R.0UD Verhu MHC Soest maakt de 10 vol ISPORTl Veel missers heren Red Stars Onderweg naar Athene Pim Fortuyn niet, Bob van der Goen wel... RAD1 Intenties en ambities voor 'verstedelijkingsronde' S.O. Soest 7 in het nieuw Hulpver Matias Slagt wil kampioensstemming nog even temperen HOCKEY Damesteam haalt net de 100 niet: 98-33 BASKETBAL SKIËN Goud en zilver voor skiclub VISSEN Greeff breekt hegemonie van Van de Kraats WANDELSPORT Derde en laatste winterwandeling Zitvolleybalsters trainen in Soest ZITVOLLEYBAL V- S.v. WZ'49 - ZUIDVOGILS WOENSDAG 1: Sportprogramm^ Sportuitslagei^J Meningen van lezers! 'De Puist' Luisteren en lezen, een goede zaak Neks Blomi Karei van G WOENSDAG 13 MAART 2002 SOESTER COURANT ~PAG!NA2 Dit en vorig seizoen stelden de heren van MHC Soest zich wel eens het doel om de tien te ha len, maar meestal bleven ze dan ergens onderweg steken. Ditmaal lukte het wel, met hek kensluiter Mezen als gewillig slachtoffer. Negen minuten voor tijd werd het 10-0 en daar bleef het bij. Mezen fungeerde als een speelbal en was in een sterk aangepaste sa menstelling naar de Bosstraat ge komen. Om aan elf spelers te ko men, waren enkele A-junioren meegereisd en die waren geen se rieuze partij voor de gretige Soes- ters die het wel gezien hebben in de zwakke derde klasse. Zonder 'dubbele cijfers' in het achterhoofd joeg MHC Soest tel kens op de bal die al na twee mi nuten voor het eerst in het doel van de gasten lag. Dat gebeurde na een strafcorner die door Justin van de Bom werd verzilverd. Vier mi nuten later werd het 2-0 door Pe pijn Goedhart en met zijn tweede treffer zorgde Van de Born in de tiende minuut voor 3-0. Deze stand werd nog voor de rust ver dubbeld door rake klappen van Garreld Klaucke (strafcorner), Wouter van Rensen en nogmaals Klaucke. In de tweede helft bemoeiden de broers Van Tol zich ook met de score. Tim pakte de draad op en nadat Goedhart zijn tweede liet aantekenen, pikte Jeroen van Tol zijn graantje mee door een straf corner af te ronden. Dat kan ik ook, dacht Tim een minuut later en zo werd de tien vol gemaakt. 'Het was een wedstrijd, waar je ei genlijk mets over kunt vertellen. Het was plichtmatig de punten pakken', reageerde Matias Slagt. De trainer/coach van het heren team beseft dat het team naar een feestje toeleeft, maar hij wil toch dat iedereen nog even het hoofd koel houdt. Te veel euforie is op dit moment nog niet op zijn plaats, omdat Soest nog enkele moeilijke tegenstanders krijgt. 'Wat dat be treft zijn we vorig jaar al in de val gelopen.' Voor de dames ging het thuisduel met Leusden verloren. Er werd slechts eenmaal gescoord, onge veer een kwartier voor tijd. Soest probeerde de individuele klasse van de gasten met veel inzet in te tomen en dat lukte lange tij'd. In de tweede helft had het veel hoger geplaatste Leusden een licht over wicht. Foto Bell Onderweg naar het eind van de wedstrijd miste Red Stars veel lay-ups en vrije worpen. Dat was volgens basketbalcoach Dave Batts bepalend voor het resultaat van het duel in Oud- Beyerland dat de gastheren niet 98-82 in hun voordeel be slisten. BOB bracht de Soesters daarmee de derde achtereenvolgende neder laag toe. Het wil in de tweede competitiehelft nog niet zo lukken als voor Kerst, maar vooralsnog staan de jonge Soesters op een vei lige plaats gerangschikt. 'De jongens speelden niet eens zo slecht, maar ze misten gewoon te veel lay-ups. En met de vrije wor pen was het niet normaal, zoveel als er misgingen. We hadden echt niet hoeven te verliezen', zei Batts. Van de 35 toegekende vrije doel pogingen vielen er slechts 15 goed (nog geen 43 procent) en dat is voor rayonniveau veel te laag. Wat dat betreft deed BOB het beter met 24 uit 36. Aanvankelijk hielden beide ploe gen elkaar in evenwicht, wat het best tot uitdrukking kwam in de eerste periode toen zowel BOB als Red Stars er lustig op los scoorde: 29-29. In de fases daarna sprong BOB verschillende keren weg en moesten de Soesters voortdurend aanklampen: 51-42, 55-49, 64-49 en 80-74. Vijf minuten voor tijd (86-81) was er nog van alles mo gelijk, maar toen viel Red Stars in aanvallend opzicht volledig stil. Guido La Rose (29 punten) gooi de er nog een vrije worp in, maar daar bleef het bij, zodat BOB uit eindelijk nog met ruim verschil de zege pakte. Dames De dames van Red Stars hadden geen kind aan een samengeraapt 'zootje' uit IJsselstein, anders kan - met alle respect en op basis van de sportprestatie - het damesteam van Jump niet worden geken merkt. Het team van coach Robert Oosterhof kreeg alle mogelijkhe den om veertig minuten te freew heelen en de ene na de andere break te spelen. Dat ging alleraar digst en na 10 minuten was het al 24-5 en in de rust 45-12. De enige vraag die toen nog open was, ging erover of Red Stars wel of niet de honderd punten zou gaan halen, iets wat de dames al langer dan een decennium niet is gelukt. Na drie van de vier perio den zaten de basketbalsters aardig op schema (73-18), maar het luk te net niet. Ondanks twee vrije pogingen in de laatste halve mi nuut bleef Red Stars op 98 steken. Topscorer werd Tessa de Bruin (20 punten), gevolgd door Suzanne Visser 17), junior Jorieke Huume- man (13), Vanessa Vis (12), Con- ny Molijn (11), Monique den Uijl (9), Antoinette van Eeten, Sandra van Drie (beiden 6) en Yvonne Smink (4). Met een gouden en een zilveren plak kan het wedstrijdteam van ski- en snowboardclub Soesterberg tevreden terugkijken op de Run ners Cup. Lois Bruggeman moest zondag op de laatste wedstrijddag verstek laten gaan, maar had al voldoende punten verzameld om eerste te worden bij de dames se nioren. Ook Brigit Klever eindigde voor in en mocht het podium beklim men om de tweede prijs bij de scholieren 1 in ontvangst te ne men. De overige deelnemers van Soesterberg vielen net buiten de prijzen. Sanne Vermeulen en Pau- line Koch werden zesde en zeven de bij de aspiranten 2 en Noëlle Pouw legde beslag op de zesde plek bij de scholieren 2. Met een eerste plaats in de negen de en voorlaatste wedstrijd van de wintercompetitie heeft Alex Greeff de hegemonie van Willem van de Kraats gebroken. De man die de drie voorgaande keren zegevierde, nam zaterdag op de Vecht genoe gen met de achtste plaats. Eindelijk kon de botenwedstrijd worden gehouden en 23 vissers voeren het water op. Greeff was het meest succesvol met 24 vang sten en een totale score van 5.65 meter, een halve meter meer dan Willem Huntelerslag die achttien keer een vis aan de haak sloeg. Op de derde plaats eindigde Willem van Zoeren met 4.81. Zaterdag 23 maart is de laatste wedstrijd van de wintercompetitie. Olympia houdt zaterdag 16 maart de derde en laatste wandeltocht van de winterserie. Er zijn routes uitgezet van 5, 10, 15 en 20 kilo meter, allemaal door de natuurge bieden in en rond Soest. Gestart wordt vanaf het Duiven- zaaltje van PV De Zwaluw aan de Koningsweg. De wandelaars kun nen vanaf 10:00 uur de benenwa gen in gang zetten. Voor de 20 ki lometer moeten ze dat vóór 12:00 uur doen, de overige deelnemers hebben tot 13:00 uur de tijd om te vertrekken. Deelname kost 1,50 met en 1,00 zonder herinnering. Voor meer informatie: W. van Steendel- aar, tel. 6020005 (na 19:00 uur) of mevrouw M. Visser, tel. 6024990. Terwijl op de Paralympics in Salt Lake City de eerste me dailles werden gedolven door biatlete Marjorie van de Bunt bereidde het vrouwen zitvolley- balteam zich in Soest voor op de EK, maar vooral het WK, waarop de minder valide spor ters de deur naar de zomerspe len kunnen openen. Op weg naar Athene (2004) oe fenden de internationals, onder wie Marijke Roest uit Soest, zon dag in Sport Spleasure Centrum. Aan de Dalweg deden volleybal- sters van Stam/SoVoCo en Volleer mee, terwijl ook niet geselecteerde zitvolleybalsters uit verschillende delen van het land de reis onder namen. Het publiek mocht eveneens mee doen. Zo haakte sportwethouder Harry Witte in tijdens een demon stratiewedstrijd en waagden som mige toeschouwers het even om een balletje te slaan. Het bleek zwaarder dan menigeen had ge dacht. Heel veel publiek was er niet. Marijke Roest: 'Het is altijd moeilijk om mensen op de been te krijgen, maar we waren tevreden, er was best aanloop.' Na een geza menlijke warming-up werden de Ook Marijke Roest zal straks een gooi doen naar een medaille, maar eerst moet het nationale zitvolley- balteam, dat zondag in Soest oefen de, zich kwalificeren. Dat kan de Europese- en wereldkampioen in het najaar doen door op het eerst volgende WK bij de eerste zes te eindigen. Foto Bell Oranje-klanten verdeeld over de diverse teams en speelden ze in toernooivorm tegen elkaar. Het Nederlands zitvolleybalteam bij de vrouwen is serieuze medail lekandidaat. Voordat het naar de Griekse hoofdstad mag afreizen, moet het eerst nog de Europese en mondiale titel verdedigen. In juni vindt het EK plaats in Riga, in het najaar volgt het WK in Slovenië, het vaderland van bondscoach Joze Banfi. Wie op dat toernooi bij de eerste zes eindigt, is verzekerd van deelname aan de Paralympics. Marijke Roest en haar ploeggeno ten zouden in april al naar Slove nië reizen om sfeer te proeven. 'Maar het toernooi, waaraan we zouden deelnemen, is naar voren geschoven en dan is bij ons de competitie nog in volle gang', al dus de Soesterse die met Oranje ook nog deelneemt aan toernooien in onder meer België en Finland, een van de voornaamste concur renten van Nederland Onze favoriete tegenstander van vorig jaar! Zaterdag 16 maart a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: COMAG BV Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boutique des Fleurs - Scholierenpub The Cardinal - Deefen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode Verkoop-Verhuur-Rep. gereedschappen en mad de vakman endedoe-hi Industrieweg37b -Tel. Soester Cour, overal thuis is en Soesterbe DONDERDAG 14 MAART BOWLING Basketbal 16:30 Bull's-Red Stars (D) (Utrecht) VRIJDAG 15 MAART Volleybal 20:15 Gemini-Stam/SoVoCo (H) (Hilversum) Zaalvoetbal 21:05 't Knooppunt-Firtina'93 (Amsterdam) ZATERDAG 16 MAART Basketbal 20:30 Red Stars (H)-Goba (Beu kendal) Tafeltennis 14:30 Quick'32-Shot (Hilver sum) Voetbal 14:30 VVZ'49-Zuidvogels (Eemweg) 14:30 SVMM-Hee& (Maarn) 14:30 Kockengen-SEC (Koeken- gen) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Flash (De Bunt) ZONDAG 17 MAART Handbal 13:30 CSV-Smeeing/BDC (H) (Castricum) Hockey 12:45 Strawberries-MHC Soest (D) 14:30 Beuningen-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Soest-Baronie (Bosstraat- Oost) 14:00 SEC-Ardahanspor (Bos straat-West) MAANDAG 18 MAART Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 19:55 SEC-'t Heertje (Beuken dal) Soester Bowling Vereniging Maandag: Flinstones - Big Splitters 0- 5, Jet, Jut en Co - Niemand 1 1 /2-3 1/ 2, Fysio en Fitness - SNS 1 0-5, Stra- jk - Outsiders 2-3, Pinshakers - Nie mand 4-1, Briljantjes - Teamwork 4-1. Dinsdag: Just Us - Toverbal 2-3, Die set - BB-tjes 2-3, de Noten - Heppie Hoekers 5-0, de Kronen - Niemand 5- 0, Stalenhoef - Inframatica 4 1/2 - 1/ 2. DANSEN Gerla NVAD-wedslrijd Oosterhout. Berry Wicnen en Karin Bredewout: 3C deb. 4 balhoorn; Eltjo Kats en Marieke de Gier: 4° deb. 2 latin american; Ronald Besamusca en Ante Moerkerke: 2' deb. 3 balhoorn; Fred Zwiers en Mo nique Oosthof: 3C deb. 3 balhoorn; David Engdberts en Jenny Crcmers: 1L deb. 3 ballroom en lc deb. 2 latin ame rican. Sepp NADB-wedstrijd Badhoevedorp. Hoofdklasse: 1. Eric en Charlotte Voorn; senioren 3: 1. Stef en Betty Is- kcn. Teamwedstrijd country western: 2. Danscentrum Sepp. VOETBAL WZ'49 Roda'46 A3 - WZ'49 Al 3-3; lJssel- mecrvogels C3 - WZ'49 C2 2-5; TOV Dl - WZ'49 Dl 2-1; WZ'49 D2 - Roda'46 D3 0-5; WZ'49 D3 - Quick 1890 D2 2-0; WZA D6 - WZ'49 D4 2-2; WZ'49 D5 - Roda'46 D9 6-1; WZ'49 El - TOV El 4-2; SO Soest E4 - WZ'49 E2 2- 1; Roda'46 E10 - WZ'49 E3 4-4; Spakenburg E5 - WZ'49 E4 1-2; WZ'49 F1 - SO Soest F1 7-2; WZ'49 F2 - Greenstars F2 5-1; WZ'49 F3 - Roda'46 F6 4-2; Hoog landerveen F1 - WZ'49 F4 2-1; WZ'49 F5 - HVC F2 2-0; SO Soest F3 - WZ'49 F6 2-2; WZ'49 F7 - Nieuwland F7 0-8; WZ'49 F8 -0 Amsvorde F3 5-2; WZ'49 F9 - Quick F9 4-0; Roda'46 F15 - WZ'49 F10 2- 5; Vorige week hebben de stad Amersfoort, het gewest Eem- land en de provincie Utrecht hun intenties met betrekking tot de 'verstedelijkingsronde' Eemland tot 2010 vastgelegd. In het kader van een integrale benadering van de verstedelij king zijn afspraken opgeno men over taakstelling van de woningbouw en herstructure ring van de bestaande woning voorraad, bedrijven/kantoren, groen in en om de stad, open baar vervoer en infrastructuur. Tot medio 2003 worden de inten ties verder uitgewerkt om dan tot definitieve afspraken te komen. De afspraken zijn de afgelopen maan den het onderwerp van intensief overleg met staatssecretaris Rem- kes (Volkshuisvesting) geweest. In het verleden heeft het rijk verste- dclijkingsafspraken gemaakt over de ontwikkeling van de wijken Nieuwland en Vathorst in Amers foort. Het rijk wil nu als aanvulling nadere afspraken maken met alle grootstedelijke regio's in Neder land over de nieuwe rijksambities, zoals die zijn opgenomen in recen te rijksnota's (Nota Mensen Wen sen Wonen, Vijfde Nota Ruimtelij ke Ordening, Structuurschema Groene Ruimte 3, Nationaal Mi lieubeleidsplan 4, Nationaal Ver keer- en Vervoersplan). Doel is deze ambities alvast op te nemen in lopende projecten en toekomsti ge plannen van Amersfoort, het gewest en de provincie (streek plan). Voor de uitvoering is nader overleg met de woningcorporaties, commerciële marktpartijen en ver tegenwoordigers van woonconsu menten noodzakelijk. De afspraken gelden voor het ge hele gebied van het gewest Eem land. De volgende - nog nader uit te werken - onderwerpen, zijn als streven in het intentiedocument opgenomen. De bouw van circa 19.000 nieu we woningen voor 2010; De vergroting van het eigenwo- ningbezit met 5%; Het streven naar een derde deel particulier opdrachtgeverschap bij nieuwbouw; Het gewest streeft naar de ver koop van 4.000 huurwoningen. VROM streeft in deze naar de ver koop van 7.000 woningen; indien dit niet kan worden gerealiseerd ligt de bewijslast bij het gewest; De uitwerking van een program ma voor ouderenhuisvesting en woon-zorgeenheden Het verbeteren van de woon kwaliteit in de vroeg na-oorlogse wijken, onder andere door sloop cn nieuwbouw. Het streven is om 1500 woningen te vervangen in de periode tot 2010, volgens VROM is vervanging van 2500 woningen haalbaar; De realisering van de busbaan Amersfoort-Vathorst, het Rand- stadspoor, met de haltes Koppel en Vathorst cn de reconstructie van de A1 met aansluiting op Vat horst; De versterking van groen in cn om de stad Amersfoort. In het traject naar medio 2003 zul len provincie, de stad en het ge west de afspraken in een structuur visie uitwerken. Inzet daarbij is om in 2003 een zo groot mogelijke rijksbijdrage voor het gebied bin nen tc halen. VOETBAL Soest A-junioren: SO Soest A2 - SDO A2 0- 0; B-junioren: Bredcrodes BI- SO Soest BI 5-1; Jonathan - SO Soest B2 1-2; C-junioren: SO Soest C3 - Eem- boys Cl 0-5; CJVV C4 - SO Soest C4 2-8; D-pupillcn: Achterveld Dl - SO Soest D2 0-5; SO Soest D3 - Hoog land D5 1-3; SO Soest D4 - Hoogl.veen D2 4-5; SO Soest D5 - U'vogels D5 6-1CJVV D5 - SO Soest D6 0-2; E-pupillen: SO Soest El - U'vogels El 2-4; SEC El - SO Soest E2 3-3; Achterveld E2 - SO Soest E3 3-5; SO Soest E4 - WZ'49 E2 2-1; SO Soest E5 - Hoogland E5 3-4; Hoogland E8 - SO Soest E6 3-3; SO Soest E8 - SEC E2 0-4; afc Quick E7 - SO Soest E9 1-2; SO Soest E10 - Hoogland E10 1-6; SO Soest Ell - U'vogels E10 0-2; F-pupillen: WZ'49 F1 - SO Soest F1 7-2; SO Soest F2 - Hoogland F3 2-2; SO Soest F3 - WZ'49 F6 2-2; Cobu Boys F2 - SO Soest F4 0-3; SO Soest F5 - Roda F12 7-1; Laren'99 F5 - SO Soest F6 1-1; SO Soest F8 - CIW F4 1-10; Hees F1 - SO Soest F9 1-4; Voor de ruim 500jaar samengebalde voetbalervaring in S. O. Soest '1 stelde Rijsterborgh Bedrijfsmakelaars uit Amstelveen nieuwe trainings pakken beschikbaar, waarmee de basis is gelegd voor een goede tweedm helft van het seizoen en de seizoenen daaropvolgend. Staand v.l.n.r.: Piet Rademaker, Ron Voskuilen, Marco Spijker, RoMaki kers, Ries de Jong, Helko Kok, Peter v. Heemskerk en Frank Spijker. Zittend v.l.n.r.: Marcel v.d. Lugt, Peter v.d. Brink, Albert Spijker, Bas Spijker, Rainoud van Dorresteijn, Wim Schimmel. Gerard Beijer, JolwM Spijker en Kees Werkhoven ontbreken op deze foto. Met zeer veel interesse las ik weer de ontwikkelingen aangaande het oude AZC. Of eigenlijk moet ik zeggen, de niet-ontwikkelingen. Die belangstelling komt vooral omdat ik er tegenover woon. Mag ik eens een heel ander voorstel doen dan de ideeën die er liggen? Niemand - behalve diegenen die het kunnen betalen - zit te wach ten op 70 koopwoningen in de duurdere prijsklasse, villa's dus. De voor het merendeel oudere bewo ners van de 48 aanleunwoningen al helemaal niet, want zij mogen het veld ruimen voor zo'n nieuwe luxe wijk. Maar ook de vele jonge volwasse nen in deze gemeente niet. Meni ge jongere of jonge stellen onder de 30 jaar, zitten al jaren op een betaalbaar eerste flatje te wachten. De advertenties op prikborden in kerken hangen er vol mee. Zelfs het Smitsveen komen ze nauwe lijks in. Een ouder persoon van buiten de gemeente komt - met een kleine legale binding - relatief gemakkelijk Soest in. Dat is zuur voor jongeren die hier in Soest opgegroeid zijn. Bovendien ver grijst de bevolking zo nog meer. Kunnen we in het voormalig AZC niet zo'n 80-100 leuke koop- en huurflatjes maken voor mensen in deze leeftijdsgroep? De buitenkant van het gebouw is immers in pri ma staat. En zet daarnaast op de rest van het terrein nog zo'n 15 goedkope koopwoningen neer voor mensen zoals ik met een mo daal inkomen. Zij willen ook wel eens in staat zijn iets te kunnen kopen. En dan nog 15 dure koop woningen. Zo is iedereen tevreden: de huidi ge aanleunbewoners, jongeren, de modalcn en de welgcstelden. Een prima voorbeeld van 'integratie'. Ook de voormalige bibliotheek kan schitterend omgebouwd wor den tot een klein wooncomplex voor starters. Ik wil de nieuw gekozen mensen in de gemeenteraad uitdagen over dit plan eens na te denken? Of brengt dit plan te weinig geld in het laa tje van Amstelland Vastgoed? Welke belangen laten we trouwens het meest wegen hier in Soest, die van inwoners of van de onroerend goed bazen? Dat is volgens mij de echte discussie die gevoerd wordt rondom 'De Puist'. B. Brinkel, Soest (reactie/correctie op column VIS SER d.d. 06-03-02) Volgens de hr. Visser: is het eind rapport bestuurlijke vernieuwing niet te lezen. Dat bepaalde passages (werkgroep Het Fundamentniet gelijk duide lijk zijn, ligt m.n. aan de ontoerei kende tijd die deze werkgroep kreeg voor de eindpresentatie en gezien de complexheid er van lokt dat wel een complex taalgebruik uit. (beter lezen hT. Visser, evt. meer dan eens!) is de burgerwerkgroep de 'club van Soest, is een aanbeveling en der halve nog niet samen gesteld, (be ter de aanbevelingen lezen hr. Vis ser) creëren de a-politieken een nieuwe kloof media/lokaal bestuur. Dit is niet het creëren van iets maar een jarenlange constatering! (misschien de kranten iets anders lezen hr. Visser) In Vrij Nederland van vorige week stond vermeld dat waar prof. Pim Fortuyn niet in slaag de de Soester advocaat Bob van der Goen wel succes had: namelijk om prof. dr. Bob Smalhout aan te trekken. Toen dé uitermate bekende en veelgevraagde prof. Smalhout na melijk door Pim Fortuyn gevraagd werd voor de politiek, en zelfs als minister van gezondheid voor het geval Fortuyn deel zou uitmaken van een toekomstige regering, ant woordde prof. Smalhout: 'Luister eens, Pim, dat werk ligt mij niet. Ik kan dat oeverloze geouwehoer niet aanhoren. Zoals eerder bekend gemaakt heeft Van der Goen Advocaten prof. Smalhout aangetrokken als medisch adviseur. Van der Goen: 'Wc hebben reeds geruime tijd er varing met Bob Smalhout als ad viseur bij letsclschadezaken. Zoals bekend komen dit soort zaken steeds vaker voor: denk maar aan de Bijlmervliegramp cn de legio- nellaclaims. ljok siceus meer za ken met betrekking tot medische fouten krijgen wij in behandeling Maar de laatste tijd worden we met name door werkgevers steeds vaker geraadpleegd omtrent de medische aspecten in arbeidsza ken. Het komt steeds vaker voor dat de werkgever vraagtekens zet bij beslissingen van instanties met betrekking tot ziekte of WAO En de komende Wet Poortwachter maakt het er allemaal niet gemak kelijker op. Vandaar dat wij prof. Smalhout hebben aangetrokken.' Prof. Smalhout maakt nog steeds werkweken van meer dan zeventig uur. Hij is niet alleen medisch ad viseur en veelgevraagd spreker maar schrijft ook wekelijks zijn spraakmakende column in De Te legraaf. Aan het advocatenkantoor zijn nu drie zeer gerenommeerde hoogleraren verbonden: behalve prof. Smalhout zijn dit prof: Stein emeritus - hoogleraar rechten Universiteit van Amsterdam cn prof. Th. J. Mulder, hoogleraar aan ™,,eit van Maastricht, die als lCT-adviscur optreedt. veegden de meeste lijstrekkers vloer aan met de aanbevelingen (tussen de regels gelezen). De samenstelling van deze club.Dc meeste lijsttrekkers dragen een aanzienlijk aantal aanbevelingen een warm hart toe en hebben al aangegeven met ons samen te wil len blijven werken!! (beter luiste ren hr. Visser). Was de aanwezigheid van een re latieambtenaar een pijnlijke aange legenheid. Bij ons was het aanwezig zijn be kend, evenals de wijkbeheerteams maar wij vinden dat deze organi saties een solidere plek verdienen in b.v. een algemeen erkende structuur waardoor dit perfecte initiatief navolging vindt in heel Soest(erberg) evt. met meerdere relatieambtenaren, (beter de aan bevelingen lezen hr. Visser) staan geloof en vertrouwen niet in de 'politieke Van Dalen' Dit mag de hr. Visser zich mede zelf aanrekenen daar hij recent zichzelf er mee bediende. Ook hier gaat het om een aanbeveling!! (be ter de aanbevelingen lezen hr. Vis ser) zijn Hans V. Robin H. en Martin H. goed gebekt en kunnen beter de politiek ingaan i.p.v. aan de zij lijn staan. Indien bovenstaanden geen crimi nelen zijn, dan is het fatsoenlijker de achternamen of helemaal of niet te noemen. Goed gebekt zijn is onder meer een voorwaarde om met plannen verder te komen dan een experimentele fase. Bestuurlijk vernieuwen betekent voor ons dat je ook vanaf de zijlijn een partner moet kunnen zijn van het gemeen tebestuur. De hr. Visser doet dit ook en is ook goed gebekt of is het hier een postpolitiek syndroom? (beter het staatsrapport Elzinga lezen hr. Visser) Als afsluiting speciaal voor de hr Visser een nagekomen aanbeve ling! Eer u commentaar levert op zaken zoals b.v. onze aanbevelingen dan dient u de stukken goed en meer dere keren aandachtig te lezen - tijdens debatten goed te luisteren en indien er onduidelijkheden zijn vragen te stellen aan de desbetref fende personen. Dit zijn volgent mij ingrediënten voor een column met enige diepgang en/of een in formatief karakter. Met vriendelijke groet, Robin Hilbranib Namens de subwerkgroep bestuurlijke vernieuwing- Tuinen in Toscane Kinderen Ouders van een nverlede Landelijke zclfhulporgani tactadres: Evelinc Mossel, straat 543. 3765 XR 6014310. Haptonomie Stichting Haptonomische schapsbegeleiding; contac vd Poll, Clauslaan 23, 376 06031396. Huilbaby's Touch and Play, hulp bij hi ex-couveusekinderen: cont; Albertine van der Zee. St. Gastouderbureau Snt Badhuislaan 10, 1217 SK S 6021427. VBOK Vereniging ter beschcrmii ongeboren kind, voor hul] wenste zwangerschap. ©03 of 06-0730; dag en nacht 1 SOL/Schrcemv om Leve Hulp bij ongewenste zwan; na abortus; Ruiterswcg 3 KT Hilversum, ©621420 persoon Soest: Wilmy de 6014442, b.g.g. 6244351. Moeders voor Moeders Urinc-inzameling van zwaï wen ten behoeve van medi< tactadres: mevr. T. Moi 6851684. Jongeren Jongcrenspreekuur GG! Voor jongeren van 12 t< maandag 15:30-16:30 uur 10, Amersfoort. Kindertelefoon Telefonisch advies cn infoi kinderen en jongeren van 8 ©0800-0432 (gratis). Vrouwen Vmuwenspreekuur Iedere donderdag 20:00- Stadsring 31A (Vrouwcnhu foort, ©033-4616612 (ano mag). Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hel terrein van de bijstand kun bij de werkgroep Vrouwcr stand, telefonisch dageli 13:00 uur of na 18:00 uui 6017431 of 6018555: sprc 2e vrijdag van de maand, II uur, in het Internationaal Vi trum, Smitswcg 313. Nazorg borstkankerpatië Informatie: Borstkanker i centrum Utrecht (BIC; 2319924, dinsdag-vrijdag l1 uur. Ouderen Personenalarmering Een mogelijkheid om hulp pen in geval van nood; in1 aanmelding: ©6014114; b.; riaat SWOS. ©6023681. Project VOS Project Vereenzaming Ouc ©6023681, Dalplein 8, Soest; contactpersoon: N tink. Seniorenbus Informatie en opgave: el 09:30-16:00 uur, ©6019 Andere hulp Telefonische Hulpdiei Eemland Dag en nacht bereikbaar i en sociale nood, ook in he op feestdagen, ©624555: jcugdtclefoon elke dag uur ©6245556. Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks en 10:00 uur ©341940 e Rode Kruis Hulpdienst Hulp aanvragen dagelijks en 11:00 uur: ©6031119 BLOEI Naast wijn cn olijfolie biedt Tos cane ook prachti ge heuvelland- schappen cn mooie luinf- Mevrouw H. van der Wilt rreemt belangstellende11 'op de fiets' m« langs deze tuinen met beeldem grotten en fonteinen in de roman tische stadjes. Zij houdt woensdag 20 maart een lezing voor Groe'c Bloei in het EHBO-get»»w aan de Parallelweg. De aanvang n 20:00 uur; voor niet-lcden e draagt de entree 2,50. Moa/toftappi; Aid. SOEST FM 107. ether: Tekst TV Stem uw telcvisictoesti af op kanaal 29 cn u l schijnlijk tot uw verras oog met de Tekst TV Soest en Omroep An- samenwerking met elk per dag presenteren. dags 5 uur tot 's nachts morgens van 8 tot 10 u Tekst TV uitgebreid rr tv-jouraal. waarin elke kale en regionale nicu wordt gebracht. De T het tv journaal, elk oi kwartier, worden co haald. Tekst TV wor ververst en waar nodi met actueel nieuws. A informatie vinden Soest kijkt u dan op t( na 540 voor de uitg< gramma-informatie va lokale omroep. Deze t na's kunnen door de I moment worden gera: Marijke de Jong on> programma 'Soesters ziek' op donderdag 17:00 uur de nicuwi

Soester Courant | 2002 | | pagina 20