Historische nederlaag van Soest K Voortekenen MHCS gunstig Kansrijk SEC gaat onderuit Smeeing/BDC nu al zeker van plek bij de elite in eerste divisie (k U Red Stars toont zich voor aanhang van slechte kant ZONNESTUDIO - SOEST Shot neemt koppositie in GIBO groep sponsort dames 2 Smeeing/BDC sbruari 2002 WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 19 AFC genadeloos met tien- en later negental: 8-0 VOETBAL zondag SCHAATSEN Podiumplaatsen voor SV Eemland Koplopers hervatten competitie na drie maanden 'rust' HOCKEY Hekkensluiter SCH'44 heeft aan vrije trap voldoende I VOETBAL zondag f BASKETBAL ZAALVOETBAL Zegereeks DVS beëindigd door NVC: 4-6 KORFBAL Eemvogels grijpt overwinning in tumultueus slot HANDBAL Sportuitslagen I Kerkstraat 7 Soest ^Tel: 602 30 22 Na ruime zege op Over 't Net TAFELTENNIS Loodgieterswerk 55 ;oest.nl de andere kiezers welke lege van burgemeester nemen veel beslissingen opende begroting voor s uitziet dan de raad wil. jntelijke uitgaven zelf bepa- apten (Wvg). De gemeente ipassingen in huis. De ge seling te maken. ijksoverheid zorgt voor een ;emeentelijke inkomsten oor het schoonhouden van krijgt u gepresenteerd in de t u een belasting betalen. :meentelijk zwembad is dati it aan u doorberekent. Zo is0 is gaan verdelen. Veel ge- ïlasting (ozb). U betaalt ozbll rt of in eigendom heeft, be-ïï an uit een vast bedrag dat in i worden betaald, en niet tel een openbare vergadering 119.30 uur in de raadzaal var even nieuw benoemde tulen van de openbare verga 2002. n mededelingen van de vooi bijbehorende stukken liggen iet gemeentehuis. reconstructie van de volgen uweweg: gedeelte tussen jmweg; - Koningsweg: ge- 'mees en spoorlijn; - Ko- ussen spoorlijn en Nieuwe- gedeelte tussen Koningsvt ?r de commissie RVO. •5a van de welstandscommissier ag voor de zuil met registratii onderschrijven en de bouw- en fer de voorwaarden zoals ver jde conceptbrief te laten ven 1 gaan tot de invordering van voor het uitbreiden/verbou- J iw op het perceel Eemweg 2' J in de planschade-overeen- artikel 19 lid 1 WRO opstar- rijstelling ter inzage leggen O) in samenhang met de in- nform delegatiebesluit. Het laatste sprankje hoop op handhaving in de hoofdklasse lijkt te zijn versplinterd door AFC. De Amsterdammers trakteerden Soest op de groot ste nederlaag sinds het seizoen 1987-'88. Toen won Holland met 7-0, zondag werd het 8-0. 'Eerlijkheidshalve moet ik toe geven dat het nu wel heel moei lijk zal worden, maar we blijven het proberen.' De woorden van Henk van Asch spreken boekdelen. De rasoptimist ontkomt, elf wedstrijden voor het slot van de competitie, niet langer aan de realiteit, ook al kan Soest in theorie bij wijzen van spreken nog periodekampioen worden. De praktijk is evenwel anders met vijf pünten uit vijftien duels en acht, respectievelijk twaalf punten ach terstand op AFC'34 en SW/ SMC. De praktijk was ook dat Soest zon dag al na een halve minuut op ach terstand kwam. Van Asch, die nog gewaarschuwd had dat AFC altijd fel van start gaat, was er pissig om. Het doelpunt was het gevolg van niet scherp beginnen, dat mag niet. Nog geen minuut later had Dennis van der Horst het leed kunnen ver zachten, maar hij schoot rakelings naast. Het was het laatste wapen feit van Soest dat vanaf minuut 11 geklopt was. Olaf van de Grift zou een doorgebroken Amsterdammer hebben gevloerd en kreeg rood, waarna invaller Wessel Sennef kansloos was bij de strafschop: 2- 0. Van Asch: 'Olaf zegt dat hij 'em niet heeft geraakt, ik kon het zelf niet goed zien, maar rood vond ik wel erg zwaar hoor.' Scheidsrechter De voetbaltrainer vond het maar raar dat voor het duel in de hoofd stad een Amsterdamse scheids rechter was aangesteld, die boven dien familieleden bij AFC heeft voetballen. 'Toen ik daar in de kleedkamer een opmerking over maakte, zag je de scheids knalrood worden. Ik ben toen maar naar buiten gelopen.' Omdat Soest in de positie is, dat het moet winnen, nam Van Asch direct maatregelen. Ondanks dat hij nog maar tien spelers in het veld had staan, haalde hij libero Stefan van Wijk naar de kant, liet hij achterin 1 op 1 spelen en hoop te hij op een goal. Daar vielen er nog zes van. 'Achteraf kun je mis schien zeggen dat we de schade hadden moeten beperken. Ik besef heel goed dat 8-0 een andere im pact heeft dan 2-0, maar wat schieten we ermee op? Ik ga altijd voor het maken van doelpunten en we moeten wedstrijden winnen.' In de rust (4-0) stelde Van Asch zijn aspiraties iets bij. 'Vergeet de eer ste helft en probeer ze op de nul te houden', hield hij zijn tiental voor. Er was geen redden meet aan. AFC was genadeloos, combineer de dat het een lieve lust was, maakte Soest het voetbal onmoge lijk en Uli Landvreugd beleefde de middag van zijn leven. Sennef was dan ook allesbehalve te benijden tijdens zijn invalbeurt. Halverwege de tweede helft werd het 5-0 en even later - na volgens Van Asch weerom een dubieuze strafschop - 6-0. Alsof het alle maal nog niet genoeg was, viel in valler Duncan Stanton uit met een blessure. Omdat alle wissels al waren gebruikt, moest Soest met negen man verder, waarna num mer zeven en acht vielen en de his torische nederlaag een feit was. Tekenend was dat Soest pas in de laatste minuut een levensgrote kans kreeg om de marge te verklei nen. Peter Schrumpf en Guido Kuenen stapten gezamenlijk op het doel af, maar de eerste speel de de bal te scherp op de tweede, zodat Soest zijn eerste hoekschop van de wedstrijd kreeg. Omwille van de tijd blies de scheidsrechter toen voor het einde. Beleving 'Ik kan er nog wel in geloven, maar dat krijg ik er bij de spelers niet in. Eerlijk gezegd zie ik het nu niet een, twee, drie meer zitten hoe we het kunnen veranderen. In de der de klasse kon ik met een eenvou dige tactische ingreep de tegen stander in de problemen brengen. Met WZ'49 moesten we de laat ste zes wedstrijden winnen om pe riodekampioen te worden en dat lukte. Maar in de hoofdklasse lukt dat niet, daar zijn de collega's ge pokt en gemazeld, wat dat betreft leer ik ook elke week nog. Maar: bij ons wordt er in elk geval nog wel met een volle selectie en met beleving getraind', aldus Van Asch. 'Maar dinsdag (gisteravond - red.) gaan we maar even niet trai nen, maar bowlen, een saunaatje pakken of een kaartje leggen. Donderdag en vrijdag gaan we er dan weer tegenaan. Soest ontvangt zondag Tonegido dat de koppositie deelt met Hol- landia. Beide teams hebben 30 punten uit 16 duels (18 verliespun- ten!) Tonegido won dit seizoen achtmaal, Soest een keer. Van To negido. Goud, zilver en brons was er niet te halen, maar met drie podium plaatsen keerde SV Eemland met een goed gevoel terug van de baankampioenschappen in Utrecht. Marloes Faddegon ein digde op de 500 en 700 meter als tweede in 51.57 en 1.15.42. Een derde plaats was er voor Sanne Delfgou op de 1500 meter Met vijf rijders was SV Eemland goed vertegenwoordigd in de ver schillende categorieën voor all- rounders. Op zowel de 500 als de 1000 meter werd Sanne Delfgou vierde, Maarten Faddegon 13e, Anke Fekkes 14c en Rosella Berg huis 15e. Tijdens andere wedstrijden reed Anke Fekkes records op de 300 (32.86) en 500 meter (53.09). Sonny Berghuis deed dat op de 500 meter in 59.8. Gunstiger kunnen de voorteke nen niet zijn voor de heren van MHC Soest die zondag 3 maart de competitie hervatten na een pauze van bijna drie maanden. In de resterende acht wedstrijden verdedigen de kop lopers een voorsprong van vijf punten op Amersfoort en nog meer op Kromhouters. Het toeval wil dat de twee naaste concurrenten elkaar over vier da gen treffen. Een gelijkspel of een zege van Kromhouters zou ideaal zijn voor de Soester hockeyers, omdat ze zich dan nog twee neder lagen kunnen permitteren. Tot dusyer verspeelden ze in 14 duels geen punt. Soest krijgt het bij en na de hervat ting van de wedstrijdreeks aanzien lijk gemakkelijker. Het ontmoet 'eerst teams, waarvan het in de eer ste ronde met ruim verschil won. Pas in de laatste drie speelronden begint het serieuzere werk. Dan zijn achtereenvolgens Kromhou ters, Arnhem en Amersfoort de tegenstanders, waarbij de withem- den telkens het thuisvoordeel heb ben. De selectie is de wintermaanden ongeschonden doorgekomen. Ze splitste zich in tweeën om met een competitieve en een recreatieve ploeg aan de zaalcompetitie deel te nemen. Beide ploegen werden kampioen, zodat Soest volgende winter in de hoofdklasse vertegen woordigd zal zijn. Da's aardig, al mag de 'overdekte' hoofdklasse in geen geval op hetzelfde niveau worden gerangschikt als die in de reguliere competitie. Hoger niveau Buiten op het veld acteert MHC Soest in de derde klasse, waarin de ploeg vorig en dit seizoen menig maal met forse cijfers uithaalde. De ploeg is toe aan een hoger ni veau en nadat ze vorig jaar in de promotiewedstrijden strandde, staat ze momenteel met één been in de tweede klasse. Dat het daar in geen gek figuur hoeft te slaan, bleek onlangs tijdens twee oefen wedstrijden. Van IJsseloevers, lijst aanvoerder in een andere poule uit de derde klasse, werd met 3-2 ge wonnen en Hilversum (laatste in de tweede klasse) werd met 5-0 geklopt. 'De sfeer is lekker, conditioneel zitten we op schema en er zijn geen blessures, dus we gaan vol goede moed de competitie weer in', zegt trainer/coach Matias Slagt die afgelopen weekeinde met rijn spelers een weekeindje in België verbleef. 'Voor teambuilding en een oefenwedstrijd tegen Meche- len.' Of Slagt zijn spelers straks ook volgt voor een eventuele trip naar de tweede klasse, is nog niet be kend. 'Ik ben er nog niet uit. Ik mis het hockey zelf, aan de andere kant is dit ook leuk.' Binnen de club is nog geen termijn afgespro ken, waarbinnen er duidelijkheid moet zijn omtrent de technische begeleiding voor het volgende sei zoen. Eerst gaat de ploeg zondag naar Westerduiven, waarvan thuis met 5-3 werd gewonnen. De Soes- ters speelden toen onder hun kun nen, kwamen met de schrik vrij en zijn dus gewaarschuwd. Zorgen maakt Balthus Burg man zich niet in de vijfde klas se, waar dit seizoen één ploeg uit degradeert. Feit is wel dat de voormalige subtopper een vrije val heeft gemaakt op de ranglijst en zondagmiddag met 0-1 verloor van SCH'44 dat als hekkensluiter naar Soest was gekomen. De nederlaag was verre van te recht, vond de Baarnse oefen- meester van de groenwitten. 'Ik denk dat ze twee keer bij ons doel zijn gekomen', telde Burgman de spaarzame pogingen van de Har- melense ploeg. Doelman Fred Kentie had een keer de bal gehad, toen ae gasten een in de ogen van Burgman onterechte vrije trap kre gen, net buiten het strafschopge bied. Uit een soortgelijke situatie had SEC een week eerder in de slotfase de voorsprong uit zijn vin gers zien glippen, nu verdween de bal andermaal als een streep in de bovenhoek. In de zeventig minuten daarvoor had de thuisploeg de wedstrijd al lang kunnen beslissen. Naast een handvol halve kansen drong SEC vooral in de tweede helft aan. Jef- frey van de Hoed kwam tot drie maal toe in kansrijke positie en Michael van de Laan verscheen alleen voor de keeper, maar ge scoord werd er niet. Het zou SEC uiteindelijk de kop kosten. 'Aan de inzet ligt het zeker niet, maar we zijn net niet slim genoeg. Vaak zie je dat net de verkeerde keuze wordt gemaakt, maar daar om speel je ook op dit niveau', zei Burgman die Timo Timmer de uit blinker vond. SEC heeft nog steeds vijf ploegen onder zich, maar de verschillen worden kleiner. Het verschil met SCH'44 had op tien punten ge bracht kunnen worden, maar in plaats daarvan kwamen de gasten terug tot vier punten. Burgman: 'Bij winst was de vierde plaats haalbaar geweest, maar nu richten we ons meer op de ploegen onder ons. Jammer, want ik had gehoopt dat we tot het eind om de prijzen hadden kunnen meedoen. Dit resultaat komt het zelfvertrou wen ook niet ten goede. Maar we kregen in ieder geval wel kansen.' Foto Bell Aan de inzet lag het niet bij St C, maar de groenwitten verzuimden zondag de kansen te benutten. x- i - Voor eigen publiek hebben de heren van Red Stars zich zater dagavond niet van hun beste kant laten zien. Wie spektakel had verwacht, kwam bedrogen uit, want de Soesters stelden zwaar teleur tegen het laagge klasseerde Rotterdam-Zuid: 77-87. Niemand bij Red Stars had de gave om het spel structuur te ge ven of iets wat daar op lijkt. De Rotterdammers, vrijwel allemaal pleintjesbasketballers pur sang, speelden onbevangen en kwamen op individuele klasse regelmatig tot scoren. Daarmee werden de breakmogelijkheden van Red Stars tot een minimum beperkt en kwam eens te meer aan het licht, dat de Soesters in moeilijkheden komen op de momenten dat ze een aanval moeten gaan draaien. Er is een einde gekomen aan de zegereeks van DVS. Na 10 over winningen was maandagavond in sporthal Beukendal NVC de ploeg die met de punten naar huis ging: 4-6. Het was Marcel van Essen die de Soesters aan de leiding bracht met een diagonaal schot in de boven hoek. Halverwege de eerste helft was de stand omgedraaid in een 1- 2-voorsprong voor NVC. De Naardense ploeg stoorde vroegtij dig en bracht DVS daarmee in moeilijkheden. In een overtalsitua- tie wist DVS echter weer langszij te komen door een doelpunt van Marco Martens. In de tweede helft leek DVS de winst naar zich te halen. Via een vrije trap van Michel Vlaswinkel nam DVS een voorsprong. Halver wege de tweede helft was het door Van Essen zelfs 4-2, en leek DVS op rozen te zitten. Echter nog geen twintig tellen later was NVC weer terug in de wedstrijd: 4-3. De laatste 5 minuten begonnen de gasten meer en meer aan te drin gen. Doordat NVC net iets feller was dan DVS scoorde het nog driemaal. In een tumultueuze slotfase heeft Eemvogels de winst gegrepen in de uitwedstrijd tegen SKF 7. De Soesters wonnen met 11-13 na een ruststand van 3-7. Eemvogels maakte daarmee een slechte start van de tweede helft goed. Daarin was SKF teruggeko men tot 7-7. De gastheren en - vrouwen namen na het eerste fluit signaal tweemaal de leiding, daar na nam Eemvogels het initiatief via doelpunten van Ward Steffens (driemaal), Wim Oldewarris, Sjoerd Lub, Anissa Cornelisse en Daniëlle Ras. Vanaf 7-7 nam Eemvogels drie keer de leiding, maar kwam SKF telkens langszij. Dat lukte niet meer, toen het 10-11 werd door Almar Lijfering die na de rust was ingevallen voor Lub. Lijfering bracht het verschil in de slotfase vervolgens op twee doelpunten, waarna Aukje Merema het duel besliste. Balverlies was schering en inslag. Het feit dat ze in de eerste helft niet meer dan 26 punten maakten, zei wat dat betreft genoeg. Rotter dam-Zuid ging het allemaal ge makkelijker af en leidde halverwe ge met 20 punten verschil. Vreemd genoeg wilde niemand geloven dat de wedstrijd toen al op slot zat. Batts hoefde in de rust geen tijd te verspillen aan compli menten en probeerde zijn spelers op scherp te zetten. Het woord was daarna aan de ploeg die bin nen drie minuten terugkwam tot 34-49. Meteen daarna ging Man- fred Dikkers in de fout. De center bemoeide zich tot tweemaal toe met de leiding en kon gaan douchen. Via een reeks vrije wor pen bepaalde Rotterdams top schutter Van de Houwen (34 pun ten) de tussenstand op 36-57 en moest Red Stars weer van vooraf aan beginnen. De marge bleef in tact tot de vierde periode, waarin Red Stars op 57-73 kwam en Rot terdam-Zuid uit voorzorg Van den Houwen (4 fouten) naar de kant haalde. De Soesters waren ontke tend, Rotterdam-Zuid was even de kluts kwijt en met nog ruim een minuut te gaan werd het zomaar 73-79. Als de 'steal' van Eelco Dijksma vervolgens niet op discu tabele wijze was afgefloten, had er wellicht nog meer ingezeten. Nu kon Rotterdam-Zuid in een time- out vluchten, Van den Houwen weer inbrengen en de twee vrije worpen benutten. Onder druk van de tijd moest Red Stars gaan for ceren, zodat de gasten voortdu rend mochten plaatsnemen aan de vrije worplijn. Dames Met slechts zes speelsters ver scheen Red Stars in Nieuwegein, waar New Stars de Soesters het beentje lichtte: 79-60. De thuis club kon vaker wisselen en be schikte over meer lengte en leidde halverwege met tien punten. In het vierde kwart kwam Red Stars in de foutenlast en stonden er nog maar vier basketbalsters met een rood shirt in Het veld. Daarmee was de laatste kans op een inhaalrace ver keken. Vier wedstrijden voor het eind van de competitie is Smeeing/ BDC al zeker van handhaving in de eerste divisie, waarin vol gend seizoen nog maar veer tien in plaats van 24 teams mo gen uitkomen. De Soesters hebben nu negen punten voor sprong op de rode streep en zijn zelfs in het meest ongunsti ge scenario niet meer te achter halen. De overwinning op het sterke Swift (27-23) verbaasde de com plete technische staf van Smeeing/ BDC. Hoekspeler Koen Smeeing (geschorst) en opbouwer Charles van Kordelaar (rest van het seizoen uitgeschakeld döor een knieblessu re) waren er niet bij. Tot overmaat van ramp had de selectie vorige week door blessures en ziekte in een uitgedunde versie getraind. Tegelijkertijd was de club wel enigszins gerustgesteld door het NHV dat het scheidsrechterskop- pel Holierhoek/Velzink van het duel in Beukendal had gehaald. Het duo floot elf dagen geleden Kolping-Smeeing/BDC en die wedstrijd krijgt nog een staartje voor Koen Smeeing die op het for mulier werd beticht van onsportief Paul van den Deijssel en co. stel den Willem-Jan Ruder en Patrick Versteegh per toerbeurt op in de rechter hoek, terwijl Robert Wij nen Van Kordelaar moest doen vergeten. Wijnen deed dat voor treffelijk door onder meer vier doelpunten te maken, maar de grote man bij de Soesters was Bas de Pijper die negenmaal succesvol was, net als de boomlange opbou wer Bram Zewald van Swift die moeilijk was.af te stoppen door Smeeing/BDC. De Pijper verkleinde de vlot opge lopen 1-5-achterstand tot 4-5, maar in de eerste helft bleef Smeeing/BDC matig presteren. Tot Van den Deijssel zijn spelers bij een 9-11-achterstand in een time-out tot de orde riep. De rust stand was 13-12 in het voordeel van de thuisclub die daarna het initiatief naar zich toe trok. Met name De Pijper en Wijnen vonden gaten in de 6-0-verdediging van de Arnhemmers die de derde plaats innemen. Daardoor leidde Arjan Roest wordt in de mangel genomen door twee tegenstanders. De straf worpspecialist scoorde vier maal in het duel met Swift, waaron der eenmaal vanaf zeven meter. Foto Bell Smeeing/BDC tien minuten voor tijd met 24-19. Swift haalde nog eens alles uit de kast, maar kon niet voorkomen dat De Pijper nog drie keer scoorde. Bij Smeeing/BDC scoorden Dave de Jongh en Arjan Roest vier keer. Roest mocht weer slechts een strafworp nemen. Voor de 48c ach tereenvolgende keer benutte hij de zeven meterworp, wat zijn percen tage van dit seizoen brengt op 96,9 procent (63 van de 65 raak). Van de vijf degradanten in de eer ste divisie A zijn er nu vier zeker: Actief, Olympia, Volendam en Hurry Up. Het andere lot komt waarschijnlijk terecht bij E en O 2 of anders bij CSV dat echter zes wedstrijdpunten meer heeft. Smeeing/BDC deelt de vijfde plaats met Aalsmeer, met twee punten achterstand op Quintus 2 en drie op Swift. De koplopers Kolping en UDSV hebben zes punten meer. Soester Bowling Vereniging Maandag: SNS 1 - Fysio Fitness 0-5, Big Splitters - Flinstones 2-3, Briljant - jes - Strajk 1-4, Niemand - Outsiders 1-4, Teamwork - Pinshakers 4-1. Dinsdag: Just Us - BB-tjes 3-2, Diesel - Toverbal 2-3, de Kronen - Heppie Hoekers 4-1, de Noten - Stalenhoef 0- 5, Niemand - Infiramatica 0-5. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x€ 44,00 per keer 5,50 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 57,00 per keer 6,90 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x€ 80,00 per keer 9,20 Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Met een 9-1-zege op Over 't Net heeft Shot de koppositie ingenomen in de hoofdklasse. De tafeltennissers worden op de hielen gezeten door het ster ke VTV dat pas op 30 maart en 6 april als tegenstander zal fun geren. Dat zal waarschijnlijk de ontkno ping zijn van de voorjaarscompe titie, want na deze twee ontmoe tingen staat er nog één duel op het programma. Eigenlijk hadden VTV en Shot anderhalve week ge leden in Nieuwegein tegenover el kaar moeten staan, maar het duel werd verschoven naar zaterdag 6 april. De week ervoor ontvangt Shot de concurrent thuis. Afgelopen zaterdag had Shot in de eigen zaal aan de Di Lassostraat meer te duchten van Over 't Net dan de uitslag doet vermoeden. Met Jorrit Kroon, een oud-speler van Shot, hadden Marcel Jansen, Hans van Gooi en Erik Merkus geen moeite. Maar Noliet en Ver heuvel boden behoorlijke tegen stand. Noliet was Merkus zelfs te slim af en bezorgde de gasten zo doende het enige wedstrijdpunt. Van Gooi had drie games nodig tegen Verheuvel en Noliet. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 mmiu.minuiun t iiu.nnn ub Het tweede damesteam van Smeeing/BDC is zondagmiddag in een nieuw wedstrijdtenue gestoken door de GIBO groep. Het gebaar van het bedrijf inspireerde de handbalsters tot een 20-15-zege, waarmee ze op koers liggen voor het kampioenschap.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19