Hisl Kans Voor bod lillimayiTliffli ii'MraiiiTiii M(9 k woensdag 27 februari 2002 VERORDENING 2002- Lfili Zie vervolg van bekendmakingen van uw gemeente op pagina 5 van de Soester Courant WOENSD^ AFC ge IVOETBA Koploper HOCKE' Hekkens] VOETBA 3S8G - Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 februari 2002, gedurende zes weken (dat is tot en met 10 april 2002), voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 19 fe bruari 2002, nr. 2002REG000220i gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Spoordal 2001 in: 1het gemeentehuis bij de afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken, geopend iedere werkdag van 8.30 - 16.30 uur en donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur) en in het gemeentelijk informatiecentrum (geopend iedere werkdag op de gebruikelijke openingstijden) 2. de centrale bibliotheek aan de Willaertstraat te Soest (geopend op de daarvoor bestemde openingstijden) Het hiervoor bedoelde bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied Spoordal te Soest. Het gaat om het gebied ter weerszijden van de Dalweg dat grofweg wordt begrensd door de Steenhoffstraat, de Molenstraat, de Parallelweg, de spoorlijn en de Talmalaan in Soest. Door Gedeputeerde Staten is goedkeuring onthouden aan artikel 1, lid ae. de zinsnede "of erotisch pornogra fische aard plaatsvinden" en aan de zinsnede "seksbioscoop, seksautomatenhal, sekstheater", alsmede aan artikel 15, lid 2 van de voorschriften en voorts aan de op de plankaart aangegeven bestemming "Uitwerkingsgebied II" voor een strook grond gelegen tussen de percelen Steenhoffstraat 58 en Steenhoff straat 60. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot goedkeuring kan daartegen beroep worden inge steld door: a. degene, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning tot Gedeputeerde Staten van Utrecht heeft gewend; b. een belanghebbende die aantoont dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig ar tikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten van Utrecht te wenden. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goedkeuring kan beroep worden ingesteld door een ieder. Het beroep moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen de hiervoor aangegeven periode van zes weken dat het besluit van Ge deputeerde Staten ter inzage ligt. Indien beroep is ingesteld kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, indien er tijdelijke maatregelen nodig worden bevonden waarmee niet tot de uitspraak op het beroepschrift kan worden ver wacht. Voor het instellen van beroep en het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening is in beide gevallen een griffierecht verschuldigd van 109,— voor een natuurlijk persoon en 218,— voor een rechtspersoon. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Orden'tng treedt het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht tot goedkeuring van het bestemmingsplan Spoordal 2001 in werking daags na afloop van de in deze bekendmaking aangegeven beroepstermijn van zes weken. Ipdien binnen de be roepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend treedt het besluit van Gedeputeerde Staten niet in werking totdat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat ontheffing is verleend van artikel 5.4.2.lid 1 van de Algeme ne Plaatselijke Verordening gemeente Soest 2000 aan: - Het bestuur van de Jachtvereniging Soest voor het verrijden van de jaarlijkse slipjacht in Soest op 9 maart - De heer A. van 't Net voor het houden van een slipjacht voor jonge ruitertjes met hun pony's onder begelei ding in de Soesterduinen op 27 april 2002 Doe dan mee en voorspel de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing Soest op 6 maart a.s. Degene die het dichts bij de uitslag in de buurt zit of misschien het wel helemaal goed heeft) ontvangt een leuke attentie van de gemeente. Onderstaand treft u de uitslag van 1998 aan. Het enige wat u hoeft te doen is onder 2002 het door u geschat te aantal zetels invullen vóór 4 maart a.s. De door u voorspelde uitslag kunt u opsturen naar gemeente Soest, afdeling Communicatie, Antwoordnum mer 120, 3760 VB Soest. Vergeet u niet uw naam, adres en telefoonnummer te vermelden? Succes! UITSLAG VERKIEZING 'GEMEENTERAAD SOEST 6 MAART 2002 lijst - politieke partij - aantal stemmen aantal zetels 1998 -2002 1998 2002 1. V.V.D. 5302 (26,28%) 8 - 2. C.D.A. 4387 (21,74%) 6 - 3. G.Groen Soest 3286 (16,29%) 5 - 4. P.v.d.A. 2494(12,36%) 3 - 5. GROENLINKS 1791 (8,88%) 2 - 6. D66 1100 (5,45%) 1 - 7. ChristenUnie/SGP 1325 (6,57%) 2 - 8. Soest 2002 27-27 Ingezonden door: Naam Adres- Postcode en woonplaats... Telefoon BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 26 februari 2002 is beslo ten over te gaan tot het verlenen van de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: -T. Westeneng, Veenzoom 7 te Soest Het betreft een wijzigingsvergunning voor een agrarisch bedrijf. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 28 februari 2002 tot en met 10 april 2002 - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur; - in de bibliotheek aan de Willaertstraat 49b te Soest, tijdens de openingsuren; Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerpbeschik king bedenkingen in te brengen. d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/verzoek om voorlopige voorziening zijn griffierechten verschuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat ver zoek is beslist. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mw. J. Nuvelstijn, telefoon 035-6093643. Op 6 maart aanstaande worden er weer gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Als u op die dag naar de stembus gaat, bepaalt u samen met de andere kiezers welkt politieke partijen straks mogen plaatsnemen in de raadzaal van het gemeentehuis, hoeveel zetels elke partij krijgt toegewezen en hoe het college van burgemeester en wethouders wordt samengesteld. Het is dus erg belangrijk dat u uw stem laat horen. Immers, de gemeenteraad en het college van B en W nemen veel beslissing? die van invloed zijn op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving. En daar heeft u dagelijks mee te maken! Met het oog op de verkiezingen van 6 maart plaatsen we de komende weken een serie arti- kelen over de gemeente: over het werk en het belang van het gemeentelijke bestuur. Deze week besteden we aandacht aan het onderwerp: gemeentefinanciën. DE GEMEENTEFINANCIËN Net als in een huishouden probeert de gemeente niet meer geld uit te geven dan zij binnen krijgt. De inkomsten van de gemeente komen grotendeels uit 'Den Haag'. Maar ook u draagt bij aan de inkomsten van de gemeente door de gemeentelijke rekeningen te betalen die af en toe bij u in de bus vallen. De uitgaven van de gemeente liggen voor een deel vast. Over het andere deel mag de gemeente zelf beslissen. GEMEENTELIJK HUISHOUDBOEKJE Uw kinderen willen meer zakgeld of u ziet een paar schoenen die mooi zijn, maar duur. 'Het geld groeit me niet op de rug', zeggen ouders dan tegen hun kinderen of tegen zichzelf. In de gemeente gaat het net zo. Hoeveel we kunnen uitgeven en waaraan, daar wordt in een ge meentehuis veel over nagedacht en gepraat. Dat gaat het hele jaar door. De gemeenteraad krijgt geregeld te horen hoe de gemeentelijke financiën ervoor staan. Rond de herfstvakantie staat echt alles in het gemeentehuis in het teken van het gemeentelij ke huishoudboekje. Dan praat de gemeenteraad over de jaarlijkse begroting. In de begroting staat wat het college van Burgemeester en Wethouders het komende jaar - en ook in grote lijnen in de jaren daarna - wil uitgeven en waaraan. Ook de verwachte inkomsten staan erin. De raadsleden beslissen waar ze het wel en niet mee eens zijn. Juist in de financiële keuzes die een gemeentebestuur maakt, spelen politieke afwegingen een grote rol. Wordt bijvoor beeld volgend jaar de onroerende-zaakbelasting (ozb) verhoogd of niet: bij het beslissen daar over kunnen de partijen en hun wethouders flink van mening verschillen. Elke fractie in de ge meenteraad maakt hierbij een politieke keuze, afhankelijk van de 'kleur' van haar partij. WIKKEN EN WEGEN Wikken en wegen, daar komt het maken van een gemeentebegroting op neer. Al in het voor jaar gaan het gemeentebestuur en de ambtenaren de begroting voor het jaar daarop voorbe reiden. Alle afdelingen van de gemeente dienen hun wensen in en de financiële experts be kijken wat de gemeente aan inkomsten kan verwachten. Vervolgens wordt over deze cijfers veel nagedacht en gepraat. Een keuze waaraan het geld wordt uitgegeven, is, zoals gezegd, uiteindelijk een politieke keuze. De jaarlijkse begroting is weliswaar het financiële hoogtepunt, maar in het voorjaar en in het najaar wordt ook bekeken hoe het er met de lopende begroting voor staat. Er zijn dus jaarlijks een paar vaste momenten waarop de gemeenteraad kan ingrijpen als het gemeentelijke huishoudboekje er anders uitziet dan de raad wil. SOMMIGE UITGAVEN LIGGEN VAST Gas en licht, huur of hypotheek: u heeft een aantal uitgaven waar u niet onderuit komt. Ook het gemeentebestuur kan lang niet alle gemeentelijke uitgaven zelf bepa len. Er zijn nu eenmaal nogal wat landelijke regelingen die de gemeente moet uitvoeren. Een voorbeeld is de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg). De gemeente is wettelijk verplicht om die wet uit te voeren. Zij moet elke gehandicapte die dat nodig heeft, een rolstoel bieden, aangepast vervoer of aanpassingen in huis. De ge meente krijgt daarvoor geld uit 'Den Haag'. Maar de gemeente kan natuurlijk wel geld besparen door een zo efficiënt mogelijke vervoersregeling te maken. DRIE SOORTEN INKOMSTEN U krijgt een salaris, een uitkering of een pensioen, maar meestal één van de drie. De gemeente echter, heeft drie soorten inkomsten. De Rijksoverheid zorgt voor een groot deel van de gemeentelijke inkomsten, onder andere via een speciaal fonds voor gemeenten, het Gemeentefonds. Een deel van de gemeentelijke inkomsten komt uit wat de gemeente aan de inwoners vraagt voor de diensten die zij biedt. Zo betaalt u voor het ophalen van het huisvuil, maar ook voor het schoonhouden van de omgeving, het onderhoud van wegen en parkeerterreinen, en voor het onderhoud en het schoonhouden van de riolering. De rekening krijgt u gepresenteerd in de vorm van enkele gemeentelijke heffingen en belastingen. De belangrijkste is de onroerende-zaakbelasting. Ook als u een hond heeft moet u een belasting betalen. Verder betaalt u voor de persoonlijke dienstverlening die u van de gemeente vraagt in de vorm van leges. En als u wilt zwemmen in een gemeentelijk zwembad is dat evenmin gratis. STIJGENDE LASTEN De laatste jaren zijn de gemeentelijke heffingen nogal gestegen. Dat komt vooral doordat de gemeente meer kosten heeft gekregen en dat aan u doorberekent. Zo is bijvoorbeeld het verwerken van afval veel duurder geworden. Een andere reden is dat de rijksoverheid het geld voor de gemeenten anders is gaan verdelen. Veel ge meenten krijgen daardoor minder geld uit 'Den Haag'. Een gemeentelijke belasting waar iedereen mee te maken krijgt die in een huis woont of een bedrijfspand heeft, is de onroerende-zaakbelasting (ozb). U betaalt ozb over de getaxeerde waarde van het pand. Als uw woning of bedrijfspand meer waard is dan het perceel van uw buurman, of u het nu huurt of in eigendom heeft, be taalt u dus ook meer onroerende-zaakbelasting. DOCUMENTEN Als u een rijbewijs nodig heeft moet u daan/oor een bepaald bedrag aan de gemeente betalen: de leges. De leges voor een rijbewijs bestaan uit een vast bedrag dat ii 'Den Haag' wordt vastgesteld en een gemeentelijk deel. Dat laatste kan per gemeente variëren. Ook voor veel vergunningen moeten leges worden betaald, en niet te vergeten voor een uittreksel uit het bevolkingsregister. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 15 februari 2002 tot en met 21 februari 2002 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Molenstraat 131 Jongbloedlaan 1 Veld. Montgomeryweg 65 Pr. Hendriklaan 78 Beukenlaan 40 Bloemheuvel 29 Turfstreek 25 Schoütenkampweg 145 Heideweg 6a 3 esdoorns 4 bomen en 1 conifeer 2 bomen 1 boom 1 spar 2 naaldbomen 2 naaldbomen 1 blauwe spar 1 naaldboom Door de gemeente Soest aangevraagde kapvergunningen: Soesterbergsestraat (Openluchttheater) 2 loofbomen Parkeerplaats Soesterhoogt 30 Amerikaanse eiken Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 15 februari 2002 tot en met 21 februari 2002 Datum verzending 22 februari 2002 Park Vredehof 1 a 46 bomen Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. Het laatste spri handhaving in c lijkt te zijn ver AFC. De Ai trakteerden Soe ste nederlaag sir 1987-'88. Toen met 7-0, zondag 'Eerlijkheidshal geven dat het nu lijk zal worden, n het proberen.' De woorden van spreken boekdelen ontkomt, elf weds slot van de compe aan de realiteit, oo theorie bij wijzen 1 periodekampioen praktijk is evenwe pünten uit vijftien respectievelijk twa terstand op AFC SMC. De praktijk was oo dag al na een halve terstand kwam. Va gewaarschuwd hac fel van start gaat, v Het doelpunt was niet scherp beginnt Gunstiger kunne nen niet zijn voo MHC Soest di maart de compe na een pauze v maanden. In de r wedstrijden verd< lopers een voors punten op Amei meer op Kromht Het toeval wil dat concurrenten elka; gen treffen. Een g zege van Kromhoi zijn voor de Soe omdat ze zich dan lagen kunnen p< dusyer verspeelde geen punt. Soest krijgt het bij ting van de wedstri lijk gemakkelijker eerst teams, waarv; ste ronde met ruil Pas in de laatste d begint het serieu2 De gemeenteraad houdt een openbare vergadering op dinsdag 12 maart om 19.30 uur in de raadzaal va: het gemeentehuis. Agenda: 1Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergc dering van 17 januari 2002. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voo zitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Afscheid raadsleden. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de hal van het gemeentehuis. 19 februari 2002 Reconstructie fietspaden 1Akkoord gaan met de reconstructie van de volgar de fietspaden: - Nieuweweg: gedeelte tussen Smitsweg en Eigendomweg; - Koningsweg: ge deelte tussen Pimpelmees en spoorlijn; - Ko ningsweg: gedeelte tussen spoorlijn en Nieuwe- weg; - Obrechtstraat: gedeelte tussen Koningsvvt en Willaertstraat. 2. Ter inzage leggen voor de commissie RVO. Reclamezuil Biltseweg 35a 1. Het positieve advies van de welstandscommissie over de bouwaanvraag voor de zuil met registrati nummer 020047 te onderschrijven en de bouw vergunning te verlenen 2. De bankgarantie onder de voorwaarden zoals vei meld in de bijgevoegde conceptbrief te laten vei vallen en niet over te gaan tot de invordering van de dwangsom. Bouwaanvraag (20044) voor het uitbreiden/verbou wen van een clubgebouw op het perceel Eemweg I Na ondertekening van de planschade-overeen- komst de procedure artikel 19 lid 1 WRO opstar ten en verzoek om vrijstelling ter inzage leggen (artikel 19a lid 4 WRO) in samenhang met de in spraakprocedure, conform delegatiebesluit. Zorgen maakt 1 man zich niet in se, waar dit seiz uit degradeert. 1 de voormalige s vrije val heeft g ranglijst en zond 0-1 verloor van S hekkensluiter n: gekomen. De nederlaag wa; recht, vond de 1 meester van de g denk dat ze twee k zijn gekomen', tel spaarzame poging melense ploeg. Kentie had een kei toen de gasten een Burgman onterech

Soester Courant | 2002 | | pagina 18