TING JZEN ITING TING Studio Sylvia boekt succes met ballet 'Cinderella' SLAS-Boekenweekfeest op zaterdag 16 maart in C-drie Foto's van Aleksandra Janik in De Steenlinde Soester Popkoor kan al bijna van start gaan Avond over integratie in teken van Vrouwendag Kaartenactie Amnesty rondom Vrouwendag SPOED art/ióhocK 05 it 251 Creatieve cursussen in Klarinet xm-qom-zMtu. - Sasak aardewerk Nog handjevol leden nodig Vrijdagavond, Emmakerk Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Stadhuis Utrecht Wandkleden Jazz met Tony Overwater Trio De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS Film: 'Drift' Alle voorstellingen uitverkocht [Teatro Munganga [met 'Heldenhart' Uitslag column wedstrijd over De Liefde Tim: 'Atlantis, de verzonken stad' [Film: 'The Lord l of the Rings' Yolksdansinstuif op vrijdag Evelien Nijman gepromoveerd jorraad tegen ten In ontmoetingscentrum De Klari net worden de komende weken enkele creatieve cursussen gege ven. Op donderdag 14 maart is er een les, waarin de deelnemers le ren hoe ze een snijplank van glas kunnen beschilderen. Op 21 maart worden er paaseieren gemaakt. De cursussen kosten 2,30 per dagdeel, exclusief materiaal. Er is telkens plaats voor tien cursisten. Opgeven kan aan het buffet van OC De Klarinet of telefonisch, 88 6023139. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De oorspronkelijke bevolking van Lombok, de Sasak, behoort tot* één van de armste bevolkingsgroe pen in Indonesië. In de dichtbe volkte dorpen is regelmatig een tekort aan voedsel. In 1988 start te het Lombok Crafts Project. Het doel daarvan is de vrouwen op Lombok te helpen hun sociale en economische omstandigheden te verbeteren. Daarnaast is het ook bedoeld om de traditie van het pottenbakken te behouden. Met veel zorg werken de vrouwen aan de originele Vazen, potten en scha len. Die zijn vaak verrassend door de combinatie van verschillende materialen. De vrouwen zijn te recht trots op hun geëxporteerde producten. Met de inkomsten bou wen ze aan een beter bestaan voor zichzelf en voor hun kinderen. Door aanwijzingen van de impor teurs zijn hun aardewerkartikelen ook in moderne vormgeving uitge voerd. Kom eens naar hun producten kij ken in de Wereldwinkel! Ope ningstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30- 17:00 uur; ©6028132. Galerie De Steenlinde (Lin- denlaan 1) exposeert van 10 maart t/m 28 april foto's op groot formaat van de jonge Poolse fotografe Aleksandra Janik (1971). Zij studeerde af aan de Academie voor Beel dende Kunst in Breslau met als specialisatie Grafische Kunst. Het formaat van de foto's is 70 x 100 cm; ze zijn vakkundig gewalst op een harde ondergrond en te vens voorzien van een lijst. Zeer boeiend zijn de foto's van de spookstad Bodie. In deze leeg staande stad in Polen heeft ze fo to's gemaakt die lijken op 19e- eeuwse schilderijen. Net als de grote meesters maakt ze gebruik van zowel direct licht als tegenlicht in hetzelfde tafereel. Ook heeft Janik een mooie serie gemaakt in New York (Soho en Chinatown), waarbij haar grafische opleiding zeer tot zijn recht komt. Het is dan ook niet verwonderlijk dat zij in 1998 tijdens de Biennale van Sap- poro in Japan de prijs voor de bes te grafische prestatie in de wacht sleepte. De tentoonstelling zal geopend worden op zondag 10 maart om 15:00 uur door de Utrechtse foto- Een van de foto 's van Bodie, ge maakt door Aleksandra Janik. graaf drs. D.J. Wiersma, die zijn sporen heeft verdiend met foto's van mineralen en vulkanisch ge steente, waarbij zijn opleiding als geoloog hem goed van pas kwam. De tentoonstelling is toegankelijk van 10 maart t/m 28 april van donderdag t/m zondag, de ope ningstijden zijn 13:00-17:00 uur. De foto's zijn gedeeltelijk ook te zien op de website www.steenlinde.nl. ELKE WEEK EEN SOESTER^COURAWTy IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 Nog een stuk of vijf aanmeldin gen - dat is wat het nieuwe Soester Popkoor nog nodig heeft om van start te kunnen gaan. Er hebben zich tot nu toe ongeveer twintig zangers en zangeressen opgegeven, maar het bestuur van het koor-in-op- richting hanteert 25 als het mi nimum. Het Soester Popkoor richt zich in eerste instantie op de oud-leden van het Soester Kinderkoor, die in middels 13-plus' zijn en nog altijd graag zingen, maar wel toe zijn aan 'ander' repertoire. Volgens initia tiefneemster Marijke van den Broek valt te denken aan de eigen tijdse muziek die vandaag de dag op radio en televisie te horen is, van bijvoorbeeld Britney Spears tot The Beatles en liedjes uit mu sicals. Wie zin heeft om mee te zingen hoeft overigens niet eerst lid van het Kinderkoor geweest te zijn. Dirigent Arie Perk is van harte bereid het nieuwe koor aan te voe ren. Hij vindt dat Soest, met z'n 45.000 inwoners, langzamerhand wel toe is aan een eigen popkoor. De tijd is er rijp voor. Dit is waar Soest al jaren op wacht!', aldus de enthousiaste dirigent. Zoals gezegd: het Soester ropkoor gaat van start als het minimum van 25 leden bereikt is. Dat gaat vast In het kader van de Internatio nale Vrouwendag organiseert de Vrouwenraad Soest op vrij dag 8 maart een avond die in het teken staat van de integra tie van de allochtone vrouw in Nederland. De bijeenkomst vindt plaats in de Emmakerk, Regentesselaan 2. De avond begint om 18:00 uur met een Hollandse maaltijd. De kosten hiervoor zijn 8,50. Om 20:00 uur zullen drie spreeksters aan het woord komen. Dat zijn achtereenvolgens mevrouw drs. G. Acton, commissaris van politie te Soest, en mevrouw M. Ossèwaar- de, maatschappelijk werkster. Zij zullen hun ervaringen vertellen met de hulpverlening aan en de problematiek van de allochtone vrouw met betrekking tot haar in tegratie. De derde spreekster, me vrouw Fahrin Moslehi, zal iets ver tellen over haar eigen integratie in Soest. Daarna zal een discussie plaatsvin den aan de hand van een aantal stellingen. Gespreksleidster voor de avond is mevrouw W. Stekelen burg. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door de heer M. Sharif en een aantal leden van zijn gezin. Zij zullen Koerdische mu ziek ten gehore brengen. De avond zal eindigen omstreeks 22:00 uur. De Vrouwenraad Soest nodigt niet alleen de allochtone vrouwen, maar alle vrouwen in Soest uit om deze avond bij te wonen. Voor in formatie en/of aanmelding kan men bellen naar mevrouw Y. van der Schueren, 886569023. Rond Internationale Vrouwen dag, 8 maart, voert Amnesty International dit jaar massaal actie tegen geweld tegen vrou wen in Kenia, Colombia, Egyp te en Turkije. De Amnesty- werkgroep Soest sluit zich hier bij aan. Elk jaar worden duizenden vrou wen gedood of raken zij gewond door marteling of mishandeling. Geweld gepleegd door soldaten, politieagenten of gevangenbewaar ders. Vaker nog zijn vrouwen slachtoffer van geweld gepleegd door mensen die zij kennen: hun echtgenoot, vader, buurman of werkgever. Eén van de vrouwen waar nu ac tie voor wordt gevoerd is de Keni- ase Hadaja Choro. Zij zat in de gevangenis op beschuldiging van het doden van de dochter van haar tweede man. Hadaja ontkende, maar werd veroordeeld tot tweeën half jaar gevangenisstraf. Toen zij buiten de gevangenis water moest nuien, weru zij verwacut door een terreinknecht. De gevangenbe waarders beschermden haar niet. Enige tijd later bleek Hadaja zwanger te zijn. Nadat ze was be vallen werd zij vrijgelaten. Haar echtgenoot liet zich vervolgens van haar scheiden en Hadaja bleef ach ter zonder huis en inkomen. Amnesty International vraagt om onderzoek naar de verkrachting en naar de omstandigheden van vrou wen in Keniase gevangenissen. De Amnesty-werkgroep Soest heeft actiekaarten die geschreven kun nen worden naar regeringsinstan ties in de betreffende landen. De volgende organisaties helpen mee met het schrijven van de kaarten: het Katholiek Vrouwengilde, de Christelijke Vrouwenbond, Vrou wen voor Vrede, de Vrouwenraad, de Oecumenische Viering. Voor iedereen is er gelegenheid om ac tiekaarten te schrijven op vrijdag 8 maart, 's middags en 's avonds, in de Openbare Bibliotheek: de Am nesty-werkgroep is daar dan aan wezig. wel lukken, denkt Marijke van den Broek, en daarom is - met een slag om de arm - ook de eerste oefenavond al vastgesteld: woens dag 20 maart in het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (achter het mu seum Oud Soest). Wie mee wil doen wordt gevraagd zich vooraf telefonisch even aan te melden bij Marijke van den Broek, 886024135. Bij haar is ook alle verdere informatie te krijgen. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Op woensdag 13 maart, van 11:00 tot 12:00 uur, is het mogelijk deel te nemen aan een rondleiding door het onlangs vernieuwde stadhuis van de gemeente Utrecht. Dit oude gebouw in de historische bin nenstad is door de aanpak van de beroemde Spaanse architect Miral- les een architectonische en toeris tische trekpleister van de eerste orde geworden. De rondleiding, georganiseerd door Volksuniversi teit Soest, wordt verzorgd door een gids van 't Gilde Utrecht. Deelna mekosten zijn 3,50. Matthaus-Passion Ter voorbereiding op de Matthaus- Passion wordt op dinsdag 19 maart een lezing gehouden in het Grift- land College. Twee sprekers zullen elk vanuit hun eigen specialistische invalshoek de Matthaus-Passion van Johan Sebastian Bach belich ten. Mevrouw prof. dr. Chr. Bcrk- vens, historica en theologe, laat zien dat de door Bach gebruikte beeldtaal (de veel bekritiseerde teksten van Picander) voor die tijd juist heel modern was. De heer S. van der Vinne, musicus, laat door middel van klinkende voorbeelden horen hoe Bach de betekenis van de teksten met muziek onder streept. Tijd van de lezing: 19:30- 21:45 uur. Kosten: 15,00. Zoals voor elke activiteit van de Volksuniversiteit is het noodzake lijk zich van te voren aan te mel den. Informatie, inschrijving en cursusprogramma: Volksuniversi teit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soes 1 @csnet.nlopeningstijden maandag 13:00-16:00 uur; dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. N.B.V.P. VROUWEN VAN NU, afdeling Soest Secr. G.M. van Dijk Weegbrcestraat 431 3765 XM SOEST Tel. 5881739 In De Deel aan de Kerkstraat ko men Vrouwen van Nu (Neerland- se Bond van Plattelandsvrouwen) woensdag 13 maart bijeen. Op het programma staat een lezing over wandkleden, die wordt gehouden door mevrouw C. Jaarsveld-van de Wilt. Als voorbeeld neemt ze en kele kleden mee. De bijeenkomst begint om 20:00 uur, de entree bédraagt 2,50. Zaterdag 9 maart Drie vrienden die sinds 1989 zon der compromis maar met veel ple zier en hoge intensiteit muziek maken. Zo kun je het Trio Tony Overwater het best in één zin om schrijven. Zij hebben hun eigen muzikale taal ontwikkeld, gewor teld in de jazztraditie en vandaar zich richtend op hun gedeelde pro gressieve visie op muziek. Het trio speelt vele soorten muziek zonder gehinderd te worden door enige stijlvastheid. De kwaliteit en rou tine van het trio staan garant voor de bindende factor waardoor com posities van Sunny Murray rustig kunnen staan naast een standaard van Frank Sinatra. Bebop is geen vreemde meer van freejazz en swing en originaliteit zijn geen te genpolen meer. Het trio bestaat uit de volgende spelers. Tony Overwater als bassist. Een van de meest uitgesproken bassis ten in Nederland. Speelt in diver se groepen, zoals het Yuri Honing Trio en het Treya Quartet, en is actief als bandleider en componist. Maarten Ornstein als saxofonist en klarinettist. Met zijn persoonlijke geluid en muzikaal inlevingsver mogen een gewild solist, begena digd bandleider en componist. Speelt zowel in zijn eigen R.E.S.P.E.C.T.-ensemble als in di verse andere bands. Wim Kegel op drums. Een Neder landse drummer die als een van de weinigen een begrip en beheersing van de jazztraditie combineert met een eigen progressieve visie op het drumspel. Hij is een veelgevraagd muzikant en speelt ook met Spe cial Delivery en het Tilmar Juüus Trio. Het belooft weer een ouderwets goede en gezellige jazzavond te worden in Artishock. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00; leden 5,00. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 PAGINA 11 WOENSDAG 6 MAART 2002 SOESTER COURANT Maandag 11 maart In een naargeestige buitenwijk van een Grote Stad wonen - zonder ouders - de 15-jarige Sammy (Oomen) en haar broer Jakob (Ba- kema). Zij gaat nog naar school, haar vier, vijf jaar oudere broer voorziet - op zijn manier - in hun onderhoud. Zorg voor het zusje wordt langzamerhand het enige waarvoor hij nog leeft. Maar klei ne meisjes worden groot. Zorg wordt dan ai gauw ervaren als ver stikkend. De volwassen wordende puber gaat liever haar eigen weg. Ze probeert er links en rechts - zelfs in de richting van haar broer - achter te komen wat dat is: vrouwzijn. Daardoor ook raakt de relatie tussen broer en zus behoor lijk in de war, wat leidt tot een ex plosief einde met een definitieve afbreuk, uit elkaar gaan van die twee. De titel van de film lijkt multi-interpretabcl: bij het meisje ontluiken er seksuele driften, waar in een driftige scène geen doekjes om worden gewonden. De titel doelt ook op het driftleven van een man (Hoes) met midlifeproblcmen die hij bij - en met? - Sammy poogt op te lossen. Of raken kijk(st)ers op drift als er gemorreld wordt aan de gangbare in omloop zijnde normen en waarden, aan traditionele opvattingen? Regisseur Van Jaarsveld ('Marra- kech', 1996) draaide de film op basis van een scenario van Eps- kamp, in filmland een onbekende maar als jongerenwerk'ster onge twijfeld op de hoogte van jongc- renproblematiek. Onbekend zijn ook de meeste van de acteurs in 'Drift'. Samen zetten ze een le vensecht ogend verhaal neer. 'Drift' werd genomineerd voor (jeugd)prijzen op filmfestivals in Rotterdam, Toronto, San Sebastian en Wenen. Op het Ne derlands Festival verwierf de film de Pauze Jongeren Award: aan sporing genoeg voor jongeren om de film te gaan zien. Regie: Michiel van Jaarsveld. Sce nario: Jacqueline Epskamp. Ca mera: Joost van Gelder. Muziek: Jan-Dries Groenendijk. Montage: Peter Alderliesten. Acteurs: Chris tel Oomen, Dragan Bakema, Hans Hoes, Maud Dolsma, Beart Lup- pes. (Nederland 2001, 89 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. Scène uit 'Drift'. Cultureel Centrum [Woensdag 13 maart |In 1986 kwamen ClaudiaMaoli en ICarlos Lagoeiro uit Brazilië naar I Nederland. In hun koffers brachten ■zij tien jaar theaterervaring mee en Isamen met twee andere Brazilia- Inen stichtten zij in Amsterdam ■Teatro Munganga. Hun Braziliaan- |se achtergrond vormt de belan-g- I rijkste bron van inspiratie voor het Itheater dat zij maken. De voorstel- llingen worden omschreven als een rijkdom aan beelden, suggestief en leen emotionele speelstijl. ['Heldenhart' is een theatervoor stelling voor kinderen vanaf zes Ijaar, waarin helden uit de Griekse mythologie weer tot leven komen lm de gedaante van een jongen van nu. Onze jonge held is sterk, stoer len lijkt onsterfelijk. Hij heeft gro- |te spierbundels, is koppig, onover- Iwinnelijk en kan alles in z'n eentje. ITenminste, dat denkt hij. De jon- Ige held gaat de wijde wereld in en doet dat graag zonder hulp van de I goden. Op zijn ontdekkingsreis [komt hij verschillende wezens te lgen, met enkele moet hij zelfs I vechten. Maar als hij een meisje I ontmoet wordt alles anders. Hoe Imoet hij met haar omgaan? En F wat moet de jonge held doen als [hij ontdekt dat de grootste en i meest vijandige draak tegen wie hij moet vechten zich in zijn eigen f hart verbergt? Samen met het J meisje maakt de jonge held zich klaar om de grootste strijd van zijn leven te voeren. Maar anders dan andere helden die hij kent, heeft I hij gróte twijfels. Deze keer keert Teatro Munganga terug naar de bakermat van de westerse literatuur om met de meest bekende mythen een beel- t dende theatervoorstelling te ma- I ken vol sfeer en symboliek. In Hel- denhart is Munganga op zoek naar de kwetsbaarheid van de jonge helden van vandaag de dag. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Duur: 60 minuten. En tree: kinderen 4,50; volwasse nen 7,00. Zaterdagavond ging de ballet- en streetdancevoorstelling van Balletstudio Sylvia in premiè re. De voorstelling werd gege ven in de Klarinet en was volle dig uitverkocht. Sylvia Refos kan terugkijken op een zeer ge slaagd evenement, dat overi gens in het komende weekein de wordt herhaald. Sylvia: 'Dit keer heb ik niet bijge houden hoeveel uren werk er in deze show zijn gestoken. Ik ben driekwart jaar bezig geweest met alle voorbereidingen: muziek uit kiezen, choreografieën maken en met de leerlingen instuderen, kos tuums ontwerpen en naaien, de cors maken. Het is een ongeloof lijke organisatie, maar het is de moeite waard geweest.' Na een opening van de streetdan- ce kids met een driedelige dans op muziek van Britney Spears werd het klassieke ballet Cinderella (As sepoester) opgevoerd. De 4- en 5- jarige vlindertjes in hun prachtige tutu'tjes en de iets oudere nimfjes, die de feeën hielpen de pompoen in een koets om te toveren, stalen de show. Het publiek reageerde opgetogen toen Assepoester werd omgetoverd in een prinses en in haar koets het podium werd opge- reden. Toen het doek opging voor de scène waarin Assepoester tij dens het bal de prins ontmoet, was aan de reactie van het publiek dui delijk te horen dat men het decor van het paleis heel mooi vond. De rol van Cinderella, vertolkt door Kim Hoogeboom, werd heel mooi gedanst en ook haar acteerwerk was sterk. De boze stiefzusters zorgden voor de nodige hilariteit. Zwanenmeer Na de pauze werd het programma voortgezet met diverse dansen. De kleine zwaantjes die op muziek van het Zwanenmeer dansten ver tederden het publiek, vooral de solo van Marjoleine Aptroot was perfect getimed en heel lyrisch. Sylvia: 'De tijd vloog voorbij, om dat het zo'n gevarieerd programma was: moderne dans, streetdance en folklore, maar ook klassiek ballet. Als de muziek het toeliet klapte Scène uit een van de dansen van Balletstudio Sylvia in de Klarinet. Foto Bell het publiek enthousiast mee. De voorstelling was beslist geslaagd, er werd luid geapplaudisseerd en na afloop stonden alle leerlingen te joelen op het podium. Ook zij hebben ervan genoten, en dat is voor mij altijd heel belangrijk.' Uil verkocht Komende zaterdag (9 maart) wordt dezelfde show nog twee keer opgevoerd: 's middags om 13:30 uur en 's avonds om 19:30 uur. Beide voorstellingen zijn al uitverkocht! Sylvia: 'Voor de leer lingen en mijzelf is het fijn dat we nog twee shows gaan geven, want als je al die maanden naar iets toe werkt en het is dan na één avond voorbij, dan val je in een groot gat. Nu kunnen we er nog lekker van genieten. De spanning is er een beetje af en de dingen waar we niet zo tevreden over waren kunnen nog verbeterd worden.' 'Accordéon Melancolique': Che- rie de Boer en Jean-Pierre Guiran. 'Rinke Tolman Poëzieprijsvraag' (editie 2002) van de gemeente Soest. Het thema is 'Terug naar de Natuur'. Het reglement is telefo nisch aan te vragen via ©(035) 6014283. Teatro Munanga in 'Heldenhart'. Foto Maarten Brinkgreve. Saterdag 16 maart De naïeve, maar vastberaden mu- leumcartograaf en linguïst Milo "hatch blijkt de sleutelfiguur in het bplossen van het eeuwenoude ffaadsel van de verzonken stad At- ||antis. Wanneer een verloren ge baand dagboek gevonden wordt [en een excentrieke miljardair be leid is de dure expeditie te bekos- fagen geeft Milo zijn saaie baantje [|n het museum op en sluit zich aan %ij een groep roekeloze avontu riers. Dit in de hoop de zoektocht jpnaar Atlantis, die ooit door zijn Sroeroemde grootvader werd gestart, te volbrengen. Milo slaagt erin de ;.Ctaal in het dagboek te ontcijferen 'en de groep naar Atlantis te leiden. *.Wat ze daar aantreffen overtreft ^hun stoutste dromen. (engte: 78 minuten. Nederlands ^sproken. Stemmen: Hans So- Kat ja Schuurman, Wim de Rooij, Ton Lutz, Inge Ipcnburg, Erik van Muiswinkel. Filmkeuring: alle leeftijden. Aanvang: 14:30 uur. Entree: kin aeren 3,50; volwassenen 4,50. GA MEE OP EEN REIS yói actee, avontuur en'bumórï^J (Vrijdag 22 maart De fenomenale en epische trilogie 'The Lord of the Rings' ('In de I Ban van de Ring') verhaalt de strijd tussen goed en kwaad om het bezit van een magische ring. Het verhaal neemt ons mee naar Behalve de uitslag van de co- lumnwedstrijd over De Liefde krijgen de bezoekers van het Boekemveekfeest van de Stich ting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) op zaterdaga vond 16 maart in C-drie ook liefdesgedichten te horen. Het thema van de Boekenweek 2002 is De Liefde. De drie winnaars van de column wedstrijd over De Liefde in de 67e Boekenweek krijgen van te voren bericht thuis. De drie beste co lumns worden gehonoreerd met een prijs van respectievelijk 44, 22 en 11 euro; ze worden gepubli ceerd in de Soester Courant van 22 maart en uitgezonden door Radio Soest in de week van 18 tot 22 maart. Een deskundige jury - bestaande uit Aad Post (voorzit ter), Idelette de Nqoy en Dorothé Bunnik, allen bestuursleden van de SLAS - zal de columns beoorde- Midden-Aarde (Middle-Earth) en terug naar de tijd dat mensen de wereld deelden met onsterfelijke elfen, machtige tovenaars, nijvere dwergen en Hobbits. De oeroude Ring, waarvan al eeu wen werd gedacht dat hij verdwe nen was, is gevonden. Door een bepaling van het lot heeft een klei ne Hobbit, genaamd Frodo, hem in handen gekregen. Dan ontdekt Gandalf, een tovenaar die van oudsher nauwe banden heeft met de Hobbits, dat die Ring eigenlijk de hoofdring is, de 'One Ring' die de macht had om heel Middle Earth aan zich te onderwerpen, ooit gesmeed door Sauron de Gro te, de Zwarte Heerser. Frodo moet nu een zware reis aangaan om de Ring terug te gooien in de vuren van 'Mount Doom'. In deze moei lijke taak wordt hij vergezeld door zijn drie Hobbit-vrienden Merijn, Pepijn en Sam, Gandalf, Legolas de Elf, Gimli de« Dwerg, Aragorn en Boromir. De reisgenoten trotse ren duizelingwekkende bergpas sen, alles verblindende sneeuwstor men, diepe duisternis, ondoor dringbare bossen en uiteenlopende ontmoetingen met vreemde we zens, terwijl op elke hoek het ge vaar en het kwaad loert. Hun tocht om de Ring te vernietigen is de enige hoop op een einde van de heerschappij van de Zwarte Heer ser. Lengte: 179 minuten. Filmkeuring: vanaf 12 jaar. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 6,00. Reserveren bij de Theaterkassa van C-drie, 886095829, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Openingstij den kassa: maandag t/m vrijdag 10:00-12:30 uur en 13:30-18:00 uur en vanaf een uur voor de voor stelling. len en van commentaar voorzien op 16 maart. Favoriete liefdesgedichten worden tijdens het Boekenweekfeest in C- drie gelezen door bekende en on bekende Soesters, onder wie Koos Postema, Corrie Poortvliet, Eve lien Korthuis en Bob van der Goen. Liefdeparels De presentatie is in handen van Nelleke Streefkerk, voorzitter van de SLAS, terwijl de muziek ver zorgd wordt door het duo 'Accor déon Melancolique', bestaande uit Cherie de Boer en Jean-Pierre Guiran. Dit accordeonduo brengt een programma van slepende wee moed en ingetogen gloed. Zij flir ten, dagen uit, kibbelen en omhel zen elkaar. Zij spelen liefdeparels uit de Zuid-Amerikaanse en Fran se traditie die de vlinders in uw buik doen fladderen. De literaire bijeenkomst in C-drie begint om 20:00 uur. De toegang is vrij. Een folder met het volledi ge SLAS-overzicht van de Boe kenweek in Soest ligt voor ieder een klaar bij de plaatselijke boek handels en in de bibliotheek. Rinke Tolmanprijs Tot 15 maart bestaat ook nog de gelegenheid gedichten in te sturen bij de SLAS voor de driejaarlijkse Op vrijdag 8 maart houdt volks dansvereniging Terpsichore (Amersfoort en omstreken) een instuif voor volksdansliefhebbers in de gymzaal aan het Spinetpad, Amersfoort Noord. De dansieiding is in handen van Hanneke Rom- mens. Tijd: 20:00-23:00 uur. Toe gang voor niet-leden: 4,50. Be zoekers wordt verzocht buitcn- schocncn in de kleedruimte te ver wisselen voor zaalschoenen. Nade re informatie: Henny Kentie, 880346-352637 In Delft is vorige week de oud- Soesterse Evelien Nijman gepro moveerd. Ze deed in 1990 eind examen op het Griftland College, ging vervolgens scheikundige tech nologie studeren aan de TU Delft en begon in 1997 een promotie aan dezelfde faculteit. Tijdens haar promotie heeft zij onderzoek gedaan aan dynamische lichtverstrooiing: een meetmetho de voor het bepalen van de deel tjesgrootte van kleine deeltjes in een suspensie of in een aërosol. Nu haar onderzoek is afgerond, is Evelien werkzaam bij DMV-Inter national, een onderdeel van Cam- pina. Daar werkt zij als product ontwikkelaar aan lactose, een vee.' gebruikt dragermateriaal in de far maceutische industrie. Evelien Nijman.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11