I 1 Van den Brink steunt actie tegen 'zinloos geweld' Unicef-stand bij AH Prachtig concert voor Soester Muziekkring A ■n jfi SPOED aruóhocK akker iCULTUUR WELZIJNI HMG start inschrijving voor Oranje Vrijmarkt op 2 april PAGINA 14 vvÓÉNSDAG 13~MAART2Ó02~ SOESTER COURANT Nog plaats vrij I bij workshop I frescoschilderen 603 11 19* iRELPM Stoeptegel voor Ludgerusschool - r- Zorgverzekeraars: 'doorgaan met Zorg Informatie Netwerk' [adagascar Muziek in Utrecht Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Culinaire workshops Rijbewijs kwijt Crosser beboet Passies in de buurt Lezing opvang CDA vrouwen In Holiday Inn Soestduinen Piet van Egmond, de organist www.groenlinkssoest.nl jf - NFGV Lezing dr. Albada reumavereniging Vredehofstraat BEZORGERS Film: 'Nynke, een liefdesgeschiedenis' Bloemschikken 55+ in De Klarinet IVN-wandeling op 'Buitenzorg' ig elektrisch I in voorbumper andenspanning- DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 PAGINA 15 |op zaterdag 16 maart, van 11:00 Itot 17:00 uur, verzorgt Marian I schreven een workshop fresco in I c-tlrie. Fresco, een zeer oude liechniek voor muurschilderingen, I kenmerkt zich door het gebruik lyaii een structuurlaag als onder grond voor het schilderen en het ("jebruik van antieke kleuren. De voorstelling die de deelnemers I maken is gebaseerd op hun eigen I ontwerp. Het thema is Pompei en Rome. Aan het eind van de dag is ■het resultaat een eigen schilderij ■dat ook een prachtig cadeau kan |zijn. De begeleiding is individueel. Te lkenvaardigheid is niet nodig en de docente kan helpen als men niet onmiddellijk een idee heeft, of als |het moeilijk is om aan de slag te Laan. Meegebrachte foto's, plaat- fes, schetsen kunnen dienen als [basis voor het ontwerp. Docente jMarian Schreven is van oorsprong ïjdeschilderes en heeft zich toege legd op de frescotechnieken. Zij reeft met haar zijdeschilderijen jcéxposeerd in het Slakkenhuis en vledisch Centrum de Bundeling. !e exposeert regelmatig in het iele land. leclnemers brengen zelf hun lunch mee; koffie en thee zijn te toop aan de bar. De workshop rindt plaats in het goed geoutil leerde vaklokaal tekenen en schil leren op de eerste verdieping. Inschrijven via het inschrijfformu- ier in het programmaboekje. Na- iere informatie bij de cursusadmi- listratie van C-drie, 886095839, lagelijks 13:00-17:00 uur, en bij receptie. 'e workshop start bij voldoende lanmeldingen. De kosten bedra- ;cn 43,11 (f 95,00) inclusief ateriaal. Cursusnummer 63MS2. xtra korte cursus iewegen/Ontspannen 'egens de grote belangstelling en ip verzoek van docente Iris Leli- (eld en cursisten biedt C-drie een weede korte cursus Bewegen en "'ntspannen aan: een verlenging fan de lopende cursus waar ook lieuwe cursisten van harte welkom ijn! In deze cursus leert men door liddel van o.a. yogaoefeningen en wust ademen tijdens oefeningen, >anning en ontspanning herken- jen. Iedereen kan meedoen, jong oud, lenig of strammer, ieder in oefenen binnen zijn of haar ogclijkheden. ladere informatie bij de cursusad- inistratie van C-drie, 6095839, dagelijks 13:00-17:00 r, en bij de receptie, 886095829, igelijks 10:00-18:00 uur. In- ihrijving via het inschrijfformu- :r. De lessen worden gegeven in t danslokaal van C-drie op don- tdagochtend van 10:45 tot .00 uur. Data: 25 april, 2,16, 23 30 mei. Prijs 25,00. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest-Soesterberg INKEL L E£fiiqO£0£-ZMC~ - [Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Afgelopen maandag hebben Claudia, Stephan en Sebastian Ott, bekend van eet-villa Van den Brink, een bijzondere stoeptegel aangeboden aan de Ludgerusschool aan de Vosse- veldlaan. De tegel is versierd met de afbeelding van een 'lie veheersbeestje' op groot for maat. Het lieveheersbeestje is het sym bool voor de actie tegen zinloos geweld, en restaurant Van den Brink heeft die actie gekozen als het doel van de jaarlijkse Open Dag, die het eerste lustrum beleeft op zondag 17 maart. De bezoekers van de eet-villa aan de Soester- bergsestraat worden dan uitgeno digd om weer deel te nemen aan de open dag, van 11:00 tot ca. 16:00 uur. Na de ontvangst met koffie staat er traditiegetrouw een boswandeling op het programma. Daar is overigens wel een pitstop bij inbegrepen. Bij terugkomst in de eet-villa staat er voor de deel nemers een heerlijk stamppotten- buffet klaar. De dag wordt feeste lijk omlijst door de komisch-folk- loristische fanfare 'De Kikvor- schen' uit Den Bosch. De familie Ott ontvangt alle gasten op de meest gastvrije manier; ze hoeven dan ook niet te betalen voor het genotene. Wel wordt hun vriendelijk verzocht een donatie over te maken aan het goede doel dat Van den Brink dit jaar heeft gekozen: de Stichting tegen Zin loos geweld, waarvan twee plaat selijke projecten worden gesteund. Dat is in de eerste plaats 'Kids te gen Geweld', een informatieactie voor de Soester basisscholen, en het Stoeptegelproject. Ook bij de eet-villa komen twee van dergelijke tegels te liggen en de bedoeling is dat er bij meer ge bouwen op die manier aandacht De drie 'Otten- Claudia, Step han en Sebastian - en Ludgerus- directeur Winnie Kagenaar leggen de stoeptegel op zijn voorlopige) plaats. Foto: Soester Courant voor de actie tegen agressie en zin loos geweld wordt gevraagd. De tegel bij de Ludgerusschool, die door directeur Winnie Kagenaar met plezier in ontvangst werd ge nomen, vormde tevens een start punt voor de aanleg van het nieu we schoolplein, als laatste fase van de verbouwing van de school. Als het aan Zorgverzekeraars Nederland ligt, wordt de proef in Eemland met het Zorg In formatie Netwerk (ZIN) na 1 mei voortgezet. Het checken van persoons- en verzekerings- gegevens met behulp van de zorgpas lijkt namelijk een suc ces, en dat is in het belang van zorgverzekeraars, zorgaanbie ders en verzekerden. Het is Nun zaak nieuwe toepassingen aan het netwerk toe te voegen. Algemeen directeur Martin Bont je van Zorgverzekeraars Neder land heeft dat bekend gemaakt. Bontje: 'We zullen snel het initia tief nemen tot overleg over dit on derwerp met vertegenwoordigers van consumenten en zorgaanbie ders.' In de regio rond Amersfoort ver bindt het Zorg Informatie Netwerk (ZIN) zo'n 200 zorgpraktijken en het merendeel van de zorgverzeke raars met elkaar. In de proef is geëxperimenteerd met het aanbie den en controleren van persoons- en verzekeringsgegevens van de verzekerden van dit beveiligde net werk. Wat Zorgverzekeraars Ne derland betreft, wordt het in de toekomst mogelijk ook medische, logistieke en financiële gegevens te versturen. Bontje: 'verzekerden, zorgaanbie ders en zorgverzekeraars kunnen op die manier snel beschikken over voor hen relevante gegevens. Dit verkleint de kans op fouten en ver betert de dienstverlening naar de consument. Vanzelfsprekend staat bescherming van de persoonsgege vens hierbij hoog in het vaandel.' Welk besluit er over de Eemland- proef na 1 mei valt, het testen van de nieuwe toepassingen blijft een belangrijke activiteit. Gelet op de ervaringen beschouwt Zorgverze keraars Nederland de Eemlandre- gio als een goede proeftuin voor het testen van dergelijke toepassin gen. ZN verzoekt verzekerden in de Eemlandregio dan ook hun zorgpas altijd mee te nemen bij een bezoek aan de huisarts, tandarts, apotheek, fysio- of oefentherapeut of ziekenhuis. Zorgpasgroep De verwachting is dat het besluit om de proef te verlengen tot nieu we aanvragen van zorgaanbieders om aansluiting op het ZIN zal lei den. Als uitvoerder namens verze kerden, zorgaanbieders en zorgver zekeraars zal de Zorgpasgroep hiervoor zorgdragen. Hierdoor zul len consumenten hun zorgpas op nog meer plaatsen in de regio kun nen gebruiken. -idagascar is een eiland (5x Ne- Jrland!) dat ten zuidoosten van het Afrikaanse continent ligt De [portorganisatie 'De Evenaar aft daar veel producenten die xiucten leveren voor de Wereld- eikels in Nederland. Deze produ- centcn zijn goed georganiseerd en ffilgesloten bij de coöperatie So- Üdarmad. Men kan hierbij denken aan mandenvlechters, pottenbak kers, houtbewerkers en recyclers van oud blik. 'De Evenaar' is reeds lang bezig met het verbeteren van de werk en leefomstandigheden van deze ^algassi's'. Door het plaatsen van fcdmolens krijgen ze licht in de [rkplaatsen en de mogelijkheid elektrische apparatuur te ge- jiken (soldeerbout, schuurma- Jne). Toch fijn dat op zo'n een- Budige wijze hun werk nu veel lakkeiijker gaat. Hun produc- kan men in de Wereldwinkel Ikijkcn. Van harte welkom! leningstijden: maandag 13:00- .00 uur; dinsdag t/m zaterdag :30-17:00 uur, 886028132. De komende week is er weer een stand van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, ingericht bij de AH-su- permarkt aan de Smitshof. De stand is op donderdag 21, vrij dag 22 en zaterdag 23 maart geopend. In de stand zijn de nieuwe cadeau artikelen en wenskaarten al voor radig. Naast leerzame speelartike- len zijn er ook drie fleurige t-shirts voor het voorjaar. Brochures van de nieuwe collectie liggen bij de De nieuwe t-shirts van Unicef. beide AH-supermarkten, de We reldwinkel, het gemeentehuis en bij de Unicef-winkel aan de Lan ge Brinkweg (886010466), waar de collectie te koop is. De Unicef- winkel is dagelijks geopend. In de AH-supermarkt aan de Bur gemeester Grothestraat is er dit jaar geen ruimte voor een stand, maar volgend jaar - na de verbou wing - is dat weer wel het geval. Vrijwilligers voor de verkoop kun nen zich telefonisch aanmelden bij mevrouw Weitzel, S86016182. Zaterdag 16 maart, Domkerk: ver volg 'Passieproject' met het Stabat Mater van Antonio Vïvaldi voor altus en orkest, het Concert voor blokfluit en orkest van Giuseppe Sammartini en het Concert voor clavecimbel, orgel en orkest van Johann Sebastian Bach. Solisten zijn Willem Aless (altus), Corne- Iis van Dis (blokfluit), David Jan sen (orgel) en Jan Jansen (clave cimbel), m.m.v. het barokorkest van de Domcantorij. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Voor de kookliefhebbers heeft de Volksuniversiteit Soest de komen de weken nog enkele workshops die zeer geschikt zijn voor deze tijd van het jaar. Op dinsdag 19 maart is er een workshop Lentebuffet. Dit buffet bestaat uit twee warme gerechten, diverse lichte salades, een vruchtensalade en spannende cocktails. Er wordt vooral gewerkt met voorjaarsproducten. Vanwege de nog steeds grote vraag wordt de workshop Sherry en tapas nog eens herhaald op dins dag 9 april. Tapas, afkomstig uit de Andalusische keuken, zijn verfijn de gerechtjes, bereid met vis, ei en uiteraard de beroemde hamsoorten en salades. Tapas zijn oorspronke lijk bedoeld als voorafje bij de lunch of het diner, maar het is goed mogelijk een hoofdmaaltijd te bereiden met tapas. Ideaal om op een mooie dag in de tuin te ge nieten van een tapasmaaltijd. De beste begeleiders van tapas zijn natuurlijk de fino en de manzanil- la sherry. In aansluiting op het door de cursisten bereide tapas- buffet volgt een sherryproeverij. Beide workshops worden gegeven in De Schoof, Molenstraat 142. Tijd: 13:00-17:00 uur. Kosten per workshop: 40,50 (inclusief 20,50 ingrediënten). Internet en e-mail Op woensdag 3 april start nog een keer dit seizoen een introductie cursus Internet en e-mail. Tijdens deze cursus worden de verschillen de functies van Internet behan deld, zoals het contact maken met een provider, het surfen en zoeken op het World Wide Web, ontvan gen en verzenden van e-mail en het downloaden van software. Voor het volgen van deze cursus is enige kennis van de computer noodzakelijk. Cursusduur: drie lessen. Cursustijd: 19:00-21:30 uur. Cursuskosten: 65,75 (inclu sief lesmateriaal). Zoals voor elke activiteit van de Volksuniversiteit is het noodzake lijk zich van tevoren aan te melden. Voor informatie, inschrijving en aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ®6022195, e- mail: vu-soesl@csnet.nl; ope ningstijden: maandag 13:00-16:00 uur; dinsdag, woensdag en don derdag 10:00-13:00 uur.. Een Soester moest zondagmorgen omstreeks vier uur zijn rijbewijs afgeven aan de politie. Hij was aangehouden, omdat hij slingerend over de Vondellaan reed. Hij bleek ruim drie keer zo veel alcohol in zijn bloed te hebben als is toege staan voor een bestuurder. De man was al vaker betrapt op het rijden onder invloed en zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Na klachten van buurtbewoners over crossers is de politie vrijdag nacht in en rond de Van Hamel straat op zoek gegaan naar de la waaimakers. Ze ontdekte om streeks één uur een bromfietser die na een korte achtervolging kon worden aangehouden. Omdat de 16-jarige Soester zijn bromfiets had opgevoerd, kreeg hij een boete van 86 euro. Daarnaast moet hij nog eens 40 euro betalen, omdat hij geen helm droeg. Op dinsdag 19 maart voert de Utrechtse Oratorium Vereniging o.l.v. Johan v.d. Camp de Mat- thaus Passion van Johann Sebasti an Bach uit in muziekcentrum Vredenburg. Aanvang: 19:00 uur. Entree: 19,00; CJP/65+ 16,00. Kaarten: 88030-2313144. Op woensdag 27 maart voert het Nederlands Bach Ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld de originele Jo- hannes Passion van J.S. Bach uit in de St. Franciscus Xaveriuskerk, 't Zand, Amersfoort. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 16,00; CJP/ 65+ 12,50. Kaarten: S3010- 4213573. Op zaterdag 30 maart geeft het Collegium Amisfurtense o.l.v. Si- mon Groot een uitvoering (a ca- pella) van de Marcus Passie van Orlando di Lasso in de Joannes- kerk, Westsingel te Amersfoort. Aanvang: 19:30 uur. Toegang vrij (collecte). Woensdag 20 maart komt het CDA-Vrouwenberaad, afdeling Soest/Soesterberg om 9:30 uur weer bij elkaar. De heer M. Tim mer, directeur voor Maatschappe lijke Opvang van het Leger des Heils in Utrecht, zal vertellen over opvang van thuislozen, crisisop vang en vrouwenopvang. De bij eenkomst vindt plaats in De Open Hof aan de Veenbesstraat. Belang stellenden zijn van harte welkom. a Stichting De Soester Kring I Secretariaat: I Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Het aangekondigde concert van het Orfeo-ensemble (fluit en piano) kon door een te ver wachten blijde gebeurtenis niet doorgaan en wordt verplaatst naar een latere datum., Geluk kig was het duo Frans Fieselier (bas-bariton) en Han-Louis Myer (piano) bereid de open gevallen plaats in te nemen. We herinneren ons nog de prach tige 'Winterreise' van Franz Schu- bert die zij in januari vorig jaar voor de Muziekkring ten gehore brachten. Deze keer stond voor de pauze de Liederkreis op. 39 van Schumann, op teksten van Eichen- dorff, op het programma. In 1840, het jaar van zijn huwelijk met de veel jongere pianiste Clara Wieck, dat na schier onoverkomelijke te genwerking van haar vader en na een voor Schumann positief uitge vallen gerechtelijke uitspraak ein delijk kon doorgaan, kwam Schu mann in een soort scheppingsroes terecht die in één jaar tijd niet min der dan 138 liederen opleverde. De nu gezongen Liederkreis op. 39 is daar een deel van. Eichen- dorff (1788-1857) was evenals Schumann romanticus pur sang en heeft met zijn gedichten waarin ruisende wouden, klaterende beek jes, hoorngeschal en gezang van nachtegalen de revue passeren, ook componisten als Brahms, Mendelssohn en Wolf geïnspi reerd. De liederen werden door de beide kunstenaars vol overgave, zeer beeldend en in perfect samen spel voorgedragen. Na de korte pauze een heel ande re sfeer, meer Spaans getint zonder Op woensdagmorgen 20 maart om 10:00 uur spreekt de heer Gerco Schaap uit Baarn, secretaris van de Stichting Piet van Egmond Docu mentatiecentrum te Baarn, in de Soester Kring over leven en werk van deze beroemde organist en koordirigent. Piet van Egmond werd in 1912 in Amsterdam gebo ren. Hij studeerde aan het Amster dams Conservatorium. Op 15-jari- ge leeftijd maakte hij zijn debuut in de Oude Kerk te Amsterdam met een Bachconcert. In 1931 behaal de hij zijn diploma cum laude en twee jaar later het solistendiploma. In datzelfde jaar werd hij benoemd tot organist van het Concertge bouw te Amsterdam. In 1935 be haalde hij zijn conservatoriumdi ploma piano. In Amsterdam was hij organist en koorleider in diver se kerken en later werd hij be noemd te Haarlem en Apeldoorn. In de jaren '50 en '60 bouwde hij een internationale reputatie op als concerterend organist. Hij maakte naam met zijn uitvoeringen van Bachs Matthaus Passion in Am sterdam en Aardenburg. Hij over leed in 1982 in Den Helder. De Stichting Piet van Egmond Documentatiecentrum, opgericht in 1986, stelt zich ten doel de do cumentatie en muzikale nalaten schap van Van Egmond te beheren en toegankelijk te maken. Daar naast verzorgt de Stichting uitga ven en historische opnamen uit zijn omvangrijke geluidsbandencollec tie. De heer Schaap zal zijn lezing illustreren met een klankbeeld. De Soester Kring komt iedere eer ste en derde woensdag van de maand (behalve in juni, juli en au gustus) bijeen in de zaal van de Ned. Protestanten Bond, ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang: 10:00 uur, sluiting 11:30 uur. Het volle dige programma is verkrijgbaar tij dens de bijeenkomsten. Entree; 2,30. een echt Spaanse componist. Eerst drie liederen uit de 'Cuatro Canti- cas Sefardies' van de hier nauwe lijks bekende Franse componist Louis Saguer (1907-1991). De Se- fardim zijn de Spaans-Portugese joden die in 1492 door Isabella la Catolica gedwongen werden Span je te verlaten. Het bleken goed klinkende liederen te zijn, leuk om er kennis mee te maken. Vervol gens van de Nederlandse compo nist Ton de Leeuw (1926-1997) vijf liederen op teksten van de Spaanse dichter Gar?ia Lorca, die in 1935 aan het begin van de bur geroorlog door de Franco-aanhan gers is doodgeschoten. Het is een jeugdwerk van De Leeuw, maar zeker de moeite van het uitvoeren waard. En dan tot slot van Maurice Ravel (1875-1937) de bekende chansons 'Don Quichotte a Dulcinée' op teksten van Paul Morand uit 1932, Ravels laatste voltooide werk. Ver rukkelijke muziek, verrukkelijk ge zongen! Het publiek reageerde en thousiast en kreeg nog een toegift: een lied van Joaquin Nin, een ech te Spanjaard. Fieselier gaf tussen de verschillen de onderdelen korte, terzake kun dige informatie, iets dat door het publiek duidelijk werd gewaar deerd. De zaal was tegen de ge woonte in niet geheel gevuld, on begrijpelijk bij zo'n prachtig pro gramma. Is de liedkunst niet popu lair? Een ding weet ik zeker: de thuisblijvers hadden ongelijk en hebben veel gemist. Het toch wel talrijke publiek bleef nog lang na praten met het gebruikelijke glas in de hand. J.W. ANS MANN (foto), lijsttrekker van GROENLINKS Soest/S'berg: "Dank aan de kiezers voor het in ons gestelde vertrouwen: 8,6% van de uitgebrachte stemmen en 2 zetels. Wij zullen met verdubbelde inzet voor u werken!" GROENLINKS SOEST/SOESTERBERG OP INTERNET: Op dinsdag 2, donderdag 4 en woensdag 17 april kan worden ingeschreven voor een kraam of een standplaats van de Oranje Vrijmarkt. De Hopman Masselman Groep (HMG) staat weer garant voor de orga nisatie van het evenement op de Engh. Opnieuw verwacht de scouting groep 700 mensen die hun (twee dehands) spullen te koop willen aanbieden op Koninginnedag. Nu al is er vraag naar plaatsen op de vrijmarkt die dit jaar op een dins dag valt. De inschrijfavonden zijn op 2,4 en 17 april in buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg; de eerste twee keer van 19:00 tot 21:00 uur, daar na van 16:00 tot 18:00 uur). Een plaats reserveren kan uitslui tend tegen contante betaling. Een grondplaats (12 vierkante meter) kost 3,50 5,00 borg); een marktkraam (4 meter lang) kost voor particulieren 25,00 20,00 borg) en voor handelaren 50,00 (+30,00 borg). Bij een aantal marktkramen is het moge lijk om een stroomaansluiting te krijgen. Die kost 30 euro. De borg wordt terugbetaald, zodra de deelnemers de grondplaats of kraam schoon hebben achtergela ten. De overgebleven spullen moe ten worden meegenomen, want er komt geen vuilniswagen, waarin overblijfsels kunnen worden gede poneerd. Verboden zijn het verkopen van alcoholische dranken en activitei ten die in strijd zijn met de wet op de kansspelen of de openbare orde. Meer informatie staat op de web site van de HMG: www.hmg- soest.nl Dringende vragen kunnen worden gemaild: ELKE WEEK EEN iSOtSTERiCöüRANTj IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! te1.(035)6014152 Het li ■Ét Kinderen zijn beweeglijk en kunnen maar kort hun aandacht ergens bijhouden. Maar sommige kinderen en volwassenen zijn altijd heel druk of onrustig. Ze zijn snel afgeleid en doen onbezonnen dingen. Ze maken weinig vrienden en hebben veel problemen thuis, op school of op het werk. Ze hebben moeite hun leven op orde te houden. Herken! u djl' Vraag dan de brochure aan. voor uzell ol iemand die u kenl Bel 010 2971197. la* 030 2971198, ol schn|f naai hel NFGV, postbus 5103, 3502 IC Ulrecfil mfoSnlgv nl www nfgv.nl Reumatoide artritis en nieuwe medicijnen die er op dit moment zijn, worden dinsdag 19 maart be sproken door dr. Albada. Hij is reumatoloog in Ziekenhuis Eem land te Amersfoort. De lezing is georganiseerd door de vereniging van reumapatiënten Soest/Baarn en wordt gehouden in De Speel doos aan de Rembrandtlaan 35 in Baarn. De aanvang is 14:00 uur. Op de Vredehofstraat zijn zater dagmiddag 321 automobilisten betrapt op te hard rijden. Bijna een op de acht voertuigen die passeer den, reed sneller dan 50 kilometer per uur. De controle werd gehou den tussen tien voor twee en kwart over vier. De overtreders kunnen een bekeuring tegemoet zien. De Soester Courant zoekt met spoed Ook invalbezorgers zijn welkom. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Vrijdag 15 maart Jazz-sessie Artishock heeft in enkele maanden tijd een traditie opgebouwd met de jazz-sessies op de derde vrijdag van de maand. De avonden heb ben inmiddels een eigen publiek gevonden en zijn zeer succesvol. Aanstaande vrijdag 15 maart is er een nieuwe sessie. Het is verheu gend om te zien dat steeds meer mensen deze avonden bijwonen en vooral meedoen. Enthousiaste jazz- en bluesama teurs kunnen zich met elkaar uit leven in hun favoriete muziek. Ie dereen die blaast, snaren beroert, zingt of een ritmesectie bespeelt is welkom. Wat wil de liefhebber meer dan samenspelen en impro viseren met soortgenoten? De lei ding van de sessies is wisselend in handen van professionele musici. Zij zorgen ervoor dat iedereen aan zijn trekken komt. De deelnemers spelen afwisselend samen en in solo. Ook publiek is welkom. Hoewel de avonden in de eerste plaats voor spelers lijken te zijn kan ook publiek genieten van de sfeer en de improvisatie-activiteiten van de deelnemers. Hoe ontstaat muziek, in dit geval jazz, hoe wordt een improvisatie opgebouwd? Dit alles is te beleven bij Artishock. Ieder een is welkom. De avond begint om 20:30 uur, zaal open om 20:00 uur. De toe gang is gratis voor leden van Artis hock en publick. Niet-lcden beta len slechts 4,50 (eerste keer is zonder bijdrage en vrijblijvend). Een mooie gelegenheid om kennis te maken met de jazz-activiteiten van Artishock. Er is nog steeds extra belangstelling voor deelne mers aan de ritmesectie. Maandag 18 maart 'Nynke' is het derde deel van Ver- hoeffs drieluik waarin eerder 'Het teken van het beest' (1980) en 'De dream' (1985) verschenen. 'In pas toraal tempo' (Skrien) en in strak academische verteltrant worden tegen het decor van het Friese platteland de persoonlijke en de politieke geschiedenissen weerge geven van twee mensen, die bei den een rol wilden spelen in het openbare leven en die moesten zien te combineren met hun per soonlijk, gedeelde leven. Pieter Verhoeff laat een progressieve po liticus zien, Troelstra, die moeite heeft met het opkomende feminis me. En hij toont ons een vrouw, Nynke van Hichtum, die proble men heeft met het opvoeden van haar beide kinderen maar die als auteur van Afke's Tiental - we reldberoemd boek uit 1903 - het moederschap wel heel sterk idea liseert. 'Nynke' gaat over de spanning tus sen twee mensen, over het conflict ook tussen droom en daad. Tijdens het Nederlands Filmfestival ver wierf de film een Gouden Kalf in de categorie Beste Lange Speel film. Hoofdrolspeelster Monic Hendrickx ontving een Kalf voor haar acteerprestatie. De film werd voorgedragen voor een Oscar. Re gie: Pieter Verhoeff. Camera: Paul van de Bos. Muziek: Cees Bijlstra. Montage: Mario Steenbergen. Ac teurs: Monic Hendrickx, Jeroen Willems, Peter Tbinman, Rients Gratema, Carine Crutzen, Joke Tjalsma, Porgy Franssen. Neder land 2001, 115 min. Aanvang 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ®6019577. Scène uit 'Nynke'. Op dinsdag 26 maart wordt er in ontmoetingscentrum De Klarinet, Klarinet 39, bloemschikken voor 55-plussers georganiseerd. Zo vlak voor de paasdagen is het leuk om met verse bloemen een stukje sa men te stellen. Wie belangstelling heeft om een bloemstuk te maken kan zich opgeven bij de bar van het ontmoetingscentrum, vóór zater dag 23 maart, 886023139. De kos ten zijn: 3,50 (inclusief materi- IVN-Eemland organiseert op za terdag 16 maart 's morgens om 06:00 uur een vroege-vogclwande- ling op het scoutingterrein 'Buiten zorg', Amsterdamsestraatweg in Baarn, naast kasteel Grocneveld (boszijde). De start is op het par keerterrein aan de Ravcnsteinsc- laan. Onderwerp van de wandeling is de uitbundige zang van de vo gels in de paartijd en de herken ning daarvan. Neem vooral een kijker mee. Informatie: 88 6020920.

Soester Courant | 2002 | | pagina 15