Televisie lief en leed Een gesprek in de Wolverlei Maar wat ik niet begrijp... Houding banken zit veel Nederlanders hoog Kijk op Wonen en Mobiliteit 'Seniorenbus onmisbaar' Minderwaardigheidscomplex om het Nederlands WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 27 Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO UNIEKBO pcm Lj JiWs/' M6Af/n De apotheker achter de apotheker Hét huwelijk... Nogmaals de Zorgpas Mevrouw Pauw passagier van eerste uur 450,-WINNEN? Nog een wonderdoekje GELOOFT U DAT HET WEL LOSLOOPT WIET ZWERFJONGEREN? Giro 37071 Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SOEST EN SOESTERBERG SENIORENO.NIEUWS 13" JAARGANG, NUMMER 1 ver hst ons van c/e re/c/ame ées'net/, Het valt niet te ontkennen, dat de televisie een levensverande- iende vondst is geweest Het kijk kastje drong zich in betrekkelijk korte tijd vrijwel elke woonka mer binnen. Dat het apparaat nadien ook een meubelstuk werd in veel ouderslaapkamers en zich een plaats verwierf in veel kinderkamers is een feit. Kortom: de televisie pakt te veel van onze vrije tijd. Bovendien heeft het flonkerend beeld het nodige van de huiselijke gezellig heid opgeslokt. Degenen die ontdekt hebben dat er ook een 'uitknop' op de afstandsbedie ning zit, weten zelf nog te bepa len hoe de vrije tijd en huiselij ke avonden worden ingevuld. Televisie is ook een boeiend medium. De journaals en de Achter-Het-Nieuws-Rubrieken brengen de wereld dichterbij. Natuurreportages geven beelden van de verrassende fauna en de kleurrijke flora. Over het alge meen komt de cultuur er be kaaider vanaf. Het kijkkastje is ook dikwijls een onding. Ik kan me mateloos ergeren aan het feit dat de afstandsbediening bij de hand moet worden gehou den om de geluidssterkte te re gelen. Alle reclame-boodschap pen zijn decibels luider dan de algemene uitzendingen. En wer kelijk storend is de achtergrond muziek die te pas, maar vooral te onpas, wordt gebruikt. Zelfs tijdens interviews maakt dit ge luid het luisteren vermoeiender. Was het voorheen het drukke bewegen van de camera's waar de kijker hoofdpijn van kreeg, nu hebben de producers het ongebreidelde gebruik van mu ziek uitgevonden. Of zijn het de regisseurs die nieuwe wegen zoeken? Voor mij en ongetwij feld ook voor veel leeftijdgeno ten, mag het best wat rustiger, door Henk Koster, redactielid Seniorennieuws "Meldlijn banken" massaal ge beld. Op 13,14 en 15 november jl. werd door de ouderenbonden ANBO, Unie KBO en PCOB, in samenwerking met de FNV en de Federatie Slechtzienden en Blindenbelang, een meidac tie georganiseerd waarbij met name ouderen en gehandicapten telefonisch hun beklag konden doen over de afname van de per soonlijke service van de banken. In drie dagen tijd werden ruim .500 bellers te woord gestaan. Woede, frustraties en heel wat emoties kregen de medewerkers van de meldlijn over zich heen. De zeven telefoonlijnen waren overbelast en er stonden conti nue 10 tot 15 bellers in de wacht. Het aantal bellers dat er niet door kon komen ligt waar schijnlijk een veelvoud hoger dan het aantal dat hun beklag heeft kunnen doen, zo meldt het PCOB-blad Extra. Alleen hoge bedragen De meeste bellers voelen zich door hun bank gedwongen om een hoog bedrag aan de balie op te nemen. Kleine bedragen, on der de duizend gulden, zijn al leen nog via de pinautomaat te verkrijgen. Ouderen en slechtzienden meldden, dat zij niet kunnen pinnen omdat zij zich onveilig voelen of de code niet kunnen onthouden. Ook is het per soonlijk contact en de vertrou wenspositie met hun bank weg gevallen. Men krijgt het gevoel niet meer vrijelijk over het eigen geld te kunnen beschikken, ter wijl men veertig of meer jaren lang klant is geweest. De bank heeft van ons geld geprofiteerd door er zaken mee te doen. Ook meldden veel bellers te zijn overvallen of anderen te kennen die dat is overkomen. Overleg Naar aanleiding van deze resul taten zijn veel plaatselijke afde lingen in overleg getreden met de banken. Dat dit nuttig kan zijn, blijkt in Heerde en Wezep, alwaar met de Rabobank een klantvriendelijke regeling is ge troffen om deze groepen men sen toch aan geld te laten ko men. Men kan bij deze bank een zogenaamd zelfbedienings pasje aanvragen, waarmee men dan aan de balie geld (ook klei nere bedragenkan opnemen. Actie loont dus. Misschien een idee voor het Centraal Overleg Samenwerkende Bonden van Ouderen in Soest en Soester- berg (COSBO) of de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS)? door Teun Duhen, redactielid Seniorennieuws Vroeger was de apotheker ie mand die, in een witte jas ge kleed, heel geleerd in de weer was met geheimzinnige potjes en hun nog geheimzinniger in houd. Hij werd ook wel een pil lendraaier genoemd en wat hij deed was veelal zichtbaar als hij zo met zijn vijzel in de weer was. De hedendaagse apotheker er varen wij wellicht als iemand die voorverpakte medicijnen door geeft aan de klant achter de ba lie. Toch doet hij veel meer "en dat is niet zichtbaar" vertelde mij de apotheker van de Wolver- lei, de heer Pieter W. Vinks. Reden voor mij om een af spraak met hem te maken. "Het was Thorbecke die in 1865 onderscheid maakte tus sen Farmacie en Geneeskun de," zegt Vinks als ik hem mijn inleiding over de apotheker van weleer voorlees. Ik heb net een rondleiding achter de rug in het binnenste van deze apotheek. Hier ontdekte ik een ultramo dern bedrijf waarvan de spil, naar mijn gevoel, een. grote printer is, want: zij spuugt dage lijks alle recèpten uit en bevindt zich in dat gedeelte dat bij de Wolverlei het werkeiland wordt genoemd. Onderverdeeld is hier het bezorgdeel waar de bezorger de scepter zwaait met een niet te onderschatten verantwoorde lijkheid. Het afhalersdeel) daar heeft de klant achter de balie mee te maken en bij de zoge naamde uitvulbalie kan diezelf de klant toekijken hoe de assis tenten de medicijnen uit de vele laatjes nemen en etiketteren. Etiketten hebben overigens meer functies dan wij vermoe den; geplakt op onze doosjes en flesjes opdat wij weten hoeveel en wanneer. Zij komen óók op het recept zelf, mét een bijbeho rende barcode, welke dan weer elektronisch wordt gecontro leerd: veiligheid voor klant én apotheker. Overigens, recepten worden jarenlang bewaard in geval van; ik heb ze in keurige doosjes verpakt in lange rijen in de kelder zien staan. Niet zichtbaar zijn de nevenac tiviteiten waar ik nieuwsgierig naar was. Eén ervan is het ma ken van thuisinfusen. Ja! Dat doet hij met heel veel plezier en nee, extra betaling krijgt hij hier voor niet. Of dat in de toekomst zo blijft hangt feitelijk af van de vraag of zo'n thuisinfuus de ge woonste zaak van de wereld gaat worden. Het begon toen hem eens gevraagd werd: "Kun je dit en, wil je dit?" en hij zei, ja 'Waarom thuis?', wil ik weten. "Het is natuurlijk goed koper dan een ziekenhuisbed maar daartegenover staat óók dat de patiënt in zijn of haar ei gen omgeving kan blijven bij voorbeeld, zoals iemand met de Ziekte van Lyme (van een 'uit de hand gelopen' tekenbeet). De genezing hiervan vergt soms een behandelingsduur van zes weken. Zonder het thuisinfuus zou deze patiënt óf zes weken in een ziekenhuis moeten verblij ven óf elke dag naar (in dit ge val) Amsterdam moeten reizen voor een behandeling van mini maal één uur. Dan ben je wel even uit de running, niet dan? Nu maak ik deze infusen, ie mand van een speciaal thuis zorgteam zet deze eens per dag in en de persoon in kwestie kan in feite gewoon doorgaan te le ven. Dat vind ik nou een goede zaak," zegt Vinks met overtui ging. "Verder hebben we ook nog de zogenaamde medicijnrol," zegt de heer Vinks "en met zo'n rol bedien ik ongeveer veertig pa tiënten". Mijn vragende uitdruk king doet hem het kantoor waar we zitten verlaten en even later houd ik wat in mijn handen dat u zich zó voor moet stellen: een opgerolde band van doorzichtig plastic, in portievakjes onderver deeld en op naam. Ieder vakje bevat verder de voorgeschreven medicijnen plus datum, dag, uur, soort en kleur."Oudere mensen moeten vaak verschil lende medicijnen gebruiken op verschillende tijden en dan kan er een onveiligheids factor op treden. Zo'n rol voorkomt ver der ook verspilling, reden waar om zorgverzekeraars meestal akkoord gaan met dit, iets duurdere systeem. Smitsveen is geen makkelijke buurt. In de apotheek komen ook mensen met een recept voor hun metha don. De heer Vinks glimlacht, "nee, dat geeft geen enkel pro bleem" en nee, onveilig heeft hij zich nog nooit gevoeld. "Het gaat erom hoe je met mensen omgaat. Helaas heeft deze maatschappij zich een eisende toon eigen gemaakt die er toe bijdraagt dat mensen in de zorg gaan protesteren: - het oneigen lijk gebruik maken van- laat de bereidheid te zorgen, juist dat extra beetje te doen dat nodig is, teloorgaan." De Wolverlei heeft ook een leer zame en ook verrassende website: www.wolverleiapotheek.nl. door Anna Wagemakers, redac tielid Seniorennieuws Tussen de zeventig en tach tig procent van de Nederlandse bevolking is vóór het Konings huis, dat is dus democratisch. Tegenstanders van de monar chie, twintig tot dertig procent vinden het Koningshuis onde mocratisch. We leven in een land met vrije meningsuiting, maar als onze kroonprins in een interview niet eens een mening verkondigt, maar alleen zegt: "Het is een mening", dan valt half Neder land over hem heen en heet het een 'domme opmerking'. De vader van prinses Maxima mocht niet bij de trouwerij aan wezig zijn, omdat hij iets van doen had met een bewind dat de mensenrechten schond, maar in onze Tweede Kamer mogen wel personen zitting heb ben welke op bezoek gingen, kind-aan-huis waren en vóór de regimes waren in de voormalige Sovjet Unie en Oost-Duitsland, waar ook honderdduizenden mensen zijn verdwenen en er bepaald niet nauw werd omge gaan met mensenrechten. Links mensenrechten schenden is schijnbaar minder erg, dan rechts mensenrechten schenden. In de zeventiger jaren wél zaken doen met Argentinië, ook naar het wereldkampioenschap voet ballen gaan en het dan nu erg vinden, dat er een verbinding komt van ene Maxima met onze Kroonprins. Een malloot Leon de Winter mensonterende opmerkingen te laten plaatsen in een Duitse krant en het dan hier in Neder land af doen met 'het was sati risch bedoeld'. Het schande te vinden, dat zo veel geld is uitgegeven aan poli tiebijstand voor de veiligheid en ook voor de bescherming van hoogwaardigheidsbekleders uit andere landen, (Tweederde van het totale budget dat door Am sterdam voor de bruiloft was uitgetrokken) maar dan zijn mond houden over een veel voud van het bedrag, dat jaar lijks nodig is voor politiebijstand en ter begeleiding van zoge naamde voetbalfans, of van de monstraties, om te voorkomen dat demonstranten andermans eigendommen vernielen, maar ook ter beveiliging van diezelfde demonstranten. Ach, zo zou ik een krant vol kunnen schrijven met tegenstel lingen of met nog meer voor beelden, zodat men boter op het hoofd heeft, alleen maar om de eigen mening voorrang te geven boven het gebruik van eerlijke,, objectieve en steekhoudende ar gumenten bij het verkondigen van een mening. Ik wens het jonge paar heel veel geluk en voorspoed voor de toekomst, ik feliciteer onze ko ninklijke familie met dit huwelijk en weet u, ik ben oud genoeg om koningsgezind te zijn. door Loek Nachbahr, redactie lid Seniorennieuws De volgende editie verschijnt op 10 april 2002 Kopij graag vóór 22 maart 2002 inleveren bij de werkgroep "Seniorennieuws' p/a SWOS-kantoor, Dalweg 6, 3762 SP Soest of dhr. J. Schreudes,Veenbesstraat 630,3765 BT Soest e-mail:j.schreuders@12move.nl Enige tijd geleden berichtten wij u, over de proef met de Zorg pas, in de regio Eemland. Nu zijn ook de huisartsen bin nen dit gebied, hun huiver over deze pas kwijt. Zij vreesden na melijk voor teveel technische moeilijkheden. Ook zagen de huisartsen geen voordeel aan deelname. De huisartsenvereni ging heeft met de Zorgpasgroep die deze proef begeleidt, afspra ken kunnen maken over aan passingen die voor de huisartsen van belang zijn, zodat niets de deelname nog in de weg staat. Nu weten wij dat de gebruikers van de pas, nog altijd met vra gen zijn blijven zitten. Hier vol gen twee van de veel gestelde vragen, met hun antwoord. Moet ik de kaart altijd bij me dragen? Ja, behandel uw zorgpas op de zelfde zorgvuldige manier als uw bankpas. Zeker als er SOS-ge- gevens op zijn vermeld. Bewaar de pas b.v. in uw portemonnee. Welke gegevens zijn in de chip opgeslagen en kan ik die zelf wijzigen? PROBLEMEN MET HET INVULLEN VAN UW BELAS TINGFORMULIER De seniorenvoorlichters zijn er om u te helpen. Zij doen dat in week 10,11 en 12 In de Ontmoetingscentra De Drie Eiken, De Klarinet of Klaarwater. Voor informatie bel het SWOS-bureau. Doe mee met de Soester Logo Puzzel2002 (Soester Courant 27 februari 2002) In de afgelopen anderhalf jaar zijn in de serie "Kijk op Zorg" negen KOZ-mappen versche nen. Het komende jaar zal een nieuwe serie van zes mappen verschijnen over onderwerpen op de terreinen van wonen en mobiliteit. Deze serie geeft praktische informatie over een aantal belangrijke onderwerpen over wonen en vervoer. Aan de orde komen de onder werpen: - Langer zelfstandig wonen; - Toegankelijkheid openbaar ver voer; - Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG); - Goed geïnformeerd op reis; - Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW); - Dienstenverlening. Verschijningsdata De eerste map is reeds half de cember 2001 uitgekomen. De volgende mappen staan gepland te worden uitgegeven in februa ri, april, juni, september en no vember 2002. Abonnementen Een abonnement (zes mappen) kost 25 Euro voor leden, voor niet-leden 31,75 Euro. Een los se map kost 3,50 Euro voor le den, voor niet-leden 4,50 euro. De prijzen van de losse mappen zijn exclusief portokosten. Te bestellen bij de Prot. Chr. Ouderenbond (PCOB), Post bus 1238, 8001 BE Zwolle. Voor nadere informatie kunt u bellen naar Klaas Wierda, be leidsmedewerker wonen en mo biliteit, tel. (038) 422 55 88, e- mail k.wierda@pcob.nl door Teun Duhen, redactielid Seniorennieuws We worden de laatste tijd over spoeld met doekjes die alles in een veeg schoonmaken. Van vloeren, ramen, tot de billen van uw baby. Het mag ons dus niet verbazen dat er nu ook in de gezond heidszorg een doekje haar in trede doet. Volgens insiders is het mogelijk, nadat het doekje is verwarmd in de magnetron, om mensen van kop tot teen te wassen. Hier is bij de ontwikkeling van dit doekje handig ingespeeld op het tekort aan personeel in de gezondheidszorg. Naar verluid wordt het doekje inmiddels al in menig verzorgingshuis gebruikt Ook hier zijn er voor- en tegen standers. Al is het doekje zeker niet goedkoop, een verpakking van 8 doekjes, die nodig zijn voor het reinigen van een per soon, kost ruim drie euro. Ech ter de tijdsbesparing die door het gebruik van deze wasdoekjes wordt gerealiseerd is enorm. Nu hoeft er niet meer met de pa tiënt naar badkamer of douche te worden gegaan. Zieken die niet van bed kunnen of mogen, worden nu toch dagelijks ver frist. Tot zover de voorstanders. Nu wat de tegenstanders te vertellen hebben. Wat knapt een patiënt niet op na een heerlijke douche of een lekker bad. Het leuke gesprek tijdens het baden komt ook op deze wijze bijna geheel te vervallen. Nog even en de pa tiënten verdwijnen mët bed en al in een soort wasstraat. Laten we het niet vergeten in ons stre ven naar efficiëntie het gaat hier om levende mensen. Voor beide meningen is iets te zeggen. Wat vindt u van deze nieuwigheid. Graag zien we uw reactie tegemoet. Wilt u reage ren, schrijf dan naar de SWOS p/a Dalplein 6, 3762 BP te Soest. door E.A. Drijver-Pina, redac tielid Senioren Nieuws In de zorgpas zijn gegevens als naam, adres, plaats, geboorte datum enz. opgenomen, maar ook b.v. de naam en verdere gegevens van iemand, die moet worden gewaarschuwd als u iets overkomt. Ook zaken als een allergie, kunt u hierop laten ver melden. Zo beschikt de zorg aanbieder altijd over de laatste informatie. Via een informatiezuil kunt u de gegevens in de chip op de eigen zorgpas inzien, foute gegevens laten wijzigen of nieuwe waar- schuwingsgegevens laten toe voegen. Ook kunnen de gege vens op de chip, op uw ver zoek, door de zorgverzekeraar worden gewijzigd. Van belang is het nog te weten dat de op de zorgpas vermelde gegevens on derling niet uitwisselbaar of zichtbaar zijn. De apotheker heeft geen toegang tot de gege vens van de huisarts op uw zorg pas, net-zo-min als de specialist toegang kan krijgen tot de gege vens van de huisarts Voor ver dere vragen kunt u terecht bij de helpdesk van uw zorgverzeke raar. Of via de internetsite www.zorgpas.nl. door E.A. Drijver-Pina, redac tielid Seniorennieuws Meer dan dertien jaar is de Se niorenbus een vertrouwd ge zicht in het Soester straatbeeld. In die jaren heeft deze ver voersvorm een grote kring van vaste passagiers opgebouwd. Een van de reizigers van het eerste uur is mevrouw Pauw die onlangs van de medewerkers van de Seniorenbus een bloe metje kreeg. De levenslustige Soesterse was er zich, na het overlijden van haar man in 1988, al snel van bewust dat je er zelf aan moet werken om niet eenzaam te worden. 'Ik wilde er uit, maar voor vervoer was ik afhankelijk van anderen. Een buurvouw attendeerde me op de Seniorenbus en die heb ik toen geprobeerd. Ik vond het meteen geweldig; ik werd thuis opgehaald en voor de deur van mijn bestem ming afgezet.' Het duurde niet lang of mevrouw Pauw ontdekte de mogelijkheden van de bus voor 55-plussers. 'Ik ben dol op kaarten en laat me dan telkens door de bus brengen en halen. Ook voor een bezoekje aan een vriendin of de kapper hoef ik niemand lastig te vallen. Bood schappen doen is geen probleem meer en ook als ik naar de dokter moet, bel ik de Seniorenbus.' 'Inmiddels weet ik wel dat ik tijdig moet bellen, want ik ben niet de enige die de voordelen van dit ver voer heeft ontdekt. Zo hoorde ik van een andere dame dat de bus Weet u om te gaan met internet en wenst u meer informatie over de ouderenbonden? Ga dan naar de hieronder aangegeven internetsites: http://www.anbo.nl - de ANBO, de bond van vijftig-plussers; http://www.uniekbo.nl - de Unie Katholieke Bond van Ouderen; http://www.seniorenweb.nl/pcob - de Protestants Christelijke Ouderenbond. Mevrouw Pauw: passagier van het eerste uur. op zaterdagavond naar de kerk rijdt en sindsdien ben ik ook dan vaste passagier.' Mevrouw Pauw maakt soms wel vier tot vijf keer per week gebruik van de Seniorenbus. Ze is dan ook een goede bekende van de chauf feurs en bijrijders met wie ze graag grapjes maakt. De altijd opgewek te Soesterse benadrukt dat ze graag zelfstandig wil blijven. Voor haar is de bus daarbij onmisbaar, of zoals ze het zelf zegt: 'zonder Seniorenbus kom ik nergens.' De Seniorenbus is een van de pro jecten van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en is op werkdagen van 9:00 tot 17:00 te lefonisch te bereiken: S8 6019190. Het aantal dak- en thuislozen is in vijf jaar verdubbeld. Onder hen steeds meer vrouwen, kinderen en jongeren. Wij geloven dat dit anders moet. WIJ GELOVEN s.nl Ja mensen in Nederland, het wordt zo langzamerhand een besmettelijke kwaal, zich te schamen voor zijn moedertaal. Het symptoom van deze ziekte komt tot uitdrukking in het feit dat men zich van een andere taal bedient om met andere Ne derlanders te communiceren. Zelfs overheden en gezagsdra gers beginnen aan deze ziekte te lijden terwijl ze eigenlijk pal moeten staan voor de eigen Ne derlandse identiteit. Enkele voorbeelden? Een uitvloeisel van het overstap pen van de gulden naar de euro is een nationale (eigen natie) col lecte van niet meer te gebruiken Nederlandse en buitenlandse munten. Deze actie wordt ge voerd onder de oer-Hollandse naam 'Coins for Care'. Dat is dus overgenomen uit het Engels en laat nu juist Engeland niet eens meedoen met de invoering van de euro! Wist u dat wij in Nederland een veteranenblad uitgeven onder de paraplu van het Ministerie van Defensie bestemd voor oud mi litairen die de Nederlandse na tionaliteit bezitten en die door de Nederlandse regering ooit zijn uitgezonden voor het verrichten van oorlogs- en/of vredestaken. Het blad heeft natuurlijk een echt Nederlandse naam 'Check- Point'. Is de naam soms gekozen omdat er in de Engelssprekende landen meer waardering bestaat voor veteranen? De heer De Graaf van D66 was zo blij, dat bij een opiniepeiling zijn partij weliswaar gehalveerd was in zetelaantallen, maar toch één zetel meer vergeleken met de uitkomst van een vorige pei ling, dat hij voor de televisie niet sprak over 'de terugkeer van de verloren zoon', maar over 'The Comeback kid'. Ajax en Volendam speelden een speciale wedstrijd om geld in te zamelen voor de getroffenen van de café-brand in Volendam van ruim een jaar geleden. De wedstrijd werd in de media en op affiches aangekondigd als 'The Memorial Game'. Nooit geweten dat Volendam op het Britse eiland lag. Dichter bij huis hebben we een informatiekrant van Radio Soest, die eens in het kwartaal verschijnt. Voor eenvoudige Soesters heet deze krant niet 'In de lucht', maar is dit vertaald in 'On Air'. Enige tijd geleden kwam het nieuws, dat er een kliklijn wordt ingesteld naar de politie toe zo dat men anoniem melding kan maken van mogelijke misdrij ven. De naam is niet: 'Stop de misdaadlijn', nee dat is té Neder lands, de naam gaat luiden: 'Crime Stopper' en zal dus wel bedoeld zijn om misdrijven in Amerika in te dammen. De heer Fortuyn van Leefbaar Ne derland is ook al besmet met die kwaal. Hij heeft het niet over 'Tot uw dienst'. Nee hoor het Nederlandse woord klinkt beter: 'At your service'. Officieel heeft iedereen van zes jaar en ouder een 'Eurokit' gekregen met de nieuwe euromunten erin. De gewone Nederlandse taal benoe ming daarvan zou kunnen zijn 'Euromuntenpakketje', maar het woord 'kit' slaat werkelijk ner gens op. Het Nederlandse woord 'kit' betekent, om een paar voorbeelden te noemen: grote kan om vloeistof in te dra gen of een bus om kolen in op te halen, kolenkit, plaksel, kroeg (opiumkit). Dit woord kit slaat dus niet op de euro's. Het En gelse woord kit is een afleiding van een meisjesnaam Catharina of Kate of betekent uitrusting, bagage, gereedschap of spullen. Ik vind dat men gewoon de Nederlandse taal moet gebrui ken om met Nederlandse staats burgers te willen communice ren. door Loek Nachbahr, redactie lid Seniorennieuws.

Soester Courant | 2002 | | pagina 27