-■ *y mmmm i pm+ymL -T-:- 6 maart 200 woensdag 13 februari 2002 WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 1 Wim Roesi BEZWAARSCHRIFTEN SDV Uitgave gemeente Soest Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl www.d66socst.nl wl/' N JsÉË Wat te doen als u in een ander stembureau wilt stemmen dan op uw oproepingskaart staat vermeld? 1Als u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproepingskaart staat vermeld, kunt u een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in uw gemeente, inclusief de mobiele stembureaus, uw stem uitbrengen. 2. U komt niet voor een kiezerspas in aanmerking als u niet als kiezer staat geregistreerd. Ook ontvangt u geen kiezerspas als u al een schriftelijk verzoek hebt ingediend om bij volmacht of per briefte stemmen. 3. Een kiezerspas kunt u schriftelijk of persoonlijk aanvragen. 4. Voor het schriftelijk aanvragen van een kiezerspas haalt u bij de secretarie van het gemeentehuis een spe ciaal formulier: het verzoekschrift. Dit formulier vult u in en stuurt u, samen met uw oproepingskaart, terug. U moet dit wel ruimschoots van tevoren doen: het verzoekschrift moet op uiterlijk 20 februari aanstaande bij de gemeente binnen zijn. De kiezerspas wordt u na enige tijd toegestuurd. U kunt een kiezerspas persoonlijk aanvragen tot uiterlijk vijf dagen vóór de verkiezingen, dus tot en met 1 maart aanstaande. U kunt uw pas aanvragen bij de secretarie van de gemeente. Daar overhandigt u uw op roepingskaart. De desbetreffende ambtenaar maakt een aantekening op uw oproepingskaart waarmee deze in een kiezerspas is omgezet. Een kiezerspas wordt slechts éénmaal uitgereikt. Raakt u hem kwijt, dan wordt geen nieuwe verstrekt. 5. 6. Op 6 maart aanstaande worden er weer gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Als u op die dag naar de stembus gaat, bepaalt u samen met de apdere kiezers welke politieke partijen straks mogen plaatsnemen in de raadzaal van het gemeentehuis, hoeveel zetels elke partij krijgt toegewezen en hoe het college van burgemeester en wethouders wordt samengesteld. Het is dus erg belangrijk dat u uw stem laat horen. Immers, de gemeenteraad en het college van B en W nemen veel beslissingen die van invloed zijn op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving. En daar heeft u dagelijks mee te maken! Met het oog op de verkiezingen van 6 maart plaatsen we de komende weken een serie artikelen over de gemeente: over het werk en het belang van het gemeentelij ke bestuur. Deze week besteden we aandacht aan het onderwerp: 'de taken van de gemeente'. DE TAKEN VAN DE GEMEENTE Het gemeentebestuur regelt de directe 'huishouding' van de gemeente. De afgelopen tien jaar is die huishouding fors gegroeid omdat het Rijk steeds meer taken aan de gemeenten heeft overgedragen. Het is daarom onmogelijk een volledig overzicht te geven van alle terreinen waarmee het gemeentebestuur zich bezighoudt. In grote lijnen kunnen we u daar echter wel iets over vertellen. BOUWEN Op de borden bij bouwplaatsen zult u niet altijd de naam van de gemeente aantreffen, maar u kunt er zeker van zijn dat zij er altijd bij betrokken is. De projectontwik kelaar of de woningbouwcorporatie, de aannemer(s) en de architect kunnen geen twee stenen op elkaar metselen zonder de medewerking van de gemeente. Omge keerd heeft de gemeente hen ook nodig. De gemeente is immers verantwoordelijk voor de huisvesting van al haar inwoners. De gemeente bepaalt waar woningen (of andere bouwwerken) mogen worden gebouwd en wat voor soort woningen dat moeten zijn. Dat gebeurt onder andere op basis van het bestemmingsplan. Een projectontwikkelaar die bijvoorbeeld een flatgebouw wil neerzetten op een plek waar volgens het bestemmingsplan laagbouw moet komen, krijgt geen toestemming om te bouwen. Ook zijn er technische voorschriften waar een bouwwerk aan moet voldoen. Ten slotte stelt de gemeente 'ei sen van welstand', die betrekking hebben op het uiterlijk van het bouwwerk. BOUWVERGUNNINGEN Wie iets wil bouwen of verbouwen heeft daarvoor vaak een vergunning nodig van de gemeente. Als u een schuurtje in uw achtertuin wilt zetten heeft u een ander soort vergunning nodig dan een projectontwikkelaar die een nieuwe woonwijk wil bouwen. De regels rond bouwen en verbouwen zijn nogal ingewikkeld en verande ren ook steeds. Het is daarom dringend aan te raden om altijd contact te zoeken met de gemeente als u iets wilt bouwen of verbouwen. GROENE GEBIEDEN In het bestemmingsplan van de gemeente staat waar flatgebouwen mogen worden gebouwd en waar eengezinswoningen, maar er staat ook in waar helemaal niet gebouwd mag worden: waar het 'groen' moet blijven. De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan vast. U heeft daarbij volop inspraak. Er zijn uitgebreide wettelijke procedures om de inspraak te.regelen voor een nieuw bestemmingsplan of voor veranderingen in het bestaande plan. BEDRIJVEN Meer bedrijven, dat betekent meer banen. Daarom doet de gemeente haar best om bedrijven te 'lokken'. Zij doet dit door bedrijfsterreinen aan te leggen en te zorgen voor een bijpassende infrastructuur, maar ook door haar oor te luister te leggen bij ondernemers. Door al dan niet vergunningen te verstrekken of door bepaalde voor waarden te stellen, kan een gemeente daarnaast bepalen welke bedrijven zich wel en welke zich niet binnen haar grenzen mogen vestigen. MILIEUVRIENDELIJKE BEDRIJFSVOERING U woont naast een drukkerij en u heeft last van de lucht van oplosmiddelen die u vaak ruikt. De drukkerij heeft een milieuvergunning van de gemeente waarin staat hoe het bedrijf met die oplosmiddelen moet omspringen. De gemeente controleert weliswaar of dat ook op de afgesproken manier gebeurt, maar de controleurs ko men natuurlijk niet wekelijks langs. Als u uw klacht meldt bij de gemeente, neemt zij deze serieus. Er wordt in elk geval gekeken of het bedrijf zich aan de milieuvergunning houdt. Op die manier kan de gemeente ërvoor zorgen dat bedrijven als drukkerijen, garages, veehouderijen enzovoort zo 'schoon' mogelijk werken. Als een bedrijf de afspraken in de vergunning niet nakomt, kan het een boete krijgen van de gemeente. In het uiterste geval kan het worden gesloten. De gemeente gaat niet over de milieuvergunningen van alle bedrijven. De grote bedrijven hebben met de provincie te maken of met het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Voor al uw verzekerir pensioenen - hypothc financieringen - belegg Krommeweg 3A Soe: Tel. 035-601 6011 Fax6C info: www.korenassuram e-mail: info@korenassurar r y-x X-r De burgemeester maakt plan zijn de volgende ve daarbij genoemde voorsi 1. het aanbouwen van e (artikel 4 lid 4.b. voor Alvorens een definitieve t binnen een termijn van en met woensdag 27 feb meester en wethouders i De op dit bouwplan beti dagelijks van 8.30 - 12. (balie bouwzaken), 1*41 Ingevolge de Kieswet dient het gemeentebestuur één of enkele stembureaus aan te wijzen welke voor ge handicapten toegankelijk zijn. In Soest proberen we alle bureaus toegankelijk te maken bijvoorbeeld door drempelhulpen te plaatsen, mat ten over roosters te leggen e.d. Er kunnen echter altijd kleine ongemakken blijven bestaan, zoals een deurdranger, veiligheidshekwerk bij de uitgang van een schoolplein e.d.. Indien men verwacht toch enigszins hinder te kunnen ondervinden van één van genoemde "ongemakken", dan kan de oproepingskaart omgezet worden naar een kiezerspas, waardoor er op een ander stembureau ge stemd kan worden. Het omzetten van een oproepingskaart in een kiezerspas kan schriftelijk aangevraagd wor den tot 21 februari 2002, of in persoon in het gemeentehuis tot 2 maart 2002. De stembureaus waar men in ieder geval "probleemloos" naar binnen kan zijn o.a.: Stembureau 1 Gemeentehuis Stembureau 7 Molenschot Stembureau 17 Honsbergen Stembureau 25 De Drie Eiken in Soesterberg INZAMELEN HUISVUIL Bouwzaken/vrijstelling b Gemeenten hebben volgens de wet de plicht om het huisvuil in te zamelen. Vroeger had u één vuilnisbak en gaf u uw schillen mee aan de schillenboer. Nu gooit u het glas in de glasbak en houdt u het oud papier apart. De schillenboer is vervangen door de 'groenbak'. Het inzamelen van het huisvuil is er voor de gemeente niet simpe-burgemeester maakt Ier op geworden, onder andere doordat zij sinds een paar jaar wettelijk verplicht is om het groenten-, fruit- en tuinafval apart in te zamelen. Dat wordt vervolgens ningen te verlenen met t gecomposteerd. Het past allemaal in de pogingen om onze afvalberg niet nog meer te laten groeien. Bovendien is de verwerking van het afval veel duurder geworden. Dat heeft u inmiddels ook gemerkt in het bedrag dat u daarvoor aan de gemeente moet betalen. SCHONE STRATEN Hondenpoep, graffiti en zwerfvuil staan bovenaan het lijstje met dagelijkse ergernissen. Met machines en met de ouderwetse bezem gaat de gemeente deze proble men te lijf, maar ook met een strenger toezicht. Als u uw hond uitlaat waar dat verboden is, loopt u vaker dan vroeger het risico om een bekeuring te krijgen. Ook als u 3*. het plaatsen van een 1. het aanbouwen van e (artikel 23 lid 23.2.b. 2. het bouwen van een (artikel 19 lid 2 Wet o huisvuil te vroeg langs de straat zet, treedt de gemeente sneller bestraffend op. AANLEG EN ONDERHOUD WEGEN U kunt een gevaarlijke kuil in de weg nog maar net ontwijken. Vervolgens belt u de gemeente om de kuil te melden. Tien tegen één dat deze gevaarlijke situatie snel is verholpen. De gemeente heeft namelijk een wettelijke plicht om de lokale wegen te onderhouden. Als iemand een ongeluk krijgt als gevolg van de kuil in het weg dek, loopt de gemeente een grote kans om aansprakelijk te worden gesteld voor de schade. Alle gemeentelijke wegen zijn opgenomen in een onderhoudsplan en worden geregeld geïnspecteerd, net als de straatverlichting* Maar de gemeentelijke 'wegwerkers' zien ook niet meteen elke losliggende stoeptegel of kapotte lan taarnpaal. Meldingen van bewoners zijn bij de gemeente dan ook welkom. VERKEER De gemeente zorgt niet alleen voor het onderhoud van wegen, maar leidt ook het verkeer in goede banen. Hiervoor stelt ze een verkeerscirculatieplan op. Daarin wordt bijvoorbeeld bepaald dat in sommige straten eenrichtingsverkeer komt en dat een andere straat een vrije busbaan of een aparte fietsstrook krijgt. (artikel 19 lid 3 Wet o 4. het uitbreiden van eei (artikel 23 lid 232.b. 5. het uitbreiden van eei (artikel 19 lid 3 Wet o Alvorens een definitieve I /ier weken, derhalve van A/ijzen schriftelijk bij burg 3e op deze bouwplannei /an 8.30 - 12.30 uur, in I nuisplein 1, ter inzage. 5 februari 2002 Reactie bouwplan Braamweg Duinweg Insprekers overeenkomstig deze adviesnota berichten.Vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 WRO om het bouwplan met acht woningen op het binnenterrein Braamweg Duinweg mogelijk te maken star ten, nadat door de ontwikkelaar een planschadeovereenkomst is ondertekend. Omwonenden schriftelijk in kennis stellen van de procedure ex art. 19 WRO. Subsidie 2001 Stichting Kunst en Cultuur Noord-Holland (Cultureel Jongeren Paspoort). Subsidie 2001 aan de Stichting Kunsten Cultuur Noord-Holland definitief vaststellen op €3.298,41. Ontheffing artikel 4.1.5 Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Soest 2000. Ontheffing verlenen aan Van Hoogdalen Mobiele Reclame te Zegveld om op zaterdag 23 februari 2002 van 12.00 tot 14.00 uur met een presentatiewagen rond te rijden door Soest en middels een geluidsbandje aandacht te schenken aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Aanschrijving tot verwijdering of verlaging schutting Ploegschaar 26. Eigenaar Ploegschaar aanschrijven tot verwijdering of verlaging tot 1 meter van de schutting binnen 6 weken op straffe van een dwangsom van 250,— met een maximum van 3.500,— Bouwen van een vrijstaande carport voor de bebouwingsgrens op het perceel Gemini 231 in Soesterberg. 1. Geen medewerking verlenen aan een artikel 19 lid 3 WRO vrijstellingsprocedure. 2. Verzoek van de heer Ter Hoeve weigeren 3 De heer Ter Hoeve berichten. Diverse verzoeken om aanlegvergunning op percelen aan/nabij de A.P. Hilhorstweg. Gevraagde aanlegvergunning verlenen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat in het kader van de Algemene Plaatselijke Verordening ge meente Soest 2000 voor: Koehne Railtechniek B.V. te Veenendaal ontheffing zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften voor de periode 10 maart 2002 tot en met 1 april 2002 van 00.40 uur tot 5:50 uur in verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang aan de Kolonieweg en de Den Blieklaan. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit (2 februari 2002) een bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Soest. Tevens kan er een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend. Voor nadere informatie kunt u terecht bij H. de Jong, tel: (035) -60 93 539. Burgemeester en wethouders maken bekend dat in het kader van de Algemene Plaatselijke Verordening ge meente Soest 2000 (APV) aan: Van Hoogdalum Mobiele Reclame Zegveld op basis van artikel 4.1.5. lid 2 van de APV ontheffing wordt ver leend om op 23 februari 2002 van 12.00 uur tot 14.00 uur met een presentatiewagen rond te rijen door Soest en middels een geluidsbandje aandacht te schenken aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. De commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken vergadert niet op 26 februari. Be langrijke agendapunten komen in de gezamenlijke commissievergadering sport,onderwijs,welzijn en milieu/ ruimtelijke ordening ca aan de orde. Deze vergadering wordt op woensdag 27 februari gehouden in het ge meentehuis en begint om half acht 's avonds. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 1 februari 2002 tot en met 7 februari 2002 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Chr. Huygenslaan 82 Van Hamelstraat 14 Vredehofstraat 16 Van Straelenlaan 3 't Zwarte Wegje/hoek Kampweg Dorresteinweg 52 Sparrenlaan 11 Beatrixlaan 35 Heideweg 9 Kerkpad nz 19 Irenelaan 11 Kolonieweg 2c Hommel 62 NR 182 125 123 153 10 GEMEENTEN WERKEN SAMEN Het dak van uw huis en dat van uw buren moet worden vernieuwd. Als u gezamenlijk een dakdekker inschakelt, is dat goedkoper en efficiënter. Gemeenten doen het- Het" niet een gemerkte zelfde. Ze werken samen met andere gemeenten voor zaken die een hele regio aangaan. Dan kan woningbouw zijn, verkeer en vervoer, milieu of de aanleg van be- 17 te Soesterberg geopei drijfsterreinen. 80UWAANVRAGEN/MEL bouwplaats \pollo Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de3jrkstraat gemeenteraad in zijn vergadering van 17 januari 2002Huygenslaan voor het terrein aan Albert Cuyplaan/hoek Molen- rigéndomweg straat een aangevuld bekostigingsbesluit heeft vastge-:jgen(jomwe| steld, zulks ter uitvoering van de Exploitatieverorde- :allenkamp Pelsweg 27 ning gemeente Soest 1997. üemini 77 WÊV/MAV1A i'l 11 y iHommT"139" 'l Clarinet 32 .ange Brinkweg 63 Wegens het vertrek van één van de leden zijn wij per?u*Je (on8-) 1 april 2002 op zoek naar een Oude Tempellaan 1 Lid van cte commissie bezwaarschriften 'ijperpad 12 Sociale dienstverlening m/v ichoutenkampweg 14 /eenzoom 6 ferl. Kolonieweg 12-12a 1 conifeer 1 conifeer 1 kersenboom 4 coniferen 1 den, 1 eik en 1 berk 1 boom 2 douglas 1 berk 1 boom 1 boom 1 ceder 1 eik 3 coniferen en 1 berk r Door de gemeente Soest aangevraagde bomen: Tussen Veenbesstraat en Koningsweg achter Open Hof 1 wilg Stadhouderslaan 122 1 es Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer( 035)-60 93 643. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 1 februari 2002 tot en met 7 februari 2002 FUNCTIE: In deze functie neemt u deel aan de hoorzittingen ter'* behandeling van bezwaarschriften die in het kader .anvraoen kunt u in van de Algemene bijstandswet (Abw), de Wet inko- ba|ie bouwzaken) geope mensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidson- geschikte werknemers (loaw), de Wet inkomens- 7ERLEENDE BOUWVERGl voorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (loaz), de BOUWPLAATS NR Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) en de Zorgwet Jakkersweg WTV zijn ingediend. Gezamenlijk met de andere commissieleden adviseert u het college van B en W over de besluitvorming aangaande deze bezwaar schriften. 1 37 31 Datum verzending 8 februari 2002 Bosstraat 137 (s.o Sportorganisatie Soest) )r. Rupertlaan Vollegras ,)p grond van de Algemene idienen. Als u een bezwa ;emeester en Wethouders 45 eiken en 10 berken Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. Burgemeester en wethouders hebben aanlegvergunning verleend voor: 1het graven en dempen van een sloot aan/nabij de A.P. Hilhorstweg, sectie B, nr. 835; (verzenddatum: 12 februari 2002) 2. het vernieuwen/verbreden van een bestaande dam, Grote Melmweg, sectie A, nr. 4979; (verzenddatum: 12 februari 2002) 3. het dempen van drie sloten aan de A.P. Hilhorstweg, sectie B, nrs. 753, 883, 755 en 756. (verzenddatum: 12 februari 2002) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden en gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zés weken na de eerder genoemde verzenddatum worden ingediend. PROFIEL: Voor deze functie zijn wij op zoek naar iemand met een HBO/academisch werk-en denkniveau. Daarnaast» WEKEN na de VERZENDD verdient het onze voorkeur dat u beschikt over des- 'uisplein 1Afdeling Planc kundigheid op het gebied van genoemde wetten en |ur- regelgeving alsmede kennis draagt van de Algemene wet bestuursrecht. Vereist is dat u geen directe of in- i j directe binding heeft met de gemeente. SAMENSTELLING COMMISSIE, VERGADER FREQUENTIE EN VERGOEDING: )e. burgemeester maakt bi De commissie bestaat uit vier onafhankelijke, waarbij rtikelen 34 lid 4, 5 en 6 e het maatschappelijk werk, de vakbeweging, juridische994 en artikel 11 van de deskundigheid en het college van B en W vertegen woordigd is. Er wordt in beginsel één keer per twee agrarische bestemmin weken op donderdagmiddag om 16.00 uur verga derd. De leden ontvangen 45 per vergadering. INFORMATIE EN INTERESSE: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W.L. van der Heijden, secretaris van de commissie. Uw schriftelijke sollicitatie voorzien van c.v. kunt u binnen twee weken richten aan Burge meester en Wethouders van Soest, t.a.v. mevrouw W.L. van der Heijden, afdeling SDV, Postbus 2000, 3760 CA Soest. voor twee woningen en bedrijfsgebouwen opslag Jvorens een definitieve be wee weken, derhalve van c vijzen schriftelijk bij burge >e op deze aanvraag betre an 8.30 - 12.30 uur, in he: 'aadhuisplein 1, ter inzage

Soester Courant | 2002 | | pagina 4