larden ■<rw 20 TOT 50% KORTING 27 FEBR. Bericht van Hester Koning (1) aruóKoch NOG A/I AAR 2 WEKEN GROTE LEEGVERKOOP de&veke^l 4." Sa Frans Fiselier: 'Liederkreis' bij Muziekkring Eemland Inleiding in de 'Kabbala bij Spirituele Kring 'Muziekcarrousel' wordt 'Muziekoversteek' PAGINA Pt> OM en terrasverwarmer Gezendheidskussen ampenset süg Jerrycan Af» slig zakmes roi r WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 23 Wortels Pindakaas' Cursus Bewegen en Ontspannen Zondag 3 maart, Royal Pare TAPUTTEGELS PIET VAN HEUGTEN 'Boodschap van Jezus' Zondag 10 maart in De Deel Boeddhistische meditatie Inloopavond Riagg over schizofrenie Opnieuw cursus milieuvriendelijk tuinieren Soest I I VLEE Expo in de Bereklauw feELDÏViNKEL Stichting Sarana Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Vrouwendag over integratie Disco X-Change voor tieners op vrijdag 8 maart Oogzorg in de Derde Wereld Waarnemingen Gespreksgroep 'lotgenoten' Johannes Passion bij Concertkoor Baarn 'La Stanza del Figlio' (daarna vertrekken wij naar Baarn) AA RON SASSOONJUWELIERS CREATIEF kol oon 035 - 6019689 :erdag 10.00 - 16.00 uur mti LRKSIOE I 'eiliglieidsscliakelaai Jen: 750 Walt 1500 Walt aaibaar P bij omvallen jle verstelbaar Mei massage-effect. Materiaal: Ó99 P°>esfer en schuimstof Afm.: 97 x 49 x 3 cm. ampenset met In stevige m gg Inhoud: 10 liter Kleur: zwart/rood 'me? r- 'onkabel 15 meter 7 t ketting en o.a.: een senopener, schroeven- pincet cg Wo rische tandenborstel oplaadhouder met opbergruimte voor 2 izetborstels l opzelborstel dubbele •rstelkop onafhankelijkbewegende Active P reinigt tussen de tanden zachte af- r. PHILIPS jpiaa^33^ Sfoort, Rietzangerstraat I ten, Hamersveldseweg 22 r Van Weedestraat I4l Van Reenenweo 151-153 Adv./09 GT 'Dcie orlikelen verkopen wij lijdtHjk. Moditen zij ondanks zorgvuldige planning 'e wel zijn uüverkodil, don vrogen wij hiervoor begrip. Ite verpakking van de afgebeelde ortike- h» bonnen afwijken. Zei- en drukfouten zgn voorbebouden Scène uit 'Wortels Pindakaas kinderliedjes uit verre landen. Foto: Ron Bergman Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 6 maart Kinderliedjes kennen we allemaal. zijn ze de eerste kennisma king met de taal waarin we op groeien. Liedjes om in slaap te val- cn, liedjes als troost, liedjes om iets te vieren. Voor kinderen hoort zingen er gewoon bij. Wortels Pindakaas' is een mu zikaal theaterprogramma met kinderliedjes uit verschillende lan- den: de Nederlandse Antillen, 3razilië, Frans Guinee, Suriname ;n Senegal. Het zijn de geboorte- anden van de muzikanten. Hun ïigen muzikale wortels zijn de in spiratiebron van deze voorstelling. Jedjes met titels als 'Miyabele', Maria', 'Chabelita', 'Lolo mi boto' :n 'Samba Lelé' wisselen zij af met rekende Nederlandse kindermelo- lieën. Deze muzikale reis mondt jit in een feestje en wie wil, danst :n zingt mee. Juist het meegaan met het ritme is voor peuters en kleuters vaak vanzelfsprekend, net als een boterham met pindakaas! 'Wortels «Sc Pindakaas' is voor kin deren van 3 tot en met 6 jaar. Speelduur ca. 40 minuten! Aanvang: 14:00 uur. Entree: 3,50; 4,50 (volwassenen). Re serveren en informatie: C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest; theaterkassa: ©6095829' (maan dag t/m vrijdag 10:00-18:00 uur). Op verzoek van docent en cursis ten biedt C-drie een verlenging van de lopende cursus Bewegen en Ontspannen aan. Ook nieuwe cur sisten zijn van harte welkom. In deze cursus leert men spanning en ontspanning herkennen door mid del van o.a. yogaoefeningen en bewust te ademen tijdens oefenin gen. Iedereen kan meedoen, jong en oud, lenig of strammer, ieder kan oefenen binnen zijn/haar mo gelijkheden. Meer informatie bij de cursus- administratie van C-drie, SS 6095839, dagelijks 13:00-17:00 uur en bij de receptie, dagelijks 10:00-18:00 uur. Inschrijving via inschrijfformulier. De lessen worden gegeven in het danslokaal van C-drie op donder dagochtend van 9:30 tot 10:45 uur. Docente: Iris Leliveld. Data: 25 april, 2, 16, 23 en 30 mei. Prijs: 25,00. De bekende bas/bariton Frans Fiseiier zal op zondagmiddag 3 maart om 15:00 uur zijn op wachting maken in de Muziek kring Eemland met onder an dere Schumanns 'Liederkreis' op. 39. De uitvoering vindt plaats in de concertzaal (Bea- trix-auditorium) van het Holi- day Inn Royal Pare Hotel in Soestduinen. Frans Fiselier, zelf woonachtig in de regio Eemland, studeerde in 1984 af bij Cora Canne Meijer en zette zijn studie voort bij de Ame rikaanse bariton William Murray. Hij trad op in vele operaproducties in binnen- en buitenland. Op ora torium- en vocaal synfonisch ge bied heeft hij een groot repertoire opgebouwd met o.a. aria's en Christuspartijen uit de passionen van bacil. Onlangs trad hij op tij dens de 'Messiah' in de Grote Kerk te Naarden. Fiselier zal op piano begeleid wor den door Han-Louis Meyer. Op het programma staan naast Schu- mann's Liederkreis, werken van o.a. Louis Saguer, Ton de Leeuw en Maurice Ra vel. Doelstelling van de Stichting Mu ziekkring Eemland is om, voor haar inmiddels 190 vrienden, klas sieke muziek van niveau te bren gen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Kaarten kunnen vanaf heden be steld worden bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, ©6012132. De kaarten voor be langstellenden kosten 9,00 incl. een glaasje wijn na afloop. Vrien den van de Stichting kunnen rri'et voorrang reserveren bij de beken de reserveringsadressen. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijcfabriek van OE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.03l8-57l225.www.vanheugten.com Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds r.a. l.sc p.t. 50x50 cm Wie meer wil weten over de 'een voudige Boodschap van Jezus' is welkom tijdens de evangelies amenkomsten die gehouden wor den in C-drie, Willaertstraat 49. Deze samenkomsten worden voor lopig elke woensdagavond gehou den van 20:00 tot 21:00 uur (in gang bij de bibliotheek). De toe gang is vrij. Centraal staan belang rijke vragen met betrekking tot de zin en het doel van ons leven. Evangelist P. Blokker en medewer kers zullen deze vragen behande len in het licht van Gods Woord. Contactadres: Aviatik 10, 3769 JL Soesterberg. Op zondagmiddag 10 maart zal Magda van der Ende bij de Spirituele Kring Soest een le zing geven over de 'Kabbala'. De bijeenkomst vindt plaats in De Deel, Kerkstraat 11B. Na een korte gang door de ge schiedenis van de Kabbala wordt er dieper ingegaan op de relatie tussen de bijbel en de Kabbala. Termen die gebruikt worden om verschillende bewustzijnsniveaus, 'werelden', te onderscheiden zijn ontleend aan Genesis. Bij het over dragen van kennis over de mens, de wereld en de relatie met God is het traditionele model van de le vensboom essentieel. De opbouw en de werking van de levensboom zullen toegelicht worden met be hulp van verhalen en voorbeelden uit het dagelijks leven. Magde van der Ende (1947) woont en werkt vanuit 'De Expe ditie' in Amersfoort. Ze studeerde theologie in Utrecht en Roemenië. Z'ev ben Shimon Halevi is haar leraar Kabbala. Ze vertaalde een van zijn boeken, 'Kabbala en Exo dus' in het Nederlands. Ze geeft cursussen, leidt retraites en bege leidt personen in hun geestelijke ontwikkeling. Belangstellenden zijn op zondag 10 maart vanaf 15:00 uur van har te welkom in De Deel (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding. Daarna is er ge legenheid tot het stellen van vra gen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten be draagt 7,00 (incl. consumpties). Nadere informatie: Marijke en Bert Smit, ©6019815. De redactie ontving in de afge lopen week het eerste levenste ken van Hester Koning, de 27- jarige Soesterse die sinds begin februari als 'burgerwaarnemer' voor drie maanden in Israël en de Palestijnse gebieden ver blijft. Als het even kan houdt ze de lezers via e-mail op de hoog te van haar wedervaren. Hester schrijft: 'Afgelopen 9 februari ben ik sa men met zeven andere Nederland se vrijwilligers naar de Palestijnse gebieden en Israël vertrokken. Na een week van introductie en trai ning waarin we onder andere Heb- ron, Bet Jalla en twee Palestijnse vluchtelingenkampen bezocht heb: ben, zijn we inmiddels begonnen met onze taken als waarnemers. Er wonen twee deelnemers van United Civilians for Peace in Gaza stad, twee in Bethlehem en vier in Jeruzalem. We zijn verbonden aan Palestijnse NGO's (maatschappe lijke organisaties) en Israëlische mensenrechten- en vredesorgani saties. Vandaag (20 februari) zijn de Palestijnse steden Ramallah, Nablus en Gaza zwaar aangevallen door het Israëlische leger. Gister avond zijn 6 Israëlische soldaten gedood door een paar Palestijnen. De soldaten bevonden zich bij de checkpoint En Arik op de Weste lijke Jordaanoever. Op dit moment zijn vandaag al 18 Palestijnen ge dood. Het is een moeilijke situatie. Vanochtend ben ik met twee ande re deelnemers van United Civilians for Peace richting Ramallah ge gaan. Bij een checkpoint van het Israëlische leger, vlakbij het Pales tijnse vluchtelingenkamp Kalan- diya, werden we tegengehouden. Een Israëlische soldaat vertelde dat dit was vanwege een sluip schutter in het vluchtelingenkamp. Van een aantal Palestijnse NGO's met wie UCP samenwerkt hoor den we dat meer Palestijnse steden afgesloten waren door het Israëli sche leger. Gisteren ben ik in de ochtend naar een gebouw gegaan in Oost-Jeru- zalem. Dit gebouw is nooit afge bouwd - het behoort tot de Pales- LLJST7 CHRISTENUNIE/ SGP Chris van Vuuren Lijsttrekker 56 jaar woont in Soest We moeten zorgvuldig omgaan met de aarde. Onze cultuur- en natuurgebieden zijn meer dan Soester belang en zijn het waard om te behoeden en te behouden. Ook het "bedachtzaam omgaan met energie en afval hoort daarbij. In Soest kunnen belangstellenden vanaf 6 maart elke woensdagavond meditatie beoefenen bij de Vajra Vidya Studiegroep Nederland in de cursus 'Boeddhistische Medita tie, weg naar innerlijke vrede'. De kosten zijn 75 euro per 10 keer en de avond duurt van acht tot tien uur. Elke avond begint met een korte uitleg over verschillende aspecten van meditatie en een instructie door Antoon Kamp. Hij kent het Boeddhisme door zijn studie gods dienstwetenschappen in Gronin gen (specialisatie Boeddhisme) en door het bezoeken van Boed dhistische gemeenschappen en kloosters in India en Nepal. Hij heeft ruim twintig jaar de yoga- en meditatietraditie van zowel India als Tibet bestudeerd en beoefend en contacten onderhouden met verschillende leraren. De belang rijkste connectie is met Thrangu Rinpoche, tevens spiritueel leider van Vajra Vidya Nederland. Thrangu Rinpoche is een bekende Tibetaanse leraar uit de Kagyu tra ditie. Hij heeft centra over de hele wereld en geeft al 20 jaar les aan westerse studenten. De Vajra Vidya Studiegroep ver zorgt cursussen in meditatie en in de achtergronden van het (Tibet- aans) Boeddhisme. Meer informa tie over Vajra Vidya Nederland en Thrangu Rinpoche: www.rinpoche.com. Opgave en informatie over de meditatieavon den: Antoon Kamp, ©6026262. tijnse Al Quds universiteit. In 1998 zijn hier een aantal Palestijnse fa milies ingetrokken. In 1997 woon den deze mensen in tenten. Dit hebben ze 8 maanden gedaan. Van een aantal van de families waren de huizen vernield door het ge meentebestuur van Jeruzalem. Het gemeentebestuur van Jeruza lem beslist over het geven van toe stemming aan de burgers om een huis te bouwen. De Palestijnse en Israëlische burgers moeten een aanvraag doen voor een vergun ning. Nu worden de bouwvergun ningen voor de Palestijnse bevol king erg beperkt. In een rapport 'van de Israëli Comittee Against House Demolition wordt aangege ven dat het beleid van het gemeen tebestuur van Jeruzalem is om een demografische verhouding te hou den van 72% - 28%, waarbij de meerderheid van de bevolking in de stad Joods is. Tevens zijn de bedragen die betaald moeten wor den om een bouwvergunning te kunnen krijgen erg hoog. Zelfs als een inwoner van Oost-Jeruzalem een vergunning zou willen hebben, zou hij het niet kunnen betalen. 70% van de Palestijnse bevolking in Jeruzalem leeft onder de armoe degrens. Het gebouw dat ik bezocht wordt bewoond door 24 families. Het zijn Palestijnse families uit Jeruza lem met een moeilijke situatie in sociaal en economisch opzicht. Een van de vrouwen, Maneel, ver telde me dat haar man niet kon werken vanwege problemen met zijn rug. Ze hebben 7 kinderen, 2 jongens en 5 meisjes in de leeftijd van tien maanden tot 14 jaar. Een gedeelte van haar woning was bui ten het gebouw. Een deel had plas tic als dak. Er was een keukentje, een slaapkamer (tegelijkertijd bergkamer) voor haar en haar echtgenoot. En dan sliepen de kin deren 's nachts in de huiskamer. Als Palestijnen een jaar of langer weggaan uit Jeruzalem kunnen ze hun identiteitskaart van Jeruzalem verliezen. Dat zou betekenen dat ze niet meer terug mogen komen. In de middag zijn we met vijf deel nemers van UCP naar een demon- RIAGG Amersfoort Omstreken en Ypsilon organiseren op maan dag 11 maart een inloopavond voor familie en directbetrokkenen van mensen met schizofrenie of een psychose. Het onderwerp is: 'Arbeid en dagbesteding voor mensen met schizofrenie'. Wanneer je als familielid betrok ken bent bij iemand met schizofre nie, kan dat diverse vragen oproe pen. Tijdens de inloopavond wordt ingegaan op vragen over arbeid en dagbesteding voor mensen met schizofrenie. De zin en de waarde van arbeid komt aan ^e orde. Mo gelijkheden voor arbeid en dagbe steding passeren de revue. Tijdens de inloopavond zullen medewer kers van de Stichting Banenplan en het Platform Arbeid en Dagbeste ding een inleiding houden. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De inloopavond begint om 19:30 uur en duurt tot 21:30 uur in de vergaderzaal van restaurant/zalen centrum 'De Amershof', Sn- ouckaertlaan 11 te Amersfoort (zijstraat Stationsstraat). Men hoeft zich voor deze avond niet aan te melden. Informatie: me vrouw M. Groefsema, afdeling Preventie en Voorlichting, RIAGG Amersfoort Omstreken, ©033- 4603500. Evenals vorig jaar houdt milieu centrum De Kwekerij van de ge meente Soest een cursus milieu vriendelijk tuinieren. Dat gebeurt op de dinsdagen 2, 9 en 16 april, van 19:30 tot 21:30 uur in het complex aan de Molenstraat. De lessen van docent Joop Kiers zijn toegespitst op mensen die thuis beschikken over een siertuin. Aan de orde komen onder meer bodem en bemesting, voorkomen van ziekten en plagen, sterke plan ten, natuurlijke afscheidingen en het belangrijkste snoeiwerk in de tuin. Uiteraard is uitgangspunt dat geen chemische bestrijdingsmidde len in de praktijk worden gebruikt. Kiers is werkzaam bij DLV, de landbouwvoorlichting, en heeft ruim twintig jaar ervaring met mi lieuvriendelijk tuinieren. Opgeven voor de cursus kan bij Johan Simon van De Kwekerij, 6093202 of per e-mail: milieucentrum@soest.nl De Israëlische politie treedt op tijdens de demonstratie in Issawiye, waarvan Hester getuige was. stratie gegaan bij de Hebrew Uni- versity (dit is een Israëlische uni versiteit in Jeruzalem). Op een deel van het terrein is een blokka de gemaakt op de weg die naar het Palestijnse dorpje Issawiye loopt. Er verzamelden zich een groep van zo'n 200 mensen. Jongeren en ouderen. Israëli's gingen samen met Palestijnen uit het dorp aan de slag om de blokkade te verwijde ren. Helaas werd dit verstoord door de Israëlische politie, speciale politie eenheden (vergelijkbaar met Nederlandse M.E.) en het le ger. De politie verzocht de mensen eerst om hun actie te stoppen. Toen de demonstranten dit weiger den werd er fysiek opgetreden door de politie en werd er geslagen op de mensen. De demonstranten riepen leuzen in het hebreeuws als: 'Geen geweld', 'Politiestaat' en 'Elke soldaat heeft het recht en de plicht om een illegaal bevel fe wei geren'. Later werd er nog harder opgetreden. Er werd geslagen met stokken door de politie, met traan gas gegooid en de Palestijnen en de Israëli's werden voor een groot gedeelte door de politie uit elkaar gedreven. Even later zijn de demonstranten op het terrein van de universiteit een weg nog gaan blokkeren door op de weg te gaan zitten. Hierdoor werden verschillende auto's ge stopt. De politie en speciale poli tie eenheden werden weer agres siever. Ze trokken demonstranten van de weg, een aantal werd er gearresteerd en verschillende wer den geslagen. Elke dag geeft iets anders. Er zijn lichtpuntjes als de demonstratie bij Issawiye, waarbij een aantal Pales tijnen en Israëli's samenwerken om een blokkade weg te krijgen. De een hakte stenen en de ander gooi de het puin aan de zijkant van de weg. Maar als je dan de speciale eenheden van de Israëlische poli tie ziet slaan op Israëli's en Pales tijnen die een andere mening heb ben dan hun bevelhebbers... Hester Koning I Sc&oatt Herfucvutteed. m eiae*t toKK&Uj. Exclusief vlees per pakket van 112,5-25 kg of meer (voor uwviiezer) B.S.E.vrij 11 I GERDA TUPKER I 1 TEL. 035-6023755 j Vanaf 24 februari exposeert Gem- ma Anink Bakker in de Bereklauw haar wandkleden, gemaakt van sprookjeswol. Zij geeft al meer dan tien jaar cursussen in het maken van deze kleden, die dan voorna melijk seizoensgebonden zijn. De geëxposeerde wandkleden wijken hiervan af; ze zijn voornamelijk bedoeld als kleurbeleving. Van fel le kleuren tot zachte pasteltinten heeft zij hierin verwerkt. De wand kleden zijn te bewonderen tot 28 april aan de Steenhoffstraat 63. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In 1986 adopteerde de oprichtster van Sarana twee dochters, geboor tig uit Sri Lanka. Uit dankbaarheid voor de ondervonden opvang en begeleiding bood zij de zusters van het Good Shepherd Convent in Seeduwa aan om hun handge maakte, gehaakte en palmblad- kaarten te gaan verkopen. Dat be gon met twee koffers. In 1989 volgde een stichtingsvorm en vanaf 1993 kreeg Sarana een erkenning als importeur van LAVE, de orga nisatie van landelijk erkende im porteurs voor Wereldwinkels. Naast kaarten kwamen met de hand vervaardigd speelgoed, hout snijwerk en textiel. De twee koffers werden containers en inmiddels werkt men in verschillende plaat sen in Sri Lanka, India, Afrika en Indonesië. Ook hier weer een een voudige kleine start, die uitgroeit tot een aantal uitgebreide contac ten. Veel van Sarana is in de We reldwinkel te bekijken. Openings tijden: maandag 13:00-17:00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 www.soestcrondcrlinpe.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge 'Muziekoversteek' in de kop van dit berichtje is géén nieuwe muziekterm! Men zal dus te vergeefs in een muziekencyclo- pedie zoeken. Het begrip 'Muziekoversteek' gaat het in deze courant van 16 januari jl. aangekondigde 'Soester Muziek carrousel' vervangen. Was de oor spronkelijke bedoeling om een 'rondgaand publiek' langs particu liere adressen te verrassen met af wisselende kamermuziekensem- bles, bij gebrek aan voldoende adressen is nu gekozen voor twee adressen in de Rembrandtlaan, te weten het NPB-kerkje en schuin daartegenover de PVO-zaal. Het publiek kan dus schuin over stekend van de ene naar de ande re locatie gaan genieten van aange name kamermuziek (o.a. strijk- en Op vrijdag 8 maart organiseert de Vrouwenraad Soest in het kader van de Internationale Vrouwendag een avond met als thema: 'Integra tie: eenheid in verscheidenheid'. Daarin zullen de hulpverlening en de problematiek rondom de inte gratie van de allochtone vrouw centraal staan. De bijeenkomst be gint om 20:00 uur in de grote zaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2. De toegang is gratis. Ook be staat,de mogelijkheid om vooraf, om 18:00,uur, gezamenlijk een Hollandse maaltijd te nuttigen. De kosten hiervoor zijn 8,50. Geïn teresseerden kunnen zich voor 3 maart opgeven bij mevrouw Y. van der Schueren, ©6569023. X-Change houdt vrijdag 8 maart van 19:00 tot 22:00 uur een disco voor tieners. De avond in buurt huis De Schoof aan de Molenstraat staat onder leiding van tienerwer kers van de Stichting Balans. Er worden geen alcoholische dranken verkocht. De mogelijkheid bestaat om van af de buurthuizen in de wijken De Eng en het Smitsveen te verzame len en onder begeleiding van me dewerkers naar De Schoof te gaan. Men kan zich hiervoor opgeven bij een van de tienerwerkers. De en tree voor de disco bedraagt 2,50. Voor meer informatie, 6017615. Stichting -1| De Soester Kring /y Secretariaat: KrommewegS Tel. 035-6014403 Oogzorg in de Derde Wereld is het onderwerp dat de heer Parlevliet van de Stichting Oogzorg Himala- ya aansnijdt op woensdag 6 maart. De lezing die wordt geïllustreerd met dia's, gaat onder meer over het feit dat er naar schatting van de Wereld Gezondheid Organisatie 50 miljoen blinden zijn die wach ten op hulp. Het gaat dan hoofd zakelijk om mensen in arme lan den, zoals China, Pakistan en In donesië. Er is vaak sprake van on nodige en vermijdbare blindheid als gevolg van slechte hygiëne, pri mitieve woonomstandigheden, eenzijdige voeding en gebrek aan goede medische verzorging. De belangrijkste oorzaak van deze blindheid is grijze staar. Hierbij treedt vertroebeling op van de lens die leidt tot permanente blindheid als niet wordt opgetreden. Stichting Oogzorg Himalaya zet zich in om deze mensen te helpen. Parlevliet vertelt erover vanaf 10:00 uur in de zaal van de NPB- kerk aan de Rembrandtlaan, in gang parkeerplaats Pieter de Hooghlaan. Entree: 2,30, inclu sief koffie/thee. blaaskwartetten alsmede solo-viool en klarinet, maar ook twee vocale ensembles) op een goed niveau, gebracht door amateur- en profes sionele musici. De organisatoren zijn de bekende Soester zangpedagoge Berna Kousemaker, Rob van Es van Ra dio Soest en Frans Wertwijn, diri gent van het Soester Byzantijns Kleinkoor. De 'Muziekoversteek' zal gaan plaatsvinden op zondag 21 april a.s. en de circa acht optredens zul len in vier keer een half uur op elke locatie plaatsvinden tussen 14:00 en 16:45 uur. Geïnteresseerde amateur en/of professionele musici kunnen zich nog aanmelden tot 15 maart via de telefoonnummers 6015999 (Berna Kousemaker) of 6021598 (Frans Wertwijn). In het clubgebouw van De Vriend schap aan de Nachtegaalweg houdt PASO maandag 4 maart een bij eenkomst. Bezoekers kunnen bloe men meenemen en aan de hand daarvan gaat Gertien van de Gracht waarnemingen verrichten. De aanvang is 20:00 uur; de en tree 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. De werkgroep Godsdienst Sek sueel Geweld/incest (G.S.I.) orga niseert in het voorjaar 2002 in de provincie Utrecht een pastorale gespreksgroep 'Lotgenoten' voor mensen met ervaringen met sek sueel misbruik. Het gaat daarbij om wederzijdse herkenning en steun. Het beeld van God, vragen over schuld en vergeving en bron nen van inspiratie in het leven ko men aan de orde. Er is deskundi ge begeleiding bij de gesprekken aanwezig. Bel of e-mail voor meer informatie of om je aan te melden naar: Ada Lucas, RDC Utrecht, 030-6595536; e-mail: a.lucas@rdc-utrecht.nl. Het post adres luidt: Postbus 79, 3980 CB Bunnik. Het Concertkoor Baarn geeft op vrijdag 22 maart een uitvoering van de 'Johannes Passion' van Joh. Seb. Bach in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn. Medewer king wordt verleend door: Alice van de Geest, sopraan; Coosje Schouten, alt; Frank Fritschy, tenor (Evangelist); Geert Berghs, tenor (aria's); Kees de Bruijn, bas (Christus-partij); Sinan Vural, bas (aria's); Jan Jansen, clavecimbel. Begeleiding: Randstedelijk Bege- leidings Orkest. Algehele leiding: dr. Thijs Kramer. De toegangsprijs is 16,00; CJP/Pas 65 13,50 (de prijs is inclusief een uitgebreid tekstboekje). Aanvang: 20:00 uur. Kaarten zijn in Soest o.a. verkrijg baar bij de VW en via mevr. M.S. Reijnders, ©6029407. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Scène uit 'La Stanza del Figlio'. Maandag 4 maart Giovanni en Paola vormen met hun dochter Irene en zoon Andrea een nagenoeg ideaal gezin. Ze wonen in Ancona aan de kust. Giovanni, psychiater, wordt op een middag weggeroepen terwijl hij met zijn zoon zou gaan hardlopen. Andrea gaat met vrienden grotdui- ken en verongelukt. Giovanni's schuldgevoelens over zijn zoons plotselinge dood, drijven een wig tussen hem, zijn vrouw en hun dochter. 'La Stanza del Figlio' (de kamer van de zoon) is een film over ver driet. De Italiaanse filmmaker Nanni Moretti biedt een realis tische blik op de schaduwkant van het leven met een minutieuze stu die naar de invloed van een tragi sche gebeurtenis op de verhoudin gen in een gezin. De welgestelde psychoanalyticus Giovanni (ge speeld door Moretti zelf) leeft met zijn vrouw en zijn twee tienerkin deren een onbekommerd leven waarin alledaagse ergernissen de enige bron van onvrede zijn. Hier aan komt een einde door de dood van zijn zoon Andrea, een tragedie die de gezinsleden uit elkaar drijft. In de poging het verdriet te ver werken stort Giovanni zich fana tiek op zijn werk. Maar het leed en de problemen van zijn patiënten maken het hem onmogelijk nog als psychoanalyticus te functioneren. In een aantal emotioneel beladen scènes probeert Giovanni zijn zoon postuum beter te leren kennen. Hij bezoekt een duikschool en koopt zelfs een cadeautje voor Andrea in een platenzaak. Filmmaker Moretti hamert het verdriet er in, soms zelfs letterlijk, zoals in de scène waarin de kist wordt dichtgetim merd. De omslag - en de ontla ding van Giovanni's opgekropte emoties - komt als uit Andrea's verleden een vakantievriendinnetje opduikt en hem 'de kamer van de zoon' (waaraan de film zijn titel dankt) laat zien op door hem zelf gemaakte foto's. Vanaf dat mo ment lijkt het verdriet weer een beetje draaglijk. Indrukwekkend en indringend in de ogenschijnlij ke eenvoud van alledaagse gebeur tenissen belicht regisseur Nanni Moretti de complexe emotionele- verwerking van het genadeloze verlies. Van diepe treurnis tot mo menten waar ondanks alles de lach doorbreekt, van bitterzoet tot me lancholie, steeds boeiend en over tuigend zijn de ontwikkelingen die uiteindelijk lijken te leiden tot iets van acceptatie, van althans een mogelijkheid om als gezin verder te kunnen gaan. Deze onvergetelij ke film won in 2001 in Cannes de Gouden Palm. (Italië 2001, 87 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. Zaterdag 2 maart Jazz: Perron 5B Komende zaterdag 2 maart is er weer een jazzavond in Artishock. Met de gebruikelijke opening van de expositie speelt de veelzijdige huisband Perron 5B bij de cultuur- prijswinnaar 2001 van de gemeen te Soest. Aanvang: 21:00 uur. Toe gang vrij. Van weedestraat 145-Soest. 035-6020670

Soester Courant | 2002 | | pagina 23