Weer transport naar Minsk 620 BeauJVed-y mies 3 daverende meubeldagen bij Middelman Wonen met kortingen tot 60% Mooi bij Middelman O Rachel Wouters kruipt in rol van nieuwe sportcoördinator BLOKHUTTEN Nestor Krijger paps en babs él Stimulans zoekt nieuwe 'maatjes' BOEKHANDEL JONGERIUS VAH ko VARIA van 13,- Scherper politietoezicht op naleving vlieghoogte 95 i OO SCW sluit kantoor Soest PAGINA 8 - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 it de monden van lekende Soesters: donderdag 28 februari, vrijdag 1 en zaterdag 2 maart Gorinchemse (24) mag zelf ook graag actief zijn Tijdelijke opslagruimte voor Kinderhulp Tsjernobyl Voor mensen met psychiatrische achtergrond Ml W SSfTllö 1/911 Ao knnkkiififtt" 1/6 rDtjDld Vdll CIC nu slechts 10," bij Studio Haleakala Reken af met ongewenste haargroei Deze hele week Fries suikerbrood 2,25 nuj Krentenbollendag 6 halen, 5 betalen Slagroomschnitt Wim Roest: Een hart voor Soest Wim Roest: Breng het theater en de bibliotheek terug in het centrum van Soest I» de partij over een denk- t waar een klein legertje cialisten inzit, dat alles wat doen eerst goed doorlicht, tudeert en toetst. Dat zal ks in de raad ook zo zijn. gaan er niet zomaar heen. es wordt breed en tot in de. itjes voorbereid en geëvalu- i. Wat te denken van ver eringen in de ouderenzorg, jeugdbeleid, om maar eens e heikele onderwerpen te men. Daar kunnen ze best geld en aandacht gebrui- Het dagziekenhuis aan de weg, dat moet blijven. We i, na Zonnegloren, nu ook lendael in Baarn al bijna jt. Vinden wij rampzalig, als we niet meteen echt gaan doen aan onze ver- rsstructuur dan zitten we over vijf jaar ook daar smaal vast mee. We roepen 'er móet een rondweg nen', maar we roepen wel dat heel serieus moet wor- bestudeerd. Geen wegen ten, open die dingen, door- ming moet er komen, daar niemand het met ons over ens zijn. Terreinen terug- en aan de natuur? Prima r, maar niet als dat de bur- extra geld gaat kosten, als 3BZ door dat soort hob- die echt niet zoveel bij- jen aan een beter milieu, loog moet. Geen onnodige, a belastingen. antwoorde nieuwbouw ple- geen te dure projecten als van het Spoordal opstar- goed luisteren ook naar ze in Soesterberg willen.' lange lijst en Middelkoop 9g niet eens klaar. (enkamer nieuwe politieke strijders Soest2002 willen graag soort Algemene ;enkamer. Daar is inmid- wetgeving voor totstand- omen, die voorziet in het itselijk inrichten van een trolerend orgaan, dat op fhankelijke basis, de ïeentelijke bestedingen er de loupe neemt. Daar ;ten naar de mening van Idelkoop op zijn minst twee Isleden inzitten, die mede- intwoordelijk worden voor e nemen maatregelen die rtkomen uit de conclusies zo'n instituut. 'Dat moet iet zien als censuur, maar lelpen. Er samen voor zor- dat de gemeenschapsgel- want daar praten we wel d over, zo effectief moge- worden aangewend. En dat t trouwens voor alles. We ten er samen uitkomen, alle partijen overleggen, :tief meedenken en doen. beetje frisse wind kan geen kwaad? Wij willen voor gaan zorgen.' Cees van Drcngelen T.V.- presentator: '...dat punt 'Verkeer en rvoer', dat spreekt me aan 'etere verkeerssnelheden, imte om te laden en te los- en die rondweg: modern ■e, met daarnaast een goed openbaar vervoer... Auke Dijkstra: id-gemeente-ambtenaar: ■etere openbare voorzienin- i, effectieve onkruidbestrij- g en een socialer ouderen- eleidpunten waar ik me goed in kan vinden... Vim Koedijk, directeur tndelijke Inspectiedienst Dierenbescherming: en goed gecontroleerd uit- enbeleid en veel meer aan- cht voor de veiligheid op mat, belangrijk voor een mooi, rustig dorp... Wico Bunskoek, directeur Kontakt der Kontinenten: teen onnodige belasting hoging en teruggave van irreinen aan de natuur '.een als de burger daar cht belang bij heeft... I Om ruimte te maken voor de aanstaande verbouwing, nu een groot deel van ons assortiment, van bankstellen tot kasten en van eethoeken tot slaapkamers verkrijg baar met forse kortingen van 35 tot wel 60%. WONEN Middelman Wonen in Soest 5000m} woonplezier aan de Birkstraat 99.Tel: 035 - 6011004. Vrijdag koopavond. Internet: www.middelmanwonen.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl De naam van Rachel Wouters is er een om te onthouden voor portverenigingen en mensen die willen deelnemen aan spor tieve activiteiten. Ze is 24 jaar, woont in Gorinchem en wordt vanaf 1 maart de sportcoördi- lator van de gemeente. Al zeker tien jaar geleden maakte ze kennis met Soest als deelneem ster aan de Sylvestercross van AV Pijnenburg, tijdens de laatste edi tie eindigde ze als tiende op de korte cross. Ze is in haar woon plaats lid van AV "Tyfoon en houdt persoonlijk van (extreme) duur- sporten, zit zomers graag op haar ATB fiets en is een verwoed zwemster. Met haar conditie is het dus goed gesteld en zal ze het wel een poosje kunnen uithouden in Soest. De eerste periode wil ze gaan be nutten om te inventariseren wat er op sportgebied allemaal al te doen is en waaraan behoefte bestaat in Soest. Dan zal ze het veld ingaan om, zoals de bedoeling is, de scha kel te vormen tussen vraag en aan bod. Haar aanstelling is het gevolg van de zogenoemde breedtesport impuls, waarvoor de gemeente de komende zes jaar 634 duizend euro uitgeeft, waarvan de helft door het rijk wordt opgehoest. Het nieuwe beleid betekent dat de gemeente ook een bewegingscon sulent gaat aanstellen, die aan dacht gaat geven aan beweging op scholen. De derde pijler is dat Soest subsidie gaat verlenen aan sportactiviteiten die worden geor ganiseerd door (welzijnsorganisa ties. Rachel Wouters, vier maanden ge leden afgestudeerd aan de Katho lieke Universiteit Brabant (vrije- tijdswetenschappen met de rich ting sport en marketing en mana gement), surfte via internet naar gemeentebanen.nl en kwam er zo achter dat Soest een sportcoördi nator Zoekt. 'De functie komt overeen met mijn studie en verder ben ik zelf actief in het vereni gingsleven, onder meer door acti viteiten te organiseren. Ook houd ik contact met het bestuur over onze loopgroepen, probeeT ik het kadertekort op te lossen en ben ik betrokken bij het integratiebeleid van onze atletiekvereniging die net is gefuseerd met een triathlonver- eniging.' In de gesprekken met de gemeen te werd haar interesse voor de baan nog groter. 'Vooral omdat je ook te maken krijgt met de be leidsterreinen onderwijs en welzijn. Dat het om een nieuwe functie gaat,'is ook een van de redenen waarom het me zo leuk lijkt, want ik kan de functie gaan vormgeven.' Kleding, schoenen, speelgoed, wandelwagens, schoolmateri aal, voedselpakketten en zo'n beetje alles wat je in een huis houden aantreft, zijn zaterdag in een vrachtwagen geladen. Daarmee worden de spullen naar Minsk gebracht. Het is het zoveelste humanitaire transport van de Stichting Kinder hulp Tsjernobyl uit Soest. De meeste goederen zijn geschonken door inwoners van Soest, laat Hei- ne Tolsma van de stichting weten. Met andere vrijwilligers droeg hij zaterdag de dozen en pakken van uit de depots aan de Eikenlaan en de Vredehofstraat naar de vracht wagen. Vanaf volgende maand kunnen alle spullen worden opgeslagen aan de Industrieweg. Naar aanlei ding van een oproep van de stich ting voor een grotere opslagruim te stelde de Soester ondernemer Marco Boers de verdieping be schikbaar van zijn interieur- en af- werkingbedrijf. De nieuwe ruimte beslaat 100 vierkante meter, veel Foto Bell AFM. 2.20 X 2.20MTR HOUTDIKTE 28 MM VANAF ELKE BOUWMARKT DE BAAS Nijverheidsweg 8 - Soest - tel. 035 - 601 35 44 meer dan de garage en ruimte waarin de goederen nu nog wor den bewaard, voordat ze op trans port worden gezet. De medewer kers kunnen straks beter uit de voeten en hoeven dankzij Boers niet meer in de buitenlucht de goe deren te ordenen en in te pakken. 'Het enige nadeel is dat we de spullen de trap op moeten sjou wen, maar dat is niet erg. We kun nen op de verdieping alles laten staan en dat is een groot voordeel, we zijn er bijzonder blij mee', al dus Tolsma. Het is evenwel een tijdelijke oplos sing, want zodra Boers zijn verdie ping nodig heeft voor zijn bedrijf, zal de stichting moeten verhuizen. 'Maar we kunnen er vanaf 1 maart minimaal een jaar gebruik van maken, dus in de tussentijd blijven we zoeken naar een permanente opslagruimte', zegt Tolsma van Kinderhulp, die na de oproepen in de kranten ook aandacht kreeg in het NCR V-programma Man bijt hond. Wie de stichting een struc turele oplossing kan bieden, kan contact opnemen met Tolsma, 82 6023392. Distribueren Tolsma en zijn vrouw gaan begin mei zelf naar Wit-Rusland om alle goederen persoonlijk te distribue ren onder de bevolking en het weeshuis dat de Stichting heeft geadopteerd. 'In Minsk wordt alles eerst opgeslagen in een verzegelde ruimte, totdat de autoriteiten hun goedkeuring hebben gegeven. Daarna gaan wij de spullen verde len.' Het echtpaar onderneemt de 2150 kilometer reis voor de 27c keer. 'Maar we doen rustig aan hoor. Meestal gaan we op een woensdag weg en dan zijn we er op vrijdag avond. Onderweg overnachten we ergens. Ja, we kennen de weg, we hoeven geen landkaarten meer te gebruiken.' Als nestor van de gemeente raad voelt WD-fractievoorzit- ter Bert Krijger zich uiteraard thuis in de Soester raadzaal, die zoals men weet ook als trouwzaal wordt gebruikt. Vo rige week trad hij daar echter op twee nieuwe rollen: name lijk als Vader van de Bruid ('paps') én als Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand ('babs'). Krijger voltrok woensdagmiddag in die - eenmalige - hoedanig heden, daartoe speciaal benoemd, het huwelijk van zijn oudste doch ter Nicole met Mark Buitenhuis. Voor het bruidspaar was het een totale verrassing toen vader Krij ger, die eerst nog als 'gewoon bur ger' zijn dochter de zaal had bin nengeleid om zich bij haar aan staande echtgenoot te voegen, plotseling een toga aantrok en hun vanachter de katheder officieel de echtelijke plichten volgens de wet voorlas. Mark - geboren en getogen in Soest - werkte als site-manager bij de BP aan de Koningsweg toen Nicole, office-manager bij het scholingsinstituut voor de metaal industrie De Stem in Soest, daar opvallend vaak een pakje sigaret- V./.n.r. Bert Krijger, het bruids paar Nicole en Mark, en Anne Marie Krijger. Foto: Soester Courant ten ging kopen. En zo is het geko men... Vader Krijger vergewiste zich er van dat de ringen, aangedragen door zijn jongste dochter Anne Marie, ook aan de juiste vingers der beide echtelieden werden ge schoven. De datum van de bruiloft was al lang geleden speciaal geko zen: 20.02.2002 is immers een bij zondere cijfercombinatie. Stimulans, een van de vrijwilli ge hulpdiensten in de regio Soest-Amersfoort, zit te sprin gen om nieuwe vrijwilligers die als 'maatje' willen optreden voor mensen met een psychia trische achtergrond. Die kun nen dan, samen met hun maat je, leuke dingen doen en op die manier uit hun isolement ko- Voor gewone mensen is het soms al niet eenvoudig om contacten te leggen, maar voor mensen met een 'verleden in de psychiatrie' is het extra moeilijk. In het maatjespro ject van Stimulans, dat inmiddels een jaar of vijf bestaat, wordt ge probeerd koppelingen tot stand te brengen tussen vrijwilligers en mensen ('deelnemers') die ooit opgenomen zijn geweest, maar in middels weer op eigen benen staan en zelfstandig door het leven gaan. Er zijn in Soest momenteel tien koppelingen, maar er is behoefte aan meer vrijwilligers. Volgens Jacqueline van Poppel, die het project van Stimulans onder haar hoede heeft, beleven de 'kop pels' er wederzijds veel plezier aan. 'Voor dé deelnemers zijn het soms de eerste contacten in de gewone wereld, dus heel bijzonder. Ze wonen vaak alleen en vinden het moeilijk om zomaar op andere mensen af te stappen. Ze lopen soms ook tegen vooroordelen op, omdat de buurt weet dat ze psy chiatrische patiënt zijn geweest en zich soms nog wel eens wat anders gedragen...' Voor de vrijwilligers is het contact met de wereld van de psychiatrie trouwens ook een 'eye opener', al dus Jacqueline. 'Ze ontdekken dat die werkelijkheid niet zo vreemd is als ze misschien dachten.' De be doeling is dat de 'koppels', zoals Jacqueline ze noemt, samen aller lei dingen gezellige dingen onder nemen, variërend van een kopje koffie en een wandelingetje tot een uitstapje naar de bioscoop, het theater of een tentoonstelling, of zomaar wat praten en winkelen. Voor de deelnemers is het ook heel stimulerend als ze zelf weer eens gastheer/gastvrouw kunnen zijn. 'Ze hebben meer kwaliteit van-leven, ze krijgen weer zin in allerlei dingen...' Toegankelijk Stimulans is dus op zoek naar vrij willigers die wat extra tijd willen investeren in het contact met men sen die door hun achtergrond geï soleerd zijn, vrijwilligers die be langstelling hebben voor anderen en zich persoonlijk willen inzetten om de samenleving toegankelijk te maken voor diegenen die vaak buitengesloten worden. Die vrij- willigers hoeven geèn 'deskundi gen' te zijn; hei gaat juist om vriendschappelijke contacten, en elk contact is weer anders. Daar om worden er ook heel verschil lende vrijwilligers gevraagd: oud en jong, druk bezet of juist met veel vrije tijd, man of vrouw, uit diverse culturen. Wat het de vrijwilligers oplevert? Jacqueline: 'Dat is voor iedereen verschillend, maar het is altijd een verrijking van je eigen contact; je kunt ook echt iets voor iemand betekenen en misschien kom je op die manier ook nog eens tot acti viteiten die je eigenlijk wel leuk vindt, maar waar je steeds niet aan toekomt...' Aan tijd kost het niet veel: eens per twee weken een af spraak voor iets wat beiden - de 'deelnemer' en de vrijwilliger - leuk vinden, op een onderling overeen te komen tijdstip, 's Avonds of in het weekend kan ook. De vrijwilligers krijgen een basistraining (4 a 5 dagdelen) en eenmaal per twee maanuen is. ci een vrijwilligersbij eenkomst. Er is ook persoonlijke begeleiding. De contacten duren minimaal een jaar, maar het kan ook best gebeuren dat de vriendschap een blijvend karakter blijkt te krijgen. Salus Stimulans is tegenwoordig onder deel van de Stichting Salus (ge noemd naar de Romeinse godin van zorg en welzijn), waarin de vrijwillige hulpdiensten, de Thuis hulpcentrale en het Steunpunt Mantelzorg in de regio Amersfoort zijn ondergebracht, en die ook ac tief zijn in Soest. Het Steunpunt I Tanlelzorg staat open voor allen Jacqueline van Poppel. Foto: Soester Courant die als 'mantelzorger' (partner, fa milielid, vrienden, buren, etc.) ie mand verzorgen en informatie of ondersteuning zoeken. Daarnaast is er 'Hulp Thuis': waarvan de vrij willigers mensen bezoeken die chronisch ziek zijn en daardoor de deur haast niet uitkomen, of die tijdelijk - een middag of een avond - komen oppassen op een zieke partner of een gehandicapt kind. Hulp Thuis-vrijwilligers gaan ook mee naar de huisarts of de polikliniek met mensen voor wie dat te lastig is. Ook bij deze instel lingen zoekt men nieuwe vrijwilli gers, dus wie zich aangesproken voelt is daar evenzeer welkom. Wie belangstelling heeft kan voor meer informatie en/of aanmelding terecht bij Jacqueline van Poppel (Stimulans), Gesina Heusinkveld (Hulp Thuis) of Sytske Stoop (Steunpunt Mantelzorg), die alle drie te bereiken zijn bij de Stichting Salus, Westsingel 44, 3811 BB Amersfoort, 82033^4613000. 'Open huis' in Soest Vrijwilligers voor het maatjespro ject van Stimulans kunnen Jacque line van Poppel ook in Soest berei ken. Ze is op de dinsdagmiddag van de 'even' weken van 13:00 tot 17:00 uur in het Rode Kruis-kan- toor aan de Valeriaanstraat, 2B, en daar telefonisch bereikbaar via 826012321. Op dinsdag 19 maart is er van 15:00 tot 17:00 uur weer 'open huis'. Bij voldoende aanmel ding uit Soest start hier ook weer een vrijwilligerstraining. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 zolang de voorraad strekt boekhandeljongerius@wxs.nl Door LASER Technologie DEFINITIEF ONTHAREN Bel voor afspraak of intake consult Burg.Grothestraat25 Soest 035-60204 88 De politie kan er voortaan scherper op toezien, dat pilo ten en ballonvaarders zich hou den aan de juiste vlieghoogte. De reden is dat de Dienst Luchtvaartpolitie van het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) een hoogtemeter in gebruik heeft genomen waarmee vanaf de grond de vlieghoogte kan worden vast gesteld. Tot nu toe moest de Dienst Lucht vaartpolitie het wettelijk bewijs zien te leveren met behulp van fo tomateriaal. Die methode was ech ter niet altijd mogelijk en boven dien erg arbeidsintensief en tijdro vend. Zo wist de Dienst Lucht vaartpolitie vorig jaar via deze werkwijze in slechts vier gevallen de zaak bewijstechnisch rond te krijgen. Met de nieuwe geavanceerde ver rekijker kan de Dienst Luchtvaart politie met een simpele druk op de knop, vanaf de grond de vlieg hoogte vaststellen. Boven open gebieden en gebieden met aaneen gesloten bebouwing geldt een mi nimum vlieghoogte van respectie velijk 150 en 300 meter. De Dienst Luchtvaartpolitie gaat het hoogte meetinstrument vooral inzetten in gebieden waar veel klachten voor komen en tijdens luchtvaartevene menten. Elke woensdag Vrijdag en zaterdag van 6,31 voor. BROOP- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Per 1 maart sluit de woning bouwvereniging SCW haar kantoor aan de Burgemeester Grothestraat 11 a in Soest. Ge bleken is dat de fysieke aanwe zigheid van een kantoor onvol doende bijdraagt aan de servi ce voor de Soester klant. Het kantoor wordt niet of nauwe lijks bezocht en inkomende tele foontjes zijn op één hand te tellen. Dat bleek onder meer uit een tel ling van het aantal bezoekers cn inkomende telefoontjes. In maart 2001 heeft SCW de opening van het kantoor op vrijdagochtend la ten vervallen. Daarop zijn geen negatieve reacties van huurders gekomen. Huurders uit Soest en Soesterberg ervaren de afstand Amersfoort-Soest niet als negatief. Vanaf januari 2002 was de kas- functie al vervallen en worden huurcontracten in het SCW-kan- toor in Amersfoort afgesloten. Hoewel de periode kort is, heeft SCW ook hierop nog geen nega tieve reacties van huurders gelae- gen. SCW blijft haar klanten in Soest ook na 1 maart 2002 goed bedie nen. Door alle werkzaamheden onder te brengen bij het hoofdkan toor te Amersfoort kan de dienst verlening aan de huurders het bes te gewaarborgd blijven. SCW wil service op maat gaan bieden. Zo hebben enkele huurders hun huur contract thuis ondertekend. Ook wordt binnen SCW gewerkt aan het verlenen van diensten via inter net. Verwacht wordt dat via dit medium steeds meer gecommuni ceerd zal gaan worden. www.d66soest.nl lijst 6

Soester Courant | 2002 | | pagina 9