ook weer thuis gebracht. Aan de deel nemers wordt een kleine bijdrage 5,00) gevraagd om de benzine- kosten en de versnaperingen on derweg te dekken. Er zijn acht zitplaatsen in de bus. Een enthousiaste vrijwilliger van de VOS, Cora van Gessel, gaat al tijd mee met de tochtjes. De reac ties van dé deelnemers zijn tot nu toe enthousiast Wie interesse heeft, er ook eens uit wil of nieuwe contacten wil leggen, kan contact opnemen met Margöt Bultink, projectleider van de VOS, ®(035) 6023681. Na een dienstverband van tien jaar maakt Cor Geraets, geestelijk ver zorger van Medisch Centrum Mo lendael, gebruik van de OBU-re- geling (vervroegde pensionering). Geraets heeft zich met veel en thousiasme en een grote betrok kenheid ingezet in het ziekenhuis. Op vrijdag 1 februari is er een af scheidsreceptie. Vanaf 16:00 uur is iedereen die hem de hand wil drukken van harte welkom in het restaurant in Baarn. De geestelijk verzorgers van Zie kenhuis Eemland, ds. Marijke van de Pol en ds. Wybo Zoutman, ne men gedeeltelijk waar. Geraets zal nog enkele malen als voorganger een kerkdienst leiden. Per 1 mei zal zijn opvolger, ds. Leendert van den Berg uit Ermelo, in dienst ko men. Eind april zal er een dienst zijn waarin Geraets voor het laatst en Van den Berg voor het eerst voorgaan in Medisch Centrum Molendael. Een kasteel had het al aan de Talmalaan, nu beschikt Stich ting Kindercentra Soest ook over een paleis aan de Duin weg. Een simpel 'rekensomme tje' levert de nieuwe naam op: het Duinpaleis. Daarmee is Olleke Bolleke naar de verleden tijd verwezen, maar de beroepskrachten zijn gebleven en hebben er zelfs collega's bij gekre gen. Het kinderdagverblijf is na melijk uitgebreid. De ontwerper koos ervoor de vorm van het be staande pand te spiegelen en dat er aan vast te bouwen. Dat resulteer de niet alleen in een verfraaiing van het onderkomen, maar ook in een verdubbeling van de capaciteit. Het aantal kindplaatsen is gestegen van 24 naar 48, wat er in de prak tijk op neerkomt dat gemiddeld negentig kinderen per week in het Duinpaleis worden opgevangen. De wachtlijsten zijn gebleven voor de maandag en de donderdag, maar op de overige dagdelen ko men er binnen afzienbare tijd plaatsen vrij, althans voor de snelle beslissers. Wie zijn kind er op woensdag- of vrijdagmiddag wil onderbrengen, kan meteen terecht, maar in het algemeen geldt dat et deze twee middagen minder vraag is naar kinderopvang, dit in tegen stelling tot de rest van de week. De behoefte in ons land aan kin deropvang neemt alleen maar toe, wat - ook in Soest - door de wachtlijsten wordt onderstreept. Bij Kindercentra in het algemeen en het Duinpaleis in het bijzonder heerst daarom blijdschap over het feit dat de gemeente de uitbreiding mogelijk maakte. 'De kinderen hebben weinig hin der ondervonden van de werk zaamheden, vooral dankzij de per fecte samenwerking met de ge meente', zegt Karen Smulders, coördinatrice van het Duinpaleis, waar inmiddels 14 medewerkers, hoofdzakelijk parttime, in dienst zijn. Vreugde was er ook van de zijde van de gemeente. Welzijnswethou der Neks Blommers opende vrij dagmiddag officieel het verbouw de onderkomen van Kindercentra en prees de inzet van alle betrok kenen die er zoveel energie in heb ben gestoken. Het resultaat vond ze prachtig en daarmee was ieder een het wel eens. 'De naam is niet voor niets veranderd'. Het Duinpaleis biedt plaats aan een babygroep (0-1,5 jaar), een dreumesgroep (1,5-2 jaar), een peutergroep (2,5-4 jaar) en de zo genoemde verticale groep, waarin kinderen van 0 tot 4 jaar samenko men. Voor informatie over de op vangmogelijkheden kan contact worden opgenomen met de stich ting die kantoor houdt in de hoofdvestiging Het Kasteel aan de Talmalaan, S8 6025307. Foto: Foto Bell Tijdens de officiële opening werd er al meteen gespeeld in het Duin paleis. Om in aanmerking te komen voor plaatsing moeten brieven voor de rubriek 'Meningen van lezers' zijn voorzien van de naam van de afzen der. Daarnaast is het de bedoeling dat de inhoud betrekking heeft op activiteiten of ontwikkelingen die te maken hebben met Soest. De maximale toegestane lengte is 300 woorden. De redactie van de Soester Courant is verantwoordelijk, noch aanspra kelijk voor de inhoud van de brie ven. Uite-raard behoudt de redactie zich het recht voor om van deze spelregels af te wijken, brieven in te korten of te weigeren. Als jc in het openbaar je mond roert, loop je ook het risico daar over in het openbaar kritiek te ont vangen. De heer Roest (D66) kraamt onzin uit als hij, zoals de Soester Courant van 23 januari verwoord, meent dat de hoveniers bedrijven de twee rotondes in Soest adopteerden, aansprakelijk zouden zijn voor de welige on- kruidgroei tussen het zandkleurige split op de 'buitenstrookjes"van deze twee rotondes. Ons bedrijf heeft met de gemeen te Soest een afspraak voor aanleg en onderhoud van het centrum deel van de rotonde op de Birk- straat. Deze onderhouden wij op een correcte wijze; ook de ge meente bevestigde ons dat zij hier over tevreden was. De bewuste zandkleurige strookjes, die er in derdaad vaak verwaarloosd uit zien, vallen geheel buiten onze af spraak met de gemeente, c.q. bui ten onze verantwoordelijkheid. Derhalve kunnen de onderhouds kosten hiervan nooit op de hove niersbedrijven worden verhaald die de rotondes geadopteerd hebben. De heer Roest heeft de klok dus horen luiden, maar weet niet waar de klepel hangt. In plaats van een beschuldiging is een verontschuldi ging eerder op z'n plaats! P.A.H. Hosman Hosman Hoveniers Op initiatief van Martin van het Klooster van Vocal Group Amers foort 'Swing Close' en met nauwe samenwerking van Bureau Kunst educatie is er op zaterdag 19 ja nuari een korenfestival georgani seerd in theater De Flint, met als titel' Koren onder de Toren'. Twaalf amateurkoren uit Amers foort, Leusden en De Bilt gaven acte de présence en brachten hun programma's zowel in de foyer als in de theaterzaal. Maar waar waren de koren uit Soest en Soesterberg? Wellicht kunnen ze de volgende keer mee doen. Want dit festival wordt vast een traditie! Ad van Wijngaarden. BURG. GROTHESTRAAT IA, SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA

Soester Courant | 2002 | | pagina 7