Kinderen beschilderen T-shirts ken de luis I De combinatie van zekerheid en rendement Weinig animo historisch fotoweekend asleiding lekgestoten J gen. G Stratenvolleybaltoernooi AGAVS in Soesterberg Fascinerende diaiezing over Moskou in Cenakel PAGINA 16 InvmI 50 rkum 0,- k.k. ldroomt hlo Jtile Dulci in Tussen ons' Muziek en bingo in De Drie Eiken Kunstbusnieuws WOENSDAG 13 MAART 2002 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Concert van zaterdag uitverkocht P.L. Galjart HUISARTS ^'De Drie Eiken' Themaochtend voor senioren over CW Viering Cenakel op televisie In Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg k.k, ■en woonhuis 4x8,5m) ri2 mat erken /lakS49 rr>a SOESTERBERGSE WKmaMËi middenwoning Dte dakopbouw en westen. t, 1 grote ruimte van ca. loeteinden geschikt. 1e onkamer, open keuken, oilet en bergkast. i. (voorheen 2 kam.), 2e ligbad, aansl. wasm., 2e rote slaapkamer achter, de voorzijde en :heel voorbereid is voor mer. Het woonhuis is in jnststof kozijnen, dak: 157 m2 in overleg. raat 93 3743 BP Baarn 15 fax (035) 542 34 45 ine/aan 145 1 Unieke vrijstaande woning legen aan de rand van Soest, n rondom de woning, lange I oprit met carport, garage en 3 schuur. Ruime entree, grote living i met open haard, parketvloer en 1 Ij open keuken. Op de boven- verdieping zijn 3 slaapkamers I gelegen. De woning heeft twee 9 badkamers. Bouwkundige keuring 9 ter inzage. Absoluut bezichtiging Vraagprijs I 360.000,- k.k. t de unieke uitstraling slijkheid om met advies tijdloze uitstraling en j maken uw leefwereld Maatwerk Vakwerk terrein), Soest. Maandag gesloten, 08.30-17.30 uur. 09.00-16.00 uur. ït: ■r-soest.nl Op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart speelt de Soesterbergse to neelvereniging Utile Dulci het stuk 1\issen ons' van Alan Ayckbourn onder regie van Frank van den De voorstellingen vinden plaats in Dorpshuis Burgstede, Dorpsplein. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 6,00. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal en tijdens de voorverkoop, vanavond (woensdag 13 maart) van 19:00 tot 20:00 uur. Zo 'n vijftien kinderen (minder gewoonlijk doordat er in het een verjaardagspartijtje was) hebben zich vorige week in dorps huis Burgstede uitgeleefd in het be schilderen van T-shirts, een initia tief van de stichting Balans. Onder leiding van Patricia Vonk en Paul de Ruiter ontstonden de 'meest wonderlijke motieven, waarin al leen echte kunstkenners, de makers dus, een motief konden herkennen. De afbeeldingen op de shirts vari eerden van hartjes tot onherkenba re figuren, van letters tot enkel een kleurenpalet. Maar wat de voorstel ling ook was, het belangrijkste was dat de kinderen zelf hun ontwerp konden maken en aan het eind van de middag met het kleurrijkste T- shirt naar huis konden dat ze ooit hadden gemaakt! Foto: Eemland Pers. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 De werkgroep Ontmoetingscen trum De Drie Eiken heeft voor vrijdagavond een optreden georga niseerd van het accordeonorkest Animato uit Soest. Het concert in het ontmoetingscentrum begint om 19:30 uur. Alle 55-plussers uit Soesterberg zijn welkom. Het or kest, dat zowel uit jongere als oudere leden bestaat, speelt geva rieerde melodieën. De toegang is gratis. Tijdens rooiwerkzaamheden in ijn voortuin, stootte een bewoner v'an de Anthonie van Leeuwen hoeklaan zaterdagmiddag de gas leiding stuk. Hij waarschuwde di rect de brandweer, die het gedeelte van de laan afzette. De brandweer kon zich beperken tot het meten van de gasconcentraties in de lucht. Medewerkers van de regionale energiemaatschappij Remu zorg den ervoor dat de leiding werd her steld, waardoor een eind werd ge maakt aan ontsnappend gas. Foto: Eemland Pers. Soester Courant overal thuis is Soest en Soesterberg De Kunstbusorganisatie verzorgt op 7 mei een rondleiding door Kasteel De Haar in Haarzuilens. De Haar is het grootste en meest luxueuze kasteel in Nederland. Het is een middeleeuws kasteel dat ruim honderd jaar geleden geheel gerestaureerd en gedeeltelijk her bouwd werd. Het interieur van De Haar geeft een uniek beeld van een adellijke residentie anno 1900. De intieme sfeer is behouden ge bleven, omdat het kasteel nog al tijd enkele weken per jaar door de eigenaar wordt bewoond. Tijdens de rondleiding die onge veer 50 minuten duurt, vertelt een deskundige gids over het gebouw, de inrichting en de geschiedenis ervan. De rondleiding begint om 14:30 uur, wat betekent dat deel nemers tussen 13:00 en 14:00 uur op de bus kunnen stappen bij de opstapplaats op het Dorpsplein bij het ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Men dient er rekening mee te houden dat het ongeveer 10 mi nuten lopen is van de bus naar het kasteel en dat men tijdens de rond leiding ook trappen moet kunnen lopen. Net als bij de overige Kunstbus activiteiten geldt ook voor het be zoek aan kasteel De Haar dat de bus alleen rijdt bij voldoende deel nemers. Uiterlijk 19 april a.s. wordt men geïnformeerd of de bus rijdt en zo ja, hoe laat men kan opstappen. De kosten voor de rondleiding bedragen 7,50; in clusief busvervoer, koffie/thee met cake. Opgave voor 28 maart, met gelijktijdige betaling, bij mevr. G.J. Meijerink, Chr. Huygenstaan 108, en fam. G. Dusschooten, Plesman- straat 39. Introductie Robeco AEX Garant mrt 02/07 U wilt beleggen in bekende ondernemingen, maar ook het risico van koersdalingen beper- ken? Dan is een belegging in een garantie fonds een goede keuze. Robeco introduceert daarom Robeco AEX Garant mrt 02/07. Een nieuw garantiefonds dat goede rendements verwachtingen van de AEX-index combineert met de zekerheden van een minimumgaran- tiewaarde. De KoersKliks stellen behaalde koerswinsten veilig. Kosteloos inschrijven kan tot 22 maart, 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl of ga naar uw adviseur van de Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effec teninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. rabobank.nl Rabobank COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 16 maart zondag 17 maart Roonis-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 10:30 aalm. R. v.d. Vring; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterren berg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Bilthovense Apotheek (Bilthoven), ^030-2282950. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Bilthovense Apotheek (Bilthoven), ^030-2282950. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ^352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: S50900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grofvuil, ^035-6093666. Op de dinsdagen 16 en 23 april en op zaterdag 27 april houdt AGAVS voor de ze ventiende keer in successie het Kooy-stratenvolleybal- toernooi in de Banninghal in Soesterberg. Inschrijving, uitsluitend per team van mi nimaal zes spelers/speel- sters, is mogelijk tot 25 maart. Iedereen die zin heeft in drie avonden volleybalplezier kan zich opgeven. Er wordt zowel op prestatie- als op recreatieni veau gespeeld. Het is de bedoe ling dat de teamleden (onder wie minimaal twee vrouwen) op een of andere ma nier een bin ding met elkaar hebben. Dit kan zijn doordat ze uit dezelf de familie komen of dezelfde straat, of dat ze collega's op het werk of kennissen uit een hore cagelegenheid zijn. In de recreatiepoule mogen maximaal twee competitiespe lers in het veld staan, waarbij in ieder geval een vrouw. In de prestatiepoule is dit aantal resp. drie en één. De volleybalavonden beginnen telkens om half acht en eindi gen tegen elf uur. Als afsluiting van het toernooi staat een fees telijke avond op het program ma, waarvoor de organisatoren een swingende band in petto hebben. Inschrijfformulieren voor deel name liggen klaar bij de Plus markt, E-markt, in het dorps huis Burgstede en in de Ban- ninghal. Inleveradressen zijn de sporthal (Time Out), Gineke Kremer, Fokkerstraat 1, en Bert v.d. Bogert, Bloemheuvel 13. Vooruitlopend op het concert van het Slavisch Koor Byzan- tium van zaterdag 23 maart (dat inmiddels is uitverkocht) houdt mevrouw Lika Smirnova op donderdagavond 21 maart in het Cenakel een dialezing onder de titel 'Moskou - stad van machthebbers en de Rus- sisch-Orthodoxe Kerk'. Moskou, metropool op de breuk lijn Europa - Azië, 850 jaar oud, gezien door de telelenzen en ver borgen camera van fotograaf Pjotr J. Deze fascinerende reportage over heden en verleden liet Lika Smirnova op dia vastleggen om met de bezoekers een wandeling door de tijd te maken. Van kleine 12e-eeuwse verdedigingspost in het Europese deel van Rusland is Moskou uitgegroeid tot bloeiende hoofdstad. Van hieruit werd een zesde deel van het aardoppervlak bestuurd. De geschiedenis is er een van roem en tegenslag, vooral in de twee eeuwen dat Sint Peters burg hoofdstad was. Moskou (10 miljoen inwoners) kende in zijn acht eeuwen bestaan vernietigende oorlogen, revoluties, machtswisse lingen en radicale hervormingen. De meer dan 80 musea van dc stad bieden een fascinerende kijk op de geschiedenis en cultuur van het Russische volk. Adembenemend in beeld komen in deze diaiezing het Rode Plein, Kremlin, dc kathedralen binnen de Kremlin-muren, hun gouden to rens en de uitzonderlijk mooie ico nen en fresco's in de kerken - Unesco-monumenten. Diep in de zwaarbewaakte expositieruimten van het Kremlin, de Wapenkamer, komt men oog in oog met flonke rende kroonjuwelen en kunstschat ten uit de tsarentijd en de pracht en praal waarmee zij zich omring den. De diaiezing voert ook langs prachtige Jugendstil- en nco-klas- sieke panden, prestigieuze bouw projecten van Stalin en zijn onver gelijkbare 'metropaleizen', met kroonluchters, beelden en mozaïe ken. Eeuwenoude kloosters en wereldberoemde musea met top collecties aan westerse en Russi sche kunst openen hun deuren. Men maakt in deze dialezing op fascinerend wijze kennis met de oude en nieuwe stad Moskou aan de hand van ca 400 dia's die men niet op tv zal zien. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 5,50; CJP en Pas 65 4,00. Kaartverkoop: SB0346-332518. De praktijk is gesloten van 25 t/m 29 maart De collega's nemen waar. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 De ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB organiseren morgen, donderdag 14 maart, een geza menlijke themaochtend voor se nioren over het Collectief Vraag afhankelijk Vervoer (CW). Karen Hagen van de gemeente Soest komt informatie geven en vragen beantwoorden over deze nieuwe vorm van vervoer, die per 1 januari van kracht is geworden. De bijeen komst begint om 09:30 uur in de recreatiezaal van De Drie Eiken. De toegang (en de koffie) is gratis voor alle 50-plussers. LEDENVERGADERING NEDERLANDSE RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG 20 maart 2002 De ledenvergadering van de afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis zal plaats vinden op woensdag 20 maart 2002. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de afdeling, Valeriaanstraat 2-b in Soest en begint om 20.30 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: Bestuursmutaties; Notulen ledenvergadering 5 september 2001; Jaarstukken 2001: o jaarverslag o jaarrekening (O.a. een voorstel een project in het buitenland te steunen) Op zondag 31 maart is er om 10:00 uur weer een eucharistievie ring vanuit het Cenakel te Soester berg. De viering wordt uitgezon den op televisie (Nederland 1). Voorgangers zijn de mediapastores Peter Denneman, Joke Litjens en Ben Verberne. De zang wordt ver zorgd door de Schola van het Ce nakel o.l.v. Herman Rouw. Het militair-historisch foto weekend onder het motto 'Mijn opa was een...' is in één van de schatkamers van de mi litaire geschiedenis, het Mili taire Luchtvaart Museum in Soesterberg, geen evenement geweest waar geïnteresseerden in groten getale yp af kwamen. Toch hebben de deskundigen bijna iedereen antwoord kun nen geven op vragen over oude foto's of kunnen doorverwijzen naar instanties die hen verder kunnen helpen. Hoewel dit niet de opzet van dit nationale militair-historische foto weekend was, heeft het museum zelf nauwelijks iets nieuws aan de collectie kunnen toevoegen, zegt vrijwilliger en amateur-historicus Paul Kamps. Er was speciaal een scanner neergezet om onbekende foto's direct te kunnen kopiëren, maar dat was maar in een enkel geval echt nodig. Kamps vond het jammer dat de belangstelling voor het fotoweckend tegenviel, maar dat wil niet zeggen dat het in Soesterberg (ook de andere mili taire musea in het land stonden in het teken van 'Mijn opa wa?s een...') een eenmalige gebeurtenis is geweest. 'We gaan nu eerst eva lueren en dan tegelijk bekijken of we dit 't volgend jaar weer doen en of het dan anders moet. Ik denk dat dan een dag voldoende is. Mensen die in de aanloop naar dat weekend met vragen komen, kun je dan naar de datum van de spe ciale dag verwijzen, zodat het dan ook wat drukker is.' Ook in Soesterberg bestond het panel uit deskundigen die bijzon der thuis zijn in foto's van het 'ei gen' krijgsmachtondcrdccl, in dit geval dus dc luchtmacht. Dc heren R. van Wijngaarden en G. Cassius verschaften duidelijkheid over za ken die betrekking hadden op de militaire luchtvaart van het Ko ninklijk Nederlands-Indisch Leger (KNIL). De heer F. Gerdessen nam dc Luchtvaartafdeling voor zijn rekening, de heer Th.M. Kauf- fman de algemene luchtvaartge schiedenis van 1913 tot heden en de heren H. Blouw en ir. W.F. Hclfferich de vliegtuigherkenning na 1945. In veel gevallen konden ze inderdaad de vragen beant woorden die er waren over foto's en de onderwerpen daarop. Brede verzameling Eén van de bezoekers was Wim Boogaard uit Apeldoorn. Hij is niet alleen een verwoed verzame laar van kaarten, affiches, aankon digingen en promotiemateriaal op luchtvaartgebied, maar heeft een veel bredere belangstelling. Hij heeft een unieke verzameling kaar ten op het gebied van bijvoorbeeld reclame, anti-alcohol, verlichting, treinen, art deco, hotels, auto's en motoren, recreatie, zeevaart, Ju gendstil, politieke sportprenten, zijn woonplaats Apeldoorn en ver der alle plaatsen op de Veluwe, van IJssel tot IJsselmcer. Hij had een groot deel van zijn ver zameling meegebracht, waarbij enkele ansichtkaarten uit het vroegste begin van de Nederland se luchtvaart. Zijn interesse ging vooral uit naar de toestellen, ge beurtenissen, crashes en omgeving die hij niet kon thuisbrengen. Ook voor de deskundigen bleek dit een lastige klus te zijn. Van dc kaarten waarvan hij zeker weet dat deze betrekking hebben op (gebeurte nissen in) Soesterberg, wil hij graag een beroep doen op de kennis en herinnering van de inwoners. Zaterdag was het voor het panel deskundigen een rustige dag. Slechts een enkeling kwam met een foto of ansichtkaart aanzetten om er nadere uitleg over te vragen. Kamps schreef dat toe aan het feit dat het Militaire Luchtvaart Mu seum normaal'op zaterdag geslo ten is. Hij verwachtte dat het zon dag wel drukker zou worden, maar dat bleek jammer genoeg niet het geval te zijn. Het neemt niet weg dat degenen die eraan hebben meegewerkt, waarde hechten aan voortzetting van het evenement, dat wat Soesterberg betreft meer bekendheid moet krijgen zodat er meer belangstellenden op af ko men. Soester Courant veel gelezen veel geprezen

Soester Courant | 2002 | | pagina 17