Geen 'hatelijkheden' over wethouder Jongerenboetiek 'The Gate' gaat olgende week van start Basisscholieren eten smakelijk i ï%V« I. d Zeescouts laten klomp varen 'Van heidehut tot residence' JAN van ZAL M RESULTATEN WONINGAANBOD Diner-voor-twee Fusions voor drukkerij Practicum Uit de historie van Soest(erberg) ummer 5 •WOENSDAG 6 MAART 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 Hiphop, skate, gothic, basic Voedingsproject op Van der Huchtschool Valeriaan AUTOSCHADESPECIALIST Geste naar logo-adverteerders Vernielingen Verslag slotavond TOSS 2015 op www.soest.nl 41 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Proam Prinsen sluiten carnaval af De kinderen van Afghanistan vragen uw hulp Lodeesen FliTSSPECIALI Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 OpenlngaU/dan: dlnmdag t/m vrijdag n 9.00 uur rot 19.00 uur ig van 9.00 uur tol 17.00 Nederland met uw woonbon en juist ingevulde woonbonn.. eld. Bovendien wordt geco„ alle voorwaarden voldoet iv Dij alles klopt, wordt in vota,,,; arters geldt de leeftijd 6n itschappelijke of economisch, regio Eemland.* rs geldt de periode dat m p het huidig adres, de criteria bovenaan de kand worden uw persoonlijke ge(* leftijd, gezinssamenstelling ntroleerd met de gegevens tM Basisadministratie Persoon de gegevens juist dan wordt dp i eigenaar/verhuurder aangek t u de woning dan krijgt u viad* acceptgiro waarmee u de leges >or een huisvestingsvergunniog daat eerd voor een woning, dan vvote agen na het verstrijken van de benaderd door de verhuurdei ibiedingsbrief is het niet mogei. Dinnen te bekijken. Het heeft gee- te informeren naar uw kansen N AANMERKING BENT GEKO- EEN WONING ONTVANGT (l IT mingtoewijzing van de woningtoewijzinger j ageven in een overzicht. Daarbi f wen hoeveel reacties er op eern vangen en of de woning aan eerl itromer is toegewezen. Ook wow j woonduur, de eventuele maal| )f economische binding en heifl ide puntenaantal vermeld. Op die I een inschatting maken van u»l ten dergelijk type woning enH woonwensen aanpassen. ngzoekenden avallen is het mogelijk om i sociale gronden een urgentie-1 verkrijgen. Slechts in een zeerl il gevallen zal een dergelijke! slechts van toepassing is voor een I den verstrekt. Informatie hierover i en bij de afdeling Publiekszaken nte, onderdeel huisvesting. hoopt een serieuze klacht mocht I e woningtoewijzing, dan kunt u die I ienen bij de gemeente Soest, p sie Woonruimteverdeling, Post-! 3 CA SOEST. ragen heeft over het toewijzings- unt u daarvoor terecht bij Portaal CW of de afdeling Publiekszaken ite Soest. Ook zijn hier informatie- j j <baar. formatie kunt u ook vinden opfe- .soest.nl, bouwen en wonen, ïrdeling). :emland bestaat uit de gemeenten iarn, Bunschoten, Eemnes, Leus- Woudenberg. 3eb.datum:_ teb.datum: en) onder de 18 jaar 'D werk:. lidige woning: partner [datum invullen) doorstromer zie spelregels) Eemland. lesloten periode van Bedraagt uw enkele I nee* olgende week woensdag, 13 baart, opent aan de Van Weedestraat 46A een heel bij- ondere kledingzaak zijn deu- jrn. "The Gate' is een unieke ingerenboetiek, die zich spe- Saal richt op de 'stijlkleding' an jonge mensen. Fan pakweg twaalf jaar tot... mis- ■hien wel in de zestig!', zegt eige- rares Dinie Wolfsen, die samen let haar dochter Manuela de Se uwe winkel 'bemant'. Waarmee ze maar wil aangeven dat zeker Inict alleen de jeugd zich aange- nokken voelt tot deze moderne en Teer eigentijdse kleding. 'The bate' biedt een uitgebreide collec- fie in verschillende stijlen: hiphop, jkate, gothic, maar ook 'gewoon' |>asic. Een bekend merk voor de ongedames is bijvoorbeeld Chilli Mepper, maar de heren kunnen er pok terecht voor een wat minder bpvallende Mustang-spijkerbroek, vlet 'The Gate' heeft Dinie Wolf sen in zekere zin haar droom waargemaakt. Ze is altijd gek op bijzondere kleding geweest en Vindt het plezierig om met mensen ■om te gaan. De winkel mag, door ■zijn opmerkelijke mengeling van [stijlen, uniek voor Soest genoemd [worden en misschien zelfs wel Ivoor Nederland. De collectie om- Ivat broeken, truien, t-shirts, jacks len nog veel meer in een gunstige p prijsklasse. 'We zijn niet 't goed- I koopst, maar zeker ook niet duur,' aldus Dinie en Manuela. 's Maan- Fdags, als dè winkel dicht is, gaan ze samen op reis voor de inkoop. 'Elk kledingstuk hier hebben we zelf uitgekozen.' Het interieur van de winkel ziet er prachtig uit. Dat is voornamelijk het werk van Willem Wolfsen, man van Dinie en vader van Manuela. Hij heeft de inrichting zelf ontwor pen en vervaardigd, waarbij hij volop gebruik heeft gemaakt van zijn ervaring bij de firma Van Hengstum, waar hij ooit het groot ste beeld van Nederland heeft ge maakt. De kleuren - rood, zwart en roestvrij staal - zijn gekozen door Dinie. Dracula 'The Gate' heeft veel te bieden, en niet alleen op straatniveau, maar ook 'ondergronds', want ook in het souterrain is een behoorlijk deel van de collectie ondergebracht. Bezoekers moeten dus niet verge ten ook daar een kijkje te nemen. Daar staat ook een levensgrote Graaf Dracula, de legendarische vampier, want de Wolfsens hou den wel van een scheutje 'horror', zoals ook blijkt uit het logo (met een ietwat angstaanjagende vleer muis) van de zaak. Op woensdag 13 maart, rond 12:45 uur, is er op het trottoir voor de winkel aan de Van Weedestraat 46A iets bijzonders te beleven. Daarna openen Dinie en Manue la, zo rond 13:00 uur, gezamenlijk de deuren van de nieuwe winkel. Voor de klanten is er, zolang de voorraad strekt, een aardigheidje. Dinie (r.) en Manuela Wolfsen van de nieuwe kledingzaak The Gate'. Foto Bell De openingstijden van 'The Gate', zijn: dinsdag, woensdag en don derdag 09:30-18:00 uur; vrijdag tot 21:00 uur; zaterdag tot 17:00 uur. De winkel is telefonisch te bereiken via 825238906. blad door de desbe- ingevulde bonnen of te j ïen. 1 ven verhuurder. I betrokken verhuurder. j Soep, tosti's en knakworsten. De leerlingen van de Van der Huchtschool aan de Valeriaan straat smulden er vrijdagmid- dag van. Met de gezamenlijke maaltijd in het schoolgebouw sloten ze het project voeding af, .waarmee ze drie weken lang druk waren geweest. In de afgelopen weken kreeg de school bezoek van onder anderen een smaakstoffenspecialist die de kinderen veel kon vertellen wat er zoal bij levensmiddelen om de hoek komt kijken. Ook een slager speelde vanuit zijn vakgebied in formatie door naar de leerlingen die zelf op excursie gingen naar de Kaasboerderij aan de Birkstraat. Vaders en moeders werden niet vergeten, want zij konden op een speciale avond luisteren naar een diëtiste. Onder begeleiding van ouders kochten de scholieren vrijdag de lekkernijen in voor de lunch. Van tevoren hadden ze in folders naar aanbiedingen gezocht, want na tuurlijk moesten ze rekening hou den met het budget. Andere leer lingen dekten de tafels met onder meer zelfgeknutselde placemats en van huis meegebracht servies en bestek. Ik ben S. Wijma van Procar. Als district verkoopleider weet ik dat de eer ste indruk die je maakt, super belangrijk is. Mijn auto ziet er ALTIJD prima uit na een schadereparatie bij Van Zal. Ik kan u zeggen: ze leveren daar perfectie en goede service. FOCWJt Beckeringhstraat 113762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 Voor het vernielen van verkeers lichten zijn twee Soesters van 21 jaar aangehouden en met een pro ces-verbaal weer naar huis ge stuurd. De politie werd zondag morgen rond drie uur ingeseind, dat er op het Nieuwerhoekplein vandalen bezig waren. Ze zouden met een ijzeren staaf de lichtmas ten hebben bewerkt. In de omge ving trof de politie de mannen aan, die voldeden aan het signalement. Op 27 februari stond - voor het vierde jaar - de Soester Logopuzzel in deze krant. Heel Soest is weer fanatiek aan het speuren om logo en naam van Soester(bergse) zaken bij el kaar te zoeken en zo een riante geldprijs in de wacht te slepen. Als dank aan de logo-adverteer ders die deze puzzelactie mogelijk maakten werd er onder hen een diner-voor-twee verloot, aangebo den door restaurant Fusions, Bur gemeester Grothestraat 37. Mede eigenaresse Kirsten Beenen-Nij- stad trok het winnende lot uit de rieten mand. Dat bleek het lot te Kirsten Beenen trekt - onder het toeziend oog van Olga Goezinnen- Slagter, de organisator van de Soes ter Logopuzzel - het winnende lot. Foto: Soester Courant zijn van drukkerij Practicum. Har telijk gefeliciteerd en smakelijk eten gewenst namens Fusions, de Soester Courant en de organisatie Soester Logopuzzel, en nogmaals dank aan alle logo-adverteerders! Tijdens de slotavond van de Toe komst Oriëntatie Soest/Soester- berg - TOSS 2015 - op 13 decem ber 2001 zijn 24 'Aanbevelingen aan de Toekomst', vanuit de sa menleving aan de politieke partijen en het gemeentebestuur vastge steld. Deze aanbevelingen waren in concept door de Stuurgroep TOSS 2015 hoofdzakelijk gedestilleerd uit de inbreng van de deelnemers aan de zes TOSS-themabijeen- komsten, gehouden in de periode juni tot en met december 2001. De zes thema's waren Ruimte voor wonen en werken, Soesterberg, Winkelen en Bedrijvigheid, Kunst en Cultuur, Recreatie en Sport, Leefbaarheid, Veiligheid en Zorg, en Mobiliteit. Inmiddels is het officiële verslag van genoemde slotbijeenkomst verschenen en geplaatst op de ge meentelijke website, onder www.soest.nl >Bestuur beleid>TOSS>VII Slotavond. Het verslag maakt ook onderdeel uit van het Slotmani-fest TOSS 2015, dat op 26 maart wordt aangebo den aan de nieuwe gemeenteraad. 'ehoeve van een gehandi- j uden behorende persoon reactie adres aant. type kale huur pnt aantal starter of leeftijd/woonduur/ no. kam. woning in nieuw reacties doorstromer binding 1.004 Wiardi Beckmanstr, 38 3 portiekwoning 269.74 48 95 starter 39/—/09 1.008 Draailier 23 4 eengezinswoning 527.55 15 42 doorstromer /08/07 1.010 Saenredamplantsoen 3 4 galerijwoning 257.09 32 31 starter 22/-/10 1.012 Di Lasssostraat 48 2 portiekwoning 333.81 64 57 starter 54/-/10 1.016 Weegbreestraat 101 4 galerijwoning 384.36 60 25 starter 50-/10 1.017 Weegbreestraat 573 4 galerijwoning 333.10 00 1.020 Winterkoning 70 4 eengezinswoning 499.42 20 58 doorstromer /13/07 1.030 Kamperfoeliestraat 51 4 galerijwoning 381.65 00 1.271 Di Lassostraat 68 2 portiekwoning 333.69 62 13 doorstromer 52/03/07 1.317 Smitsweg 31 4 galerijwoning 306.62 36 19 starter 26/-/10 1.322 Vermeerlaan 50 4 portiekwoning 352.27 40 24 doorstromer 33/-/07 1.330 Wiardi Beckmanstr. 250 4 portiekwoning 382.09 65 37 starter 55/-/10 3.072 Joh.Poststraat 204 1 portiekwoning 290,42 40 35 starter 30/-/10 3.082 Lisdodde 26 4 eengezinswon. 462,48 22 42 doorstromer /15/07 3.091 Prof. Lorentzlaan 235 2 portiekwoning 321,40 42 12 starter 32/-/10 3.126 Plesmanstraat 381 3/4 portiekwoning 346.72 64 8 starter 54/-/10 3.127 Sim. Stevinlaan 79 3/4 portiekwoning 390,79 40 7 starter 30/-/10 3.001 Prof. Lorentzlaan 211 3 portiekwoning 317,54 34 3 starter 24/-/10 3.008 Prof. Lorentzlaan 239 2 portiekwoning 326,08 37 6 starter 27/-/10 3.009 Turfstreek 130 3 bovenwoning 379,63 63 starter 53/-/10 4004 Dorpsplein 42 2 seniorenwoning 303,64 95 11 doorstromer 65/23/07 4001 Dorpsplein 58 2 seniorenwoning 303,64 145 8 doorstromer 86/52/07 00 VOORRANGENIETENDE De jongste Soester carnavals vereniging De Proam Prinsen, die haar grootste aanhang heeft in de wijk Soestdijk, heeft het eerste jaar van haar bestaan spectaculair afgesloten: met het te water laten van de reu- zenklomp waarmee ze in de carnavalsoptocht in Soest de tweede, en in de optocht in Hoogland de vijfde prijs be haalde. Zegt de vereniging dat ze geen eendagsvlieg is, de klomp was dat ook niet, want hij doorstond de 'doop' glansrijk, zo bleek tijdens het vaartochtje over de Eem ach ter de sleepboot 'Ploetergeus' van de zeescoutinggroep Paltz- en F.emeeuzen. Een groot gezelschap had zich zondagmiddag verzameld op het erf van de familie Van Roomen aan de Grote Melm, waar de klomp te water werd gelaten. Daarvoor hadden de Proam Prin sen wel enig rekenwerk moeten verrichten en 'bouwtechnische' aanpassingen moeten uitvoeren. De klomp werd gemonteerd op een vlot dat met behulp van meta len steigermateriaal en twaalf lege vaten van elk 200 liter was ge maakt. Het vlot zorgde voor ruim voldoende drijfvermogen om de klomp, inclusief een uitbundige carnavalsbemanning te dragen. Ben Hagen, lid van de Proam Prinsen en ook van de Paltz- en Eemgeuzen, legde het contact tus sen beide verenigingen. Hierdoor De sleepboot 'Ploetergeusvan de Paltz- en Eemgeuzen valt in het niet bij de reuzenkomp die het scheepje op de Eem voorttrok. Foto: Foto Bell was het mogelijk met het niet al ledaagse vaartuig een tochtje op de Eem te maken. Gadegeslagen door een grote groep belangstel lenden op de wal, zorgden de feestvierders een boord voor een uitbundige stemming. Het tochtje betekende de afsluiting van het carnavalsfeest, waaraan de Proam Prinsen meededen met als motto 'Met een klomp de wereld rond'. Zondag werd de 'wereldreis' symbolisch afgemaakt waaraan de Proam Prinsen in het carnavals weekend waren begonnen. Oorlog, droogte en winter. Vooral de kinderen van Afghanistan zijn de dupe. Eén op de vier haalt het vijfde levensjaar niet. Save the Children is en blijft actief in Afghanistan. Met nood rantsoenen, medicijnen en opvang. Geef om het lijden van onschuldige kinderen te verzach ten en te voorkomen. Voor meer informatie: (070) 338 44 48 ofwww.savethechildren.nl Help nu. Voorkom dat kinderen sterven. t Save the Children Help 809 nu iro De gemeenteraadsverkiezin gen van vandaag zijn in meer dan een opzicht spannend. Wordt de verrassende coalitie van de laatste raadsperiode (Gemeentebelangen Groen Soest in het college in plaats van de Partij van de Arbeid) voortgezet en komen er bij voorbeeld voor het eerst wet houders van buiten de gemeen teraad nu die mogelijkheid be staat. Als dat het geval is, zal er vast en zeker niet zoveel heibel zijn over de wethoudersverkie zing als in de eerste helft van de vorige eeuw. Toen was er niet alleen op ambte lijk vlak veel bombarie in Soest. De instelling in 1918 van de dienst Publieke Werken op initiatief van en gestimuleerd door wethouder H. van Klooster, die zonder enige schroom zichzelf in de positie van eerste directeur manoeuvreerde, leidde tot heftige debatten in de raad. In 1927 trad hij af, opge volgd door G.T. van Vliet. Ook hij kreeg het met de raad aan de stok en moest in 1934 (nota bene toen Van Klooster nog geen jaar op nieuw wethouder was) het veld ruimen. Bestuurlijk ging er ook van alles mis. De wethoudersverkiezingen in 1931 leken van tevoren bekok stoofd, maar links wenste geen col lege met Van Klooster (r.k.) die als directeur Publieke Werken veel kritiek had gekregen, en A. En dendijk (a.r.). Endendijk had zich bij een deel van de raad onmoge lijk gemaakt door voortdurende kredietoverschrijdingen. Karei Lo deesen, die zich door onenigheid binnen de a.r. van die partij had afgesplitst, kreeg de steun van links. In eerste instantie staakten de stemmen tussen hem en En dendijk. Het lot besliste ten gunste van Lodeesen, die de portefeuille openbare werken van Endendijk overnam. Hij was, hoewel hij altijd een zwart boerenpak droeg, een kleurrijk fi guur. In zekere zin ook vooruit strevend want hij droeg in beide oren een ring met een pareltje. Sommigen beschouwden hem vooral daardoor eerder als een zonderling en als een provocerend figuur dan als een serieus bestuur der. In de gemeenteraad heeft hij het dan ook erg moeilijk gehad, net zoals in het college. Al direct na zijn benoeming tot wethouder kreeg hij geen enkele medewerking binnen het college, met name niet van burgemeester G. Deketh. Hij ondervond eerder tegenwerking en minachting, waardoor zijn functio neren als wethouder bijna onmo gelijk werd gemaakt. Op 1 januari 1933 besloot het college hem zijn portefeuille openbare werken af te nemen en deze aan burgemeester Deketh toe te wijzen. Zestien maanden heeft Lodeesen (die na openbare werken achter eenvolgens de portefeuilles onder wijs en werkverschaffing beheerde) het volgehouden. Toen was de raad in zoverre weer eensgezind dat deze besloot dat Lodeesen het veld moest ruimen. In de raadsver gadering van augustus 1933 stelde hij vast dat in de periode dat hij wethouder van openbare werken was in het college noch in de raad aanmerkingen waren gemaakt op de dienst en dat er geen enkele keer sprake was geweest van een kredietoverschrijding. Sinds de burgemeester openbare werken onder zijn beheer had, waren er weer zeer grote overschrijdingen van de uitgaven geweest. Burgemeester Deketh reageerde als door een wesp gestoken. Hij zou 'over die zestien maanden be heer van wethouder Lodeesen ook nog een heelcboel kunnen vertel len, maar dat geeft maar hatelijk heden over en weer.' Daarom liet hij een reactie na. Soest stond op z'n kop. Wekenlang stonden de plaatselijk kranten bol van inge zonden brieven, commentaren en gedichten. In de meeste gevallen nam men het voor Lodeesen op en zag men in diens gedwongen ver trek als wethouder (hij stapte ge lijk ook ais raadslid op) een onfris spel van vooral het prot.-christelijk blok. Een kleine bloemlezing uit de ge dichten tot slot: Mien beste Kaorel een Waor mot het mit joe heen. A Is het nog lang zoo gaot Spring jie nog uit de Raod Óf mit een dag of tien Nog uutje vel misschien Van kwaodheid. En terecht Men maokt het mit joe slecht. Maor Kaorel, houd je stoer, Toon je een taoie boer Zooals jie altied was Toen 'k naost joe stond in 't gras. Toe, laot je noe es hooren, Wasch hun geducht de ooren. Vooruut, jie kan het wel, Geef d'r van langs dat stel. Deze 'brief uut d'n polder' was getekend: Collegiaol, Hans Han- neke Maoier. Onder het pseudoniem Karei V verscheen een gedicht met daarin de volgende, veelzeggende passa ge: Wethouder Karei Lodeesen (met in beide oren een ring) van de chr. rechts-georganiseerde arbeiders partij: 'Geen spreker die een zwij ger verbetert. Bron: Eemland Pers. Eerst roemden zij om strijd Zijn groot' capaciteit. Nu maakt men groot kabaal In de vergaderzaal En tracht hem af te maken Met onbewezen zaken. Niemand der Achtbaarheid Noemt maar een enkel feit. Hij is plots 'n domme gans. Men wil hem missen thans. Staat hij misschien niet meer In 't teeken van dien heer Die even ongewis Als 't weer in 't voorjaar is? In die tijd hadden de kranten er geen enkele moeite mee ingezon den brieven en gedichten onder pseudoniem of zelfs geheel ano niem te plaatsen. Daarvan getuigt onderstaand satirisch gedicht zon der ondertekening: Karei was in z 'n betoogen Altijd onnavolgbaar kort. Wat het voordeel heeft dat niemand Daarbij suf of slaap'rig wordt. Enkel als 't op stemmen aankwam Gaf hij mummelend bescheid, Klonk het nuchter 'voor' of 'te gen'... Meer heeft Karei nooit gezeid. Dat laatste kan wel kloppen. Van Karei Lodeesen is immers de uit spraak: 'Geen spreker die een zwijger verbetert!' Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 826077065.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9