expert LMXim: Shot haalt uit tegen Quick'32 Smeeing/BDC blijft klimmen aruóhocK icultuur r [SPORf] expert SCHOEMAKER Simpele klus Stam/SoVoCo Activiteiten zwembad en sporthal in krokusvakantie Staatssecretaris zoekt naar locatie voor SALZ Gerard Kuit in galerie de SCHR/ WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 'Blackboards' Jazzconcert met Trio Vandoorn soesterScourant Theeconcert met SHE 10 februari in De Klarinet SOESTER COURANT PAGINA 1{! m/OENSDAG 6 FEE DE WD TELT AF: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Klein Vaarbewijs I NPB-bijeenkomst over Hernhutters SCHAATSEN Sanne Delfgou mist NK door foute wissel PLAYSTATION 2 Weer honderd procent score voor Martin Fransen TAFELTENNIS ^portuitslageij Nu ook derde plaats in zicht voor handbalformatie HANDBAL LauraStar >9 Kom zaterdag 9 februari van 10.00-17.00 uur naar de grote LauraStar demonstratie bij expert SCHOEMAKER en ontdek dat het strijken sneller en beter kan! Jehovah's Getuigen op Radio Soest Odis en AGAVS op grotere achterstand VOLLEYBAL Muziek in Utrecht Thuiszorg Zottenklappers Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 11 februari 'Blackboards' is de tweede film van de 21 jaar jonge regisseur Sa- mira Makhmalbaf. Achtergrond van de film is het grensgebied tus sen Iran en Irak, een verloren woestenij. Hier dwalen werkloze onderwijzers, op zoek naar leerlin gen. Saïd Gjn Reeboir, twee leraren, lopen met een schoolbord op hun rug gebonden door de bergen. Ze hebben zich losgemaakt van een groep onderwijzers die iq het arme noorden van Iran werk zoekt. In de bergen hopen deze twee onder de veelal analfabete dorpsbewo ners leerlingen te vinden. Bij wij ze van reclame scanderen ze de tafel yan twee. Reeboir komt op een gegeven moment in aanraking met een groep jongeren die probe ren met smokkelwaar de grens van Iran naar Irak over te steken. Le ren lezen en schrijven is het laat ste waar ze op zitten te wachten. Saïd stuit op een groep Irakezen die met een zieke oude man terug naar hun geboorteland willen, om daar hun laatste dagen in alle rust te kunnen slijten. Geen van hen is van plan zich met wat voor leer proces dan ook bezig te houden. Voor veertig walnoten verhuurt Saïd zichzelf als gids aan dit groep je nomaden. Ondanks de vele pogingen van de leraren om hun vak uit te oefenen, winnen de primaire behoeften het van het onderwijs. Saïds school bord verandert in een brancard, dat van Reeboir wordt aan stukken gehakt om er een gebroken been mee te spalken. Bij luchtaanvallen worden de borden ingesmeerd met klei en als camouflerende schilden omhoog gehouden. Saïd geeft uit eindelijk zijn enige bezit weg als bruidsschat aan Haleleh, de doch ter van de oude zieke man. De Iraanse filmveteraan Mohsen Makhmalbaf, maker van onder meer 'Gabbeh', lanceerde zijn dochter Samira drie jaar geleden als regisseur van 'De appel'. In 'Blackboards' is vaders neo-realis- tische stijl terug te vinden, maar deze film kent toch ook een duide lijk eigen kleur, die moet worden toegeschreven aan Samira Makhmalbaf. Voor 'Blackboards' ontving zij in 2000 de juryprijs in Cannes en de Grote Juryprijs op het Internationale Filmfestival in Los Angeles. (Iran/Italië 2000; 85 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 826019577. Zaterdag 9 februari Zangeres Ineke van Doorn is tot nu toe voornamelijk te horen met een kwartet dat ze samen leidt met gitarist Mare van der Vlugt. Haar wordt de titel van avonturier onder de Nederlandse jazz-zangeressen gegeven. Dat wil ze dit keer waar maken in een jazzconcert in Artis- hock op zaterdagavond 9 februa ri. Hiervoor hebben de twee mu sici de altsaxofonist en Boy Edgar prijswinnaar Paul van Kemenade uitgenodigd. Samen spelen ze ei gen interpretaties van jazz- en popstandards en veel nieuw reper toire. Een deel hiervan is voorzien van Nederlandse teksten. Zij wis selen zo vaak en snel van rol als solist en begeleider dat hijna niet te volgen is wie de hoofdrol heeft. Toeval en spontaniteit zijn het motto van dit optreden. Ineke van Doorn toont haar kwa liteiten als avonturierster in de jazz. Mare van der Vugt is gitarist en componist. Hij won in '86 de Centraal Beheer Kunstpromotie- prijs. In diverse samenstellingen speelde hij onder anderen samen met Tjitze Vogel, Paul van Keme nade, Olaf Tarenskeen en Joshua Samson. Paul van Kemenade is door het winnen van de Boy Ed gar prijs geen onbekende. Met zijn kwintet speelt hij al jaren in bin nen- en buitenland. Daarnaast is hij in veel andere groepen actief. Het wordt een avond met funky geluid en schurende improvisaties, niet te missen voor de liefhebber van jazz kwaliteit. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00; voor leden van Artishock 5,00. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Speciaal voor 55-plussers geeft het uit vrouwen bestaande trio SHE 10 februari een theeconcert in ont moetingscentrum De Klarinet. De muzikanten nemen het publiek mee op een reis door de tijd met barok-, klassieke en romantische muziek. Het trio bestaat uit de Soesterse Mirjam van der Maas (dwarsfluit), de Hilversumse Erna van Hees (dwarsfluit) en Marijke Hess (cel lo) uit Eemnes. Mirjam van der Maas heeft moderne fluit gestu deerd aan het Hilversums Conser vatorium en daarna traverso aan het Amsterdams Conservatorium. Traverso is de voorloper van de dwarsfluit. Nu geeft ze dwarsfluit- les op een muziekschool in Hilver sum en speelt in diverse ensem bles. Ook Van Hees en Hess zijn, actief in andere muziekgroepen. Het theeconcert in De Klarinet aan de gelijknamige straat begint zon dag om 14:00 uur. De toegang be draagt 2, inclusief thee. Reinier Bordewijk In totaal 18 jaar wonend in Soest. Vorig jaar de politiecommissarispet aan de wilgen gehangen. Ik wil: Het "Toss" concept vaker benutten: Dat de politiek - mede door het referen dum en de dualisering - aantrekkelijker gaat worden, ook voor u; Meer politiek contact met buurgemeen ten over gezamenlijke en/of grensover schrijdende zaken; In de komende vier jaar alle verkeers problemen opgelost zien; Stevige politieke controle op de prijs- kwaliteit verhouding politiesurveillan ten; Zuinig blijven op Soester groen; Dat u allemaal gaat stemmen; als het even kan: liberaal, dus WD. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Over enkele weken start bij de Volksuniversiteit weer een cursus voor iedereen die met een zeil- of motorboot vaart. De cursus kan dienen als voorbereiding op het landelijk examen Klein Vaarbewijs I (zaterdag 13 april), voor de meeste boten is dit vaarbewijs niet verplicht. Toch is het voor alle watergebruikers aangenaam om veilig en ontspannen te kunnen varen, als iedereen de verkeersre gels op het water kent. Behandeld worden onderwerpen als regle menten, wetgeving, vaarregels, manoeuvreren met een motorboot, weerkunde, wat zijn de regels bij bruggen en sluizen. Start van de cursus: donderdag 21 februari, 19:30-22:00 uur. Cursusduur: zes lessen. Cursusprijs: 100,00, cur susboek Klein Vaarbewijs I en II: 16,00. Italiaanse keuken Voor liefhebbers van de Italiaanse keuken is er op dinsdag 26 februa ri, van 13:00-17:00 uur, een work shop waarin de cursisten onder begeleiding van de docente, me vrouw Mea Gerrits, een Italiaans vijfgangenmenu maken met ge rechten uit alle delen van Italië. Na het praktische gedeelte van de les wordt gezamenlijk gedineerd on der het genot van een glas wijn. Prijs van de workshop: 25,00, ingrediënten: 20,50. Stijlvol tafelen Na het bereiden van een heerlijk diner is het ook plezierig om ervan te genieten aan een stijlvol gedek te tafel. Het inrichten van de diner tafel kan uiteraard op verschillen de manieren. Tijdens een work shop Stijlvol tafelen op dinsdag 5 maart, van 13:00-16:00 uur, kan men ideeën opdoen over kleuren, materialen en het uitwerken van een thema. Ook tafeletiquette en uitleg over de functie van servies, glaswerk en linnen maken deel uit van deze inspirerende workshop. Prijs van de workshop: 21,00 4,50 lesmateriaal. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 82 035 6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl, maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woens dag en donderdag 10:00-13:00 uur. Van 11 tot 17 februari is de Volksuniversiteit gesloten in ver band met de voorjaarsvakantie. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, teL609 58 21 Woensdag 13 februari Peutervoorstelling Faruk: 'Gigi' Faruk en zijn eigenwijze ezeltje Gigi gaan samen boodschappen doen. Ze moeten een appel kopen voor opa Karagöz. Onderweg doen zij wonderlijke ontdekkin gen. Zo loopt Faruk door een bos van licht en drinkt Gigi voor het eerst cola. En waar komen al die ballonnen vandaan? 'Gigi' is een speciaal voor peuters ontwikkelde voorstelling waarin de kinderen op grappige wijze kennis maken met de elementen iucht, licht en kleur. Een onderdeel is het traditionele Turks schimmenspel, dat door Faruk Dikici's moderne invulling van nieuwe impulsen wordt voorzien. Faruk Dikici is acteur en verhalenverteller. Hij speelde o.a. bij het Rotterdams Volkstheater en bij Theatergroep Wederzijds. Een voorstelling met een kleurrijk schimmenspel voor kinderen van af 2 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Entree: 3,50; 4,50 (volwasse nen). Reserveren en informatie: C- drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, theaterkassa: 886095829; ma t/m vr 10:00-18:00 uur en een uur voor aanvang van de voorstel- ling. Faruk Dikici in 'Gigi'. Foto Marlies Rekkers. 'Hernhutters, wie zijn zij, wat doen zij Op dinsdag 12 februari wordt in de consistoriekamer van het NPB-kerkje aan de Rembrandt- laan 20 een voordracht gehouden door de heer H. Wels over de Hernhutters. Aanvang 14:30 uur. De evangelische Broedergemeen te is gevestigd in de gebouwen op het Broeder en Zusterplein langs de oprijlaan van het slot Zeist. Sa men met het uit de 17e eeuw stam mende slot vormen deze panden een uniek architectonisch geheel. Hoe dit alles is ontstaan en wat de Hernhutter Broedergemeente is wordt door de heer Wels uitvoerig toegelicht. De toegang is gratis, inclusief een kopje thee of koffie. Installatiebedrijf ^9 j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Door een foutieve wissel tijdens landelijke selectiewedstrijden mist Sanne Delfgou het NK schaatsen voor junioren. Na de 500 en 1000 meter stond de Soesterse zesde, maar de volgende dag werd ze na haar 1500 meter gediskwalificeerd, omdat ze haar tegenstander geen voorrang gaf op de wissel. Dat was pech voor de schaatsster van SV Eemland die twee persoonlijke re cords verbeterde. Haar clubgenoot Tom Versteeg vertoeft de laatste tijd veel op het ijs. Op de Alternatieve Elftsteden tocht (tien rondjes van 20 kilome ter) werd hij 30e in 5 uur en 54 minuten. Op de Weissensee werd hij in de ronde van Oostenrijk lle over -85 kilbmeter en in twee cri teriums over 40 kilometer eindig de hij onlangs bij de eerste 30. Hij is nu in Zweden om deel te nemen aan twee wedstrijden over 100 ki lometer, waaronder het Neder lands kampioenschap. NATUURLIJK BIJ: DILLEN BURG LAAN 12. SOEST TEL: 0ÏS-6012340 WWW.VOORBIJ.NL Voor de tweede maal in succes sie scoorde Martin Fransen een 'hattrick' voor Shot dat met 9-1 van Quick'32 won en met '15 uit 2' een vooraanstaande rol speelt in de prille voorjaars- competitie. In de afgelopen twee seizoenen kende Fransen een mindere perio de. Dat heeft misschien deels te maken met het feit dat hij nu meer als liefhebber dan als verslaafde ta feltennisser door het leven stapt, maar in elk geval ook doordat de speelbal groter werd. Zijn topspin- ballen, zo zegt hij zelf, komen min der uit de verf. In de laatste twee duels was de 31- jarige echter onverslaanbaar. Dat merkte ook Quick'32 dat slechts één punt overhield aan het bezoek aan Soest. In het Orlandogebouw verslikte alleen Erik Merkus zich een keertje, doordat hij te voor zichtig speelde tegen Robbert Brom. Verder hadden de bezoe kers niet veel te vertellen, ook niet hun kopman Jeroen Booy. Fransen vond hem zaterdag zwaar tegen vallen en dankte daaraan zijn zege op de normaliter beste Hilversum mer. Fransen en Merkus werden tegen Quick'32 bijgestaan door Marcel Jansen die alle drie enkelspelen in winst omzette. Opperste concentratie bij-Shot tijdens het duel met Quick'32 in de zaal van het Orlandogebouw. Foto: Foto Bell Hoewel bij Shot werd aangekon digd dat het een gooi naar de titel doet, zit Fransen niet te wachten op promotie naar een hoger ni veau. Althans, hij ziet het niet zit ten om meer te gaan trainen dan hij nu doet en vermoedt dat Jan sen en Hans van Gooi er hetzelf de over denken. 'Alleen Erik wil wel meer trainen, want hij is nog jong.' Het fanatisme is er dus af bij Fran sen die inmiddels elf jaar op dit niveau uitkomt en van plan is om dat nog een hele lange tijd te blij ven doen. Soester Bowling Vereniging Maandag: Fysio en Fitness - SNS 15. 0, Big Splitters 5-0, PinshaJcers - N,e. mand 4-1, Teamwork - Briljantjes 3-2 Outsiders - Strajk 4-1. Dinsdag: BB-tjes - Just us 4-1, Toverbal - Die sel 5-0, Heppie Hoekers - de Noten 3- 2, Niemand - de Kronen 0-5, Inframa. tica - Stalenhoef 1-4. SV Eemland 500 meter: Anke Fekkes 53.20, Lau ra Vlug 1.17 (val), Saskia EichhoU 53.54, Angelique van der Berg 50.04, Sanne Delfgou 44.59, Daan van Rhee 54.09, Jort Fekkes 42,92. 1000 meter: Anke Fekkes 1.49.79, Laura Vlug 2.15, Sanne Delfgou 1.32.02. 1500 meter: Jort Fekkes 2.15,19, Sas kia Eichholz 2.42, Angelique van der Berg 2.34.03, Sanne Delfgou 2.19.11. ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter schoolslag en 50 meter rug slag: Ruben de Boer 1.06.31, 56.84; Sabine Stolze 56.47, 1.02.50; Wille' mijn Jonker 1.02.05, 1.00.69; Rowie Hooft 1.02.64, 1.01.51; Marjolein Kuijpers 1.07.39,1.02.44; Romy Spij ker 1.00.09, 53.79; Anoek Goethals 52.32,55.12; Martijn Savenije 1.00.21, 59.26; Tirno Zeypveld 53.22, 57.29, Bo Diemers 48.38, 50.88; Marissa Eggenkamp 50.03, 48.19; Laura Jon ker 58.70, 51.35; 100 meter schoolslag en 100 meter vlinderslag: Sven van Zanten 1.43.26, 1.37.88; Jos Schimmel 1.31.26, 1.23.01; Eline Schoenmaker 1.28.69, 1.28.73; Maaike de Boer 1.48.87, 139.07; Anne Cukier 1.42.06, 1.35.02; 50 meter vlinderslag en 100 meter rug- §lag: Jolanda Smeets 1.03.13, 2.09.06, Water Parketsc Hoqedr GEOPEND: 1 Opnieuw is Smeeing/BDC een plaats gestegen op de ranglijst van de eerste divisie, waarin de schifting tussen de vijf degra danten en de zeven overige teams lijkt te zijn gemaakt. Naar beneden kijken is niet meer realistisch, de derde plek moet vanaf nu de uitdaging zijn voor de Soester club die zon dag Quintus 2 (derde) met 30- 26 terugwees. 'We moeten niet alles tegelijk wil len, maar we blijven ons uiterste best doen', vindt Paul van den Deijssel die naast Peter Stoelenga ook assistentie gaat krijgen van Cleem Diemers. De voormalige rechter hoekspeler zal tijdens de donderdagtrainingen zijn inbreng hebben, verder wordt deze week afgesproken wie er tijdens de wed strijden naast Van den Deijssel plaatsneemt. Bas de Pijper was zondagmiddag in sporthal Beukendal de held van Smeeing/BDC. De uitblinker scoorde negenmaal in de 'subtop per' tussen de twee teams die nu met Aalsmeer 2 de vierde positie innemen. Smeeing/BDC kon geen beroep doen op Charles van Kordelaar,, omdat de rechter opbouwer een blessure aan zijn knie heeft. De Soester formatie ondervond er geen hinder van, want binnen en kele minuten was het 3-0 door twee treffers van Justin Haleber en een benutte strafworp van Arjan Roest. Met een agressieve dekking maak te Smeeing/BDC het de Westlan ders moeilijk. Vonden ze een gaat je, dan was daar nog Mare Ver maak. Aan de overkant had de thuisclub meer succes en via 9-3 werd de rust met 15-9 bereikt. 'Daarna ging het spel echt op de wagen', stelde Van den Deijssel. Bedrogen kwamen zij uit, die dachten dat Smeeing/BDC de EXPERT, DAAR WORD IE WIJZER VAM Strijken, best gemakkelijk. BESTE SERVICE RUIME KEUS LAAGSTE PRIJS BURG. GROTHESTRAAT 9 - SOEST/TEL. 035-601 03 44 zege eenvoudig zou binnenslepen. Beukendal was het decor van spektakel, waarbij Quintus 2 alles uit de kast haalde om terug te ko men. Dankzij De Pijper hield Smeeing/BDC die aanvankelijk in stand. Pas tien minuten voor tijd was het verschil enigszins terugge bracht (25-21) en met nog vijf mi nuten te gaan, leek het nog span nend te worden (26-24), maar Smeeing/BDC hield het hoofd er bij. Via de goed acterende hoek- spelers Koen Smeeing (6 doelpun ten) en Jos Lans (3) werd de ver diende overwinning gepakt. Volgens Van den Deijssel was het publiek de grote winnaar. Hij sprak van pure handbalpromotie en was zelfs te spreken over het arbitrale duo. Zelfs als Smeeing/ BDC de resterende zes wedstrijden zou verliezen, lijkt het ondenkbaar dat een van de ploegen onder de rode streep het verschil van negen of meer punten zal overbruggen. Zij het nog niet officieel, is de doelstelling van de Soesters min of meer gerealiseerd. Gelet op het programma, zou Smeeing/BDC wel eens nog verder kunnen klim men. Het moet over anderhalve week naar koploper Kolping, ont vangt dan Swift (derde) en speelt vervolgens tegen drie gedoodverf de degradanten en middenmoter CSV. Op zondag 10 februari (18:00 uur) zendt Radio Soest vanuit de Ko ninkrijkszaal van Jehovah's Getui gen, St. Theresiastraat 18, een in teressante lezing uit met als thema: 'Maakt u Jehovah wérkelijk tot uw vesting?' Hiervoor uitgenodigd is de heer J. den Blanken uit de ge meente Maarssen. Tip: houd een bijbel bij de hand om de spreker beter te kunnen volgen. Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg Eemland Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, 886036800, fax 6036888. Spreekuur maatschappelijk werk: - Soest: werkdagen van 9:00- 10:00 uur, Burg. Grothestraat 74, §86036800. - Soesterberg: van 9:30-10:30 uur, (alleen op woensdag) kerke lijk centrum, Gen. Winkelman straat 103, §80346-352606. - Soest-Zuid: woensdag 9:00- 11:00 uur, §86030014, Gezond heidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan men, voor uitsluitend telefonische hulp, bellen met de THD te Hil versum, §86245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. - Christelijk maatschappelijk werk: donderdagmiddag 14:00- 15:00 uur, Burg. Grothestraat 74, §86036800. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maat schappelijk Werk Spreekuur maatschappelijk werk: - Werkdagen 8:30-10:00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, §8 6094311, toestel 56. Door een 4-0-zege op Keistad 5 hebben de heren van Stam/ S0V0C0 hun positie als koplo per verstevigd. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Gemini inmiddels twee duels minder heeft gespeeld en de marge van 5 punten kan overbruggen. Iets anders ligt het voor Odis en AGAVS die elkaar troffen, Odis won met 3-2. Het verschil met deze teams bedraagt nu respectie velijk vier en acht punten. Zelf kwam Stam/SoVoCo zater dagmiddag niet in de problemen. Alleen in de tweede set wist het even geen raad met een service reeks van een van de gasten, zodat in de slotfase een achterstand moest worden omgebogen: 26-24. De andere sets verliepen eenvou diger voor de Soesters: 25-17, 25- 18 en 25-11. Het was voor Stam/SoVoCo mo gelijk ojri vaak de middenaanval lers in stelling te brengen en dat is het gevaarlijkste wapen van hel team. Hoewel de zege werd boekt door het collectief, vónd coach Juijan van Slooten dat voor al Marcel van 't Veer goed voor de dag kwam. Verder kreeg de jonge Richard Zonderland speeltijd en mocht Gerlof Verstoep zijn debuut in de hoofdmacht maken. Dames De dames kwamen niet in actie, maar moeten op zaterdag 16 fe bruari de voor afgelopen zaterdag geplande uitwedstrijd tegen Turf stekers inhalen. Lycurgus won met 4-0, waardoor het twee punten voorsprong nam op het Soester team. Flash verloor met 2-3 en kwam daardoor één plaats en punt boven Stam/SoVoCo dat nu dus één duel minder heeft Zowel het zwembad als de sporthal aan de Dalweg vor men volgende week het decor voor een afwisselend program ma. Een spelcircuit, een hin- dernisbaan, een glijbaanrace, maar ook Aqua Tae Bo en nog veel meer activiteiten bepalen de krokusvakantie in het com plex aan de Dalweg, dat nog steeds geen nieuwe naam heeft. Spleasure Centrum Soest en Spleasure Dome zijn reeds geval len, de nieuwe exploitant NV SRO blijft tot vrijdag 15 februari (de dag van de onthulling) geheimzinnig doen, zodat in de volksmond nog steeds van Aqua Indoor wordt ge sproken. Tijdens de schoolvakantie zijn er van maandag 11 tot en met vrijdag 15 februari activiteiten in het zwembad en op de dinsdag en de donderdag ook in de sporthal. Het programma ziet er als volgt uit. Zwembad Maandag 11 februari (13:30-15:30 uur); Hindernisbaan en muntjes- duiken; dinsdag 12 februari (13:30-15:30): Loopmattenrace; woensdag 13 februari (13:00- 15:00): Hindernisbaan en Glij baanrace; donderdag 14 februari (13:30-15:30): Surfparkoers en krachtpatsers; vrijdag 15 februari (13:00-15:00): Aqua Kids, Aquarobic, Aqua Tae Bo, muziek- feestjes en hindernisbaan. Sporthal Dinsdag 12 februari (10:00-12:00 uur): Spelcircuit met o.m. groot luchtkussen. Een dagkaart voor het zwembad kost 2,85, voor de sporthal 1,50. Op dinsdag en donderdag kan ook een combikaart worden gekocht, die toegang verschaft tot zowel het zwembad als de sport hal. Deze kost 6,00, maar daar voor krijgt men ook patat, een kro ket en ranja. Bij de kassa van het complex ligt een folder, waarin alle gegevens staan vermeld. Voor telefonische informatie over de activiteiten in het 'oude Aqua Indoor', 6027363. Staatssecretaris H. van Hoof van defensie gaat helpen zoe ken naar een nieuwe locatie voor de motorcrossvereniging SALZ. Hij blijft bij het stand punt dat het huurcontract voor de plek op de Leusderheide per 22 juli van dit jaar wordt beëindigd, maar gaat nu pogen een oplossing te vinden. Op provinciaal niveau laat de staatssecretaris nagaan of er ergens een alternatieve locatie is te vinden voor de motorcrossers. Wordt er een plek gevonden, dan is Van Hoof bereid het huidige huurcon tract te verlengen totdat SALZ het nieuwe terrein in gebruik kan ne men. De gemeenten Soest, Amersfoort, Leusden en Zeist (waarnaar SALZ is vernoemd) hebben belang bij een oplossing, want ze zijn bang dat de crossers door de bossen gaan scheuren als ze niet meer op de Leusderfieide terechtkunnen. Daar huren ze al twintig jaar 5,3 hectare van het ministerie. De overeenkomst werd destijds aange gaan bm wildcrossen tegen te gaan en werd telkens met een jaar ver lengd. Nu wil defensie het terrein voor eigen doeleinden gebruiken en moet SALZ wijken. Ondanks pogingen van de betrokken ge* meenten^ weigerde defensie het contract dit jaar opnieuw te verlen gen. De gemeenten vinden motor crossen een belangrijke hobby die bijdraagt aan de vrijetijdsbesteding van jongeren, maar hebben binnen hun grenzen geen geschikte locatie gevonden voor SALZ. Onze plaatsgenoot Gerar Kuit is een van de twee expo santen in de Timmi, een nieti we galerie en atelier voor ama teur-kunstenaars aan de Kerk straat 24 in Amersfoort. De ga lerie exposeert werken va mensen die tekenen, schilde ren keramiek, gips- of boel seerwerken maken zonder da zij daarvoor een professionel opleiding hebben gevolgd. Vanaf 24 februari exposeren Gei ard Kuit en Chantal Sjamaar. Ge rard Kuit woont in Soest, maal tekeningen van zwarte Oost-Ind sche Inkt, waarbij zelfgemaakt foto's veelal als voorbeeld dienei Gerard tekent al zo'n vijfentwinti jaar. Regelmatig toont hij zijn wer Zaterdag 9 februari, Domkerl 'Hohe Messe' van Johann Sebast an Bach, door orkest en koor v£ de Domcantorij; solisten: Christ ne Jansen en Marjolein Niels (si praan), Ivo Posti (alt), Richai Prada (tenor) en Bas Kuilenbu: (bas), o.l.v. Domcantor Remco Graas. Aanvang: 15:30 uur. T01 gang vrij. (Stichting Thuiszorg Eemlanc veelzijdig in zorg; hoofdkantooi Van Asch van Wijkstraat 1-S jAmersfoort, §8033-4220500. Voor: huishoudelijke verzorging verzorging en begeleiding verpleging maatschappelijk werk vrijwilligershulpverlening bellen: ©033-4220500. Voor: voedingsvoorlichting en dieel advisering ouder- en kindzorg (consultatie bureaus) aanvullende diensten en lic maatschap (Gezondheidsservic Eemland) bellen: ©033-4600046. Voor: het uitlenen van hulpmiddele en verpleeg-artikelen (Uitleense vice/ Thuiszorgwinkel) bellen: ©033-4619191. tandtechnisc Voor al uw repa CE gecertificee Torenstraat 13 - Soes Tekst TV Stem uw televisietoestel ook een af op kanaal 29 en u komt waai schijnlijk tot uw verrassing oog i °og met de Tekst TV die Radi Soest en Omroep Amersfoort i samenwerking met elkaar 24 uu Per dag presenteren. Van 's mid riags 5 uur tot 's nachts 1 uur en morgens van 8 tot 10 uur wordt d Tekst TV uitgebreid met een ecl tv-'jouraal, waarin elke dag het lc kale en regionale nieuws in beel Wordt gebracht. De Tekst TV e het tv journaal, elk ongeveer ee kwartier, worden continue hei haald. Tekst TV wordt dagelijk ververst en waar nodig aangevul met actueel nieuws. Wilt u roef informatie vinden over Radi Soest kijkt u dan op teletekstpag na 540 voor de uitgebreide pre gramma-informatie van onze eige lokale omroep. Deze teletekstpag na's kunnen door de kijker op el moment worden geraadpleegd. De Soesterbergse Carnavalsvere êtng De Zottenklappers viert jaar haar elfjarig bestaan en da p°.0r Radio Soest aanleiding °ns Gilliam, prinses Esmera en adjudant Jan te ontvangen in studio. Zij worden daar ontvan °or de Koningin van het Gr ^aesbeker Gilde, Ria Hilhc

Soester Courant | 2002 | | pagina 16