Ook matig KBV te sterk voor Soest Fortuin kiest partij voor Hees Nacompetitie strohalm VVZ'49 SoVoCo omzeilt mentale klip Smeeing/BDC groeit uit tot eenheid Beker terug bij Stam/SoVoCo Shot raakt koppositie kwijt Sanitair HANDBAL VOETBAL zaterdag WATERPOLO Duinkikkers kan niet omgaan met overtalsituaties Moeizame 3-1 tegen Vitesse; concurrentie morst Koploper DVS'33 te sterk voor groenwitten: 1-3 VOETBAL zondag VOETBAL zondag ZAALVOETBAL Na 10 zeges van DVS nu 3 verliespartijen ATLETIEK Vincent Hofmann VOLLEYBAL VOLLEYBAL Onverwacht gelijkspel tegen SVO 2 TAFELTENNIS [WOENSDAG 13 MAART 2002 SOESTER COURANT Aijan Roest mist 'vijftigste' strafworp in duel met Hurry Up: 25-21 Volleybalsters snoeren publiek en DOK de mond Van Asch: 'we kunnen er niet van winnen, dan is de conclusie duidelijk' Soesters zijn Odis in eindstrijd wel de baas: 4-0 installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Na een merkwaardig scorever loop (0-3, 12-8, 12-16) heeft Smeeing/BDC een logische overwinning (25-21) geboekt op Hurry Up dat in Beukendal tegen degradatie vocht. In de slotfase werd duidelijk dat de nieuwe samenstelling van de selectie is uitgegroeid tot een leam en dat Smeeing/BDC over individuele kwaliteiten beschikt, die wat extra's kun nen brengen. Ondanks de afwezigheid van de twee basisspelers Charles van Kor- delaar en Richard van den Hoef, alsmede Justin Haleber en Patrick Verstcegh kon Van den Deijssel putten uit voldoende handballers. De 18-jarige Remco Hofstede, uit de eigen kweek, en de 17-jarige Pieter de Vries (afkomstig van LHV) mochten debuteren. Hofste de kreeg een minuut of tien speel tijd, De Vries wat minder. 'Het Een fortuinlijk Hees dompelde zich zaterdag onder in zeer gunstige ontwikkelingen. De ploeg kwam zelf moeizaam tot winst op degradatiekandidaat Vitesse (3-1) en hoorde even later dat de concurrenten Eem- dijk en SVMM verrassend had den verloren. Het geluk koos zaterdag de zijde van Hees dat op eigen veld in een veel te laag tempo speelde om Vi tesse angst in te boezemen. De Breukelense bezoekers vechten voor hun verblijf in de vierde klas se, terwijl Hees probeert via de na- competitie geschiedenis te gaan schrijven onder signatuur van Ron Daselaar, nu al de meest succes- was er de wedstrijd niet naar om te veel te experimenteren, het was meer een beloning voor de trai- ningsinzet', aldus Van den Deijssel. Arjan Roest speelde in de begin fase een opzienbarende rol. Op een dag na had hij vier maanden geen strafworp meer gemist in een competitieduel en zondagmiddag kon hij de 50 achtereenvolgende achter zijn naam laten bij schrijven. Roest mocht in de beginfase twee maal aanleggen vanaf zeven meter en faalde beide keren! Hurry Up nam brutaal een voorsprong van 0- 3, maar toen Smeeing/BDC een mandekking toepaste op de op bouwer Kees Rutgers uit Zwarte- meer, keerde het tij. Via Jos Lans (topscorer met 10 treffers) werd het 6-6 en halverwege was het 12- 8, zodat er orde op zaken was ge steld. Dat bleek van korte duur, want in de tweede helft werd doelman Mare Vermaak volledig in de steek gelaten door de dekking. Het was onvoorstelbaar wat gebeurde, maar binnen acht minuten stond het zomaar 12-16 en roken de gas ten de winst. Smeeing/BDC vocht volle trainer uit de historie van de club. Zo logisch als 'het eentje' in de toto leek, zo veel mazzel hadden de roodwitten. In de openingsfase ontsnapten de Soesters aan een achterstand toen eerst Mare Walen redde en vervolgens Johan van den Brink de bal op de doellijn terug ketste. Hees kwam in de 14° mi nuut onverdiend op voorsprong. Een hoekschop van Danny Bran denburg werd bij de eerste paal binnengekopt door Cees Dorres- tein. Hees bleef volharden in een slak kengang en beleefde benauwde momenten. Walen moest voortdu rend in actie komen en kreeg een keer assistentie van de paal. Pas nadat Vitesse in de 55° minuut de gelijkmaker scoorde, schrok Hees wakker. Daselaar stuurde de kopsterke voorstopper Robert Schadee naar verbeten terug. In de fase waarin het moest gebeuren, toonde de Soester formatie aan dat het dit seizoen progressie heeft geboekt. Ze liet volgens Van den Deijssel zien dat het een team is geworden met als bonus de persoonlijke kwaliteiten. 'Dat is de kracht en de winst die we ten opzichte van voorgaande jaren hebben geboekt', stelde de Soesterbergse trainer/ coach. Verbeten Smeeing/BDC vocht verbeten te rug en kwam vanaf 17-20 op gelij ke hoogte door twee treffers van Lans en een benutte strafworp van Roest. Robert Wijnen had hem daarvoor tot tweemaal toe eraan herinnerd hoe het moet. Nou ja, daarmee zou Roest te kort worden gedaan, want van de 68 strafwor- pen scoorde hij er dit seizoen 64. In de slotfase bleek dat Hurry Up op het conditionele vlak te kort komt en dat reageerden de bezoe kers af op de scheidsrechters Schneiders en Verstege. Smeeing/ BDC profiteerde ervan en scoorde nota bene via de debutanten De Vries en Hofstede. voren en het tempo werd opgevij zeld. Toch duurde het tot een kwartier voor tijd, alvorens het 2- 1 werd. De corner was wederom van Brandenburg, terwijl Peter de Jong ditmaal eens niet in de rol van aangever, maar van afmaker kroop. Het was maar goed dat het engel tje op de lat van Walens doel bleef zitten, want in het offensief van Vitesse spatte de bal op de dwars ligger. In dezelfde fase moest Van den Brink nogmaals de bal op de lijn keren en werd Walen op de proef gesteld. Met samengeknepen billen zwijmde Hees keer op keer, totdat in de voorlaatste minuut Brandenburg in de diepte werd gestuurd door De Jong. 'We hebben een hele slechte wed strijd gespeeld', oordeelde Dase laar die zich kon aansluiten bij de opmerking dat Hees een onver diende overwinning had geboekt. De cirkelloper van Smeeing BDC wordt in de mangel genomen door verdedigers uit Zwartemeer. Hurry Up leek lange tijd op weg naar een verrassing, maar de Soes ter club stelde in de slotfase orde op zaken. Foto Bell Smeeing/BDC rammelt inmiddels flink aan de deur van Swift dat derde staat, een pak slaag kreeg van koploper Kolping (34-18) en nog maar een punt voorsprong heeft op de Soesters en Quintus 2. Aalsmeer volgt op twee punten en de komende tegenstander CSV op vijf. Daarna sluit Smeeing/BDC de competitie af met. een thuis wedstrijd tegen Volendam 2 Nu al kan gesproken worden van een uiterst succesvol seizoen, waarin Van den Deijssel en co. een sterk uitgebreide selectie (elf nieuwkomers) tot een hechte een heid smeedden. 'Daarom is het van belang dat we deze groep bij elkaar houden. Tot nu toe heb ik nog geen geluiden gehoord, dat er iemand weggaat, maar in april gaan we daar eens over praten', al dus Van den Deijssel. Zou de Duinkikkers efficiënter omspringen met overtalsituaties, dan stond de waterpoloploeg niet meer op nul punten. Maar nog steeds weten de Soesters niet om te gaan met een man meer. Zeven maal mochten ze het proberen in de thuiswedstrijd tegen ZPCH, slechts tweemaal werd er gescoord. De gasten scoorden wat dat betreft acht uit acht en wonnen met 5-10 De trainingsopkomst is te laag om dit door situaties te oefenen. Tij dens de wedstrijden is het baltem po te laag of wordt er te gehaast geschoten. Meer dan eens brak het de Duinkikkers op. Zo ook zon dagavond, toen alleen Peter Oost hof en Vincent van de Vaart een keertje ervan profiteerden dat de tegenstander een man minder in het water had liggen. Een terechte uitslag, geheel in de lijn der verwachtingen. Zo simpel was het na VVZ'49- DVS'33 (1-3). De Ermeloërs consolideerden hun leidersrol in de eerste klasse, waarin de Soesters proberen het hoofd boven water te houden. Met Zwaluwen neemt WZ'49 de tiende en elfde positie in. Mont- foort, dat Zwaluwen versloeg, liep uit naar een voorsprong van vijf punten, zodat VVZ'49 en Zwalu- Foto Bell Voordat Gijs Schaap gevaarlijk kan worden, ruimt de achterhoede van DVS'33 op. Alleen Marcel van Essen vond een gaatje, maar dat was te weinig tegen de koploper. wen waarschijnlijk gaan uitmaken wie er - samen met VRC - direct degradeert en wie via de nacompe titie een herkansing krijgt. Beide teams ontmoeten elkaar dit sei zoen nog aan de Eemweg. Waar WZ'49 in de openingswed strijd van de competitie DVS'33 nog op 2-2 hield en zelfs kansen op de winst had gehad, daar was de ploeg zaterdagmiddag op eigen veld eenvoudigweg de mindere van de Veluwnaren. Ondanks dat de thuisploeg een droomstart be leefde, want reeds in de eerste mi nuut prikte Marcel van Essen de bal in het doel. Daarna leed het geen twijfel wie het beste voetbal speelde. DVS'33 toonde zich slimmer en fanatieker en liet de bal gemakkelijk rond gaan. Bij VVZ'49 was er niet bij iedereen sprake van 100 procent inzet, zodat het een verloren wed strijd speelde. De voorsprong kon worden ge koesterd tot de 34"c minuut. Toen werd een afstandschot van richting veranderd en was Pascal Kamer beek kansloos. Een kwartier na rust werd het 1-2 en daarbij ging de defensie niet vrijuit. Uit een vrije trap belandde de bal tegen de onderkant van de lat. In de doel- mond kon hij worden ingekopt, waarop Kamerbeek nog redde, maar in derde instantie was er weer een Ermeloër dichter bij de bal dan iemand van WZ'49: 1-2. Steef van de Oosterkamp liet Ge- rard Becker en Peter Wolfsen warmlopen, maar voordat zij kon den worden ingebracht was DVS'33 al uitgelopen naar 1-3 en was de wedstrijd beslist. Bij de Soesters liep Alendar Kurt tegen een (halve) gele kaart aan wegens praten. De prent heeft nog geen gevolgen voor hem. WZ'49 ontvangt zaterdag om 14:30 uur Zuidvogels, dat evenals WZ'49 naar de eerste klasse promoveerde, maar het - met een positie in het linker rijtje - vooralsnog beter doet dan VVZ'49. Misschien speelde Soest voor rust wel de beste helft onder het bewind van Henk van Asch. Maar de blauwwitten schoten er niet veel mee op tegen het povere KBV dat tegen de ver houding een 1-0-voorsprong nam en die stand over het laat ste fluitsignaal tilde. De best geluimde optimist kan zelfs in een vlaag van positieve ver standsverbijstering niet meer doen dan hopen, al lijkt ook dat volle dig in de categorie ijdel te kunnen worden weggestopt. 'KBV is een matige ploeg die schijtvoetbal speelt, maar zij heb ben wel 24 punten en handhaven zich in de hoofdklasse. Wij kunnen er niet van winnen, dan is de con clusie duidelijk en hebben we waarschijnlijk niets te zoeken in de hoofdklasse', stelde Henk van Asch vast na de nederlaag, de veertiende, in Amsterdam. Dat AFC'34 en SWSMC wel wonnen, daar had de interim-trainer geen boodschap aan. 'We moeten ge woon zelf acht wedstrijden win nen, dan speel je nacompetitie.' Niemand op de Bosstraat-Oost die er nog in gelooft. Tenzij er vanaf zondag ineens een mirakel gebeurt dat zich wekelijks herhaalt, zal de weg naar het eind van de compe titie lang, erg lang duren. Carrousel Op veel fronten gaan de gedachten dan ook al uit naar volgend sei zoen, waarin Hans de Wit de touwtjes in handen zal hebben. Het heeft er alle schijn van dat de samenstelling van de selectie dan anders zal zijn, want de spelerscar rousel is overal weer in beweging. Deze wetenschap wekt onrust bij een aantal spelers. Van Asch merkt het, maar hamert op rust en heeft vooralsnog niet te klagen over de inzet van de voetballers. Alsof Soest al niet voldoende te genslag heeft, raakte de trainer vrijdagavond twee spelers kwijt. Paul Dreef (hamstring) komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie. Suleyman Guiseppe hoopt Van Asch deze week weer op de training te begroeten, maar zondag waren ze er niet bij. Vandaar dat John van Sliedrecht en Michel Everts naar het middenveld wer den gedirigeerd. 'In de eerste helft ging het prima. We hielden KBV steeds onder druk en kregen een paar kleine kansjes. KBV kwam misschien twee keer bij ons doel in de buurt, maar scoorde wel een keer', aldus Van Asch. In de rust hield hij Peter Schrum- pf (geblesseerd) in de kleedkamer en mocht Jeroen van Veenendaal als gelegenheids-invaller weer eens een rentree maken. De speler uit het vierde was vrij en zou met het tweede meedoen, maar werd door Van Asch doorgeschoven en inge bracht als linker aanvaller. Vijf mi nuten na de hervatting verliet Jel- le Huizenga het veld met een ge kneusde teen, zodat ook Pascal Wissink moest invallen. Daardoor moest Van Asch noodgedwongen de opstelling helemaal door elkaar gooien en dat komt het spel meest al niet ten goede. Debuut In de tweede helft bleek bovendien dat Everts en Van Sliedrecht in hun nieuwe rol moeite hebben om het tempo op het middenveld bij te benen. Vrije verdediger Stefan van Wijk was inmiddels ook weer een linie naar voren geschoven om meer druk te kunnen ontwikkelen, maar het leverde geen doelpunten op. Vandaar dat ook Van Wijk werd opgeofferd en Danny Hol- warda een kwartier voor tijd zijn debuut in de hoofdklasse mocht maken. De bal werd voortdurend naar het doel van KBV gepompt, maar meer dan enkele kleine kan sen bracht dat niet teweeg. In de counter waren de Amsterdammers ook niet meer succesvol. De stand onder in de hoofdklasse A: 9. FC Omniworld 17-21, 10. Westlandia 18-21,11. ADO'20 17- 20, 12. SWSMC 18-20, 13. AFC'34 17-16, 14. Soest 17-5. Na de mooie serie van 10 opeen volgende winstpartijen heeft DVS drie keer achter elkaar het onder spit moeten delven. Na het verlies, twee weken geleden tegen NVC, had de Soester formatie afgelopen woensdag een collectieve offday. In Kortenhoef werd tegen OSO met 10-5 verloren. Afgelopen maandag moest in Beu kendal aangetreden worden tegen het Amersfoortse Annour. De gas ten schoten uit de startblokken en binnen vijf minuten was het al 0-2 door onoplettendheid achter in. DVS liet, in tegenstelling tot de wedstrijd ervoor, deze keer niet de koppies hangen, maar vocht zich terug in de wedstrijd. Halverwege de eerste helft zorgde Marco Mar- tens voor de aansluitingstreffer. Vlak voor het rustsignaal waren het Luits Houkes, uit een vrije trap, en Marcel van Essen met een diagonaal schot, die voor de 3-2 ruststand zorgden. In de tweede helft gaf de indivi duele klasse van de Amersfoorters de doorslag. Ze wisten drie keer te scoren, door goed uitgespeelde aanvallen en leken de wedstrijd halverwege de tweede helft al be slist te hebben. Vijf minuten voor tijd bracht Van Essen de achter stand terug tot één doelpunt: 5-6. Tijdens indoorwedstrijden in Dort- mund is Vincent Hofmann bij de senioren als tweede geëindigd op de 400 meter. De Soester liep deze afstand in een nieuw persoonlijk record van 51.7 seconden. De Pij nenburger moest alleen Van der Zanden uit Helmond voor zich dulden. Twee handenvol meiden zijn er zaterdag in geslaagd 200 luid ruchtige toeschouwers stil te krijgen. Stam/SoVoCo omzeil de in Dwingeloo de mentale klip door DOK met 1-3 te kloppen. 'We speelden een van onze beste wedstrijden. Vorig jaar konden we het niet aan, er zit daar altijd veel publiek dat intimiderend te werk gaat. Nu hebben we het publiek gebruikt als motivatie, we waren mentaal zeer goed geprepareerd en zitten lekker in ons vel', prees Gert Veldhuizen zijn ploeg. Met 16-25 en 14-25 werden de eerste twee sets zonder pardon in gepakt. Stam/SoVoCo was op weg naar een 0-4-zege en stond vervol gens met 20-24 voor. Toen mocht de gevaarlijkste serveerster van DOK plaatsnemen achter de op- slaglijn en zij serveerde de set uit: 26-24. 'Dat is het enige minpunt je, want zoiets mag natuurlijk niet gebeuren, maar we bleven rustig. In situaties, waarin we onder druk komen, lukt het steeds vaker om aan het tactisch plan vast te hou den en na een mindere periode komen we sterker terug. DOK moest te veel op de tenen lopen om een bepaald niveau te halen, wij deden er gewoon een tandje bij', aldus Veldhuizen. Het gevolg was dat de vierde set zonder pro blemen bij Stam/SoVoCo terecht kwam: 20-25. De trainer/coach is bijna lyrisch over zijn ploeg. 'We hebben een gevarieerde service, waar de tegen standers grote moeite mee hebben. Verdedigend zijn we een van de beste ploegen en we zijn niet ver wend. We genieten van het spelle tje en zijn blij met elke set. Winst wordt door deze meiden gekoes terd en zo hoort het te zijn. En: er zit nog wel rek in deze groep.' Het ligt voor de hand dat de pres taties elders in den lande niet on opgemerkt zijn gebleven en ver schillende volleybalsters staan in de belangstelling bij andere clubs. Veldhuizen wil er echter nog niet over praten, net zo min als over de plek waar zijn toekomst ligt. Hij heeft sterk de intentie om bij Stam/SoVoCo ('een fijne club, waar ik het enorm naar mijn zin heb') te blijven, maar is over ver schillende zaken nog in gesprek met het bestuur. Veldhuizen wil de rust in de tent bewaren. Over mi nimaal twee weken kan hij pas concreter zijn, verwacht de volley baltrainer die zegt dat hij zelf geen aanbiedingen op zak heeft. Shot liet kostbare punten lig gen in het duel met SVO 2. Door het gelijkspel (5-5) zak ten de Soesters naar de tweede plaats achter VTV dat volgens Marcel Jansen de beste kansen op de titel heeft. Komt zijn voorspelling uit, dan zal Shot waarschijnlijk voor de derde achtereenvolgende keer als tweede eindigen in dc hoofdklasse. De ta feltennissers hebben het nog in ei gen hand, want ze spelen op 30 maart en 6 april tegen de koplo per. In de zaal aan de Di Lassostraat was zaterdag Hoekstra de plaag geest van Shot. Hij klopte Jansen en Erik Merkus en bracht Hans van Gooi de eerste nederlaag in de vooijaarscompetitie toe. Daarnaast was Hoekstra in het dubbelspel (met teamgenoot Oskam) ook al te sterk voor het Soester koppel Jansen/Merkus. Omdat Van Gooi verrassend ver loor van de verdedigend ingestel de Vianen kwam Shot voor eigen publiek zowaar met 3-5 achter. Van Gooi herstelde zijn fout en versloeg Oskam, waarna Jansen de stand in evenwicht bracht door Vianen terug te wijzen. De heren van Stam/SoVoCo zijn vorige week in het bezit ge komen van de districtsbeker. Enkele weken na de onthutsen de 4-0-nederlaag in de compe titie werd Odis uit Kortenhoef in de eindstrijd wel geklopt: 3- 0. De tegenstander was in de finale geen schim van dc ploeg die in fe bruari Stam/SoVoCo liet tuimelen op de ranglijst van de reguliere competitie. In sporthai 3 in i te Huizen kon Odis als excuus aan voeren dat het zijn eerste spelver deler miste. De climax van het be kertoernooi zat er na anderhalf uur alweer op: 25-23, 25-15, 25-15. Daardoor keerde de beker terug in Soest, waar hij in de jaren negen tig ook al twee seizoenen had ge staan. Stam/SoVoCo is inmiddels ook al actief in de wedstrijden- reeks om de regiobeker. Onlangs werd in de eerste ronde Atalante, dat een klasse hoger speelt, uit het toernooi geknikkerd. In de competitie zijn de Soesters in een felle strijd verwikkeld om de tweede plaats. Met Odis. De ploeg De bekerwinnaars van Stam/ SoVoCo na de 3-0-zege op Odis. uit Kortenhoef heeft een punt meer dan Stam/SoVoCo. Odis liet in de afgelopen week een punt lig gen bij Omniworld (1-3), maar ook het team van Jurjan van Sloot- en morste, voor eigen publiek te gen Forza: 3-1. In de eerste drie sets was er geen vuiltje aan de lucht (25-13, 25-18, 25-16), maar door concentratieverlies moesten de volleyballers een duur punt in leveren. In de laatste set werd het 23-25 voor de gasten, zodat Stam/ SoVoCo op de derde plaats blijft staan. De tweede plek geeft recht op het spelen van promotiewed strijden. Vrijdagavond gaan de he ren in Hilversum op bezoek bij koploper Gemini.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19