Machtsvertoon van Stam/SoVoCo 1 c: nzet Soest levert niets op Smeeing/BDC pakt E en O in VVZ houdt nul en aansluiting Zwaarbeyochte zege van Hees wate! DIO binnen anderhalf uur gedeclasseerd: 4-0 BI -'y Winst SEC na vier maanden WOENSDAG 6 MAART 2002 SOESTER COURANT PAGINA 15 VOLLEYBAL Ditmaal geen cadeautjes; Soesters nu vierde HANDBAL KORFBAL KVO 2 pakt bij Eemvogels titel VOETBAL zaterdag Van Rouwendaal wil meer spelers voor SEC-selectie SCHAATSEN Schaatstitels naar Kuyt en Versteeg TOERRIJDEN Toertochten van Tempo Toer op zaterdag 10 maart Concurrenten van groenwitten verliezen allemaal VOETBAL zaterdag Jan Bos volgt Ron Daselaar op Laanstrai SOES Tel. 035 - 61 VOETBAL zaterdag Coploper Tonegido neemt revanche met 0-3-overwinning I VOETBAL zondag Rentree Touhami met winnende treffer VOETBAL zondag Veel meer dan de uitgang had DIO zaterdag niet te zoeken in De Bunt. De beste aanvalster mocht in Oosterwolde zijn ach tergebleven, het was meer dan vaker bij vlagen gepruts wat de gasten lieten zien. Van een ech te wedstrijd was in anderhall uur tijd geen sprake: 4-0 (25- 13,25-16,25-17,15-22). Dat kwam natuurlijk ook door het machtsvertoon van Stam/SoVoCo, voegde Gert Veldhuizen er haar fijn aan toe. Meedogenloos was Saskia Faber aan het net, foutloos speelde allroundster Linda Ellen broek en tweede spelverdeelster Marjorie Borgmeier pakte met bei de handen de kans aan, die Veld huizen haar in de eerste sets gaf. Het hele team was debet eraan, dat de tegenstander werd gede classeerd, al gaf met name de spel verdeelster van DIO zelf aan dat ze het niveau niet aankan. Des te ver rassender was het dat DIO vooraf de zesde plaats innam. Volgens Veldhuizen pakt DIO de punten vooral door in de eigen, kleine hal goed voor de dag te ko men en veel enthousiasme in de strijd te werpen. 'Dat konden ze hier niet. Ze lieten zich als makke lammetjes naar de slachtbank lei den. Vorig seizoen hebben we daar kansloos verloren, nu hadden we daar al gewonnen. We lieten ons niet meer overrompelen. Wij kun nen nü beter anticiperen, zijn tac tisch verder. Het laatste stapje dat we moeten maken, is op het men tale vlak.' Wat dat betreft kan de uitwedstrijd van zaterdag tegen DOK worden beschouwd als een examen. In Dwingeloo zitten doorgaans 200 provocerende toeschouwers boven op het veld, die er vorig seizoen in slaagden enkele speelsters van de Soester club uit hun concentratie te halen; dit seizoen vertrok alleen de onbetwiste koploper Donitas met een overwinning uit Dwinge loo. Stam/SoVoCo is nu klaar voor DOK, waarvan in De Bunt met 3-2 werd gewonnen en dat naar de smaak van Veldhuizen het meest talentvolle team in de eerste divisie is. DOK maakt de vijfde plaats wel waar. 'We hebben zo iets van: we gaan winnen in het hol van de leeuw', aldus de strijdbare trainer/coach van Stam/SoVoCo. 'De meiden zijn zo gedreven aan het volleyballen, ik hoef echt geen motivatiekunstenaar te zijn om deze ploeg aan de gang te houden.' Zes duels voor het eind van de competitie, en de tweede plaats vast in handen, begint de vraag te rijzen hoe het damesteam van Stam/SoVoCo volgend seizoen zal zijn samengesteld. 'We hebben de eerste oriënterende gesprekken gevoerd, maar iedereen kiest nu voor radiostilte, we willen rust. Nee, van buiten wordt er nog niet aan speelsters getrokken, tenmin ste niet dat ik weet. Pas eind maart kunnen we concreter zijn.' Heren De heren maakten zaterdag even min een fout tegen Omniworld 3, Albertine de Haan (4) en Tama ra Smit zijn paraat en leggen de be deesde aanval van DIO aan ban den. Foto Bell dat voorlaatste staat. In een vrij eenzijdige wedstrijd won het team van Jurjan van Slooten met 4-0. In de vierde set ging het tot 12-12 gelijk op, maar zorgde een indruk wekkende serviceserie van Mauri- ce van Vliet voor de beslissing. Stam/SoVoCo spoelde daarmee de 4-0-nederlaag tegen Odis weg, maar blijft afhankelijk van anderen als het om de titel gaat. Gemini en Odis gaan de Soesters voor. Een andere prijs kunnen de volleybal lers vanavond zelf pakken, want om 21:30 uur begint de finale om de rayonbeker. Tegenstander in Huizen is Odis. Inmiddels heeft Stam/SoVoCo ook al de eerste ronde van het toernooi om de regiobeker over leefd. Het versloeg Atalante, dat een klasse hoger speelt, met 3-0 (25-10, 25-19, 25-21). 1 Ditmaal had Smeeing/BDC geen cadeautjes meegenomen voor E en O. In Emmen werd l wel het tweede team van de ere- 1 divisieclub ingepakt: 16-33 na I een ruststand van 5-15. Tijdens de heenwedstrijd in Soest had 1 Smeeing/BDC nog voor Sin- I terklaas gespeeld. Toen, begin december, verspeel den de Soesters een voorsprong van 14-7 (26-26). Dat was in een föse van de competitie, waarin Smeeing/BDC zich nog geen raad wist met opgebouwde marges en de ene na de andere topploeg met Ie schrik vrijkwam. Sindsdien won iet team van Paul van den Deijs- ;el zevenmaal en werd tussendoor ;en keertje gelijk gespeeld en al- een van de koplopers Kolping en JDSV verloren. )mdat Aalsmeer zich in Volen- am liet verrassen en Quintus 2 nderuit ging bij Swift, neemt meeing/BDC nu de vierde plaats in. Het deelt die positie met Quin tus, maar het heeft een beter doel saldo. De Soesters spelen nog thuis tegen Hurry Up (tiende en gede gradeerd), uit tegen CSV (zeven de en bijna zeker van handhaving) en thuis tegen Volendam (negen de en gedegradeerd). De doelstelling van Smeeing/BDC (handhaving) is gerealiseerd. Voor af dacht Van den Deijssel daar 25 punten voor nodig te hebben, de ploeg staat nu op 24 en kan zon dagmiddag in Beukendal tegen Hurry Up die grens overschrijden. Bovendien kan Arjan Roest dan zijn vijftigste achtereenvolgende strafworp benutten. De aanvoerder scoorde zondag de 49sle op rij en had daarna de mijlpaal kunnen bereiken. Van den Deijssel stuurde in de slotfase echter Robert Wij nen naar de zeven meterlijn, zodat Roest zijn opzienbarende prestatie voor eigen publiek kleur kan ge ven. Van E en O 2 had Smeeing/BDC weinig te duchten. De nummer acht van de ranglijst had nog een theoretische kans op handhaving, maar lijkt zich te hebben neerge legd bij een gedwongen stap terug. Even sputterden de noorderlingen tegen (van 0.-3 werd het 3-3), daarna liep Smeeing/BDC via de gevarieerde aanvalssystemen snel weg naar 5-15. Hoewel Charles van Kordelaar en Justin Haleber wegens blessures ontbraken en Dave de Jongh op vakantie was, kwam de Soester ploeg niet in de problemen. Deze keer waren het met name Wijnen en Jos Lans die op schot waren, terwijl Roest met vijf 'normale' doelpunten ook op dreef was. 'De bank was dun bezet, maar het re sultaat toont nog maar eens aan hoe het staat met de breedte van de selectie', zei Van den Deijssel die meer dan tevreden is over de gang van zaken. De stand in de eerste divisie A: 1. Kolping 19-30 (+99), 2. UDSV 19-30 (+61), 3. Swift 19-27, 4. Smeeing/BDC 19-24 (+32), 5. Quintus 2 19-24 (+5), 6. Aalsmeer 19-22, 7. CSV 19-19, 8. E en O 2 19-13 (Volendam 2, Hurry Up, Olympia en Actief zijn deerd). Eemvogels is er niet in geslaagd het tweede team van KVO van het kampioenschap af te houden. De Soesterbergers pakten in Spleasu- re Centrum de titel door in een sportieve en spannende wedstrijd met 9-11 te winnen. De thuisploeg hield de gasten lan ge tijd binnen handbereik. Via 2- 2 werd het 4-6 (rust) en 6-7. Toen maakte KVO een sprongetje naar 6-10, maar Eemvogels gaf zich nog niet gewonnen en verkleinde via Anissa Cornelisse en Reyk Muller de achterstand. Koploper KVO besliste vervolgens het duel met de elfde treffer, waarna Kathja Rauch de eindstand bepaalde op 9-11. ELKE WEEK EEN SOtSTERfgGOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel. (035) 6014X52 Voor SEC was het onbegonnen werk De Meern van zich af te houden. De gasten kwamen naar Soest om hun titelkansen te verdedigen, de groenwitten moesten met drie invallers uit het derde roet in het eten zien te gooien. In de eerste helft lukte dat aardig, doordat SEC gegroepeerd speelde en zelfs de beste kansen kreeg. Een ongelukkige goal, vlak voor rust, zou gevolgen krijgen. Vanaf de kant zag Ruud van Rouwend aal hoe De Meern in het tweede deel een foutenfestival aan Soester zijde afstrafte, vlot uitliep naar 0- 4 en - nadat het verzet was gebro ken - uiteindelijk met een 0-7-zege van het veld stapte. Dat Van Rouwendaal een beroep moest doen op spelers van geres pecteerde leeftijd, had onder meer te maken met een aantal blessures binnen de hoofdmacht. Verder belde doelman Meshut een paar uur voor het duel af. Van Rouwendaal en spelers staken na afloop de koppen bij elkaar met het oog op de zeer smalle selectie van SEC-zaterdag. 'Er moeten ze ker vijf spelers bij komen, anders heeft het geen zin meer hier ener gie in te steken. Het gaat me niet om de resultaten, als ik maar met plezier kan werken. Nu moeten we op het tandvlees lopen', aldus Van Rouwendaal die de spelersgroep tot 1 april de tijd heeft gegeven om voetballers te vinden. Dan trekt hij zijn conclusies. Henriëtte Kuyt is zaterdag in Utrecht met overmacht clubkam pioen geworden van schaatsvereni ging Eemland. Bij de heren ging de titel naar Tom Versteeg. Een dag later onderstreepte hij zijn vorm door op de 5 kilometer acht seconden van zijn persoonlijk re cord af te halen: 7.29.76. Zondag verbeterde Sanne Delfgou twee records. Op de 500 meter opende ze voor het eerst onder de 12 se conden om te finishen in 44.53. Op de 1500 meter reed ze grillig, maar kwam er ook een beste tijd uit: 2.23.42. (Zie ook uitslagen) De opening van het nieuwe sei zoen krijgt bij Tempo Toer gestal te in de vorm van een toertocht over 40, 80 en 120 kilometer. Deze wordt gehouden op zondag 10 maart met start en finish bij het clubgebouw aan de Industrieweg. Deelnemers aan de 40 kilometer mogen tussen 10:00 en 12:00 uur vertrekken, voor de andere afstan den geldt dat ze tussen 9:00 en 11:00 uur moeten opstappen. De routes zijn uitgestippeld in de bos rijke omgeving van Soest en op de Utrechtse Heuvelrug. Deelname kost 3 euro voor de 120 kilometer en 2,50 voor de andere routes. Leden van de NTFU en KNWU krijgen een korting van 1 euro. Ten opzichte van de directe concurrenten heeft WZ'49 een winstpunt geboekt door bij Geinoord gelijk te spelen. Het doelpuntloze duel werd pas leuk, toen beide ploegen nog met tien man speelden. Omdat de laatste weken veel doel punten werden geïncasseerd, leun de WZ'49 aanvankelijk op de verdediging met Ronald de Rooy als controlerende libero erachter en een breed bezet middenveld er voor. Marcel van Essen stond in de punt van de aanval. De Soesters keken de eerste helft de kat uit de boom en hielden de boel potdicht, zodat Geinoord geen kansen kreeg. Vijf minuten voor de pauze kreeg een tegen stander zijn tweede gele kaart, zo dat even later in de kleedkamer van WZ'49 tactiek wijziging on derwerp van gesprek was. De groenwitten hervatten met een numerieke meerderheid de wed strijd met het vastzetten van de opponenten, wat aanvankelijk goed lukte, maar daarna volgden tien minuten waarin Geinoord het beste van het spel had. Bij onno dig balverlies moest Peter Wolfsen aan de noodrem trekken en omdat hij in de eerste helft al geel had ontvangen, moest ook de midden velder naar de kant. Er waren toen nog 27 minuten te spelen en daarin golfde het spel heen en weer. Beide tientallen kre gen mogelijkheden de score te openen. Jordi Brouwer schoot de bal vanuit een vrije trap tegen de kruising van paal en lat. Geinoord ramde de paal van het andere doel. Hoewel VVZ'49 bij winst ineens drie plaatsen zou zijn geklommen, waren de Soesters tevreden met het punt en het feit dat achterin de nul werd gehouden. WZ'49 blijft voorlaatste, maar nu samen met Zwaluwen dat verloor en nog een keer tegen WZ'49 moet spelen. Beide ploegen heb ben twee punten achterstand op Montfoort en vier op Geinoord dat een duel meer heeft gespeeld. WZ'49 speelt zaterdagmiddag een inhaalwedstrijd tegen DVS'33, aan de Eemweg. Bij de ouverture van de competitie sleepte WZ'49 in Ermelo een punt in de wacht. Tegen de koploper van de eerste klasse kan VVZ'49 weer beschik ken over de verdedigers Bas van Doorn en Gerrit van de Roest die afgelopen zaterdag een schorsing uitzaten. ï-v*k:. Met een zwaarbevochten over winning op Loosdrecht (3-2) heeft Hees zich gehandhaafd in de kopgroep. De Soesters maakten het zichzelf moeilijk door de wedstrijd niet in een vroeg stadium te beslissen en incasseerden op ongelukkige momenten tegendoelpunten. Aan de Verlengde Oude Utrecht- seweg gingen ze er eens goed voor zitten toen de roodwitten sterk voor de dag kwamen en Danny Brandenburg al na 14 minuten de score opende, nadat hij de diepte was ingestuurd door 'Mr. Assist' Peter de Jong. Hij en Jeffrey Dor- restein hadden snel daarna voor 2- 0 en 3-0 kunnen zorgen, maar het bleef 1-0. Weer meteen daarna moest Ed Knies zich laten behandelen, nadat hij een elleboog tegen zijn neus had gekregen. Een minuut later profiteerde Loosdrecht ervan, dat de organisatie bij Hees eventjes ver was te zoeken. Tien minuten later verscheen Knies weer binnen de lijnen, maar de volgende minuut stond Hees wederom met tien man in het veld, omdat Dorreste'm zijn tweede gele kaart had gekregen. Uit de vrije trap werd het bovendien 1-2. Ron Daselaar verschoof zijn pion nen hier en daar, ging achterin één op één spelen en wreef op slag van rust in zijn handen, toen De Jong Brandenburg weer eens bediende. De vertrekkende trainer koos er voor om met een man minder een hoog tempo te spelen in de twee de helft, in de hoop dat een doel punt zou kunnen worden gefor ceerd. Na een kwartier werd de gedurfde tactiek beloond. Cees Dorrestein vond Brandenburg die zijn derde goal van de middag maakte. Dorrestein had zelf direct daarna 4-2 kunnen maken, maar miste. Dat was voor Daselaar het moment om alle deuren op slot te draaien. Krijn Schouten werd weer libero en Dorrestein maakte plaats voor de verdedigende middenvel der Roland Kemp. Zo hobbelde het duel gezapig naar een einde, maar in de slotfase was er ineens opwinding. Een vrije trap van Loosdrecht ketste af op de lat, maar een van de gasten scoorde alsnog in de rebound. Op aange ven van de grensrechter keurde de scheidsrechter het doelpunt af we gens buitenspel. Cees Dorrestein gaat aan de haal met de bal en laat twee Loosdrech- ters zijn hielen zien. Foto Bell Op de vierde plaats zal Hees er alles aan doen om de derde plaats te heroveren van SVMM dat een week eerder verrassend de inhaal wedstrijd tegen Eemdijk won. De 'diekers' zijn de laatste weken de draad kwijt en lijken de strijd om de titel van SVM te hebben verlo ren. Opvolger Eemdijk is de club waar Jan Bos van 1998 tot 2000 trainer was. Bos wordt volgend seizoen de opvolger van Daselaar die naar Greenstars vertrekt. De Bunschoter speelde vroeger in de selectie van IJssel- meervogels en traint daar nu de jeugd. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 öe koploper (Tonegido) die —net 0-3 van de nummer laatst ([(Soest) wint. Het is een resul taat dat je kunt afdoen met ver gelding in de uitslagen en ver der geen vragen oproept. Zo ivas het eigenlijk ook, maar het [fcou de inzet van de blauwhem- den tekortdoen. Want ofschoon de positie van Soest met de week zorgwekkender wordt, weigeren, de spelers zonder strijd ten onder te gaan. Zoveel heeft Henk van Asch wel bereikt in de afgelopen vier maanden. 'Ja, het was van ons een aardige wed strijd, maar het leverde weer geen punten op/ In het eerste half uur kwam Soest er nauwelijks aan te pas tegen de enige ploeg waarvan Soest dit sei zoen won. Volgens Van Asch was het een wonder dat zijn ploeg niet op achterstand kwam. 'Dat lag aan het falen van hun spitsen en goed werk van Olaf van de Grift.' Toen de trainer middenvelder Marco Lam iets naar voren schoof, werd de opbouw van de gasten ver stoord en ontwikkelde Soest zich als een gelijkwaardige tegenstander van de titelkandidaat. Wat niet goed was verzorgd bij Soest, was het balbezit. Wellicht een nawee van het pak slaag bij AFC (8-0) was dat de thuisclub zenuwachtig en daardoor onsecuur met de bal omsprong. Na rust was dat beter verzorgd, maar toen had Soest de pech dat bij een vrije trap van Tonegido de bal van richting werd veranderd: 0-1. 'Dan weet je dat het heel moeilijk wordt', keek Van Asch terug. Hij haalde Peter Schrumpf en Stefan van Wijk eruit en stuurde Pascal Wissink en John van Sliedrecht het veld op. Het mocht niet baten, want twintig minuten voor tijd werd het 0-2 en was er sprake van een gelopen koers. Uit een straf schop ('hands') scoorde Tonegido, dat nu alleen aan de leiding gaat, nog het derde doelpunt. 'Het is over, laten we er maar eer lijk over zijn', zei Van Asch na het duel op de Bosstraat-Oost. Om dan er toch maar weer aan toe te voegen: 'cijfermatig kan het nog steeds. Wat me als trainer erg goed doet, is dat de spelers tot en met de laatste minuut inzet tonen. He laas levert de beleving vooralsnog geen punten op.' Tonegido nam zondagmiddag re vanche voor de nederlaag die het eerder dit seizoen leed op eigen veld tegen Soest. Toen wonnen de blauwwitten na een sterke tweede helft met 2-3. Foto Bell Peter Schrumpf in duel met een tegenstander. De aanvaller zou la ter worden gewisseld. RUUD SM ft vjsse- Goed en verdiend. Zo om schreef Balthus Burgman de zege van SEC-zondag, de eer ste sinds 21 oktober vorig jaar. Met 0-1 werd afgerekend met BW'31 en dat was voldoende om afstand te houden van de staartclubs. Omdat Michael van de Broek ziek was, werd Remco Dorresteijn uit het tweede als libero opgesteld. Marcel Dorrestein werd in de spits opgesteld, maar hij zou 20 minu ten voor tijd worden vervangen door Mohamed Touhami die er op 21 oktober voor het laatst bij was geweest. Zes minuten later maak te de behendige aanvaller het eni ge doelpunt van de wedstrijd. Dat gebeurde na een actie en voorzet van Mike van de Laan. In de eerste helft had SEC, dat zelf geen kans weg gaf, al op veilige voorsprong kunnen komen, maar de drie kansen waren niet aan de aanvallers besteed. Burgmans col lega keek in de rust nog eens op de ranglijst en stelde vast dat de Bus- summers moeten winnen om uit de onderste regionen te komen. Hij zette daarom een vierde spits in, maar dat leverde BW'31 slechts één mogelijkheid op. Fred Kentie voorkwam een doelpunt. SEC kreeg na de pauze dus meer ruimte, maar speelde toen zelf wat minder goed dan daarvoor. Na de treffer van Touhami hadden Be- nayza Albay en Van de Laan de voorsprong kunnen uitbouwen, maar het bleef bij 0-1. In de slot fase vreesde Burgman het ergste, toen een Soester hands maakte in het eigen strafschopgebied. De scheidsrechter floot, maar dat deed hij omdat een BW'er de bal nog eerder met zijn hand had beroerd 'Ik dacht even, daar gaan we wee hij geeft een strafschop. Maar f lukkig viel het mee', aldus Baarnse ocfenmeester Burgnv

Soester Courant | 2002 | | pagina 15