Kies voor een belegging met toekomst VANOOSTEN [Elbert Vastenburg hecht aan ouderwets vakmanschap Profile Soest: service voorop Expositie in Artishock bijzonder succesvol INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Het goedkoopste adres van Nederland LITEX TAPIJT Nieuwe eigenaars bij Foodmaster Laanstraat J WILLEM EN UW FILM... I3ij Van Oosten kan uw film beeld 'Klassiek' schildersbedrijf gaat voor kwaliteit d Kvk-workshops over bedrijfsstart ELBERT VASTENBURG SCHILDERWERKEN Elseline en Wim Altenaar jpoodinasHT 'Fietshuis' blijft tot zeven uur open III voor bee.ld rekenen op zorg en aandacht. In eigen laboratorium wordt elke foto vakkundig op kleur gecontroleerd en gecorrigeerd. Net zo lang tot u het hélemaal goed vindt. Willem Van Oosten, de creatieve fotozaak van Soest, Plein van Zuid*, Hartje-Zuid. PAGINA 8 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 timer 3 et uw woonbon juist ingevulde woonbonnen^— 1. Bovendien wordt gecontro- 1 He voorwaarden voldoet. De alles klopt, wordt in volgorde ers geldt de leeftijd en de ;happelijke of economische jio Eemland.* geldt de periode dat men J net huidig adres. criteria bovenaan de kandi- orden uw persoonlijke gege- tijd, gezinssamenstelling en •oleerd met de gegevens uit de Basisadministratie Persoons- i gegevens juist dan wordt de jigenaar/verhuurder aangebo- i de woning dan krijgt u via de ;ceptgiro waarmee u de leges r een huisvestingsvergunning aat erd voor een woning, dan wordt jen na het verstrijken van de snaderd door de verhuurder, •iedingsbrief is het niet mogelijk inen te bekijken. Het heeft geen 3 informeren naar uw kansen. AANMERKING BENT GEKO- EN WONING ONTVANGT U lingtoewijzing van de woningtoewijzingen jeven in een overzicht. Daarbij en hoeveel reacties er op een angen en of de woning aan een omer is toegewezen. Ook wordt /voonduur, de eventuele maat- economische binding en het le puntenaantal vermeld. Op die 3en inschatting maken van uw in dergelijk 'type woning en Donwensen aanpassen. gzoekenden vallen is het mogelijk om op iociale gronden een urgentie- erkrijgen. Slechts in een zeer gevallen zal een dergelijke echts van toepassing is voor een Jen verstrekt. Informatie hierover in bij de afdeling Publiekszaken te, onderdeel huisvesting. loopt een serieuze klacht mocht woningtoewijzing, dan kunt u die enen bij de gemeente Soest, >ie Woonruimteverdeling, Post- CA SOEST. agen heeft over het toewijzings- jnt u daarvoor terecht bij Portaal 3W of de afdeling Publiekszaken ite Soest. Ook zijn hier informatie- ;baar. formatie kunt u ook vinden op soest.nl, bouwen en wonen, irdeling). emland bestaat uit de gemeenten tarn, Bunschoten, Eemnes, Leus- Woudenberg. 'w—5. lijn vader en grootvader zaten ok in het vak, en zelf is hij al :o'n 27 jaar actief als schilder, iehanger en wandafwerker: El- iert Vastenburg, sinds twee jaar gevestigd in Soest, aan de "Ireprijsstraat 141. Nog niet ud, maar wel een specialist n de oude stempel, zou je tinnen zeggen. lij houdt van zijn vak, omdat hij lat nog steeds naar zijn eigen zin, -olgens de klassieke aanpak, kan litoefenen. Elbert Vastenburg zul je dan ook niet gauw de veronder stelde zegeningen van modieuze erfsoorten op waterbasis (acry- ,aat) horen roemen, omdat die zo ilieuvriendelijk zouden zijn. Hij eert bij wijze van spreken bij de [traditionele synthetische verf, op •asis van olie, waarmee naar zijn 'overtuiging absoluut (je beste re sultaten worden behaald. En wat het milieu betreft: een goede schil der gooit nooit restjes verf weg. 'Geen druppel!' Wat hem betreft is het schilders ambacht toe aan een ander 'dag licht'. 'Door al die populaire pro gramma's op de televisie, gespon sord door die grote doe-het-zelf- zaken, krijg je algauw de indruk dat schilderen eigenlijk een kar weitje van niks is. Je ziet die man nen een nieuwe kwast in een nieu we bus verf dopen en het zit er meteen mooi op! Maar dat is echt onzin. Schilderen is een ambacht, en alleen ouderwets vakmanschap levert het beste resultaat.' Acrylaatverf noemt hij een 'vloei bare regenpijp', vanwege de PVC. Het doet hem wel wat als hij ziet dat sommige mensen gemakkelijk duizenden guldens besteden aan vloerbedekking of tuinbestrating, maar als het om schilderwerk gaat het liefst voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Toch is schilderen volgens de klassieke 'synthetische' aanpak - afbranden, gronden, plamuren, overgronden, voorlakken en ten slotte aflakken met hoogglanslak - niet duurder en zeker zo duurzaam. Mits goed bijgehouden gaat zulk schilder werk minstens zeven jaar mee. Om het verschil in kwaliteit te ver duidelijken maakt Elbert Vasten burg onderscheid tussen glimmen en glanzen. 'Een kopje van Blok ker glimt, maar een mooie oude piano glanst... Als de verf glanst zie je diepte; glimmen is opper vlakkig. Maar het heeft natuurlijk ook te maken met de manier van opbrengen.' Daarom zal hij bij voorkeur altijd gebruik maken van kwasten, en zelden of nooit van rolborstels. Tk wil een product neerzetten waar ik 100 procent achter sta, zodat ik over tien jaar nog durf te zeggen: dat heb ik ge schilderd...' Ook met kleuradviezen houdt hij zich graag bezig. Een echte favo riete kleur heeft hij niet, al hecht Schilder-vakman Elbert Vasten burg. Foto: Soester Courant hij persoonlijk wel aan 'zachte nu ances'. Hij weet er ook heel veel van. Blauwe verf bijvoorbeeld wordt sinds oude tijden gebruikt om insecten op afstand te houden, want die houden niet van blauw. 'Daarom zijn ook spijkerbroeken blauw,.. Groen is altijd sterke verf, door het chromaat.' Naast het schilderwerk verzorgt Elbert Vastenburg ook behang en andere wandafwerking. 'Het echte behang komt weer helemaal terug,' stelt hij vast. Klassiek behang heeft dikwijls ook meer sfeer dan mo dern pleisterwerk, vindt hij. 'Het is veel huiselijker, minder kil en za kelijk.' Ook voor betonrenovatie en ijzerwerkbehandeling kan men bij hem uitstekend terecht. Ook waar klein onderhoud nodig is staat hij met zijn deskundigheid, vakmanschap en de juiste materi alen klaar. Elbert Vastenburg Schilderwerken is gevestigd aan de Ereprijsstraat 141, 3765 AG Soest, en daar tele fonisch te bereiken op SS035- 6020397; mobiel 06-50244991. blad door de desbe- ingevulde bonnen of te nen. <en verhuurder, e betrokken verhuurder. 3eb.datum:_ 3eb.datum:_ ren) onder de 18 jaar plaats: 3n werk:. uidige woning: n partner (datum invullen) doorstromer zie spelregels) Eemland. gesloten periode van d. nee' uw enkele tel: behoeve van een gehandi- ouden behorende persoon g:. Op donderdag 14 februari organi seert de Kamer van Koophandel een workshop voor startende on dernemers: 'Startpunt eigen be drijf. Tijdens 'Startpunt' worden globaal alle aspecten van het on dernemen belicht. Deze workshop is het beginstation van een goede start. Op woensdag 27 februari organi seert de Kamer van Koophandel in samenwerking met de ABN/ AMRO-bank en Van Zwol Wijn tjes Accountants een tweede work shop voor startende ondernemers: 'Financiën op een Rij'. Over het algemeen zijn een goede boekhouding, inzicht in cijfers en het opstellen van een financiële prognose zaken die beginnende ondernemers minder aanspreken dan bijvoorbeeld het opstellen van een goed verkoopplan. Het inzicht in die cijfers is echter van groot belang voor het succesvol runnen van een financieel gezond bedrijf met toekomst. Door het maken van prognoses weten starters hoe de kosten zich verhouden tot om zet en wordt de haalbaarheid van de plannen zichtbaar. 'Startpunt eigen bedrijf donder dag 14 februari, 19:30-22:00 uur, KvK-kantoor Hilversum, Melkpad 26; onderwerp: 'Ondernemer schap, wat vraagt het van je?'; prijs p.p. 22,69. 'Financiën op een rij': woensdag 27 februari, 16:00-21:30 uur, KvK- kantoor Amersfoort, Prin- terweg 6; onderwerpen: investe ring en financiering, exploitatiebe groting, liquiditeit en omzet, in dialoog met uw jaarrekening, de boekhouding, verzekeringen; prijs p.p. 45,38 (inclusief broodjes). Vooraf aanmelden voor de work shops is verplicht. Aanmeldingen of vragen: Kamer van Koophan del Gooi- en Eemland, mw. E. van Belzen, 88033-4535700; fax: 033-4535750; e-mail: infocenter@gooi-eemland.kvk.nl Schilder en onderhoudwerkzaamheden, Betonrenovatie, ijzerwerkbehandelingen. Binnen schilderwerk, behangen, Wandafwerking en kleuradviezen. Ereprijsstraat 141 3765 AG Soest Tel. 035 - 60 20 397 Mobiel 06 50244991 Om precies 21:00 uur opende Hansje Prinsen zaterdagavond jl. de expositie van haar mede- tekenclubleden van Artishock. Treffend wist zij de exposanten te beschrijven in een voor allen persoonlijk woord. Gelukkig gingen daarna de deuren naar de grote zaal open want de be langstelling was zo overweldi gend dat de soos aan de Steen- hoffstraat het aantal bezoekers nauwelijks kon bergen. Uit vele windstreken van Neder land kwamen bekenden en belang stellenden kijken naar de kunst werken. Initiatiefneemster Corry Bloemen had een prachtige collec tie van haar kleurrijke schilderijen tentoongesteld. Harrie Jacobs, Freek de Jong en Marijke te Vaar- werk omlijstten het geheel met beelden in velerlei stijlen en tech nieken. De kunstenaars hadden een fraai evenwicht gevonden met hun werken in de expositieruimte van Artishock waardoor een le vendige sfeer gecreëerd was. De reacties van de bezoekers waren dan ook overwegend zeer positief. Men bleef gemiddeld lang hangen om in de volle zaai voldoende van de kunstwerken te kunnen genie ten. Hansje Prinsen las nog een toepasselijk gedicht waarna een drankje werd geoffreerd. In de soos zorgde het jazz-huisorkest Perron 5B als vanouds voor een bijpassende sfeer. Opnieuw be wees deze steeds van samenstelling wijzigende groep perfect te passen bij de opening van de maandelijk se expositie. Omdat bekend was dat de totale expositie speciaal op zondagmid dag geopend was en de kunste naars aanwezig zouden zijn kwa men die middag naar schatting nog eens zo'n honderd bezoekers naar Artishock. Marijke te Vaarwerk bracht hier nog wat extra sfeer door zang en eigen gitaarbegelei ding met Ierse en andere romanti sche liederen. Alles bij elkaar een succes voor de tekenclub van Artishock en een uitnodiging voor herhaling. Met dit soort activiteiten laat de vere niging opnieuw zien een breed sca la aan evenementen te kunnen or ganiseren en een waardig winnaar te zijn van de Cultuurprijs 2001. De schilderijen zijn overigens de hele maand februari nog te bewon deren. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Carnaval Dindag 12 februari, van 14:00 tot 16:00 uur, kunnen kinderen van 4 tot 10 jaar de laatste dag van car naval vieren op de Vrije Teugel. Wie het mooist verkleed is, krijgt een prijs. Verder kunnen de bezoe- kertjes knutselen, dansen, sprin gen, schminken en spelletjes doen. Kosten: 2,50. Woensdag 6 februari Open middag: Hef Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Maandag 18 februari Informatieavond: Waldheim Mavo, Vondellaan 2, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 20 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Open dag: Keisfad College voor VMBO, Kaliumwag 2, Amersfoort. Van 18.30-21.00 uur Donderdag 21 februari Open dag: Keistad College voor VMBO, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 18.30-21.00 uur Zaterdag 23 februari Open dag: Griftland College, voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30-13.00 uur. Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Altijd 25% korting op kamerbreed tapijt gratis leggen (uit voorraad). Altijd 25% korting op karpetten (vloerkleden) (uit voorraad). Ruim 1200 stuks in alle maten aanwezig. Altijd 50% korting op tapijttegels, (uit voorraad) minimaal 30.000 stuks op voorraad. Altijd 25% korting op alle maten en soorten matrassen. - Van Weedestraat 251 (t.o. de HEMA), Soest Tel. 035-609 05 05 Vrijdagavond koopavond Foodmaster Laanstraat, al bijna 12V2 jaar een vertrouwd adres, kent sinds 1 februari een nieuwe eigenaar. Oud-mede werkster Elseline Altenaar zwaait er, samen met haar man Wim, per die datum de scepter. Zij worden ondersteund door een team van enthousiaste medewer kers, die trots voor hun winkel op bijgaande foto poseren. Alleen de jongste telg, JP, ontbreekt. Verder oude vertrouwde gezichten, zodat met recht gezegd kan worden, 'ouderwets wordt weer nieuwer wets'. Inmiddels is de zaak ingrij pend veranderd; muren en pla fonds zijn vernieuwd. Verder be schikt de zaak over duidelijke as sortimentsborden. Dat assortiment kan de klant ook thuis bekijken door middel van overzichtelijke as sortimentsfolders. Het assortiment kan afgehaald worden, maar de Elseline en Wim Altenaar en het Foodmaster-team. Foto: Soester Courant bezoekers kunnen ook plaats ne men op één van de 30 zitplaatsen. In de zomer beschikt de zaak over een gezellig terras. Foodmaster Laanstraat serveert naast frites en snacks ook smake lijke maaltijden en diverse belegde broodjes. Tevens is er voor de kin deren de speciale 'Kids-Only'-tas met momenteel een gratis kinderkaartje voor Dierenpark Amersfoort. Ook loopt er een kleurwedstrijd, waarbij de winnaar een jaar lang gratis frites krijgt! Foodmaster is een keten van 26 vestigingen, voornamelijk geves tigd rondom Soest. Een tweede Foodmaster in Soest is gevestigd aan de Nieuweweg. Elseline ,en Wim verwelkomen de gasten graag 7 dagen per week van 12:00 tot 22:00 uur (zondag tot 21:00 uur). Afgelopen zaterdag heeft aan de Nieuweweg 97 de officiële (her)opening plaatsgevonden van Profile Soest, de rijwielspe ciaalzaak waar Dirk Boshuis sinds kort de scepter zwaait, samen met John Hickox die met name de serviceafdeling/ werkplaats onder zijn hoede heeft. Vrijdag was er al een druk bezochte 'open dag', waarop heel wat oude en nieu we klanten een kijkje kwamen nemen. Service is het begrip dat bij Profile Soest absoluut centraal staat. 'Een fiets verkopen kan iedereen,' zegt Dirk Boshuis, 'maar dat is meest al maar de helft van het verhaal.' Profile Soest is uitstekend inge voerd in de markt van de 'gewo ne', traditionele fiets, maar ook bijzonder-goed thuis in het ATB- materiaal - zeg maar: mountainbi kes - en racefietsen. Bekende mer ken zijn o.a. Altra, het 'huismerk' van Profile, ('een voordelige merk- fiets van topkwaliteit,' aldus Bos huis en Hickox), maar ook Bata- vus en Giant. Ook Koga Myata en Cannondale (racefietsen en zgn. hybrides) ontbreken niet in het as sortiment. 'Voor hetzelfde geld meer fiets, of dezelfde fiets voor minder geld,' is het motto bij Profile Soest. Dat geldt ook voor het brede scala van veilige kinderfietsen tot comforta bele rijwielen voor de ouder wor dende mens, benadrukt Boshuis, die tot voor kort verkoopleider was bij een bekend Nederlandse groothandel in fietsonderdelen en in Soest een 'breed pakket' wil aanbieden. Hij is zeer goed te spre ken over de zaak, die volgens hem op een uitstekende locatie geves tigd is. We zijn goed bereikbaar en we zitten vlak bij het station. Je kunt hier ook prima parkeren. Vroeger liep je met je fiets naar de fietsenmaker, maar tegenwoordig komen veel mensen 'm even met de auto brengen. Know-how Met z'n tweeën beschikken Dirk Boshuis en John Hickox - die het vak in Amerika heeft geleerd - over veel know-how. De Verenig de Staten zijn de bakermat van de mountainbike en John weet daar alles van. 'Tien jaar geleden had den alle Nederlanders een fiets met drie versnellingen; tegenwoor dig vinden velen 27 versnellingen al heel gewoon.' De fiets is inder daad 'weer helemaal terug', en dat zal nog wel een poosje zo door gaan, verwachten ze, gezien de toenemende verkeersdrukte en parkeerproblemen. En zeker in Soest, met zijn prachtige, fiets- vriendelijke omgeving, zal de be langstelling voor het fietsen niet Dirk Boshuis (r.) en John Hickox van Profile Soest. Foto: Soester Courant zomaar afnemen. Tot zeven uur Service staat bij Profile Soest hoog in het vaandel, zoals gezegd. Op afspraak kunnen reparaties nog dezelfde dag worden uitgevoerd en wie een nieuwe fiets aanschaft krijgt twee maanden later nog een gratis servicebeurt. 'Het moet echt een 'fietshuis' worden waar men sen graag komen,' zegt Dirk Bos huis. Dat blijkt ook uit de ope ningstijden, want de zaak is elke dag (van dinsdag tot en met vrij dag) geopend van negen uur 's ochtends tot 's avonds zeven uur! Op zaterdag sluiten de deuren op vijf uur 's middags en op maandag is de zaak de hele dag gesloten. PROFIL Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openlngatljdan: dlnadag t/m vrijdag Nieuw bij de Rabobank Robeco MilieuTechnologie Wereldwijde milieuproblemen roepen om een oplossing. Steeds meer overheden reageren hierop met stringente milieumaatregelen. Dit opent uitstekende kansen voor bedrijven die investeren in producten en technieken om onze natuurlijke omgeving te behouden of te verbeteren. Zoals duurzame energie, watermanage ment en afvalrecycling. Via het nieuwe fonds Robeco MilieuTechnologie kunt u beleggen in deze groeisector. Tot en met 1 maart 2002 kunt u kosteloos inschrijven in Robeco MilieuTechnologie. Voor meer informatie kijk op www.rabobank.nl of ga naar de adviseur van uw Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voorde toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Rabobank rabobank.nl W.F 00 Parkeerplaatsen!! «v»<* ÓÓK APS WILLEM .*o»' I FOTOSTUDIO KUoB PLEIN VAN ZUID 12/14, >768 ED SOEST TEL. OIS - 601 II 09 FAX. OI5 602 72 69 'WJETP/Pip

Soester Courant | 2002 | | pagina 9