Nieuwe hangplekken ongewenst Burgers en politici nog geen stap dichter bij elkaar na eerste gesprek iïm&m Vis§er Jubilea bij het Rode Kruis Jongeren laten zich amper zien op speciale talkshow Soest helpt burger sneller YOGA PAGINA 3 www.beetjedom.nl Vijftig jaar 'Welfare' in Soest(erberg) BRASSERIE KEUZEMENU Witgoed specialis Service voor alle merken Politiek twijfelt, burgèrs zijn tegen Bestuurlijke vernieuwing heeft nog een lange weg te gaan Aanwezig zevental wil natuurbad en website Paaseieren zoeken? H Nieuwe stap in ontwikkeling 1-loket KIES VOOR EEN NIEUW EVENWICHT, STEM OP Soest Soesterberg Weg met de rondweg door de Eempolder WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002SOESTER COURANTfACTUÉELl 'Brasserie Voor «H»lN|»JM»l»«llli Klt-im» A l*«-rs<M»iilijjk<' jinuiliu-litf Kt rltsiriuil 45 Mirlmrl IIitiiihiis Ti l HOJI .'lf»7 Margit Klaa»»r» Zelden hebben we bij ons op Soest zo'n saaie verkiezingsstrijd mee* gemaakt als nu vlak voor 6 maart 2002. www.ukomttochook.nl? Zie de acht aanplakbiljetten van de politieke partijen die spontaan van de fantasieloze verkiezings- borden afwaaien. Degene die de affiches al tachtig jaar opplakt heeft blijkbaar niet de stijfsel meer die in de vorige eeuw werd ge bruikt. Laat staan dat hij de pam fletten met een eigentijdse lay-out over de borden verdeelt, nee, kwak ze maar strak op een rijtje boven aan. www.designl902.nl! Ik durf te voorspellen dat de wel- gestelden in ons dorp weer WD stemmen, de gewone mensen GroenLinks, de wandelaars GGS, de kerkgangers CDA, de ware ge lovigen ChristenUnie/SGP, de in tellectuelen D66, de ontevredenen Soest 2002 en een handjevol PvdA. Niet één zittend raadslid reageert op de aantijgingen van 'de klok kenluider van de Schoutenkamp- weg', die aantoonde dat Soest ton nen en tonnen te veel heeft betaald voor de rotondes en oversteek plaatsen. Niemand hoor je over de milieuonvriendelijke platen van Mateloos Mobiel (oplage 12.000) - kosten 50.000 gulden - waarvan men verwacht er 2000 uit te zetten, zodat 10.000 onhandige, prachti ge tekeningen in de kelder blijven liggen. Zie www.lijmen/het been@willemelschot.nl. Deze raad van 1998 tot 2002 is to taal uitgeblust, op Wim Roest (D66) na, schreef een regionaal dagblad onlangs. Het is allemaal één pot nat bij deze lokale verkiezingen. Allemaal een beetje links, allemaal een beetje rechts en allemaal in het midden. Eén en al afschrift van mekaar. Een 'doorslagje'. Zo heet in het Nederlands ook de pas gekloonde poes (copy cat). Welnu, dankzij de TOSS-avonden van burgemeester Janssen hebben alle acht partijen de 25 aanbevelingen zo'n beetje gekloond, beloven ze allemaal het zelfde, missen een visie of élan en zwijgen de blunders van de laatste vier jaar dood. Luister naar de marathonuitzen ding van Radio Soest op zaterdag 4 maart. Zie elders in dit blad. Twee opnames heb ik gemist. Ik had Bart Krol (CDA) graag ge vraagd hoe dat nou precies zat in de fractie toen Teun Middelkoop (nu Soest 2002) destijds voorstel de zonder moeite 1 miljoen euro te besparen, maar dat niet in de Raad mocht brengen. De PvdA (de enige partij die in de Raad te gen de parkeerkaart voor invali den stemde!) heb ik gemist omdat de diva van de Partij van de Arbeid niet met mij wilde praten vóór de microfoon. Maandagmiddag 4 maart om 18.00 uur moet u ook luisteren naar het Radio Soest-interview met twee sympathieke ex-raadsle den: de sociaal-pedagoge José Bijman (44), die vier jaar in de Raad heeft gezeten voor Gemeen tebelangen Groen Soest, en met de vormingswerker Wiebe Meilof (51 die 16 jaar de Soester politiek heeft gediend als 'het geweten' van de Raad. Interessant is ook de ont hullende Radio Soest-uitzending op zondagmiddag 3 maart, Op be zoek bij de politiek, als Werner Paans live een diepgaand gesprek heeft met de sociaal-democraat Pieter ten Hove. En wilt u als zwevende kiezer alles weten over het dualisme na 6 maart, luister dan naar het gesprek met burgemeester Janssen en ge meentesecretaris De Kam, mor genmiddag om 18.00 uur bij Ra dio Soest over wat zij hiervan vin den. 'Morgen wordt het beter' is een bekende popsong. U gaat helemaal niet stemmen op 6 maart? Dat is een beetje dom. Tijdens een gezellige feestmid dag in De Klarinet heeft het Rode Kruis Soest/Soesterberg vorige week dinsdag het vijftig jarig bestaan van de afdeling 'Welfare' gevierd. Vier jubila- ressen werden gehuldigd. De 'Welfare' heet tegenwoordig de afdeling Sociale Activiteiten, Zorg en Welzijn van het Rode Kruis. Ze werd een halve eeuw geleden op gericht door Joke van Zanten- Wentink, die al die tijd ook vrijwil ligster is gebleven en in de hoog ste mate verantwoordelijk is ge weest voor de bloei van deze afde ling. Ze is draagster van de zilve ren medaille van verdienste van het Rode Kruis en is door haar hoge leeftijd nu niet meer zo actief, maar ze staat de afdeling nog altijd met adviezen terzijde. Tegelijk met mevrouw Van Zanten huldigde Rode Kruis-coördinator Nel Pelzer ook de dames Gerry Baumfalk (20 jaar) en Siets Hospes en Janny van den Bank, Staande v.l.n.r de dames Baum falk, Hospes en Van den Bank, zit tend mevrouw Van Zanten. Foto: Soester Courant die tot nu toe 10 jaar als vrijwillig sters actief zijn geweest. Allen kre gen een medaille met een oorkon de en een boeket. De feestmiddag in De Klarinet werd bijgewoond door meer dan honderd vrijwillig sters, onder wie ook een fors aan tal oud-vrijwilligsters. 18,15 Geitenkaas in fïlodeeg met abrikozensaus Rittetje van eend met gekonfijte uitjes Aardappelpreisoep Ossenhaas met champignongehakt gegratineerd met kaas geserveerd met madeirasaus Kalfsschenkel met Provenijaalse saus Stoofpotje van verschillende vissoorten Appelbeignets met kaneelsaus en ijs Limoentaart Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief wijn en koffie (niet op feestdagen) Bel voor informatie over onze paasbrunch beide dagen 19,50 p.p. 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 Het ziet ernaar uit dat Soest de drie nieuwe hangplekken die het gemeentebestuur heeft be dacht wel op zijn buik kan schrijven. De omwonenden vinden ze op alle drie de voor gestelde plaatsen (Mavo Soest, Vrijheidsweg, Dorpsstreek) volstrekt ongewenst. Ook de politiek is bepaald niet enthou siast. De publieke tribune was maandag avond goed bezet tijdens de com missievergadering ABZ, waar het voorstel van B. en W. ter sprake kwam. Maar liefst tien insprekers maakten duidelijk hoe ze erover dachten, en dat was bepaald niet positief. Vooral het feit dat ze zo laat over het plan geïnformeerd waren de meesten hadden het uit de krant moeten vernemen, was slecht gevallen. Sommigen waren er 'beroerd' van geworden. Voor al de vrees voor toenemende ge- luids- en andere overlast blijkt de omwonenden bezig te houden. 'Er moeten toch andere oplossingen gevonden kunnen worden?' Ook van ondernemerszijde waren er ernstige bedenkingen, met name tegen de voorgestelde hangplek op de Vrijheidsweg/Industrieweg. Dat zou volgens een der insprekers ongetwijfeld leiden tot inbraken, vandalisme en andere vormen van overlast. Hij meende dat zijn klan ten last zouden kunnen hebben van het lawaai als hij net op het punt stond mooie orders af te slui ten. Een collega vond een hang plek geen 'visitekaartje' voor zijn bedrijf. 'Een bedrijfsterrein is toch geen speeltuin!' Banvloek De meeste politici twijfelden sterk aan de haalbaarheid van het plan, waarover de WD bij monde van Karei van Geet meteen al de ban vloek uitsprak. De liberalen wilden wel 100.000 euro opzij zetten om de overlast van jongeren op fe los sen, maar de andere fracties wilden zo ver nog niet gaan. Ze waren er ook niet van overtuigd dat er met de jongeren vaste afspraken (in 'convenanten') te maken zouden zijn, hoewel burgemeester Janssen groot belang hechtte aan regels over alcoholgebruik, brommerla- waai en andere ergerniswekkende zaken. Janssen hield de commissie voor dat het geen zin heeft om door te gaan met de plannen als de poli tiek nu nee zegt. Ddt er met de in formatie aan de burgers iets mis was gegaan gaf hij toe. Door de vooij aarsvakantie was er een 'rafe lige communicatie' ontstaan, aldus de burgemeester. Hij beloofde de commissie de omwonenden zo snel mogelijk te betrekken bij de verdere uitwerking van deze (of andere?) hangplekplannen. 'Als dat lukt/ aldus Henk Koning (CDA), 'steunen wij uw plannen, maar dat moeten we eerst nog maar eens zien...' Tijdens de eerste gezamenlijke discussie zijn de burgerwerk groep bestuurlijke vernieuwing en de lijsttrekkers van de acht politieke partijen geen stap dichterbij elkaar gekomen. Vertaald naar de huidige zetel verdeling in de raad werden de belangrijkste aanbevelingen van de burgerwerkgroep door een meerderheid verworpen. Zo kan het idee voor een wijkraad, die de wensen van de bewoners verzamelt en omzet in voorstellen aan de gemeente, alleen rekenen op de steun van GGS, D66 en GroenLinks. Ook de door de werkgroep bedachte relatieambte naar, die in het gemeentehuis moet proberen de voorzetten van de wijkraden in te koppen, werd bui tenspel gezet. Om het contact tussen gemeente en bevolking te verbeteren, wil de werkgroep terug naar de basis, naar de wijk, waar de burger zich het meest bij betrokken voelt. Praktische voorlopers zijn de wijk- beheerteams Smitsveen en de Eng, waar actieve bewoners met de ge meente meedachten, met als ge volg meer verlichting op straat. De burgerwerkgroep meent dat het nog veel verder en meer gestructu reerd kan. De WD en Soest 2002 willen echter dat ook de politiek hierin een rol blijft spelen, terwijl het CDA bang is dat de wijken met hoger opgeleide mensen mondiger zijn en meer aap bod komen. 'De gemeente moet op iedereen letten, Soest is te groot om overal alles op dezelfde manier te benaderen', al dus Bart Krol. Eric 'mouwen op stropen' Bervoets (PvdA) ziet niets in nog meer vergaderen en wil dat de gemeente de 'doeners' (vrijwilligers) gaat ondersteunen. Chris van Vuuren van de Christe- nUnie/SGP wil het initiatief onder voorwaarden wel een kans geven, maar is bang dat er een competi tie ontstaat tussen de acht wijken van Soest, zo van: 'zij hebben dat gekregen, nu willen wij het ook.' Alleen D66, GroenLinks en GGS zeiden volmondig 'ja' tegen de wijkraden, al verwacht Harry Wit te (GGS), gelet op de voorberei dingen, niet dat invoering per 1 januari 2003 haalbaar is. 'Dure ambtenaren' Witte was daarentegen geen voor stander van het aanstellen van re latieambtenaren. Evenals Krol zei hij dat het te veel geld kost om acht 'dure ambtenaren' aan te stel len. 'Dat hoeft helemaal niet', rea geerde Robin Hilbrands van de werkgroep, die er stevig van baal de dat de politici alweer vanuit hun partijpolitiek redeneerden en een verkeerde weergave van de aanbevelingen gaven. Hij kreeg bij val van Wim Roest (D66) en Ans Mann (GroenLinks) die vinden dat één ambtenaar best twee tot vier wijken kan bedienen. WD-er Bert Krijger (tegen wijkraad) ziet een relatieambtenaar wél zitten, maar ziet nóg meer heil in wethou ders die een wijk 'adopteren'. Ook Teun 'mag ik nog een slotopmer king maken' Middelkoop van de nieuwe partij Soest 2002 wil dat de politiek een vinger in de pap houdt, door zelf de wijken in te gaan. Verrast werden velen toen ambte naar Karin Eenhoorn meedeelde dat er eigenlijk al relatieambtena ren zijn, die een intermediair zijn tussen de bewoners van het Smits veen en de Eng en de gemeente. 'We hebben werkafspraken ge maakt, iedereen heeft een rol die beschreven staat. Nu is alleen on duidelijk op welk niveau de bur gers kunnen meepraten, alleen over het werk of ook over het be leid.' Burger Paul Frijling merkte op, dat het fenomeen wijkraad niet moet worden geïdealiseerd. 'Het is heel moeilijk om consensus te vinden in een wijk', aldus Frijling die als be stuurslid van de bewonersvereni ging Soest-Zuid uit ervaring sprak. Toon Hoe dan ook, de toon was gezet na de eerste van de acht stellingen die vorige week dinsdagavond ter dis cussie werden gesteld. Naarmate de avond vorderde, werd het de burgerwerkgroep steeds duidelij ker dat een meerderheid van de politiek haar aanbevelingen niet omarmt. En dat terwijl de werk groep in opdracht/op verzoek van het gemeentebestuur vijftien maanden lang heeft zitten vergade ren en tot de conclusie kwam dat het hele systeem op de schop moet, omdat er een kloof gaapt tussen gemeente en burgers. Witte probeerde diplomatiek te zijn, maar zijn eerste reactie over de werkgroep en het rapport loog er niet om: 'Het is duidelijk dat het mensen zijn, die niet in de praktijk van het gemeentelijk apparaat zit ten. Dan lijkt het makkelijker din gen te veranderen dan wanneer je zelf in de stoel zit.' Ombudsman Een samenlevingscontract tussen gemeente en burgers overleefde de discussie niet. Net zo min als de ombudsman die moet toezien op de naleving ervan, in het uiterste geval bindende uitspraken doet en straffen mag uitdelen aan beide partijen (bijvoorbeeld: Soest be taalt ozb terug aan burger of: bur ger mag plan niet uitvoeren). Wat dat laatste betreft, zijn er in veel gevallen wettelijke procedures, waar de gemeente niet zomaar van mag afwijken. Overigens is er nu al een ombudsman, waar de burger terecht kan als hij klachten heeft over de wijze waarop de gemeen te hem heeft behandeld. Een kwaliteitshandboek met regels en procedures voor de werkrelatie tussen burgers, ambtenaren en po litici, kreeg ook al geen bijval; de aanbeveling om visie te ontwikke len en elk besluit te toetsen aan de gevolgen voor de drie eerstvolgen de generaties ('te moeilijk') even- Verder was er nauwelijks tijd over om van gedachten te wisselen over de invoering van een onafhankelij ke raadscommissie van toezicht, waarin behalve politici ook ambte naren en afgevaardigden van de burgerwerkgroep de voortgang van de bestuurlijke vernieuwing gaat volgen. Hetzelfde gold voor de Club van Soest die zich fundamen teel zou moeten gaan buigen over een herbezinning van functies, ta ken en verantwoordelijkheden van het gemeentebestuur. Beide aan bevelingen werden door de meer derheid gepareerd. Ondermijning Het had er dinsdag veel van weg dat elke aanbeveling door de (meerderheid van de) politiek wordt gezien als ondermijning van haar macht. Bij de kopstukken van de burgerwerkgroep nam de frus tratie dinsdagavond dan ook zien derogen toe. De eerste 'confronta tie' dichtte het gat tussen gemeente en burgers allerminst. De een hield vast aan de bestaande structuur, de ander pleitte voor een nieuwe. Punt. Roest zei dat het niet alleen om structuur-, maar ook om cul tuurverandering gaat. Bestuurlijke vernieuwing, waar de gemeente de laatste anderhalf jaar de mond vol van heeft, moet nog een lang traject vol drempels env valkuilen afleggen. Wat de burger werkgroep en de politici dan ook vooral moeten doen, is met elkaar in gesprek blijven. Een natuurbad en een jonge- renwebsite. Dat zijn de twee voornaamste wensen van jon geren die zijn voortgekomen uit de eerste van twee talk shows. De bijeenkomst trok, buiten het bestuur, slechts drie deelnemers. Er waren 160 tie ners uitgenodigd. 'Ik weet ook niet waarom de jon geren zijn weggebleven, daar zul len we nog met ze over praten. We zullen ze vragen waarom ze de kans die ze nu krijgen, niet met beide handen aangrijpen. Persoon lijk vind ik het jammer. Ik denk dat ze afwachtend zijn en dat de opkomst straks, na meer publici teit, zal aantrekken. Het is een langdurig proces. De afgelopen ja ren is er veel beloofd, ik denk dat de jongeren het vertrouwen in de gemeente hebben verloren. Met de gemeente werken we er hard aan om dat terug te winnen', aldus Ju- dith Loffeld die als jongerenwerk- ster bij Stichting Balans de talk shows (de tweede is op 16 april) en het jongerenpanel (eind mei) organiseert. Ze doet dat met vier jonge Soes- ters die zitting hebben genomen in het bestuur en het totaal aantal deelnenjers op zeven brachten. Tij dens het gesprek verwierpen ze aanvankelijk de stelling dat er in Soest voldoende faciliteiten in Soest zijn voor jongeren, zoals de Boemerang in Baarn, waar je bin nen kunt gaan zitten en wat kunt drinken. Tijdens de discussie kwa men tienercentrum X-Change (in De Schoof bij Balans) en Artis- hock ter sprake, waar de jongeren kennelijk nog niet van gehoord hadden. Daarna stelden ze hun mening bij. Verder bleek dat, volgens de aan wezigen, meisjes zich nogal eens bedreigd voelen en om die reden 's avonds liever thuisblijven dan ge bruik te maken van een van de fa ciliteiten. Ze stelden vast dat de groepjesvorming van jongeren is gerelateerd aan de cultuur. Een multicultureel festival zou moeten bijdragen aan meer begrip voor en kennis van eikaars culturen. Net zo goed als dat jongeren op school van elkaar zouden moeten kunnen leren. Tot slot kwamen de jongeren met ideeën op de proppen, waarvan een natuurbad en een jongeren- website verder zullen worden uit gewerkt. Het is de bedoeling dat de tieners de website zelf gaan op zetten met onder meer een activi teitenkalender, informatie over de faciliteiten, maar bijvoorbeeld ook een chat-room. Met een natuurbad denken de jongeren niet aan het (kleine) buitenbassin voor kinde ren dat bij Spleasure Centrum Soest (na de zomer) wordt aange legd, maar een echte buitenvoor ziening, waar ze 's zomers elkaar kunnen ontmoeten en zwemmen. Dat natuurbad en de website wor den eind mei als aanbevelingen aan het College overhandigd. In welke mate het gemeentebestuur de suggesties serieus neemt, zal deels afhangen van de opkomst op de tweede talkshow. Immers, de gemeenteraadsfracties lieten eind vorig jaar, toen ze geld beschikbaar stelden voor het overleg met jon geren, duidelijk weten dat ze het belangrijk vinden dat alle (doel groepen vertegenwoordigd zijn in de praatsessies. Judith Loffeld: 'Ik kan ze niet oproepen en per groep twee of drie vertegenwoordigers hier laten komen. De jongeren moeten zelf interesse tonen.' Op 16 april is er eerst nog een tweede talkshow, waarin jongeren weer de gelegenheid krijgen hun zegje te doen. Als het aan Judith Loffeld en de mede-bestuursleden Segil Gukalp, Nazire </etin, Leila Yïldirim en Omer Güleg ligt, zal er tijdens die gespreksavond sprake zijn van een massale opkomst. DE GROOTSTE SORTERING IN SOEST EN OMSTREKEN NATUUnitJK BIJ: DILLENBURCLAAN 12. JOEJT TEL: 025-6012140 WWW.VOORBIJ.NL Kom gezellige paasbrunchen met de hele familie bij Holiday Inn. De Paashaas is weer van de partij en voor de kinderen organiseren wij een heuse paaseierzoekactie met leuke verrassingen! Votwossenen C34,50 t\ouaauSw\i Kinderen lol 12 jaar 13,50 Reserveer nul Soestduinen - Royal Pare 035 603 8383 Wie de afdeling bouwzaken van de gemeente wil bezoeken, hoeft vanaf overmorgen niet meer naar de tweede verdie ping van het raadhuis, maar kan dan terecht in de hal. Bur gemeester Koos Janssen opent overmorgen het nieuwe loket. Het is een nieuwe stap naar de voltooiing van de i-loketservice van de gemeente. Dat moet niet zo letterlijk worden opgevat, dat er straks één loket is, waar de burger al zijn vragen kan deponeren. Het is een combinatie van de fysieke bemanning van een loket in de hal, de telefonische dienstverlening, informatie via de website (www.soest.nl) en de post. Dat zijn, zeg maar, de vier distributie kanalen voor het aanbod van pro ducten en diensten van de ge meente. 'Het gaat om de organisatie achter het loket, zodat de burger meteen op de goede plek terechtkomt. Dat is de logica van de klant, maar ver eist veel organisatie', zegt project leider Sjaak Pot van publieksza- ken. Hij verwacht dat de ontwik keling, zeker op het gebied van de digitalisering, nog wel een jaar of vijf in beslag zal nemen. Inmiddels zijn veel vorderingen geboekt. Zo krijgen burgers, van wie het pas poort en/of het rijbewijs moet worden verlengd, vooraf een sein tje en te horen wat ze moeten doen. Wie naar het gemeentehuis komt, wordt ook efficiënter geholpen. In het halletje tussen de twee schuif deuren van de hoofdingang, staat een apparaat met beeldscherm, waarop de klant eenvoudig kan aanstippen waarvoor hij komt. Hij krijgt dan een bonnetje met letter en nummer, dat even later op de lichtbak bij de balie zal verschij nen, zodra hij aan de beurt is. De burger hoeft dus niet eerst in de rij aan te sluiten bij de receptioniste, vervolgens te vertellen waarvoor hij komt, dan te zitten wachten en nog eens te vertellen wat hij wil. De receptioniste houdt zelf meer tijd over voor bezoekers en burgers met andere vragen. In de praktijk blijkt dat ongeveer de helft van de klanten naar het Raadhuisplein 1 komt voor verlen ging van een document of een uit treksel van het geboorteregister. Het nieuwe systeem voor de af handeling voor klanten is tijdbe sparend voor zowel burger als ambtenaar. Bovendien geeft het de gemeente inzicht in de meest ide ale bezetting van het loket. Wie naar het gemeentehuis belt (6093411 - lokaal tarief), krijgt informatie over de openingstijden en kan vervolgens een 1 (pas poort) of een 2 (rijbewijs) intoet sen. Wie doorverbonden wil wor den, kan blijven 'hangen' en wordt binnen 40 seconden te woord ge staan en doorgesluisd naar de be treffende ambtenaar, zonder eerst overbodig te moeten worden door verbonden. In de toekomst zal de receptioniste - na scholing en met behulp van gegevens op een beeldscherm - op veel (telefonische) vragen direct antwoord kunnen geven. Is dat onmogelijk, dan verbindt ze de beller alsnog door. Andere volgen de stappen van het 1-loket zijn de digitalisering van bestemmings plannen en de koppeling tussen digitale kaart en administratieve gegevens. GROENLINKS Betaalbaar bouwen voor jong oud Veiligheid, ook binnenshuis Dagziekenhuis moet blijven Goed fietsbeleid Voor minima maximale vrijstelling Goed gehandicaptenbeleid Niet beknibbelen op kunst cultuur MANN LIJST 5 Nieuwegracht IA. 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur/

Soester Courant | 2002 | | pagina 3