Bezorgdheid om Zuidereng blijft 3 daverende meubeldagen bij Middelman Wonen met kortingen tot 60% Café Klinkhamer Uitbreiding AH nu definitief Radarbord heel snel gestolen Meningsverschil Soest en OM over ludieke snelheidscontrole Mooi bij Middelman Wildschut Optiek iACTUEEL Straat- en contactverbod voor ex-patiënt Soester TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN 12VË jaar getrouwd? Origineel Amsterdams café uit de jaren 'SO. Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest Tel. 035 - 602 22 12 „GÊsc„£w A Nu actueel: Paasgifts Service bij Schoemaker PAGINA 5 400 Meter erbij en vijf appartementen 'Herintrede' van display van korte duur MODE VERTAALD NAAR BRILLEN PAGINA 4 WOENSDAG 6 MAART 2002 SOESTER COURANT DE nieuwe collectie BRILLEN IS BINNEN. aart 2002 Werkgroep: 'geen woningbouw op locatie Molenschot' Soester Courant elke woensdag een belevenis! UW op zoek naar nieuwe vrijwilligers donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 maart Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. Uw CD DVD specialist. Steenhoffstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.03l8-57l225.www.vanheugten.com Bel s.v.p. voor gratis kleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. I.S0 p.t. soxso cm Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 cKpert @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 5> Kraampakketten rV Opkikkerpakketten t> Relatiegeschenken Kerstpakketten r> Sarahpakketten i> Abrahampakketten Ontbijtpakketten 7> Themapakketten Steenhoffstraat 58 - Soest - Tel. 035-6022871 www.tromslager.nl Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Onder andere: Calvin Klein, DKNY, Dolce and Gabana, Gueci, Joop!, Ralph Lauren, Ray Ban, Silhouette, Versace, Etienne Aigner, Mare O'Polo. De uitbreiding van Albert He- ijn aan de Burgemeester Gro thestraat en de vijf apparte menten boven de supermarkt passen in het bestemmingsplan Soestdijk. Het College kon dan ook niet anders doen dan een bouwvergunning verlenen, maar enkele raadsfracties wil den er vorige week toch nog even over discussiëren. Dat had geen gevolgen, want WD en CDA hebben met z'n tweetjes genoeg aan de 14 van de 27 raadzetels die ze bezetten. En dus slaagden GGS, ChristenUnie/ SGP, GroenLinks, D66 en PvdA er niet in het bouwplan alsnog te 'torpederen'. Bovendien mogen burgemeester en wethouders de aanvraag op eigen houtje beoorde len, maar op verzoek van onder meer D66 ('U moet ook kijken naar het draagvlak in de raad') was het verzoek van AH op de agen da van de commissie ruimtelijke ordening (verleden week woens dag) gezet. De PvdA probeerde nog het besluit over de verkiezin gen te tillen, maar dat weigerde wethouder Bart Krol (CDA) reso luut. AH heeft nu 1500 vierkante meter aan winkel en magazijn en mag daar 400 vierkante meter aan toe voegen. Boven de winkel worden appartementen gerealiseerd. In zijn laatste commissievergade ring zei het scheidend raadslid Wiebe Meilof van CU/SGP begrip te hebben voor de expansiedrang van AH, maar hij vindt het jam mer dat er alleen gekeken is naar de bouwkundige aspecten en niet naar de milieutechnische kant. Im mers, een grotere supermarkt in Soestdijk zal nog meer mensen uit andere wijken van Soest aantrek ken. 'Indirect creëren wij een be leid om mensen in de auto door Soest te laten rijden. Dat is in strijd met onze milieuvisie', aldus Mei lof die liever eerst had gediscussi eerd over bijvoorbeeld betere ver bindingen tussen Overhees en Soestdijk. Rondweg Zoals zo vaak schoot CDA-ster Margreet van Roomen haar wet houder Krol te hulp door de sug gestie van de hand te wijzen, dat het bouwplan van AH er door zou zijn gejast. Voor de verkeersover last die Meilof en anderen voor spellen, heeft het CDA wel een mooie oplossing, zei Van Roomen. 'Ah', reageerde Meilof, 'dus dit is een indirect drukmiddel voor een rondweg!?' De tegenstanders van de uitbrei ding zouden het logischer hebben gevonden als er aan de andere kant van Soest meer winkelvloer- oppervlakte zou komen. Ze vinden het bovendien vreselijk dat het parkeerterrein wordt uitgebreid met 75 plaatsen ('nog meer as falt') en vrezen dat ook vanuit Baarn meer verkeer zal gaan toe stromen, zeker nu de Beek en Daalselaan wordt doorgetrokken en aansluiting krijgt op de Stad houderslaan (met de aanleg van de rotonde is eergisteren begonnen). Krol had echter geen zin de eer der- gevoerde discussies te gaan herhalen. 'In 1997 heeft de raad uitdrukkelijk gekozen voor con centratie van winkels en de aanleg van de Beek en Daalselaan, met stevige procedures. Toen hebben alle fracties de milieu-aspecten mee afgewogen. De discussie is gevoerd en we handelen binnen de wettelijke kaders.' Met de uitbreiding van AH zal worden aangevangen, zodra de nieuwbouw van slijterij Ben van de Linden gereed is; dat is vermoede lijk in het najaar. Ans Mann (GroenLinks) zag nog één oplossing voor het dreigend verkeersprobleem: 'Misschien dat de burgers prijsbewuster worden, want ik ken winkels die veel goed koper zijn.' Waarop Krol zei: 'zoals de helft van Baarn naar Soest rijdt, zo rijdt de helft van Soest naar de Aldi in Baarn. Zo houden we het gezellig op de Stadhouderslaan.' Daar was 'ie weer, het bord dat aangeeft hoe snel de bestuur der rijdt. En weg was 'ie weer, meegenomen door dieven. De herintrede van de zogenaamde radarsnelheidsdisplay was van korte duur. Op het gemeentehuis wordt uitge gaan van diefstal. Verkeerskundi ge Ad van Wanroy van de ge meente was zaterdagmiddag nog langs het bord gereden, dat de dag ervoor op de Di Lassostraat was opgehangen. 'En zondag was 'ie weg. Ze hebben hem schoon van de paal gehaald; losgeschroefd en meegenomen. Daar hebben ze toch wat voor moeten doen. Het bord hing op drie meter hoogte, dan heb je een ladder en gereed schap nodig. En alleen lukt het je niet, dus ze waren minimaal met z'n tweeën.' Van Wanroy heeft namens de ge meente bij de politie aangifte ge daan van ontvreemding van goe deren en voerde gistermorgen overleg met de wijkagent van Overhees. 'Eens kijken wat hij voor ons kan doen. Nee, van buurtbewoners hebben we nog niets gehoord.' Het apparaat was eind jaren ne gentig in gebruik genomen om au tomobilisten te wijzen op hun snel heid. Omdat het alleen de snelheid weergeeft en niet registreert, kre gen hardrijders geen bekeuring nagestuurd. Het bord, betaald door de provincie, werd om de twee weken op een andere locatie opgehangen. Totdat vandalen het bord onder handen namen en de radarsnelheidsdisplay door de ge meente werd verwijderd. Het duurde een poosje voordat hij werd gerepareerd, maar nu de snelheid van auto's in de woonwij ken weer een 'hot item' is, werd het bord hersteld en vrijdag was 'ie weer 'in de lucht'. Het was opnieuw de bedoeling dat het bord om de twee weken van plaats zou wisselen. Bewoners die de display ook eens in hun straat willen hebben, zouden dat bij de gemeente kunnen aangeven. Maar kennelijk was er iemand die het bord liever in zijn eigen kamer ziet hangen. 'Meer kun je er als parti culier ook niet mee', aldus Van Wanroy. Vrijdag werd de radarsnelheids display in de Di Lassostraat opge hangen, in de nacht van zaterdag op zondag werd het bord gestolen. ne wet bestuursrecht kun- en gemotiveerd bezwaar- i bezwaarschrift wilt indie- Jarschrift worden gericht aan iders van Soest, Postbus t bezwaarschrift moet BIN- ekendmaking worden inge- in het gemeentehuis, Raad- [en grondzaken en verkeer, in 8.30-12.30 uur jders van de gemeente t de gemeenteraad in zijn ari 2002 voor het terrein na- Soest een aangevuld bekos- asteld, zulks ter uitvoering rning gemeente Soest 1997. beid van de huidige raad is nsdag 12 maart vanaf 13.00 n. 4 55 aisoest.nl il betrokken partijen zouden alterna tieve plannen moeten worden ge smeed met als randvoorwaarde dat er niet meer oppervlakte wordt bebouwd dan nu bebouwd is. Een van de 24 stellingen die uit de Toekomst Oriëntatie Soest/ Soesterberg (TOSS) rolde, is dat de Engh open en groen gehouden moet worden. Wat de werkgroep betreft mag er nog wel een TOSS- avond speciaal aan het groene hart van Soest worden besteed. Vorig jaar lag er een plan voor de bouw van zeventig woningen, maar Amstelland Vastgoed werd het niet eens met de Stichting Woonzorg die eigenaar is van het Molenschot-terrein. Het plan ver dween onder in een la en is niet meer aan de orde. Tot dusver zijn de gemeente geen nieuwe ideeën ter ore gekomen. Soest heeft naast het Molenschot terrein grond in bezit. In het kader van de Zonnegloren-deal heeft Soest Amstelland toegezegd, dat het de grond mag kopen en dat ze zal meewerken aan woningbouw. Vorige zomer zei wethouder Bart Krol dat Soest voor de grond 4 miljoen gulden kan beuren van Amstelland. De projectontwikke laar moet echter ook overeenstem ming met Woonzorg bereiken. Krol stelde eerder ook al dat er beslist niet buiten de huidige con touren van de percelen gebouwd mag worden en dat er een limiet zal worden gesteld aan de toege stane bouwhoogte. Daarvoor is in middels een nieuw bestemmings plan in de maak, waarvoor op dit moment overigens nog weinig op papier staat. Nu staan er 128 flatappartementen en nog eens 40 wooneenheden. De bedoeling is dat deze plaatsmaken voor (lage) nieuwbouw, zodat er niet meer in de hoogte kan worden gebouwd, maar wel in de 'breedte'. Hoeveel woningen er straks mogen komen, is nog even afwachten, maar dat het er tientallen worden, Een deel van de Zuidereng met uitzicht op het voormalige Molen- schot-gebouw. Op dit moment zijn er geen concrete ontwikkelingen omtrent woningbouw op het ter rein, toch blijft een groep Soesters zich zorgen maken. ligt wel voor de hand, omdat er anders geen droog brood aan te verdienen is voor Amstelland. 'Je zult wel iets moeten toelaten, maar de mate waarin, moeten we nog bepalen', aldus de wethouder die zich gesteund weet door een raads- meerderheid. Dat bleek nog eens uit de reacties van de verschillen de fracties, al beperkten GGS en GroenLinks zich tot de opmerking dat ze ontwikkelingen kritisch zul len blijven volgen. De WD maakt er geen woorden aan vuil, zolang er geen concreet plan is, maar stemde volmondig in met de Zon negloren-deal en zal zich daar te genover Amstelland aan moeten blijven houden. De fracties juichen het toe dat een burgerlijk initiatief als de werk groep 'Behoud de Zuidereng' de Engh 'bewaakt' en vinden ook dat de Engh onaangetast moet blijven. Maar bouwen op het Molenschot- terrein is voor een meerderheid acceptabel, mits het maar voldoet aan het bestemmingsplan dat over een poosje zal worden vastgesteld. De werkgroep waarschuwde voor de effecten van zo'n woonwijk op het akkerland, maar de politici waren niet gevoelig voor het argu ment dat spelende kinderen dan door de gewassen gaan lopen. 'Houd u wel rekening met de boe ren die de Engh beheren en voor ons mooi en groen houden', vroeg de werkgroep zich af. Volgens Margreet van Roomen (CDA) hebben de boeren nu al last van mensen die buiten de pa den lopen, maar kun je moeilijk een hek om de akkers gaan plaat sen. Afwachten is het tot Amstelland met een nieuw plan op de proppen komt. De werkgroep houdt de vin ger aan de pols. De Soester natuurgenezer H. Solleveld zal voorlopig geen last meer hebben van een onte vreden patiënt uit Vianen. De Utrechtse voorzieningenrech- ter legde de patiënt vrijdag een straat- en contactverbod op. De voormalige patiënt mag van de rechter een jaar lang niet in de buurt van de praktijk komen. Hij mag ook geen negatieve informa tie meer over Solleveld verspreiden en hem ook niet meer opbellen, schrijven of beledigen. De man was zo ontevreden dat hij in de buurt van de praktijk van Solleveld brieven uitdeelde en de natuurgenezer soms tientallen ke ren per dag belde. De gedaagde, die al jaren ziek is nam als laatste redmiddel zijn toe vlucht tot de natuurgenezer. Hij voelt zich echter slecht behandeld. Solleveld zou allerlei medische handelingen hebben uitgevoerd waar hij niet toe gerechtigd was. Bovendien zou Solleveld zich ten onrechte met dokterstitel hebben getooid. Rechter mr H. Schepen vond het van belang dat de medische klacht nog in onderzoek is. Schepen oor deelde ook dat Solleveld de titel 'doctor' mag dragen omdat hij aan een Amerikaanse universiteit een diploma heeft gehaald. De rechter stelde in het vonnis dat de ex-pa- tiënt op de zitting weliswaar zijn excuses heeft aangeboden en heeft toegezegd dat hij ermee op zal houden, maar hij zo vasthoudend is geweest, dat de rechter een straat- en contactverbod noodza kelijk vond. De Unie van Vrijwilligers (UW) in Soest houdt volgende week dinsdag 12 maart haar jaarverga dering in 'Klaarwater' (Honsber- gen), Wiardi Beckmanstraat 475. Aanvang 14:00 uur. Belangstellen den worden ook uitgenodigd, want de UW is hard op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Wie soms wat tijd over heeft en graag iets voor een ander doet is dus van harte welkom. Ook jonge mensen die een paar uurtjes in de week be schikbaar hebben kan de UW goed gebruiken. Voor een paar nieuwe projecten verwelkomt de UW graag zowel heren als dames. De organisatie werkt o.a. in Daelhoven, Molen- dael, Mariënburg en de biblio theek, en is opnieuw gestart in Residence Souveraine (voorheen Braamhage). Wie interesse heeft kan ook een folder aanvragen bij mevr. J. Tilma, Clauslaan 28. I februari 2002 voor het ter- 18b te Soest igsbesluit heeft vastgesteld, e ;emeente Soest 1997. uders maken bekend, dat de Mr J. Spee van het Openbaar Ministerie (OM) en het ge meentebestuur van Soest heb ben een meningsverschil over het voeren van ludieke snel heidscontroles in 30 kilome- tergebieden. Mogen Soest en de politie hardrijders wel of niet als alternatieve straf een interview met een basisscho lier aanbieden? Soest vindt van wel, omdat ze hoopt dat de overtreder op deze manier meer met de neus op de feiten wordt gedrukt en zich de volgende keer aan de limiet houdt. Spee vindt van niet, omdat alleen justitie de strafmaat mag bepalen. Vorig jaar hielden de gemeente en de politic deze actie voor het eerst in de omgeving van basisscholen. Met een lasergun werd de snelheid van de voertuigen gemeten en be stuurders die het gaspedaal te diep hadden ingetrapt, werden aange houden. Ze konden kiezen: een bekeuring of een vraaggesprek met een leerling. Het idee, gepikt uit Engeland, haalde de publiciteit en iedereen leek tevreden. Behalve officier van justitie mr Spee die zijn ongenoe gen kenbaar maakte in een justiti eel blad. Burgemeester Koos Janssen trekt zich niets aan van de kritiek en hij wordt volledig gesteund door alle fracties in de gemeenteraad en, zo lijkt het, ook door de politie van het district Eemland-Noord. Soest wil de actie een vervolg geven, te gen de zin van Spee in. Maar dat is,nog niet alles, want onlangs wekten zowel Janssen als enkele raadsleden de suggestie dat de protesten van Spee - in deze weken voor de raadsverkiezingen - een politieke achtergrond zouden hebben. De officier is immers denktank van de nieuwe politieke partij Soest 2002. Spee, die hoofd is van het bureau verkeershandhaving van het OM, werpt deze beschuldigingen verre van zich. Hem gaat het om het principe dat de overtreder wordt beboet en dat een gemeente niet de bevoegdheid heeft om van de strafmaat af te wijken. Te hard rij den is een strafbaar feit en daarin bepaalt het OM de straf, niemand anders. Omdat de kwestie inmiddels breed is uitgemeten in de media, heeft burgemeester Janssen meegedeeld dat hij ze zal bespreken in het eerstvolgend driehoeksoverleg tus sen gemeente, politie en justitie. Janssen weet de voltallige gemeen teraad achter zich. Zo bleek nog eens in de commissie verkeer van afgelopen week. Daarin zei Reinier Bordewijk (WD) het triest te vinden dat het OM herrie maakt om dergelijke acties. Wethouder Harry Witte (GGS) zei dat het niet louter om handhaving gaat, maar dat de ac tie tevens een educatief karakter heeft. 'Ik was zelf verbaasd van het effect, al weet je natuurlijk niet of het over een halfjaar nog werkt bij de mensen.' Witte wilde verder geen olie op het vuur gooien en wees op het overleg dat Janssen gaat voeren. Wil Stekelenburg (PvdA) had een compromis in gedachten: 'Je kunt een lasergunactie toch ook zonder kinderen uitvoeren, dan geef je hardrijders een waarschuwing en je bent van het gezeur van het OM af.' In de verkiezings special van onze. gemeentelijke voorlichtingskrant Op 't Hoogt van vo rige week is een vervelende fout geslopen. Bij de naam mevrouw M.J. (Gré) van Bommel-den Har- tog van het CDA is de foto geplaatst van de heer H. Strietman, even- eens van het CDA. M. J. (Gré), CDA 12de plaats LIEUBEHEER) luders maken bekend, gelet et milieubeheer (Wm) en rsrecht (Awb) dat zij de vol- :ld in artikel 8.19 Wm heb- lengstum (Dorresteinweg 65 i gebruik nemen van een hal ging van de inrichting ten en/vijs moet worden aange- vel uitsluitend gunstige ge- milieu. en kunnen gedurende de t en met 17 april 2002 wor- Evenals vorig jaar heeft de werkgroep 'Behoud de Zuider eng' haar bezorgdheid uitge sproken over het voormalige terrein van bejaardencentrum Molenschot en de aanleunwo ningen aan de Albert Cuy- plaan. Hoewel er op dit mo ment geen concreet plan ligt, zullen daar naar alle waar schijnlijkheid minimaal tien tallen woningen worden ge bouwd. De werkgroep, inmiddels gegroeid van drie tot dertig leden, wil dat Soest niet zal toelaten dat er op dergelijke schaal gebouwd gaat worden en vindt dat het gemeen tebestuur een visie moet ontwikke len, waarin de waarden van het aangrenzend landschap gerespec teerd worden. In overleg met de kamer 2.31 op werkdagen uur. =n binnen 6 weken na be- 2002) van dit besluit een bij burgemeester en wet- ïs kan er een verzoek om /orden ingediend. afdeling Groen en Milieu, 0m ruimte te maken voor de aanstaande verbouwing, nu een groot deel van ons assortiment, van bankstellen tot kasten en van eethoeken tot slaapkamers verkrijg baar met forse kortingen van 35 tot wel 60°/o. WON EN*- Middelman Wonen in Soest 5000m} woonplezier aan de Birkstraat 99. Tel: 035 -6011004. Vrijdag koopavond. Internet: www.middelmanwonen.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 5