Politieke snotneusjes in debat m imw'i" Een rondweg is geen oplossing Wie voorspelt juiste uitslag? Nieuwe bestrating fietspaden T)ogterom )EBÉE De Soester gemeenteraad PAGINA 6 WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Aanstormend talent' kruist degens kavüQ meter, Vereniging Vrij Polderland [0PjNJEj~ DE WD TELT AF: Soest wil stemgerechtigden stimuleren Televisie zendt debat tussen lijsttrekkers uit Op Koningsweg, Nieuweweg en Obrechtstraat SCHRAVEMADE B.V. «ft "VSSPRCW# in sonnet Lente in je bol! Tulpen TULPEN www.d66soest.nl 2 bossen ENBEURS te Amersfoort. Jen, schelpen, enz. anaf station. okdekkersbedrijl s- en waterleiding >d- en zinkwerk jken- en badsanitair kbedekking euwaanleg en nische installaties. ag bij de Boni 2097070 (verkoopwagen) .OKKEN REPARATIES, sgarandeerd goed! irwerkmakerij Westeneng, jn Blieklaan 48, tel 035- >11766. Eveline Stegenga Tuinadvies en -ontwerp Tuinontwerp? ik Ontevreden met uw tuin? Welke planten? Een tuin die bij u past? l|c Noem maar op! Ook kleine tuinen U kunt het ontwerp zelf uitvoeren of door een hovenier laten doen Sloothaak 5 J||r3763 ZA Soest telefoon: 035-6026809 email: eatc@wanadoo.nl GUillof ?aw' de Roqwes Beucfier Weftolsfelm t SaboM Cfocfteaiwejf Mwssy Pomward liaf-Gw^öt ern \a Johcfie ■macht /e Mtll Winery egas Mendoza Alicointe tem des Adoitzes ite Cfangmc 59 terdag, 9,3ö-l7,ODwwr is er een de Openbare uitgenodigd. ft op rek. nr. mee u op school Ondanks alle jammerklachten over de afnemende belangstel ling voor de politiek, vooral onder jongeren, heeft het de meeste partijen in Soest niet veel moeite gekost de kandida- tenlijstjes te vullen met nieuwe, vaak nog onbekende namen. Opeens kwamen ze weer te voorschijn, uit alle hoeken van de plaatselijke samenleving. Over de opvolging hoeft de Soester politiek zich kennelijk niet al te druk te maken. Een deel van dat 'aanstormend talent' -dat overigens in veel ge vallen bepaald niet meer jóng te noemen is - was vorige week woensdag op uitnodiging van de Derde Kamer (een soort politiek café van de WD) te gast in res taurant Fusions om onderling de degens te kruisen over een aantal stellingen. Een beetje onwennig zaten ze daar bij elkaar om de gro te tafel, als politieke snotneusjes die nog van niets wisten en zich daarom - de meesten althans - maar lieten bijstaan door de 'gro te broers' (of zusters), die al min stens een paar jaar in de gemeen teraad zitten. Overigens hadden alleen nieuwelingen van de WD, het CDA, Gemeentebelangen, D66 en de nieuwe partij Soest 2002 gehoor gegeven aan de uit nodiging; PvdA, GroenLinks en ChristenUnie-SGP schitterden door afwezigheid. Van de bijeenkomst kan in elk ge val gezegd worden dat ze bijzonder gezellig en ongedwongen verliep. Misschien is de eeuwenoude ge woonte om als dorpsbestuur in een plaatselijke kroeg te vergaderen toch eigenlijk zo gek nog niet. Het praat natuurlijk ook makkelijker met een pilsje voor je neus, al hield dat niet in dat alle bijdragen even hoogstaand of doordacht waren. Dat de discussie door de gespreks leider - die in meer dan één op zicht niet altijd even goed te vol gen was - wel eens een beetje uit de hand dreigde te lopen verhoog de alleen de levendigheid. En het luidruchtige gekletter van de regen op het dak maakte het allemaal zelf nog een beetje sfeervol... Bij het gebruikelijke rondje voor stellen bleken er ongeveer 14 'nieuwkomers' te zijn, die er alle maal zeer van overtuigd leken dat de samenleving juist om hun inzet zat te springen. Wie zaten er dan? Wel zeven van Soest 2002: Teun Middelkoop (eigenlijk geen nieu weling, maar nou ja...), Frans v.d. Lugt, Pieter van Berge, Gert Nij- hoff, Tijmen Koelewijn en Peter de Leede; drie van de WD: Robert Jan Roos, Paul Frijling en Peter Hoebee; drie van Gemeentebelan gen: Ingrid Koomen, René Corbij en Jolande Gastelaars; eentje van het CDA: Annet van Oostrom, en eentje van D66: Jacques Honkoop. Onthoud die namen, want van de meesten heeft Soest tot heden nog weinig of niets gehoord, maar dat gaat na 6 maart beslist veranderen! De motieven voor hun politieke belangstelling varieerden van 'iets doen voor de samenleving' tot 'ik heb nu tijd', en al dan niet hardop uitgesproken klonk tussen de re gels door toch ook de overtuiging dat het allemaal beter kan en moet in Soest. En de 'ouwe rotten', on der wie bekende politici als Bart Krol (CDA), Ellen Huberts (WD) en Hans van Wuijckhuijse (GGS), maar goedkeurend knik ken... Waar het over ging? Eerst over de vraag wat de ideale zittingsperio de voor een raadslid zou zijn, om dat volgens de gespreksleider we tenschappelijk is vastgesteld dat na twee termijnen alle creativiteit ver dwenen is. De meesten vonden dat ook wel een mooie termijn, 'al is er met een beetje ervaring ook niks mis', zoals een van de nieuwko mers opmerkte. 'Twee termijnen is mooi, drie moet kunnen, vier is te veel,' vatte een ander kernachtig samen. Rondweg Het tweede discussiepunt - de rondweg - was meteen goed voor een krachtige uitwisseling van ideeën, waarbij de meesten wel lie ten weten dat ze niks voelden voör een 'grote rondweg' (door de pol der naar Amersfoort), hooguit voor een 'bypass': net buiten de bebouwing, als alternatief voor het Van Weedestraat-tracé. Alleen de luitjes van Soest 2002 gaven het idee van een grotere ingreep niet zomaar prijs. Volgens hen heeft de gevestigde politiek van Soest het er tot dusver lelijk bij laten zitten. Ze kregen wel flink op hun kop dat ze niet zomaar even wilden zeggen waar die rondweg nu precies moest komen te liggen (alsof de andere partijen het daarover in de afgelopen vijftien jaar wél eens zijn geworden...). Krol zei nog dat er tot dusver he laas nooit een meerderheid voor een rondweg te porren was ge weest. 'Als de kiezer er op 6 maart anders over denkt merken we dat wel.' Voor vrijwel alle anderen stond het wel vast dat Soest asje blieft geen weg van 100 a 150 mil joen moet gaan aanleggen voor 'doorgaande' Amersfoorters of Amsterdammers die van de Al naar de A28 en andersom willen, alleen als we er zélf van profite ren... De verkeersproblemen in de Van Weedestraat vielen volgen sommigen ook best mee; in elk geval zijn ze niet zó erg dat daar voor poldergroen moet worden geofferd. Ook over de files op de Ossendamweg wilde de meesten liever niet al te dramatisch doen. Jachthuislaan Voor doorbouwen aan de buiten kant van Soest voelde bijna nie mand, al durfde Middelkoop wel hardop te zeggen dat hij het gebied aan de Jachthuislaari als 'optie' niet helemaal uitsluit. Alleen de nieu we WD-er Frijling was het met Soest 2002 eens. Bouwen in Wat is het probleem? De verkeer sproblematiek in Soest wordt mede bepaald door het groeitem po van het aantal auto's in Neder land: iedere 4 minuten komt er een auto bij 130.000 per jaar. In Soest betekent dit dat er per dag een auto bijkomt (ruim 350 auto's per jaar). Voor iedere auto zou het wegennet met zo'n 20 meter weg moeten toenemen plus de aanleg van drie parkeerplaatsen. Dat is een onmogelijkheid. Steden en dorpen missen daarvoor de ruim te, zo ontdekte men al eind jaren zestig. Zijn de kiezers van Soest bereid om hun dorp te laten 'teke nen' door nog meer asfalt voor een rondweg, terwijl dit niet de oplos sing is? Tijdens de TOSS (Toekomst Oriëntatie Soest Soesterberg) avond over mobiliteit maakt de gastspreker, professor Bert van Wee, bijzonder hoogleraar Ver keer, Milieu en Ruimte aan de Universiteit van Utrecht, korte metten met een toekomstige rond weg door de polder van Soest. Net als onderzoekresultaten uit de ja ren '90 al aantoonden, merkte Van Wee op: 'meestal heeft een dorp met minder doorgaand verkeer te maken dan men denkt'. Daarna kwam de rondweg niet meer ter sprake. De aanwezigen legden de nadruk op andere oplossingen, zo als het stimuleren van het fietsge bruik in een dorp zoals Soest. Wij vinden echter dat een dergelijk belangrijk onderwerp de ruime aandacht verdient van niet alleen de politici maar ook de kiezers. Een rondweg zal het karakter van Soest drastisch veranderen. Een inventarisatie bij de politieke par tijen en hun vertegenwoordigers leverde de volgende resultaten. Oordeelt u zelf. De nieuwe voorzitter van de Soesterzakenkring, oud-PvdA po liticus de heer Boerkoel ziet een rondweg (zelf noemt hij het de buitenbrink) wel zitten. De Soes ter Zakenkring vindt dat de Beek en Daalselaan (achter Albert He- ijn) zo snel mogelijk moet worden doorgetrokken onder het spoor door, achter de Lange Brinkweg tot aan de Brandweerkazerne. Dat deze rondweg er moet komen wordt de Soester Zakenkring meer ingegeven door bedrijfsecono misch (eigen) belang dan verkeers technische redenen. Dat blijkt wel uit de aanvulling van de heer Boer koel: Langs de rondweg zullen woningen en bedrijven moeten worden gebouwd, de weg moet immers worden betaald. Dit bete kent een tweede industrieterrein in Soest! Het CDA zegt bij monde van de heer Krol: 'al een meerderheid voor de rondweg te zien groeien' (Soester Courant van 6 februari). Die meerderheid ziet hij niet onder de Soester bevolking, maar binnen de muren van het gemeentehuis. De enige die bepaalt of er een meerderheid is, bent u. De rond weg zoals het CDA die voor ogen heeft, loopt vanaf de Praamgracht achter het spoor tot aan de Birk- straat. De argumenten van het CDA voor een rondweg zijn vaag: de 'leefbaarheid' in de wijken zal verbeteren en er ontstaat een 'ge zelliger verblijfsklimaat' in de Van Weedestraat. De leefbaarheid in de woonwijken moet zeker worden verhoogd, maar de vraag is of de rondweg daar een bijdrage aan le vert. Een gezellig verblijfsklimaat is ook belangrijk, maar wordt al in hoge mate door andere winkelcen tra in Soest zelf en in omliggende plaatsen geboden. Ook de WD blijkt niet meer te gen een rondweg (de Buitenbrink variant) te zijn. De WD is voor stander van nog meer winkels en ziet ook mogelijkheden voor be bouwing langs de rondweg, bij de Lindehof en op de kop van de Stadhouderslaan. Dan Soest 2002. Deze partij meent dat 'het hart van Soest onnodig wordt belast' en pleit voor een gro tere doorstroming... Doorstroming voor wie? Voor al het nieuwe ver keer dat (ook volgens onderzoeken van gemeente) zal worden aange trokken door de rondweg? De PvdA is voorstander van één- richtingverkeer in de Van Weede straat en de realisatie van de Bui tenbrink (denk aan de heer Boer koel). Alleen bestemmingsverkeer zou in woonwijken en winkelge bieden mogen komen en ander verkeer wordt (bij voorkeur) via bestaande wegen omgeleid. De kans dat bij dit uitgangspunt het toch tot een nieuwe rondweg komt, is groot. Bovengenoemde partijen hebben naar onze mening weinig inhoude lijke argumenten om de rondweg te realiseren. Een veel gehoord ar gument is een rustige winkelstraat. Soest moet echter niet willen con curreren met Baarn, Hilversum of Amersfoort. Er zijn voldoende centra dicht in de buurt waar men kan winkelen. En boodschappen doen gaat naar onze mening nu prima in alle winkelcentra in Soest. De nadelen van een rondweg zijn veel groter dan de voordelen. Wij hebben de belangrijkste op een rij gezet. De toename van de verkeersdruk te leidt alleen op bepaalde tijden tot problemen: twee uur in de och tendspits en twee uur 's avonds. Dit rechtvaardigt niet de enorme investeringen voor een rondweg. De doorstroming in de Van Weedestraat wordt vooral belem merd door het in- en uitparkeren van winkelend publiek en door de bevoorrading van de winkels en niet door het enorme aanbod van doorgaand verkeer. De verkeers- congestie in Soest wordt slechts voor een heel klein deel veroor zaakt door doorgaand/regionaal verkeer (dit blijkt ook uit recent 'kentekenonderzoek' door de ge meente). Een parallelroute - kort of lang - op de oostroute zal altijd meer kwaliteit, d.w.z. een hogere gemiddelde rijsnelheid voor de automobilist moeten hebben dan de oude route. Door de hogere rij snelheid wordt juist meer regionaal doorgaand verkeer aangetrokken, inclusief mensen die 'een over steek maken' in de driehoek A27, A28 en Al. Het bouwen van een rondweg (met onder andere een nieuw via duct) vergt enorme investeringen. Het financieren van een dergelijke investering door bebouwing aan weerszijden van de rondweg stuit op het feit dat de Soester Eempol- der als zogenaamd retentiegebied is aangewezen: in tijden van hoog water moet daar een bepaalde hoeveelheid water opgevangen kunnen worden. Bovendien maakt dezelfde polder deel uit van de zogenaamde ecologische hoofd structuur. Daarnaast is dit gebied in het hart van Nederland uniek: een combinatie van goede voorzie ningen en veel natuurgroen. Deze Balans mag niet worden ver stoord. Door bebouwing zal ook weer extra verkeer worden aange trokken. Het beoogde effect van de aanleg wordt daardoor direct verminderd. Gelukkig zijn er ook partijen die wel aandacht hebben voor de argu menten en geven zij oplossings richtingen die wel hout snijden. Zo vindt D'66 dat verkeersproblema tiek een landelijk probleem is en dat oplossingen daarom op regio naal niveau gezocht moeten wor den in overleg met omringende gemeenten, provincie en het rijk. Groen Links vindt dat onze na tuurgebieden en het landelijk ge bied, waaronder met name de zui delijke Eng als historische waarde vol open gebied, niet moeten wor den opgeofferd aan bouwlocaties en industriële uitbreidingen. Op lossingen kunnen gezocht worden binnen het bestaande bebouwde gebied. Het landelijke gebied is nodig voor natuur, landschap en recreatie en om ruimte te geven aan duurzame landbouw. Een rondweg om Soest wordt mede hierom afgewezen. Tot-slot keurt ook Gemeentebe langen Groen Soest de rondweg af. Als het groen in Soest u aan het hart gaat, stem dan lokaal op Groen Soest, D'66 of Groen Links. Laat Soest geen veredeld verkeer splein worden! Vereniging Vrij Polderland P/a J.W.N. de Koning Vice voorzitter Soesterberg mag van bijna ieder een, behalve van GGS. De ge- meentebelangers vinden dat hele maal niet nodig omdat de bestaan de woningvoorraad ruim genoeg is. 'Straks zitten we met een hele boel huizen waarvoor we geen be woners kunnen vinden...' dacht Van Wuijckhuijse. Anderen wezen erop dat er sinds de oorlog voort durend woningnood heeft ge heerst. 'De markt blijft altijd wrin gen.' Dus daar moet je zoiets als jongerenhuisvesting niet aan over laten, meende Van Wuijckhuijse, 'want de markt maakt die alleen maar duurder...' En voor ouderen moeten in Soest juist geen goedko pe woningen worden gebouwd, vond iedereen wel, anders stromen ze nóóit door. 'Oud Valkeveen'? Het gezelschap was, uiteraard met uitzondering van GGS (en ahiveer Frijling, die intussen toch moet vrezen voor zijn politieke carrière), uiterst sceptisch over de plannen voor een recreatiepark in het Soesterveen, door Middelkoop vi lein omschreven als een soort 'Oud Valkeveen' aan de Wieksloot, dat ook volgens anderen eerder als een aanslag op de daar aanwezige na tuur moet worden beschouwd dan als een stukje bescherming ervan. De bewoners zijn er trouwens al lemaal tegen - tot het moment dat ze een hoop geld voor hun grond kunnen krijgen, wist Margreet van Roomen (CDA) - en je kan er ook niet eens zwemmen! Gedis cussieerd werd er ook nog even over woningbouw op de plaats van de manege aan de Bosstraat, wat volgens Krol best mag. Voor de vijftig paarden wist Honkoop wel een oplossing: 'paardenvlees smaakt best!' Dat gold in elk geval ook voor het bier dat tijdens en na afloop van de discussie rijkelijk vloeide. Of Soest goed af is met de nieuwko mers in de gemeenteraad moet natuurlijk worden afgewacht. De 'snotneusjes' lieten zich gaande het debat misschien nog iets te vaak de kaas van het politieke brood eten door de 'zittende' raadsleden, maar dat komt allemaal vast wel Ellen Huberts Raadslid sinds 1990. Wil voor Soest en Soesterberg: veiligheid leefbaarheid* bereikbaarheid tolerantie zorg voor elkaar Ziet in 'de brede school'een grote uitdaging, met een positieve uitstraling naar de wijk. Voor nu en straks denk mee met de WD. Ga stemmen! En als het even kan: Stem WD De lijsttrekkers van de acht par tijen die meedoen aan de gemeen teraadsverkiezingen in Soest, zijn maandag 4 maart te zien op Om roep Amersfoort. Deze zender toont dan beelden van het debat dat vandaag wordt opgenomen. Aan de hand van vier onderwer pen krijgen de politici de kans hun partij te profileren. Centraal in de uitzending staat het thema stem men. Omroep Amersfoort zendt 4 maart yan 17:00 tot 01:00 uur in cyclussen uit. In. ieder blok worden de beelden van het debat herhaald. Omroep Amersfoort is te ontvan gen via kanaal 29- op de kabel. Op 6 maart zendt Omroep Amersfoort vanaf 21:00 uur bij dragen uit over de gemeenteraads verkiezingen, onder meer vanuit Soest. Van alles en nog wat onder neemt de gemeente om de stemgerechtigde Soesters en Soesterbergers te stimuleren op woensdag 6 maart naar het stemhokje te komen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Ze heeft zelfs een prijsvraag uitgeschreven. Wie de juiste verkiezingsuitslag voorspelt, maakt kans op een prijs van de gemeente. Wat de winnaar krijgt, wordt op het Raadhuisplein 'angstvallig' geheim gehouden, maar iedere Soester en Soesterber- ger kan meedoen. Tót maandag 4 maart. Wie toegang tot internet heeft, kan het best surfen naar www.soest.nl en dan klikken op 'beschikt u over voorspellende gaven?'. De rest wijst zich vanzelf. Het formulier staat vandaag ook in de verkiezingsspecial van 'Op 't Hoogt', de gemeentelijke informa tiekrant die als bijlage van deze Soester Courant is verspreid. Inge vuld kan het worden afgegeven in de hal van het gemeentehuis of per post worden verstuurd: Gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Vanaf morgen is het formu lier ook in het gemeentehuis ver krijgbaar. De huidige verdeling van de 27 zetels in de gemeenteraad is als volgt: WD 8, CDA 6, GGS 5, PvdA 3, GroenLinks 2, Christe- nUnie/SGP 2, D66 1. Deze par tijen doen straks weer mee, even als de nieuwe lokale partij Soest 2002. Oproep De afgelopen weken heeft burge meester Koos Janssen geen gele genheid aan zich voorbij laten gaan om de burgers op te roepen te gaan stemmen. Hij hing onlangs een speciaal spandoek op met een oproep om gebruik te maken van dit democratisch recht en debat teerde eergisteren met leerlingen van het Griftland College (zie foto); 's avonds belde hij aan bij Richard Kouwe, die op 6 maart 18 jaar wordt en meteen mag stem men, om persoonlijk een wel komstpakket te overhandigen. Zulke pakketjes zijn gisteren naar alle inwoners van de gemeente ge stuurd, die volgende week voor het eerst in hun leven een stemhokje in mogen. Burgemeester Koos Janssen, hier op de rag gezien, debatteerde maandagmorgen met leerlingen van het Griftland College. 'Kom stemmen', luidde zijn dringende advies. Foto: Soester Courant De opkomst tijdens de gemeente raadsverkiezingen van vier jaar geleden viel landelijk tegen. In Soest was de opkomst 59,1 pro cent. Burgemeester Janssen hoopt dat volgende week 60 tot 64 pro cent van de stemgerechtigden komt opdagen. 'Het mag niet lager zijn dan in 1998', aldus de burge meester. 'De mensen willen het meest over hun eigen woonomge ving meepraten. Daar hoort stem men bij.' Om het goede voorbeeld te geven, opent hij met zijn vrouw woensdag 6 maart het stemlokaal in het gemeentehuis. Hij zal als eerste zijn stem uitbrengen. 's Avonds is er vanaf negen uur een verkiezingsbijeenkomst in het gemeentehuis, waarop de uitslagen van de stemdistricten bekend zul len worden gemaakt. BANKETBAKKERIJ Voor u re/f of voor een ander geef 't gebat met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 EEN STEM VOOR ROEST IS EEN STEM VOOR SOEST Wim Roest: Geef de jeugd een strip penkaart om kennis te maken met sport en cultuur Vier fietspaden worden nog dit jaar voorzien van nieuwe be strating. Het gaat om trajecten op de Nieuweweg, de Obrecht straat en aan weerszijden van de Koningsweg, nabij de spoor wegovergang. Evenals voorgaande jaren trekt de gemeente 248 duizend euro uit voor de werkzaamheden. Dat be drag is ontoereikend voor alle fietspaden die in aanmerking ko men voor een stevige opknap beurt. Vandaar dat Soest in over leg trad met de plaatselijke afde ling van de Fietsersbond om een prioriteitenlijst samen te stellen. Op, de Nieuweweg wordt het ge deelte tussen de Smitsweg en de Eigendomweg onder handen ge nomen. Omdat er in de grond ka bels en leidingen liggen, is gekozen voor dikke, rode tegels als bestra ting. Dat is praktischer en goedko per als later werkzaamheden aan Het fietspad tussen de spoorweg en de Nieuweweg zal, net als drie andere fietspaden, nog voor de zo mer opnieuw worden bestraat. Foto: Soester Courant ue leidingen uitgevoerd zouden moeten worden. Twee fietspaden op de Konings weg (tussen de Pimpelmees en de spoorlijn en tussen de Nieuweweg en de spoorlijn) krijgen een asfalt- laag. Dat kan, omdat hier geen lei dingen liggen. Hetzelfde geldt voor de Obrechtstraat, waar het gedeel te tussen de Koningsweg en de Willaertstraat wordt aangepakt. Pal naast dit traject staan bomen die beschadigingen hebben veroor zaakt aan het fietspad. Om te voorkomen dat dit na de recon structie opnieuw gebeurt, bekijkt de gemeente of het pad tijdens het werk iets verschoven en /of ver smald kan worden. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 60130 42 We mochten ze zien zitten de wet van het getal de wijsheid weer te zamen uit Soest en het heelal. Ze zaten zacht te zitten, grondhouding positief en lieten in het midden uw lasten, leed en lief. In Soest is veel te doen sprak hij en ademloos hoorden ze toe. Er viel zo maar een speld naast mij. Toen schrok uw stakker wakker. Een koe riep buiten nog gauw boe, Maar werd daarna weer kakker. Jan M. Bij Jasmijn zijn ze stapelgek op tulpen. Dagelijks vers in gekocht op de bloemenveilingen, heeft u een enorme keu ze in vaak meer dan 20 soorten tulpen. Haal nu de lente in huis en kom genieten van de tulpen- pracht bij Jasmijn Dit weekeinde doen we er ook een aantal in de aanbieding: Diverse soorten aanbieding geldig donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. zolang de voorraad strekt. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21

Soester Courant | 2002 | | pagina 7