m l! W>- Bewoner: 'open Soesterveen wordt openbare vuilnisbak' Visser Bassecour op losse schroeven '°*ïèRfmè Eis: 2,5 jaar gevangenis voor neersteken vriend 31 0^ m s m/v O O LIJSTEN éfeS YOGA 'Actie voor behoud van Molendael op Binnenhof PAGINA 2 WOENSDAG 6 MAART 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 Clair Matin CIALISTE - M' O HOR op alle soorten en maten BRASSERIE KEUZEMENU paasbrunch TE KOOP Al meer dan 250 handtekeningen tegen schets Soesterveen Snelheidsduivel met 147 km/uur over Koningsweg DEZE WEEK: Roombotercake r\ Ip'bank Geringe belangstelling; 'project Noorderweg doorverkocht' Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Prof. B. Smalhout medisch adviseur bij Van der Goen EVEN EEN ANDER LEVEN Malta 8 dagen v.a. 315,- pp Sicilië 8 dagen v.a. 450,- pp Gran Canaria 8 dagen v.a. 450,- pp Vertrekpunt Overwegen dicht in verband met werkzaamheden Onder invloed Verkeerscontrole Paaseieren zoeken? vof H.G. '=2>ijkman en zonen Mm*. v# gcn^etield. S Heeft u al gestemd? Het kan vandaag tot 21.00 uur. Stem dan Lijst 2 Geloof Vertrouwen itend kwaliteits- everen! kilo voordeliger zijn ers! lij het Vleescentrum teit aan behandelingen aan hoog in het vaandel. in staat zelfstandig te ïandgeschreven reactie i dit blad. bekend als - i klant zich toog in het legadie ons onze klantge- Drgd blijven. re merken. titvoeren. srvaring. een weet, ilfsprekend. n secundaire voczik telefoon- o@soester.nl ons bedrijf op IDIVTOUELE THUISHULP ;n een door de overheid er- wij gegroeid naar een profes- hele provincie Utrecht en lit onze kantoren in Soest en :n wij voor ons kantoor in tie van zorg ik iet invoeren van de roosters den 0 creativiteit, stressbestendig- vf&JJZF "n, 9.3.02 i 18,15 Salade van Spaanse ham en croutons Huisgemaakte gamalenkroketjes met tomatensaus Lichtgebonden witlofsoep Geroerbakte kalfsbiefstukpuntjes met krabsaus Lamskoteletjes met mintsaus Scholfilet met champignons in bladerdeeg Griesmeelpudding met tutti frutti Walnoot-chocoladevingers met kokosijs Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Reserveer nu voor de brunch op één van beide Paasdagen. Bel voor informatie over onze beide dagen 19,50 p.p. 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl C-i-. Willaertstraat 13 te Soest Voor het eerst een woning kopen of op zoek naar een kleinere woning? Onderstaande beschrijving zal u aanspreken! Deze goed onderhouden tussenwoning is ideaal voor starters of kleine (éénouder) gezinnen, door zowel de grootte als de ligging. Want waar vindt u winkels, scholen, openbaar vervoer, kinderboerderij en bibliotheek op zo'n korte loopafstand. Vanuit de knusse woonkamer heeft u uitzicht op de zonnige achtertuin (zuidwesten) met berging. Belangrijke kenmerken woonkamer met (systeem) kastenwand moderne keuken met inbouw- apparatuur overloop met berg kast 2 slaapkamers badkamer met douche, wastafel en wasmachineaansluiting CV gas combiketel (bouwjaar 1998) achtertuin op het zuidwesten voldoende parkeergelegenheid aan achterzijde bouwjaar circa 1975 Vraagprijs 171,900 k.k. Documentatie over deze leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. (/osvoC-vrie> vv ■vyv De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest ||*|j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 'Met vergoedingen hoeft u bij mij niet aan te komen. De na tuur is voor ons veel meer waard. Als hobbyboer heb ik nog wat koeien. Die horen in het Soesterveen te lopen. Ik kan er natuurlijk nooit mede werking aan verlenen om dat te veranderen, dat begrijpt u wel.' Soester H.W. Westeneng liet er vorige week geen gras over groeien. De gemeente kan de Ont- wikkelingsschets Soesterveen met een verscheuren. En Westeneng is kennelijk niet de enige die er zo over denkt, want hij overhandigde woensdag wethouder Harry Witte de handtekeningen van 250 men sen die mordicus tegen een recrea tiepark in hun woongebied zijn. Bewoonster Jannie van Slooten voegde er drie handtekeningen én foto's van de afgelopen tien jaar aan toe. 'Het is de afgelopen jaren volgebouwd, het is een puinhoop.' In de Boerenstreek is ook al ie mand bezig de bewoners te mobi liseren. Westeneng sprak vorige week kort en bondig namens de buurtbewo ners. Hij kent het Soesterveen nog in originele staat, zonder flats en woningen in het Smitsveen en Klaarwater. Hij liep er als jong broekie tot aan zijn knieën in de modder, zocht er naar kievietseie ren en zwom in de sloten. 'Tot 40 jaar geleden kon dat nog, sinds dien is het gebied steeds verder aangetast. Het gebied waar u het nu over heeft, is maar een snipje van wat ooit het Soesterveen was.' 'Ontoelaatbaar' De bewoners zijn zich, zei Westen eng, 'naar geschrokken' van het schetsplan en maken ernstig be zwaar tegen de versnippering en openstelling van het gebied. 'Het is ontoelaatbaar en schadelijk voor de natuur, want dan krijg je een openbare vuilnisbak.' Met pakweg 25 buurtbewoners was Westeneng naar het gemeen tehuis gekomen, waar verschillen de raadsleden een presentatie zou den krijgen. Omdat een van de presentatoren ziek was, ging deze niet door, maar wethouder Harry Witte bood de bewoners wel de gelegenheid hun zegje te doen. De raadsleden mochten van Witte daar niet op reageren, maar hij wil de dat zelf wel doen. De raadsle den vonden dat geen goed idee, waarna Witte zich beperkte tot de opmerking dat er niets zomaar zal gebeuren en de bewoners overal bij betrokken zullen worden. De Ontwikkelingsschets gaat, sa mengevat, uit van een recreatie park (met vijver) achter de Boe renstreek en Overhees en daarom heen verschillende natuurgebie den. Achter bedrijventerrein De Grachten is een waterberging ge projecteerd. Het is de uitkomst van een onderzoek dat is verricht op aandringen van Witte. Zijn partij (GGS) ijverde er vier jaar geleden al voor, maar kreeg pas politieke medewerking, toen Witte ander half jaar geleden plotseling wet houder werd. Ofschoon ze zich er in het openbaar nog niet over heb ben uitgelaten, kan sterk worden betwijfeld of de andere partijen staan te trappelen om er bijvoor beeld een recreatiepark te realise ren. Wie zijn oor te luister legt, kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat Witte zijn onderzoekje heeft gekregen, maar dat hij niet meer moet zeuren als de rest het idee als onmogelijk of onwenselijk naar de archieven van het gemeentehuis degradeert. Grondwater De bewoners in en rond het gebied zijn in elk geval, zover bekend, zo'n beetje allemaal tegen. Ze wil len niet dat hun woonomgeving verandert en recreanten aantrekt en vrezen bovendien voor de ge volgen van de verhoging van het grondwaterpeil, die nodig is om de natuurgebieden zich te laten ont wikkelen. Het grondwater in het Soesterveen staat nu lager dan in H. W. Westeneng, al tientallen ja ren bewoner van het Soesterveen: 'Hier horen koeien te lopen. Foto: Herman van Dam Overhees, waar veel mensen al te maken hebben met vochtige kel ders en andere wateroverlast. 'Mijn zaak staat onder water, mijn tuin staat blank', zei Jannie van Sloot- en vorige week nog maar eens. Verder komen er praktische pro blemen om de hoek kijken. Het volledige gebied beslaat circa 150 kavels met meer dan honderd ei genaren. Volgens de onderzoekers zou het ideaal zijn wanneer Na tuurmonumenten alle gronden aankoopt en het gebied gaat behe ren. Particulieren die hun grond niet kwijt willen, maar daar wel volgens de ontwikkelingsschets de natuur hun gang willen laten gaan, kunnen overigens zelf ook aan kloppen voor financiële hulp bij hogere overheden en mogelijk ook andere instanties. Met een snelheid van 147 kilo meter per uur raasde een auto mobilist zaterdagmiddag over de Koningsweg. De forse over schrijding van de limiet (50 km/uur) werd geregistreerd door de camera, zodat de snel heidsduivel er zeker van kan zijn dat justitie contact met hem opneemt. Zo zullen er nog 263 automo bilisten bekeurd worden, omdat ze zaterdag op de Konings weg te hard reden. naar keuze, per stuk€2,75 Geldig do-vr. en zat. ETBAKKER.il Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 Tegen een 32-jarige Soester die een huisgenoot zou hebben neergestoken omdat deze de televisie zachter zette, is vrij dag door de officier van justitie in Utrecht tweeënhalf jaar ge vangenisstraf geëist waarvan acht maanden voorwaardelijk. Officier mr J. van Spanje acht te poging tot doodslag bewe zen. De eis van de officier van justitie was gebaseerd op verklaringen van de huisgenoot. Die verklaarde te genover de politie dat hij die dag stevig had gedronken en 's avonds met de verdachte televisie keek. De verdachte zette opeens de tele visie harder. Omdat de huisgenoot vond dat ze al genoeg problemen met hun buren hadden, zette hij de televisie weer zachter. De Soester zou hierop de huisgenoot in de buik hebben gestoken. Het slacht offer had een gescheurd buikvlies en verloor viereneenhalve liter bloed. De verdachte had een iets andere lezing. Volgens hem was het zelf verdediging. Hij verklaarde tegen over de politie en herhaalde op de zitting van de rechtbank dat hij lag te slapen toen zijn dronken huisge noot opeens in zijn kamer stond en hem probeerde neer te steken. De verdachte weerde af, verwondde zich', vluchtte naar de keuken en pakte daar zelf ook een mes en verdedigde zich. Tegen de verklaring van de ver dachte sprak dat op geen van de messen in het huis een bloedspoor was aangetroffen. Bovendien was hij naar buiten gehold en had te gen vrienden geroepen dat hij zijn vriend had neergestoken. Volgens een psycholoog is de ver dachte echter getraumatiseerd omdat een groot deel van zijn fa milie is omgekomen in de burger oorlog in Somalië. De deskundige vindt dat de Soester, een politiek vluchteling met de A-status, hulp nodig heeft bij de verwerking van die trauma's. De psycholoog advi seerde specialistische hulp voor vluchtelingen. De verdachte ver klaarde hierop dat hij een normaal mens is, maar graag wil meewer ken aan een behandeling. Officier van justitie J. van Spanje vond het verhaal van de Soester over zelfverdediging volkomen ongeloofwaardig. Ze benadrukte dat er geen twee messen met bloed waren gevonden in het huis. Ze was ervan overtuigd dat de ver dachte zijn eigen mes had getrok ken. Van Spanje noemde het een hele zware poging tot doodslag waarbij het slachtoffer zonder me dische. hulp zou zijn overleden. Raadsman A. Kloosterman vroeg vrijspraak. En als de rechtbank de poging tot doodslag toch bewezen achtte, vond Kloosterman dat er geen sprake was van opzet. De rechtbank doet op 15 maart uitspraak. Het miljoenenproject Het Bas secour, op de hoek van de Noorderweg en de Dr. De Vos- laan, staat op losse schroeven. De verkoop van 16 zeer luxe appartementen (500 duizend tot ruim 1 miljoen euro) is stil gelegd, naar verluidt vanwege beperkte belangstelling. Initiatiefnemer Modulus zou het project inmiddels hebben doorver kocht. Bij Modulus was er de af gelopen dagen niemand bereikbaar die commentaar kan geven, ande re bronnen bevestigen dat het pro ject nu inderdaad niet meer in han den is van Modulus. Zeker is dat een andere project ontwikkelaar bij de gemeente heeft geïnformeerd naar de mogelijkhe den om het plan uit de breiden met een bouwlaag. Dat mag niet, heeft wethouder Bart Krol laten weten. Bij Buijs Regiomakelaars is de be trokken makelaar door ziekte on bereikbaar. Een woordvoerder be vestigt dat de verkoop is stopgezet, maar kan niet beamen dat tegen vallende interesse daar de oorzaak van is. Potentiële kopers zouden de prijs van de appartementen te hoog vin den. Verder zou Het Bassecour niet kunnen concurreren met de locaties van soortgelijke projecten in de omgeving van Soest. Namens Van Seters b.v. Makelaars Taxateurs o.g. te Heemstede ont kent makelaar Rutte dat er te wei- nig gegadigden zijn voor de dure appartementen in Soestdijk. 'Inte gendeel, er is volop belangstelling.' Omdaar aan toe te voegen, dat medio april een 'flinke verkoop campagne' zal worden gestart. Voor meer informatie verwijst hij naar Onno Buijs die gisteren en maandag niet bereikbaar was. Feit is dat het informatiebord bij het perceel aan de Dr. De Voslaan, met verwijzingen naar projectont wikkelaar en makelaars reeds ge ruime tijd geleden is verwijderd. Vorig jaar waren er ook al ver koopactiviteiten. De wooneenhe den werden toen aangeprijsd als riante appartementen in een fraai gelegen monumentaal pand met een uitstraling van klassieke allure. Modulus kreeg vorig jaar een bouwvergunning voor Het Basse cour. Het College moest die wel verlenen, omdat het bouwplan past binnen de bestemming van het perceel. Het ontwerp moet ge realiseerd worden op de locatie van het voormalige zusterhuis, maar bouwactiviteiten hebben er nog niet plaatsgevonden. In no vember 2001 werden wel tientallen bomen op het terrein gekapt. Dat gebeurde tot ongenoegen van ver schillende omwonenden die nog met de gemeente verwikkeld wa ren in een bezwarenprocedure, maar - bij gebrek aan ervaring in dit soort kwesties - vergeten waren de rechter te vragen de kapvergun- ning te schorsen. Volgens een buurtbewoner is het leegstaande zusterhuis nu regelmatig doelwit van vandalen. Er worden ramen ingegooid en fikkies gestookt. Eigen technische dienst met 24-uwr service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Onlangs is prof. dr. B. Smalhout aangetrokken als medisch adviseur van het advocatenkantoor Van der Goen in Soest. In arbeidszaken wordt het kantoor steeds vaker geconfronteerd met medische as pecten, zoals bij bezwaar of beroep van de werkgever tegen beslissin gen van de uitvoeringsinstelling met betrekking tot de WAO en ar beidsongeschiktheidsprocedures. Van der Goen verwacht dat dit na de komende invoering van de Wet Poortwachter nog zal toenemen en is verheugd met de komst van prof. Smalhout, die op dit gebied adequaat en deskundig zal kunnen adviseren. V«M»r ontspanning en evenwicht Kleine groepen Persoonlijke aandacht Kcrkst mul 45 >lirhiu-l lierman* Tel <i02 I :i»7 Klunsden Brinkstraat 13-15, Baarn Naardcrstraal 16, Laren C. van Amstelstraat 101, Hftwr Aclitcrbqun 19, HuUen van VVW-di'strimt 58, Znldpromenatle 21, Soest De spoorwegovergang op de Dal- weg zal op woensdag 13 en don derdag 14 maart zijn afgesloten in verband met werkzaamheden aan de weg. De komende weken zullen meer overwegen tijdelijk zijn afgesloten, omdat er gewerkt moet worden. Daar wordt de verkeersoverlast beperkt tot de nachtelijke uren, telkens van 0:40 tot 5:50 uur, wan neer er geen treinen rijden. Dat is het geval op de volgende wegen: Ossendamweg (12 maart), Den Blieklaan (12 t/m 18 maart) en Kolonieweg (18 maart). Verder is eergisteren begonnen met de aanleg van de rotonde op de Stadhouderslaan, waardoor deze weg tussen de Korte Brink- weg en de Noorderweg tot en met vrijdag 22 maart zal zijn afgeslo ten. Met een rijverbod van een uur en een proces-verbaal is een 25-jari- ge Soester door de politie naar huis gestuurd. Op grond van zijn rijgedrag werd de man in de nacht van donderdag op vrijdag aange houden op het Scalmeyerpad. Het vermoeden van de politie, dat hij te veel alcohol had genuttigd, bleek uit de blaastest en de adem analyse gaf een percentage van 0,65 promille aan. Het was niet de eerste keer dat hij werd bekeurd voor rijden onder invloed. De politie heeft maandagmiddag gecontroleerd op de naleving van de afsluiting (tijdens de spits) van de spoorwegovergang tussen de Foekenlaan en de Den Blieklaan. Tussen 16:00 en 17:15 uur maak ten 13 automobilisten toch gebruik van deze route. Ze werden be keurd. Kom gezellige poosbrunchen met de hele familie bij Holidoy Inn. De Paashaas is weer van de parti| en voor de kinderen organiseren wij een heuse paaseierzoekactie met leuke verrassingen! ■\(oEiitaySiwv. Volwassenen €34,50 Kinderen tot 12 jaar 13,50 Reserveer nul Soeslduinen - Royol Porc 035 603 8383 NNEMINGS8EDRHF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 De Stichting Behoud Molen dael roept burgers van Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes op om op 14 maart aanwezig te zijn op het Binnenhof in Den Haag om actie te voeren voor het behoud van Medisch Cen trum Molendael te Baarn/ Soest als volwaardig basiszie kenhuis voor de regio. De stichting regelt gratis busver voer naar en van Den Haag. De Vaste Kamercommissie Volks gezondheid spreekt 14 maart met minister Borst van Volksgezond heid over de positie van de kleine re ziekenhuizen. De Stichting Be houd Molpndael ziet dit als het ideale moment om de kwestie van het ziekenhuis onder aandacht van de kamerleden te houden en een beslissende stap te zetten in het proces dat tot het behoud van Molendael als volwaardig basiszie kenhuis moet leiden. De acties worden ondersteund vanuit negen andere gemeenten uit heel Neder land die ook strijden voor behoud van hun regionale ziekenhuis. In verband met de actie biedt de Stichting Behoud Molendael van uit de regio gratis busvervoer aan naar Den Haag voor iedereen die het belang van het behoud van Molendael extra kracht wil bijzet ten. De bus vertrekt op donderdag 14 maart aan het begin van de middag en is aan het eind van de middag weer terug. De exacte ver trektijden en opstapplaatsen wor den nog aan de deelnemers mede gedeeld. Aanmelding kan geschieden tot en met 10 maart bij: gemeëntesecre- tariaat Baarn, 548 18 04; F. Kingma, SS 601 07 45; J.P. Offrin- ga, SS 298 02 50, Gaat u nog stemmen en bent u het met deze punten eens? Niet alleen groen, maarook inhoud. Van Weedestraat autoluw, geen extra verkeer door de wijken, niet bouwen in de polder en behoud van de Engh. Niet alleen problemen constateren, maar ook zorgen voor oplossingen. Doen wat je belooft. Samen verantwoordelijk in Soest en Soesterberg. Het eindrapport van de Burger werkgroep Bestuurlijke Vernieu wing, waaraan aanvankelijk 40 burgers (25 hielden het vol) een jaar lang hebben gewerkt, is niet te lezen en qua taalgebruik erger dan een ambtelijke notitie. Een voor beeld op blz. 2: 'Het is een essen tiële voorwaarde om voldoende draagvlak bij de meest belangrijke sleutelfunctionarissen binnen de betrokken systeemdeelnemers te venverven, ten einde met hen de voortgang te bewerkstelligen met een door alle betrokkenen gedeel de sense of urgency'. Tenvijl de auteurs in de inleiding van het rap port stellen 'dat het zo niet meer verder kan, omdat wij burgers het zo niet meer begrijpen'. Het rapport is verdeeld in witte, groene, roze en gele pagina's. Het witte gedeelte heet Het funda ment, met als ondertitel 'Herstel van geloof en vertrouwen' en bevat o.m. een volstrekt onbegrijpelijke visualisatie van een systeem als 'een orgaan ter effectievere zelfre gulering'. En zo kabbelt de ontaai maar door van de Club van Soest, die onder leiding stond van de bur gemeester als technisch en facilite- rend voorzatter. Mijns inziens iets te vrijblijvend, gezien de inhoude lijke missers, die gemakkelijk voorkomen hadden kunnen wor den. Zoals de negende aanbeveling, waarin de pers afgeschilderd wordt met de termen knullig, afwe zig, een 'self-fulfilling prophecy', plat, partijdig, simplistisch, afhan kelijk, en wordt weggezet als ei- gen-nest-bevuilers. De a-politieke aandeelhouders (zo noemen deze burgers zichzelf) creëren zodoende wel een nieuwe geloofs- en vertrouwenskloof tus sen in dit geval de media en de lo kale overheid. De meeste lijsttrek kers veegden tijdens het goed be zochte publieke debat opl9 fe bruari de vloer aan met het rap port en verwezen het geschrift tus sen de regels door naar de prullen mand. Een pijnlijk moment voor de zeer teleurgestelde vernieuwers was het toen mevrouw C. Eenhoorn vanuit de zaal vertelde dat zij als 'relatie ambtenaar' al tijden goed bezig is met twee wijkbeheerteams contac ten te leggen om problemen te sig naleren en oplossingen aan te dra gen. Dat schijnt uitstekend te wer ken. Waarom was dit niet bekend bij de fundamentalisten? Onder de titel 'De Raad ver nieuwt' heeft ook een Raadswerk- groep Bestuurlijke Vernieuwing na twee jaar vergaderen achter ge sloten deuren een rapportje van anderhalf a-viertje uitgebracht op 19 februari. Eveneens onder voor zitterschap van burgemeester Janssen heeft dat onder meer ge leid tot het voornemen politieke fracties na 6 maart in de gelegen heid te stellen maximaal twee bur gerleden voor te dragen, die na mens de fracties lid kunnen zijn van de raadscommissies. Ik houd mijn hart vast. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Het dualisme rukt op. Gelegenheid genoeg voor de bur gers/aandeelhouders invloed uit te oefenen. Maar toch. Als de goedgebekte burgerwerkgroepsleden Hans V., Robin H. en Martin H. echt iets willen bereiken moeten ze de poli tiek in en niet aan de zijkant blij ven staan. Alleen, denk er aan, heren: in de politieke Dikke Van Dale komen de woorden geloof en vertrouwen niet voor.' VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmaohines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht TA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ms t/m vrij van 7.30 -17.00 uur.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3