Arjan Roest 'strafworpkoning' Wisselvalligheid YYZ slaat toe SPOED Stam/SoVoCo op goede weg Boshoeve wint springen Ingecalculeerde nederlaag Shot aan winnende hand Montfoort komt dankzij 4-0 op gelijke hoogte met Soesters [voetbal zaterdag I Lang wachten en keeper eerste beweging laten maken' [HANDBAL Sanitair s.v. VVZ'49 - Odin '59 Sportuitslagen ij ZAALVOETBAL DVS boekt 9e achtereenvolgende overwinning: 4-8 VOETBAL Duel van Hees 5 minuten voor aanvang afgelast VISSEN Van de Kraats wint opnieuw NIEUWE BEZORGERS Fitte selectie knokt zich langs onbevangen Sudosa: 0-4 VOLLEYBAL WATERPOLO Slechte start kost Duinkikkers de kop: 14-9 BASKETBAL Red Stars kansloos bij Omniworld TAFELTENNIS Fransen en Van Gooi op dreef in Utrecht Na wedstrijden bij vier maneges Zitvolleybal op 10 maart SportprogrammiJ jp Staalbouw (GINA 16 WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 17 n op uitmuntende arakteristieke villa idioze, diepe ach- jafstand kunt u al tbied. ir met open haard- iet natuurstenen Verd.: overloop, 3 ste wastafel en 2" dieping met vierde De wisselvalligheid heeft toch ,veer toegeslagen bij WZ'49 en bovendien op een heel slecht moment. De Soesters hadden de voorsprong op deze tegenstander kunnen uitbou wen naar zes punten, maar in plaats daarvan werd het 4-0 ,oor de thuisclub die op gelijke hoogte kwam met WZ'49, maar nog een wedstrijd meer ,oor de boeg heeft. In vergelijking met de twee voor- pinde duels was WZ'49 onher- tenbaar. De vechtlust waarmee eerder dit jaar Ajax op 1-1 was phouden en VRC met 1-4 was gilopt, ontbrak zaterdagmiddag, "hel zelfvertrouwen was opgevij- jt, de stemming in de selectie isgoed, maar zoals al vaker dit taoen, gleden spelers van de piek in het dal. 'Misschien kunnen we daar niet mee omgaan en gaan we er te gemakkelijk over denken. Ik wist niet wat ik zag', vertelde elf talleider Mare Brouwer die na af loop alleen maar goede woorden over had voor Pascal Kamerbeek. De jonge doelverdediger, in de zo mer overgekomen van Hees, kreeg na de winterstop (en interne be- stuursmutaties) een kans van Steef van der Oosterkamp en greep die met beide handen aan. Eddy van der Heijden, die nadat hij tegen Ajax was gepasseerd door de trai- ner, er meteen beledigd de brui aan gaf, zou er een zware dobber aan hebben gehad weer eerste keus te zijn geworden. Kamerbeek behoedde VVZ'49 van een complete afgang en voor kwam zeker zes, zeven doelpun ten. Anders was het echt tien-nul geworden', aldus Brouwer. Geen kans De Soesters, van wie Joep Akker man en Bas van Doorn weer in de basis waren opgenomen, stelden er eigenlijk geen kans tegenover. Ze begonnen op zich aardig aan het duel, maar tactisch klopte het niet. De bal ging niet soepel van pion naar pion, waardoor steeds meer de lange bal werd gehanteerd. In de achterhoede van Montfoort stonden echter twee lange verdedi gers die alles wegkopten. Boven dien werd duidelijk dat Montfoort wel degelijk over een aardige ploeg beschikt, die kan voetballen als ze zich alleen met voetbal bezig houdt en niet wordt afgeleid door rand verschijnselen. Montfoort zag eer der dit seizoen trainer Hans de Wit (volgend seizoen trainer van Soest) opstappen na enkele zeer onpret tige ervaringen. De gastheren speelden de ba! wel goed rond en kwamen na 20 mi nuten op 1-0. Vanaf de zijkant werd de bal voorgegeven en bij de tweede paal stond een Montfoor- ter vogelvrij. In de eerste helft voorkwam Kamerbeek erger, maar in het begin van de tweede helft besliste Montfoort rap de wedstrijd door tweemaal te scoren. Tot over maat van ramp kreeg Wobbe-Jan Reitsma tweemaal geel (zijn vier de en vijfde van dit seizoen), zodat hij meteen moest vertrekken en een schorsing van drie wedstrijden aan zijn broek krijgt. Behalve hij zijn de geblesseerde Gert van de Munt, Ronald de Rooij en Stephan de Koning nog steeds niet beschik baar. Montfoort stapelde in het restant van de wedstrijd kans op kans, maar vond vooral Kamerbeek en een keer Van Doorn op zijn weg. Eenmaal lukte het nog wel om te scoren: 4-0. VVZ'49 staat nu voorlaatste met negen punten voorsprong op VRC. Montfoort heeft net zo veel punten als WZ'49, maar speelde een keer minder; Zwaluwen heeft één punt meer dan de Soesters, maar nog twee inhaalduels voor de boeg; Odin'59, zaterdag tegen stander aan de Eemweg, liep uit naar een voorsprong van vijf pun ten dankzij een 2-1-zegè op hek kensluiter VRC. aand, karakteristiek een sierlijke tuin met onbelangrijk is, dat u lis binnen enkele mi- Baarnse bos kunt be- i woonkamer met hou- uken die een authen- ,et. 10 Verd.: 2 slaapka- bevloerde bergzolder.. jids" uitzicht en op loop- staande woning met ga- om de ligging al een be- jg, m.k., vernieuwde keu- p. Vanuit de woonkamer i met zuidwest ligging en nden. an de achterzijde v.v. dak zijde. Vernieuwde badka- douchecabine, ligbad, 2 Vaste trap naar 2e verd.: :hine/droger en opstelling mer met dakraam. Diver- 420 m5*, perceelsopp. 243 ng aanwezig voor uitbouw De: toch centraal wonen? alle opzichten een optimu tijlvolle uitbouw aan de gane grond over maar liefs i ruim 60 m2 is deze wonin jitzicht over de landerijen e n. Aan comfort ontbreekt he an heeft mede door de aan van -met recht- een woon is o.a. uitgerust met vloei iloopdouche en zwevend to ig u teveel om op te noemer i afspraak voor een bezicht De linker voet voor, dan een stap met de rechter voet en de val naar voren en tot slot af drukken met de rechter hand. Handballer Arjan Roest nam in zijn leven duizenden straf- worpen en is bezig aan een in drukwekkende serie. Dit sei zoen schoot hij er 61 van de 63 in, de laatste 46 keer miste hij niet meer vanaf zeven meter. Wat is het geheim achter het ne men van een strafworp? 'In mijn geval lang wachten en de keeper de eerste beweging laten maken. Gaat hij de ene kant op, dan is de andere hoek vrij, maar je moet blij ven kijken. Als ik mis, is het meestal omdat ik niet ben blijven kijken of omdat ik van tevoren al de hoek gekozen had en de keeper op de goede hoek gokte.' Beschikt de tegenstander over een grote doelverdediger die ver voor zijn domein gaat staan, dan doet Roest een paar stappen naar ach teren om meer ruimte te creëren voor de bal die hoog, laag, op kniehoogte, via een stuiter of een boogje tussen de palen verdwijnt. Uitgerekend tegen lijstaanvoerder Kolping, op 16 februari, kan Roest de ononderbroken reeks van 50 wellicht volmaken. Of het een re cord is, weet hij niet. 'Maar laatst op het EK handbal zag je dat nie mand over 7, 8 wedstrijden een score van 100 procent haalde,' stelt Roest die bezig is aan zijn achttien de seizoen in de hoofdmacht van de Soester club. In de beginjaren nam hij de straf- worpen niet, daarna behoorde hij tot een groepje van vijf spelers die beurtelings mochten aanleggen, maar alras was hij de man om het vonnis te vellen. Eigenlijk altijd, behalve als hij er daarvoor één om zeep heeft geholpen of zelf het lij dend voorwerp is geweest. Als je zelf gepakt wordt, kan het zijn dat je even last hebt van je arm of nog boos bent. Dat verstoort je con- centratie, daarom Iaat ik 'em dan meestal door iemand anders ne men. Nee, dat is geen bijgeloof.' Dit seizoen wilde trainer/coach Paul van den Deijssel eigenlijk ook ploeggenoten van Roest vertrouwd maken met de speciale discipline. 'Maar omdat ik ze er bleef in gooien, mocht ik ze blijven ne men.' 1700 Hoeveel competitiedoelpunten hij in zijn carrière maakte voor Smeeing/BDC 1 is niet helemaal duidelijk. Het aantal zal ergens rond de 1700 schomipelen, want zelf denkt Roest dat hij gemiddeld net onder de 100 treffers per sei zoen blijft steken. 'Ik zat er ook wel eens flink boven, maar in de tweede divisie speelden we soms' maar zestien wedstrijden, dan kom je er niet zo snel aan. Ik denk dat ik zeker de helft uit een strafworp heb gemaakt. Van de laatste sei zoenen hield ik van iedereen de doelpunten bij, maar sinds mijn computer in december crashte, ben ik die gegevens kwijt.' Dit sei zoen staat de teller, na 16 van de 22 duels, op 82. De laatste misser dateert alweer van 11 november, uit tegen Quin- tus 2. 'De tweede keeper kwam er voor op doel staan. Het is een klei ne keeper, dus ik wilde hem hoog schieten. Ér zat echter zoveel hars aan de bal, dan ik bang was dat ik dan te hoog zou gooien, dus koos ik voor een laag schot en dat stop te hij', aldus Roest die anderhalve week geleden de return tegen i Quintus 2 speelde en toen sportie ve revanche nam door de bal voortdurend hoog en hard tegen de touwen te smijten. Meer nog dan bij strafworpen is Arjan Roest in het spel van Smeeing/BDC de onmisbare scha kel. 'Hij is opnieuw van onschatba re waarde voor de ploeg', verklaart Van den Deijssel die in het verle den samenspeelde met zijn cap tain. Boegbeeld Als midden opbouwer is de 36-ja- rige Soester de spil waarom alles draait, de man die de systemen in- en de lijnen uitzet. Hij is het be scheiden boegbeeld en de onbe twiste kapitein van de eerstedivi- sionist die onder alle omstandighe den het hoofd koel houdt, sporti viteit hoog in het vaandel heeft staan en een nauwelijks te evena ren routine herbergt. Als de aan voerder niet meer zou spelen, be tekent dat een forse aderlating voor de formatie. 'Zolang ik nog een wezenlijke bïj- In sporthal Beukendal test Arjan Roest voor de zekerheid nog even zijn trefzekerheid vanaf zeven me ter. Foto: Herman van Dam drage kan leveren en mijn lichaam heel blijft, ga ik door', aldus Roest die ook beseft dat er niet een, twee, drie iemand is óm hem op te volgen. 'Misschien is het inderdaad een nadeel dat ik al zo lang op deze positie speel. In ondertalsi- tüaties ga ik soms al naar de kant en af en toe experimenteren we met iemand anders, maar het is natuurlijk zo dat je veel ervaring meeneemt.' Extra druk voelt Roest niet, nu hij de mogelijkheid heeft om een op zienbarende statistiek te realiseren. Die komt alleen om de hoek kijken als hij in de laatste minuut vanaf de strafworplijn de gelijkmaker of de winnende treffer kan maken, maar ook dat varkentje heeft hij al vaker gewassen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 aat 507 te, zonnige tuin (z.o.) ligt aan de re woonwijk, vlakbij de bossen^ aer. Zodra u de woning binnen-j antal zaken op: ok kindvriendelijke ligging eft u vrij uitzicht e, lichte tinten uitgevoerd Jt veel ruimte v. dubbel glas oilet, woonkamer (ca. 35 m2) met ite, lichte keuken. 1e Verd.: over- ners, moderne badkamer met i toilet. 2e Verd.: vaste trap naar ler is ingericht Perceel 149 m2.1 c.k. Een zeer belangrijk 6 puntenduel! Zaterdag 16 februari a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: HOOIJER BOUW EN TECHNIEK Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie ondersteunende sponsors zijn; ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Beek er Jnt. Transport Boutique des Fleurs Scholierenpub The Cardinal beelen B.V. Makelaars Bsso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuixingen - Wasiel Steitner Rob Wilhelm en partners BOWLEN Soester Bowling Vereniging Maandag: Big Splitters - Fysio en Fit ness 0-5, Flinstones - SNS 1 1/2 - 4' 1/2, Strajk - Teamwork 5-0, Pinsha- kers - Outsiders 5-0, Niemand - Bril- jantjes 0-5. Dinsdag: Toverbal - BB-tjes 5-0, Die sel - Justus 5-0, de Kronen - Inframa- tica 3-2, Niemand - de Noten 0-5, Sta lenhoef - Heppie Hoekers 1-4. ZWEMMEN De Duinkikkers Barneveld, 100 meter schoolslag: Remko Hooft 1.18.63; 200 meter schoolslag: Remko Hooft 2.49.35, Robbin Blokpoel 2.49.52; 400 meter vrije slag: Robbin Blokpoel 4.38.95. Amersfoort, 50 meter vlinder en 100 meter school: Connór Ele- mans 47.25 cn 1.59.06, Brcnt Ele- mans 45.91 en 1.51.44, Sven van Zanten 39.92 en 1.44.16. 50 meter vlinder en 100 meter borst: Jolanda Smeets 1.04.93 en 1.58.11, Wendy Spijker 49.83 en 1.24.20, Nikki Thie (x) en 1.33.85. 100 meter vlinder en 200 meter rug: Sander Fastink 1.39.91 en 3.14.88, Martijn Smeets 1.52.26 en (x). 100 meter school ep 200 meter borst: Remko Hooft 1.18.34 en 2.24.54, MichacI Maassen 1.19.54 en 2.34.05. 50 meter borst en 100 meter wissel: Robbin Blok poel 27.50 en 1.12.06. VOETBAL Soest A-junioren: SO Soest A2 - Huizen A3 2-3; B- junioren: SO Soest BI - Vrien denschaar BI 2-2; SO Soest B2 - Was- meer BI 2-3; SO Soest B3 - Cobu Boys BI 0-10. C-junioren: SO Soest Cl - Hoogland Cl 2-3; Eemboys Cl - SO Soest C3 7-2. D-pupillen: SO Soest Dl - Roda'46 Dl 3-1; SO Soest Dl - Roda'46 Dl 3-1; SO Sost D2 LJ'vogels D3 9-1; Roda'46 D7 - SO Soest D4 4-2; KWA D3 - SO Soest D5 1-10; Roda'46 D9 - SO Soest D6 9-0; E-pupillen: SO Soest E2 Roda'46 E3 1-3; SO Soest E3 - Hoog land E3 l-2;Roda'46 E4 - SO Soest E5 0-5; SO Soest E6 - Roda'46 E8 8- 0; SO Soest E7 - SO Soest E9 3-2; KWA E4 - SO Soest ES 2-5; SO Soest E10 - Cobu Boys E5 10-1; SO Soest Ell - CJW E6 3-3; F-pupilJen: SO Soest F1 - CJW F1 1-2; Roda'46 F2 - SO Soest F2 3-4; Roda'46 F4 - SO Soest F3 3-4; Achterveld F3 - SO Soest f5 4-2; SO Soest F7 - WZ'49 F8 2-0; Roda'46 Fll - SO Soest F8 0- 2; SO Soest F9 - CJW F5 3-2; WZA F6 - SO Soest F10 8-0. WZ'49 WZ'49 BI - Scherpenzeel BI 1-1 WZ'49 Cl - Woudenberg Cl 2-0; AP WC Cl - WZ'49 C2 9-0; CJW Dl - WZ'49 Dl 1-5; WZ'49 D2 - Achterveld Dl 3-8; Hoogland D6 - WZ'49 D3 5-1; WZ'49D5 - Hoog land D10 4-4; WZ'49 El - Spaken burg El 13-1; Greenstars E2 WZ'49 E2 3-1; WZ'49 E4 - Quick E7 1-5; WZ'49 F3 - WZA F3 1-3; WZ'49 F5 - Cobu Boys F4 0-1; Hoogland F5 - WZ'49 F6 1-2; WZ'49 F9 - Spakenburg F8 12-1; KWA F3 - WZ'49 F10 17-0. Bewaar de Soester Couranten! 27 febr. 2002 komt er weer een Logo puzzel in deze krant. Er lijkt maar geen einde te komen aan de zegereeks van DVS. Vrij dagavond was in sporthal Zielhorst het Amersfoortse GS'76 het slachtoffer. Door een mat begin van de Soesters kwamen de gast heren op een 2-0 voorspong. Deze stand werd in de laatste vijf minuten van de eerste helft omge bogen tot een 2-4 voorsprong voor DVS, door doelpunten van Michel Vlaswinkel (tweemaal), Mike van de Broek en een eigen doelpunt. In de tweede helft kwam de voor sprong niet meer in gevaar. Zon der goed te spelen kon de Soester formatie de voorsprong uitbou wen. GS'76 was niet in staat om DVS echt in moeilijkheden te brengen. Via doelpunten van Mar cel van Essen (twee), Wilbert van Dorresteijn en de derde van Vlas winkel, besliste DVS de wedstrijd: 4-8. De spelers van hees en CSV Vites- se hadden hun warming-up er al op zitten en stonden zowat klaar voor de aftrap, toen scheidsrechter B. van Manen het hoofdveld aan de Oude Utrechtseweg eens ging inspecteren. Te gevaarlijk', oor deelde de man en de wedstrijd werd afgelast. Coach Ron Daselaar had graag gezien dat zijn elftal had gespeeld, maar begreep de beslissing van Van Manen. 'Was het doorgegaan, dan had je zeker een keer een am bulance zien komen aanrijden', al dus de trainer. Zondag gingen de duels Soest-Ar gon en Ardahanspor-SEC even min door. Voor de groenwitten was het de derde keer dat de ont- moèting in Utrecht werd ge schrapt. De zaterdagploeg van SEC was vrij. Willem van de Kraats is de favo riet voor de eindzege in de winter competitie van de Snoekbaars. Hij won zaterdag ook de zevende wedstrijd in een reeks van tien. In de Haven van Huizen verzamelde hij 71 vissen, goed voor een totale lengte van 13.98 meter. Gert van Drie had drie keer meer beet, maar bleef steken op 13.75 meter en de tweede plaats. Derde werd Peter de Rond met 10.34 meter, iets meer dan Willem Huntelerslag (10.29). De vissers weken zaterdag uit naar Huizen. Eigenlijk zouden ze per boot het water opgaan, maar van wege de harde wind werd dat on verantwoord geacht. Filmavond De Snoekbaars houdt dinsdag 26 februari een filmavond in het dui- venzaaltje aan de Koningsweg. Aanvang van de vertoning is 20:00 uur, de deur gaat een half uur eer der open. Tijdens de pauze is er een verloting. ELKE WEEK EEN SOESTERgcOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk' te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Steeds steviger pakt Stam/ SoVoCo de tweede plaats in de eerste divisie beet. De ploeg maakte geen fouten bij Sudosa Assen, terwijl Lycurgus en Flash beide onderuit gingen. De volleybalsters van de Soes ter club staan nu twee punten voor op de concurrenten en kunnen de marge zaterdag ver groten door de inhaalwedstrijd tegen het zwakke Turfstekers te winnen. Tegen Sudosa moest Stam/SoVo- Co vechten voor ieder punt. Trai ner/coach Gert Veldhuizen is zeer gecharmeerd van deze opponent die wordt gevormd door een 41- jarige routinier en een handvol meiden van onder de 21 jaar. 'Qua puntenaantal zijn ze een van de minderen, maar ze verdienen elke "week de schoonheidsprijs. De jon ge leeftijd breekt hen op, ze heb ben niet de rust en de overtuiging op de belangrijke momenten.' Over het spel van zijn eigen ploeg zei Veldhuizen: 'we hebben een zeer goede wedstrijd gespeeld, het lukt ons steeds beter om de struc tuur vast te houden. We moeten zien dat het zo blijft.' Degradatiekandidaat Sudosa had tegen de hooggeplaatste tegenstan der niets te verliezen, dook onbe vangen het duel in en maakte het Stam/SoVoCo knap lastig: 22-25, 23-25. Daarna was het meeste ver zet gebroken: 17-25, 19-25. Ander winstpunt voor Stam/ SoVoCo is dat de selectie weer zo goed als volledig fit is. Zelfs Alber- tine de Haan kan de trainingsin tensiteit weer gaan maximaliseren. Stam/SoVoCo is op de goede weg. Veldhuizen: 'goed be schouwd behoren we tot de twaalf sterkste teams van Nederland. Dat blijkt ook wel uit het feit dat we worden uitgenodigd om oefenwed strijden te spelen tegen Jong Oran je en eredivisieclubs.' Zo sparde Stam/SoVoCo een week geleden met WC. Het werd in De Bunt 2- 3 voor de gasten. Heren Tweemaal eerder klopten de heren van Stam/SoVoCo Oberon. Dat was in de competitie en in de hal ve finale van het bekertoernooi. Vrijdagavond werd het in Weesp weer 0-4 voor de Soesters: 17-25, 18-25,16-25,23-25. Dat het in de laatste set spannend leek te zijn geweest, kwam doordat Jurjan van Slooten een aantal licht geblesseer de spelers rust gunde en experi menteerde met het oog op de be langrijke wedstrijd van morgena vond, uit tegen Odis dat derde staat. Dat is een sleutelwedstrijd voor Stam/SoVoCo dat zich nau welijks puntverlies kan veroorlo ven in de strijd om het kampioen schap, waarin Gemini verreweg de voornaamste concurrent is. Een slechte start heeft De Duin kikkers zaterdagavond de kop ge kost in de uitwedstrijd tegen 't Kikkerfort. In de eerste periode kwamen de waterpoloërs al met 5- 0 achter. Na het laatste fluitsignaal was die marge er nog steeds: 14- 9. Zonder de nieuwe coach Ron van de Plaats en in een sterk gewijzig de opstelling ten opzichte van de competitiestart werden de Soesters door snelle uitvallen overrompeld. Het was dat Jeroen van Drie nog een strafworp stopte, anders was het nog erger geworden. Voor het verstrijken van het eerste kwart scoorde Ruud Lecluse, die topsco rer zou worden met vijf treffers, nog tweemaal tegen. Via 8-5 en 13-7 werd de eindstand bereikt. Een opvallende rol speelde doel man Van Drie die zaterdag even als veldspeler acteerde en zijn eer ste doelpunt in zeven jaar liet no teren. De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 Guido La Rose was niet scherp en Frank van der Wal zat lange tijd op de bank, omdat hij al snel in de foutenlast was gekomen. Omniworld maakte vlot een sprongetje, van 5-4 naar 13-4, en kwam daarna geen moment meer in de problemen. Het verschil schommelde vrijwel voortdurend tussen de 12 en 22 punten. Dames Coach Robert Oosterhof van het damesteam van Red Stars sprak in de rust zijn stembanden aan. Geër gerd had hij zich aan het spel van zijn team dat geheel onnodig een achterstand van zeven punten had opgelopen tegen het lager geklas seerde Shooters. De donderspeech van Oosterhof sorteerde effect, want de tweede helft was nog jong toen de Soesters met acht punten voor stonden en vervolgens zonder moeilijkheden de overwinning op de Bunschoters binnenhaalden: 81-63. Zoals verwacht liep Red Stars in Almere tegen een nederlaag aan. Het tweede team van ere divisieclub Omniworld was te sterk voor de jongemannen van Dave Batts. Het werd 80-63 na een ruststand van 51-35. De Almeerders waren niet alleen groter, maar over het geheel gezien ook atletischer en technischer dan de Soesters. Ze schoten simpel hun driepunters binnen, mikten ook van dichterbij raak en hadden een gevaarlijke 'drive' naar binnen. Met uitzondering van Manfred Dikkers en Christiaan Glerum was bij Red Stars iedereen een kop kleiner dan zijn tegenstander. Kortom, er was weinig te halen in de polder voor de basketballers, van wie Dennis van Wijk volgens Batts een goede partij speelde. analyseerde Van Gooi. Fransen scoorde zijn derde achter eenvolgende hattrick en blijft on geslagen in de enkelspelen. Voor al Van Gooi was superieur. Hij besliste al zijn partijen eenvoudig in twee games. Marcel Jansen kon het voorbeeld van zijn teamgenoten rliet volgen. Met zijn afwachtend spel was hij tegen SVE in het nadeel. Twee keer dwong Jansen een derde game af. Meer zat er niet in voor hem. Het dubbelspel moest Shot ook afstaan. Fransen en Van Gooi wer den met 22-20 en 23-21 geklopt door het ervaren koppel van SVE. Shot heeft ook de derde wed strijd in de voorjaarscompeti- tie in winst omgezet. SVE 2 werd met 4-6 verslagen door het Soester trio. De punten werden gemaakt door Martin Fransen en Hans van Gooi. Beiden voelden zich als een vis in het water in de Utrechtse zaal. 'Zij waren best goed, maar Martin en ik hebben echt waanzinnig goed gespeeld. Deze overwinning is zeer goed voor het zelfvertrouwen', Soester Courant overal thuis is Soest en Soesterberg Na springwedstrijden in vier maneges is De Bqshoeve winnaar gewor den van deze competitie. Verder deden mee Eldorado (tweede), De Pad- dock uit Bilthoven (derde) en De Treekhoeve uit Leusden. Elke manege mocht per keer zes ruiters inzetten die moesten rijden op paarden van de organiserende manege. Uiteraard werden de springwedstrijden per toer beurt door een van de maneges georganiseerd. De finale was zaterdag in Bilthoven en kende een bijzonder spannend verloop, omdat De Boshoe ve, Eldorado en De Paddock in punten nauwelijks voor elkaar onder de den. Het nationaal zitvolleybalteam (dames) komt zondag 10 maart naar Soest om te trainen en te spe len in de sporthal aan de Dalweg. Boven de aankondiging van vori ge week stond de juiste datum ver meld, maar in het artikel werd per abuis 10 februari aangegeven. WOENSDAG 13 FEBRUARI Zaalvoetbal 20:25 BZW-DVS (Breukelen) ZATERDAG 16 FEBRUARI Voetbal a 14:30 VVZ'49-Odin'59 (Een weg) 14:30 Eemdijk-Hees (Bunscl ten) 14:00 SEC-Eemboys (Bosstr West) Handbal 19:45 Kolping-Smeeing/ (H) (Sint Pancras) Korfbal 15:20 Eemvogels-Sparta weg) Volleybal 14:00 Turfstekers-Starr (D) (Drachten) ZONDAG 17 FEB Voetbal ,ht) 14:00 Elinkwijk-Soecht) 14:00 Voorwaarts-^^— MAANDAG 18 Bowling x Bow- 19:30 Competit dinsdag ling Vereniging (C-drie) v»

Soester Courant | 2002 | | pagina 17