D Gelijkspel Soest toch 'deceptie' Maand van de waarheid WZ'49 Red Stars drukt door in 4e kwart 'Als je knokt, is er zo veel mogelijk' M C8S Het wil niet lukken bij SEC [voetbal zaterdag j TA AT SI BE L 035-6019954 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 15 Serie van 8 nederlagen doorbroken; verschil blijft intact Belangrijke stap in richting van klassenbehoud VOETBAL zondag BASKETBAL Achtste zege heren ten koste van SBU: 74-61 Zitvolleybalster Marijke Roest (42) heeft Paralympics in vizier ZITVOLLEYBAL Zitvolleybalteam op 10 maart te zien in Soest VRIJDAG 8 FEBRUARI Zaalvoetbal 20:50 GS'76-D ZONDAG 10 FEBRUARI :n nieuwe relaties, ies lagere rentes worden ïrantwoordelijk voor de ont- kkeling van de rente op de ïldmarkt is de Europese entrale Bank. (ECB j stellen de rente vast en ïbben hiermee direkt vloed op de kortlopende ^potheekrentes en band- reedtehypotheken. De gra- sk laat de ontwikkeling van eze rente zien. Zaalvoetbal VBK-SEC (Hilversum) 50 Oberon-Stam/SoVoCo (Weesp) GS'76-DVS (Amersfoort) ZATERDAG 9 FEBRUARI lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven Oa^mderfmd Voetbal 1:00 Soest-Argon (Bossp-aat- ost) 1:30 Ardahanspor-SEC Jtrecht) MAANDAG 11 FEBRUARI Bowling 119:30 Competitie Soester Bow- I ling Vereniging, ook op dinsdag I (C-drie) Zaalvoetbal I 20:50 SEC-Nederhorst (Beuken dal) i de Veenstraat er rustig gelegen Idenwoning met Totale perceel- Bouwjaar 1972. ang, meterkast, ne woonkamer van haard, dichte keu- >verloop, drie slaap- met ligbad en toi- zolder (met kamers en berg- an gas c.v. en geïso- I in overleg, arijs 225.000,- k.k. Heuvelweg iprijs 270.000,- k.k. 335 - 6030025 Voor het eerst sinds 30 septem- I ber vorig jaar stapte Soest niet als verliezer van het veld. Op de i Bosstraat-Oost werd een serie van acht nederlagen doorbro ken door een 1-1 gelijkspel te- I gen AFC'34. Toch sprak Henk van Asch na afloop van een de ceptie. 'Dit was een wedstrijd die we echt hadden moeten I winnen.' Hij bedoelde dat niet zozeer in re latie tot het duel dat over beide helften gezien geen winnaar ver diende, maar tot de ranglijst. De Blauwe Leeuwen, die één keer minder in actie kwamen, hadden het gat met de Alkmaarders willen verkleinen tot vier punten. Lange tijd leek het die kant op te gaan, maar op driekwart voor het eind stak Soest de moeilijk scorende gasten de helpende hand toe. Step- han van Wijk kopte de bal over zijn doelman Olaf van der Grift in eigen doel: 1-1. Daarna mocht Soest nog blij zijn, dat AFC'34 de wedstrijd niet naar zich toe trok. Tweemaal zat er een engel op de lat. Van Asch baalde. In het begin vierden de zenuwen bij zijn spelers hoogtij, maar na een kwartier stond de organisatie en kon Soest aan aanvallen gaan den ken. Na ongeveer een half uur leidde dat tot de openingstreffer. Dennis van der Horst schoot hard in, de keeper kreeg de bal niet on der controle en Paul Dreef was er als eerste bij. 'Voor het eerst had ik het gevoel dat het goed zat. Iedereen hield zijn positie en er werd niet op el kaar gezeken', keek Van Asch te rug. Na het doelpunt ging het spel op en neer en kregen beide ploe gen kansjes. In het begin van de tweede helft hoopte Van Asch dat bet nu dan toch eens zou lukken om na 126 dagen de eerste zege te boeken. Van Asch wist dat AFC'34 niet zo makkelijk de bal in het doel kan werken, maar de lin ker flank in de verdediging was niet sterk bezet. De net in de se lectie teruggekeerde Jelle Huizen- ga was aan het skiën, zodat John van Sliedrecht op diens positie stond. Hij werd telkens voorbijge lopen en dat leverde verschillende voorzetten op. Uit één daarvan kreeg Van Wijk de bal op zijn hoofd: 1-1. Omzettingen Van Asch haalde Van Sliedrecht naar de kant, posteerde Michel Everts als rechtsachter en moest ook de leeg gespeelde Jaap ten Haaf tijdens zijn rentree wisselen. Guiseppe Suleyman kwam erin. Door de wissels moest Dreef een linie zakken en verkaste Marco Lam naar de buitenkant. De om zettingen kwamen het spel van Soest niet ten goede, zodat h.ët uit eindelijk de handen nog mocht dichtknijpen dat het gelijk bleef. Met nog dertien wedstrijden voor de boeg blijft Van Asch naar bui ten toe hoop koesteren. Zondag speelt zijn elftal op de Bosstraat- Oost het inhaalduel met Argon, dat gewonnen moet worden. 'Als dat niet lukt, is het boek, denk ik, gesloten. Dan moeten we nog acht keer winnen', aldus de interim- trainer. Soest, dat zondag voor de tweede achtereenvolgende maal gevrij waard bleef van gele kaarten, speelt met het mes op de keel. Eén overwinning kan zomaar een ken tering in de prestatiecurve teweeg- John van Sliedrecht (rechts) en Stefan van Wijk hebben de bal ont futseld van een Alkmaarder. Foto: Foto Bell brengen. Dat is een ongeschreven wet in de sport, weet ook Van Asch die de laatste weken Huizen- ga en Suleyman bij de selectie voegde en inmiddels weer kan be schikken over Ten Haaf. Als Soest niet snel een sprong maakt van de vijf schamele wed- strijdpunten naar de 'dubbele cij fers' zal Van Asch zich in hoofd zaak op volgend seizoen gaan rich ten. De aannemer gaat dan de fun damenten leggen voor Hans de Wit die hem in de zomer opvolgt. VOETBAL zaterdag WZ'49 heeft een belangrijke stap gezet in de richting van klassenbehoud. De Soesters wonnen zaterdag de op het laatste moment ingelaste in haalwedstrijd tegen VRC met 1-4. Het verschil met de Vee- nendaalse hekkensluiter groei de daardoor naar negen pun ten, maar de Soesters zijn er nog niet. Februari is de maand van de waar heid, want WZ'49 (met Zwalu wen gedeeld negende) moet nu eerst naar Montfoort (elfde) en speelt daarna thuis tegen Odin'59 (achtste). Komen Steef van der Oosterkamp en co. die reeks goed door, dan kunnen de groenwitten wellicht nog denken aan een goe de oogst, temeer daar ook Zwalu wen nog naar de Eemweg komt. In Veenendaal was WZ'49 einde lijk weer eens veruit de betere ploeg en dat ondanks het feit dat Gert van de Munt, Ronald de Rooy, Joep Akkerman, Bas van Doorn en Stephan de Koning om uiteenlopende redenen niet kon den meedoen. Akkerman en Van Doorn zijn zaterdag weer inzet baar, de anderen zijn nog gebles seerd. Yan de Mun( en De Koning zijn voorlopig niet inzetbaar, ach ter de naam van De Rooij staat een vraagteken. Daarnaast was Eddy van der Heijden niet meer van de partij. De doelman was tegen Ajax gepasseerd, zodat Pascal Kamer beek (wiens trainingsopkomst veel beter was) een kans kon krijgen. Van der Heijden trok zijn conclu sies en verliet de club. Zonder dit zestal begon WZ'49 sterk en waren er kansen voor Marcel van Essen, Peter Wolfsen en Gijs Schaap. De ban werd ech ter gebroken door Jordie Brouwer die de afgeslagen bal op zijn pan toffel nam. Dat was 11 minuten voor rust die met 1-1 werd inge gaan. Want in de extra speeltijd beoordeelde de verdediging een verre uittrap van de doelman ver keerd en was Kamerbeek kansloos op de inzet van de attente Veenen- daalse spits. Na de hervatting ging WZ'49 op de ingeslagen weg verder en werd VRC teruggedrukt. Wolfsen haal de na négen minuten van ongeveer 27,43 meter verwoestend uit (1-2). De volgende kans was voor Schaap die miste, maar dezelfde spits besliste in de tien daaropvol gende tien minuten het duel met twee zuivere treffers. Vanaf dat moment geloofde een deel van het VRC-elftal niet meer in een goede afloop en kon WZ'49 betrekkelijk eenvoudig het duel tot een goed einde bren gen. De counters die werden ge plaatst, leverden niets meer op. Dat maakte niet meer uit, want de '6-puntenwedstrijd' was gewon nen. De komende twee weekein den krijgt WZ'49 soortgelijke kluqes op te knappen. Het worden dus warme weekjes voor de voet ballers die het geplande bezoek aan de sauna moesten afzeggen, omdat ze pas woensdag te horen kregen, dat ze afgelopen zaterdag in Veenendaal werden verwacht. Het wil niet meer lukken bij SEC dat zondag de zesde ach tereenvolgende nederlaag leed (3-1). Het verschil met de vori ge wedstrijd was evenwel dat de groenwitten van begin tot eind streden tegen VCS dat tweede staat. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergege ven, vond trainer Balthus Burg man. Ter voorbereiding op het duel was de ploeg gaan poolen in Soest, maar even later ontbrak het haar aan stootkracht in Utrecht. Kansen waren er in het eerste kwartier voor Dennis van de Broek die na drie jaar zijn rentree maakte, en Sander van Veenendaal. Beiden schoten te snel en mis. Bij een van de eerste aanvallen van VCS sprintte aanvaller Jeffrey van den Hoed achter de linksbuiten van de tegenstander aan. In het strafschopgebied beging hij een domme overtreding, zodat de bal op de stip werd gelegd: 1-0. Bin nen het eerste half uur werd het gelijk na een goed uitgespeelde aanval van onder anderen Van den Broek, Michael van de Laan en afronder Van de Hoed In de tweede helft bleef SEC fel spelen, maar het inspelen was vaak te slordig, waardoor veel balverlies werd geleden. Gezien het spel re kende Burgman een half uur voor tijd al op een puntendeling, maar de linkshalf van de thuisclub maakte een 'ongelooflijk' doel punt. Schuin voor het doel haalde hij op 25 meter afstand uit en de bal verdween met een streep in de bovenhoek. 'Van de volgende 100 keer komt 'ie 100 keer op het trai ningsveld, maar nu ging de bal erin, een prachtige goal, maar wel met geluk', aldus Burgman. Tevreden stelde de oefenmeester vast dat zijn spelers hun koppies niet lieten hangen. Hij had Joost Kroeze en Michel van Dorresteijn (geel) in de rust al vervangen door Albay en Mark Boetekees en zou een kwartier voor tijd de moege streden Van den Broek plaats laten maken voor Eric van den Brakel. In de slotfase was er nog een kans voor Marcel van Dorrestein, maar gescoord werd er pas in blessure tijd, door VCS. Het was niet hoogstaand wat Red Stars zaterdagavond liet zien in Beukendal, maar de basketballers pakten wel twee punten tegen het lager gerang schikte SBU (74-61) en dat was de belangrijkste opdracht. Dat was het belangrijkste voor de ploeg die zich dit seizoen nog geen moment zorgen hoef de te maken om degradatie. Op het appèl ontbraken Tommy van Eeten, Marcel Sagter en Chris- tiaan Glerum, maar dat deerde Foto: Foto Bell Uitblinker Frank van der Wal torent b(Aen de rest uit. Deforward scoorde 20 punten voor Red Stars. niet. Batts pleegde een telefoontje met het vijfde herenteam om Peter van der Neut te vragen zich om te kleden. De 34-jarige spelverdeler, die jarenlang op het vlaggenschip van de club voer, zette als vanouds de koers uit, alsof hij nooit weg was geweest. Zijn conditionele te kortkomingen op de racebaan van Red Stars compenseerde Van der Neut ruimschoots met zijn tech niek en spelinzicht, zodat zijn 'zwagertje' Tommy van Eeten in zuidelijker oorden met een rustig geweten op de latten kon staan. De wedstrijd werd pas beslist in het vierde kwart, daarvoor was het vrijwel steeds gelijk opgegaan en bedroeg het verschil maximaal zes punten. De tussenstanden: 21-19, 37-38 en 54-52. In de laatste pe riode kwamen de Utrechters er niet meer aan te pas en sloeg Red Stars snel een gaatje (63-54) dat voldoende speelruimte bood voor de achtste zege in zeventien wed strijden. Een hoofdrol bij de Soesters was weggelegd voor Frank van der Wal, de forward die misschien niet altijd bij iedereen opvalt, maar wel een van de meest nuttige en dus waardevolle spelers is vanwege zijn verdedigende capaciteiten en re bounds. Ditmaal liet hij zich in aanvallend opzicht ook niet onbe tuigd. Hij verzamelde 20 punten, eentje minder dan Guido La Rose die, als hij nog wat jaartjes voor de club blijft uitkomen, wel eens tops corer aller tijden zou kunnen gaan worden. Dames De titelaspiraties van de dames kunnen de ijskast in na de neder laag bij koploper Almaar Meer. Het verschil is nu vier punten, ter wijl de polderlingen ook nog een duel tegoed hebben. Coach Robert Oosterhof vindt het niet vervelend dat de promotie wordt misgelopen, want zijn team is nog niet idaar om Red Stars voor het eerst sinds 1992 weer in het rayon te verte genwoordigen. Met onder anderen de jonge Hin- ke van der Wal als startende .cen ter begon Red Stars ambitieus aan de uitwedstrijd en toen de tweede helft bezig was, leidde het nog (17- 20). Daarna speelde Almaar Meer zijn troef uit. 'Zij gingen veel fysie- ker spelen, Almaar Meer is een team dat puur op kracht zijn wed strijden wint', verklaarde Ooster hof. In plaats van door neutrale scheidsrechters werd het duel ge leid door twee leden van de thuis club en zij lieten zich naar het oor deel van Oosterhof nog wel eens beïnvloeden door de coach van Almaar Meer dat in het derde kwart uitliep naar 36-27. 'Dat heeft ons de das om gedaan. Er werd gehakt en geduwd, maar niet gefloten. De vrije worpen die we kregen, gingen er niet in en in het begin hebben we veel lay-ups ge mist.' iggingshypotheken. Als ze het vliegtuig naar Athe ne niet mist, moet het heel raar lopen, wil Marijke Roest de Paralympics 2004 aan haar neus voorbij zien gaan. De 42- jarige Soesterse zit in het natio naal zitvoileybalteairi dat rege rend Europees en wereldkam pioen is. Dit najaar is een plaats bij de beste zes op het WK in Slovenië voldoende voor een startbewijs in Grie kenland. Tien maanden geleden had de Soesterse, bij wie in 1992 na een verkeersongeval een voet werd ge amputeerd, dat in haar stoutste dromen niet kunnen bevroeden. Het zwemmen buiten beschouwing latend had ze een jaar of vijf niet meer gesport, alvorens ze vorig jaar mei op herhaling was in reva lidatiecentrum De Hoogstraten in Utrecht. Via, via kwam ze in con tact met Joze Banfi, de Sloveense bondscoach van Nederland. Hij haalde haar over te komen trainen en drie maanden later won ze met Oranje in Hongarije de Europese titel. 'Voor mij was het eigenlijk een leerschool. Veel zien, veel doen, ervaring opdoen. Ik mocht de laatste punten zelfs meespelen', zegt Marijke Roest die inmiddels tweemaal per week volleybalt. 'Ik voel me een ander mens, sinds ik weer sport zit ik beter in mijn vel. Mijn sociale contacten zijn uit gebreid, er ging een wereld voor me open. Nu wil ik de mensen la ten zien dat er nog zoveel mogelijk is, ook als je gehandicapt raakt. Natuurlijk had ik het er in het be gin ook moeilijk mee, maar de mens heeft volgens mij de natuur lijke overlevingsdrang om daar weer bovenop te komen. Zeker voor jonge mensen wil ik een voor beeldfunctie vervullen. Vooral in Nederland kan er zoveel op het gebied van gehandicaptensport. Heb je de wil en de mentaliteit om te knokken, dan kan er nog zoveel moois gebeuren in het leven. Ik voel me niet gehandicapt, ik heb Het nationaal zitvolleybalteam, met onder anderen Marijke Roest uit Soest, is zondag 10 fe bruari in actie te zien in de sporthal aan de Dahveg. De ploeg traint dan met drie ande re formaties en speelt wedstrij den. Het damesteam van Stam/ SoVoCo is gevraagd mee te doen aan het programma dat van 10:00 tot 16:00 uur loopt. SoVoCo-trainer Gert Veldhui zen is een goede vriend van Joze Banfi, de coach van de zit- volieybalsters. De medaillekandidaten voor een medaille op de Paralym pics van 2004 willen de dag niet alleen benutten om te oefe nen, maar tevens om hun sport onder de aandacht te brengen.' Vandaar worden ook demon straties gegeven. Gekozen is voor Soest na overleg met het Bentinck Fonds. een beperking die soms een beet je lastig is.' Drijfveer In de topsport merkt ze het ver schil met mensen die altijd al ge handicapt waren. 'Veel van hen missen de drijfveer, de spirit, de mentaliteit. Je moet om je, privé- leven heen veel organiseren en re gelen, je moet veel reizen. Vaak is het moeilijk een team of club bij elkaar te houden. In ons team zit ten verschillende mensen die in het verleden valide waren en volley balden.' Marijke Roest plukte de vruchten van haar ervaringen bij Red Stars en Shooters, waarmee ze vóór haar handicap in de eerste divisie bas ketbalde. Bovendien kon coach Banfi, die als actief sporter aan vijf Paralympics deelnam, nog wel een grote, sterke vrouw in zijn team gebruiken. Na een proeftraining was Marijke Roest verkocht. 'Ik kwam op niveau terecht en moest keihard knokken, daar voel ik me wel bij.' 'Na het ongeluk wilde ik snel gaan sporten: Als ze me in De Hoog straten kwijt waren, gingen ze naar de sporthal, daar was ik altijd be zig. Terwijl ik nog niet kon lopen, ben ik gaan rolstoelbasketballen en -tennissen en boogschieten, maar daar kreeg ik niet lichamelijk een kick van. Daarna wilde ik eerst mijn sociale contacten op de rit krijgen en ben ik weer volledig gaan werken. Het was een proces in mijn leven, ik was even niet aan sport toe en ik heb het lang uitge steld.' Dat laatste kwam mede door de geboorte van-Bo Jane, haar vijfja rige dochter. 'Ik voel me niet schuldig tegenover haar, dat ik nu weer sport. Ik geef haar ook wat leuks mee en laat haar zien wat er zoal mogelijk is,' zegt Roest die weer zo enthousiast werd van de sport, dat ze afgelopen winter voor het eerst weer ging skiën in Oos tenrijk. Op een mono-ski. Balgevoel De basketbalster van weleer staat met beide benen op de grond, al zit ze tijdens het volleybal letterlijk met beide billen op het linoleum. Dat is nu eenmaal regel. Het schui ven over de grond kostte haar in het begin moeite. 'Om je te ver plaatsen heb je beide handen no dig en het is zaak dat je het snel kunt doen, zodat je op tijd onder de bal bent. Dat valt niet mee, maar het is aan te leren. Op tech niek moet ik nog veel trainen, maar als basketballer heb je al bal gevoel, het gaat steeds beter.' Een basisplaats in Oranje zit er nog niet in voor Marijke Roest die nu ook bij Volleer in Leersum in clubverband speelt. In de vader landse competitie spelen vrouwen en mannen gemengd, in het natio nale team is Roest omringd door louter dames. Met die ploeg won ze onlangs het Doublé Dutch toer nooi en neemt ze in mei deel aan een invitatietoernooi in België. Een maand later volgt eventueel een trainingsweekeinde in Slove nië, in september eentje in Finland en daarna staat ieder weekeinde in het teken van de voorbereiding op het WK in Kamnik. A-status Het vergt, zoals eerder aangege ven, veel geregel, maar omdat de die beter aansluit bij de vra- potheek maakt u een aantal \ethode van aflossen van de le rentelasten. Hoe langer u n dit renteoverzicht hebben le tarieven voor een rente- ten met de ontwikkeling van dceling van deze rente heeft bandbreedtehypotheken. VPfTTVIccw ~Z NVM Basketbal 18:00 Red Stars (D)-Shooters '(Beukendal) Tafeltennis 17:00 SVE 2-Shot (Utrecht) Voetbal 14:30 Montfoort-VVZ'49 (Montfoort) •}l4:30 Hees-Vitesse (V.O. Utrechtseweg) Volleybal 17:00 Sudosa-Stam/SoVoCo t(D) (Assen) Van recreatief zwemster tot zitvolleybalinternational. knokken en voelt zich daar wel bij. Voormalig basketbalster Marijke Roest moet weer Foto: Herman van Dam volleybalsters de A-status hebben gekregen van het NOC*NSF, kun nen ze rekenen op onder meer maatschappelijke begeleiding, een onkostenvergoeding, mogelijk een auto en behandelingen in geval van blessures. Voor de pr- en communicatieme dewerkster van Hunkemöller en haar ploeggenoten staat het vast: 'Athene is ons doel, daar kijken we allemaal naar uit. Bovendien zijn de Paralympics in 2004 meteen aansluitend op de Olympische Spelen, misschien kunnen we daar van iets meepikken.' In navolging van de meervoudig medaillewinnaars Vincent Maassen (zwemmen, jaren negentig) en Robin Ammerlaan (rolstoeltennis, 2000, die er straks ongetwijfeld weer bij zal zijn) en scheidsrechter Theo Vlug (rolstoelbasketbal, 2000) zal naar alle waarschijnlijk heid Marijke Roest meedoen aan het meest prestigieuze toernooi, waar deelnemen nog steeds be langrijker is dan winnen. En die ervaring wil ze voor geen goud missen. Basketbal 5:00 Omniworld 2-Red Stars I) (Almere)

Soester Courant | 2002 | | pagina 15